Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#18873 Lęk przed chodzeniem od domu do domu.

Napisano przez Fly on 2006-02-16, godz. 12:10 w Obowiązki teokratyczne

Pozwole sobie odswiezyc ten watek.
Olo, kiedy czytam twoje wypowiedzi na tym forum, to wypisz wymaluj jakbym slyszal siebie. Mamy wiele wspolnych pogladow i przemyslen i obaj mam jeszcze jedna wspolna ceche - tak ty jak i ja nie przepadalismy delikatnie mowiac za gloszeniem od domu do domu.
Olo, jezeli jeszcze tu zagladasz, to bardzo prosze Cie zebys szczerze zastanowil sie i odpowiedzial mi na takie pytanie: Czy nie obawiasz sie choc troche, ze twoje watpliwosci sa proba usprawiedliwienia dla zaprzestania gloszenia? Ja sie troche obawiam ze podswiadomie wlasnie tak robie...



#18848 Jak zdecyduje sie na studium Biblii

Napisano przez Fly on 2006-02-16, godz. 08:56 w Obowiązki teokratyczne

Ta 6-latka to naprawde wyjatek wsrod wyjatkow. Znam pare osob, ktore ochrzcily sie w wieku 12 lat i nikogo kto zrobil to wczesniej. Sam mialem chyba lat 15 - na tyle duzo zeby wiedziec co robie. Nikt mnie nie ponaglal, choc czulem troche presje polegajaca na tym, ze rowiesnicy przystepowali do chrztu, ale te presje sam na sobie wywieralem.



#18847 Kto i gdzie konsumuje zyski Towarzystwa Strażnica?

Napisano przez Fly on 2006-02-16, godz. 08:51 w Świadkowie Jehowy i prawo

WTS: (po angielsku) Watch Tower Society (Po polsku: Towarzystwo Strażnica).

No, nie... przeciez od razu tak myslalem, ale nie wiem dlaczego podstawialem w mysli C zamiast S (Society) i dlatego mi sie nie zgadzalo :lol:

Ktos tam pisal o luksusowej konsumpcji - nic z tych rzeczy. Znam sporo braci z Nadarzyna. Nie ma tam zadnej "luksusowej konsumpcji", no chyba ze ktos uwaza za taka uzywanie kilku sluzbowyh passatow (do celow sluzbowych). To co napisal R. Franz dokladnie pokrywa sie z moimi obserwacjami. Kieszonkowe dla betelczykow jest zalosnie niskie i bez wsparacia znajomych i rodzin ciezko byloby im kupic chocby garnitur raz na rok.



#18837 Kto i gdzie konsumuje zyski Towarzystwa Strażnica?

Napisano przez Fly on 2006-02-16, godz. 06:54 w Świadkowie Jehowy i prawo

skłaniam się ku temu, że rekiny sekciarskiego biznesu wyrolowały Franza na maxa. Zamiast setek tysięcy czy milionów dolarów udziału, dostał marne 10 tysięcy i odszedł.

Witam!
Od paru dni przeglądam to forum z wielkim zaciekawieniem. Możecie mnie zaliczyć do wątpiących ŚJ, a jestem Świadkiem od wielu lat i sporo widziałem. Piszę po raz pierwszy w tym właśnie wątku, bo muszę stanowczo zaprotestować przeciw temu co napisał Sebastian. Mam sporo wątpliwości co do organizacji, ale oskarżanie kogokolwiek, że się dorobił osobiście dlatego że w jakiś sposób przewodził organizacji, to wg mnie daleko posunięta paranoja lub duuużo złej woli. Rekiny biznesu?!!! Miliony dolarów udziału?!!! Dostrzegałem Sebastianie dużo rozsądku w tym co pisałeś wcześniej, a tu taka niespodzianka. Osobiście nie tylko uważam, ale wręcz jestem pewny, że nikt, absolutnie nikt nie zbił, nie zbija i nie zbije majątku przewodząc działalności ŚJ. O to akuarat jestem spokojny. Nie mówię tu o ewentualnych przekrętach. Sam znam jednego starszego, który trzymał przez 2 lata kasę przeznaczoną na remont Sali Królestwa. KAsa zniknęła, starszy został oczywiście wykluczony.
A tak poza konkursem: Ni w ząb nie mogę rozszyfrować skrótu WTS. Co to?