Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika pawel77

Odnotowano 616 pozycji dodanych przez pawel77 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-21 )



Sort by                Order  

#133112 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-23, godz. 22:24 w Trójca

nie widze sensu prowadzenia z toba tego tematu.

pozdrawiam



#133083 Lekcje religii

Napisano przez pawel77 on 2010-05-22, godz. 08:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No cóż, na proste pytania ciężko udzielić odpowiedzi :) A wracając do tematu. Wydaje mi się, że lekcje religii byłby dużo ciekawsze gdyby młodzież miała większe pojęcie o tym co mówi Biblia. W zasadzie gdyby na klasa przypadł chociaż jeden gość dobrze znający Biblię, to dla pozostałych byłoby bardzo interesujące słuchać polemiki między kolegom a katechetą :)



mialem kiedys rozmowe na temat papieza ze szkolna katachetka. pani miala problem po odczytaniu wersetu ktory mowi wyraznie ze nikogo nie bedziecie nazywac...

chwile milczala po czym oswiadczyla ze nie mam racji od tak sobie.
pozniej koledzy dopytywali sie kiedy katachetka opowieada bajki. mysle ze nie interesiwala ich prawda, poprostu sie smieli z kobitki. choc przyznac musze ze po latach spotkalem kolege ktory nawiazal do rozmow na temat biblii ktore prowadzilem w szkole. przyznal ze olewal to, ale teraz sie nad tym zastanawia. moze i sie opacaly te rozmowy



#133080 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-21, godz. 21:26 w Trójca

 2. Tu jeszcze jedna ciekawa uwaga, nie wolno kopiować więc tylko link: http://www.biblia.wo...est-Azazel.html

3. Paweł... Grzechy starotestamentowego przymierza trzeba było wynieść poza świątynię, ponieważ

Hbr. 10:4 Jest bowiem rzeczą niemożliwą, aby krew wołów i kozłów mogła gładzić grzechy

Hbr. 10:11 A każdy kapłan sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów; 


no ale wczesniej napisales ze gdzie nie ma przelania krwi tam nie ma odpuszczenia

mowisz ze powinienem uwierzyc ze te zwierzatka nie mialy krwi lub ze zydzi nie umieli ich zabic?

dalej skoro te ofiary nie mogly gladzic grzechow to po co byl ten teatrzyk w ktorym zginely miliony zwierzat?

jesli wyniesienie grzechow zalatwialo sprawe to po co byl pierwszy koziol?
przeciez to byla nie potrzebna ofiara




Natomiast Chrystus: 

Jana 3:5: A wiecie, że On się objawił, aby zgładzić grzechy, a grzechu w nim nie ma. 

Krew Jezusa zrobiła to w sposób doskonały, natomiast to, co było 'przenoszone' na kozła wypędzenia, kiedyś wyliczane przez kapłana grzechy ludu i własne, zostało w NT osobiście przez Boga 'przybite do krzyża', pełna lista absolutnie wszystkich grzechów całe ludzkości (1Tym, 1:3), ale nie trzeba było już z nią nigdzie po pustyni ganiać (niby gdzie te grzechy Jezus zaniósł skoro umarł na krzyżu). 


hmmm i czyim symbolem byl ten drugi koziol?



Kol 2:13/14

I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy; wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;


Jak to się stało? A tak: 


1Ptr. 2 (24) On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo, abyśmy, obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości żyli; jego sińce uleczyły was.


no prosze a gdzie to sie stalo?


Jest w tym pewna symbolika, jak kapłan nie przenosił dosłownie tych grzechów, tylko wyliczał je nad głową kozła wypędzenia, tak i tutaj, Bóg przybił tą listę do krzyża wraz z Chrystusem i nie trzeba było już nigdzie nikogo 'wypędzać'. 


I położy Aaron obie swoje ręce na głowie kozła żywego, i wyzna nad nim wszystkie przewinienia synów izraelskich i wszystkie ich przestępstwa, którymi zgrzeszyli, i złoży je na głowę kozła, i wypędzi go przez wyznaczonego męża na pustynię. (22) Tak poniesie na sobie ten kozioł wszystkie ich przewinienia do ziemi pustynnej; a tamten wypuści tego kozła na pustynię

chrystus zostal wyprowadzony na golgote a zostal skazany w miescie


"list dłużny", szczegółową listę grzechów poniósł na drzewo (przybił do Krzyża), ale nigdy i nigdzie nie jest napisane, że to przez 'poniesienie grzechów' jesteśmy oczyszczeni, ale zawsze przez KREW. 


