Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-06 )



Sort by                Order  

#25691 Tragedia w Mexico - Świadek Jehowy morduje rodzinę

Napisano przez Fly on 2006-04-24, godz. 20:45 w Nowości z kraju i zagranicy

Sebastian, fajnie, że ktoś tu jeszcze potrafi trzeźwo myśleć.



#63017 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 11:59 w Seksualność

To ze nie ma tego w literaturze ktora Ty znasz nie znaczy ze nie obowiazuje np w listach do starszych. Ja zapewniam Cie ze tak jest bo sam mialem kiedys taka rozmowe za niby "nieczystosc" i wiem jakie pytania zadawali i jakie byly by konsekwencje gdybym np dotknal dwoch zamiast jednej. Pisalem o tym wczesniej w tym wlasnie temacie

A więc miałeś problem z konkretnymi starszymi. Nie ty jeden. Sporo moich znajomych też miało i aż dziw, że ja nie. Starsi bywają... różni. Ni mniej ni więcej tylko różni.
Poza tym ŚJ są zobowiązani postępować wg tego co napisano w ogólnodostępnej literaturze a nie w listach do starszych, prawda?



#63019 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 12:05 w Seksualność

' date='2007-05-15 14:02' post='63018']
To znaczy, że nie czytałeś Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę.
Teoretycznie tak. W praktyce jest odwrotnie. W ogólnodostępnej literaturze są ogólne zasady, a w literaturze dla starszych jest talmud. A potem jak przychodzi co do czego to okazuje się, że jesteś sądzony wg tego talmudu, którego na oczy nie widziałeś.


Ok, nie będę się upierał. Chociaż wydaje mi się to mocno podejrzane.



#49252 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-01-12, godz. 13:49 w Seksualność

W tym wykladnie nie bylo mowy o pocalunku z jezykczkiem a zwyklym wrecz przyjacielskim. O patrzeniu pozadliwie to inna kwestia. Mi chodzi o zwykle zlapanie ukochanej za reke w gescie milosci a nie od razu pozadania. Czy matka ktora trzyma swego synka z milosci za reke jak ida ulica tez grzeszy?


A ja myślę, że jak znamy relację z trzeciej ręki, to możemy sobie gdybać, czy to co "Marcin powiedział że jego tata powiedział" jest prawdą.
Jak kolega Edd dostarczy nagranie wykładu, na którym nadzorca ostrzega przed trzymaniem się za ręce albo przyjacielskim cmoknięciem, to się przyłączę do chóru świętego oburzenia. A tymczasem uznam, że ktoś coś nie dosłyszał i przekręcił.



#63009 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 11:01 w Seksualność

A ja powiem tylko tyle: weźcie poprawkę i to dużą na to co pisze Sebastian. Nigdy i nigdzie w literaturze nie spotkałem się z rozgraniczaniem między dotykaniem jednej a dwu piersi.
Podobnie bzdurą jest rzekomy zakaz pocałunków między narzeczonymi.
Sebastian, sorry, w innych tematach piszesz mądrze, ale w tym wątku pokazujesz SWOJĄ dziwną obsesję.



#63024 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Fly on 2007-05-15, godz. 12:27 w Seksualność

Podejrzane jest stosowanie talmudu czy posądzanie starszych o to że stosują talmud?

Wyjaśniam:
Nie wiem czy można wierzyć w te historie o starszych osądzających młodych ludzi na podstawie swoich wewnętrznych instrukcji a nie na podstawie tego co napisano w literaturze, np w Strażnicy. Ale ponieważ nie mogę zaprzeczyć, że kogoś coś takiego spotkało, przeto piszę, że nie będę się upierał.



#83450 Teoria Wszystkiego

Napisano przez Fly on 2008-01-28, godz. 13:11 w Ogólne

To brzmi jak Silmarillion. Tak mi się skojarzyło :rolleyes:



#83442 Teoria Wszystkiego

Napisano przez Fly on 2008-01-28, godz. 11:43 w Ogólne

Pomijam informacje o tym, że jeden z aniołów nauczył ludzi matematyki jakieś 5000 lat temu.

