Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ewa

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez ewa (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-29 )



Sort by                Order  

#86064 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez ewa on 2008-03-16, godz. 08:07 w Tematyka ogólna

na banknocie jednodolarowym napisane jest także po łacinie i co ważne Z BŁĘDEM ortograficznym "nasze panowanie jest wieczne" - być może wydawcy banknotu byli świadomi że światem rządzą USA państwo (łagodnie mówiąc) obywateli o niezbyt nachalnym ilorazie inteligencji...


Naprawdę tam jest błąd? :)



#21931 Studium I.

Napisano przez ewa on 2006-03-22, godz. 22:37 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Swietnie :rolleyes: Kim jest ten Jakub??Wedlug Niewolnika ??

a kim jest ??!

bo az sama jestem ciekawa :)



#22554 Studium I.

Napisano przez ewa on 2006-03-29, godz. 19:43 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ja też kombinowałam, czy Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy nie jest jednostka organizacyjna Zarejestrowanego Związku Wyznaniowego - Strażnica (kościoły i związki mogą takie posiadać), ale jednak nie ...

Nie chcę Was martwic kochani, ale na gruncie prawa ChZŚJ to takie ... nic :angry:


Pozdrawiam



#21942 Studium I.

Napisano przez ewa on 2006-03-23, godz. 05:45 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Według "niewolnika" jest rodzonym bratem Jezusa.

Zaraz, ale w Gal. 1:19 też pisze o Jakubie, ze był "bratem Pańskim" (BT).
Wiec jak to jest ? :)



#110788 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez ewa on 2009-01-09, godz. 21:48 w Dyskusje moderowane

a potem do pieca na trzy zdrowaski ;)


A na co to ma pomóc? Na suchoty?

To już lepiej masaże na kilkadziesiąt zdrowasiek. Jak się kurować, to chociaż przyjemnie ... :)



#110775 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez ewa on 2009-01-09, godz. 21:03 w Dyskusje moderowane

i homiełopatia jeszcze :P
obowiązkowo.


dorzuć jeszcze elektrowstrząsy ... ;)



#31244 JESTEM GEJEM I ŚWIADKIEM JEHOWY

Napisano przez ewa on 2006-06-12, godz. 15:06 w Dyskusje moderowane

Gdyby taki homoseksualista uratowal ci zycie, bo sie przykladowo topiles, to czy nie musialbys sie za nim wstawic na tak zwanym "Sadzie Ostatecznym".
Czy lepiej wolalbys sklamac i powiedziec, ze go nie znasz ?

Pozdrawiam.

A mnie ten przykład ubawił. Spróbowałam sobie wyobrazić, jak homoseksualista ratuje mi życie. Znając homoseksualistów (a znam ich paru) utopiłby taki koleś i siebie, i mnie :)

A na serio, to zachowałabym się tak, jak gdyby uratował mi życie np. właśnie pedofil. Modlić się za taką osobę można, co nie znaczy popierać jej czyny.

Jak to było: potępiać zachowanie, ale nie człowieka ... Ktoś to już chyba powiedział :)


Pozdro

--
Ogólne przypomnienie, do wszystkich: Proszę o trzymanie się głównych zagadnień tematu i nie rozwijanie podwątków czatowych. | Moderator



#123793 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-09, godz. 16:49 w Trójca

Jeśli znasz francuski to spróbuj znaleźć jakąś inną troistość, której nie ma w innych językach. Jestem przekonany, iż na pewno coś takiego istnieje.


W każdym języku istnieje jakaś jednorodność, dwoistość, troistość, n - istość.

Nie chodziło mi tutaj o słońce, księżyc czy ziemię ale raczej o to, iż w językach istnieją rodzajniki.

I tak na przykład w greckim mamy:

HO - męski
TE - żeński
TO - nijaki

język niemiecki

DER - męski
DIE - żeński
DAS - nijaki


język polski

TEN - męski
TA - żeński
TO - nijaki

pewnie by się dało dla wielu języków utworzyć taką tabelkę.


A pewnie dla wielu nie. Jak napisałam - we francuskim mamy tylko dwa rodzaje: żeński (la) i męski (le),

a nawet w j. polskim sprawa też nie jest taka prosta, bo w liczbie mnogiej występują już tylko dwa rodzaje: męskoosobowy i niemęskoosobowy.



