Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika głosiciel-dręczyciel

Odnotowano 102 pozycji dodanych przez głosiciel-dręczyciel (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-27 )



Sort by                Order  

#143110 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-16, godz. 20:47 w Zmiany w serwisie

Jeszcze forum nie zginęło, kiedy my żyjemy ! :P

Witaj Dosia. Czyżby posty dręczyciela zniechęciły cię do udziału w nowszym forum ?



#142539 Teokratyczna kapela weselna :)

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:51 w Strony Świadków Jehowy

axionreri - a nie mógłbyś tu czegoś wrzucić po chińsku ? Skutek poznawczy byłby podobny.



#142752 Jak wierzyć dalej WTS-owi, wiedząc o wpadce 1975?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-17, godz. 18:48 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica


Jak wierzyć dalej KK, wiedząc o jego aktywnym udziale np. w wojnach 1914 i 1939 ?



#142772 Jak wierzyć dalej WTS-owi, wiedząc o wpadce 1975?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-18, godz. 18:28 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Tylko z tego powodu tego błędu nikt nie umarł, ale na skutek działalności KK umarły miliony. Nie widzisz w tym żadnej różnicy ?



#142548 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak, bo ja jestem w ogóle bardzo niesforny i paskudą byłem i jestem od zawsze. A to, że odstępcze forum jest pustawe - to w zasadzie dobra nowina, i chyba podzielę się nią z obecnymi na niedzielnym studium Strażnicy !

PS. Widzisz oskar, nie trzeba kopiować drugi raz tego co pisałem tuż nad twoją odpowiedzią, bo to tylko niepotrzebna nadmiarowość.



#142530 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 19:43 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Biedactwa wy moje... Oczywiście wylewacie tu całą masę smutnych historii własnych, ale tak z drugiej strony, to czy zastanawiacie się jaki burdel zapanowałby w organizacji, gdyby nikogo nie wykluczano, wszyscy odnosiliby się z pełnym zrozumieniem do każdego, kto robi co mu się żywnie podoba ? Co wówczas, gdy ktoś kradnie, awanturuje sie bez powodu czy dajmy na to współżyje z kozą, a potem nabożnie uczestniczy w niedzielnym zebraniu i buduje wszystkich swymi komentarzami ? Oczywiście, że nikt względem wykluczonego nie powinien stroić zniesmaczonych min i w ogóle jakoś specjalnie się dąsać, ale i wielkie spoufalania się też do niczego dobrego by tu nie doprowadziły. Zresztą już przed chrztem dobrze wiedzieliście, co za co grozi - to nie był przecież w waszym przypadku chrzest niemowląt, więc teraz nie zachowujcie się jak dzieci. Zmieniliście poglądy, tym samym zmieniliście światopogląd i partię do której sie przynależy. Takie jest życie....



#142588 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-06, godz. 08:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

dobre ! :D



#142580 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W tym waszym nowym forum denerwujące jest to, że przy logowaniu nie ma dostępnych polskich liter. A jak głosiciel-dręczyciel będzie wyglądał bez ł i ę ? Dajcie znać tamtejszemu adminowi, żeby to poprawił, wtedy się trochę i tam na was powyżywam.



#142616 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-08, godz. 10:39 w Trójca

hipcio jest po prosty niereformowalny i tyle.



#142754 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-17, godz. 18:55 w Trójca

Gruszkami z wierzby :P



#142771 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-18, godz. 18:25 w Trójca

Hipciowi odbiło na punkcie geometrycznych rozważań na temat Trójcy !



#142724 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-14, godz. 14:34 w Trójca

Zatem rozbuduj ten trójkąt jeszcze bardziej ! Dojdziesz wreszcie do kwadratu, a wtedy co ? Czwórca przenajświętsza ?



#142587 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-06, godz. 08:35 w Trójca

szanowny gambicie, napisałem hipciowi "oby tak dalej" po to, aby utrwalić go we własnej filozofii, bo widzę, że z niej juz hipcio raczej nie wyjdzie. Nic po prostu juz do niego nie dociera. Ale przynajmniej ja tej filozofii naiwnie nie połykam. Jeżeli kogoś bardzo interesują realne cechy trójkątów, to niech się zapozna z geometrią. Trójkąty o naturze Boga nic nikomu nie powiedzą, bowiem nie jest ona "zaklęta" w jego bokach czy wysokościach. Zabawy takie przypominają mi "magię liczb" zwaną numerologią, czyli przypisywanie liczbom własności, których te zasadniczo nie posiadają. Tak czy inaczej - jest to smutne, gdy ktoś za bardzo się tym podnieci.



#142524 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 09:00 w Trójca

Powiem tak: już nazwy takie jak "Ojciec" i "Syn" implikują ze sobą nierówność, przynajmniej co do wieku, doświadczenia, kompetencji. Gdyby Biblia uczyła o trójcy, to wszyscy w trójcy nazwani by byli tytułami wskazującymi na równość, w stylu "bracia". Tym samym, o ile brat == brat, to na pewno Ojciec =/= Syn

Po drugie, posyłany jest mniejszy, niż posyłający, co jest oczywistą oczywistością dla każdego, kto myśli i widział jak zorganizowana jest każda organizacja. Dyrektor nie ma na posyłki dyrektora, a listonosz drugiego listonosza. Do zrozumienia tych "głębokich życiowych prawd" wcale nie trzeba uciekać się do interpretowania Biblii czy słuchania czy też niesłuchania tego, co na ten temat pisze WTS. Po prostu trzeba ruszyć własną głową.

