Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#40795 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:47 w Tematyka ogólna

Ja wiem, że dla Fly i dla innych nie jest to do uwierzenia, ale niestety takie są fakty!
Jak najbardziej zgadzam się też z haelem, ten cantaurus tam jest i na pewno nie jest to znak Chrystusa.


1. Po pierwsze nic nie wiesz o moich poglądach, choć nie są one wielką tajemnicą. Jestem na forum 9 miesięcy. Trafiłeś jak kulą w płot drogi panie, podobnie jak to było przed chwilą w przypadku @jona!

2. Jakiś cantaurus (co to u licha takiego?!) tam jest, bo tak ci mówi twoja percepcja, wynikająca ze zwykłego chciejstwa. Nie widzi żadnego "cantaurusa" katolik, ateista, były ŚJ, i jeszcze parę osób wypowiadających się na tym forum. Nie mam zamiaru cię przekonywać, że tam nic nie ma, bo z innych wątków wiem, że jesteś niereformowalny.

I ogólna uwaga do paru osób: nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Ta umiejętność bardzo się przydaje w życiu.



#40706 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 08:43 w Tematyka ogólna

Hej, hej Mars napada...

P.S. A ta łapa z pazurami faktycznie jest dziwna. Tu się zgadzam, że coś jest nie tak. Tylko jaki to przekaz podprogowy? Co to wogóle ma znaćzyć i jak niby oddziaływać na oglądającego obrazek?



#40801 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:57 w Tematyka ogólna

ok ja naucze sie czytac ale ty naucz sie PATRZEĆ


Ależ poczytaj sobie wyżej ile JA zobaczyłem tajnych przekazów sublimacyjnych na rysunku, gdzie mirek i sp. zobaczyli tylko gębę potwora i litery JAH. Ciekawe czy masz równie ostry wzrok jak ja. I spójrz na mapę londyńskiego metra (link w poście [db]) - to dopiero jazda! Widać takie rzeczy, że eh! I to na trzeźwo!



#40857 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-13, godz. 10:21 w Tematyka ogólna

Tylko czasami na siłe się ktoś doszukuje czegoś czego niema. Jak by się ktoś uparł to we wszystkim coś się najdzie nie tak.


Dokładnie. Zauważcie, że w tym krótkim wątku pokazano 2 ilustracje z "przekazem", gdzie ja i inne osoby dopatrzyły się jeszcze kilku dodatkowych literek i przynajmniej po jednej twarzy/pysku na obrazek. I prawdę mówiąc znacznie łatwiej zobczyć głowę mumii i litery UA niż gębę potwora z literami JAH.
Sęk w tym, że nikt z poszukiwaczy koziołków nie potrafi wyjaśnić co może oznaczać głowa mumii lub krokodyla albo literki UA. To takie nieszatanistyczne i niemasońskie... :D



#85932 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2008-03-12, godz. 19:22 w Tematyka ogólna

Powiększony obrazek ręki, który w dodatku został odwrócony do góry nogami.

... i tendencyjnie przycięty.
Swoją drogą ja się dopatrzyłem na tej ilustracji innego "przekazu". Dziwne, że nasz fachowiec go nie zauważył. Więc podpowiem - jest w chmurze i jest znacznie bardziej widoczny. I jest bardzo w 'odpowiednim stylu'.



#41225 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-16, godz. 09:28 w Tematyka ogólna

oczywiście zgadzam się, to ludzie będą poddani innym prawom i odzyskają młodość a dzieci czy ciągle będą niemowlakami.
starość też tak będziesz wyglądać, a jak zostaniesz śJ to nie.


And, chodzilo mi konkretnie o ten werset...
Obj. 1:14 A jego głowa i włosy były białe jak biała wełna, jak śnieg, a jego oczy jak ognisty płomień
Tak właśnie wyglądał Jezus z wizji Jana i tak też wygląda na ilustracjach w Strażnicy.


Gwiazdka - a może i masz rację, że ta Ewa jest jakoś ponadnormatywnie pomarszczona... mi też się nie podoba, ale wiesz ludzie po dziewięćsetce tak mogli wyglądać :P



#40702 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 08:12 w Tematyka ogólna

Antylopy, barany i inne rogate stworzenia na ilustracjach to, uwaga, przekaz podprogowy!
Aż strach wybrać się do zoo!
Mirek, a ja miałem cię za poważnego faceta...



