Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika głosiciel-dręczyciel

Odnotowano 102 pozycji dodanych przez głosiciel-dręczyciel (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-06 )



Sort by                Order  

#142587 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-06, godz. 08:35 w Trójca

szanowny gambicie, napisałem hipciowi "oby tak dalej" po to, aby utrwalić go we własnej filozofii, bo widzę, że z niej juz hipcio raczej nie wyjdzie. Nic po prostu juz do niego nie dociera. Ale przynajmniej ja tej filozofii naiwnie nie połykam. Jeżeli kogoś bardzo interesują realne cechy trójkątów, to niech się zapozna z geometrią. Trójkąty o naturze Boga nic nikomu nie powiedzą, bowiem nie jest ona "zaklęta" w jego bokach czy wysokościach. Zabawy takie przypominają mi "magię liczb" zwaną numerologią, czyli przypisywanie liczbom własności, których te zasadniczo nie posiadają. Tak czy inaczej - jest to smutne, gdy ktoś za bardzo się tym podnieci.



#142582 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:31 w Zmiany w serwisie

Rety, a myślałem, że to ja tu jestem dręczycielem, a tym czasem to forumowicze zadręczyli moderatorke i admina ! gambicie, miałem właśnie wybrać się na tamto forum ,ale z tego co piszesz, to trzoda tam taka, że strach tam wchodzić. Może jednak niewolnik ma rację z tymi forami ?



#142580 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W tym waszym nowym forum denerwujące jest to, że przy logowaniu nie ma dostępnych polskich liter. A jak głosiciel-dręczyciel będzie wyglądał bez ł i ę ? Dajcie znać tamtejszemu adminowi, żeby to poprawił, wtedy się trochę i tam na was powyżywam.



#142579 Szczecin 04.08

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:18 w Szukam kontaktu

Człowieku, gdzieś ty wlazł ? Tu jest forum przeciwko ŚJ i nikt z patrolujących te ulice raczej na pewno tu nie zagląda ! Tu są tylko ci, których Świadkowie wywalili ze swojej organizacji za to, że na ogół czymś nabroili.



#142578 kongres 2011

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:12 w Nowości z kraju i zagranicy

Choć jestem Świadkiem, to za kongresami nie przepadam i rzadko jeżdżę. Ale ty, beres - czyżby jakiś resentyment do kongresów ? A może wszyscy forumowicze wpadli by na taki kongres - powspominać ?



#142577 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:05 w Grupa Wsparcia

Chciałbym poinformować iż wkrótce zacznie działać grupa wsparcia dla ex-ów w Trójmieście. Spotkania będą prawdopodobnie odbywać się we Wrzeszczu w okolicach ul. Miszewskiego.Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że wsparcie NIE BĘDZIE polegać na omawianiu kwestii doktrynalnych ( świadkowskich i innych wyznań ). Będą to spotkania gdzie będzie można uzyskać pomoc jak odnaleźć się w życiu po odejściu z Organizacji, pomoc w "pozbieraniu się " itd.
Na bieżąco będę informował o terminach i miejscu spotkań.


Czyli ledwo wyszli "umęczeni, zawiedzeni i pognębieni" z jednej organizacji, a już mają wpaść do drugiej ? A może scandik założył kolejną sektę i chce was zwerbować na swoje zebrania ? Uciekajcie biedactwa każdy do swojej norki i pędźcie tam spokojne pustelnicze życie. Nikt wam nie będzie tam nic wmawiał, wymagał, wygłaszał, nawet żaden niewolnik, starszy czy... scandik !

no wlasnie:) cos ostatnio nie widac i nie slychac brata jaracza na forum ;((((


A może brat_jaracz uznał to forum za kolejną sektę, której padł ofiara i uznał, że należy z niej wyjść ? W takim wychodzeniu ma już przecież życiową wprawę.



#142576 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:00 w Trójca

Ten hipcio jest po prostu tragiczny w rozmowie i zamknięty sam w sobie jak czarna dziura. Nie dajcie się tam wciągnąć dopóki chłop nie przemówi wreszcie ludzkim głosem !



#142575 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 19:55 w Seksualność

A teraz za ciebie myśli jakaś inna organizacja czy myślisz już sam na swój rachunek ?



#142574 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 19:52 w Zmiany w serwisie

Mój Boże - a może sam admin został .........Świadkiem ???????? Może na podstawie lektury Biblii, gdzie między innymi pisze: "biada wam jeśli ludzie będą o was dobrze mówili " i napastliwych postów tyczących Świadków z własnego forum, doszedł do wniosku, że ŚJ to właśnie ta prześladowana religia prawdziwa ? Może właśnie chłop usłyszał i przejrzał ! Adminie, jak tam w temacie światopoglądu ?



