Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lotka

Odnotowano 121 pozycji dodanych przez lotka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#23009 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 12:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo unikasz prostej odpowiedzi...ok ale nie staraj się prowadzić ze mną studium biblijnego na forum...... :D , nie uważasz, że to trochę zabawne..?



#23043 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 14:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Terebint-q kochany to już niech każdy sam zdecyduje...każdy ma wolną wolę szeroki wachlarz wyborów..... :D



#22915 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 20:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo ja też przeczytałam :) ale nie wiem o co Ci chodzi.... :( . Jako mój starszy brat wytłumacz mi proszę...... :blink:



#23032 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 13:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

,,...albowiem szeroka i przestronna jest droga tych którzy nią idą ale prowadzi na zatracenie, a wąska jest droga tych co prowadzi do życia ale niewielu ją znajduje" (wolne tłumaczenie :) )

Amen.....,,przyjdź królestwo Twoje jak w niebie tak i na ziemię" :D



#22998 Studium II.

Napisano przez lotka on 2006-04-02, godz. 11:27 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo, ja tak w kwestii formalnej (być może gdzieś już to napisałeś):
czy w takim razie uznajesz owego Ducha za odrębną osobę duchową i czy jest ona częścią trójcy? ( w pojęciu katolickim)

(stanowisko śj w kwestii trójcy jest znane więc nie będę przedstawiać )



#15424 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez lotka on 2005-12-19, godz. 21:50 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Acha..no i jeszcze jedno. To forum jako ,,kanał informacyjny" ma dla mnie podwójne znaczenie. Dzięki niemu wiem co planujecie... :ph34r: (Arturkowi jeszcze nie przeszło..? :lol: ) . Będę ostrzegać braci przed szeroko zakrojoną działalnością ruchu oporu... :ph34r: :lol: :P



#15481 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez lotka on 2005-12-21, godz. 15:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Oj Artur, masz zero poczucia humoru...no zero poprostu, co ja Ci będę tłumaczyć..... :lol: . Co Ty myślisz, że ja się zamierzam bawić w Klosa ? :ph34r:

Sebol.... jakie istnienia ludzkie? To Ty jakąś misję masz ocalenia ludzkości a ja Ci w tym przeszkodzę? Każdy odpowie za siebie. :huh:

Kloo, widzę, że lubimy te same filmy... ;) Nocny Jastrząb...hehe... :ph34r:



#15216 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez lotka on 2005-12-16, godz. 05:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wiecie, czasami tematy poruszane tutaj są na granicy absurdu.....Z nudów to wymyślacie? :huh: Noszenie bielizny jest wśród świadków tak samo stosowane jak gdzie indziej. W zależności od upodobań, wieku, postury czy powiedzmy pory roku jest różnie. Nie ma żadnych oczywiście zakazów czy ograniczeń w tym względzie :rolleyes: . Można nosić zatem bieliznę kolorową, koronkową (jak ktoś lubi mocherową to proszę bardzo..... :lol: ), można też i stringi (polecam zwłaszcza latem ;) ) .

Sebol...jesteś ,,niesmaczny" ...fuj :blink:



#15423 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez lotka on 2005-12-19, godz. 21:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie było mnie kilka dni a tu proszę.....dysputy, że hej.... :lol: . Cieszę się, że są osoby, które mnie znają i nie muszę się sama ,,tłumaczyć". Jaracz, co Ty mi tego komiteciku tak życzysz....? :P To prawda, że jako ś.j nie powinnam z wami gadać (tzn chyba z większością tu..) :( . Ale na szczęście mogę sobie dowolnie ,,dozować" różne ,,sensacje" i opinie itd. czyli czytać lub nie różne linki. Interesuje mnie bardziej jaki jest nasz ogólny obraz jako ludzi, no i niestety chyba nie za ciekawy. :huh: Ja chyba naprawdę mam szczęście uczęszczać do fajnego zboru na miarę XXI w. Duże miasto też pewnie robi swoje. Wiem jakie bywa społeczeństwo małomiasteczkowe lub wiejskie, jak jest ich mentalność, no i to się przenosi na zbor, nie inaczej. Mnie samej chce się śmiać z niektórych rzeczy ale co tam...Kiedyś chyba bardziej się przejmowałam opinią ludzi, teraz chcę być w porządku przedewszystkim wobec siebie, uczciwa. To nie znaczy, że nie mam sobie nic do zarzucenia...co to to nie. Nie będę udawać doskonałej. Mam też wiele pytań co do swojej religii i wogóle życia ale to są pytania, które tylko mogę zadac Bogu. Osobiście uważam ją za najlepszą religię (mimo wszystko) i nie dziwcie się, bo po co tkwić w jakiejś religii nie będąc jednocześnie przekonanym( na ile to jest możliwe), że jest najwłaściwsza. To nie znaczy, że pogardzam innymi ludźmi, nic podobnego! (ale to już chyba pisałam.. B) )

