Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#141722 Rok 607 już w sprzedaży !!!

Napisano przez Fly on 2010-12-09, godz. 16:11 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Czekam a pierwszą część tego dzieła.
Na razie mają jakieś problemy z wydaniem.
Nie wiem, czemu wydali najpierw drugą część. Ale to ich sprawa.

O ile pamiętam, pierwsza część dotyczyła chronologii nie związanej z rokiem 607pne. Furuli pisał tam o głównych założeniach swoejej chronologii a szczegółowo odnosił się do okresu Imperium Persji. Natomiast część II niemal w całości jest poświęcona obronie roku 607pne, głównie przez bardzo szczegółową analizę tabliczki VATcośtam.
Dlaczego wydaje się po polsku najpierw część drugą? Łatwo się domyślić. Wydanie jest finansowane przez świadków Jehowy, dla których kwestia roku 607pne nie jest tylko ciekawostką dla pasjonatów staroci...
Wiem też że w polskie wydanie będzie poprawione w związku z lukami i przekłamaniami jakie wykrył Jonsson w pierwszym wydaniu. Jak ktoś ma wiedzę, czas i ochotę, to zachęcam do wnikliwej lektury. Znam takich :-) Mi się już chyba nie chce.



#139283 Amerykanizm - WTS Inc.

Napisano przez Fly on 2010-10-22, godz. 16:56 w Tematyka ogólna

fakt.

siła wypływająca ze zdania sobie sprawy, ze urodziłem się i wpadłem w ten świat jak spadochroniarz przez słomiany dach -
musi człowieka olśnić. należy się skupić i spokojnie pomyśleć.
jestem tu przez przypadek, uwarunkowany, na chorobę, starość i śmierć, proszę nie żądać ode mnie czegoś więcej, proszę nie wymagać, abym był oceniany przez pryzmat wiary w coś co jest zupełnie nieweryfikowalne.

jestem myślącą istotą - i jeżeli miałbym dojść do wniosku, ze przez jakąś amerykańską korporację bóg przekazuje mi swoją wolę, że zaistniał taki niesamowity potężny cud, a moze on zaistnieć bo w tej "logice" nie mogę tego wykluczyć, bo twierdziłbym przecież, ze bog stworzyl wszechswiat i wszystkie skomplikowane systemy i struktury otaczającej mnie rzeczywistośc, więc może wszystko, to w tej ciągłości "logicznej" wymagam jednej prostej rzeczy, która dla wybitnego chemika, fizyka, nieskonczonego matematyka, uzdrowiciela, poswiadczonego swiadectwami nie powinna stanowić najmniejszego problemu, powinna okazać się błahostką na pstryknięcie palca.

mianowicie:
chciałbym zobaczyć zdjęcia adama i ewy i reszty naszej rodziny
taki album przy kominku. ognisko, noe, arka w tle...

czy istnieje chociaż jeden powód, dla którego bóg nie mógłby tego dla nas zrobić?
pytam poważnie. album zdjęć i miliony ludzkich istnień uratowanych.


telepatia - o! TAK
jpg - NIE

byłoby po sprawie
to tak apropo pozytywnego nastawienia :)


Rewelacyjny post. Aż usiadłem z wrażenia po przeczytaniu. To takie oczywiste... Masz talent drabie do ubierania w słowa.



#136736 Śmiertelny przypadek z Polski

Napisano przez Fly on 2010-09-09, godz. 15:13 w Kwestia krwi

Może masz rację a może nie. To chyba nie jest niejednoznaczna sytuacja. Nie wiesz wszystkiego, co nie przeszkadza ci jednak oskarżać ludzi o morderstwo.
Może chodziło o krew... A może 94-letnia siostra nie chciała jechać do szpitala? Może mając w perspetywie śmierć wolała odejść w domu w otoczeniu bliskich a nie anonimowo, samotnie, w obcym i zimnym miejscu?
Większość ludzi oddaje chorych staruszków do szpitala żeby tam umarli bo zwyczajnie boją się patrzeć na umieranie. I nie jest to oznaką miłości...

Uprzedzając spodziewany kontratak - nie jestem ani trochę zwolennikiem świadkowskiej doktryny o krwi. Ale nie bardzo też lubię rzucanie na oślep tak poważnymi oskarżaniami gdy się nie wie wszystkiego.



#134281 Rwanda: Nauczyciele ŚJ odmówili udziału w Ingando

Napisano przez Fly on 2010-07-18, godz. 11:56 w Nowości z kraju i zagranicy

A ja rozumu.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Nocka, to głupie co napisałaś, wiesz? Dlaczego zyczysz rozumu ludziom, którzy odmówili udzialu w imprezie, ktora de facto sprowadza się do dwutygodniowego prania mozgu przez partię rządzącą?