#142573 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 19:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Widzisz filozofie, ja najpierw czytałem Biblię, a dopiero później zostałem Świadkiem i czytałem broszurki. Czytając Biblie na pewno nie można być katolikiem, protestantem, należeć do kościoła zielonoświątkowego, baptystów, adwentystów czy tym podobnych dziwacznych zbiorowości. Na pewno też nie można wyznawać judaimu. Ciekawe co też and i bene wyznają teraz, innymi słowy, do czego ich ta lektura Biblii doprowadziła ? Czy należą do jakiejś organizacji czy założyli własną jednoosobową ? bene nie powinien należeć teraz nigdzie, bo żadna znana mi organizacja religijna bynajmniej nie czeka na przebudzenie Izraela i objęcie przez niego panowania. Ciekawe co z and'em...



#142565 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 13:03 w Zmiany w serwisie

A cóż im to ten administrator takiego strasznego uczynił ? Przecież mogli sobie na Świadków ponarzekać tu do oporu - więc jeszcze im było źle ? Biedny admin, tyle pracy...



#142564 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 13:01 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie nie będzie odpowiedzi na pytania. Jeśli przez lata zajmujesz się sprawą i dotąd nic z tego nie zrozumiałeś, to mi sie to już na pewno nie uda przez forum. Nie jestem głosicielem-masochistą. Czekaj na Żydów nadal...



#142560 Konsekwencje antropologii Strażnicy

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 10:01 w Dusza nieśmiertelna

Nie wiem w czym masz polarm problem ?



#142559 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 10:00 w Trójca

hipcio - oby tak dalej !



#142558 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 09:58 w Zmiany w serwisie

Pokłócili sie i poszli sobie. Sam adminie widzisz, jacy oni delikatni i drażliwi. Na podobnej zasadzie poszli sobie ze zborów, bo ktoś źle spojrzał, pokłócił się, zawiedzione ambicje - jak to wszędzie z ludźmi bywa...



#142555 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 06:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie, nie chcę ci niczego wmawiać, bo potem napiszesz coś o praniu mózgu itp. Zostawiam cię zatem z Izraelem, patrz w tamtym kierunku i nadal spodziewaj się po Żydach wielkiego oświecenia chrześcijaństwem. Trzeba mieć doprawdy dużo wiary by spodziewać się tego po dzisiejszym żydostwie, tyle, że w świetle ich dotychczasowych dokonań, wiara ta jest zupełnie irracjonalna i naiwna. Ale jak mówią - wierzyć w coś trzeba...



#142552 Dlaczego ewolucja jest głupia

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 21:05 w Tematyka ogólna

Po prostu zaglądacie tam gdzie wam nie trzeba i głupoty oglądacie. Tu macie coś konkretnego:

http://creationism.org.pl/ (str. Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego)
http://www.pseudonauki.pl/ (autor bardzo się tam uwziął na ewolucjonizm i UFO)
http://www.stworzenie.org (biblijne stanowisko w sprawie ewolucjonizmu)
http://stwarzanie.wordpress.com (ciekawostki i artykuły)
http://www.odwyk.com (Martin Lechowicz i jego wykłady)

Po takiej edukacji powinniście napisać teraz coś mądrzejszego niż dotychczas.



#142551 Konsekwencje antropologii Strażnicy

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 20:52 w Dusza nieśmiertelna

Zgadza się. Stanowisko biblijne w sprawie człowieka i tym, że to on jako całość jest duszą jest iście materialistyczne. I bardzo dobrze. Należy wreszcie pozbyć sie uparcie forsowanej banialuki o duszy nieśmiertelnej czy niematerialnym składniku człowieka. Zwierzęta żyja na takiej samej zasadzie jak ludzie i duszy im do tego nie trzeba. Zaś rozum i przymioty - to kwestia konstrukcji. Nasza konstrukcja akurat posiada takową zdolność, inne konstrukcje biologiczne, nie. Nie wiem, dlaczego tak trudno wam to zrozumieć ?



#142550 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:54 w Zmiany w serwisie

spoko !



#142549 "krzyż" czy "pal męki"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:42 w Krzyż czy pal?

Tak...a co niektórzy mają pal :)


Mają pal jako mało ważny fakt historyczny i nie noszą go np. na złotym łańcuszku na szyi. Ale niejaki oskar nie widzi oczywiście w tym żadnej jakościowej różnicy.