bla bla bla

pozdrawiam



#133077 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-21, godz. 19:21 w Trójca

piotrz

ponoc miales zakonczyc temat swiatyni

ja mam tylko jedno pytanie na ktore nie odpowiedziales

jesli bedziesz taki mily to powiedz prosze kogo symbolizowal drugi koziol

pozdrawiam



#133076 "2" przykazanie

Napisano przez pawel77 on 2010-05-21, godz. 19:13 w Tematyka ogólna

i nikt nie robi podobizn Boga lub innych bogów. Dlatego ta dyskusja, że wmawiają katolikom robienie tego czego nie robią.


hmmm a ja glupi myslalem ze Jezus dla was jest bogiem sorry



#133042 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-20, godz. 19:28 w Trójca

wiem ze to strata czasu ale niech bedzie


Czyli Mesjasz jest równocześnie jednym i drugim kozłem?? No, to przezabawny wykręt, kolego.. . No bo jeden kozioł z krwią wewnątrz i ta krew jest zaniesiona za zasłonę, a drugi kozioł z grzechami za bramą, ale pierwszy kozioł to 'wspaniały obraz mesjasza, symbol jego ofiary", tylko że drugi ten na zewnątrz bardzie pasuje, bo bez krwi,.. i jest wyjaśnieniem. Pomyśl, please, choć 5 minut zanim będziesz takie dalsze bajki wypisywał. To, który kozioł jest symbolem Mesjasza w końcu? Bo krew kozła ofiarnego jest wnoszona do świątyni.


jasne ze tak pierwszy kosciol ofiarny wskazywal bezgrzesznego mesjasza. zwroc uwage ze kaplan nie nakladal na niego grzechow.

pyt. za co wiec umieral ten koziol?



drugi to symbol mesjasza ktory oczyszcza lud izraela.

wynosi grzechy za oboz tak jak mesjasz umarl za miastem

nie obraz sie ale ty naprawde nie wiesz gdzie dzwoni



Cytuję za Alfred Palla:

"W ostatniej ceremonii Dnia Pojednania, po symbolicznym oczyszczeniu świątyni izraelskiej krwią kozła dla Jahwe, arcykapłan wychodził ze świątyni i wówczas dopiero przychodziła kolej na kozła dla Azazela. Kapłan przenosił na niego symbolicznie, poprzez nałożenie rąk, zapis odpuszczonych grzechów (Kpł.16:21).

Człowiek, który przejmował kozła od arcykapłana wyprowadzał go na pustkowie. Początkowo kozła dla Azazela nie zabijano, lecz pozostawiano na pustyni, gdzie sam ginął (Kpł.16:22). Później, z obawy, aby kozioł nie zabłąkał się na zamieszkałe tereny, co byłoby złym omenem, człowiek, który go wyprowadzał strącał kozła ze skały.

Kim był Azazel? Słowo to w języku hebrajskim znaczyło między innymi: demoniczną istotę, pustynne miejsce zniszczenia i śmierci, a także oddawało ideę usuwania czy eliminacji. Większość biblistów uważa, że Azazel jest epitetem istoty demonicznej. (1) Azazel byłby więc przeciwnikiem Mesjasza, dlatego w ceremoniach Dnia Pojednania kozioł dla Azazela skontrastowany jest z kozłem dla Pana, który reprezentował Chrystusa. Pogląd ten ma za sobą wiele argumentów. Oto niektóre z nich (całość TUTAJ):


i co to wyjasnia?
kogo symbolizowal 2 koziol?


Czy kozioł dla Azazela odgrywał jaką zbawczą rolę? Niektórzy tak przypuszczają, ze względu na to, że kozioł ten niósł na sobie zapis grzechów ludu Bożego. Czy kozioł dla Azazela mógł reprezentować Chrystusa, tak jak kozioł dla Jahwe?


no wiec kto oczyscil lud izraelski?

Nie, gdyż w przeciwieństwie do kozła dla Jahwe i każdej ofiary jaką składano w świątyni, krew drugiego kozła nie była przelewana, zaś zgodnie z Biblią "bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia" (Hbr.9:22). Kozioł, którego krew nie była przelewana nie mógł reprezentować ofiary Chrystusa.



wiec kogo symbolizowal?


