Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-09 )



Sort by                Order  

#79162 UK: Młoda ŚJ zmarła po porodzie

Napisano przez Fly on 2007-11-09, godz. 07:06 w Kwestia krwi

Jego członkowie wierzą, że drugie nadejście Jezusa Chrystusa jest bardzo bliskie. Mesjasz ma zniszczyć świat i wziąć ze sobą do nieba zaledwie 144 tys. najbardziej pobożnych ludzi (właśnie świadków Jehowy). Problem w tym, że ruch liczy już 6,5 miliona członków.


Skąd autor wziął takie bzdury?! Ech, dziennikarze... czy raczej "dziennikarze", bo ci pierwsi już chyba wszyscy odeszli na emeryturę.



#21522 Uczynek Jeftego

Napisano przez Fly on 2006-03-18, godz. 17:59 w Ogólne

2 fakty:
(1) córka Jeftego poprosiła o 2 miesiące żeby opłakiwać swoje dziewictwo
(2) werset 39: Jefte wykonał swój ślub (...) Toteż nigdy nie współżyła z mężczyzną.
Sensem życia kobiety w tamtym czasie było wydawanie potomstwa, więc celibat mógł być powodem do płaczu. I na pewno był sporym poświęceniem.
A co do opłakiwania (werset 40): hebrajskie słowo tanah można tłumaczyć różnie. Np w Sdz 5:11 w BT oddano je przez sławić a w BW - opiewać.
Nie przesądzam, że interpretacja ŚJ jest poprawna, ale sprawa na pewno nie jest jasna.



#21836 Uczynek Jeftego

Napisano przez Fly on 2006-03-22, godz. 09:43 w Ogólne

Padre, moim skromnym zdaniem trafiles w sedno swoimi pytaniami. Sam je sobie zadawalem od dziecka, ale jakos przechodzilem do porzadku nad tym ze nie znajduje dobrych odpwiedzi. Mimo wszystko mam jakies wewnetrzne przekonanie, ze Bog jest dobry i chce dla nas jak najlepiej. I ze Biblia jest niezwykla ksiega. Ale pytania pozostaja...
Bardzo Ci dziekuje, ze tak ladnie ubrales w slowa moje mysli.



#21514 Uczynek Jeftego

Napisano przez Fly on 2006-03-18, godz. 16:35 w Ogólne

Wydarzenie to jest o tyle dziwne, że Jefte nie tylko nie został potępiony za złożenie przysięgi, ale znalazł się wśród mężów wiary z Hebr. 11!
ŚJ tłumaczą, że Jefte nie miał zamiaru złożyć córki w ofierze, ale że ofiarował ją do usługiwania w Przybytku.

Hebr. 11:32 I cóż jeszcze mam powiedzieć? Przecież czasu by mi zabrakło, gdybym zaczął opowiadać o Gedeonie, Baraku, Samsonie, Jeftem, Dawidzie oraz o Samuelu i innych prorokach



#118573 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 16:11 w Tematyka ogólna

czy poza pomówieniem nic więcej nie potrafisz Fly?

ty mnie oskarżasz o pomówienia?!
Żałosny człowieczku, byłem Świadkiem Jehowy prawie całe życie i uchodziłem w otoczeniu za dziwaka z powodu uczciwości i prawdomówności posuniętej do granic absurdu. Podobnie jak wielu moich znajomych, którzy tak jak ja uczyli się na zebraniach, że jak dzwoni ktoś do szefa a on mówi że go nie ma, to rozmówcy nie wolno okłamać i trzeba powiedzieć że szef jest. I ja tak robiłem, bo bałem się narazić Bogu, który na mnie patrzy.
A ty sugerujesz bezczelnie że Świadkowie uczą się w sposób zorganizowany okłamywania innowierców. Przyjmijcie ludzie do wiadomości że niejaki Czesiek jest podłym łgarzem.



#118593 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 18:53 w Tematyka ogólna

CZy ktoś jeszcze zgadza się przedmówcą?



#118650 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-13, godz. 05:31 w Tematyka ogólna

Gdzie tu jest mowa o jakimkolwiek kłamstwie??? Manipulowanie Biblią i tania zasłona dymna i to jeszcze kosztem autorytetu Pana Jezusa! Niezłe szkolenie przeszedłeś w tej sekcie. Poza tym gratuluję umiejętności wyrywania z kontekstu oraz popisu braku umiejętności czytania ze zrozumieniem! To skoro już tak się koleś zbłaźniłeś, to podaj nazwę skorowidzu Towarzystwa, w którym szukałeś tych rewelacji...