A to mnie zaciekawiło. Możesz jaśniej?



#119539 T. Jaracz w szpitalu

Napisano przez Fly on 2009-05-25, godz. 18:35 w Obowiązki teokratyczne

To nie T. Jaracz wymyślił zakaz przyjmowania transfuzji. Natomiast za jego czasów ów zakaz złagodniał i nabrał takich kształtów jak dzisiaj, kiedy można już przyjmować nawet hemoglobinę. Więc zarzuty powyżej są kierowane pod niewłaściwym adresem.



#64685 Służba zastępcza: od kiedy dopuszczalna?

Napisano przez Fly on 2007-05-31, godz. 18:16 w Neutralność

Hubert, to chyba ty czegoś nie rozumiesz. Wymowa artykułu jest jednoznaczna: służba zastępcza (zamiast wojska) jest kwestią sumienia. W Niemczech od dawna Swiadkowie odpracowują wojsko, przynajmniej moi znajomi. Twierdzisz że jest inaczej?
Albo inaczej: zdefiniuj co rozumiesz przez służbę zastępczą i czym wg ciebie różni się ona od przymusowej służby cywilnej podejmowanej w zastępstwie odbycia zasadniczej służby wojskowej. Bo dla mnie to jedno i to samo. I tak rozumiem służbę zastępczą.



#64691 Służba zastępcza: od kiedy dopuszczalna?

Napisano przez Fly on 2007-05-31, godz. 18:38 w Neutralność

W Polsce Świadkowie są zwolnieni ze służby wojskowej, więc nie wiem o co chodzi. Chyba że coś się zmieniło.



#64536 Służba zastępcza: od kiedy dopuszczalna?

Napisano przez Fly on 2007-05-30, godz. 07:29 w Neutralność

ponawiam pytanie od kiedy WTS dopuszcza sluzbe zastepcza... poprosze o cytat z publikacji i o szersze wyjasnienia... ewentualnie o sprostowanie

Dziwne, że o to pyta były starszy. Oczywiście, że służba zastępcza to kwestia sumienia od dłuższego czasu. Poszperam to może znajdę od kiedy.



#19429 Służba głoszenia... pracujesz ponad plan...

Napisano przez Fly on 2006-02-24, godz. 13:36 w Obowiązki teokratyczne

Czyżby była to tylko ustna tradycja, nieusankcjonowana strażnicą?

Tak mi sie wydaje. Sprawozdania sie uzasadnia tym, ze chcemy przeciez widziec postepy w ogolnoswiatowym dziele, a poza tym z Dziejow Ap. wynika, ze chrzescijanie w I w. musieli wiedziec i zapisywac ilu bylo wierzacych i ochrzczonych (np. gdzies jest mowa ze liczba siegnela 5000). Sa jeszcze jakies inne tlumaczenia, ale w tej chwili nie pamietam.



#19411 Służba głoszenia... pracujesz ponad plan...

Napisano przez Fly on 2006-02-24, godz. 09:08 w Obowiązki teokratyczne

nie sprawdzałem innych przekładów ale u ŚJ drzewo życia rodzi 12 owoców rocznie czyli owocuje co miesiąc. Interpretacja jest taka, że Apostoł Jan proroczo zapowiedział pisemne raporty z rozpowszechniania strażnic.

Szczerze mowiac, pierwszy raz slysze o takim wyjasnieniu. To chyba nie jest oficjalna wykladnia. Skad to zaczerpnales?



#20308 słownik świadko-polski

Napisano przez Fly on 2006-03-04, godz. 08:28 w Zwyczaje Świadków Jehowy

osoba płci odmiennej - chłopak (lub w szerszym rozumieniu mężczyzna), jeżeli to wyrażenie słyszymy z ust siostry; dziewczyna (kobieta), jeżeli sformułowanie pada z ust brata.



