Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Homo_sum

Odnotowano 122 pozycji dodanych przez Homo_sum (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#74101 Rodzina ŚJ: wywieranie presji oraz nadzieja na powrót

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Przeczytałem w miarę wszystkie posty w tym temacie i wreszcie rozumiem, co miał na myśli mój kapral mówiąc, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :rolleyes:

podzielam w kontekscie tego topicu



#74099 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:57 w Oceń forum

hihihi ;)

zaśmial sie hrabia po irlandzku :lol: nie bierzesz tego serio?



#74096 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:54 w Neutralność

Homo_sum
Z Pawłem nie należymy do jednej denominacji, a Paweł podał te wierzenia co do których mamy te same poglądy.
Homo_sum
Wybacz, że zadam ci takie głupie pytanie, czy ktokolwiek poza "ostatkiem" w "organizacji" śJ jest duchowo żywy? A jeśli uważasz, że tak, to na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Bardzo dziekuje za tak dobitnie postawione pytanie, odpowiedz jest prosta duchowo zyjaca jest osoba majacy osobisty kontakt Bogiem, oddajaca mu czesc w taki sposób w jaki sobie tego On a nie ta osoba lub inne zycza. Czasem zdarzaja sie tez osoby chore duchowo o czym zapewne czytales w biblii i tak sie zastanawiam czy przebywjac tutaj sie do nich sie zaliczam. Pozdrawiam.
A teraz moje proste pytanie bez podtekstu Jaka denominacje wyznajesz czy jest to ukryta forma wierzen, czy wstydzisz sie powiedziec ? :huh:



#74088 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:39 w Oceń forum

dlaczego miałbym donosić i tak sam już się boisz.


Wlasnie ze sie nie boje rozmawialem juz na ten temat a Ty odstepca nie jestes wiec tym bardziej kontakt z Toba podobno mi nie zaszkodzi :P



#74079 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:23 w Oceń forum

Wiec zeby jednak znalezc odpowiedz na to pytanie pokusze sie o nastepne pytanie: czy gdybyscie znali miejsca skad pochodzimy nasze sale krolestwa to czy donieslibyscie na nas?



#74066 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:56 w Tematyka ogólna

racja racja racja a poza tym co tam jest przekazywane i czemu ma sluzyc?



#74064 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:46 w Neutralność

Homiku, jako dwoje najbardziej naiwnych na tym forum trzymajmy sie razem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Żabciu nie za rączki bo jak już wspomniałem, szacunek dla współmałzonka ale przynajmnej nie kopiesznie gryziesz jak ten konik powyzej twojego postu. Milutko pozdrawiam, oddany HS :P



#74057 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:20 w Neutralność

Oczywiście. Pan Homo_sum pseudonim Chomik, stoi na czele tajnego mafijnego bractwa w WTS, którego zadaniem jest skrytobójcze mordowanie pedofilów w sposób duchowy. Ciekawe, kiedy przerzuci się na fizyczną likwidacje (a może już zaczął sądząc po jego wypowiedzi....)


Ciekawe "skrytobójcze" zagranie pana prawnika. Jak juz nie mozna inaczej to nazwac Homikiem(trzymac sie wzoru) albo wymyslic mordercza kreskówke, prosze nie osmieszac resztki panskiej zasadnosci. Pan sie juz skompromitowl przy okazji rozmowy z HC. :)



#74055 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:08 w Neutralność

dobre jak z kiepskiego filmu ganksterskiego.


a to nie byl film....urodzeni mordercy



#74054 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:04 w Oceń forum

To zacząłbyś sam ze sobą gadać :P



O jaki jestem wstrzasniety sama wzmianka o tym, o nie rob mi tego bede plakal lalalalalala :P



#74050 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 17:42 w Neutralność

HS, poważnie twierdzisz, że dzisiaj 16 sierpnia 2007 nie ma ani jednego pedofila wśród świadków Jehowy?

co roku wyklucza się iluś tam pedofilów a iluś tam unika wykluczenia bo nie ma dowodów albo nie zostają oskarżeni.


