Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Administrator

Odnotowano 292 pozycji dodanych przez Administrator (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#61073 The Word - niezły program potrzebuje polonizacji

Napisano przez Administrator on 2007-04-20, godz. 22:00 w Biblia Internetowa

Zgłosił się do mnie autor programu The Word http://www.theword.gr/en/. Szuka Polaków którzy by pomogli mu przygotować polską wersję interfejsu dla tego programu. Ściągnijcie i zobaczcie. Program jest darmowy. Wygląda nie najgorzej i działa bardzo szybko.



#59380 Zapisy wideo z ewangelizacji

Napisano przez Administrator on 2007-04-07, godz. 14:48 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Szukam zapisów wideo z ciekawych ewangelizacji (po polsku lub z tłumaczem). Np. interesują mnie ewangelizacje satelitarne Billy Grahama.



#52531 Wiele skrótów do ksiąg

Napisano przez Administrator on 2007-02-18, godz. 06:48 w Biblia Internetowa

W wersji 5.0 beta5, dodano możliwość wprowadzania różnych skrótów ksiąg (zobacz przykład).



#52078 Biblia Internetowa 5.0 beta3

Napisano przez Administrator on 2007-02-13, godz. 00:02 w Biblia Internetowa

Będzie dodana.


Gotowe. Przypisy dla Przekładu Dosłownego wyświetlają się dla sekcji czytania.



#50865 Upgrade oprogramowania Forum

Napisano przez Administrator on 2007-01-30, godz. 02:47 w Zmiany w serwisie

Dziś o 20:00 czasu GMT forum będzie nieczynne z powodu aktualizacji oprogramowania. Aktualizacja jest spora, potrwa więc kilka dni.


Niestety, upgrade się nie udał. Podczas aktualizacji bazy powstało sporo dziwnych błędów. Próbowałem pisać do supportu ale na razie nie mam odpowiedzi. Być może problemem jest to, że konwersję dokonywałem na innym systemie (WinXP zamiast Debian), bo po dumpie bazy nie można było pod Windozą nawet uruchomić forum bez błędów z bazy. Wykonam dodatkowe testy na kopii bazy jak sobie zainstaluję Linuksa. Forum jest przywrócone do stanu sprzed próby aktualizacji.



#50836 Upgrade oprogramowania Forum

Napisano przez Administrator on 2007-01-24, godz. 19:19 w Zmiany w serwisie

Dziś o 20:00 czasu GMT forum będzie nieczynne z powodu aktualizacji oprogramowania. Aktualizacja jest spora, potrwa więc kilka dni.



#50747 Biblia Internetowa 5.0 beta3

Napisano przez Administrator on 2007-01-24, godz. 08:27 w Biblia Internetowa

Czy to, że przypisy działają tylko w opcji szukaj (a nie w czytaj) to błąd, czy funkcja ma być dopiero dodana?

Będzie dodana.



#50482 Biblia Internetowa 5.0 beta3

Napisano przez Administrator on 2007-01-21, godz. 22:20 w Biblia Internetowa

W nowej wersji Biblii Internetowej 5.0 beta3 dodano szereg poprawek i co najważniejsze, dodano nowy polski Przekład Dosłowny. Na razie tylko Nowy Testament.


Dorzuciłem przypisy do Przekładu Dosłownego. Na razie wyświetlają się w dymkach. To początek większych zmian. Będą sukcesywne dodawane nowe opcje. Vide przykład.



#50408 Biblia Internetowa 5.0 beta3

Napisano przez Administrator on 2007-01-21, godz. 02:12 w Biblia Internetowa

W nowej wersji Biblii Internetowej 5.0 beta3 dodano szereg poprawek i co najważniejsze, dodano nowy polski Przekład Dosłowny. Na razie tylko Nowy Testament.