Każdy "interpretator", które nie jest w stanie pojąć tych jakże prostych i elementarnych spraw, zasłaniając się czepianiem się słów, trójkątami równobocznymi czy koniczynkami (ulubiony przykład katechetów) jest po prostu głupcem i upartym matołem, który już najzwyczajniej nic nie jest w stanie zrozumieć, skoro nie ogarnia tak prostej sprawy.



#142503 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 21:37 w Trójca

Ciekawi mnie bardzo jak wyznawcy trójcy rozumieją zagadnienie jednego Boga w trzech osobach.


Wcale nie rozumieją, bo sa po prostu upartymi osłami, którzy bazują na dogmacie pogańskiego pochodzenia. I tyle



#142547 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:33 w Trójca

Jesteś hipcio zamknięty sam w kręgu własnej filozofii i dziwnie sobie wszystko tłumaczysz. W ogóle świat, który opisujesz - nie istnieje. Czy posyłający jest ważniejszy od posyłanego ? Tak, i każdy - chyba nie wiedzieć czemu oprócz ciebie - dobrze o tym wie. Bawisz się w logika a bardzo pokrętnie zaprzeczasz oczywistym sprawom, wydając subiektywne sądy. To może rozszerzmy temat. Czy prezydent jest ważniejszy od zamiatającego ulicę ? A może nie znasz odpowiedzi na to pytanie lub są oni wg ciebie sobie znów jakoś równi ? Jeżeli zawsze wychodzisz z tego rodzaju założeń, to dyskusja z tobą nie prowadzi donikąd, bo wszystko wytłumaczysz sobie jakoś po swojemu i na własny użytek. Ale tak jak to widzisz, po prostu nigdy nie było i nie jest. Urealnij zapatrywania - to jedyny sposób by do czegoś dojść.



#142576 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:00 w Trójca

Ten hipcio jest po prostu tragiczny w rozmowie i zamknięty sam w sobie jak czarna dziura. Nie dajcie się tam wciągnąć dopóki chłop nie przemówi wreszcie ludzkim głosem !



#142559 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 10:00 w Trójca

hipcio - oby tak dalej !



#142535 Statystyki z Polski

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:13 w Strony neutralne

Fajna ekipa tu się zebrała ! Rozumiem, że katolicy i religie w ogóle rosną na tle ŚJ w siłę, tak ? Czy może uraczycie mnie jakimiś statystykami na ten temat ?



#143027 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-10, godz. 18:19 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nikt nie jest doskonaly i ludzie w zborach sa niedoskonali ale jakie tu piszecie bzdury ludzie to smiac mi sie chce i zal mi was a wogole


Zasadniczo masz racje i w istocie proces wykluczania powinien wyglądać tak jak to było w twoim przypadku. ale bywa niestety różnie. Zależy wiele od ludzi na jakich się trafi. Czy chcą pomóc, czy są od lat jakoś nie bardzo do nas nastawieni. Nie mam powodów by co niektórym nie wierzyć, choc i zapewne złośliwych przejaskrawień tez w tych sprawozdaniach nie brakuje.

to nie rozumiem ludzi wykluczonych ktorzy powrocili do Kosciola katolickiego.... to najwieksi obludnicy albo poprostu ludzie bez rozumu albo ludzie ktorzy poprostu sa pod presja otoczenia rodziny bo wiadomo Polska to fanatyczny kraj katolicki.


Tu trafiłeś w dziesiątkę ! Powrót do katolicyzmu czy nie daj Boże - prawosławia, to gorzej niż ateizm, to totalna porażka !



#143084 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-15, godz. 14:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ucieka np. do katolicyzmu o ateizmu, bo tak - jak powszechnie wiadomo - wszystko wolno. Roszada, siedzisz w katolicyzmie z podobnych powodów ?



#143043 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-11, godz. 19:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jakbyś trafił w łapy islamistów czy prawosławnej ciemnoty, to WTS, w którym ponoć dzieje się tyle dramatów, wspominałbyś jak raj na ziemi ! Wtedy uwidoczniłaby ci się różnica.



#142534 "krzyż" czy "pal męki"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:07 w Krzyż czy pal?

Ciemnota związana z krzyżami i kultem tego rodzaju wisiorków bierze się z ich niewolniczego przywiązania do jakiegoś bożka, amuletu czy talizmanu. Indianie na podobnej zasadzie nosili łapki zwierząt, niektórzy noszą "cudowne kamienie" czy odpromienniki, a samozwańczy chrześcijanie noszą sobie medaliki i krzyże. Ot taki pogański nawyk, z którego nieracjonalnym promowaniem i podtrzymywaniem - najwyraźniej końca nie ma.



#142549 "krzyż" czy "pal męki"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:42 w Krzyż czy pal?

Tak...a co niektórzy mają pal :)


Mają pal jako mało ważny fakt historyczny i nie noszą go np. na złotym łańcuszku na szyi. Ale niejaki oskar nie widzi oczywiście w tym żadnej jakościowej różnicy.



#142727 Ofiary sekty

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-14, godz. 15:05 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A to chyba nie to forum proszę pana reportera..