Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ^f0rm@c!k_?

Odnotowano 48 pozycji dodanych przez ^f0rm@c!k_? (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#10024 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 17:53 w Oceń forum

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą i ci, co umarli w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.

1 Tesaloniczan 4:16

Skoro Jezus zaczoł być królem, to należy przypuszczać, że rozpoczeło się zmartwychstanie. Nie jest powiedziane, że taka osoba idzie odrazu do nieba. Wszystko dzieje się w odpowiedniej kolejności, idą Ci, którzy wcześniej umarli. Nie wiemy jaki czas muszą czekać, ale w każdym razie zmartwychstanie się już zaczeło.

Większość z nich już żyje
(chodzi o przyszłość - komentarz do Objawienie 20: 1-6), ponieważ stoczyli w Armagedonie razem z Jezusem wojnę z narodami.

 Również wojska, które były w niebie, podążały za nim na białych koniach, odziane w białą, czystą, delikatną tkaninę lnianą.  
Objawienie 19:14

A temu, kto zwycięży i aż do końca zachowa moje uczynki, dam władzę nad narodami  
 27  i będzie pasł ludzi rózgą żelazną, tak iż zostaną potłuczeni na kawałki niczym naczynia z gliny - tak samo jak ja otrzymałem od mego Ojca -  
 28  i dam mu gwiazdę poranną.  

Objawienie 2: 26-28

Ich 'ożywianie' trwa pewien okres. który z pewnością rozciąga się w czasie.



#10022 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 17:41 w Oceń forum

2. Gdzie Biblia naucza o stopniowym zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, o tym, że będą oni uczestniczyli w przeobrażaniu ziemi w raj i pobierali nauki od rządu w niebie, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Obj. 20,5

Ale każdy we własnym szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności.
1 Koryntian 15:23

I duch jej wrócił, i natychmiast wstała, on zaś kazał dać jej coś do jedzenia.
Łukasza 8:55

Jeśli chodzi o werset z księgi Objawienia to jest tam poruszona kwestia osiągnięcia pełnej doskonałości - zmartwychstali ożyją w pełni tego słowa gdy osiągną ten stan, a więc po okresie tysiąca lat.



#10018 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 17:19 w Kwestia krwi

No nie, ja mialabym w ziemskim raju rodzic dzieci?!?! Lekko, latwo i przyjemnie, tak??
Dziekuje bardzo!! :P
Ja tam wole niebo, spotkanie z Jezusem i Boza milosc bez ograniczen :D

Jeśli należysz do grona 144000 tys. to proszę bardzo! W takim razie - co oznaczają te słowa?

 Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: "Jam Jest Jehowa i nie ma nikogo innego."  



#10017 wznoszenie toastów

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 17:16 w Boże Narodzenie & Sylwester

I sprawdziłem... Miałem racje - to nie jest tylko sam nieszkodliwy zwyczaj. Jest to po prostu zabobon. Kiedyś ludzie wierzyli, że w czasie picia alkoholu może wejść im do środka przez otwarte usta diabeł! Dlatego sądzili, że można złe duch odstraszać hałasem. Z wypędzaniem demonów wiąże się też robienie znaku krzyża, czy brzęczenie różnymi dzwoneczkami. Zatem to nie tylko taki sobie zwyczaj kulturowy, ale pogańskie działanie!



#10012 Jest potrzebne.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 16:39 w Oceń forum

Spokojnie... W weekend pomyślę nad tymi kwestiami. Jak powiedziałem, że odpisze to odpisze... :)

A jeśli chodzi o szkalowanie to miałem na myśli wyznanie ŚJ, podwarzanie autorytetu niewolnika i wiele innych...



#10009 Jest potrzebne.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 16:02 w Oceń forum

"stertę śmieci"

I była to osoba, która miała rację... Ja chyba też mykne z tego forum... W tym czasie można dużo zrobić dla innych, by poznali prawdę o Jehowie i Jego zamierzeniu.

Dlaczego mam być na forum, którego głownym celem jest szkalowanie imienia Stwórcy?

Dlatego raczej je opuszczę...



#10007 Niewolnik wierny i roztropny.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:54 w Tematyka ogólna

Mężczyzna ma traktować żonę jak własne ciało...



#10005 wznoszenie toastów

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:43 w Boże Narodzenie & Sylwester

(...) Co innego "trykanie" się kieliszkami.

Są kraje, w których obecnie Świadkowie trącają się kieliszkami i nikt nie robi z tego żadnego problemu.