#49510 Jeszcze o edycji postów

Napisano przez Administrator on 2007-01-14, godz. 14:13 w Zmiany w serwisie

Informacja była już wcześniej podana w dziale Do Administratorów, ale powtórzę to tu. Informujemy, że włączono opcję pozwalającą edytować wypowiedzi, ale tylko w okresie ostatnich 6 godzin od czasu napisania postu. Posty starsze nie będą mogły być edytowane. To pozwala z jednej strony na poprawienie błędów w pisanym tekście; z drugiej strony zapobiega masowym zmianom przeszłości przez dowcipnisiów lub tym, co nagle wpadli na taki pomysł aby rozwalić swoje wątki i zmarnować czas osób, które poświęciły się aby na nie odpisywać.



#49205 wyszukiwanie słów działa źle :-(

Napisano przez Administrator on 2007-01-12, godz. 02:01 w Biblia Internetowa

żle wyszukuje i nie pisz że dobrze np. W Trenach jest werset // Dobrze jest w milczeniu oczekiwać Zbawienia PANA // i nawet cały wpisany werset nie jest wyszukany . nawet gdy są zaznaczone LAMENTACJE ..nie mówiąc już że wcześniej zaznaczyłam STARY TESTAMENT


Takie uwagi są bez sensu. Należy podawać konkretne informacje a nie takie ogólniki. Np. o jaki werset i przekład ci chodzi? Należy podać też adres url bo w ten sposób mogę odtworzyć co było szukane.


Appendix:

Werset znalazłem. Chodzi o Lm 3:26. Nie potrzebnie się zapowietrzasz. Próbowałaś wyszukiwać złego wersetu. Kliknij na link jaki tu podałem. W żadnym z dostępnych w programie tłumaczeń nie ma w tym wersecie równocześnie wszystkich 7 wyrazów: Dobrze jest w milczeniu oczekiwać Zbawienia PANA. (właściwie 6, bo wyrazy poniżej 3 znaków są ignorowane).

To nie jest żaden błąd programu. Nie wyczaruje ci wersetu jak ze słowem którego nie ma w tekście. Wyszukiwanie działa jak iloczyn logiczny, jak wpisujesz kilka słów, to w wersecie muszą znajdować się wszystkie te słowa. To twój błąd, a nie programu.



#47034 Google sucks

Napisano przez Administrator on 2006-12-27, godz. 00:45 w Zmiany w serwisie

Opisałem swoje uwagi odnośnie sposobu postępowania Googli z AdSense w swoim blogu.



#44213 Google sucks

Napisano przez Administrator on 2006-12-07, godz. 08:14 w Zmiany w serwisie

Co zamierzasz zrobić? Opublikować kod mechanizmu AdSense? Bo nie wierzę, że jesteś pierwszą osobą, która chce robić klikaczkę przez anonimowe proxy.

Jak są, to dobrze.



#44086 Google sucks

Napisano przez Administrator on 2006-12-06, godz. 12:35 w Zmiany w serwisie

Tylko, że w ten sposób można zniszczyć każdego. Żaden problem aby na nielubianej stronie wyklikać zablokowanie konta AdSense. Po co dają ludziom możliwość zgłaszania reklamacji jak oni jej w ogóle nie czytają?



#44055 Google sucks

Napisano przez Administrator on 2006-12-06, godz. 11:26 w Zmiany w serwisie

Jak zauważyliście, pozdejmowałem wszystkie reklamy Googli. Powodem jest to, że zablokowali mi możliwość uczestnictwa w programie AdSense, gdyż uznali że w "moim serwisie" były generowane "nieważne kliknięcia". Próbowałem to reklamować i domagałem się wyjaśnień co rozumieją przez "mój serwis" )bo ten program podpinałem do wielu, różnych serwisów), co konkretnie rozumieją przez owe "nieważne kliknięcia", gdzie i kiedy to się stało abym mógł to zbadać, bo nie wiem w czym był błąd.

