Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lotka

Odnotowano 121 pozycji dodanych przez lotka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#14366 "Ofiary z życia ludzkiego składane Jehowie"

Napisano przez lotka on 2005-11-20, godz. 20:17 w Tematyka ogólna

Witam !
Dość dawno nie zaglądałam na forum, dziś przeglądam tematy. Muszę przyznać, że spodziewałam się tego, iż kiedyś natrafię na taką kwsetię która jest dla mnie również zagadką choć jako ś.j chyba nie powinnam tak mówić. :ph34r: To jest jedno z tych pytań, które zadam Bogu jeśli tylko będę kiedyś miała taką możliwość. Jestem chyba nietypowym świadkiem (co nie znaczy, że wątpiącym lub zastanawiającym się nad odejściem) bo widzę różnicę niedzy Bogiem starotestamentowym i tym z nowego t. Oczywiście wiem, ze to ten sam Jahwe, który stworzył cały wszechświat i ludzkość którą umiłował a pokazał to przez zesłanie swego syna na ziemię w celu odkupienia nas. Ale przyznam, ze nie zawsze rozumiem motywy Jego działania ani to dlaczego raz jest taki surowy i dał nakaz karania śmiercią za np. stosunki przedmałżeńskie a jednocześnie tolerował np. wielożeństwo albo fakt, że np. żony Jakuba dawały mu swe służące aby z nimi współżył i dzieci były uznawane za prawowite....Wiem, wiem....prawo Mojżeszowe itd. Ale w końcu kto to prawo ustalał? :huh: Kurcze..chyba trochę zbaczam z tematu...Mam wiele takich pytań do Boga, może nigdy nie dostanę odpowiedzi, może mam za mało wiedzy, może jestem niepokorna, może nie znam(napewno) wszystkich okoliczności w których dano prawo lub dokonano jakiegoś czynu...może.....
Tak czy owak, moja wypowiedż napewno was nie zadowoli bo ja poprostu tego nie wiem. Nie wiem a raczej nie rozumiem w pełni, co nie przeszkadza mi być osobą wierzącą. Myślę, że Bóg jest jednak miłosierny (nie tylko Jezus Terebint), że nie podoba mu się to co się dzieje na ziemi i szykuje nam (ludziom) coś lepszego za co umarł jego syn (i za każdego z nas). Może dlatego też nie wykłócam sie o drobiazgi czy mniej istotne różnice doktrynalne B) . Myślę, że Bóg brzydzi się morderstwem czy zabijaniem jakimkolwiek ale podobnie jak my, ludzie kiedy widzimy np. w filmie jak ginie jakiś drań(gwałciciel, morderca, psychopatyczny bandyta itp.) to się cieszymy, że nie żyje choć to też jest ludzka śmierć. Generalnie jeśli przyjąć, że Bóg jest absolutnie doskonały, sprawiedliwy i miłosierny to widocznie miał powody tylko my ich wszystkich nie znamy.
A wogole czy to nie śmieszne, że poddajemy osądowi samego Boga? ;) ?
Podzro. :P



#15020 atak na ŚJ: chora psychicznie skazana

Napisano przez lotka on 2005-12-10, godz. 16:37 w Nowości z kraju i zagranicy

Sebol chyba wezmę z Ciebie przykład i pogonię wreszcie (chyba moim czarnym kotem ) tych namolnych kmiotków co mi co roku usiłują wcisnąc opłatki za jedyne 5 zł. po promocyjnej cenie a jak wezmę 3 opakowania to za 12 zł. ;) Albo co roku się pytają czy przyjmę księdza ..? Jak będę chciała to sie z nim spotkam w kościele. A nie mi tu po posesjii chodzą..wszak ,,MÓJ DOM JEST MOJĄ TWIERDZĄ"
No i niech uważają, żebym czasem akurat nożem elektrycznym kurczaka nie kroiła bo łapy poucinam i te wafelki odbiorę i tak..... :ph34r:


PS .no sorry za ten komentarz...ale tak w moich oczach wyglądają komentarze Sebola...przezabawne.. :huh:



#15035 atak na ŚJ: chora psychicznie skazana

Napisano przez lotka on 2005-12-10, godz. 21:06 w Nowości z kraju i zagranicy

:lol: :lol: :lol: ..Liberal...o tym nie pomyślałam.. ;) ..koorna....muszę popytać który to ksiądz w tym roku odwiedza duszyczki....no i zaznaczyć, żeby przyszedł bez ministrantów. Już ja mu wszystko wytłumaczę....." :D tylko muszę uprzedzić, że od wafelków wolę camparii i czekoladki.... :P. Wszak pogadać nie zaszkodzi....