Nie, gdyż kozioł dla Azazela nie miał żadnego udziału w dziele pojednania. I nie mógł mieć, gdyż złożenie zapisu grzechów na kozła i usunięcie go na pustynię, zaczynało się dopiero, kiedy świątynia była już oczyszczona z grzechów krwią kozła dla Pana (Kpł.16:20), który reprezentował ofiarę Mesjasza. (15)


a tu Palla zwyczajnie klamie

bo tec ceremonial to byla jedna ofiara na ktora skladaly sie dwa kozly

(5) Od zboru synów izraelskich weźmie dwa kozły na ofiarę za grzech i jednego barana na ofiarę całopalną. (6) Aaron przyprowadzi na ofiarę za swój własny grzech cielca i dokona przebłagania za siebie i swój dom. (7) Potem weźmie owe dwa kozły i postawi je przed Panem u wejścia do Namiotu Zgromadzenia. (8) Następnie Aaron rzuci losy o te dwa kozły: jeden los dla Pana, a drugi los dla Azazela. (9) Potem przyprowadzi Aaron tego kozła, na którego padł los dla Pana, i złoży go na ofiarę za grzech, (10) kozła zaś, na którego padł los dla Azazela, postawi żywego przed Panem, by nim dokonać przebłagania, a potem wypędzić go do Azazela na pustynię.


Nie, gdyż usunięcie kozła dla Azazela nie symbolizowało dzieła pojednania, lecz ostatnią fazę sądu Bożego: wykonanie wyroku, a więc - eliminację grzechu i diabła, który był jego źródłem. (16)


no prosze a za tem mesjasz nie wypelnil zakonu. powiedz prosze raz jeszcze kogo symbolizowal ten drugi koziol? kto oczysci swiatynie?

Azazel (Szatan) w Dniu Pojednania nie otrzymał też w koźle żadnej ofiary czy modlitwy. Zbawcze dzieło Mesjasza, którego krew miała oczyścić lud Boży symbolizował kozioł dla Jahwe. Kozioł dla Azazela zapowiadał jedynie los, jaki przypadnie tym, których reprezentował, a więc Szatanowi i jego aniołom.
)


czytalem artykuly Palli wiele naprawde wartosciowych rzeczy

ale to jest naprawde porazka

okazuje sie ze winy ludu izraelskiego poniesli niewierzacy

a ja myslalem ze tylko sprawiedliwa ofiara moze anulowac grzechy

coz widocznie powstala nowa teoria


No i co Ty na to?



nauka adwentystow jest bzdura



#133035 Biblia wzorowana na egipskich tekstach......

Napisano przez pawel77 on 2010-05-20, godz. 11:16 w Sola Scriptura

Ale uderzające podobieństwo. w ten sposób to można udowodnić wszystko co się chce, nawet to, że słoń i mrówka to jeden gatunek. A gwoli ścisłości, to 12 letni Jezus nie zgubił się, ale pozostał w Jerozolimie.


masz racje.

na youtube sa filmiki ukazujace mesjasza jako solarnego bozka.kto czyta biblie wie ile w tym bajek



#133034 "2" przykazanie

Napisano przez pawel77 on 2010-05-20, godz. 09:39 w Tematyka ogólna

i dochodzimy do tego, że są w Biblii wersety ważniejsze i mniej ważne.


Bog nie chcial aby ludzie robili Jego podobizne zeby nie popadli w balwochwalstwo

wiec po co ta cala dyskusja.

jesli macie upodobanie w balwanach to tak czyncie.
dlaczego szukacie poparcia w biblii?



#133026 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-19, godz. 20:42 w Trójca

A może to coś pomoże?

John 2:21: Ale on mówił o kościele [świątyni] ciała swego.

pozdrawiam



dokladnie o to chodzi. zakon ceremonialny mial swoje spelnienie w mesjaszu, ale nie tylko mesjasza symbolizowal.

mesjasz jest glowa kosciola a wierzacy sa czlonkami.


piotrz my sie chyba nie dogadamy

napisales

Napisałem to chyba 3 razy napiszę jeszcze raz: wyprowadzenie ze "świątyni" symbolu kościoła spowodowało wprowadzenie wszystkiego zła, które wiązało się z funkcjonowaniem człowieka w świątyni i wokół jej działalności.

czy ludzie wierzacy sa kosciolem?


Nie ma to już żadnego związk z wypełnianiem czegokolwiek czy budowaniem świątyni ponownie!! Chrześcijaństwo nie miało być, i prawdziwe chrześcijaństwo NIE JEST, systemem religijnym.



piotrz czy to zla wola czy naprawde nie rozumiesz o czym ja pisze?