#123791 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-09, godz. 16:28 w Trójca

1. Wiadomo z gramatyki, iż rzeczowniki występują w trzech rodzajach: męski, żeński i nijaki. W innych językach istnieją też tak zwane rodzajniki, które pozwalają odróżnić rodzaje od siebie. Tę właściwość językową można przedstawić graficznie w następujący sposób:

Dołączona grafika


W języku francuskim na przykład są tylko dwa rodzaje: męski i żeński.

I tak na przykład księżyc jest w języku polskim rodzaju nijakiego, ziemia rodzaju męskiego a słońce rodzaju nijakiego.


Chyba pomyliło Ci się z jakimś innym językiem. W polskim księżyc jest rodzaju męskiego, ziemia - żeńskiego, a słońce - nijakiego ;)

Ale żeby nie było, że jest to zobrazowanie Trójcy Świętej, to dla odmiany w niemieckim ziemia i słońce są rodzaju żeńskiego, a księżyc męskiego.

We francuskim z kolei zarówno ziemia i księżyc są rodzaju żeńskiego, a słońce męskiego, a w angielskim - o ile tam można mówić o jakichś rodzajach - to wszystkie trzy rzeczowniki są rodzaju nijakiego.



#123775 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-09, godz. 12:30 w Trójca

Iszbin nawet widzi Trójcę Świętą tutaj:

Dołączona grafika


A my teraz żartujemy? Bo jak żartujemy, to ja też mam kilka fajnych przykładów :)



#123795 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-09, godz. 17:38 w Trójca

jedyną możliwą ilustracją trójcy jest osoba chora na schizofremie, której wydaje się ,że jest trzema różnymi osobami. Ona ma jedną naturę, jest jedną istotą ale osoby są trzy. Choć i ten przykład jest dyskusyjny. Mirek wyluzuj.


Aha, to już wiem, o co chodziło w tym przykładzie drzwi, które ponoć są troiste i nie mają klamek - bez urazy ;)

Sorry, ale ja kończę póki co dyskusję w tym wątku.



#124071 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-13, godz. 18:44 w Trójca

Ewa, jak sama to mówiłaś, iż wątek ten ma za zadanie ukazać, że 1+1+1=1. Mam nadzieję, iż zauważyłaś w tym równaniu taką możliwość. :D


No to trochę nie zrozumieliśmy się.

Rozumiem i szanuję Twoje prawo do wyrażenia własnej opinii, do próby unaocznienia innym, jak trynitarianie postrzegają Trójcę Świętą, co nie znaczy, że podzielam tą wiarę.

Innymi słowy: jeśli te obrazki mają unaocznić innym, jak Wy, trynitarianie, postrzegacie Trójcę - to w porządku.

Jeśli te obrazki miałyby udowadniać istnienie Trójcy - to nie byłoby w porządku, bo jako dowód są one do niczego.

Jednak niektóre z tych obrazków - nawet jako przykłady - były moim zdaniem bardzo naciągane (np. obrazek: dzieciństwo, młodość, starość, życie; obrazek: kobieta, dziecko, mężczyzna, człowiek) z powodów, o których pisałam w innych postach.

Nie lubię też, jak ktoś używa wyrazów, których znaczenia nie rozumie, jak choćby w tym wątku: słowa "osoba", "istota" itp. Dlatego uznałam za stosowne wziąć udział w dyskusji.

A tak poza tym to jak już napisałam: mi jest obojętne, czy Bóg jest Trójcą, czy nie. Pozdrawiam.



#123764 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-09, godz. 09:26 w Trójca

1. dzieciństwo - nie jest jeszcze ani kobietą ani mężczyzną (chociaż wiadomo kim będzie)


Jest dziewczynką albo chłopcem.

Jeśli chcesz rozpatrywać ten temat, biorąc pod uwagę kryterium dojrzałości, to mamy:

osoba dorosła - dziecko (idąc Twoim tokiem rozumowania, mamy dwa zbiory: zbiór osób dorosłych, a także zbiór dzieci),

a jeśli kryterium płci, to mamy:

płeć męska - płeć żeńska, a co za tym idzie zbiór mężczyzn - zbiór kobiet.



#123989 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-12, godz. 20:19 w Trójca

Czyżbyś znalazła już jakiegoś demona? <_<


Ty jesteś specjalistą w tej dziedzinie.

Mirek, dla Ciebie wszystko.