Lantis, zapomniałam... :( postaram się odpowiedzieć.

Ewa, zaskoczyłaś mnie swoją opinią o mnie ..mile... :)

Sebol...w niczym się nie gubię i nie wybielam, no trudno....masz prawo do swojego zdania :(

Liberal....dzięki.... :rolleyes:

Nocka....dzięki.... :rolleyes:

Qwerty....a już myślałam, ze od twego odechu zapali sie mój stos... :ph34r:

Mad.....co za słowa pociechy..... :P



#15493 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez lotka on 2005-12-21, godz. 18:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No widzę Sebol, że ta ,,sekta" Cię denerwuje i stąd ton twoich postow. Są bardzo emocjonalne a - wybacz- mało rzeczowe i merytorycznie żadne. Może z czasem nabierzesz dystansu, myślę, że żyjesz wciąż jakąś ,,krzywdą"...złym wspomnieniem i ulgę sprawia Ci poużywanie sobie na nas. Nie wszyscy świadkowie są fanatyczni, niedouczeni, nierozgarnięci ....i co tam jeszcze chcesz na nie.....Naprawdę nie spotkałeś ,,normalnego" świadka? W większośco to zwykli ludzie i przekrój zboru jest taki jak przekrój społeczeństwa danego kraju czy regionu. W końcu jesteśmy prawnie zarejestrowaną organizacją i wiele rzeczy tu jest demonizowanych, wyolbrzymianych choć gorsze rzeczy dzieją się gdzie indziej. No cóż, taki jest widać cel tego forum...daliście sobie do tego prawo. Stworzyliście towarzystwo wzajemnej adoracjii i tyle. B)

pozdr. :)



#15748 Stowarzyszenie

Napisano przez lotka on 2006-01-02, godz. 13:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

i juz formuję fajną założycielską  ekipę.


A ja myślałam Dosia, że mnie lubisz.....,,i Ty Brutusie przeciwko mnie.."? :(



#15006 Seks przedmałżeński u świadków Jehowy - mężczyźni

Napisano przez lotka on 2005-12-10, godz. 10:58 w Seksualność

Och jacobbi..po co Ci chłopcze to podwójne życie...? A rób ty se w życiu co chcesz....Wyjeżdżaj w gory i doliny z laskami, pij litrami spiryt, może jeszcze sobie inne ,,atrakcje" wymyśl...tylko po co Ty jesteś świadkiem?(bo tak mniemam z twych wypowiedzi..chyba, że się mylę)... Może Ty już masz rozdwojenie jaźni...nawet napewno...No chyba, że masz zamiar być ,,wtyczką" i najusilniej do zła namawiać...hehe ;) , a potem raporty do forum pisać i upajać sie upadkami poszczegónych ludzi. :ph34r:



#11044 Przyjaciele i rodzina

Napisano przez lotka on 2005-09-24, godz. 15:01 w Kwestia krwi

Posądza się Świadków Jehowy o manipulowanie ludźmi w celu pozyskania nowych członków i oczywiście mało kto wierzy ich szczere intencje i to co ich popycha to głoszenia ewangelii- choć są z tego powodu wyszydzani - czyli miłość do bliźniego. A tu proszę..działanie ,,w drugą stronę" oczywiście ,,z miłości"..żeby uratować kogoś z przyjaciół lub rodziny...no i czy ktoś wątpi choć przez chwilę w czystość intencjii pomysłodawcy..? Czyż nie jest to instrukcja psychomanipulacjii....? Zostawcie Świadków w spokoju...skąd ten upór, żeby właśnie ich ,,zawracać ze złej drogi.."?



