Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#109768 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez Fly on 2009-01-02, godz. 17:43 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Odeszli z CK.

Zrezygnował: Covington, Chitty, Greenlees

http://www.brooklyn....p?article_id=31

W czasach Covingtona Ciało Kierownicze nie istniało. Był Zarząd WTS.
Natomiast Chitty i Greenlees nie tyle zrezygnowali, co zostali poproszeni o rezygnację.



#109745 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez Fly on 2009-01-02, godz. 14:50 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Iszbin, zaintrygowałeś mnie. Możesz rozwinąć wątek "o innych, którzy z CK odeszli"? Bo ja takich nie znam, którzy dobrowolnie odeszli.



#109711 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez Fly on 2009-01-02, godz. 08:40 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Mario,
A ilu papieży zrezygnowało z władzy? A ilu sekretarzy partii komunistycznych? Jak się jest u szczytu władzy, to trochę wciąga.
A poza tym Franz nie do końca odszedł sam. Raczej go wyrzucono. I nie był jedynym. Było jeszcze przynajmniej dwóch, których "poproszono o rezygnację" ze względu na ciążące na nich oskarżenia.
Ciekawie, że recenzujesz książkę i oceniasz autora przed przeczytaniem...



#110028 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez Fly on 2009-01-04, godz. 16:31 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Skąd te info? Publikacje WTS nic o tym nie mówią a ang. Rocznik Świadków Jehowy 1980 podaje wręcz:
"In the past year Ewart C. Chitty resigned, so that at present there are 17 members of this body" (s. 257).
Jak widać nawet wedle publikacji Strażnicy sam zrezygnował.
Z kolei o Greenleesie nie ma nic w tej kwestii w publikacjach ŚJ.
Skąd więc te info?

Z informacji znalezionych w internecie. Między innymi tu: http://watchtower.or....php/t1957.html
Wynika z nich, że na obu wujkach ciążyły pewne nieudowodnione zarzuty, które wszelako spowodowały, że stali się "persona non grata" w CK. Oczywiście te informacje nie są pewne, ale chyba nie mniej wiarygodne niż zdawkowa notka w Roczniku.



#46187 Nowe forum ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-12-18, godz. 17:48 w Strony Świadków Jehowy

Przepraszam, że się wtrącam, ale może chodzi o to, że tamci was tam zwyczajnie, po ludzku NIE CHCĄ gościć?
Czy muszą się tłumaczyć? Może nie chcą tam mieć wolności słowa. Po prostu chcą mieć swoje miejsce w przestrzeni wirualnej które zagospodarują po swojemu a nie po waszemu.



#56348 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2007-03-14, godz. 18:18 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Trudno dociec, kto wymyślił. Pewnie, jak pisze Padre, prześwietne CK. Jest to na pewno jeden z elementów szeroko zakrojonej kapmanii stwarzania pieknych pozorów. Podobnie jak obowiązkowy rynsztunek i inne chwyty...


A ja myślę na podstawie twoich poprzednich postów BJ, że dobrze wiesz, że ten zwyczaj to nasz polski folklor. Tak jak ośrodki pionierskie. Nic ponadto. I teorii do tego nie trzeba dorabiać.



#36153 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-09-28, godz. 11:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No nie, rzeczywiście Ciało Kierownicze jest Aryjskie, ale ubaw, :D :D :lol: a oto link do artykułu na forum: http://watchtower.or...s...ost&p=18938


Czy kolega moze podac definicje "aryjskosci"? Bo mam dziwne wrazenie, ze kolegi okulary sa z filtrem kolorowym...



#21781 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 17:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jakie to ubranie? Oficjalnie np. mężczyźni prezentowani w publikacjach będąc na totalnym luzie są ubrani w jeansy, spodnie z materiału bez kantów, a do tego mają polo lub koszulę bez krawata. Normalnie szczyt luzu :) ale jednak pozostawiono pewną swobodę.

Pokaż mi ilustrację z bratem "na luzie" w dżinsach. Mnie właśnie denerwuje, że nawet w "cywilu" trzeba wyglądać tak a nie inaczej. Bardzo wyraźnie sugerują ten preferowany styl właśnie ilustracje w czasopismach. Dżinsy, szorty i "koszulki z napisami" są absolutnie niestosowne np. dla delegatów na kongres, nawet gdy są już po programie.
Zobacz też ten wątek



#21736 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 10:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Chcialbym tylko powiedziec, ze absolutnie zgadzam sie z opinia, ze krawat i marynarka nie czynia czlowieka dobrze ubranym. Malo tego, czlowiek w krawacie i marynarce moze wygladac NIECHLUJNIE i tak tez czesto wyglada. Ten nieszczesny krawat i marynarka to jeden z przejawow "stalmudyzowania" organizacji, przynajmniej w Polsce.
Kolejna sprawa: czy idac glosic dobra nowine w barakach zamieszkalych przez tzw. "element" zalozenie krawata nie stworzy niepotrzebnej bariery miedzy glosicielem-krawaciarzem a rozmowca? Czy nie utrudni mu poznania prawdy?
Ostatnia sprawa: Jak sie odmienia KRAWAT? :rolleyes:



#86326 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2008-03-21, godz. 12:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ręcę opadają. Najbardziej rozbiła mnie ta długa spódnica. Długa, ale z rozcięciem, więc się nie nadaje.



