Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#123511 Dlaczego mam tylko jedną gwiazdkę i poziom reputacji -1

Napisano przez Fly on 2009-08-04, godz. 20:23 w Do administratorów...

Luke, masz punkcik ode mnie. Powinieneś w tym momencie wyjść na zero. :)



#122796 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez Fly on 2009-07-20, godz. 21:44 w Obowiązki teokratyczne

W niedzielę byłem na zgromadzeniu i chciałem podzielić się jedną myślą: w dramacie po raz pierwszy chyba zobaczyłem dobrze zagraną postać. W sensie aktorstwa. Wreszcie ktoś mówi i zachowuje się jak żywy człowiek. Chodzi oczywiście o dramatowy szwarccharakter - Adriana.
Oczywiście sam dramat to dramatyczne pokłady propagandy...



#122047 Sąd ostateczny ,śmierć przez zatracenie a miłosierdzie Boga

Napisano przez Fly on 2009-07-06, godz. 19:46 w Tematyka ogólna

do obrońców Boga: mam wrażenie że oddajecie Bogu niedźwiedzią przysługę, podobnie jak 3 przyjaciele Hioba. Ja bym nie chciał takich obrońców.



#120132 przywitanie i trochę o mnie

Napisano przez Fly on 2009-06-07, godz. 19:44 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ten temat został zalozony przez Dreamera,juz dawno go tu nie bylo,czy ktos wie,co sie z nim i jego zona dzieje? :)

Żyją. mają się nieźle i nadal nie są Świadkami Jehowy :rolleyes: . Resztę niech napiszą sami jeżeli tu bywają...



#119954 Co o niej sadziecie?

Napisano przez Fly on 2009-06-03, godz. 20:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Powiem szczerze, ze kiedys jak nie wiedzialem, ze jest ona jechowa ...

I jak nie nazwać takiego debilem? Wybacz JB, ale nie mogłem się powstrzymać.



#119539 T. Jaracz w szpitalu

Napisano przez Fly on 2009-05-25, godz. 18:35 w Obowiązki teokratyczne

To nie T. Jaracz wymyślił zakaz przyjmowania transfuzji. Natomiast za jego czasów ów zakaz złagodniał i nabrał takich kształtów jak dzisiaj, kiedy można już przyjmować nawet hemoglobinę. Więc zarzuty powyżej są kierowane pod niewłaściwym adresem.



#119004 Wstyd

Napisano przez Fly on 2009-05-19, godz. 20:31 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Fajny temat.
Nie, nie odczuwam wstydu z powodu bycia Świadkiem Jehowy od urodzenia przez prawie całe dotychczasowe życie. Trzeźwo oceniając sytuację uważam, że gdyby nie wychowanie w prawdzie, a więc zebrania, służba, NSK, rozmowy z bracmi, to dzisiaj nie interesowałaby mnie ani historia starożytna ani kosmologia ani nie zastanawiałbym się specjalnie nad sensem istnienia.
Pewnie także nie nauczyłbym się dobrze przemawiać publicznie. Nie wiem, może się mylę, może nie doceniam siebie jako człowieka, ale uważam że wiele zainteresowań i potrzeb "wyższego rzędu" wzbudziło we mnie właśnie bycie Świadkiem. Gdyby nie przynależność do organizacji. pewnie interesowałyby mnie to co kolegów ze szkoły, z którymi mam kontakt do dzisiaj - jak zarobić dużo pieniędzy i wieść przyjemne życie. Aha, i pewnie nie byłbym uczciwy.
Chociaż z ideologią WTS od pewnego czasu nie jest mi po drodze, potrafię docenić zalety Organizacji, a Świadków Jehowy często bronię gdy są bezsensownie atakowani (m.in. tu na forum).
Oczywiście nigdy się nie dowiem czy nie byłbym lepszym albo ciekawszym człowiekiem gdybym nigdy ŚJ nie spotkał. Ale takie mam odczucia jak opisałem wyżej, przy czym nie upieram się, że są słuszne.
Z drugiej strony potwierdzam, że bycie odmieńcem przez wiele lat, zwłaszcza w szkole, wyciska na człowieku pewne piętno.