#23871 proroctwa ŚJ o masowym użyciu broni nuklearnej

Napisano przez lotka on 2006-04-09, godz. 10:06 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A sam Pan Bóg to ma pewnie ubaw jak widzi te posty.... :D :P



#14669 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez lotka on 2005-11-28, godz. 09:42 w Obowiązki teokratyczne

Sebol napisał, że NIEKTÓRZY bracia ostentacyjnie wrzucali pieniądze na pokaz...Może i tak było, ale mam wrażenie, że wszystkich podciąga się pod jedną kreskę. I naprawdę nie spotkałam się z żadnymi ,,stawkami" sugerowanymi czy jakimikolwiek innymi. To jedno, a pozatym co to za określenie ,,wyścig szczurów do drzwi.." ? Czy tak samo nazwałbyś katolików wychodzących z kościoła? Może trochę powściągliwości w epitetach...?
Jeszcze dodam, że co miesiąc jest jest oficjalnie podawane z podium ile pieniędzy wpłynęło w danym miesiącu i na co dokładnie zostały spożytkowane.
I jeszcze co do wypowiedzi jaracza na temat ,,sloganu o miłości bliźniego". Doceniam to, że np. kościół katolicki czy organizacje państwowe zajmują się takimi rzeczami jak pomoc społeczna czy hospicjum. Jako świadkowie jesteśmy zbyt malą spolecznością aby się tym zajmować w jakiejś znacznej mierze. Robimy co możemy, przynajmniej świadkom nie musicie udzielać takiej pomocy bo radzimy sobie z tym i to wcale nie od ,,wielkiego dzwonu" a nierzadko korzystają z tego inni. :)



#14717 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez lotka on 2005-11-29, godz. 14:06 w Obowiązki teokratyczne

Yasmina, pytasz..,,dlaczego nie mielibyście finasować opieki społecznej skoro z niej korzystacie?". No to ja odwrócę pytanie, dlaczego nie mielibyśmy z niej korzystać skoro ją finansujemy? :huh: A wspomniałam o tym bo wywiążał się taki temat a nie po to żeby ,,trąbić o tym.." ....i Sebol...nie uważam tego za ,,łaskę". Ja oczywiście też mogłabym przytoczyć setki przykładow katolików np. zmarłych bez opieki, bezdomnych, wykorzystanych finasowo, nad którymi znęca się najbiższa rodzina....ale czemu to miałoby służyć? Pogłębianiu nienawiści?
Wcale nie jest tak Yasmina, że mi niczego nie brakuje i nie mam problemów, ani też nie twierdziłam nigdy, że organizacja jest ,,różowa". Dostrzegam błędy i braki a także dwulicowość co niektórych. Sztuka polega chyba na tym, żeby pomimo wszystko nie stracić wiary. Czyż w innych religiach nie ma ludzi ,,pobożnych na pokaz"? A jednak czy przestaniesz chodzić do kocióła lub wierzyć bo Kowalska która jest katoliczką zdradza męża a pan X oszukał biednych a co niedzielę jest na mszy. Ich osądzi Bóg, tak poszczególnych katolików jak i świadków. :huh:
Póki co wierzę w sprawiedliwość i miłość Bożą a On zna stan serca każdego z nas i obojętene w jakiej religii jesteś nie nomenklatura Cię chroni ale to co robisz, czym żyjesz...Ty osobiście...nie członkowie twojej religii. Niech się każdy skupi na sobie a nie na innych (chodzi oczywiście o szlachetne postępowanie ). Pokażcie mi religię bez wad...!



