Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#40795 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:47 w Tematyka ogólna

Ja wiem, że dla Fly i dla innych nie jest to do uwierzenia, ale niestety takie są fakty!
Jak najbardziej zgadzam się też z haelem, ten cantaurus tam jest i na pewno nie jest to znak Chrystusa.


1. Po pierwsze nic nie wiesz o moich poglądach, choć nie są one wielką tajemnicą. Jestem na forum 9 miesięcy. Trafiłeś jak kulą w płot drogi panie, podobnie jak to było przed chwilą w przypadku @jona!

2. Jakiś cantaurus (co to u licha takiego?!) tam jest, bo tak ci mówi twoja percepcja, wynikająca ze zwykłego chciejstwa. Nie widzi żadnego "cantaurusa" katolik, ateista, były ŚJ, i jeszcze parę osób wypowiadających się na tym forum. Nie mam zamiaru cię przekonywać, że tam nic nie ma, bo z innych wątków wiem, że jesteś niereformowalny.

I ogólna uwaga do paru osób: nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Ta umiejętność bardzo się przydaje w życiu.



#40790 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 19:26 w Tematyka ogólna

acha dobra czyli dla ciebie religia prawdziwa moze byc zakłamana, omylna, zmieniajaca podstawy wiary i wogole kluczaca na wszelkie sposoby...
jesli tak, to wszystkie religie sa prawdziwe chyba dla ciebie. gratuluje


Gdzie ja pisałem w tym wątku o SWOIM poglądzie nt. prawdziwości religii? Słucham...
Jeden mi wmawia że go zaliczam do nienormalnych a inna że to ja uważam, iż "religia prawdziwa moze byc zakłamana, omylna, zmieniajaca podstawy wiary i wogole kluczaca na wszelkie sposoby".

Halo, czy jest na forum lekarz?

nie rozumiesz? prawdziwa to prawdziwa. jak ktos jest prawdziwy we wszystkim to we wszystkim nawet w najmniejszym chyba nie? i tak to sie ma według mnie do rysunków...i zbawienia


Rozumiem, rozumiem, dlaczego mam nie rozumieć? My wszystko verstehen... Dla mnie kryterium prawdziwości religii może być obdarzanie przez nią czcią Latającego Potwora Spagetti, a dla ciebie nieistnienie surykatek na zdjęciach w czasopiśmie wydawanym przez daną organizację. Jeden i drugi pogląd jest wg MNIE wart by go o przysłowiowy kant równie przysłowiowej d...y rozbić.



#41194 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-15, godz. 20:33 w Tematyka ogólna

Gwiazka - jakie przerażenie? Przeraża cię starość? To takie niemodne, fakt. Niesmaczne... wulgarne... przerażające! Ale kiedyś też będziesz wyglądać jak Ewa.

And - poczytaj pierwsze rozdziały Objawienia. Będziesz mądrzejszy. I nie będzie cię śmieszył Jezus z białymi włosami.



#41225 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-16, godz. 09:28 w Tematyka ogólna

oczywiście zgadzam się, to ludzie będą poddani innym prawom i odzyskają młodość a dzieci czy ciągle będą niemowlakami.
starość też tak będziesz wyglądać, a jak zostaniesz śJ to nie.


And, chodzilo mi konkretnie o ten werset...
Obj. 1:14 A jego głowa i włosy były białe jak biała wełna, jak śnieg, a jego oczy jak ognisty płomień
Tak właśnie wyglądał Jezus z wizji Jana i tak też wygląda na ilustracjach w Strażnicy.


Gwiazdka - a może i masz rację, że ta Ewa jest jakoś ponadnormatywnie pomarszczona... mi też się nie podoba, ale wiesz ludzie po dziewięćsetce tak mogli wyglądać :P



#85932 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2008-03-12, godz. 19:22 w Tematyka ogólna

Powiększony obrazek ręki, który w dodatku został odwrócony do góry nogami.

... i tendencyjnie przycięty.
Swoją drogą ja się dopatrzyłem na tej ilustracji innego "przekazu". Dziwne, że nasz fachowiec go nie zauważył. Więc podpowiem - jest w chmurze i jest znacznie bardziej widoczny. I jest bardzo w 'odpowiednim stylu'.



