Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#108053 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez Fly on 2008-12-12, godz. 16:44 w Obowiązki teokratyczne

Liczba spożywających emblematy: 9,986
(sprawozdanie 2007: 9,105)"


Ja wiedziałem, że tak będzie.
Po ostatnim "nowym świetle" na temat pokolenia właśnie tego się spodziewałem - nowej najwyższej liczby spożywających emblematy. Bingo!
Wzrost zaiste spektakularny, zwłaszcza w obliczu ciągłego zaklinania rzeczywistości w Strażnicy, że "liczba pomazańców ciągle maleje".



#107964 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Fly on 2008-12-11, godz. 16:17 w Do administratorów...

Nikt mnie wprawdzie nie pytał o zdanie, ale... oczywiście zgadzam się, że posty Liberała są nadal jednym z najwartościowszych aktywów tego forum.
Ale i tak nie wierzę, że admin się ugnie i Lib wróci.



#107933 Głupoty na temat śJ

Napisano przez Fly on 2008-12-10, godz. 20:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Po pierwsze nie popisałeś się kulturą.

Po drugie, nie wiem, co Ty widzisz żenującego w mojej wypowiedzi?


Koledzy i koleżanki chyba już wyjaśnili.
Po prostu twoja diagnoza nietrafna była. Bardzo nietrafna.



#107378 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez Fly on 2008-12-04, godz. 07:17 w Przekład Nowego Świata

Bardzo dziekuje za dobre rozczytanie "znakow przystankowych ' kt uzylam ponoc w moich zdaniach.Byloby jeszcze genialniej gdybys pisal po polsku i nie wprowadzal slow angielskich ,tzw fircykowatych do swoich tresci (And) kt i tak nic nie wnosza ( tzn te tresci)poza moze jednym ze nadmieniasz choc sladowo iz ludzie moga malowac wizerunek BOBGA w niewlasciwy sposob.I rzeczywiscie to fakt , ze to co ci prostacy porobili z BOGIEM , to brak slow.Przeniesli na BOGA wszystkie cechy Diabla , dokladnie to co ta przebiegla bestia powiedziala w ksiedze , chyba Joba "Ja bede to robil a ludzie beda CI zlor.zeczyc i "rzeczywiscie tak jest.to co tu sie robi na forum w tematach "dusza" "Samuel" jest tego jawnym przykladem.A na koniec ,dobrze byloby zebys zwracal uwage na poprawna polszczyzne ktorej tobie zabraklo nie tylko w "znakach przystankowych" tj poprawnie interpunkcyjnych ale w jej caloksztalcie .
A co do zostawienia nas przez BOGA tak osamotnionych,trzeba wspomniec ,ze bez woli BOZEJ nic sie nie dzieje i przenigdy nie opusci on swoich slug.Podziwiam BOGA za jedno ,ze nie zgladzil ludzi tak obrzydliwych i podlych,kt uragaja MU i podkopuja JEGO suwerennosc.Wolalabym umrzec , zanim moje usta wyrzekly cos przeciw BOGU.

:blink:
Na wszelki wypadek wstawiłem to jako cytat, gdyby nasza koleżanka chciała to kiedyś usunąć albo zedytować.
And - jesteś fircykowaty, wiesz? :lol:



#107348 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez Fly on 2008-12-03, godz. 19:38 w Przekład Nowego Świata

Izabelo droga, piszesz o znakach przestankowych, ale to, jak ich używasz, to zgroza. Tego się nie da czytać.

And, ja takie samo zdanie mam o wszystkich zacietrzewionych religiantach. O katolikach też. Powybierali sobie wersety i wszystko do nich dopasują...

Nie mogę rozgryźć o co chodzi naszemu kochającemu ojcu. Dlaczego zostawił nas samych z niemożnością zweryfikowania co jest prawdą o nim a co nią nie jest i uzależnił od tej wiedzy nasze wieczne zbawienie albo potępienie?
Nie wierzę. Albo nie jest taki jak go malują religie chrześcijaństwa albo... nie jest kochający.



#107330 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez Fly on 2008-12-03, godz. 17:26 w Przekład Nowego Świata

Tak sobie czytam tę "dyskusję" i myślę: jak z takimi "argumentami" w ogóle można dyskutować? Nie można, nie da się. Pokażesz że coś jest czarne a oponent nadal będzie twierdził że jest białe a ty jesteś nieukiem, zaśmiecasz innym umysły i poza tym walczysz w Bogiem. I zapewne także jesteś pijakiem. I złodziejem. Bo każdy pijak to złodziej.
Potwierdza się smutny wniosek że ludzie zostali zjakiegoś powodu pozostawieni sami sobie przez Boga i nie są w stanie zidentyfikować Prawdy, Jedynej Słusznej Drogi czy jak tam jeszcze można to nazwać. Prawdopodobnie takiej nie ma.
Tacy sami dobrzy i szczerzy ludzie, na podstawie tych samych danych (np. Biblii) dochodzą do rażąco sprzecznych wniosków. A zatem: prawda religijna nie istnieje. Każdy wybiera sobie z dostęnego menu istniejacych religii i prądów intelektualnych taką prawdę jaka mu pasuje a potem tylko okopuje się na swojej pozycji i broni "swoich" wierzeń do upadłego.



