Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lotka

Odnotowano 121 pozycji dodanych przez lotka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#23076 Jak by wyglądał świat...

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 17:04 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebolku totalna świadkofobia nie sprzyja zdrowiu, zachowaj rozsądek, nie jesteś już dzieckiem złociutki. :D

Ręce opadają jak się czyta takie teksty, szkoda czasu na rozwijanie takiego wątku. Czy wy naprawdę nie macie nic do roboty??? :blink:



#23043 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 14:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Terebint-q kochany to już niech każdy sam zdecyduje...każdy ma wolną wolę szeroki wachlarz wyborów..... :D



#23041 Jak by wyglądał świat...

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 14:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Hahahaahahahaha...dodajcie to do działu HUMOR :D :D :D

a Sebastiana na proroka.!! :lol: :lol: :lol:

w takim małym nędznym Karpaczu prorok się narodził..... :ph34r:



#23032 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 13:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

,,...albowiem szeroka i przestronna jest droga tych którzy nią idą ale prowadzi na zatracenie, a wąska jest droga tych co prowadzi do życia ale niewielu ją znajduje" (wolne tłumaczenie :) )

Amen.....,,przyjdź królestwo Twoje jak w niebie tak i na ziemię" :D



#23009 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 12:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo unikasz prostej odpowiedzi...ok ale nie staraj się prowadzić ze mną studium biblijnego na forum...... :D , nie uważasz, że to trochę zabawne..?



#22999 Jak opuszczenie ŚJ wpłynęło na Twoje małżeństwo?

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 11:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak, dokładnie (ten wątek gdzieś już był niedawno poruszany). Ponieważ jedynym biblijnym powodem do rozwodu,( czyli takim który uprawnia do ponownego związku) jest niewierność którejś ze stron więc mój rozwód jest w zasadzie rozwodem formalnym, urzędowym. Czasem jest to konieczne w sytuacji gdzie należy chronić swoje zdrowie, majątek (bo np. mąż go trwoni na alkohol lub wynosi z domu rzeczy) i żeby nie ponosić też konsekwencjii jego złych decyzjii (np. zaciągania pożyczek bo komornik wtedy przyjdzie do żony ). :(



#22998 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 11:27 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo, ja tak w kwestii formalnej (być może gdzieś już to napisałeś):
czy w takim razie uznajesz owego Ducha za odrębną osobę duchową i czy jest ona częścią trójcy? ( w pojęciu katolickim)

(stanowisko śj w kwestii trójcy jest znane więc nie będę przedstawiać )



#22915 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 20:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo ja też przeczytałam :) ale nie wiem o co Ci chodzi.... :( . Jako mój starszy brat wytłumacz mi proszę...... :blink:



#22914 Jak opuszczenie ŚJ wpłynęło na Twoje małżeństwo?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 20:16 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Droga Sally naprawdę Ci współczuję bo ja bym chyba takiego męża opuściła nawet będąc w organizacjii. :ph34r: Dla mnie to zwykły egoista, karierowicz, fanatyk poprostu a przed takimi chroń nas Boże. Moja przyjaciółka świadek oczywiście - teraz nie uwierzycie- rozwiodła się z mężem z powodu jego fanatyzmu!!! Tak naprawdę, ona jest świadkiem ale ,,normalnym": inteligentna dziewczyna wolała sama wychowywać dzieci niż siedzieć z czubkiem. Wszędzie się niestety zdarzają ludzie pokroju ,,mocherowych beretów". Nieraz nie wiadomo co z takim delikwentem zrobić bo podporządkowanie się żony rozumie dosłownie i nijak nie można mu wytłumaczyć, że żona to nie własność ani schodki do kariery :blink:
Sally mojego męża wykluczono za alkoholizm (z którym nie skończył do dziś) i dopiero potem się z nim rozwiodłam ale rozmawiam z nim (mieszka blisko), ustalam jakieś rzeczy dotyczące domu czy inne, nawet czasem sobie pomagamy a nawet zapraszamy na obiad. Oczywiście tkwią we mnie rany innego rodzaju ale to już inna historia (chodziłam dwa lata na terapię dla rodzin alkoholików) i napewno nie będziemy już razem ale nie przyszłoby mi do głowy traktować go tak jak twój mąż Ciebie. I napewno nie są to wytyczne płynące z biblii ani z naszej literatury...ech, szkoda słów. Zrób coś z tym konkretnie bo naprawdę długo nie wytrzymasz. :huh:



