Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika gryf144

Odnotowano 53 pozycji dodanych przez gryf144 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#32714 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 19:31 w Trójca

Wieloletnie doświadczenie nauczyło Mnie logicznego rozwiązywania ,odkodowywania,stopniowannia tematów,szukania wartościowych kontekstów między wyrazowych.Wiem że Kościół Kat.przyjął Dogmat o Trójcy Świętej.Lecz nigdzie nie ma logicznego wytłumaczenia tego tematu.w/g mnie trzeba uzyć tu Kodu stopniowania ,który po dokładnej analizie pokrywa się z opisami Nieba w Biblii. tzn.BÓG-Najwyższa Istota w Niebie,WŁADZA NIEBA. OJCIEC -Głowa Rodziny. SYN - Członek Rodziny. BOŻY -tak Syn jak i Ojciec posiadaja wartośc równoznaczna Bogu. DUCH -forma życia w Niebie . ŚWIĘTY -najwyższa forma duchowa. Można tu przytoczyć przysłowie ludowe Tak Jak ina Górze ,Tak i na dole.A więc w niebie też sa rodziny.A BÓG jest Ojcem w jednej z nich ,Chrystus jest jego Synem.Powyzsza wypowiedż jest moim autorskim przemyśleniem tego tematu.



#32707 Pytanie o datę zamknięcia współczesnej arki Noego

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 17:32 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Pan Sebastian pyta o Arkę Noego w czasach dzisiejszych- o ile mi wiadomo to wejście do SYJONU będzie się odbywało na krótko przed 2012.Żeby tam wejśc trzeba być godnym wejscia i.mieć Białe Szaty jak pisze AP.Św. Jana nie chodzi tu o ubranie lecz o czystą świadomość. Dotyczy to wszystkich ludzi na świecie.



#32702 Pytanie o datę zamknięcia współczesnej arki Noego

Napisano przez gryf144 on 2006-08-19, godz. 17:05 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

studiuje Biblie,Ewangelie te uznane inie uznane.Poruszony został temat chrztu,tak więc chcę przytoczyć kilka zdań z ewangelii Św.Łukasza inst.wyd.Pax W-wa 1982dot. chrztu św.Crystus mówi do uczniów; CZAS OGNIA I ZNAKÓW ; Przyszedłem ogień rzucić na ziemie ,I jakże pragnę, Żeby już zapłonął! CHRZTEM ŚMIERCI MUSZĘ BYĆ OCHRZCZONY I JAKŻE BOLEJĘ CZEKAJĄC NA TO SPEŁNIENIE ! Czy mniemacie,żem przyszedł POKÓJ Przynieść na ziemię? NIE! Ale-Mówię wam- Spór! Odtąd pięciu będzie sięspierać Wzajemnie w jednym domu,Będzie się spierać Trzech z Dwoma,A dwóch z trzema,Ojciec z synem ,syn z ojcem....]z tego wynika logiczna odpowiedż ;Chrystus nie uważał chrztu,ale musiał go przyjąć ,żeby zapoczątkować to co niżej wyjaśnił.z mojej wiedzy wynika że dzieci nieochrzczone ich dusza ma duże szanse powrotu do nieba i tak naprawde nie ma to znaczenia dla duszy.liczą się inne wartości których BÓG WYMAGA.