#107329 Bony świąteczne

Napisano przez Fly on 2008-12-03, godz. 17:12 w Boże Narodzenie & Sylwester

Dla mnie omawiany przykład to przejaw fanatyzmu. A więc "gdyby nie odwiózł towaru na półkę" to zachowałby się całkiem normalnie i zdrowo. Ale jak widać miałem rację - na forum zostałby okrzyknięty hipokrytą przez "niezależnych" i "obiektywnych" ekspertów od Świadków.



#107272 Bony świąteczne

Napisano przez Fly on 2008-12-02, godz. 17:31 w Boże Narodzenie & Sylwester

Jakby nie odwiózł, to zostałby tu nazwany po wielokroć hipokrytą.



#107271 Głupoty na temat śJ

Napisano przez Fly on 2008-12-02, godz. 17:25 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ale pierdoły...

Juz tlumacze...

Lepiej jakbyś nie tłumaczył - nie wyszłoby tak żenująco.



#106266 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez Fly on 2008-11-19, godz. 19:02 w Seksualność

Wszystko co wymieniłeś nie podpada wprawdzie pod rozpustę, ale pod wyuzdanie, nieczystość czy coś w tym typie - jak najbardziej. I chyba za to też można wylecieć.



#105561 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez Fly on 2008-11-10, godz. 10:50 w Strony Świadków Jehowy

Emka, ależ to już było naprawdę! Strażnica jakiś czas temu ostrzegała przed korzystaniem z takich stron.



#104990 Ksiądz a starsi zboru

Napisano przez Fly on 2008-11-03, godz. 20:14 w Strony polemizujące z Brooklynem

Dziwię się, że komuś się to podobało. Żenujący spektakl, głownie za sprawą reżysera/producenta.



#103006 Mormoni

Napisano przez Fly on 2008-10-10, godz. 16:37 w Ogólne

Fly raczej chodzi o 'staro-egipski' który J Smith miał odczytać. Uczeni do dziś nie natrafili na ten język. Ale wszystko przed nami, nie zapeszajmy...

A zaglądałeś pod ten link? Chodzi tu, dodam, nie o księgę Mormona, ale o księgę Abrahama, którą przetłumaczył Smith. Bo to wielki tłumacz był i żadnego języka się nie bał.



#102939 Mormoni

Napisano przez Fly on 2008-10-09, godz. 20:42 w Ogólne

Joseph Smith był zwykłym oszustem, co mu wykazano jednoznacznie chociażby na przykładzie hieroglifów egipskich, które biedak rzekomo "przetłumaczył" na angielski. A było to w czasie gdy nikt na świecie nie potrafił ich jeszcze odczytać, więc Smith mógł sobie tłumaczyć "pod natchnieniem" co mu do głowy przyszło. Ale pech Smitha polegał na tym, że wkrótce pismo egipskie zostało rozszyfrowane i okazało się, że jego "tłumaczenie" jest jakby to powiedzieć... wzięte z księżyca?
EDIT: Coś więcej na temat tej historii: http://www.racjonali...k.php/k,2/s,469
TAkim oto "tłumaczem" był Joseph Smith. Na szczęście poszedł po rozum do głowy w przypadku materiałów służących do tłumaczenia Księgi Mormona i oryginalnych złotych płyt, które rzekomo przyniósł mu anioł, aby je przetłumaczył, nikomu już nie pokazał. Bo, jak się tumaczył... anioł mu zabrał. Uniknął przez to kolejnej kompromitacji. No ale... trzech kolegów Smitha podpisało się własnym imieniem i nazwiskiem, że płyty widzieli, więc jak tu mu nie wierzyć? :D
A co do uznawania Biblii za słowo Boże... jest dokładanie tak jak napisał Matuzalem.



#102354 Nietypowe zawody wykonywane przez ŚJ

Napisano przez Fly on 2008-09-27, godz. 07:39 w Zwyczaje Świadków Jehowy

:o Edd i Dementor, jezdem w szoku!



#102223 Nietypowe zawody wykonywane przez ŚJ

Napisano przez Fly on 2008-09-25, godz. 16:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wkręcacie mnie, albo ominęło mnie jakieś nowe światło. Tymczasem nie uwierzę, dopóki nie zobaczę Świadka-policjanta. Aha, sekretarka pracująca w policji nie jest policjantem.