Rzekoma symbolika świątyni jako kościoła doprowadziła do powrotu do starotestamentowych zasad funkcjonowania kościoła



o czym ty piszesz?



czlowieku ja caly czas pisze ze mesjasz wypelnil zakon cieniowy

rozumiesz wypelnil!!!

a jak wypelnil to nie obowiazuje, dlaczego przypisujesz mi rzeczy ktorych nie pisze?


:2 (który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie,) jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Pan, a nie człowiek.



juz odpowiedni werset podal ryszard co ty na to?


11) Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący,


dokladnie czy mesjasz byl z tego swiata?

czyz nie napisalem ze swiatynia byla obrazem spolecznosci Boga i Jego ludu?
mesjasz spelnia tu glowna role

umiera za wiernych
placi za ich winy
oczyszcza
i jest drzwiami do Ojca

powiedz jakie zadanie miala spelniac swiatynia ST?

9:23) Jest więc rzeczą konieczną, aby odbicia rzeczy niebieskich były oczyszczane tymi sposobami, same zaś rzeczy niebieskie lepszymi ofiarami aniżeli te. (24) Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga;


bardzo proste

ziemiskie rzeczy jako tylko symbole byly oczyszczane ofiara symboliczna. rzeczy ktore ST zwiastowal zostaly oczyszczone w sposob doskonaly

i tu pytanie

powiedz co oczyscil Jezus

za kogo umarl?

tak bez krecenia

dalej nie wszedl do swiatyni reka zbudowanej ktora jest odbiciem...

innymi slowy nie wszedl do swiatyni w Jerozolomie ktora byla zbudowana reka ludzka

i ktora byla tylko symbolem wszedl natomiast do swiatyni ktora stary testament zwiastowal

zastanow sie teraz nad tym co napisalem

jesli cialo mesjasza jest swiatynia wierzacy sa swiatynia to brakuje tylko jednaego elementu

Brakuje Boga ktory jest w niebie

syn juz wrocil do Ojca a wierzacy przy zmartwychwstaniu

czesc swiatyni miejsce najswietsze jest w niebie

swiete jest jeszcze na ziemi dalej poczytaj sobie objawienie



Zatem jest w niebie świątynia, doskonała, zbudowana tam przez Boga (8:2), dokładnie gdzie, tego nie wiem. Po co?? Po to, żeby tam została złożona doskonała krew Chrystusa, przecież w przypadku ziemskiej świątyni bez pokropienia krwią narożników ołtarza (w przypadku 'zwykłych ofiar') i pokropienia Tronu Łaski cały rytuał, czy ofiara nie byłyby ważne. Nie ma takiej możliwości, aby został zabity (B)baranek, krew z rozciętej szyi rozlała się i nie została zaniesiona do ołatarza, lecz goście się rozeszli zadowoleni!! Taka ofiara nie była ważna.
TAk samo jest z ofiarą Baranka!! To, że został zabity (karą za grzech jest śmierć), a Jego krewią została pokropiona ziemia wokół krzyża nie spełnia warunków Prawa Mojżeszowego, czyli "odbicia rzeczy niebieskich"!!! Ten sam autor kończy list właśnie tym stwierdzeniem:

i kto wierzy w swiatynie?

doskonala ofiara byla na golgocie
reszta to fantazja

(12) Dlatego i Jezus, aby uświęcić lud własną krwią, cierpiał poza bramą.


czy mam wyjasnienie?


mam

przeczytaj soebie o swiecie pojednania

kiedy kaplan nakladal grzechy na drugiego kozla wyprowadzano go za oboz

innymi slowy koziol wynosil grzechy z obozu

tak jak mesjasz wyniosl je za miasto na golgote

zwroc uwage ze wystepuje tam jeszcze jeden koziol ktory umiera nie winnie

jaki wspanialy obraz mesjasza i symbol jego ofiary


Jest bardzo proste: 9:12 wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego

odkupienia.


to gdzie sie dokonalo te odkupienie?

wiątynia istniała / istnieje (i jeszcze jakiś czas będzie istniała) w Niebie tylko i wyłącznie po to, aby tam została złożona Krew CHrystusa ZA GRZECH. SKoro Piotr powiada, że Chrystus " był na to przeznaczony już przed założeniem świata" (1Ptr. 1:20) to i świątynia w niebie została przygotowana na to PRZED ZAŁOŻENIEM ŚWIATA, rzeczywiście zbudował ja Bóg.



