Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika [db]

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez [db] (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-04 )



Sort by                Order  

#141779 Miłość wzajemna w 1984

Napisano przez [db] on 2010-12-11, godz. 13:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Gdy mowa o gościnności ,to zwykle przypomina mi się historia jednej z sióstr , która gościła pod swoim skromnym dachem pewnych braci z Rosji w ramach kongresu międzynarodowego .
To były trudne czasy , gdzie wszystko się zdobywało stojąc w kolejkach ,albo po znajomości. I właśnie owa siostra chciała pochwalić się taką nową zdobyczą-kompletem pięknych sztućców przed swymi gośćmi. Gdy wyjęła z szafy to cudo , bracia rzucili jej się na szyje i zaczęli ją całować krzycząc spasiba, spasiba.

Biorąc pod uwagę w którą stronę granicy w tamtych latach przemycało się złoto, obstawiam raczej legendę ludową.

W 1991 roku rodzina ŚJ z Ciechocinka gościła u 'braci' w Pradze, podczas zgromadzenia międzynarodowego w tym mieście. Podczas przygotowania obiadu brat chciał pochwalić smakołyki, które oceniał po węchu, wyrażając głośne 'ale pachnie!'.
Niestety, po mimikach gospodarzy zauważyli goście przygnębienie i pewne zamieszanie gospodarzy. Wskutek czego pewien czas nastrój wesołości opadł. W końcu "brat" z Ciechocinka zrozumiał, że wypowiedział coś, co uraziło domowników. Podjął więc próbę wyjaśnienia. Udało się. Zakończyło się salwą śmiechu.

Dobrze, że przyjechali z północy a nie z zachodu.



#141778 Wspólne zamieszkiwanie rodziny podzielonej wyznaniowo, prawa lokatorów

Napisano przez [db] on 2010-12-11, godz. 13:31 w Świadkowie Jehowy i prawo

ciekawi mnie także, co tzn. (w tym konkretnym przypadku) "podporządkować się zasadom"?

jeśli właściciel mieszkania żąda np. nie wyprawiania zakrapianych alkoholem imienin czy urodzin, mogę to zrozumieć.
nawet jeśli żąda nie przynoszenia choinki ani bombek w okresie świątecznym, także jeszcze mieści sie to w granicach mojego zrozumienia (wg mnie, wtedy naruszałby normy społeczne ale w mało drastyczny sposób który w mojej ocenie powinien być jeszcze tolerowany).

jeśli żada od dzieci że mają zaprzestać praktykowania dotychczasowej religii (np. nie chodzić do kościoła) i praktykować ŚJ, to juz jest przegięcie.

Ma prawo egzekwować to co jest zapisane w umowie lokatorskiej.

W cywilizowanych krajach jeśli taka umowa narusza czyjeś prawo wolności sumienia i wyznania albo jest sprzeczna z prawem danego kraju, można ją zaskarżyć do sądu.



#141539 Kolejni Odchodzą (zmarł John Barr)

Napisano przez [db] on 2010-12-06, godz. 11:43 w Nowości z kraju i zagranicy

bo w sytuacji gdy nie przychodza i nie opowiadają, ich skonfrontowanie nadziei z rzeczywistością nie przynosi żadnej korzyści pozostałym ludziom

Wystarczy wyciągnąć logiczne wnioski z tego, że nie przychodzą i nie opowiadają. Do nikogo :-P



#141452 Święty Mikołaj

Napisano przez [db] on 2010-12-03, godz. 15:15 w Boże Narodzenie & Sylwester

na chłopski rozum: jakby skreślanie funkcjonowało i konkretną osobę skreślonoby z listy to chyba kult choćby lokalny nie wchodziłby w grę?

Zapytaj jakiegoś chłopa albo specjalistę od logiki katolickiej. Mam nadzieję, że nie wyglądam na żadnego z nich.



#141332 Ojcze Nasz...

Napisano przez [db] on 2010-11-30, godz. 11:45 w Tematyka ogólna

To może jeszcze rozszerzyć to na jakieś psalmy? Czy psalmy dla ŚJ mogą być modlitwą, czy raczej to tylko "klepanie wyuczonych formułek"?

Kiedy byłem nieochrzczonym dzieciakiem babcia zabierała mnie czasem na prowadzone przez siebie studium biblijne. Studium z reguły zaczyna się i kończy modlitwą prowadzącego studium, natomiast babcia zastępowała to odczytaniem psalmu.