Nie, tak nie uważam ale wiem że jak są to predzej czy później wyplyna i zostana wykluczeni, duchowo juz nie zyja. Nie wiem czy to samo ich spotka w spolecznosci katolickiej czy tez protestanckiej :)



#74034 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 16:31 w Oceń forum

Powoli zbiegamy do podsumowan naszych rozmow i odpowiedzi na pytanie zamieszczone topicu. Widze ze na tym malym laboratorium jakim jest ten topic wszystko jest eksperymentalnie poprawne . Ciekawe jak ten eksperyment przeklada sie na cale forum?



#74033 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 16:25 w Neutralność

:blink: :huh: :D Hs jesteś boski :D
[/quote]
uwazaj bo zrobisz ze mnie boga i w czworcy wyskocze :lol:



#74031 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 16:15 w Neutralność

Hs weź nie cytuj wszystkiego skoro Ci to do jakiegoś komentarza nie potrzebne. Tylko zawala forum.hmmm.. odp w ten sposób Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego.Poza tym nie mamy zadnego kółka zabwa by do niego zapraszać, przykro mi.

no przeciez nie bede z toba kazdego podpunktu rozdrapywal do tego stopnia ze bedziemy najgorszymi wrogami, ja twojego sposobu myslenia nie zmienie=> szkoda czasu i energii natomiast co do ukrytych kosciolow ........pachnie mi tu niezlecos sie musi z tym kryc, gasicie światlo i mieszacie krew :lol:Przeczytalem o sprawach z pedofilami w zborach. Jestem zszokowny ze takie gady istnialy w naszej spolecznosci, wiem jednak ze juz nie istnieja czym sie odrozniamy od innych religii.



#74026 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 16:05 w Oceń forum

Ja tam się buntuje na cześć najwyższego ;)

dobrze Synu Koracha ;)A teraz bardziej serio, mam nadzieje ze sie nie naraze adminowi ale skad u niego zainteresowanie tematem świadków czyżby popyt na rynku medialnym? kto wie cos na te temat zapraszam takze do rozmowy ale najbardziej rzetelny bylby post od admina



#74020 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 15:55 w Neutralność

Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego. A wierzycie w duchy zmarlych?I dzialacie w konspiracji ? :) ? nazywacie sie jakos? wszystko incognito robicie. a gdybym chcial do was dolaczyc to gdzie wasz kosciol w anglii moge znalezc?



#74016 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 15:43 w Oceń forum

to spróbuj sledzić swoje posty ;-) to zobaczysz ile znika ;-)


Jeszcze nie zostalem skarcony bo jestem grzeczny, prawda? Nie lubie sie klocic a czasem nawet walczac trzeba obiad zjesc i z z drugim czlowiekiem zyczliwie sie porozumiec. Co by to mialo za sens jakbym was powyzywal, ignorowal czy jeszcze w jakis inny sposob pobrazal. Jestem tutaj z wlasnej nie przymuszonej woli wiem jakie to "środowisko" niczego innego sie nie spodziewam choc czasem nawet mnie pozytywnie zaskoczycie ( a moze to przyneta, na wabia mnie chcecie "oświecić") ale dobrze, ze istnieja środki odgórego nadzoru w sytuacjach kryzysowych kiedy ludzie opluwaja sie nawzajem. :rolleyes:



#74008 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 15:19 w Oceń forum

a ja zaczynam powątpiewać w bezstronność tego forum ;-) dziś napisałem, ze dwa posty skierowane do hs ;-) napisałem je naprawdę łagodnie (aż dziwie się sobie ;-) ) nawet hs nie obraziłem ;-) a tu zaglądam ;-) CENZURA zadziałała ;-) no cóż ;-) ! jednak to forum schodzi na psy ;-)

PS. zachowuje sobie treść tego posta ( bo idę o zakład, że zniknie ;-) ) wystawie na http://watchman.p2a.pl/index.php


Naprawde? Byly ciekawe? Ide obejrzec .....



#74006 Rodzina ŚJ: wywieranie presji oraz nadzieja na powrót

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 15:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Pójdźmy ścieżką homo_sum i dodajmy "dla równowagi", że zakłócenie więzi rodzinnych odbywa się nie tylko gdy ŚJ odchodzi od WTS, ale także gdy katolik opuszcza katolicyzm aby stać się świadkiem Jehowy. Dodajmy że katoliccy rodzice też czasami nieźle świrują gdy dziecko nie chce być katolikiem, ale jest jedno małe "ale"...

katolicy nie są zmuszani do zerwania kontaktów z dzieckiem odrzucającym wiarę katolicką...