baju baju a czas leci


Aby ofiara Chrystusa była ważna, konieczne było porkopienie Tronu Łaski (nota bene, do którego teraz mamy właśnie dostęp dzięki temu), a bez tego ofiara nie miała by mocy oczyszczenia z grzechów. Dlatego też Paweł, w innym kontekscie, pisze; Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, jeszcze w swoich grzechach jesteście. Bo Chrystus po zmartwychwstaniu, wstąpił do Ojca i zaniósł do świątyni swoją krew, Sam mówi Marii: "....nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca",.. a przecież nie mówił o późniejszym wstąpieniu do nieba na oczach uczniów, skoro jeszcze 40 dni ukazywał się im (Dz. 1;1). Zatem musiało być jeszcze jakieś 'wstąpienie do Ojca" w międzyczasie.



tak tu musze ci przyznac racje. Jezus nie mial czasu isc do ojca bo jeszcze musial umrzec na marsie, jednak tam zapomial krew zabrac.

dlatego pewnie bal sie ojca i wrocil na ziemie po krew


piotrz nie gniewaj sie, zapoznaj sie troche z symbolika to bedziesz wiedzial o czym piszesz.

dowiedz sie czego sybolem jest oltarz i najswietsze inaczej nie widze sensu dyskusji



#132999 "2" przykazanie

Napisano przez pawel77 on 2010-05-18, godz. 19:12 w Tematyka ogólna

Czesiek, dlatego, jak w poprzednim poście podał Bene.

Dz Ap 19:11 Bóg czynił też niezwykłe cuda przez ręce Pawła,
12 tak że nawet chusty i przepaski z jego ciała kładziono na chorych, a choroby ustępowały z nich i wychodziły złe duchy.

Ręce Pawła nie czyniły cuda lecz Bóg, tak samo nie obrazy czynią cuda, tylko Bóg.


bedziecie sobie teraz tak podpisac wszystko pod te wersety

a ze balwochwalstwo kwitnie to nie problem.

and chcesz powiedziec ze te obrazki i inne wynalzaki sa natchnione duchem?

pawel dzialal z ramienia Boga

z czyjego dzialaja te obrazki?



#132984 "2" przykazanie

Napisano przez pawel77 on 2010-05-18, godz. 11:20 w Tematyka ogólna

do lantis

tak wierze ze tak

biblia podaje takie przypadki



#132975 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-17, godz. 19:11 w Trójca

A czemu to, co do tej pory pisałem na temat świątyni jest niemądre? Znajdź mi jedną rzecz, która funkcjonowała przy świątyni i nie funkcjonuje obecnie w kościele, ogólnie pojętym? Czy jest coś, co Jezus wytykał faryzeuszom i uczonym w Piśmie w swoich czasach, a Bóg przez proroków ST znacznie wcześnie, czego nie znajdziesz dziś w tzw. Kościele? To są właśnie konsekwencje przyjęcia świątyni jako wzoru. Zresztą o ile dobrze pamiętam, sprawdzę, właśnie ten powrót do starotestamentowych wzorców wykoncypowali tzw. ojcowie kościoła, zatem po części założyciele tępionego przez Was KRK.



jest tak jak pisalem ze nie wiesz gdzie dzwoni lub nie wiesz o czym pisze

ja nie jestem za budowaniem swiatyn

caly czas pisze ze mesjasz wypelnil zakon
co sie z tym wiaze?
to ze swiatynia jako budowla nie ma juz racji bytu
ze ceremonial tez nie ma racji bytu bo zostal juz zastapiony tym co mialo nadejsc

widzisz ty uczysz ze gdzies w niebie jest swiatynia do ktorej trzeba bylo zaniesc krew

pozniej wmawiasz mi ze to ja wracam do swiatyn.


Słusznie napisałeś, myśleże trochę to nie bedziesz wypisywał takich bajek. Napisane jest wyraźnie "nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej,..." Czy olejny portret człowieka, oznacza, że człowiek jest zbudowany z farby?


powiedz prosze do jakiej swiatyni to wszedl i gdzie ona jest i gdzie znajduje sie ta swiatynia oryginalna

Nie wiem, co zobaczyłeś ("sorry, już widzę"), ale ja nie napisałem nigdzie, że śmierć czy odkupienie zostało dokonane w niebie. 2x napisałem, że krew została tam zaniesiona na świadectwo odkupienia, które się dokonało wcześniej na ziemi.


hmmm podaj jakis werset ze krew zostala zaniesiona do nieba


totalna swoboda w cytowaniu Słowa: 1) Paweł mówi, że jesteśmy świątynią Ducha Świętego, 2) Piotr mówi, że owszem jesteśmy kamienianimi, które mają się budować TERAZ w dom duchowy, a o świątyni w niebie jest napisane, że zbudował ją (JUŻ DOKONAŁO SIĘ) Bóg. Wiec oba przykłady chybione.


a niby dlaczego chybione?

ktory ci nie pasuje?

odnies sie prosze do tych pytan ktore postawilem wczesniej odnosnie swiatyni w niebie

moze odpowiedz do czego sluzy swiatynia?