#118650 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-13, godz. 05:31 w Tematyka ogólna

Gdzie tu jest mowa o jakimkolwiek kłamstwie??? Manipulowanie Biblią i tania zasłona dymna i to jeszcze kosztem autorytetu Pana Jezusa! Niezłe szkolenie przeszedłeś w tej sekcie. Poza tym gratuluję umiejętności wyrywania z kontekstu oraz popisu braku umiejętności czytania ze zrozumieniem! To skoro już tak się koleś zbłaźniłeś, to podaj nazwę skorowidzu Towarzystwa, w którym szukałeś tych rewelacji...

Odpowiadam ci po raz ostatni.
1. Modne sowo "tania" nie zawsze pasuje do kontekstu. Czym jest "tania zasłona dymna"?
2. Reszty sztuczek erystycznych w twoim wykonaniu nie będę komentował. Sztuczki ograne i nie działające na mnie ani trochę.
3. Jeżeli Jezus mówi do swoich braci, że nie pójdzie na święto i niech idą sami, a potem gdy tamci wyruszają, sam potajemnie jednak idzie, to nie jest kłamstwo. Ale jeżeli człowiek mówi swojemu śmiertelnemu wrogowi że nie zna innego człowieka aby mu ratować życie, to jest to kłamstwo. Aha. Podaj przesłanki do takiego wnioskowania. Ja widzę tylko jedno: nienawiść do Świadków Jehowy odbiera ci resztki rozumu i trzeźwego osądu.



#118606 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 19:51 w Tematyka ogólna

Proszę bardzo: Jana 7:6-10.
Żeby nie było - dla mnie to nie było kłamstwo. Ale dla przeczystego Andreazza musiało to być kłamstwo. Jezus nie miał wiele do zyskania, a jednak wprowadził w błąd i to najbliższą rodzinę. W dodatku on to wszystko zaplanował!



#118598 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 19:13 w Tematyka ogólna

Widzę, że idziesz w zaparte. OK, więc co udowodniłeś tym artykułem? Że każdy Świadek Jehowy jest uczony przez organizację, że ma oszukiwać pracodawcę, kolegę z pracy, sąsiada a także współmałżonka, o ile nie jest on jego współwyznawcą, bo to nie grzech?

Aha. dodam od siebie dla miłośników prawdy absolutnej dwa przykłady umyślnych kłamców:
- Abraham
- Jezus
W Biblii jest ich więcej. Żaden nie został potępiony, a drugi z wymienionych wyżej podobno był bezgrzeszny. Niezłe, co?



#118593 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 18:53 w Tematyka ogólna

CZy ktoś jeszcze zgadza się przedmówcą?



#118586 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 18:34 w Tematyka ogólna

Wklejaj. Z niczego się nie wycofuję. Rozmyślnie wprowadzasz ludzi w błąd i powinieneś się tego wstydzić.
Jak rozumiem, będzie z tego materiału wynikało, że każdy Świadek Jehowy jest uczony przez organizację, że ma oszukiwać pracodawcę, kolegę z pracy, sąsiada a także współmałżonka, o ile nie jest on jego współwyznawcą, bo to nie grzech. Tak wynikało z twoich wypowiedzi, np tej:

chyba nie zauważyłeś tego, iż podkreślałem to, iż WTS naucza, że okłamuwanie nie świadka nie jest grzechem.

No to czekamy...

A może raczej będzie tam napisane, że w systuacji gdy SS-man pyta Świadka Jehowy, czy zna niejakiego Iksińskiego produkującego w piwnicy zakazaną literaturę, którego ów Świadek zna jako ojca piątki dzieci i porządnego człowieka, to może on zataić tę informację i powiedzieć że go nie zna? Prawda jakie kłamstwo?



#118573 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 16:11 w Tematyka ogólna

czy poza pomówieniem nic więcej nie potrafisz Fly?

ty mnie oskarżasz o pomówienia?!
Żałosny człowieczku, byłem Świadkiem Jehowy prawie całe życie i uchodziłem w otoczeniu za dziwaka z powodu uczciwości i prawdomówności posuniętej do granic absurdu. Podobnie jak wielu moich znajomych, którzy tak jak ja uczyli się na zebraniach, że jak dzwoni ktoś do szefa a on mówi że go nie ma, to rozmówcy nie wolno okłamać i trzeba powiedzieć że szef jest. I ja tak robiłem, bo bałem się narazić Bogu, który na mnie patrzy.
A ty sugerujesz bezczelnie że Świadkowie uczą się w sposób zorganizowany okłamywania innowierców. Przyjmijcie ludzie do wiadomości że niejaki Czesiek jest podłym łgarzem.