#22907 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 19:31 w Nowości z kraju i zagranicy

Sebastian no naprawde przesadzasz, naprawdę...... teraz chcecie HC odżegnać od czci i wiary w imię dobrego wychowania?? :blink: No daruj sobie..... No gdzie tu było ,,surowe łajanie"? Zasugerował jedynie, że sam wiek jeszcze niczego nie dowodzi..ludzie opamiętajcie się :P

Sebol , ,,ziółko" nie ziółko ale trwam w swej religii a z każdego potknięcia wyciągam wnioski, traktuję jako doświadczenie i staram się nie popełniać tych samych błędów :P . Może też dlatego rozumiem błędy innych ludzi i bardziej patrzę na duszę i serce ale wiem też, że Bóg nie jest kimś ,,z kogo się można naśmiewać" czyli nieustannie liczyć na jego miłosierdzie i ,,broić" do woli.... :P



#22896 Grzechy główne SJ?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 18:42 w Tematyka ogólna

Sebastian nie masz racjii jeśli chodzi o to, ze rodzice nie mogą informować o takim fakcie władz państowych i NIE STRASZY SIĘ ICH RODZICÓW żadnym armagedonem...to już naprawdę przesadziłeś! Każdy przewidujący rodzic i liczący sie z tym co może spotkać jego dziecko w dzisiejszych czasach uczy dziecko rozróżniać co należy do normalnych zachowań dorosłych a co nie. I nie pozwoliłby na robieniu dziecku krzywdy (ja napewno!) nawet jeśli nieprzyzwoicie zachowałby się wspówyznawca. świadkowie nie mają żadnego interesu ,,przechowywać" takiego pedofila. A pozatym to chyba można leczyć? :blink:



#22889 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 18:17 w Nowości z kraju i zagranicy

No i jednak zajrzałam, i tak siedzę w pracy i się nudzę...... :rolleyes:

Tak Sebastianie zauważylam ten komplement :lol: :lol: :lol: .... (ja w głebi duszy mam jak Kloo- wciąż mam 20 lat i usposobienie łobuziaka)
a pozatym, sebolku no gdzie ja powiedziałam, ze Kloo to buntownik, no gdzie? To dziś chyba jakieś fatum...... <_< ..nie przecież ja w fatum nie wierzę.... :P , to napewno ta pogoda bo coś dużo nieporozumień wynikających jedynie z niezrozumienia tekstu.

A tak poważnie sebol, ja jestem świadkiem od urodzenia o też coś niecoś przeżyłam. Byłam pionierką, byłam nieczynna, miałam dwa komitety, odkryłam aferę finansową w zborze i sama musiałam o tym mówić co nie było łatwe, (tego brata pozbawiono przywileju), walczyłam z alkoholizmem w rodzinie, walczyłam o wszczepienie dzieciom wartości duchowych i moralnych jednocześnie starając się nie zrobić z nich fanatyków. Przy tym nie zatracając siebie cały czas starałam się być ,,normalna", nie zatracić innych radości życia niż tylko życie religijne. Myślę, zę mi się to udało. Jedno wiem napewno; wiara nie jest czymś stałym (tak jak miłość zresztą) stale trzeba ją pielęgnować i umacniać ale to ona nadaje sens mojemu życiu! Scena tego świata się zmienia i to zmienia coraz szybciej, dlatego zmany jakie zachodzą wszędzie, również w organizacjii czasem stawiają nas przed trudnymi wyborami a szatan też nie śpi.