Paweł, widzę, że nie tylko moich postów nie czytasz dokładnie, ale nie wiesz sam, co piszesz w swoich, trudno tak dyskutować, więc cytuję Ciebie z poprzedniego postu. Skoro napisałeś,że:
Cytat
Chrystus skropiwszy swoja krwia zaslone innymi slowy zaplaciwszy za grzech polaczyl...
To odpowiedziałem tak jak odpowiedziałem, więc elementem wspólnym jest Twoje zdanie.




tu chodzilo o wyjasnienie zakonu cieniowego

o czym wczesniej napisalem


Bla, bla, bla tak po calych dniach. Odnieś się do wersu, który mówi, że Jezus "nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej...." Jak tymi sztuczkami zamierzasz usunąć 4 rozdziały z Hebr.??



juz wczesniej zapytalem o te swiatynie badz tak uprzejmy i odpowiedz.


o co chodzi z tymi rozdzialami?



#132960 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-17, godz. 07:50 w Trójca

coz przeczytaj angielski tekst to moze cos madrego napiszesz

poczekam.



#132950 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-16, godz. 20:46 w Trójca

piotrz wybacz ze to napisze ale ty nie wiesz nawet gdzie dzwoni


albo nie rozumiesz co do ciebie pisze

Co do świątyni; nie wiem, po co wkładać na siłę symbolikę i to z drobnych elementów (miejsce dla wiernych) robić rzecz główną (cała świątynia jako kościół), skoro rozdziały: pół 7, cały 8, 9 i pół 10 Listu do Hebrajczyków jednoznacznie porównuje świątynie ziemską i niebieską!! Krew Chrystusa została zaniesiona do świątyni, po to, aby zakończyć składanie ofiar na ziemi - doskonała ofiara w doskonałym miejscu została złożona, koniec z ofiarami ze zwierząt, o tym przecież mowa w tych rozdziałach. 9:12 mówi, że "Chrystus wszedł raz na zawsze.... dokonawszy odkupienia wiecznego", więc zapłata za grzechy się dokonała, zbawienie zostało dokonane, kto i czemu miałoby to robić jeszcze raz? "Zapłatą za grzech jest śmierć" - a nie pokropienie zasłony.
Jak można interpretować słowa: 9:24 : "Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga" jakoby 'wszedł do kościoła'. To już w niebie jesteśmy?? Czy kościoł jest niebem??




po co?

zeby nie pisac bajek


jesli swiatynia ziemska byla dokladnym odbiciem swiatyni niebieskiej to idac twoim tokiem myslenia nalezy przyjac ze jest tam swiatynia z kamieni itd

z oltarzem itd.

juz wczesniej pytalem ciebie jaki jest sens zanoszenia krwi do niebe ale chyba nie odpisales lub mi umknelo


sorry juz widze

ofiara zostala zlozona na golgocie a krew ktora zostala tam przelana miala moc zbawcza

smierc za smierc tak mowi zakon. owa nastapila na ziemi a nie w niebie. cikawi mnie kto wymysla takie bajki.


wszedl do swiatyni nie reka zbudowanej

pawel mowi ze to wierzacy sa swiatynia piotr mowi ze kazdy z wierzacych jest zywym kamieniem kosciola


zaplata za grzech sie dokonala napisales

i slusznie tylko dla ciebie ona dokonala sie w jakiejs swiatyni w niebie gdzie ktos zasniol krew Jezusa

a dla mnie na golgocie symbolu oltarza


dalej pytasz po co robic to jeszcze raz

dobre pytanie

ja tez sie zastanawiam po co ta swiatynia jesli zbawienie sie dokonalo


napisales ze zaplata za grzech ...

a nie pokropienie zaslony

a co ma piernik do wiatraka



Jak można interpretować słowa: 9:24 : "Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga" jakoby 'wszedł do kościoła'. To już w niebie jesteśmy?? Czy kościoł jest niebem??



my nie jestesmy jeszcze ale jest tam Bog i pomazaniec


swiatynia to obraz spolecznosci Boga i jego ludu

narazie Bog przebywa ze swoim ludem przez obecnosc ducha o czym mesjasz zaswiadczyl

te zjednoczenie jeszcze w pelni nie nastapilo ale nastapi kiedy chrystus powroci i zabierze swietych


zeby nie pisac jedno i to samo tylko innymi slowami

czego symbolami byla swiatynia, swiete swietych, kaplan, oltarz. swieto pojednania. moze w ten sposob do czegos dojdziemy



#132933 "2" przykazanie

Napisano przez pawel77 on 2010-05-16, godz. 14:37 w Tematyka ogólna

Pawle, czasem słychać o uzdrowieniach spowodowanych przez pewne przedmioty.

Czy jest możliwe, aby moc Boga działała również przez takie "cudowne" przedmioty? A może to kto inny działa przez nie?



jakie przedmioty?

jesli masz na mysli relikwie katolickie to uwazam ze dziala kto inny



#132925 "2" przykazanie

Napisano przez pawel77 on 2010-05-16, godz. 10:21 w Tematyka ogólna

Celowo zakończyłem cytat na przecinku. Dlatego gdyż zarzucasz innym to czego nie robią. W porzekadle ludowym jest mowa "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą", ale twierdzisz, że czynią to po przecinku.
Zakładam, że masz zdjęcia żony, dzieci i rodziców, niektóre z tych zdjęć są oprawione w ramki i postawione w eksponowanych miejscach. Spoglądając na zdjęcie żony uśmiechasz się do zdjęcia (figury), a nie powinieneś tego robić masz żonę, i do niej powinieneś się uśmiechać. Uśmiechając się do zdjęcia popełniasz cudzołóstwo.



no jasne
zdjecie mojej zony obnosze i przed nim klekam oddajac mu szacunek. no i oczywiscie mam nadzieje ze to zdjecie bedzie wyjednywac mi laski u mojej zony



#132916 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-15, godz. 23:55 w Trójca

[quote][quote name='piotrz' date='2010-05-15, godz. 16:20' timestamp='1273933202' post='132899']
No to ciekawe jestem według jakiej typologii?? Świątynia nigdy nie była symbolem ani typem kościoła tylko Izrael!! Nie wiem, skąd to wziąłeś, ale jest to zupełne nieporozumienie, martwa świąynia symbolem żywego kościoła. Nic podobnego. Świątynia na ziemi zawsze była odbiciem świątynie w niebie, są na ta setki wersów zaczynając od pierwszego wspomnienia o niej Mojżeszowi "bacz abyś wykonał wszystko, co zostało ci ukazane na górze" i dalej prawie połowa Hbr. mówi o świątynie w niebie, a nie o kościele. Izrael jest typem kościoła, a w szczególności okres jego prowadzenia przez obłok (Boga, Ducha Świętego). Nigdy i nigdzie nie spotkałem się z tym, żeby ktoś utożsamiał kościół ze świątynią. Cały NT odnosi się do kościoła jako do żywego organizmu, a nie martwej struktury. 
[/quote]

czyzby ads i wizja E G White

ciekawe rzeczy to pan opowiada

a czego to swiatynia byla symbolem?


do czego sluzyla?

a kogo to w niebie ofiaruja

zastanow sie nad tym

swiatynia byla symbolem spolecznosci Boga i jego ludu

swiete swietych gdzie przebywala szekina jest czy bylo symbolem obecnosci Boga

w pozostalej czesci gdzie dostep wierni bylo symbolem ludu wierzacego.

zaslona ktora oddzielala swiete swietych od pozostalej czesci to symbol grzechu ktory oddziela wierzacego od Boga

Chrystus skropiwszy swoja krwia zaslone innymi slowy zaplaciwszy za grzech polaczyl Boga i lud wierny. Bog zapewnia ze jesli ktos wierzy to przyjdzie do niego itd robi to tez po przez swojego ducha.

napisales ze NT odnosi sie do kosciola jako...
dokladnie bo tak ta symbolika sie wypelnila.

o tym tez napisalem

apropos mowiles ze juz mamy rzeczywistosc i nie potrzebujemy wraca do symboliki. jak w tym przypadku rozumiesz objawienie poloczenie sie kosciola z oblubiencem?