Niestety, dostałem automatycznie wygenerowaną odpowiedź nie zawierającą żadnych konkretów. Napisali tylko że "potwierdzają" swoją wersję wydarzenia. Ale o tym gdzie, kiedy i co konkretnie się stało, to już nic nie napisali. Była za to dodatkowa informacja, że kolejnych odpowiedzi może nie być i mogą na tym zerwać wszelką komunikację. Napisałem, aby odpowiedzieli lepiej na pytanie o jaki serwis chodzi i co konkretnie, ich zdanie, się stało, bo ja nie mam pojęcia o co im chodzi. Od tego czasu milczą. Rozumiem zatem, że sprawę olewają.

Muszę przyznać, że firma Google swoją arogancką postawą bardzo mnie do siebie zraziła. Mają "głęboko w organizmie" podawanie jakiekolwiek wyjaśnień dla klientów. Dowiedziałem się przy okazji od innych, że oni tak zachowują się w stos. do wielu osób. Nikt nie zna dnia ani godziny, nagle w jednej chwili blokują serwis i człowiek traci wszystkie pieniądze jakie wygenerowały kliknięcia na jego stronie. Na razie nie mam czasu, ale potem podepnę jakąś ich konkurencję.

(I jak znajdę czas (pewnie po nowym roku) to może napiszę skrypt który automatycznie będzie generował kliknięcia dla tego ich mechanizmu za pomocą anonimowych proxy i blokowanych cookies. Jestem ciekaw jakie będą mieli miny jak taki kod zostanie publicznie udostępniony na licencji GNU Open Source. Wkurzyli mnie na maksa.)



#42135 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 16:30 w Zmiany w serwisie

no to dajcie tutaj znac gdzie będzie można znaleźc jakieś info :)


Tu jest przypięta informacja: http://watchtower.or...s...c=2605&st=0



#42134 Wsparcie dla Forum Watchtower

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 16:28 w Zmiany w serwisie

W związku z oddolną propozycją jaka wyszła ze strony forumowiczów, podaję konto na które można wrzucać ewentualne datki. Podaję kontakt do polskiego konta w MBanku:

Jarosław Zabiełło, Nr konta: 69 1140 2004 0000 3002 0457 8814
Tytuł przelewu niech będzie: Forum Watchtower


UWAGA, nastąpiła zmiana banku (Citi Handlowy) oraz numeru konta. Pełny numer rachunku w formacie NRB:

97 1030 0019 0109 8510 0020 6898

reszta (czyli nazwisko i tytuł przelewu) bez zmian



#42126 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 15:47 w Zmiany w serwisie

nie chce byc nachalna ale przyszło mi to do głowy juz dawno... ja chętnie przelewałabym miesięcznie 10 zł na rzecz utrzymania forum ale nawet nie wiem komu i na jakie konto, ja wiem, ze w skali roku to i tak niewiele ale poprostu na wiecej na razie nie mogę sobie pozwolic ... jesli choć to sie przyda to prosze o kontakt z administratorem :)


Ty tak na poważnie? Mogę przypiąć jakiś post z informacją gdzie ewentualnie wrzucić jakieś wpłaty, ale te googlowe linki i tak wolę zostawić, niech coś tam się sączy. Są mniej kłopotliwe niż wykonywanie przelewów.



#42007 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 09:02 w Zmiany w serwisie

Czy te słowa wyrażone w formie czasu przeszłego oznaczają, że lightdrinka nie ma już na naszym forum?


Dostał bana.



#41995 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 08:14 w Zmiany w serwisie

Czyli naczelny mason sam okazał się śJ.


Nie wiem, czy był ŚJ. Ale na pewno był jakiś "nawiedzony".



#41968 BibleWorks 6

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 03:02 w Biblia Internetowa

Czy ma ktoś informacje na temat programu BibleWorks 6?
Można jego pliki znaleźć w internecie? Grekę i hebrajski?


Jest już BibleWorks 7. Strona oficjalna to http://bibleworks.com. Program można kupić, jest też w sieci emule.



#41967 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 02:22 w Zmiany w serwisie

Nie zdążyłem jeszcze przyjrzeć się starszym tematom, ale czy faktycznie po włamie hakerów utraciła się część informacji?