#37883 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez Fly on 2006-10-18, godz. 12:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

aha zapewne Ci wszyscy, którzy byli obecni w środku "ciałem", ale "duchem" na zewnątrz. słuszna uwaga


Maciej, zupelnie nie zrozumiales "ducha" mojej wypowiedzi. Nie chodzilo mi bynajmniej o Ciebie.



#37890 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez Fly on 2006-10-18, godz. 13:14 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

' date='2006-10-18 14:32' post='37887']
Wielu z mających coś do powiedzenia na tym forum było w środku dłużej niż Ty i gdybyście się spotkali kilkanaście lat temu to byś im grzecznie mówił per "wujku" albo "bracie starszy".


OK, niech będzie że to ja piszę po chińsku. Poddaję się. Nie mam ani sił ani ochoty tłumaczyć za każdym razem co mam na myśli. Powtarzam, może to ja piszę niewyraźnie. Muszę na spokojnie poczytać swoje posty jeszcze raz. To nie jest ironia.



#37876 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez Fly on 2006-10-18, godz. 10:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Z calym szacunkiem, ale uwazam, ze wielu forumowiczow istotnie "uzywa sobie" - jakie jest serce takie i sa slowa...
Mackowi chodzi tutaj jak mysle, o dosc chorobliwa zjadliwosc, ktora co poniektorzy w niewybredny sposob na forum przejawiaja.
I watpie, aby tym pomogli samym sobie (nawet jak im chwilowo ulzy), a tym bardziej, aby komus tym pomogli. Raczej zaszkodzili.

Jest jakas niepisana granica pomiedzy poczuciem humoru i dobrym smakiem, a tego brakiem.

A wreszcie trzeba sobie uswiadomic, ze to forum to nie jest odstepczym, antyswiadkowym, antyzborowym forum wzajemnej adoracji... i ze wielu Swiadkow i osob zainteresowanych rowniez tutaj zaglada.
Chocby juz nie jak dla wlasnego zdrowia i pokoju duchu, to chociaz dla nich mozna by sie postarac o staranniejszy dobor slow.
(nie, oczywiscie, rozumiem, ze wszystkim i tak sie nie dogodzi, ale tutaj chdzi o szacunek dla samego siebie)



Mihau, napisze tylko jedno: AMEN!
A najwiecej do powiedzenia na tym forum maja oczywiscie ci, ktorzy nigdy nie byli w srodku.



#34285 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Fly on 2006-09-04, godz. 17:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zasłużyć możesz sobie na śmierć, co ponadto, to tylko łaska Boga i w pokorze możesz to tylko przyjąć. Jeśli odrzucisz dar zbawienia jaki wierzący w Chrystusa otrzymują z łaski, to nie jesteś w stanie na to zasłużyć.


To już nie na wieczne torury w piekle? To jakiś postęp Cześku, ale wątpię czy rzeczywisty.



#20308 słownik świadko-polski

Napisano przez Fly on 2006-03-04, godz. 08:28 w Zwyczaje Świadków Jehowy

osoba płci odmiennej - chłopak (lub w szerszym rozumieniu mężczyzna), jeżeli to wyrażenie słyszymy z ust siostry; dziewczyna (kobieta), jeżeli sformułowanie pada z ust brata.



#86331 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Fly on 2008-03-21, godz. 13:44 w Wizja Raju

Coralgol, przeczytałem właśnie pomysł z hodowlą "niemowlaków". I muszę to napisać: jesteś chorym człowiekiem.



#108777 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez Fly on 2008-12-22, godz. 12:16 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Pawdob7, bo ty się po prostu do raju nie nadajesz. Ty masz chłopie dziwne potrzeby. Teatry? Gazety? Mecze? O przepraszam, w siatkówkę będzie można w raju pograć. Sam widziałem na ilustracji.
Pamiętaj, że dla większości ludzkości żyjącej dzisiaj za parę dolarów dziennie, wystarczającym wabikiem do raju są widoczne na każdej "rajskiej ilustracji" stoły uginające się pod soczystymi owocami i własne drewniane domki. Przy takich potrzebach, gra w siatkówkę czy wspólne granie i śpiewanie przy ognisku to już szczyt marzeń. Myślę, że właśnie dlatego dzieło głoszenia rozwija się dziś głownie w krajach trzeciego świata a w krajach, gdzie ludzie miewają takie potrzeby jak ty, owoce są żadne.