#40660 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-11, godz. 21:35 w Tematyka ogólna

A to diabelski ogień, że tak się fotografowi ułożył...
Najlepszy jest ogonek koziołka :)
A teraz śmiertelnie poważne pytanie do Mirka i spółki:
- jaki WTS ma cel w dawaniu na okładkę płomienia ognia układającego się w kształt kozła?
- na czym polega "manipulacja umysłem ludzkim przez literaturę ŚJ"
- czym grozi oglądanie takich obrazków? Po ilu sekundach/minutach wpatrywania się w ogień stanę się satanistą?



#40702 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 08:12 w Tematyka ogólna

Antylopy, barany i inne rogate stworzenia na ilustracjach to, uwaga, przekaz podprogowy!
Aż strach wybrać się do zoo!
Mirek, a ja miałem cię za poważnego faceta...



#86186 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Fly on 2008-03-17, godz. 20:39 w Trójca

Tak, a więc dowiedzieliśmy się już, że z wydarzenia zesłania Ducha Świętego można dowiedzieć się o jego Boskości.

Nie , niczego się nie dowiedzieliśmy. Poznaliśmy tylko twój pogląd. Poza tym takie tanie chwyty możesz sobie podarować. To nie kampania wyborcza.



#63024 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 12:27 w Seksualność

Podejrzane jest stosowanie talmudu czy posądzanie starszych o to że stosują talmud?

Wyjaśniam:
Nie wiem czy można wierzyć w te historie o starszych osądzających młodych ludzi na podstawie swoich wewnętrznych instrukcji a nie na podstawie tego co napisano w literaturze, np w Strażnicy. Ale ponieważ nie mogę zaprzeczyć, że kogoś coś takiego spotkało, przeto piszę, że nie będę się upierał.



#63019 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 12:05 w Seksualność

' date='2007-05-15 14:02' post='63018']
To znaczy, że nie czytałeś Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę.
Teoretycznie tak. W praktyce jest odwrotnie. W ogólnodostępnej literaturze są ogólne zasady, a w literaturze dla starszych jest talmud. A potem jak przychodzi co do czego to okazuje się, że jesteś sądzony wg tego talmudu, którego na oczy nie widziałeś.


Ok, nie będę się upierał. Chociaż wydaje mi się to mocno podejrzane.



#63009 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 11:01 w Seksualność

A ja powiem tylko tyle: weźcie poprawkę i to dużą na to co pisze Sebastian. Nigdy i nigdzie w literaturze nie spotkałem się z rozgraniczaniem między dotykaniem jednej a dwu piersi.
Podobnie bzdurą jest rzekomy zakaz pocałunków między narzeczonymi.
Sebastian, sorry, w innych tematach piszesz mądrze, ale w tym wątku pokazujesz SWOJĄ dziwną obsesję.



#63017 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 11:59 w Seksualność

To ze nie ma tego w literaturze ktora Ty znasz nie znaczy ze nie obowiazuje np w listach do starszych. Ja zapewniam Cie ze tak jest bo sam mialem kiedys taka rozmowe za niby "nieczystosc" i wiem jakie pytania zadawali i jakie byly by konsekwencje gdybym np dotknal dwoch zamiast jednej. Pisalem o tym wczesniej w tym wlasnie temacie

A więc miałeś problem z konkretnymi starszymi. Nie ty jeden. Sporo moich znajomych też miało i aż dziw, że ja nie. Starsi bywają... różni. Ni mniej ni więcej tylko różni.
Poza tym ŚJ są zobowiązani postępować wg tego co napisano w ogólnodostępnej literaturze a nie w listach do starszych, prawda?



#49252 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-01-12, godz. 13:49 w Seksualność

W tym wykladnie nie bylo mowy o pocalunku z jezykczkiem a zwyklym wrecz przyjacielskim. O patrzeniu pozadliwie to inna kwestia. Mi chodzi o zwykle zlapanie ukochanej za reke w gescie milosci a nie od razu pozadania. Czy matka ktora trzyma swego synka z milosci za reke jak ida ulica tez grzeszy?