Tak. Skasowano nam wszystko z forum. Straciliśmy miesiąc postowania, bo (głupi) provider (ku przestrodze: http://etap.pl) nie robił w ogóle codziennych backupów (mieli, lamery jedne, popsute skrypty i o tym nie wiedzieli). Musiałem odgrzebać jakąś swoją kopię.

Do dziś nie rozumiem dlaczego ktoś miałby atakować to forum. Jest tu dosyć dużo swobody do wyrażania poglądów. Czasami zdarza się, że jakiś nawiedzony ŚJ nie zadawszy sobie trudu przyjrzenia się treści, myśli że to forum jest atakiem na ŚJ. Tak było z niejakim lightdrink'iem, który postanowił wytoczyć nam normalną wojnę. Trzeba było widzieć jego strony jak na nich wypisywał szyderstwa pod adresem forum. Ale coś nie widzę już tych jego stron. Albo w końcu poszedł po rozum do głowy, albo Wirtualna Polska mu je zdjęła. Nie wiem. Ja nic im nie zgłaszałem.



#41966 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 01:52 w Zmiany w serwisie

Moja propozycja jest troszkę inna - czy w zamian za ograniczenie (wyeliminowanie) reklam, nie lepiej podać nr konta na które użytkownicy wpłacaliby jakieś drobne? Wiem doskonale, że kilka stron, forów, z natury niekomercyjnych, w ten sposób się utrzymuje.

Właśnie tego chciałem uniknąć: nawoływania do "zrzuty". Jak dla mnie to byłoby za nachalne i za dużo z tym roboty. Wybrałem AdSense, bo jest to metoda subtelna, mniej agresywna oraz dobrze pomyślana (Google dobiera linki na podstawie treści strony i to mi się podoba). Nie lubię nawalenia banerów, Flasha oraz apeli na stronie. Nikt nie musi przecież klikać. Mało tego, może sobie wszystko nawet wyciąć filtrem, jeśli mu to bardzo przeszkadza. Ale wolę ponieść to ryzyko, że nikt nic nie kliknie niż co miesiąc wystosowywać jakieś apele do ludzkich sumień albo zadręczać wszystkich wyskakującymi oknami czy reklamami we Flashu (które potrafią zasłonić całą stronę nie dając użytkownikowi wiele wyboru). Co do treści, to linki dobiera Google. Mogę co najwyżej coś wykluczyć. Na razie wykluczyłem tylko jedną stronę, bo mnie denerwowała (była to jakaś reklama kupowania opłatków :)

Acha, ku informacji. Odnośnie tej reklamy na końcu listy postów. Po lewej stronie (pod logiem Googli) jest link-obrazek do założenia sobie AdSense. Jeśli ktoś założy sobie coś podobnego, ale zrobi to przez ten link, to taka operacja też jest jakoś uwzględniana dla mnie przez Google. To chyba taka imitacja zgłoszenia się do programu AdSense "z polecenia".



#41965 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 01:43 w Zmiany w serwisie

czy moja sytuacja (niewyświetlanie reklam Googla) czymkolwiek różni się od sytuacji, gdyby te reklamy się wyświetlały, ale nigdy bym w nie nie klikał?


Chyba się nie różni, ale nie jestem pewien na 100%.



#41490 Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum

Napisano przez Administrator on 2006-11-19, godz. 08:06 w Zmiany w serwisie

a takie wysrodkowanie to już pozostanie? bo mnie oczy od tego bolą ?


Sorry, ale nie rozumiem. Jakie wypośrodkowanie? Gdzie?????

Sorry, ale nie rozumiem. Jakie wypośrodkowanie? Gdzie?????

Aaaa, rozumiem, chodzi o IE. Co za syf. Ja tego badziewia w ogóle nie używam. Firefox nic nie centruje. Zaraz zobaczę co tu jest namieszane...

Naprawione. Głupi Internet Exploder działa teraz OK.