Odpowiadam ci po raz ostatni.
1. Modne sowo "tania" nie zawsze pasuje do kontekstu. Czym jest "tania zasłona dymna"?
2. Reszty sztuczek erystycznych w twoim wykonaniu nie będę komentował. Sztuczki ograne i nie działające na mnie ani trochę.
3. Jeżeli Jezus mówi do swoich braci, że nie pójdzie na święto i niech idą sami, a potem gdy tamci wyruszają, sam potajemnie jednak idzie, to nie jest kłamstwo. Ale jeżeli człowiek mówi swojemu śmiertelnemu wrogowi że nie zna innego człowieka aby mu ratować życie, to jest to kłamstwo. Aha. Podaj przesłanki do takiego wnioskowania. Ja widzę tylko jedno: nienawiść do Świadków Jehowy odbiera ci resztki rozumu i trzeźwego osądu.



#118586 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 18:34 w Tematyka ogólna

Wklejaj. Z niczego się nie wycofuję. Rozmyślnie wprowadzasz ludzi w błąd i powinieneś się tego wstydzić.
Jak rozumiem, będzie z tego materiału wynikało, że każdy Świadek Jehowy jest uczony przez organizację, że ma oszukiwać pracodawcę, kolegę z pracy, sąsiada a także współmałżonka, o ile nie jest on jego współwyznawcą, bo to nie grzech. Tak wynikało z twoich wypowiedzi, np tej:

chyba nie zauważyłeś tego, iż podkreślałem to, iż WTS naucza, że okłamuwanie nie świadka nie jest grzechem.

No to czekamy...

A może raczej będzie tam napisane, że w systuacji gdy SS-man pyta Świadka Jehowy, czy zna niejakiego Iksińskiego produkującego w piwnicy zakazaną literaturę, którego ów Świadek zna jako ojca piątki dzieci i porządnego człowieka, to może on zataić tę informację i powiedzieć że go nie zna? Prawda jakie kłamstwo?



#118606 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 19:51 w Tematyka ogólna

Proszę bardzo: Jana 7:6-10.
Żeby nie było - dla mnie to nie było kłamstwo. Ale dla przeczystego Andreazza musiało to być kłamstwo. Jezus nie miał wiele do zyskania, a jednak wprowadził w błąd i to najbliższą rodzinę. W dodatku on to wszystko zaplanował!



#118521 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-11, godz. 16:29 w Tematyka ogólna

Czesiek, ordynarnie kłamiesz. Widocznie jesteś przez swoich pasterzy uczony okłamywania innowierców.



#118598 Uczciwość ŚJ jako pracowników

Napisano przez Fly on 2009-05-12, godz. 19:13 w Tematyka ogólna

Widzę, że idziesz w zaparte. OK, więc co udowodniłeś tym artykułem? Że każdy Świadek Jehowy jest uczony przez organizację, że ma oszukiwać pracodawcę, kolegę z pracy, sąsiada a także współmałżonka, o ile nie jest on jego współwyznawcą, bo to nie grzech?

Aha. dodam od siebie dla miłośników prawdy absolutnej dwa przykłady umyślnych kłamców:
- Abraham
- Jezus
W Biblii jest ich więcej. Żaden nie został potępiony, a drugi z wymienionych wyżej podobno był bezgrzeszny. Niezłe, co?



#78479 ubranie

Napisano przez Fly on 2007-10-29, godz. 07:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czystość nie jest priorytetem. Lepszy jest bistorowy garniturek z lat 70tych niekoniecznie pierwszej czystości, niż eleganckie buty, ciemne dzinsy, modna koszula i sztruksowa marynarka prosto ze sklepu

v- otóż to właśnie. To przejaw talmudyzn\mu w organizacji. Musi być marynarka (byle jaka), krawat (byle jaki i nie musi być dopasowany do niczego) oraz spodnie "materiałowe". Czyli np. taki zestaw: niebieskie, dawno nieprasowane spodnie, żółta koszula (która kiedyś była biała), krawat w misie i zielona marynarka a do tego sandały jest OK, a przedstawiony przez ciebie powyżej - jest nie do przyjęcia, ponieważ nie zawiera obowiązkowych elementów.