#14598 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez lotka on 2005-11-26, godz. 05:26 w Obowiązki teokratyczne

Przypuszczam, że cokolwiek powiem w tej sprawie i tak będzie złożone na karb tego, że będąc w organizacjii jestem ślepa i naiwna ale kurcze :angry: notka jaracza zwaliła mnie z nóg. Chodzi o wysokość datków. Nikt nigdy nie sugerował ile mają wynosić, wrzuca się je do skrzynki kiedy chce i w miarę możliwości własnych. Na sali są dwie skrzynki; na wydatki lokalnego zboru (czyli rachunki za prąd, wywóz śmieci, środki czystości, wodę itp.) oraz druga skrzynka na ogólnoświatową działalność czyli produkcję literatury, budowę sal i pomoc w razie klęsk żywiołowych. Wiadomo wszak, że finansujemy się sami. Dostajemy regularnie literaturę i nie musimy płacić za każdy egzemplarz, czyli każdy ma co potrzebuje i niekoniecznie za to płaci jeśli go nie stać. Czasem zdarza się jakaś zbiórka extra np. jednej siostrze na wiosnę spłonął dom od instalacjii elektr. i zebraliśmy pieniądze na odbudowę a także pomagaliśmy w samej odbudowie ( i nie mówię tego ,żeby Cię wzruszyć jaracz....). Była też taka potrzeba, że dziecko naszej siostry miało operację serca i też zebraliśmy dla niej pieniądze.
Nie wiem dlaczego dziwi was tak strasznie to, że Towarzystwo samo decyduje na co wydać datki..na co je rozdziela. To trochę jak z podatkami, płacimy je i nie wyznaczamy państwu na co ma iść mój roczny podatek (bo ja bym chciała np. żeby za to zrobili kawałek chodnika przy moim domu... :) ). Wierni w kościele też o tym nie decydują czy ich ,,ofiara" ma iść na świece czy na naprawę dachu czy na kotlety dla księdza lub na benzynę do jego BMW. Rzucają na tacę i już...i czyż rodzice czasem nie podają dzieciom pięniążków żeby to one wrzuciły jak przechodzi ,,taca"? Indokrtynacja od małego? :( ...ech...(Terebint opanuj się z tym ,,wpierniczem" :ph34r: )
pozdro. Lotka trzpiotka...hehe



#14681 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez lotka on 2005-11-28, godz. 13:27 w Obowiązki teokratyczne

Hahahahahahaha...ale się uśmiałam Dementor z twojego określenia mnie....Może i jestem ,,pocieszna"..co tam :D dobrze mi z tym. Wolę być taka niż śmiertelnie poważna i jakaś nienawidząca bo to zgnilizna dla kości.
Co do akcjii charytatywnych to chyba nie ten dział ale powiem, że dla mnie rozdawanie zupek to zwykła pokazówka (więcej, jestem pewna, że gdyby świadkowie to robili to byliby posądzani o to, że w ten sposób chcą przyciągnąć do siebie biedotę..). Kuroń też zasłynął z zupek a lepsze byłyby rzeczywiste zmiany i reformy a nie jałmużna. A pozatym nie prawdą jest, że niesiemy pomoc tylko swym współwyznawcom. Często korzystają przy tym inni jak wspomniałam tyle, że nie jest to takie spaktakularne z uwagi na niewielki zakres takiej pomocy(popropstu ograniczone możliwości). Pozatym płacąc podatki w penym sensie też finansujemy instytucje pomocy społecznej czy opieki.
I wogóle nie rozumiem co wy z tym obnoszeniem się z miłością..? :huh: Jesteśmy zwykłymi ludźmi ze wszystkimi niemal problemami i wadami tego świata... :ph34r: (coś źle mówię?).
Lotka trzpiotka...

PS. Sebol...to Ty ,,Dynastię" pamiętasz..? hehehe



#14739 Ojcze Nasz...

Napisano przez lotka on 2005-11-29, godz. 20:39 w Tematyka ogólna

Ewo, fakt, że jest ta modlitwa nazywana ,,wzorcową" nie znaczy, że nie można jej używać. Poprostu oprócz niej należy się modlić także swoimi słowami, z serca zależnie od naszych potrzeb duchowych. (już wcześniej to wyjaśniłam).
Lantis w tej lekcjii nie chodzi o to, że wogóle nie wolno czytać modlitwy z biblii tylko o to, żeby to nie były jedynie odczytywane czyjeś słowa.