#142548 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak, bo ja jestem w ogóle bardzo niesforny i paskudą byłem i jestem od zawsze. A to, że odstępcze forum jest pustawe - to w zasadzie dobra nowina, i chyba podzielę się nią z obecnymi na niedzielnym studium Strażnicy !

PS. Widzisz oskar, nie trzeba kopiować drugi raz tego co pisałem tuż nad twoją odpowiedzią, bo to tylko niepotrzebna nadmiarowość.



#142547 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:33 w Trójca

Jesteś hipcio zamknięty sam w kręgu własnej filozofii i dziwnie sobie wszystko tłumaczysz. W ogóle świat, który opisujesz - nie istnieje. Czy posyłający jest ważniejszy od posyłanego ? Tak, i każdy - chyba nie wiedzieć czemu oprócz ciebie - dobrze o tym wie. Bawisz się w logika a bardzo pokrętnie zaprzeczasz oczywistym sprawom, wydając subiektywne sądy. To może rozszerzmy temat. Czy prezydent jest ważniejszy od zamiatającego ulicę ? A może nie znasz odpowiedzi na to pytanie lub są oni wg ciebie sobie znów jakoś równi ? Jeżeli zawsze wychodzisz z tego rodzaju założeń, to dyskusja z tobą nie prowadzi donikąd, bo wszystko wytłumaczysz sobie jakoś po swojemu i na własny użytek. Ale tak jak to widzisz, po prostu nigdy nie było i nie jest. Urealnij zapatrywania - to jedyny sposób by do czegoś dojść.



#142546 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:23 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

bene, powiem ci tak, że by nie wpaść w otchłań zawiłych filozofii, których wszędzie pełno. Po pierwsze ani tobie, ani mnie jako byłym poganom nic z Izraela w jakimkolwiek jego wydaniu. Czy ty np. widzisz, co to jest dzisiaj Izrael, co do religii i postępowania ? Otóż odpowiedź na to pytanie brzmi: religia żydowska to mieszanina mistycyzmu, potępionych przez Jezusa nauk rabinów, ludzkich filozofii i skrajnego nacjonalizmu. Izrael nienawidzi chrześcijaństwa i traktuje je od zawsze jako sektę, Mesjasza zabito, prawo zniweczono. Rusz głową - oni będą teraz tobą i mną rządzić w tym nowym Królestwie ? Nie mam ochoty się z tobą męczyć na wersety, ale nie znasz wypowiedzi, że: królestwo będzie wam zabrane i dane narodowi wydającemu jego owoce ? nierządnice i celnicy wyprzedzają was do królestwa bożego ? nie ten jest Izraelitą, kto jest nim co do pochodzenia, ale co do uczynków ? pójdą wszystkie narody na górę mówiąc: przekujmy miecze na lemiesze... ? każdy, kto nie będzie słuchał słów tego proroka (Jezusa) zostanie zgładzony z ludu ? itd... bene - myślimy nad całością, układamy obraz z całości - inaczej kaplica...



#142539 Teokratyczna kapela weselna :)

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:51 w Strony Świadków Jehowy

axionreri - a nie mógłbyś tu czegoś wrzucić po chińsku ? Skutek poznawczy byłby podobny.



#142538 E. Bagiński OCD :Co katolik powinen wiedziec o Swiadkach Jehowy

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:50 w Książki na temat ŚJ

Ojciec Elizeusz Bagiński, to mój ulubiony autor, bo obok Tadeusza Kundy - to istny pogromca Świadków. A przynajmniej uchodzą za takich w oczach katolików. Jakkolwiek panowie ci wypisuja w swych książkach niesamowite wręcz pierdoły, czym zdradzają się z żenująca nieznajomością Biblii. Tu wypadają wszakże blado, ale ojciec Bagiński może w każdej chwili przecież pisać o religiach o wiele bardziej kontrowersyjnych co do wykładni i ogólnego zachowania się, bo jest to religia, którą na pewno zna on od środka. Tym samym proponuje mu napisać coś w równie krytykanckim tonie na temat doktryny i dotychczasowej historycznej działalności kościoła katolickiego. Wówczas wszelkie "sensacje" o Świadkach, którymi tak bardzo pasjonują się jego czytelnicy i słuchacze Radia Maryja, dosłownie zbledną w majestacie krwawych i zakłamanych dokonań jego macierzystej organizacji. Prawda panie Schwacher ?