#133723 Podróże służbowe członków CK i rodziny Betel

Napisano przez Fly on 2010-06-21, godz. 16:40 w Świadkowie Jehowy i prawo

Akurat mam za sobą kilkunastogodzinny lot w klasie ekonomicznej. I powiem, że jak miałbym tak podróżować regularnie i jeszcze mając 80 lat na karku, to chyba bym podziękował dość szybko. Latanie klasą biznes przez starszych panów z CK w pełni rozumiem. Natomiast hotele 5-gwiazdkowe niekoniecznie.



#133722 Studium blokad myślowych...

Napisano przez Fly on 2010-06-21, godz. 16:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Smutne... i tak dobrze znane.
Aż trudno uwierzyć, że kiedyś sam taki byłem.
Ale twojego szwagra to chciałoby się... (wykropkowano groźby karalne).



#133313 Raymond Franz zmarł w szpitalu po udarze mózgu

Napisano przez Fly on 2010-06-02, godz. 19:04 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Wiele zawdzięczam temu człowiekowi. Pewnie nie ja jeden na tym forum.



#133246 Dzień Kobiet, Matki, Babci, Dziadka, Dziecka itp.

Napisano przez Fly on 2010-05-29, godz. 10:34 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Broszurę, o której piszecie wyżej, oczywiście pamiętam. Z tym, że u mnie ona nic nie zmieniła. W mojej okolicy obchodzenie dnia matki, strażaka, dziecka, nauczyciela itp. zawsze było uważane za złe. Żadnych laurek dla mamy nigdy nie mogłem robić ani występować w zawodach z okazji dnia dziecka ani dawać kwaitów nauczycielce z okazji dnia kobiet.
Raz jeden, będąc na koloniach, złamałem się i zrobiłem laurkę dla koleżanki z okazji dnia kobiet :-)



#131766 Papierosy i przeklinanie

Napisano przez Fly on 2010-04-02, godz. 16:19 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Profanka, czy to naprawdę ty napisałaś czy ktoś się pod ciebie podszył?



#131428 Czy Świadkowie Jehowy to sekta ekonomiczna?

Napisano przez Fly on 2010-03-22, godz. 17:39 w Tematyka ogólna

Jak tak czytam te wypowiedzi na tym forum i rozmawiam ze Świadkami to nasuwa mi się taka konkluzja, że jedynym wytłumaczeniem dla tego dziwnego zjawiska jakim są Świadkowie Jehowy to: gdy nie wiadomo o co chodzi to prawdopodobnie chodzi o pieniądze.


Wysuwam więc tezę, że Organizacja Świadków Jehowy to sekta ekonomiczna !!!


Towarzystwo sprzedaje "Strażnicę" i "Przebudźcie się" w największych nakładach na świecie - nie ma większej drukarni niż ich
(źródło - Wikipedia). Towarzystwo posiada majątek jeden z największych na świecie - ale oficjalnie jest niedochodowe - kto w to uwierzy.
Stosują dokładnie takie same metody psychomanipulacji jak sekty ekonomiczne.
Ci na górze zarabiają krocie - a ci na dole chodzą po domach i jeszcze są zobowiązani do kupowania tego wydawnictwa - no czysty interes - żerować na uczuciach religijnych tych biednych ludzi - trzeba im współczuć.


1. Po co otwierać po raz 10 wątek na ten sam temat?
2. To co piszesz to kompletne bzdury nie mające pokrycia w faktach. Aż szkoda komentować... Może komuś innemu będzie się chciało, mi nie.



#129880 Gorzów Wlkp.

Napisano przez Fly on 2010-01-31, godz. 15:55 w Szukam kontaktu

Wyrzucona, szczerze radzę nie wierz wszystkiemu co przeczytasz w internecie. Wszystkie rewelacje należy mocno sprawdzać. To apropos Russella i masonów. Ten temat był tu wałkowany nie raz i jak trochę poszukasz to znajdziesz informacje, które powinny ostudzić ten gorący news.
Nie ma się co miotać ze skrajności w skrajność. Jednego dnia Russell jest odnowicielem religii prawdziwej a drugiego - satanistą?



#129691 o ŚJ napisano (część I.)

Napisano przez Fly on 2010-01-26, godz. 17:39 w Nowości z kraju i zagranicy

Pierwsi Chrześcijanie nie spotykali się w takich luksusach.:P

Skąd wiesz?