#40660 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-11, godz. 21:35 w Tematyka ogólna

A to diabelski ogień, że tak się fotografowi ułożył...
Najlepszy jest ogonek koziołka :)
A teraz śmiertelnie poważne pytanie do Mirka i spółki:
- jaki WTS ma cel w dawaniu na okładkę płomienia ognia układającego się w kształt kozła?
- na czym polega "manipulacja umysłem ludzkim przez literaturę ŚJ"
- czym grozi oglądanie takich obrazków? Po ilu sekundach/minutach wpatrywania się w ogień stanę się satanistą?



#21949 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 07:38 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ehomo, możesz wyjaśnić wszystkim niekumatym (w tym i mnie) co wynika z faktu, że Nabonid panował 17 lat? Jak rozumiem przeczy to tezie, że Jerozolima została zburzona w 607 pne, tak?
Kloo, do czego zmierzasz właściwie? Jaka jest twoja teza?
Azariasz - owszem "niewolnik" uważa że w Gal. 1:19 jest mowa o przyrodnim bracie Jezusa. Swoją drogą dlaczego miałoby być inaczej?



#21953 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 08:48 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chodzi mi o zapedy nasze ze Maria napewno miala wiecej dzieci po Jezusie.Nigdzie z tekstu biblii tego nie wyczytamy.Opracowania zydowskie swiadcza wprost czemus przeciwnemu.A komu jak komu ale im glownie zalezaloby na zdyskredytowaniu Marii :angry:

Kloo, wyczytamy, wyczytamy. Aż nadto wynika to z ewangelii. Może się mylę, ale mam wrażenie że od pewnego czasu szukasz dziury w całym i obwiniasz WTS o całe zło tego świata (powiązania z masonerią, spirytystami itd). Sorry, takie moje wrażenie.



#22466 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-29, godz. 08:26 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dzisiaj przeżywałem ciężkie chwile na zebraniu książki, kiedy słuchałem jak interpretuje się prorocze okresy z księgi Daniela. Ech...
Po pierwsze nie ma zadnego biblijnego uzasadnienia dla takiej a nie innej interpretacji okresow wymienionych w ramce (1355 dni, 1290 dni, 3 i pol czasu itp.) a po drugie takie wyjasnienia sa, jak dla mnie, zenujace po prostu. Prorok Bozy zapisal 2 i pol tysiaca lat temu proroctwa badane przez miliony badaczy w ciagu calych stuleci, a dziwnym trafem spełniły się one wszystkie w ciągu paru lat po I wojnie światowej za życia Rutherforda, dotyczac w kazdym wypadku jego osoby i organizacji, ktorej przewodzil. Spelnienie to bylo zawsze tak spektakularne, ze nikt go nie zauwazyl :D oprocz samego Rutherforda. Ciekawe dlaczego Daniel napisal akurat o 1290 i 1355 dni a nie o "jakichs 3 i pol roku"? Dlaczego 1355 a nie 1348 albo 1370?!
Zacytuje jeszcze Liberala: "Ciekawa sprawa, że Rutherford zorientował się o tym dopiero w roku 1922 (sic!) [o znaczeniu wydarzen z lat 1918-1919] (por. Strażnicę nr19 z 1987, s.12, ak.18), próbując nadać swojemu uwięzieniu jakiegoś niezwykłego, proroczego znaczenia. Wystarczy poczytać jego dzieła z tamtego okresu, by przekonać się z jaką obsesją wszystko, co go spotykało w życiu, starał się dopasować do proroctw biblijnych. Pokusa do występowania w imieniu osobistego „niewolnika” Jezusa Chrystusa jest tak silna, że Ciało Kierownicze do dnia dzisiejszego na siłę próbuje dopasować pewne wydarzenia z historii WTS do symbolicznych okresów odnotowanych w Biblii. "



#29830 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Fly on 2006-05-29, godz. 10:34 w Dyskusje moderowane

ale tu nie ma potępienia ! znajdz Fly werset, który by potępił homoseksualizm kobiecy i zaliczył do grzechu !