Chciałeś troistości w języku francuskim - znalazłam :)

Chcesz demona - znalazłam :)

Każdy Twój obrazek ma w środku coś, co przypomina słońce. Pomyślałam sobie: "podejrzane" i sprawdziłam w grafice Google.

I oto, co znalazłam:

Dołączona grafika

No czyż to nie jest szataństwo??! Bo przecież słońce nie może być w okularach!!!

PS. Mirek, fajny z Ciebie gość, wiele Twoich postów fajnie się czyta, więc mimo tej drobnej różnicy zdań w tym wątku ja nie straciłam do Ciebie sympatii :)

Trzymaj się!



#123977 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-12, godz. 19:13 w Trójca

och no zobacz wygadalem sie.
no nic, mam nadzieje, ze mnie nie zawiedziecie w temacie podprogowym :P :)


Wiesz, jest taka bajka Jana Brzechwy, której puentę można sparafrazować:

Zarówno temat o przekazach podprogowych, jak i ten tutaj są tak obłędne, że

(i tu zaczyna się parafraza)

można wpaść w stan nerwowy i trzeba będzie zażyć bromu, i trzeba będzie pójść po rozum do głowy, a kiedy się wróci - nie wiadomo ... :)



#123971 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-12, godz. 17:59 w Trójca

taaa, oczywiscie.


kombinatorskich zapedow nie mam niestety


Ale ja nie pisałam o Tobie :)

Natomiast uwierz mi - gdyby taki rysunek pojawił się w "Strażnicy", to już byłby obrócony na milion sposobów, żeby tylko znaleźć jakiś przekaz :)

PS. Tak na marginesie to dobrze o Tobie świadczy, że nie masz zapędów kombinatora :)



#123703 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-08, godz. 19:04 w Trójca

I tutaj się mylisz, bo przykład z człowiekiem to nie tryteizm. Mamy wprawdzie trzech ludzi, czyli trzy osoby, ale tylko jedną istotę ludzką.


Trzy osoby = trzy istoty ludzkie = trzech ludzi

i innej opcji nie ma.



#123633 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-07, godz. 18:38 w Trójca

Zauważ, iż wszystkie te przykłady mają jedną wspólną właściwość: trzy rogi trójkąta + środek. Innymi słowy jest to płasko narysowany czworokąt. Poza tym tetragram składa się z czterech liter. Kto wie, może właśnie dlatego. ;) mamy cztery ewangelie. itd.


I sto ileś czy dwieście ileś państw. Polska to nie Rosja, Rosja to nie Zimbabwe, Zimbabwe to nie Japonia, Japonia to nie Anglia itd. itp., ale wszystko to są państwa.

Ech, Mirek, mnie te obrazki nie przekonują do niczego, ale nie chce mi się kruszyć o to kopii ;) Pozdr.



#123626 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-07, godz. 16:03 w Trójca

Bardzo naciągane te rysunki.


Przede wszystkim wykorzystanie ich jako dowodu na istnienie Trójcy jest lekko naciągane, bo w ten sposób można udowodnić istnienie Boga:

- w jednej osobie (np. mamy jedną planetę Ziemię, w Układzie Słonecznym jest jedno Słońce, a więc to dowodzi, że Bóg jest jeden),

- Dwójcę (mamy dwie strony: lewą i prawą, lewa strona nie jest prawą stroną, a prawa - lewą, ale obydwie są stronami, a więc to dowód, iż Bóg jest Dwójcą),

- Czwórcę (cztery strony świata: zachód nie jest wschodem ani północą, ani południem itd., ale wszystkie są stronami świata),

a nawet Boga w szesnastu osobach (np. jest szesnaście województw, przy czym Mazowsze nie jest Śląskiem, Śląsk - Pomorzem itd., ale wszystkie są województwami)

i w zasadzie w ten sposób można próbować udowodnić istnienie Boga w tylu osobach, w ilu się tylko komu zamarzy ;)



#123593 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-06, godz. 18:11 w Trójca

człowiek
Dołączona grafika


Hm, dziecko jest kobietą albo mężczyzną i innej opcji nie ma.

życie
Dołączona grafika


Dzieciństwo, młodość i starość są z kolei okresami w życiu człowieka (i nie tylko), a nie życiem jako takim.



#123685 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-08, godz. 17:27 w Trójca

Jeśli Bóg jest w Trójcy Przenajświętszej, to otaczający nas świat powinien być w pewien sposób troisty, gdyż został stworzony na podobieństwo Boga. Wątek ten poświęcam więc na rozmaite przykłady ilustrujące Trójjedynego.