#129577 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez Fly on 2010-01-24, godz. 08:52 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A ja nie tylko nie spodziewam się odrzucenia roku 1914 ale wręcz nowej ofensywy w jego obronie. Brat-doktor Furuli ciągle poprawia swoją książkę napisaną w obronie alternatywnej wersji historii (tj. 607pne) i szykuje kolejną. Co więcej, jego dzieła będą prawdopodobnie szybko przełożone na język polski. To da "naukową" podbudowę tym wyznawcom, których boli absurdalność nauk i brak racjonalnych wyjaśnień.
Poznałem wiele z jego argumentów i stwierdzam, że mnie one absolutnie nie przekonują, ale brzmią jednak "naukowo". Zdecydowanej większości w zupełności wystarczą one by utwierdzić się w przekonaniu, że Organizacja miała rację a cała nauka się myliła i co to za szczęście że oni jednak okazali potulność, i poczekali na Jehowę, który w słusznym czasie wykazał błędy i wypaczenia współczesnej nauki i potwierdził, że jego lud kierowany przez Niewolnika wiernego i roztropnego miał rację.
Jest w tym moim przekonaniu jednak nutka sceptycyzmu. Argumenty Furuliego są 100 razy mocniejsze i bardziej przekonujące niż wszystko co dotąd opublikowała Strażnica w obronie roku 607 pne. Mimo tego, w żadnej publikacji nie znajdziemy najmniejszej wzmianki o isntnieniu brata-doktora i jego pracach. To by sugerowało, że nawet sama wierchuszka nie wierzy już w rok 607 i w dłuższej perspektywie będzie się chciała z tej nauki powoli wycofać.
A może czekają na więcej odkryć i wyjaśnień Furulego i rozważają dogłębnie która opcja będzie lepsza - ruszyć z nową ofensywą i nowymi "dowodami" za wersją 607-1914 czy jednak powoli, krok po kroku, się z tej nauki wycofać. Wkrótce się to okaże...



#127484 "Gdy w całej przyrodzie zapanuje harmonia"

Napisano przez Fly on 2009-11-30, godz. 18:40 w Tematyka ogólna

W powyższym artykule są wg mojej wiedzy przynajmniej 2 przekłamania:
1) to nieprawda, że drapieżniki stanowią niewielki procent świata zwierzęcego. Zdecydowana większośc zwierząt zjada inne zwierzęta. Ile jest jaroszy wśród ptaków (i to wcale nie tzw. drapieżnych, tylko np. wróblowatych), ryb, płazów, gadów, pajęczaków? Chyba że zjedzenie muchy albo robaka było przewidziane w bożych planach od samego początku...
2) "wiele zwierząt ma wewnętrzny mechanizm, który hamuje ich płodność w wypadku nadmiernego rozmnażania się" - ja o takich nie słyszałem, chyba że tym mechanizmem jest masowe wymarcie całej populacji, która wcześniej zjadła wszystko co było do zjedzenia bo się za bardzo rozmnożyła albo gdy osobniki zaczynają się zagryzać z powodu zbyt dużej liczebności na małym obszarze.



#127017 Sterowana ewolucja czy "bezpośrednie" stwarzanie

Napisano przez Fly on 2009-11-19, godz. 21:18 w Tematyka ogólna

odobiegamy od zwierzaków, krótko...
(...)
wymiec 10 przyczyn dla których nie wierzysz w Manitou.

Gruby drabie, dałem ci punkta za tę wypowiedź, bo pięknie ubrałeś w słowa moje własne myśli, od których zaczęło się moje własne "odstępstwo" od jedynej prawdziwej religii.



#126717 opracowanie na temat Świadków Jehowy

Napisano przez Fly on 2009-11-11, godz. 19:32 w Strony neutralne

Czesiek, kulą w płot...
Większość świadków nie wie ile osób tworzy CK ani nie potrafiłoby wymienić więcej niż 2,3 członków CK. TAkie dane są dostępne, ale jednak ich znajomość jest mała. Oto CK - "charyzmatyczny lider".



#126332 rozliczenie z ubkami

Napisano przez Fly on 2009-10-24, godz. 12:30 w Neutralność

To że bezpieka miała w niektórych zborach swoje wtyczki to jedna sprawa, w dodatku oczywista i tu nie ma sporu.
A to że Świadkowie poszli na jakiś kompromis z komunistami, dzięki czemu mogli organizować konkresy w latach 80-tych to zupełnie inna sprawa i tu kategorycznie nie mogę się zgodzić.