Czy istnieje chociaż jeden katolik w Polsce którego ksiądz proboszcz zmusił do wyrzeczenia się swojego dziecka? Czy chociaż jeden ojciec powiedział synowi: "synu, wiem, że to głupota, ale zrozum, że muszę ograniczyć kontakty. Mam świrowatego proboszcza, dotąd byłem organistą, jak się ciebie nie wyrzeknę, to proboszcz nie tylko zrezygnuje z mojej posługi ale ogłosi na mszy że pan Jan Kowalski od dzisiaj nie jest organistą - wiesz jaki to obciach przed ludźmi?"

Przypuszczalnie istnieje wielu ojców wśród ŚJ którzy (nawet jeśli nie mieli odwagi powiedzieć tego synowi prosto w oczy) musiało wbrew własnemu sumieniu podporządkować się autokratycznej woli starszyzny zborowej, bo inaczej utraciliby np. przywilej sługi pomocniczego.

A teraz już nie przypuszczalnie ale autentycznie, bo z sytuacją zetknąłem się osobiście: Gdy odchodziłem ze zboru na szczęście nie miałem problemów z rodziną (bo z mojej rodziny tylko ja byłem ŚJ) ale mój najbliższy kolega wyznał mi, że "mimo że wie, że to głupota" musi zerwać ze mną wszelkie kontakty, bo obawia się że gdyby się nie podporządkował woli starszych, obawia się że starsi mogą "odradzać" jego sympatii spotykanie się z nim, jako zo osobą "słabą duchowo". Prosił mnie o zrozumienie, mówiąc że ulega szantażowi, ale (co oczywiste) więź z dziewczyną ceni bardziej od naszej przyjaźni.

Sumując: organizacja SZANTAŻUJE osoby które w niej zostały i WYMUSZA na nich postępowanie WBREW SUMIENIU.
Stosuje PRZYMUS zrywania więzi międzyludzkich.



Wiesz Sebastianie to jeszcze nic. Ja zostalem wyczytany z mowicy podczas sumy taki a taki nie podziela pogladow KK, dowiedzialem sie ze niektorzy czlonkowie rodziny byli podczas wyczytania, mozesz sobie wyobrazic jak mnie ludzie w miescie kochali. :lol:

Sa rozni ludzie, Ty jestes odstepca od religii Świadków Jehowy zostales pewnie takze wykluczony - ja bym tez przestal sie z Toba zadawac ale jesli bylbym twoim przyjacielem staralbym sie najpierw zrozumiec co sie z Toba stalo i wtedy ewentualnie zadecydowal o moich dalszych kontaktach. Widzisz mam nadzieje że rozumiesz potrzebe wykluczania wyluszcona w biblii, jak ludzie sobie radzą od strony emocjonalnej z tym faktem po obu stronach ciezko przewidziec. To ze z toba rozmawiam na tym forum wyraźnie wskazuje że nie przestrzegam zalecen niewolnika jednak biore to na wlasna odpowiedzialność i nie zachecam innych świadkow do podążania moja drogą. jak widzisz nie zostalo na mnie wymuszone tak samo jak na Ewie w raju nie zostalo wymuszone że ma nie zrywać owocu z drzewa poznania dobra i zla ale nie wyszlo jej to niesluchanie na dobre :)



#73990 Rodzina ŚJ: wywieranie presji oraz nadzieja na powrót

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 14:16 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

znam psychologow świadków i raczej ich nie podejrzeam o zmanipulowanie.
A znasz przysłowie: "Lekarzu, ulecz się sam"? To dorzucę jeszcze jedno z tej samej półki: "Lekarz, który jest własnym lekarzem, jest głupim lekarzem". Dlatego uważam, że i psychologa można zmanipulować. Poza tym, ilu jest tych psychologów wśród SJ? Ćwierć promila czy 1/8 promila? Przypuszczam, że nawet nie to. Być może jest to liczba, która mieści się w granicy błędu statystycznego :rolleyes: . Tak więc organizacja nie składa się z psychologów, i dajmy pokój tym dywagacjom, bo są nie na temat.