#23871 proroctwa ŚJ o masowym użyciu broni nuklearnej

Napisano przez lotka on 2006-04-09, godz. 10:06 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A sam Pan Bóg to ma pewnie ubaw jak widzi te posty.... :D :P



#15544 Interpretacja Biblii

Napisano przez lotka on 2005-12-22, godz. 13:09 w Tematyka ogólna

Lantis zgodnie z obietnicą odpowiem Ci ale wątpię czy to ma sens wszak temat CK to chyba najdrażliwszy temat (no nie...jeszcze krew). Może nie będę cytować z książek, literatury ani biblii bo to wszystko znasz, siedzisz w tym temacie. Powiem Ci jak ja osobiście to widzę.
Biblia jest książka spisywaną przez stulecia przez wielu mężczyzn ale ma jednego autora czyli Boga. Jak wiesz zawiera opisy autentycznych wydarzeń, proroctwa, pouczenia a także poezję. I nimo, że jest najbardziej rozpowszechnioną książka na świecie mało kto kieruję się nią w życiu. Ja wierzę, że jest to natchniona księga, która pozwala nam zrozumieć (mniej więcej) jak powstało życie, dlaczego jest na ziemi tyle zła, kim jest Bóg, co zamierza(tyle ile sam to objawił) a także daje pewne wytyczne co do etyki codziennego życia godnego chrzescijanina. Jehowa jest Bogiem porządku i tak jak w niebie ma swą organizację (Serafini, Herubini itd) tak na ziemi też ustanowił przewodników, którzy mieli usługiwać z pokorą i dbac o owce. ,,Pokarm" miał być rzeczywiście dostarczany przez ,,niewolnika na czas słuszny". To co najbardziej zarzucacie CK to to, że uważa się za tegoż właśnie ,,niewolnika" a pokarm jest powiedzmy ,,zmienny". Ja bym to przyrównała do np. biuletynu medycznego, który publikuje opinie, wnioski czy dane na temat jakiejś choroby, jej przyczyn i leczenia. Nie od razu może mieć pełny obraz sprawy ale podaje to co jest wiadome na dziesiejszy dzień. Są takie rzeczy w bibili które nie wymagają specjalnego wyjaśniania i są oczywiste lub wręcz z życia wzięte, ale są też takie, których napewno sama bym nie zrozumiała. Zresztą niekiedy sami pisarze nie znali znaczenia słów pisanych pod natchnieniem, dopiero historia pokazała o co chodziło. CK to ludzie niedoskonali i mogą się mylić ale wierzę też, że skoro już Bóg dał nam biblię to pomaga nam też ją zrozumieć właśnie przez takich ludzi. Co by to było gdyby naprawdę każdy dbał jedynie o własne zdanie i upierał sie przy nim..? Jeden wielki chaos. Dla jednego księga Ezechiela np. to byłby opis najazdu kosmitów a dla innych wizja wojny Bożej. I jaki cel i sens wtedy by spełniało pismo święte? Mogło by go właściwie nie być. A ja myślę, że po to ona jest aby znać przeszłość(a zatem i przyczyny tego co jest teraz), aby wiedzieć jaki jest sens istnienia i co będzie dalej, czy jest wyjście z sytuacji w jakiej się znalazła ludzkość. Czyż to nie cudowne, że wiemy o okupie jaki złożył Jezus? Nie każdy może być matematykiem czy krawcem i dobrze, że istnieje ktoś kto jasno mi tłumaczy. Wiem, że to dla wielu słabe argumnety ale wiem, że jak ktoś szczerze chce dojść do prawdy to dojdzie. Powołam się tu jeszcze na uczniów Jezusa. Odwiedzali oni zbory i z modlitwą ustanawiali różne zakazy, polecenia i rady a przecież też byli niedoskonali i nawet kłócili się między sobą. I tak jest też z braćmi z Ciała Kierowniczego. Mamy być jednomyślni (o to prosił Jezus swego ojca kiedy odchodził już do nieba) o ni o to dbają. A że niektore poglądy są korygowane...no cóż, jeśli stan wiedzy się porzesza lub zostaną zweryfikowane jakieś fakty lub pojawią się nowe to nieraz trzeba od nowa zająć stanowisko. Jak w czasach pierwszych chrześciajan gdzie dopiero kształtował się nowy nurt wyrosły w końcu na gruncie Starego prawa i trzeba było podjąć decyzję co zostawić a co radykalnie zmienić i to działo się stopniowo.
Oj chyba się rozpisałam za bardzo....mam nadzieję, ze choć zrozumiale napisałam. :huh:



#23276 wesela ŚJ

Napisano przez lotka on 2006-04-03, godz. 19:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Kochani za 3 tygodnie wydaje córkę za mąż..... :D opowiem jak było.....