#78506 ubranie

Napisano przez Fly on 2007-10-29, godz. 15:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

nie wiem z jakiej bialorusi czy suwalszczyzny pochodzicie ale widac my slazacy, choc biedni ale gustu mamy wiecej

Akurat... To co piszę dotyczy Śląska jak najbardziej (np. Katowic). Myślę że region nie ma tu nic do rzeczy. Wszędzie są ludzie pozbawieni gustu.



#78729 ubranie

Napisano przez Fly on 2007-11-02, godz. 10:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Adelfos, mógłbyś pisać mniej postów a bardziej na temat? Szanuj czas innych.



#100951 Ubiór (dżinsy itp.) u Świadka Jehowy

Napisano przez Fly on 2008-09-10, godz. 17:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ha ha ha... kiedyś gdzieś założyłem bardzo podobny wątek. Mam dokładnie te same obserwacje co do strażnicowych ilustracji.



#101177 Ubiór (dżinsy itp.) u Świadka Jehowy

Napisano przez Fly on 2008-09-13, godz. 07:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

w materiałowych spodniach z nie tego świata

Hasło dnia :lol: I bardzo dobrze oddaje charakterystykę ilustracyjnych spodni.



#24910 twórczość ŚJ ....

Napisano przez Fly on 2006-04-18, godz. 05:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Tak się zastanawiam, do kogo ty to wszystko piszesz. Wygląda jakby adresatem mieli być ŚJ, ale ich tu przecież nie ma prawie wcale. Idź chłopie na zebranie, podnieś rękę i przeczytaj to coś tu napisał. No, przecież odważny jesteś.
A jak na swoje wykształcenie i osiągnięcia, to naprawdę kiepsko u ciebie ze sztuką pisania. A pytanie do ludzi, którzy Z ZAŁOŻENIA nie wiążą swojej przyszłości z tym światem, o to jaki jest ich wkład w kulturę i naukę TEGO ŚWIATA, jest dziwne...
Idź zapytaj anarchistów ilu mieli w swych szeregach mężów stanu albo pacyfistów jaki był ich wkład w rozwój armii i broni i podniecaj się wynikami swojej sondy.



#24940 twórczość ŚJ ....

Napisano przez Fly on 2006-04-18, godz. 11:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

1. Nadal uwazam, ze twoje zarzuty kierujesz nie tam gdzie trzeba. Napisales na samym poczatku, ze studiujesz ze SJ i ze chodzisz na zebrania. Wiec ponawiam swoj apel - idz tam i podziel sie swoimi uwagami a uslysza je ci, co powinni.
2. Co do modlitwy:
A) dlaczego kleczac? Gdzie Jezus albo jego uczniowie kazali klekac do modlitwy?
B) na jakiej podstawie twierdzisz ze chrzescijanie maja klepac wyuczone na pamiec modlitwy? Podaj chociaz jeden przyklad z Biblii, ze chrzescijanie tak wlasnie robili (a przykladow modlitw z zapisem ich tresci jest troche)
3. Wyjasnij dlaczego czynisz zarzut SJ, ze wsrod nich nie ma slawnych naukowcow i tworcow? Czy oni twierdza, ze jest inaczej? Czy podaja ten fakt jako dowod, ze sa religia prawdziwa?

Jezeli bedziesz chcial mi odpowiedzeic, to wyjasniam, ze prezentuje na tym forum swoje osobiste poglady, ktore niekoniecznie sa zgodne z linia WTS.



#24992 twórczość ŚJ ....

Napisano przez Fly on 2006-04-18, godz. 21:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

cytaty w 100% trafione - doskonale !!!
dzieki za pomoc w gloszeniu prawdziwej prawdy :)

O kurcze, no to mnie zalatwiliscie... No po prostu ide bic sie w piersi i zalowac za grzechy. Wszystkie moje modlitwy okazaly sie niewazne!
A teraz jeszcze raz prosze odpowiedziec na proste pytanie: Gdzie Jezus albo jego uczniowie kazali klękac do modlitwy? Czy jak Jezus modlił się na stojąco albo półleżąc przy stole, to jego modlitwy nie docierały do adresata?
Dostanę parę kolejnych cytatów nie na temat i kolejną porcje zachwytów kolegi?