#108801 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez Fly on 2008-12-22, godz. 16:40 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chciałbyś żeby księga Objawienia miała tylko jedną słuszną interpretację i żeby była to właśnie twoja interpretacja. Mało tego, jesteś przekonany że tak jest w istocie i to właśnie jest "chciejstwo".



#108796 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez Fly on 2008-12-22, godz. 16:19 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chciałbyś Czesiu żeby tak było. Ale tak samo dużo wiesz o Bożych planach co twoi bliźni po drugiej stronie barykady. I twoje chciejstwo nic tu nie zmieni.



#105561 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez Fly on 2008-11-10, godz. 10:50 w Strony Świadków Jehowy

Emka, ależ to już było naprawdę! Strażnica jakiś czas temu ostrzegała przed korzystaniem z takich stron.



#69114 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Fly on 2007-07-11, godz. 19:38 w Nowości z kraju i zagranicy

WTS w żaden sposób nie korzysta finansowo na organizowaniu wycieczek do Betel. Przynajmniej ja nie widzę takie j możliwości. Co najwyżej może skorzystać finansowo na datkach, które przy okazji wycieczki ktoś może wrzucić do skrzynki.
Kiedyś w dość egzotycznym kraju odwiedziłem Betel i nawet zostałem zaproszony na obiad. Zapytałem jak się mogę odwdzięczyć i wskazano mi skrzynkę. Wrzuciłem niewielką sumę.
Adelfos, robisz problem tam gdzie go nie ma. Uwierz mi.



#68896 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Fly on 2007-07-10, godz. 17:02 w Nowości z kraju i zagranicy

Adelfos, muszę przyznać że z każdym twoim kolejnym postem coraz mniej rozumiem o co ci chodzi. A w tym momencie moje zrozumienie jest bliskie zeru. Czy spadnie jeszcze niżej?



#70576 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Fly on 2007-07-20, godz. 19:45 w Nowości z kraju i zagranicy

pamiętacie z dawnych lat argumenty którymi odradzano korzystanie z internetowych wersji Biblii?

Nie.
Chociaż... zaraz, zaraz, była zachęta żeby przygotowując się do zebrania odszukiwać wersety w Biblii papierowej a nie drukować gotowców z wersetami podanymi w artykule do studium. Ani tym bardziej nie rozpowszechniać takich gotowców przed zebtraniem wśród braci.
Ale nie chodziło o INTERNET ale ogolnie o wszelkie wersje elektroniczne, w tym Biblię zawartą w WT Library. Ot, jakiś tradycjonalista i miłośnik papieru wymyślił że tak będzie lepiej. A może miał rację?


A w swietle bicia piany przez Adelfosa - co ma oznaczać to co znajdziemy pod tym adresem?

http://www.biblia.org.pl/



#70662 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Fly on 2007-07-21, godz. 17:10 w Nowości z kraju i zagranicy

No właśnie: przed czym się konspirują? Przecież tam jest tylko Biblia i kilka artykulików wychwalających ten przekład...


Ale kto się konspiruje? Biblia w przekładzie NŚ jest jak widzisz i wbrew temu co pisałeś, dostępna w sieci, i to pod jakim adresem!



#36567 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez Fly on 2006-10-06, godz. 10:49 w Seksualność

' date='2006-10-05 21:33' post='36557']
Czyli albo idziesz w zaparte, albo nie rozumiesz. OK, wykażmy się dobrą wolą i załóżmy to drugie.

[tryb dobrego wujka]

Otóż to co napisała 444 nie zawiera sprzeczności pod jednym założeniem - takim, że seks oralny to nie jest "współżycie" a jedynie "pieszczota". Czy Tobie (albo mi, albo komukolwiek innemu) się to podoba czy nie - to jedna sprawa, a druga - że ten pogląd jest wśród dzisiejszej młodzieży dość rozpowszechniony. Nie miejsce tu na dyskusję czy to dobrze, czy źle, jakie są przyczyny i jakie będą tego skutki. Tak po prostu jest. Warto być tego faktu świadomym to przy okazji też uniknie się nieporozumień w rozmowach z młodzieżą, np. z własnymi dziećmi, hie hie hie ;)

[/tryb dobrego wujka]


Był taki gość, dosyć znany, który tak właśnie uważał. Aczkolwiek do młodzieży to on nie należał. "I have never had sexual relations with Monica Lewinsky. I've never had an affair with her" - powiedział, ale prokurator i społeczeństwo uznało inaczej. Nie warto toczyć o to sporów, ale wyrażenie "seks oralny" zawiera jednak człon "seks". Że jest pieszczotą? A seks nie jest pieszczotą? Nie zamierzam się kłócić o słówka, tak tylko dorzucam swój kamyczek.