#23342 wesela ŚJ

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 08:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z tym welonem to bzdura!!! Nie ma przeciwskazań i świadkówny też go ubierają jeśli tylko im się podoba i pasuje do sukni. A jeśli chodzi o wesela to w większości nawet macie rację... :D



#23401 czy Andrzej Lepper zostanie świadkiem Jehowy?!

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 13:17 w Humor

E tam sebol..... takie rzeczy to tylko w ,,erze" :lol: :lol: :lol:



#15549 Chce miec przyjaciol

Napisano przez lotka on 2005-12-22, godz. 13:29 w Szukam kontaktu

Hehe..rzeczywiście dziewczę wdepło.... :P ale napiszę coś do niej. :rolleyes:



#14765 Kilka dowcipów

Napisano przez lotka on 2005-11-30, godz. 18:20 w Humor

No to ja też coś dorzucę..... :D

Ksiądz w kościele od dłuższej już chwili przygląda się kobiecie która klęczy przec figurą św. Antoniego i modli się szepcąc coś pod nosem. Minęła msza a ona dalej tak klęczy. W końcu podchodzi do niej i pyta dlaczego tak długo się modli a ona mu na to:
- A bo byłam wcześniej u spowiedzi bo bardzo, ale to bardzo przeklinam i ksiądz kazał mi za pokutę odmówić 50 ,,zdrowasiek" przed figurą św. Piotra.....
- No dobrze- mówi ksiądz- ale to jest figura św. Antoniego a św. Piotr jest tam...- i wskazał ręką na drugi koniec kościoła.
- O k.....wa mać, 47 zdrowasiek poszło się j...ć, w mordę jeża, na ch....ja tyle klęczalam..? ;)



#11044 Przyjaciele i rodzina

Napisano przez lotka on 2005-09-24, godz. 15:01 w Kwestia krwi

Posądza się Świadków Jehowy o manipulowanie ludźmi w celu pozyskania nowych członków i oczywiście mało kto wierzy ich szczere intencje i to co ich popycha to głoszenia ewangelii- choć są z tego powodu wyszydzani - czyli miłość do bliźniego. A tu proszę..działanie ,,w drugą stronę" oczywiście ,,z miłości"..żeby uratować kogoś z przyjaciół lub rodziny...no i czy ktoś wątpi choć przez chwilę w czystość intencjii pomysłodawcy..? Czyż nie jest to instrukcja psychomanipulacjii....? Zostawcie Świadków w spokoju...skąd ten upór, żeby właśnie ich ,,zawracać ze złej drogi.."?



#23106 Jak by wyglądał świat...

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 18:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No a nie mówiłam, żeby to przenieść do działu HUMOR :lol: :lol: :lol: Nie wciągniecie mnie w tą bezsensowną dysputę.... :P

A co do karpacza to cofam słowo ,,nędzny". Bywałam tam wiele razy (hotel ,,Skalny" znam jak własną kieszeń), to rzeczywiście piękny kawałek krajobrazu a szmer potoków górskich wprost działa na mnie jak balsam najpiękniejszej muzyki. A te smreki..... :rolleyes:



#11500 "Chłód od raju" Jana Frey

Napisano przez lotka on 2005-10-02, godz. 14:38 w Książki na temat ŚJ

Coś mi się tu nie zgadza...Skoro Hannah czuła sie do tej pory bezpiecznie to skąd pomysł, że książka o niej jest ,,wstrząsającym dokumentem" ? Dziewczyna poprostu przeżywa okres buntu jak niemal każda 15 latka. Nawet najbardziej kochajacy, światli i liberalni rodzice niejednokrotnie nie mogą sobie poradzić z porozumieniem się wtedy ze swoim dzieckiem. Ucieczki z domu i ,,używanie" świata to nie jest pomysł li tylko zbuntowanych młodych świadków. I co taki młody człowiek mówi gdy się go spytać o powód buntu...? No oczywiście, że mu źle było, że nikt go nie rozumie, brakuje mu wolności..i kurcze nawet do szkoły każą mu chodzić....No poprostu ,,wstrząsające"...ech...



#23076 Jak by wyglądał świat...