#102162 Nietypowe zawody wykonywane przez ŚJ

Napisano przez Fly on 2008-09-24, godz. 17:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Świadek - policjant? Nie moż li we.



#101718 Nie dla słowa "Jahwe" w liturgii | Watykan zmienia imię Boga /Onet.pl

Napisano przez Fly on 2008-09-18, godz. 14:36 w Imię Boże

No tak, poczytałem trochę twoje posty i się zorientowałem... Cóż, mój błąd.



#101639 Nie dla słowa "Jahwe" w liturgii | Watykan zmienia imię Boga /Onet.pl

Napisano przez Fly on 2008-09-17, godz. 17:36 w Imię Boże

Żeby to ustalić zapytam: Czy poważnie uważasz, że modlitwa Pańska w oryginale brzmiała tak jak napisałeś poprzednio czy to miał być żart?



#101636 Nie dla słowa "Jahwe" w liturgii | Watykan zmienia imię Boga /Onet.pl

Napisano przez Fly on 2008-09-17, godz. 17:19 w Imię Boże

A skąd wiesz że w oryginalnym oryginale nie było napisane : Jehowo nasz, któryś jest w niebie, święć się twoje imię Jehowa ...
;)

A jak brzmi ten werset w przekładzie NŚ? Może zacytujesz?
To co sugerujesz to byłaby całkiem nowa teoria zastąpienia Imienia Bożego w NT słowem "ojciec". No tego to i sam WTS nie wymyślił (wstawiając Imię tylko w miejsce słowa Pan - oczywiście wg własnego uznania). Bo i brak jakichkolwiek dowodów albo poszlak na poparcie twojej karkołomnej teorii, co niewątpliwie dostrzegli tłumacze PNŚ.
Dodam jeszcze, że z tego co zauważyłem, w osobistych wypowiedziach Jezusa (pomińmy narazie cytaty z ST) nie pojawia się ani razu Imię Boże nawet w przekładzie NŚ! To chyba dość wymowny fakt. Jeżeli się mylę, to proszę mi pokazać chociaż jedno takie miejsce.
Dalej ... w żadnej modlitwie Jezusa nie pojawia się Imię Boga. Ani razu - również w PNŚ. Porównajmy to z modlitwami zebraniowymi, gdzie słowo Jehowa jest często traktowane jak przecinek.



#101177 Ubiór (dżinsy itp.) u Świadka Jehowy

Napisano przez Fly on 2008-09-13, godz. 07:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

w materiałowych spodniach z nie tego świata

Hasło dnia :lol: I bardzo dobrze oddaje charakterystykę ilustracyjnych spodni.



#100951 Ubiór (dżinsy itp.) u Świadka Jehowy

Napisano przez Fly on 2008-09-10, godz. 17:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ha ha ha... kiedyś gdzieś założyłem bardzo podobny wątek. Mam dokładnie te same obserwacje co do strażnicowych ilustracji.



#97787 Moje przywitanie

Napisano przez Fly on 2008-07-28, godz. 15:56 w Szukam kontaktu

Łukaszu,
1. Moje szczere gratulacje.
2. postawa twoich rodziców... nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale to jest kwestia charakteru konkretnych osób a nie nauczania WTS. Bo są też przykłady dokładnie odwrotnego zachowania. Myślę że to bardziej życie w stolicy niż WTS spowodowało że są jacy są.



#97047 Niesłuszna krytyka organizacji WTS przez odstępców

Napisano przez Fly on 2008-07-20, godz. 08:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zadadniczo zgadzam się z tobą, szperaczu.



#96996 Niesłuszna krytyka organizacji WTS przez odstępców

Napisano przez Fly on 2008-07-19, godz. 16:58 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Przekaz podprogowy czy nadprogowy na ilustracjach - bzdura.
Poza tym cieszę się, że słyszę głos rozsądku na tym forum, gdzie zazwyczaj krytykuje się wszystko tylko dlatego że jest "świadkowskie". Mimo że od dawna mi nie po drodze z WTS-em, obiektywnie stwierdzam, że przeciętny Świadek Jehowy prowadzi się znacznie bardziej moralnie i uczciwie niż otoczenie.
Miłość na pokaz? Wszystko zależy od zboru i od konkretnej osoby. Wiem jedno - gdziekolwiek się nie znalazłem w kraju i za granicą i spotkałem tam obcych ŚJ, zawsze mogłem liczyć na ich pomoc i gościnność.
Podawanie ręki wszyskim przed zebraniem - to polski i dość osobliwy zwyczaj. Nie podobało mi się takie witanie, zwłaszcza gdy ktoś to robił ekspresowo i mechanicznie.