#141292 Czy i jak obchodzicie święta?

Napisano przez [db] on 2010-11-29, godz. 07:22 w Boże Narodzenie & Sylwester

Ja piernicze, na jakiej planecie ja żyję?

Planet Terror :-/



#141235 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez [db] on 2010-11-27, godz. 12:38 w Świadkowie Jehowy i prawo

Dziś tez udany dzień :) Drukowałam drukowałam i bedę roznosić cały weekend :)

Normalnie idziesz na pomocniczego co najmniej.



#141101 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez [db] on 2010-11-24, godz. 16:17 w Świadkowie Jehowy i prawo

Właśnie coś takiego powstało w Brazylii i zorganizował to jeden człowiek - Sebastian Ramos, z którym jestem w kontakcie. I MOŻE powstać w Polsce. Trzeba tylko przestać się użalać i zajmować pisaniem a zacząć organizować opór i walkę o swoje prawa.

Ale… po co?

I o jakie prawa?

O prawo do bycia pozdrawianym? Sądowy nakaz mówienia mi "dzień dobry" i uśmiechania się do mnie na ulicy?

O prawo do nieprzechowywania danych o tym, że byłem członkiem jakiegoś związku wyznaniowego? W 2010 roku, kiedy ludzie oddają Zuckerbergowi całą swoją prywatność za free, łącznie z życiem seksualnym i tym co jedli na śniadanie?

Daj mi choć jeden sensowny powód, dla którego miałoby mi się chcieć ruszyć d...ę i pieniaczyć z WTS-em.

Ex-ŚJ w Polsce nie mają nic do stracenia oprócz swych kajdanów.

A co mają do zyskania?



#141100 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez [db] on 2010-11-24, godz. 16:10 w Świadkowie Jehowy i prawo

[db] jak ja Ci zazdroszczę,że Twój zbór był ludzki i jakieś oznaki człowieczeństwa występowały ... masz farta chłopie :D

Bagno sięgające tylko do pasa to wciąż bagno. Z drugiej strony - to zawsze lepiej niż po szyję ;-)

tylko do końca nie jestem pewien czy akurat odstępcy byli uczciwie poinformowani o śmierci swoich bliskich :)

Mnie rodzina informuje.



#141098 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez [db] on 2010-11-24, godz. 16:00 w Świadkowie Jehowy i prawo

Proszę wysyłać, drukować, rozdawać. Dotrzymałem słowa, które dałem wszystkim "eksom". Malkontentom już dziękuję.
http://wystap.pl/wal...w-polsce-akt-i/

Pisze się "zombie" a nie "zombi".

Reszty nie chciało mi się czytać.



#141096 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez [db] on 2010-11-24, godz. 15:58 w Świadkowie Jehowy i prawo

Droga Ido może Ciebie to nie dotyka i Jesteś nie czuła na takie problemy i starasz się jakoś resztkami sił trzymac organizacji i mogę to uszanowac,ale mówienie,że jest daleko posunietą przesadą,że nie zapraszają na pogrzeby bliskich,to chciałbym Cię poinformowac,że w moim byłym chorym zborze to była nagminna praktyka.

Widocznie Twój zbór był bardziej papieski od Nadarzyna. Ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Wręcz przeciwnie - w pogrzebach zawsze uczestniczyła cała rodzina i bliscy - śJ, wykluczeni, odłączeni, innych wyznań.

Ida,jak Ty masz to mi to napisz,gdzie w Strażnicy pozwolono na sex oralny,analny i homoseksualizm i bez wykrętów,że chodziło Ci o co innego...acha nieaktualne zakazy :)

Z części głupich zakazów WTS wykręca się za pomocą przemilczenia. Ludzie odchodzą i przychodzą, nowi nigdy o tych regulacjach nie słyszeli, starsi już zapomnieli a mają przykazane aby wytycznych szukać przede wszystkim w najnowszych publikacjach, stary "pokarm" się utylizuje albo kurzy na niezaglądanych przez lata półkach biblioteczki i sprawa poszła ad calendas graecas.