Choć z drugiej strony powyższe (pierwsze) zdanie brzmi tak, jakby autor wątku jednak próbował coś udowodnić. Jest tu wyraźnie postawiona teza.

Jednak taką tezę można postawić odnośnie do jedynego Boga w n - osobach (i zawsze znajdą się przykłady w otaczającym nas świecie obrazujące jedynego Boga w n - osobach).

Być może zresztą Mirek tylko tak niefortunnie skonstruował to zdanie, a tak naprawdę jego zamiarem było faktycznie zobrazowanie nauki o Trójcy tym, którzy jej nie rozumieją.

Ale w takim razie to pierwsze zdanie jest bardzo, bardzo fatalnie napisane ... ;)

Pozdrawiam



#123691 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-08, godz. 18:02 w Trójca

Drzwi są również troiste, bowiem składają się z zawiasów, skrzydła i zamka. :)


Czworojakieśtam, a nawet pięciojakieśtam, bo są jeszcze klamki po obu stronach.



#123722 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-08, godz. 19:53 w Trójca

To ty Matuzalem powinieneś pokazać mi przykłady w przyrodzie ukazujące nauczanie przez Towarzystwo Strażnica.


Występowanie czegoś w przyrodzie lub nie - nie jest żadnym dowodem na cokolwiek.

Mirku:

W nawiązaniu tylko do zacytowanego fragmentu posta Gonzala ponowie pytanie: Czy rozumiesz jaki więc błąd popełniasz w swoim rozumowaniu?


Otóż to: czy wiesz już, jaki błąd popełniasz w swoim rozumowaniu?

A więc zdefiniuj co dla ciebie oznacza termin "istota"?


Istota



#123711 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-08, godz. 19:19 w Trójca

I tutaj się mylisz, bo przykład z człowiekiem to nie tryteizm. Mamy wprawdzie trzech ludzi, czyli trzy osoby, ale tylko jedną istotę ludzką.


PS. Można co najwyżej mówić o jednym gatunku homo sapiens (to jakieś 6.000.000.000 ludzi, z których jedni są płci żeńskiej, drudzy - męskiej i trzeciej opcji nie ma).

Natomiast coś takiego jak trzy osoby, ale jedna istota ludzka - nie istnieje.

Kurna, poniosło mnie, ale należy się zdyscyplinować.

Mirek, ty znasz chociaż znaczenie wyrażenia "istota ludzka"? Bo mam wrażenie, że ja mówię o niebie, a ty o chlebie.



#123737 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez ewa on 2009-08-08, godz. 20:39 w Trójca

A więc tak samo można wyjaśnić pogląd trynitarystów. Jeśli więc kiedyś zadasz sobie pytanie, że dla Ciebie nauka o Trójcy jest niezrozumiała czy nielogiczna tak samo pomyśl i odpowiedz sobie jak przed chwilą.


Mi nauka o Trójcy jest doskonale obojętna - ani mnie ziębi, ani grzeje. Nie lubię tylko, jak ktoś plecie trzy po trzy (ha ha, może to powiedzenie też jest odzwierciedleniem Trójcy Św.? ;) ).

Myślę, że nie jest to definicja precyzyjna. No bo czy według niej karaluch byłby istotą?


Jezu, Mirek, Ty chcesz nauczać innych, a nie rozumiesz słów, których używasz, słów z Twojego języka ojczystego?

Tak, karaluch jak najbardziej jest istotą (w sensie: stworzeniem).

Słowa "osoba" i "istota" są wyrazami bliskoznacznymi, ale nie synonimami, ponieważ słowa "osoba" używa się tylko w odniesieniu do człowieka, natomiast "istota" można użyć w odniesieniu do każdego zwierzęcia (nie spotkałam jeszcze przypadku, żeby o roślinach mówiło się "istota"). W stosunku do zwierząt - jest to jednak jak najbardziej właściwe określenie.

Natomiast wyrażenia: "osoba" i "istota ludzka" są wyrażeniami synonimicznymi, bo oznaczają dokładnie to samo.

Ja nie potrzebuje żadnego obrazu Boga.


Mi tym bardziej żaden obraz nie jest potrzebny.

Natomiast mam bardzo silną potrzebę, aby osoba próbująca kogoś nauczać, rozumiała chociaż znaczenie słów, których używa.

Berbeluchy nie cierpię.