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 17:04 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebolku totalna świadkofobia nie sprzyja zdrowiu, zachowaj rozsądek, nie jesteś już dzieckiem złociutki. :D

Ręce opadają jak się czyta takie teksty, szkoda czasu na rozwijanie takiego wątku. Czy wy naprawdę nie macie nic do roboty??? :blink:



#23041 Jak by wyglądał świat...

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 14:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Hahahaahahahaha...dodajcie to do działu HUMOR :D :D :D

a Sebastiana na proroka.!! :lol: :lol: :lol:

w takim małym nędznym Karpaczu prorok się narodził..... :ph34r:



#15537 niebo wg Freuda czyli czym karmi się Świadczęta

Napisano przez lotka on 2005-12-22, godz. 11:55 w Seksualność

Nigdy nie słyszeliscie o tym, że źli aniłowie (demony) mogą np. wykorzystywać człowieka seksualnie? Nawet dziś? Oglądałam taki program w TV o kobiecie która doznawała takich rzeczy. Ludzie parający się spirytyzmem i tzw. egzorcyści mogą potwierdzić takie zjawiska. Niestety..to przerażające. :unsure:



#23882 Historyjka ze zgromadzenia specjalnego w Zgorzelcu

Napisano przez lotka on 2006-04-09, godz. 11:01 w Humor

Sebastian, ja znowu gwoli ścisłości.... :)

Piszesz wyżej, że ,,katolicyzm jest lepszy od wyznania świadków J. " ...Czy to znaczy, że obie w zasadzie są ok. tylko katolicka lepsza? A jeśli tak to jak się to ma do wpisu w twojej stopce i jedynej słusznej religii katolickiej ? :P



#22999 Jak opuszczenie ŚJ wpłynęło na Twoje małżeństwo?

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 11:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak, dokładnie (ten wątek gdzieś już był niedawno poruszany). Ponieważ jedynym biblijnym powodem do rozwodu,( czyli takim który uprawnia do ponownego związku) jest niewierność którejś ze stron więc mój rozwód jest w zasadzie rozwodem formalnym, urzędowym. Czasem jest to konieczne w sytuacji gdzie należy chronić swoje zdrowie, majątek (bo np. mąż go trwoni na alkohol lub wynosi z domu rzeczy) i żeby nie ponosić też konsekwencjii jego złych decyzjii (np. zaciągania pożyczek bo komornik wtedy przyjdzie do żony ). :(



#22914 Jak opuszczenie ŚJ wpłynęło na Twoje małżeństwo?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 20:16 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Droga Sally naprawdę Ci współczuję bo ja bym chyba takiego męża opuściła nawet będąc w organizacjii. :ph34r: Dla mnie to zwykły egoista, karierowicz, fanatyk poprostu a przed takimi chroń nas Boże. Moja przyjaciółka świadek oczywiście - teraz nie uwierzycie- rozwiodła się z mężem z powodu jego fanatyzmu!!! Tak naprawdę, ona jest świadkiem ale ,,normalnym": inteligentna dziewczyna wolała sama wychowywać dzieci niż siedzieć z czubkiem. Wszędzie się niestety zdarzają ludzie pokroju ,,mocherowych beretów". Nieraz nie wiadomo co z takim delikwentem zrobić bo podporządkowanie się żony rozumie dosłownie i nijak nie można mu wytłumaczyć, że żona to nie własność ani schodki do kariery :blink:
Sally mojego męża wykluczono za alkoholizm (z którym nie skończył do dziś) i dopiero potem się z nim rozwiodłam ale rozmawiam z nim (mieszka blisko), ustalam jakieś rzeczy dotyczące domu czy inne, nawet czasem sobie pomagamy a nawet zapraszamy na obiad. Oczywiście tkwią we mnie rany innego rodzaju ale to już inna historia (chodziłam dwa lata na terapię dla rodzin alkoholików) i napewno nie będziemy już razem ale nie przyszłoby mi do głowy traktować go tak jak twój mąż Ciebie. I napewno nie są to wytyczne płynące z biblii ani z naszej literatury...ech, szkoda słów. Zrób coś z tym konkretnie bo naprawdę długo nie wytrzymasz. :huh:



#23392 Złote mysli

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 12:23 w Humor

A niby dlaczego przeciętny starszy zboru miałby się wogóle znać na medycynie....? :blink:



#23588 Złote mysli

Napisano przez lotka on 2006-04-06, godz. 18:30 w Humor

Haael...to nie była odpowiedź tylko unik, proszę o odpowiedź..... :D

:lol: :lol: :lol: