Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lotka

Odnotowano 121 pozycji dodanych przez lotka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#23278 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-03, godz. 19:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A jak wam się podoba taki sklep z szyldem ,,Odzież sakralna"..? To dopiero są przebieranki, każdą funkcja koscielna ma swoje odzwierciedlenia w wyglądzie pasterza. Wysokie czapeczki ze złotościami, małe fioletowe (czy może różowe :unsure: ), czarne ubranko dla niszy kościelnej a jasne dla elity.. Od razu z daleka widać, że idzie dostojnik kościelny lub zakonnica...i po co? Jezus nie wyróżniał się jakoś szczególnie bo, żeby go żołnierze mogli rozpoznać Judasz musiał go pocałować( dać znak, że to on). No i ciekawe czy zakonnicom wolno nosić stringi czy siostra przeoryca sprawdza im szafkę i każe wyrzucać pachnące mydełka (zbędny luksus :P ) . Po co zakrywają włosy..? Zgorszyłaby kogoś zakonnica z ładną fryzurką?A te buty..pożal się Boże...biedne ,,siostrzyczki" wyglądają w nich jak sierotki (w życiu nie widziałam ich np. w czułenkach... :) ).
Ach nie to oczywiście wszystko ze skromności....tylko, że takiej na pokaz. Kto to powymyślał..?



#23342 wesela ŚJ

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 08:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z tym welonem to bzdura!!! Nie ma przeciwskazań i świadkówny też go ubierają jeśli tylko im się podoba i pasuje do sukni. A jeśli chodzi o wesela to w większości nawet macie rację... :D



#23345 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 08:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cara, no więc o to chodzi, żeby zachować rozsądek zarówno w ubieraniu sie jak i w opiniach o ubiorze. Przecież świadkowie nie chodzą na codzień od rana do wieczora w garniturach i krawatach. Inaczej wyglądają w domu, pracy czy na plaży. Jeśli występuje np. szanowany polityk, profesor czy jakiś inny poważny człowiek np. w TV lub gdzieś przed innym audytorium to co ma na sobie? No garnitur no i ten ,,nieszczęsny" krawat. Mieszkam niedaleko kościoła (nie czepiam sie ,,cara") ale też widzę, że w znacznej większości mężczyżni też mają garnitury a kobiety przyzwoite garsonki lub sukienki.
Mówisz ,,trzymajmy poziom" jaraczu? Ok jak najbardziej sie zgadzam :) trzymajmy bo nie wiem co złego jest w garniturach świadków Jehowy czego nie ma w garniturach innych ludzi..? :blink: tak, zgadzam sie jaracz...ta cała gadka nie ma sensu!! :P



#23349 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 09:08 w Ogólne

Ja też napiszę krótko. Tak, uważam, ze istnieje jedyna prawdziwa religia bo nie może być dwóch zaprzeczających sobie ,,prawd" a tak by sie stało gdybym uznawała jeszcze inna (jakąkolwiek) religię. Ale.....no właśnie, jest i ,,ale". Sądzę też, że niekoniecznie wszyscy świadkowie zostaną zbawieni bo sama przynależność do organizacjii nieczego nie gwarantuje. Sądzę też, że skoro jedynie do Boga należy osąd a my nie jesteśmy w stanie zajrzeć w ludzkie serca to i do niego należy decyzja o tym kto będzie zbawiony. Rozumiem też ludzi nie deklarujących przynależności do żadnej religii, dla mnie to oznacza, że jeszcze szukają (może nigdy nie znajdą). Ale nie wiem co sądzić o ludziach ewidentnie antyreligijnych, ateistach..... :blink:



#23378 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 11:18 w Ogólne

Tak Terebint, niestety często własnie z powodu obłudy religijnej (często duchowieństwa -nie mówię jakiego, tylko ogólnie) ludzie tracą wiarę dlatego nie bez przyczyny Jezus powiedział, że uczeni w piśmie ,,poniosą dwakroć surowszy sąd, bo sami nie wchodzą do królestwa i tym którzy by chceli nie pozwalają". Przeciwnik Boży, szatan wie o tym i wykorzystuję wewnętrzną potrzebę człowieka oddawania Bogu czci, do swych samolubnych celów gmatwając to co jest proste w biblii. Nie zgodzę sie natomiast, że ateiści są bardziej moralni od wierzących. Może to tak wyglądać bo ich pozornie nie obowiązują żadne reguły ani zasady poza prawem państwowym a jednak potrafią być wysoce moralni. Biblia nazywa to ,,prawem wypisanym na tablicach serc". Jeśli już jednak omawiamy tu wzorzec chrześcijański to jak rozumieć słowa:
-,,kto wytrwa do końca ten zbawiony będzie" ? (wytrwa w wierze chyba prawda?)
- ,,Kto wzywa imienia Pańskiego ten zbawiony będzie" (niewierzący chyba się nie modlą..?
-,,życie wieczne, oznacza ich (ludzi) poznawanie Ciebie, jedynego Boga i tego, któregoś posłał Jezusa Chrystusa"
-,,kto nie jest z nami (Jezusem i jego uczniami) jest przeciwko nam"

To luźne cytowanie z pamięci i rzecz jasna to nie wszystko, można by więcej. Chodzi mi o to, że oczywiście nie do nas należy sąd ale też nie można usprawiedliwiać braku wiary postępkami innych ludzi podających się za wierzących.



#23379 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 11:31 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Oj jaracz, tobie to trzeba jak dziecku.... :P

W dresie na stadion to można iść na mecz albo piknik a nie na wykłady biblijne. Jak się gdzieś odbywa jakieś sympozjum kilkudniowe to noszą garnitury i już. A po kongresie owszem są rady aby nadal wyglądać przyzwoicie co wcale nie oznacza dalsze kiszenie się w gajerku. :P :D



#23382 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 11:50 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nierozumiem Padre twojego podziału na mniej lub bardziej ważne zebrania :blink: .....
dla mnie wszystkie są ważne a jedyne święto to pamiątka - raz w roku. Kongresy są jak najbardziej uroczyste i nie trzeba siedzieć w marynarce jak jest gorąco, koszula z krótkim rękawem wystarczy.... :P , tylko mówcy zakładają marynarkę ale dość często sie zmieniają to już nie przesadzaj, że to jakaś męka.... :ph34r:



#23392 Złote mysli

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 12:23 w Humor

A niby dlaczego przeciętny starszy zboru miałby się wogóle znać na medycynie....? :blink:



#23401 czy Andrzej Lepper zostanie świadkiem Jehowy?!

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 13:17 w Humor

E tam sebol..... takie rzeczy to tylko w ,,erze" :lol: :lol: :lol:



#23406 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 13:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jezus wcale nie nosił długich włosów !! To wymysł jakichś rysowników, bilbia wszak wyraźnie mówi (luźny cytat) - ,,czyż nie wiecie, że chanbą dla mężczyzny jest mieć długie włosy podczas gdy dla kobiety jest to właśnie chwałą"

Sebol nie wiem dlaczego sądzisz, że byleś na większej liczbie kongresów niż ja ale mniejsza o to. A jeśli chodzi o czepianie sie drobiazgw to kto zaczął.... :P



#23412 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 14:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sorry sebolku to było do jaracza ups :o

A co do starszych wydań strażnicy to może i z rozpędu rysowano jeszcze długie włosy Jezusowi (tak jak powoli odchodzono od nauki o tzw. Bożym Narodzeniu czy Krzyżu) ale ostatecznie zweryfikowano tę sprawę i zaczęto rysować go z brodą i ,,normalneą" dla ówczesnego mężczyzny długością włosów.



#23413 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 14:30 w Ogólne

Hmmm ciekawe to wszystko....zdaje się, że i tak życie sprowadza sie to tego że ,,niezbadane są wyroki Boskie". I mnie nachodzą czasem takie myśli. Sądzę, że w sumie to wiele ludzi jednak ocaleje, tylko Ci co już teraz potrafią sie dostosować do Boskich mierników bedą mieli później mniej roboty w pracy nad swoją osobowością..... Bóg przecież dał nam jakieś wytyczne, żeby nam było lepiej, żeby nas chronić przed błędami.... Może to czasem nie wygodne, może to ludzie wypaczyli sens jego istnienia i ingerowania w nasze życie.... nie wiem... :(
Przecież sam Bóg powiedział kiedyś, że ,,nie ma upodobania w śmierci grzesznika"..... :)



#23497 ŚJ a edukacja

Napisano przez lotka on 2006-04-05, godz. 16:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No i jaraczowi jak się postara to nawet uda się coś mądrego napisać.... :D .
I o to chodzi, nie zawsze to muszą być tzw. studia wyższe. Nawet gospodyni domowa (jak ja nienawidzę tego określenia :ph34r: ) może się rozwijać: czytać dobrą literaturę (oprócz swiadkowych :P ), chodzic do teatru, być na bieżąco z szeroko pojętą kulturą (i jak kto lubi z polityką - ja nie cierpię :P ), mieć pasje i inne zaiteresowania (ja należe do stowarzyszenia pisarzy i chodzę na warsztaty poetyckie do ,,Saloniku Trzech Muz" i zajmuję się literaturą dziecięcą, może kiedyś cos wydam...hehe :) ). A że pracuję w akademii ekonomicznej to aż nadto widzę jakim problemem i stresem jest koniec studiów. Czasem nawet mówi się o ,,syndromie roku piątego".
Oczywiście nie mam nic przeciwko samemu kształceniu się ale to już pisałam... :). Ale znam kilku ,,buraków" po studiach znających języki....pożal sie Boże... :ph34r:



#23501 Koniec świata - 13 kwietnia 2036r.

Napisano przez lotka on 2006-04-05, godz. 16:27 w Ogólne

UMARŁ LEM ..NIE ŻYJE BURY !!!! :D

..a co może nie? :blink:

..i tak spotkamy sie na ,,Solaris" :P



#23588 Złote mysli

Napisano przez lotka on 2006-04-06, godz. 18:30 w Humor

Haael...to nie była odpowiedź tylko unik, proszę o odpowiedź..... :D

:lol: :lol: :lol:



#23593 Koniec świata - 13 kwietnia 2036r.

Napisano przez lotka on 2006-04-06, godz. 18:57 w Ogólne

No teraz to was dopiero zaskoczę..... :ph34r: ...popatrzcie....

Papież kiedy zmarł miał 85 lat: 8+5=13

godzina jego śmierci 21:37 : 2+1+3+7=13

data śmierci : 02.04.2005 : 0+2+0+4+2+0+0+5+=13

zmarł w 13 tygodniu roku

Jan Paweł drugi = 13 liter

No i co wy na to?? :blink: zbieg koliczności czy..... :ph34r:



#23732 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez lotka on 2006-04-08, godz. 08:49 w Obowiązki teokratyczne

Kloo czyżbyś miał zamiar wybrać się na kongres i ubolewasz, że stan zdrowia Ci na to nie pozwala? :) Nieszkodzi, jak co roku będą kasety magnetofonowe z wykładami i ,, dramatem" dla tych co nie mogli być. ja też pamiętam poprzedni kongres międzynarodowy w Chorzowie, gościłam na kwaterze u braci z małymi dziećmi i było ok. A sam kongres..niezapomniane przeżycie...., dużo by opowiadać.... :rolleyes:

A co do samej ideii tak wielkich zgromadzeń to nie jest to pomysł WTSu tylko samego Boga Jehowy....Tak, tak, już w pierwszym wieku izlaelici gremialnie szli na święto paschy do Jerozolimy co roku. Brali ze sobą dzieci, w tym niemowlęta i całymi rodzinami szli piechotą kilka dni i musiało to być uciążliwe...w kurzu, upale, nocnym chłodzie (może zatrzymywali się na kwaterach, może nie....jakoś to musieli organizować). Napewno byli tacy co z racjii wieku nie mogli już podróżować ale dla większości było to pięknym przeżycie a przedew szystkim duchowym pokarmem. I też mogliby powiedzieć: ,,a po co będziemy szli...przecież to co roku te same zwoje są czytane i to samo święto...znamy to..."

A Tobie Kloo życzę szybkiego powrotu do zdrowia, zwłaszcza tego duchowego bracie :)



#23743 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez lotka on 2006-04-08, godz. 10:09 w Obowiązki teokratyczne

jaracz i o to chodzi, że dziś mamy te cywilizacyjne wynalazki dzięki ktróym nie musimy chodzić piechotą.... no powiedzmy Warszawy. A jeśli ktoś MIMO wszystko nie może skorzystać ze względu na zdrowie czy podeszły wiek to niech chociaż ma nagranie. Nie każdy może pojechać do Rzymu i zobaczyć osobiście Papieza czy wysłuchać bezpośrednio mszy choć są wycieczki autokarowe, można sie wybrać autem lub pociągiem. Nie każdego stać lub nie każdy ma zdrowie. To samo z pielgrzymkami np. do Częstochowy. Z pewnością nie każdy też mogł sobie pozwolić na wycieczkę do Lichenia..Czy w takim razie ma ich nie być bo nie każdy może? Czy jak jakiś katolik nie może jechać do Rzymu to inni wspóbracia natychmiast go sponsorują lub goszczą pod swym dachem.... B), jak Watykan taki bogaty (nikt temu nie zaprzecza) to czemu nie zapewnia WSZYSTKIM takich atrakcjii ...wszak być w Rzymie to nie to samo co dostać stamąd pocztówkę?

I jeszcze jedna sprawa, cały czas mam wrażenie, że uważacie, że ,,stawiennictwo" na kongresie jest jakieś obowiązkowe i kto nie pójdzie z różnych przyczyn będzie miał poczucie winy.... to śmieszne. Jeszcze nie słyszałam, żeby od kogoś egzekwowano coś takiego.



#23867 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez lotka on 2006-04-09, godz. 10:00 w Obowiązki teokratyczne

Ale jak rozumieć ten ,,szacunek ze względu na wiek"? Czy to znaczy, że nie można mieć w obecności Kloo swojego zdania? Czy to znaczy, że nie mogę być krytyczna w stosunku do jego toku myślenia? Czy jego ostry ton wobec innych świadków jaknajbardziej uchodzi a innych wobec niego to już nie? Przecież on też krytykuje inne starsze osoby będące długo świadkami Jehowy nazywając ich cynikami i obłudnikami i nie ma tu kszty szacunku do nich? Wygląda na to, że Kloo stał się tu nowym guru sekty forumowiczów..... :ph34r:

Założę się, że to całe poklepywanie po plecach Kloo bierze się wyłącznie z faktu, że stanął on po drugiej stronie ,,frontu".... :(



#23871 proroctwa ŚJ o masowym użyciu broni nuklearnej

Napisano przez lotka on 2006-04-09, godz. 10:06 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A sam Pan Bóg to ma pewnie ubaw jak widzi te posty.... :D :P



#23882 Historyjka ze zgromadzenia specjalnego w Zgorzelcu

Napisano przez lotka on 2006-04-09, godz. 11:01 w Humor

Sebastian, ja znowu gwoli ścisłości.... :)

Piszesz wyżej, że ,,katolicyzm jest lepszy od wyznania świadków J. " ...Czy to znaczy, że obie w zasadzie są ok. tylko katolicka lepsza? A jeśli tak to jak się to ma do wpisu w twojej stopce i jedynej słusznej religii katolickiej ? :P