Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ella

Odnotowano 30 pozycji dodanych przez ella (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-03 )



Sort by                Order  

#9835 Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.

Napisano przez ella on 2005-09-01, godz. 15:16 w Tematyka ogólna

Cześku.
Odpowiadam na twoje pytania, jako ŚJ, co prawda mocno wątpiący, ale jednak ŚJ: NIe jestem w stanie w 100 % odpoowiedzieć na twoje pytania na podstawie Bibli. Nie będę próbować, bo wiem, że nie interesują cię wyjaśnienia typu "chronologia biblijna", " wydarenia na świecie, które potwierdzają.."
A tak wogóle to wydaje mi się, ze robisz błąd zamieszczając swój postulat na tym forum, bo żaden "praworządny", podporządkowany ŚJ nie powinien tu zaglądać. A każdy inny, tak jak ja wątpiący, może przyznać, że nie wszystkie poglądy i nauki ŚJ da się udowodnić jedynie na podstawie tekstów Biblijnych. Ponadto wątpię, aby ci "praworządni" tak dobrze znali PŚ, aby bez publikacji pomocniczych wyjaśnić swe wierzenia. Niechlubnym przykładem jest Norbi, niestety. Cześku skończ z tymi pytaniami, znasz odpowiedź. Nadarzyn ani Brooklin nie odpowie ci.
A moją odpowiedź uznaj za odpowiedź w imieniu szeregowych Świadków Jehowy.
Co wcale nie oznacz, ze większość poglądów i nauk Świadkowie Jehowy w 100 % nie popierają nauką PŚ. (zaplątałam się ) Większość nauk da się poprzeć PŚ.
Pozdrawiam



#9669 Długie włosy i długa broda

Napisano przez ella on 2005-08-25, godz. 16:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A nie zauważyliście, że duchowieństwo katolickie, prawosławne, a także siostry i bracia zakonni ( tu bym tak b. się nie dziwiła) noszą o wiele bardziej dziwaczne stroje i nie mają w tej kwestii żadnego wyboru? A Włoszki w kościele nakrywają głowy chustkami albo częściej szalami? A poza tym każy z nas w jakimś stopniu jest niewolnikiem mody, obyczajów, zwyczajów, wymogów pracodawcy i oini publicznej. Czy każdy z was ubiera się zawsze tak jak chce? To dlaczego na ubranych " naprawdę tak jak chcą" zwraca się uwagę (nie dlatego, że się szczególnie podoba) i nazywa popkulturą, marginesem, gangsta itp?



#9668 nakrywanie głowy przez kobiety

Napisano przez ella on 2005-08-25, godz. 16:22 w Obowiązki teokratyczne

Pewnie cię zaskoczę, ale nie jem mięsa wogóle. Ale nie składam również ofiar itp.
Jestem chrześcijanką i obowiązuje mnie prawo Chrystusowe a nie Mojżeszowe ( odsyłam do lektury Pisma Świętego)



#9661 nakrywanie głowy przez kobiety

Napisano przez ella on 2005-08-24, godz. 20:55 w Obowiązki teokratyczne

Jestem kobietą i uważam, że słowa Pawła dotyczą również współczesnych kobiet. I dlatego mam długie włosy i nakrywam głowę. Jeśli uznaję zasady biblijne to wszystkie a nie te , które są mi na rękę.



#9658 Gloszenie w I wieku i dzisiaj

Napisano przez ella on 2005-08-24, godz. 19:51 w Obowiązki teokratyczne

Też mnie interesuje kwestia głoszenia. A szczególnie rola kobiet w głoszeniu. Czy ktoś może coś napisać na ten temat?