#126317 rozliczenie z ubkami

Napisano przez Fly on 2009-10-22, godz. 19:26 w Neutralność

Kjt, zauważ ze ani ja ani DB ani Jaracz nie ma interesu żeby bronić Świadków, a jednak pamięć, wiedza i doświadczenie a właściwie zwykła uczciwość powoduje że mamy podobne zdanie w sprawie stosunków władza-organizacja.



#126191 rozliczenie z ubkami

Napisano przez Fly on 2009-10-19, godz. 18:43 w Neutralność

kjt:
1. Po pierwsze jesteś typem którego i tak nic nie przekona i nawet jak podam link do artykułu IPN-u to i tak całą uwagę skupisz na tym aby znaleźć dziurę w całym. Mi nie zależy na przekonywaniu ciebie. Wiem co wiem i to mi wystarczy.
2. Czy jako katolik byłeś prześladowany przez komunę? Bo ja byłem - jako Świadek Jehowy. Jako dziecko miałem obniżane stopnie z zachowania, ponieważ przejawiałem słabą "aktywność społeczną". Czy ty też nie chodziłeś na pochody pierwszomajowe?
3. Czy jako katolik lubisz być nazywany papistą czy wolisz określenie "katolik"? No to widzsz, Świadkowie Jehowy grzecznie proszą, żeby nazywać ich "Świadkowie Jehowy". Może to i dziwne dla ciebie, ale są na tym świecie ludzie, którzy mają takie spaczone podejście i nazywają je normalnością (np. ja).
4. Poczytaj sobie Rocznik z 1994 (o ile dobrze pamiętam rok) dot. Polski, a zobaczysz jak władza ludowa dogadywała się ze Świadkami. Mniej więcej tak jak Akcja Katolicka.
5. A oo link do artykułu IPN: www.ipn.gov.pl/download.php?s=1&id=3925. Strona 42. Wymowny tytuł: "Najdłuższa konpiracja PRL".



#126108 rozliczenie z ubkami

Napisano przez Fly on 2009-10-18, godz. 08:34 w Neutralność

To co napisałeś, kjt, świadczy o jednym: Nie masz pojęcia o czym piszesz.



#125850 "nadzieja zmartwychwstania" - materialistyczny redukcjonizm

Napisano przez Fly on 2009-10-11, godz. 10:55 w Dusza nieśmiertelna

Jeżeli chodzi o dowody na związek świadomości i mózgu - faktycznie nie były dyskutowane w tym wątku ale w innym, podobnym. Skrótowo: sen, narkoza, uszkodzenie mózgu i idąca za tym zmiana osobowości oraz utrata pamięci, lobotomia itd itp...



#125833 "nadzieja zmartwychwstania" - materialistyczny redukcjonizm

Napisano przez Fly on 2009-10-10, godz. 11:17 w Dusza nieśmiertelna

Nasza świadomość, jaźń czy jakkolwiek to nazwać, wydaje się być nierozerwalnie związana z materią, jaką jest mózg. O tym świadczą konkretne dowody, które zostały już tu wymienione. Nie widzę natomiast dowodów na istnienie świadomego pierwiastka niezależnego od ciała. Jeżeli w to wierzysz, to jest już kwestia wiary, dla której nie widzę dowodów. Ale w końcu wiara to coś co nie potrzebuje dowodów.
Natomiast pełna zgoda co do absurdalności świadkowiej nauki o zmartwychwstaniu, która jest w rzeczy samej nauką o klonowaniu.



#125829 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez Fly on 2009-10-10, godz. 10:37 w Nowości z kraju i zagranicy

Matuzalem, jak zwykle rzeczowo i z sensem. A wiekszość wypowiadających się w tym wątku nie bardzo rozumie o co chodzi w całej sprawie. Przeczytajcie powoli i jak trzeba to 2 razy to co napisał Matuzalem. Oczywiście jeżeli komuś zależy na prawdzie, a nie tylko na tym by dowalić WTS-owi niezależnie od faktów.



#125826 "wzór osoby" - co to ma niby znaczyć?

Napisano przez Fly on 2009-10-10, godz. 08:54 w Dusza nieśmiertelna

Qwerty, mocno pomieszałaś świadkowskie pojęcia.



#125825 "nadzieja zmartwychwstania" - materialistyczny redukcjonizm

Napisano przez Fly on 2009-10-10, godz. 08:51 w Dusza nieśmiertelna

Bury - przemyślenia ciekawe i w dużej mierze zgodne z moimi. Tylko z jednym się nie zgadzam. Napisałeś w ostatnim akapicie, że 'musi istnieć jakieś kontinuum...".
Nie, nie musi. Całkiem możliwe, że Strażnica ma rację co do natury ludzkiej duszy do jej śmierci. A po śmierci - myli się. Po prostu niczego już nie ma.