A ja myślę, że jak znamy relację z trzeciej ręki, to możemy sobie gdybać, czy to co "Marcin powiedział że jego tata powiedział" jest prawdą.
Jak kolega Edd dostarczy nagranie wykładu, na którym nadzorca ostrzega przed trzymaniem się za ręce albo przyjacielskim cmoknięciem, to się przyłączę do chóru świętego oburzenia. A tymczasem uznam, że ktoś coś nie dosłyszał i przekręcił.



#23344 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-04-04, godz. 08:34 w Nowości z kraju i zagranicy

Wyciagasz sprawe sprzed poltora roku. Juz ktos wtedy napisal co sadzic o takiej postawie. Dajmy spokoj.



#22480 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-03-29, godz. 11:17 w Nowości z kraju i zagranicy

Romero, ty oczien choroszo skazal! :D



#19243 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-02-21, godz. 11:23 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Bracie Jaracz, trudno nie podejrzewac cie o zla wole, kiedy wypisujesz takie rzeczy! Akurat projekty i wykonanie sal Krolestwa/Zgromadzen jest ostatnia rzecza o ktora bym sie czepial u Swiadkow. Te Sale sa po prostu funkcjonalne. Ja nie zycze sobie, zeby za moje datki budowac bylejak.
Ale "przepych"?!!! Mad - 100% zgody z tym co piszesz troche wyzej.
Coraz wiecej Sal Kr. powstaje wg kilku prostych i tanich projektow, w dodatku czestokroc buduje sie je teraz w kompleksach po kilka zeby bylo taniej. Jak sie czepiac to z sensem, please! A moze ty po prostu dawno nie byles na zadnej sali?



#25030 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-04-19, godz. 11:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

tylko zapominasz drogi "chrześcijaninie", ze was jest raptem 3.500.000 na świecie...

Cos ty sie tak uwzial na te 3,5 mln... Aktywnych glosicieli jest 6,5 mln a liczac z dziecmi, nie-glosicielami i zainteresowanymi, to byloby pewnie ponad 10 mln.



#19254 Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie

Napisano przez Fly on 2006-02-21, godz. 13:01 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mad, ja bylem w Londynie tydzien i znalazlem Swiadkow drugiego dnia - w autobusie kobieta czytala 'Awake'. A sale znalazlem nieprzypadkiem, bo sie do niej wybralem ze znajomymi. Nie mialabys ochoty zobaczyc jak wygladaja zebrania na Wyspach? Jak na moj gust, to jest sporo wiecej luzu. I "angielskiego" humoru tez. Polecam.

Jaracz, bracie, przyznaj, ze o architekturze i cenach nieruchomosci nie masz wiekszego pojecia...



#21949 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 07:38 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ehomo, możesz wyjaśnić wszystkim niekumatym (w tym i mnie) co wynika z faktu, że Nabonid panował 17 lat? Jak rozumiem przeczy to tezie, że Jerozolima została zburzona w 607 pne, tak?
Kloo, do czego zmierzasz właściwie? Jaka jest twoja teza?
Azariasz - owszem "niewolnik" uważa że w Gal. 1:19 jest mowa o przyrodnim bracie Jezusa. Swoją drogą dlaczego miałoby być inaczej?



#21953 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-23, godz. 08:48 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chodzi mi o zapedy nasze ze Maria napewno miala wiecej dzieci po Jezusie.Nigdzie z tekstu biblii tego nie wyczytamy.Opracowania zydowskie swiadcza wprost czemus przeciwnemu.A komu jak komu ale im glownie zalezaloby na zdyskredytowaniu Marii :angry:

Kloo, wyczytamy, wyczytamy. Aż nadto wynika to z ewangelii. Może się mylę, ale mam wrażenie że od pewnego czasu szukasz dziury w całym i obwiniasz WTS o całe zło tego świata (powiązania z masonerią, spirytystami itd). Sorry, takie moje wrażenie.



#22466 Studium I.