Hmmmm... Trykanie się kieliszkami oznacza wypędzanie demonów ze środka i jest to pogański zwyczaj. Ale sprawdze to co. mówisz...



#10002 Niewolnik wierny i roztropny.

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:16 w Tematyka ogólna

Kobieta ma być podporządkowana mężczyźnie, jako naczynie słabsze, z którego wyszła. Poza tym, ze względu na szacunek przed Bogiem, Jezusem i aniołami...



#10000 Prawdziwe chrześcijaństwo

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:11 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A czy ktoś pomyślał, że Bóg nie pozwolił by na to? Poza tym, skoro Biblia jest dokładna w 100% i nie przeczy sobie, to dlaczego teksty miałyby być powybierane?



#9999 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-05, godz. 15:02 w Kwestia krwi

A czy zwierzęta potrzebują szpitali?

Nie - ale ludzie potrzebują. :) Więc proszę odpowiedz.

Kiedy będziemy doskonali z pewnością każda kobieta nie będzie miała problemu z rodzeniem dzieci...

Do niewiasty powiedział: "Wielce pomnożę boleść twej brzemienności; w bólach będziesz rodzić dzieci(...)

Ten problem również przestanie istnieć...



#9967 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-04, godz. 19:18 w Oceń forum

Odpowiem, tylko to dogłębnie przemyślę... To będzie tematem mojego studium osobistego... :D



#9965 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-04, godz. 19:16 w Kwestia krwi

A czy zwierzęta potrzebują szpitali?



#9963 Krwawa wojna

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-04, godz. 19:09 w Kwestia krwi

W momencie, kiedy cała ludzkość będzie "świadkami", to nie będzie potrzeba już szpitali :rolleyes:



#9918 Imię Boże po raz kolejny

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 20:24 w Imię Boże

I nie jest to moja wiedza...



#9917 Imię Boże po raz kolejny

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 20:22 w Imię Boże

swoja wielka wiedza

Jest ona zawarta w Biblii



#9915 Imię Boże po raz kolejny

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 19:44 w Imię Boże

Chcecie sprawdzić?

Weźcie jedźcie do muzeum i wypożyczcie Septuaginte, czy inne greckie lub aramejskie manuskrypty i sprawdźcie... Wasze wywody to jeden wielki chłam!



#9913 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 19:40 w Oceń forum

Ja też jestem wątpiącym Świadkiem i to wątpiącym od niedawna, bo jak do tej pory olewałam sprawę ;) . Na tym forum jestem dzięki niejakiej Profance, która konsekwentnie poszerza moje horyzonty (bez wazeliny ;) ).

Zwątpiłeś bo weszłeś na to forum...

A ja jestem Świadkiem Jehowy, ale też Informatykiem, dlatego postanowiłem sobie pośledzić to forum. Chce wprowadzić odrobinę prawdy w Waszych kłamstwach, nie popartych argumentami, a jeśli już to spreparowanymi.



#9912 W obronie Świadków Jehowy

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 19:35 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Oczywistym jest, że na tym forum piszą w większości odstępcy, adwentyści, etc. Nie ma co się dziwić.



#9911 wznoszenie toastów

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 18:59 w Boże Narodzenie & Sylwester

Wznoszenie toastów samo w sobie nie jest niczym złym...

Zależy kiedy, jak i po co... Co innego "trykanie" się kieliszkami.



#9910 Długie włosy i długa broda

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 18:57 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A jak byście poszli ubrani na wizytę z prezydentem?

Idąc do domu Jehowy - należy być ubranym przyzwoicie. A spódnice, dlatego, iż w Polsce taki ubiór jest przyjęty za kulturalny.



#9909 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 18:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Stringi można nosić, o ile ich nie widać...

Wtedy to nie było by zgodne z listem 1 Piotra 3:3

 A waszą ozdobą niech nie będzie zewnętrzne splatanie włosów i wkładanie złotych przystrojeń albo noszenie szat wierzchnich,  



#9908 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez ^f0rm@c!k_? on 2005-09-03, godz. 18:48 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Trzeba wybrać, albo złudne, krótkie szczęście w tym świecie, albo błogosławieństwo Stwórcy i życie wieczne. Dla młodych są to ciężkie chwile, szczególnie gdy się zakochają w kimś podzielającym inne poglądy. Ale trzeba wybrać, albo Jehowa (a On tyle nam dał), albo chłopak czy dziewczyna. A może wystarczy poczekać i znajdzie się kogoś w organizacji. :D