No cóż ...wszystkim wam życzę abyśmy się znaleźli w snopkach przenicy ! :D



#22870 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 15:36 w Nowości z kraju i zagranicy

Brawo Sebastian.... :D i wreszcie chyba dobrnęliśmy do końca dyskusjii :lol: i chyba dobrze bo wychodzę z domu i już nie mam czasu pisać :lol: ( itak napisałam dziś więcej postow niż przez ostatnie pół roku..)

pozdro (potem zajrzę.....a może i nie zajrzę :P )



#22866 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 15:14 w Nowości z kraju i zagranicy

Drogi Marteo, w żadnym wypadku nie widzę w tobie zła!! :) Przykro mi jeśli tak to odebrałeś. Nikomu nie wolno wciskać czegoś czego nie powiedzial i pomyślałam, że zareagowałeś za ostro na wypowiedź homme o Kloo (którego nawiasem mówiąc też cenię choć nie ze wszystkim się zgadzam). Ale dlaczego nikt nie ma takiego szacunku do sędziwych, wieloletnich świadków Jehowy? Chodzi o to, że sam wiek nie jest wyznacznikiem mądrości(a przynajmniej nie zawsze). Wiesz, Marteo jak Cię lubię i nie myśl, że się coś zmieniło :D
(co nie znaczy, że czasem też wkurza mnie to co piszesz.... :P )

Acha i jeszcze Sebastian (ale ja dziś aktywna jestem :P ). Nikt nie sugerował, że Kloo pod koniec tysiąclecia stanie się buntownikiem, poprostu ,,każdy kto stoi niech patrzy, żeby nie upadł" i na każdego z nas przyjdzie jeszcze wypróbowanie.



#22858 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 14:51 w Nowości z kraju i zagranicy

QUOTE (homme_curieux @ 2006-04-01 13:52)
Wiek dojrzaly nie zawsze oznacza madrosc
A nawet po 1 000 latach rzadow Krolestwa na Ziemi znajda sie liczni, ktorzy zbladza i .......................


HC, tym tekstem naprawdę mnie wkurzyłeś. Nawet nie potrafisz uszanować dojrzałego mężczyzny. Jeśli uważasz, że Kloo zbłądził to wykaż mu to merytorycznie, a nie jakimiś insuacjami ze swojego życia.[QUOTE]

To powyżej to to co zaznaczyłeś terebint w wypowiedzi homme. Chyba nie bez powodu zaznaczyleś, że wkurzył Cię tekst min. że ,,nawet po 1000 latach znajdą się liczni którzy zbłądzą.." czy nie o to Ci też chodziło? To raz a pozatym, stwierdzenie, że starość niekoniecznie oznacza mądrość nie jest niczym nowym. Przypomnij sobie jak było z Hiobem i jego trzema pocieszycielami. Kto okazał się mądrzejszy? A to co Ty ,,wyczytałeś" między wierszami to szczyt naditerpretacjii!!

pozdro :)



#22852 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 14:27 w Nowości z kraju i zagranicy

Acha, saraj i Terebint czy uważacie, że jeśli się komuś powie, że błądzi to jest oznaką pychy? A co robicie na tym forum jak nie wytykacie świadkom, że ,,błądzą"..... to i tak łagodne określenia bo zdarzają się o wiele gorsze. Wasze oburzenie na wypowiedż home najlepiej świadczy o tym jaką miarą mierzy się tu świadka a jaką nie-świadka <_<



#22850 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 14:18 w Nowości z kraju i zagranicy

No.....nakadziliście temu Kloo, że hoho! :D

Mój bracie Kloo (jeszcze) a może Ty sam się wypowiesz bo narazie to same ,,proroctwa" o Tobie krążą... :ph34r: a nóż okaże się, że wcale nie masz zamiaru zasilać grona tych którzy zdeklarowali i maniwestują swoje odejście (mniej lub bardziej chucznie :D ) wszak nie tak dawno wsponinałeś. że ,,odejście w twoim wieklu już raczej nie grozi". Ale jeśli tak,no cóż będę płakać.... :( :( :(



#22842 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 14:00 w Nowości z kraju i zagranicy

saraj mimo wszystko nie mogę doszukać się tej pychy w wypowiedzi homme :blink: Wytłumasz mi proszę bliżej co miałaś na myśli.....



#22834 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 13:46 w Nowości z kraju i zagranicy

Oj chyba tak Ewa :lol: :lol: :lol:


i międzyczasie napisała też saraj i nie wiem czy swoje uwagi bardziej kieruje do WD czy do homme...? :unsure:



#22831 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 13:39 w Nowości z kraju i zagranicy

No tak, cała ewa.... :D , czyli rozumiem, że przychylasz się do opnini iż nie powinnam pisać tak? Też jesteś za tworzeniem towarzystwa wzajemnej adoracjii?