Napisano przez Fly on 2006-03-29, godz. 08:26 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dzisiaj przeżywałem ciężkie chwile na zebraniu książki, kiedy słuchałem jak interpretuje się prorocze okresy z księgi Daniela. Ech...
Po pierwsze nie ma zadnego biblijnego uzasadnienia dla takiej a nie innej interpretacji okresow wymienionych w ramce (1355 dni, 1290 dni, 3 i pol czasu itp.) a po drugie takie wyjasnienia sa, jak dla mnie, zenujace po prostu. Prorok Bozy zapisal 2 i pol tysiaca lat temu proroctwa badane przez miliony badaczy w ciagu calych stuleci, a dziwnym trafem spełniły się one wszystkie w ciągu paru lat po I wojnie światowej za życia Rutherforda, dotyczac w kazdym wypadku jego osoby i organizacji, ktorej przewodzil. Spelnienie to bylo zawsze tak spektakularne, ze nikt go nie zauwazyl :D oprocz samego Rutherforda. Ciekawe dlaczego Daniel napisal akurat o 1290 i 1355 dni a nie o "jakichs 3 i pol roku"? Dlaczego 1355 a nie 1348 albo 1370?!
Zacytuje jeszcze Liberala: "Ciekawa sprawa, że Rutherford zorientował się o tym dopiero w roku 1922 (sic!) [o znaczeniu wydarzen z lat 1918-1919] (por. Strażnicę nr19 z 1987, s.12, ak.18), próbując nadać swojemu uwięzieniu jakiegoś niezwykłego, proroczego znaczenia. Wystarczy poczytać jego dzieła z tamtego okresu, by przekonać się z jaką obsesją wszystko, co go spotykało w życiu, starał się dopasować do proroctw biblijnych. Pokusa do występowania w imieniu osobistego „niewolnika” Jezusa Chrystusa jest tak silna, że Ciało Kierownicze do dnia dzisiejszego na siłę próbuje dopasować pewne wydarzenia z historii WTS do symbolicznych okresów odnotowanych w Biblii. "



#29823 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Fly on 2006-05-29, godz. 10:13 w Dyskusje moderowane

ide o zakład, że nie ma !

Rzymian 1:26,27...

Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, 27 jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd.



#29830 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez Fly on 2006-05-29, godz. 10:34 w Dyskusje moderowane

ale tu nie ma potępienia ! znajdz Fly werset, który by potępił homoseksualizm kobiecy i zaliczył do grzechu !

Jak to nie ma?!
No to masz szerszy kontekst...
21 chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność. 22 Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi 23 i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na coś podobnego do wizerunku zniszczalnego człowieka, a także ptaków oraz stworzeń czworonożnych i pełzających.
24 Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, wydał ich na pastwę nieczystości, żeby między sobą hańbili swe ciała, 25 właśnie tych, którzy prawdę Bożą zamienili na kłamstwo oraz wielbili stworzenie i dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Tego, który stworzył i który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, 27 jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd.
28 A ponieważ nie podobało im się zważać na Boga według dokładnego poznania, Bóg wydał ich w stan umysłu niegodny upodobania, aby czynili to, co niestosowne, 29 napełnieni wszelką nieprawością, niegodziwością, zachłannością, złem, pełni zawiści, morderstwa, waśni, podstępu, złośliwości, rozsiewający pogłoski, 30 obmówcy, nienawidzący Boga, zuchwali, wyniośli, zarozumiali, wynajdujący to, co szkodliwe, nieposłuszni rodzicom, 31 nie mający zrozumienia, łamiący ugody, wyzuci z naturalnego uczucia, niemiłosierni. 32 Chociaż zupełnie dobrze znają prawe postanowienie Boże, iż trwający w czymś takim zasługują na śmierć, oni nie tylko dalej to czynią, lecz także zgadzają się z tymi, którzy w tym trwają.



#82229 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez Fly on 2008-01-03, godz. 10:08 w Oceń forum

Użyje

Użyje.



#21515 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez Fly on 2006-03-18, godz. 16:38 w Oceń forum

Olo, dołączam się do powyższej prośby WD.