#118521 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-11, godz. 16:29 w Tematyka ogólna

Czesiek, ordynarnie kłamiesz. Widocznie jesteś przez swoich pasterzy uczony okłamywania innowierców.



#118240 Czechy: Oskarżenie przeciw ciemiężącym córkę za odmowę zostania ŚJ

Napisano przez Fly on 2009-05-04, godz. 16:38 w Świadkowie Jehowy i prawo

a potem będzie bla bla bla o tym że WTS stanowczo nakazuje łozenie na utrzymanie swoich dzieci.

A nie nakazuje?



#117939 Afera w Biurze Oddziału na Fidżi

Napisano przez Fly on 2009-04-28, godz. 18:43 w Obowiązki teokratyczne

Nie słyszałem, ale to bardzo dobry przykład pokazujący wady zarządzania przez cele. :rolleyes: Tak właśnie działają "motywacyjne" premie - przynoszą na koniec firmie więcej złego niż dobrego.



#117678 Dramatyczny spadek liczby ośrodków pionierskich...

Napisano przez Fly on 2009-04-21, godz. 17:19 w Obowiązki teokratyczne

Byłem na wielu ośrodkach, przy czym na ostatnim ok. 10 lat temu. Piwo pijaliśmy bez większych problemów, ale zawsze z umiarem i tak żeby nie prowokować nieletnich do naśladowania. Trunków mocniejszych nie było. Rozpusty też.



#117375 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2009-04-18, godz. 04:30 w Tematyka ogólna

No właśnie. Pytanie tak proste, jak tylko można, o odpowiedzi nikt nie potrafi udzielić. Tylko po co się odzywać i kompromitować niewiedzą, skoro można było siedzieć cicho i udać że się pytania nie widziało?



#117199 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2009-04-15, godz. 18:54 w Tematyka ogólna

Tak, tak, Fly, ja się skłaniam do tego, że, przynajmniej ten z ostatniego obrazka jest "chrystologiczny", bo mu takie jakieś "natchnione" światło z brzucha wyłazi...
Matko kochna!!!! :blink: A może to nowe światło ???

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Nocka, widzę, że cię temat zainteresował. Więc proszę spokojnie odpowiedz na interesujące mnie pytanie: Jeżeli zobaczysz na ilustracji w Strażnicy barana nie pasującego do kontekstu, to co to oznacza? Że autor jest opętany przez diabła czy może że kocha Jezusa? A może jeszcze coś innego? Poważnie pytam.



#117192 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2009-04-15, godz. 17:59 w Tematyka ogólna

A ja się pytam: jeżeli na ilustracji w publikacji WTS będzie namalowany stuprocentowy baran - to co? Co on, ten baran, wyobraża?
Bo w Biblii to jeden baran starotestamentowy wyobrażał Medo-Persję a drugi - nowotestamentowy - Jezusa. To ja się pytam - czy ewentualne barany wts-owskie są chrystologiczne? Jeżeli tak, o co ta burza?



#114025 RPA: Zgoda sądu na ratującą życie transfuzję dla dwunastolatki

Napisano przez Fly on 2009-02-23, godz. 19:01 w Kwestia krwi

Sztokholmski.



#113929 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez Fly on 2009-02-22, godz. 10:51 w Tematyka ogólna

Dikey, albo sobie żartujesz albo szerzysz straszliwe herezje. Wg WTS Bóg jest mężczyzną i kropka.



#113739 ŚJ -strona prywatna

Napisano przez Fly on 2009-02-16, godz. 19:55 w Strony Świadków Jehowy

Dziwne, ale chyba jeszcze nikt nie podawał tego adresu: http://syc.republika.pl.
Polecam zwłaszcza dział Opowiadania. Naprawdę oryginalne...

EDIT: Ups... a jednak już było. No to odświeżę wątek. I naprawdę polecam Opowiadania. Zwłaszcza ten rozdział o Armagedonie.



#113156 "Świadkowie Jehowy wobec polityki USA, syjonizmu i wolnomularstwa"

Napisano przez Fly on 2009-02-06, godz. 18:52 w Książki na temat ŚJ

:o
Mówisz, Kloo, że to ważna książka? Taaak...



#111263 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez Fly on 2009-01-13, godz. 18:33 w Seksualność

Przynajmniej od lat 20 antykoncepcja jest u ŚJ kwestią pozostawioną osobistej decyzji. Jak było wcześniej - nie wiem, ale podejrzewam że tak samo.