Jak widzę wszyscy chcą się rządzić, dobrze jednak, że jest tu admin, który pozwala na wypowiedzi wszystkim bo pewnie niektóre z postow byłyby najchętniej usuwane. :rolleyes:

Co zrobi Kloo to oczywiście jego sprawa, tak samo jak to co zrobi każdy z nas i każdą z tych decyzjii należy uszanować.

Czesław muszę się z Tobą zgodzić, że wielu świadków popełnia ten błąd i skupia się na wytykaniu tego co widzą złego w ludziach wyznających religię katolicką ( lub inną) zamiast głównie na naukach biblijnych. Może wynika to z faktu, że nie utożsamiają się ,,z tym światem" o którym mówił sam Jezus mówiąc iż ,,z niego nie pochodzi: a nawet, że ,,go zwyciężył". Jezus powiedział też, że ,,po owocach" ma być rozpoznana religia prawdziwa i dlatego temat postępowania członków jakiejś religii bywa przedmiotem dyskusjii co -zrozumiałe- prowadzi do emocjonalnych przepychanek. Jednak niektórzy poszli w tym za daleko (niektórzy świadkowie również) bo przecież nie chodzi o wzbudzanie nienawiści do ludzi a tylko do zła.

pozdro 4 all :D



#22789 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 10:18 w Nowości z kraju i zagranicy

sally a gdzie ja napisałam, że nasza organizacja jest ,,nieskazitelna"?? :blink:

Wręcz przeciwnie cały czas staram się powiedzieć własnie to, że jesteśmy takimi samymi ludżmi jak wszyscy i popełniamy błędy. Wszak jakieś mądre powiedzenie brzmi: ,,Ludzką rzeczą jest błądzić, głupstwem w błędzie trwać". A że większą sympatią darzycie tych którzy się z wami zgadzają to się nie dziwię :D :P



#22784 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:55 w Nowości z kraju i zagranicy

:o :o :o
och sally jak mi przykro, że tak mówisz ..... :(

przecież nasze posty często zagrzewają was do walki..... :D



#22776 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:32 w Nowości z kraju i zagranicy

Sorry Artur zacytowałam twojego brata w wierze Sebastiana :( ale twój posta pod tymi słowami świadczy o tym, że sie z tym utożsamiasz. :ph34r:

A pozatym jak sobie wyobrażasz dyskusję skoro uważasz, że nie przyjmujemy krytyki? Każdy tu wyraża swoje zdanie i chyba o to chodzi nieprawdaż? Chyba nie chodzi Ci o przytakiwanie..? :(



#22771 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:20 w Nowości z kraju i zagranicy

Acha i jeszcze jedno, radzisz nam zaprzestania pisania lub udzielenia błogosławieństwa.... Hmmm ciekawe, bo własciwie mogę to samo powiedzieć. Swiadkowie byli i będą i twoje stronki niewiele pomogą :D
Jak swego czasu powiedział Gamaliel ,, zostawcie ich albowiem jeśli ta sprawa jest z ludzi to rozpadnie się a jeśli z Boga to ważcie abyście nie walczyli z samym Bogiem" :D




pozdro 4 all :rolleyes:



#22768 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:12 w Nowości z kraju i zagranicy

Artur pozwól, że zacytuję Ciebie samego o Ty mi powiedz czy to jest dzielenie się informacjami ... :)


>>straszni zboru - starsi zboru
straszaki - ironiczne przekręcenie tytułu czasopisma "strażnica",
te(rr)okracja - teokracja, podkreślenie totalitarnego charakteru organizacji
wyśpijcie się - ironiczne przekręcenie tytułu czasopisma "Przebudźcie Się!"
sąd kapturowy, - komitet sądowniczy,
inkwizytorzy - członkowie komitetu sądowniczego<<

To ma być wg. Ciebie mądra merytoryczna dyskusja czy raczej zwykłe wyśmiewanie się i próba dyskredytowania wszystkiego za pomocą ironi na poziomie dziecka?