Jeszcze raz powtarzam nie spotkalem sie ze zlym traktowaniem ze strony Świadków osób wykluczonych. Nie podadza Ci reki, nie porozmawiaja jesli chodzi o nierodzine ( niektorzy rozmawiaja) z sali Krolestwa nie wygonia raczej zaopiekuja sie dziecmi corki narkomanki, podziela spadek wsród swoich dzieci które sa wykluczone. Zawsze naturalna rodzia jest blizsza niz ta przybrana a uczucie matczyne silniejsze niz wiara ale wiem ze ludzie konflikty o wladze przenosza na konflikty relijne i czy to bedzie w religii katolickiej czy u Świadków pozostanie konflikt matki z corka a nie Katolika i Świadka Jehowy. Bardzo mi przykro ze niewinna córka jest prześladowana przez okrutna Świadek Jehowe - mamę



#73986 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 13:49 w Oceń forum

Dokładnie, zgadzam się.

Iszbin jak Ty coś walniesz :P

I w dodatku prawie monotematyczny!!! A ostatnia jego ofiarą padłem ja. :P



Pawle a teraz na wesolo: Czy ty jesteś Buntownikiem z Wyboru bo taki film mi sie z toba kojarzy ;)



#73984 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 13:46 w Neutralność

Tak wierzę w Boga objawionego na kartach Biblii.
Nie jestem z Czesiem w tej samej denominacji a mimo to traktujemy się po bratersku i wierzymy w tego samego Boga i jesteśmy tej samej wiary.

No skoro historia jest atakiem to faktycznie jej jest tu aż nadto ;)

Pozdrawiam Pawel


Tzn uzywacie krzyza jako znaku waszej wiary, uznajecie matke Jezusa za matke Boga i trojca swieta nie jest dla was tajemnica?

Spowiadacie sie tez ksiedzu ? Na czym polega ta różnica waszej wiary od wiary Świadkowskiej. Ja Ciebie Pawle nie traktuje po zbojecku i szacunek mam tak jak do innych, napewno bracmi nie jestesmy bo po pierwsze mama mi nic nie wspominala a po drugie nie jestes Swiadkiem Jehowy.

Do innych rzeczy sie nie odniose jako ze konkretnych przykladow mi nie objawiles, podejrzewam tylko ze opierasz swoja opinie na tym co inni napisali. :)



#73970 Rodzina ŚJ: wywieranie presji oraz nadzieja na powrót

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 12:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A może spojrzymy na to, co płynie kanałem? Jakie są oficjalne wskazówki? Oczywiście, nie ma tam słowa o presji, ale przecież nieraz podkreśla się, żeby stosować obostrzenia w kontaktach z odstępcami, nawet jeśli są rodziną. Chyba że znów pojawiło się jakieś genialne światło, o którym nie wiem. O nadgorliwość wśród SJ nietrudno. I nie da się ukryć, że centrala wysyła zielone światło do tej nadgorliwości.

HS: nawet, jeśli przyjmiemy, że połowa rodzin wywiera presję, a połowa nie (moim zdaniem tak pięknie nie jest), to i tak o wiele, wiele za dużo. Koszmary z tym związane są znaczenie gorszym przeżyciem niż cicha zgoda rodziców. Tym bardziej, że przecież mamy do czynienia bodaj z najsilniejszą relacją emocjonalną na Ziemi: rodzic-dziecko.


Myśle ze w tym co piszesz jest duzo twojego osobistego koszmaru, nie wszyscy świadkowie dostaja sie w lapy WTS u w chwili slabosci jak w przypadku twojego dziadka, znam psychologow świadków i raczej ich nie podejrzeam o zmanipulowanie.



#73969 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 12:54 w Oceń forum

Pisałeś wyraźnie o jakimś Forum, stąd moje zaciekawienie. Pisuję natomiast tam, gdzie mam ochotę. Oczywiście zdarzało się, że także na uwielbianą przez Terrokrację stronę o której piszesz.


Potraktowalem strone Brooklynu jako forum, troche techniki i czlowiek sie gubi



#73965 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 12:37 w Oceń forum

A to coś nowego w moim życiorysie. Czy mógłbym dostać linka? Z góry dziekuję.

Czy jestes świadkiem Jehowy i czy piszesz dla (strony nie forum) Brooklynu? :)