[quote]Stąd też swobodnie mogę twierdzić nadal, że zgodnie z nauką Listu do Hebrajczyków, jak i symboliką i typologią ST krew Jezusa została zaniesiona 'RAZ NA ZAWSZE" do Świątyni, która jest w niebie, którą widział Mojżesz. Jest przecież jeszcze kilka miejsc, mówiących o tej świątynia, m.in. o wejściu poza zasłonę,... itd,.. itd,... Tu nie ma symobliki, jest 'odbicie rzeczy niebieskich"[/quote]. 

to glosza adwentysci za przewodnictwem Elln White powodzenia w oczyszczaniu niebianskiej swiatyni. mozesz forumowiczom zdradzic kto na koncu zaplaci za grzechy ludu.

naturalnie jesli nie jestes ads to pytanie jest nie akutualne


[quote]
Nie pisałem, że krew Jezusa oczyszcza świątynię, tylko, że są takie nauki (właśni ADŚ dokładnie tak nauczają, jest to całkowicie błędna nauka), na podstawie zacytowanego wersu. 



Czym (czyli jednym zdaniem) w oczywisty sposób moża zaprzeczyć nauce Słowa Bożego i pewnie z tej całej nauki z Hbr. zrobiliście symbolikę? 


Ciekawe, gdzie takie wynalazki funkcjonują. 
[/quote]

nie wiem o co ci chodzi

a moze sam nie wiesz o co ci chodzi

piotrz odpowiedz na moje pytania ktore zadalem wczesniej



#132897 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-15, godz. 13:05 w Trójca

gdybys rozumial symbole to nie pisalbys bajek z krwia gdzies tam w niebie


a tak cytujesz i cytujesz ale chyba nie wiesz co.

nie dziwie sie ze czasami RW pisze dosadniej. coz piotrz taki jest efekt jazdy samochodem bez nauki przepisow.



ryszardzie


wczesniej napisalem aby piotrz zastanowil sie co to oznacza ze Jezus jest posrednikiem przymierza

piotrz napisal ze Bog zawarl przymierze sam ze soba

ze krew Jezusa zostala zabrana gdzies do nieba

nie biorac pod uwage co oznacza swiatynia itd

rozmowa z piotrz jest trudna bo trudno znalezc z nim wspolny jezyk.

przyklad

gdyby krew mesjasza zostala zaniesiona do swiatyni niebiskiej to nalezaloby sie zapytac w jakim celu

czy swiatynia niebieska potrzebuje oczyszczenia?

jesli tak to jak grzech dostal sie do tej swiatyni?

mysle ze on pisze i nie mysli o konsekwencjach



piotrz swiatynia ST byla symbolem Koscila nowego przymierza

to do tej swiatyni wszedl mesjasz i ja oczyscil

zastanow sie nad tym co pisze RW



#132866 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-14, godz. 07:01 w Trójca

piotrz



czego symbolem byla swiatynia w jerozolimie?



jak odpowiesz sobie na to pytanie inne rzeczy uloza sie same



#132859 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-13, godz. 19:44 w Trójca

2. Co do przymierza czyli Hbr. 9:19-20 i Nowego Przymierza, ważna uwaga: Stare Przymierze Bóg zawarł z Izraelem, z ludźmi, i dlatego ludzie mogli to przymierze zerwać. Nowe Przymierze Bóg zawarł ze Swoim Synem, Jezusem, Jeszua, czyli ze Sobą Samy, i ono nie może być zerwane. Dlatego Krwią Jezusa nic nie było pokropione, lecz została ona zaniesiona do miejsca najświętszego w Świątyni w Niebie, tam, gdzie starotestamentowa krew nie była wnoszona w ogóle.


piotrz badz tak mily i objasnij zwyklym zjadaczom chleba jak to krew mesjasza zaniesiono do nieba. kto i w jakim celu

piotrz co to znaczy ze mesjasz jest posrednikiem nowego przymierza

miedzy kim posredniczy?



#132841 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez pawel77 on 2010-05-12, godz. 22:34 w Humor

normalnie rewelka

dzieki jb



#132678 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez pawel77 on 2010-05-04, godz. 00:40 w Trójca

no ale Jezus powiedzial ze ojciec jest w nim. czy Jezus przeswitywal?

a tak na powaznie

te wersety nie przecza tym z jana i tymoteusza bo apostolowie nie widzieli Boga doslownie.



#132675 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez pawel77 on 2010-05-03, godz. 17:31 w Trójca

poczytaj sobie np. kto przemawial z krzaka

kto byl u rodzicow samsona itd

ps. pisz na temat
dotyczy on wszechwiedzy Jezusa



#132666 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez pawel77 on 2010-05-02, godz. 21:41 w Trójca

widze ze pytanie nie wygodne.



#132656 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-05-01, godz. 23:00 w Trójca

piotrz chyba troche sie zagalopowales


biblia objawia nam ze ojciec jest ponad wszystkim itd.


ale jak zwykle temat swoje uzytkownicy swoje