Jak to nie ma?!
No to masz szerszy kontekst...
21 chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność. 22 Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi 23 i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na coś podobnego do wizerunku zniszczalnego człowieka, a także ptaków oraz stworzeń czworonożnych i pełzających.
24 Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, wydał ich na pastwę nieczystości, żeby między sobą hańbili swe ciała, 25 właśnie tych, którzy prawdę Bożą zamienili na kłamstwo oraz wielbili stworzenie i dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Tego, który stworzył i który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, 27 jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd.
28 A ponieważ nie podobało im się zważać na Boga według dokładnego poznania, Bóg wydał ich w stan umysłu niegodny upodobania, aby czynili to, co niestosowne, 29 napełnieni wszelką nieprawością, niegodziwością, zachłannością, złem, pełni zawiści, morderstwa, waśni, podstępu, złośliwości, rozsiewający pogłoski, 30 obmówcy, nienawidzący Boga, zuchwali, wyniośli, zarozumiali, wynajdujący to, co szkodliwe, nieposłuszni rodzicom, 31 nie mający zrozumienia, łamiący ugody, wyzuci z naturalnego uczucia, niemiłosierni. 32 Chociaż zupełnie dobrze znają prawe postanowienie Boże, iż trwający w czymś takim zasługują na śmierć, oni nie tylko dalej to czynią, lecz także zgadzają się z tymi, którzy w tym trwają.



#29823 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Fly on 2006-05-29, godz. 10:13 w Dyskusje moderowane

ide o zakład, że nie ma !

Rzymian 1:26,27...

Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, 27 jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd.



#46187 Nowe forum ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-12-18, godz. 17:48 w Strony Świadków Jehowy

Przepraszam, że się wtrącam, ale może chodzi o to, że tamci was tam zwyczajnie, po ludzku NIE CHCĄ gościć?
Czy muszą się tłumaczyć? Może nie chcą tam mieć wolności słowa. Po prostu chcą mieć swoje miejsce w przestrzeni wirualnej które zagospodarują po swojemu a nie po waszemu.



#37876 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez Fly on 2006-10-18, godz. 10:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Z calym szacunkiem, ale uwazam, ze wielu forumowiczow istotnie "uzywa sobie" - jakie jest serce takie i sa slowa...
Mackowi chodzi tutaj jak mysle, o dosc chorobliwa zjadliwosc, ktora co poniektorzy w niewybredny sposob na forum przejawiaja.
I watpie, aby tym pomogli samym sobie (nawet jak im chwilowo ulzy), a tym bardziej, aby komus tym pomogli. Raczej zaszkodzili.

Jest jakas niepisana granica pomiedzy poczuciem humoru i dobrym smakiem, a tego brakiem.

A wreszcie trzeba sobie uswiadomic, ze to forum to nie jest odstepczym, antyswiadkowym, antyzborowym forum wzajemnej adoracji... i ze wielu Swiadkow i osob zainteresowanych rowniez tutaj zaglada.
Chocby juz nie jak dla wlasnego zdrowia i pokoju duchu, to chociaz dla nich mozna by sie postarac o staranniejszy dobor slow.
(nie, oczywiscie, rozumiem, ze wszystkim i tak sie nie dogodzi, ale tutaj chdzi o szacunek dla samego siebie)



Mihau, napisze tylko jedno: AMEN!
A najwiecej do powiedzenia na tym forum maja oczywiscie ci, ktorzy nigdy nie byli w srodku.



#37890 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez Fly on 2006-10-18, godz. 13:14 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

' date='2006-10-18 14:32' post='37887']
Wielu z mających coś do powiedzenia na tym forum było w środku dłużej niż Ty i gdybyście się spotkali kilkanaście lat temu to byś im grzecznie mówił per "wujku" albo "bracie starszy".


OK, niech będzie że to ja piszę po chińsku. Poddaję się. Nie mam ani sił ani ochoty tłumaczyć za każdym razem co mam na myśli. Powtarzam, może to ja piszę niewyraźnie. Muszę na spokojnie poczytać swoje posty jeszcze raz. To nie jest ironia.