Czy nie wydaje wam się, że najmilsze Bogu i najszczersze są modlitwy z serca płynące? Wyobrażacie sobie posługiwanie się całe życie(prywatnie czy publicznie) tą jedną tylko modlitwą? Nawet w kościele jest ich wiele i z tego co wiem ksiądz nie zabrania modlić się ,,po swojemu"?



#14764 Ojcze Nasz...

Napisano przez lotka on 2005-11-30, godz. 17:37 w Tematyka ogólna

No i zdaje się, że zatoczyliśmy koło...? Po co pytacie świadków o jakieś stanowisko a potem jak słyszycie wyjaśnienia to wy i tak wiecie swoje..? :(
Modlitwa jest w użytku jak najbardziej a że są zachęty, żeby modlić się jeszcze inaczej, swoimi słowami to po to, aby zwrócić uwagę, że możemy zwracać się do naszego niebiańskiego Ojca z każdym problemem, nie tylko stosując tę znaną modlitwę.
Ewa nie dziw się, że na zgromadzeniach publicznych porusza się podobne sprawy...Dopiero w modlitwie osobistej możesz poruszyć to co Tobie osobiście leży na sercu.
I tak to rozumieją świadkowie....czy wam się to podoba czy nie i chyba temat jest wyczerpany. :unsure:



#14684 Ojcze Nasz...

Napisano przez lotka on 2005-11-28, godz. 14:53 w Tematyka ogólna

:o :o :o ...Machabeusz skąd te informacje, że ś.j nie wymawiają tej modlitwy???? To była jedna z pierwszych rzeczy jakie nauczyli mnie rodzice i do dziś się nią posługuję! Oczywiście uważam, że jest to modlitwa do Boga Jahwe(JHWH jak kto woli) czyli Stworzyciela wszechświata i tego samego, który posłał swego syna Jezusa aby za nas umarł. Jest to wzór modlitwy abyśmy wiedzieli o jakie rzeczy należy sie modlić (co uwzględniać). Świadkowie w swych modlitwach jak wiesz nie pomijają roli Jezusa jako pośrednika za sprawą, którego mamy zbawienie i możemy prosić Boga o wybaczenie na podstawie ofary okupu. :)



#15537 niebo wg Freuda czyli czym karmi się Świadczęta

Napisano przez lotka on 2005-12-22, godz. 11:55 w Seksualność

Nigdy nie słyszeliscie o tym, że źli aniłowie (demony) mogą np. wykorzystywać człowieka seksualnie? Nawet dziś? Oglądałam taki program w TV o kobiecie która doznawała takich rzeczy. Ludzie parający się spirytyzmem i tzw. egzorcyści mogą potwierdzić takie zjawiska. Niestety..to przerażające. :unsure:



#23501 Koniec świata - 13 kwietnia 2036r.

Napisano przez lotka on 2006-04-05, godz. 16:27 w Ogólne

UMARŁ LEM ..NIE ŻYJE BURY !!!! :D

..a co może nie? :blink:

..i tak spotkamy sie na ,,Solaris" :P



#23593 Koniec świata - 13 kwietnia 2036r.

Napisano przez lotka on 2006-04-06, godz. 18:57 w Ogólne

No teraz to was dopiero zaskoczę..... :ph34r: ...popatrzcie....

Papież kiedy zmarł miał 85 lat: 8+5=13

godzina jego śmierci 21:37 : 2+1+3+7=13

data śmierci : 02.04.2005 : 0+2+0+4+2+0+0+5+=13

zmarł w 13 tygodniu roku

Jan Paweł drugi = 13 liter

No i co wy na to?? :blink: zbieg koliczności czy..... :ph34r:



#13222 kobiety

Napisano przez lotka on 2005-11-06, godz. 13:20 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ależ jak najbardziej kobiety są angażowane ,jb" na ile tylko to jest mozliwe biorąc pod uwagę nakaz biblijny wyznaczający rolę kobiety w z borze. Są pionierkami, zabierają głos na sali i mają pokazy na podium. Nie przewodniczą jedynie na zebraniach i nie sprawują związanych z tym funkcjii. :)