#122047 Sąd ostateczny ,śmierć przez zatracenie a miłosierdzie Boga

Napisano przez Fly on 2009-07-06, godz. 19:46 w Tematyka ogólna

do obrońców Boga: mam wrażenie że oddajecie Bogu niedźwiedzią przysługę, podobnie jak 3 przyjaciele Hioba. Ja bym nie chciał takich obrońców.



#23461 Szkoła Teokratyczna

Napisano przez Fly on 2006-04-05, godz. 07:52 w Obowiązki teokratyczne

Sama idea szkoly mnie osobiscie bardzo sie w zyciu przydala. Naprawde nauczylem sie publicznego przemawiania. Potem w technikum to ja bylem wypychany do prowadzenia roznych sztywnych imprez a raz nawet zorganizowalem w calosci show pod tytulem pozegnanie maturzystow. :D
Na marginesie w moim zborze studenci czesto sa lepszymi mowcami niz prowadzacy TSSK, ktory ich potem ocenia. I to jest problem. Nie dosc ze slaby praktycznie, to nawet nie rozumie teorii z podrecznika.



#88935 Sytuacja Tow. Strażnica za 10-15 lat..

Napisano przez Fly on 2008-04-14, godz. 07:14 w Tematyka ogólna

Tak sięgnąłem sobie do statystyk wzrostu
Australia 2%
Austria 2%
Belgia 1%
Czechy 1%
Francja 2%
Irlandia 6%
Kanada 1%
Niemcy 1%
Szwajcaria 1%
Szwecja 1%
Wielka Brytania 3%
USA 3%
A przecież w tych krajach jest lepszy dostęp do informacji nie mówiąc o ty, że tam jest lepiej rozwinięty dostęp do neta. Nic nie zastąpi osobistego kontaktu, objawów zainteresowania i okazywania "miłości". A winę za infrmacje w necie można przecież zwalić na szatana i jego sługi które są przeciwne "prawdzie" i dlatego dołożą wszelkich starań aby osoba zainteresoana nie została śJ. Ot siła manipulacji.


Warto porównać te dane w dłuższej skali czasowej, np. 15 lat. Obawiam się że średni wzrost byłw tym czasie sporo niższy we wszystkich w.w. krajach.
Natomiast co do Irlandi i W.Brytani - nasunęła mi się taka myśl, że za ten wzrost w znacznej mierze mogą być odpowiedzialni imigranci, również z Polski. I że sporo z nich mogło być policzonych 2 razy - w kraju i na obczyźnie.



#88519 Sytuacja Tow. Strażnica za 10-15 lat..

Napisano przez Fly on 2008-04-11, godz. 10:47 w Tematyka ogólna

Scenariusz 1: W najbliższych latach, głownie dzięki dostępowi do informacji, utrzyma się zapaść w krajach rozwiniętych i ewentualny wzrost liczebny będzie pochodził w całości z krajów trzeciego świata. To oznacza mniejsze lub większe kłopoty finansowe WTS i dalsze reformowanie oddziałów i działalności wydawniczej oraz misjonarskiej. Żadnych większych zmian doktrynalnych.
Scenariusz 2: WTS otworzy się na prawdę i rozliczy z przeszłością a następnie zliberalizuje.



#40558 System kastowy ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-11-10, godz. 11:39 w Obowiązki teokratyczne

' date='2006-11-10 14:21' post='40552']
To, co podał Fly to struktura wertykalna. Do pełnego obrazu trzeba jeszcze dodać struktury prostopadłe do niej, czyli pionierów (mogą nimi być wszyscy od głosicieli do starszych - wyżej już chyba wszyscy są pionierami z urzędu(?) - w tym siostry) i rodziny betel (analogidznie).