#83766 TVP3 Lublin: Spór o krzyż

Napisano przez Fly on 2008-02-04, godz. 11:45 w Nowości z kraju i zagranicy

Myślę, że każdy normalny człowiek nie będący katolikiem a więc agnostyk, muzułmanin czy Świadek Jehowy zrobiłby tak samo. Chcecie krzyż stojący na moim polu - to go sobie weźcie i postawcie w innym miejscu. W czym problem? I na czym polega u licha zbeszczeszczenie w tym przypadku? Czy ten rolnik nasikał na krzyż? A może osprayował go wulgarnymi napisami? Nie, on go tylko wykopał i położył niedaleko. Paranoja!
P.S. Widzę, że w tej samej minucie palo został natchniony tą samą myślą co ja :)



#61140 Tuszowanie słów w publikacjach

Napisano przez Fly on 2007-04-22, godz. 11:00 w Tematyka ogólna

Ale, ale... pytanie było o co innego i bynajmniej nie dotyczyło zmiennych nauk. Tak więc Twoja odpowiedź @Oko jest nie na temat.
Przy okazji przypomniałem sobie jeden przykład zmiany treści czasopisma. Chodziło o zastąpienie w jakimś numerze Strażnicy wyrażenia, że "dzieło głoszenia zostanie zakończone w XX wieku" sformułowaniem że "nastąpi to w naszych czasach". Nie pamiętam w którym nyumerze to było, ale przeczytałem o tym na tym forum.
Nowa wersja zdania znajduje się np. w "Watchtower Library" oraz chyba w oprawnym tomie, natomiast stara w każdym innym egzemplarzu.

A w linku podanym przez Sebola znajdziemy ciekawe przykłady z książek WTS.



#61121 Tuszowanie słów w publikacjach

Napisano przez Fly on 2007-04-22, godz. 07:54 w Tematyka ogólna

Czy do ŚJ trafiają już poprawione czasopisma czy ni je potem wymieniają?? gdzie można znaleźć te starsze wydania??


Ale o co chodzi?



#61124 Tuszowanie słów w publikacjach

Napisano przez Fly on 2007-04-22, godz. 08:31 w Tematyka ogólna

Chodzi o to, że w jednym wydaniu piszą coś innego a w póżniejszym wydaniu zmieniają to aby zatuszować to co wcześniej napisali....

Nie kojarzę takich przypadków w czasopismach. Znasz przykłady?



#62057 TS zapłaci ofiarom za milczenie!

Napisano przez Fly on 2007-05-06, godz. 08:10 w Seksualność

Sebek przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, i pomyśl czy gdybyś miał prawie 18-letnia córke, i jakis d...ek pieprzony, by ją obmacywał, albo wymusił na niej stosunek, to uznałbyś, że już do tego dorosła??
Przepraszam, ale szlag mnie trafia, jak czytam cos takiego.
Pozdrawiam cieplutko
Dosia

A jak 19-latek obmacuje 17-latkę, to też trafi do tej kartoteki i poprawi statystykę?
Kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki.

a jak już jesteśmy temacie pedofilii przypominam sobie, że ukazało się Przebudźcie się ! „Chrońcie swoje dzieci czy coś w tym stylu” może ktoś by ten artykuł przypomniał ? ciekawe jaką hipokryzją się tam wykazali!

Ciekawe co musieliby napisać w Strażnicy, żeby Sebol nie węszył w tym hipokryzji. Artykuły ostrzgające rodziców przed pedofilami to kawał dobrej roboty, który prawdopodobnie uchronił mnóstwo dzieci i ich rodziców przed krzywdą. Ale dla Sebola to hipokryzja. Gratuluję więc rozsądku i obiektywizmu.



#62018 TS zapłaci ofiarom za milczenie!

Napisano przez Fly on 2007-05-05, godz. 13:34 w Seksualność

Ugoda sądowa to bardzo częsty sposób załatwiania sporów w USA. Nie uważam, żeby można to było nazwać zapłatą za milczenie. Bo co to za milczenie, skoro i tak wszyscy wiemy o sprawie? WTS zapłacił, a więc przyznał się do winy. Natomiast sprawa między ofiarami a ich oprawcą to co innego - to jest sprawa karna i na pewno tamten starszy nie ujdzie odpowiedzialności karnej.