#140968 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez [db] on 2010-11-22, godz. 14:25 w Świadkowie Jehowy i prawo

myślę o tym dużo. i skłaniam się ku wnioskowi, ze jednak lepiej z życzliwością i szczerym oddaniem zawalczyć o jednostki niż pikietować pod bramami Nadarzyna


To ludzie bardzo przyjaźni i otwarci na problemy swoich pobratymców,bo każdy z nas tutaj na forum rozumie co to jest shunning,ostracyzm,unikatowanie - czy nawet kasepekang - bo przeżył to na własnej skórze.

No właśnie. My to rozumiemy. Natomiast dla wystap.pl "to nie jest argument". Dlatego z mojej strony krzyżyk na drogę i niech się pieniaczy z kim chce.



#140768 Proces o "shunning" w Polsce

Napisano przez [db] on 2010-11-19, godz. 21:29 w Świadkowie Jehowy i prawo

Proszę mnie nie obrażać, to dziecinne.

Dziecinne to było to, jak odpowiedziałeś qwerty i Twoje zrozumienie motywów postępowania i osób dotkniętych wykluczeniem z grona śJ. A przy okazji dla mnie stanowi mocną poszlakę, że osobie (lub grupie osób) używającej nicka wystap.pl nie chodzi o pomoc ofiarom shunningu tylko o wykorzystanie ich do jakiejś prywatnej wojenki z WTS.



#140753 Metal

Napisano przez [db] on 2010-11-19, godz. 18:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

najgorszy był blues, a nie, rock and roll, ech co ja gadam hipisi, nie, nie heavy metal, a nie... sorry techno :P

Kiedyś to nawet organy były w kościołach zakazane. A potem zrobiło się odwrotnie ;)



#140750 Proces o "shunning" w Polsce

Napisano przez [db] on 2010-11-19, godz. 17:55 w Świadkowie Jehowy i prawo

Skoro za mówienie "Jehowa" można zostać ukamieniowanym to równie dobrze mówić "Jehowa" trzy i pięć razy (nawiązuję oczywiście do "Żywotu Briana"). Argument z "pogarszania sytuacji" po prostu nie działa. Albo można przeżywać "piekło shunningu" albo ODZYSKAĆ MOWĘ I GODNOŚĆ, WSTAĆ I POWIEDZIEĆ "WY MI TO ZROBILIŚCIE".

Powiedział teoretyk gawędziarz.



#140748 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez [db] on 2010-11-19, godz. 17:52 w Świadkowie Jehowy i prawo

Często jest tak, że jakieś zjawisko nie ma swojej nazwy dopóki nie jest powszechnie napiętnowane. Kiedyś nie funkcjonowało w języku polskim pojęcie molestowania, bo przecież było normalne, że ojciec obmacuje córkę a dyrektor sekretarkę (gdzieniegdzie zresztą nadal jest, "czy można zgwałcić prostytutkę? he he he"). Tak samo mobbing, ejdżyzm…

Gdyby było w języku polskim pojęcie dokładnie odpowiadające shunningowi, to OK. Ale IMHO ostracyzm, odrzucenie czy wykluczenie nie do końca wyrażają to samo, bo nie kojarzą się z psychicznym molestowaniem, którego formą jest shunning.



#140676 Proces o "shunning" w Polsce

Napisano przez [db] on 2010-11-18, godz. 10:34 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ochrzciłem się w wieku 14 lat w 1980 roku, co obecnie ( po 30 latach )uznaję za wynik przemocy psychicznej, presji środowiska, manipulacji a także mojej dziecięcej niedojrzałości. Chcąc być jednak uczciwy, nie mogę powiedzieć, abym nie zdawał sobie wtedy sprawy z konsekwencji wyjścia z WTS-u.

Będąc "urodzonym w prawdzie" trudno nie mieć w rodzinie jakiegoś wykluczonego wujka czy kuzyna, więc tą wiedzę się ma*. W przypadku osób "poznających prawdę" i nie mających żadnej rodziny śJ to już musi wyglądać zupełnie inaczej i jestem w stanie uwierzyć, że część tych osób w momencie decydowania się na chrzest nie ma pojęcia jak w praktyce wygląda sprawa kontaktów z wykluczonymi,

* - Inna sprawa, że we wczesnych latach osiemdziesiątych i wcześniej regulacje dotyczące kontaktów z wykluczonymi były dużo mniej restrykcyjne niż dzisiaj.