Oczywiscie, obraz podany przeze mnie jest dosc uproszczony, chodzilo mi raczej o to aby pokazac ze nijak nie ma sie do rzeczywistosci nauka o "niewolniku rozdzielajacym pokarm na czas sluszny".
Mozemy w organizacji wyroznic oczywiscie dodatkowe nieformalne klasy, jest ich calkiem sporo, np. żony nadzorców podróżujących, pionierzy specjalni, misjonarze, betelczycy, członkowie brygad budowlanych.



#40540 System kastowy ŚJ

Napisano przez Fly on 2006-11-10, godz. 10:13 w Obowiązki teokratyczne

Rzeczywistosc, praktyka w sprawowaniu wladzy w zborach nijak sie nie ma do podzialu na pierwsze i drugie owce. Po pierwsze polowa albo i lepiej sposrod ostatka to przeciez kobiety, ktore wladzy zadnej nie maja. Spora czesc sposrod reszty to albo staruszkowie albo osoby mocno podejrzane o stan swojej psychiki.
Tak naprawde obowiazuje hierarchiczny ustroj:
-CK (tylko tutaj czlonkowie ostatka faktycznie spelaniaja funkcje niewolnika rozdzielajacego pokarm na czas sluszny)
- komitety oddzialow
- nadzorcy okregow
- nadzorcy obwodow
- starsi
- sludzy pom.
- glosiciele



#28595 symboliczność ciała i krwi: jak to rozumieć?

Napisano przez Fly on 2006-05-18, godz. 09:58 w Tematyka ogólna

Zeby sie przekonac, czy chleb (czy to na pewno chleb?) i wino uzywane podczas mszy to faktycznie cialo i krew, wystarczyloby przeprowadzic po prostu plukanie zoladka osob spozywajacych.
Ja cie nie chce przekonywac drogi Tomaszu, ze jestes w bledzie. Wierz sobie w co chcesz i nawet, jak ci zalezy, to uwazaj to za sensowne i poparte przez Biblie.
Ale jezeli inni maja inne zdanie i inaczej niz ty rozumieja pewne wersety, to mozesz te odmienne zdanie uszanowac.



#28602 symboliczność ciała i krwi: jak to rozumieć?

Napisano przez Fly on 2006-05-18, godz. 10:37 w Tematyka ogólna

Rece opadaja. Zrozum, ze przeprowadzasz zupelnie nielogiczne rozumowanie.
(db) swietnie ukazal bledy w twoim rozumowaniu na przykladzie flagi. Przeczytaj jeszcze ze 3 razy, to moze zrozumiesz.
A jezeli chodzi o to dlaczego SJ w wiekszosci nie spozywaja chleba i wina na pamiatce - to jest inna kwestia. Jezeli nie znasz odpowiedzi to prostu zapytaj ich o to, a na pewno dostaniesz odpowiedz.
Dyskusje na ten temat mozna znalezc tutaj:
Ale zrozum wreszcie ze nie ma to zadnego zwiazku z kwestia "symbole czy prawdziwe cialo i krew".



#28486 symboliczność ciała i krwi: jak to rozumieć?

Napisano przez Fly on 2006-05-17, godz. 13:54 w Tematyka ogólna

Skoro to "oznacza" krew i ciało, to czemu nie możecie to spozywac?


Napisalem odpowiedz, ale uznalem ze jest malo dyplomatyczna i skasowalem.
Sprobuje inaczej:
Czy to ze SJ uznaja chleb za symbol ciala Jezusa a nie za kawalek ciala implikuje koniecznosc brania tegoz chleba do buzi? Nie bardzo widze zwiazek miedzy jednym a drugim.

co na to swiadkowie?

Zapytales i dostales odpowiedz.



#68772 swiadectwo bylego sj obecnie katolika

Napisano przez Fly on 2007-07-10, godz. 09:47 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

i jak? ktoś potwierdzi losy tego człowieka?


Znalem go osobiscie. Bardzo smutna historia zmarnowanego zycia. Zmarnowanego z roznych wzgledow.
Jak ktos chce to niech poszuka watku na tym forum, w ktorym o tym pisalem - ja i sally11.
Nie chce juz do tego wracac.