#37883 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez Fly on 2006-10-18, godz. 12:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

aha zapewne Ci wszyscy, którzy byli obecni w środku "ciałem", ale "duchem" na zewnątrz. słuszna uwaga


Maciej, zupelnie nie zrozumiales "ducha" mojej wypowiedzi. Nie chodzilo mi bynajmniej o Ciebie.



#34285 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Fly on 2006-09-04, godz. 17:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zasłużyć możesz sobie na śmierć, co ponadto, to tylko łaska Boga i w pokorze możesz to tylko przyjąć. Jeśli odrzucisz dar zbawienia jaki wierzący w Chrystusa otrzymują z łaski, to nie jesteś w stanie na to zasłużyć.


To już nie na wieczne torury w piekle? To jakiś postęp Cześku, ale wątpię czy rzeczywisty.



#113929 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez Fly on 2009-02-22, godz. 10:51 w Tematyka ogólna

Dikey, albo sobie żartujesz albo szerzysz straszliwe herezje. Wg WTS Bóg jest mężczyzną i kropka.



#86331 Przypuszczalna budowa raju.

Napisano przez Fly on 2008-03-21, godz. 13:44 w Wizja Raju

Coralgol, przeczytałem właśnie pomysł z hodowlą "niemowlaków". I muszę to napisać: jesteś chorym człowiekiem.



#86326 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2008-03-21, godz. 12:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ręcę opadają. Najbardziej rozbiła mnie ta długa spódnica. Długa, ale z rozcięciem, więc się nie nadaje.



#56348 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2007-03-14, godz. 18:18 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Trudno dociec, kto wymyślił. Pewnie, jak pisze Padre, prześwietne CK. Jest to na pewno jeden z elementów szeroko zakrojonej kapmanii stwarzania pieknych pozorów. Podobnie jak obowiązkowy rynsztunek i inne chwyty...


A ja myślę na podstawie twoich poprzednich postów BJ, że dobrze wiesz, że ten zwyczaj to nasz polski folklor. Tak jak ośrodki pionierskie. Nic ponadto. I teorii do tego nie trzeba dorabiać.



#21736 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 10:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Chcialbym tylko powiedziec, ze absolutnie zgadzam sie z opinia, ze krawat i marynarka nie czynia czlowieka dobrze ubranym. Malo tego, czlowiek w krawacie i marynarce moze wygladac NIECHLUJNIE i tak tez czesto wyglada. Ten nieszczesny krawat i marynarka to jeden z przejawow "stalmudyzowania" organizacji, przynajmniej w Polsce.
Kolejna sprawa: czy idac glosic dobra nowine w barakach zamieszkalych przez tzw. "element" zalozenie krawata nie stworzy niepotrzebnej bariery miedzy glosicielem-krawaciarzem a rozmowca? Czy nie utrudni mu poznania prawdy?
Ostatnia sprawa: Jak sie odmienia KRAWAT? :rolleyes:



#36153 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-09-28, godz. 11:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No nie, rzeczywiście Ciało Kierownicze jest Aryjskie, ale ubaw, :D :D :lol: a oto link do artykułu na forum: http://watchtower.or...s...ost&p=18938


Czy kolega moze podac definicje "aryjskosci"? Bo mam dziwne wrazenie, ze kolegi okulary sa z filtrem kolorowym...



#21781 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Fly on 2006-03-21, godz. 17:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jakie to ubranie? Oficjalnie np. mężczyźni prezentowani w publikacjach będąc na totalnym luzie są ubrani w jeansy, spodnie z materiału bez kantów, a do tego mają polo lub koszulę bez krawata. Normalnie szczyt luzu :) ale jednak pozostawiono pewną swobodę.

Pokaż mi ilustrację z bratem "na luzie" w dżinsach. Mnie właśnie denerwuje, że nawet w "cywilu" trzeba wyglądać tak a nie inaczej. Bardzo wyraźnie sugerują ten preferowany styl właśnie ilustracje w czasopismach. Dżinsy, szorty i "koszulki z napisami" są absolutnie niestosowne np. dla delegatów na kongres, nawet gdy są już po programie.
Zobacz też ten wątek