#139963 Donosicielstwo

Napisano przez [db] on 2010-11-06, godz. 11:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Widzę, że organizacja nadal ciągnie tę żenującą farsę czyli dwóch świadków w sypialni.

W jakiej sypialni, naiwniaku? :P Wystarczy, że Cię zdybią przy furtce wieczorem wchodzącego, rano wychodzącego. Nikt nie będzie nawet pytał, czy przestąpiłeś próg sypialni.



#139962 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez [db] on 2010-11-06, godz. 10:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dziewczyna nie chcę mi zdradzić szczegółów rozmowy ze starszymi, powiedziała tylko, że się chce teraz zaczać wstrzymywać od seksu, co jest dla mnie śmieszne. Sama twierdziła przez te kilka miesiecy, że seks w jej życiu jest bardzo ważny i naprawdę go uwielbia...

To by sugerowało, że starsi nie gapnęli się jeszcze, ze z Tobą mieszka bo by miała z miejsca komitet sądowniczy, ale pomaglowali trochę i zaczęło ją uwierać sumienie. Teraz będzie się miotać. Przykry okres.



#139928 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez [db] on 2010-11-06, godz. 01:20 w Tematyka ogólna

Jak Wy mili forumowiczowie, ex świadkowie Jehowy, znajdujecie się w tym święcie ?

Nijak. Mieszkam w protestanckim landzie, więc tego dnia idę do pracy jak zwykle.



#138926 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez [db] on 2010-10-18, godz. 21:16 w Tematyka ogólna

Totalne bzdury. Pierwsze słyszę, żeby duchowni często traktowali Biblię jak zbiór baśni i legend. Wręcz przeciwnie - podczas mszy posługują się nią w sposób pobożny i godny. Opierają również na niej swoje kazania. Organizacja próbuje się tu jawić jako ta, która niesie pocieszenie i oświecenie, tymczasem czego uczy? Że Bóg w Armagedonie zmiecie z powierzchni ziemi każdego kto choćby nie jest sympatykiem Świadków Jehowy. Czy to jest to wspaniałe pocieszenie niesione dla owiec? W Kościele Katolickim takich rzeczy się nie mówi - mało tego, daje się nadzieje na życie wieczne i mówi się, że każdy człowiek może tego dostąpić. Nic mi nie wiadomo na temat jakiś ludzkich filozofii. Nieprawdą jest, że duchowni rozwadniają Boże normy moralne. Żaden znany mi ksiądz nie powiedział, że np. seks przed ślubem jest czymś dobrym. I jak na razie to organizacja jest najprędsza do przypisywania sobie miana szafarza Słowa Bożego choć w wielu rzeczach się myli.

Widać też, że stosuje się jeszcze stare metody najeżdżania na Kościół Katolicki. No cóż, jak się nie ma argumentów, to najlepiej znieważyć duchowieństwo.

Tylko, że w tym fragmencie nie ma ani słowa o kościele katolickim. A kościoły w których naucza się podobnych rzeczy nie są w USA rzadkością. Wątek o amerykocentryczności śJ się kłania.



#138925 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez [db] on 2010-10-18, godz. 21:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A tak powaga to chciałbym spytać oficjalnie (czy tylko ja to wiem
czy to tajemnica poliszynela) jaka jest stawka u Świadków za
nawiązanie Studium Biblijnego i doprowadzenia do Chrztu?

Sam takiej kaski nie dostałem ale wiem od Starszego, że jest taka
nagroda (no chyba że kłamał ale to dziwne,jak na świadka) a poza
tym byłem kuszony niejednoznacznie dwa razy perspektywą finansową
jeśli zostanę ochrzczonym głosicielem... Więc jak to jest?

Prawda czy Mit?

Dulary płacą. Normalnie prawdziwe dulary z hameryki.

Ale mnie złapali na rajskie noce.



#138884 Czy stosunki analne są dozwolone?

Napisano przez [db] on 2010-10-18, godz. 08:38 w Seksualność

Wynaturzone stosunki oralne. Mujborze.



#138767 Amerykanizm - WTS Inc.

Napisano przez [db] on 2010-10-15, godz. 23:37 w Tematyka ogólna

Czytałem ostatnio o roli chorób psychicznych w ewolucyjnej drodze człowieka. Faktycznie, często pomagają oderwać się od rzeczywistości i dlatego nigdy człowieka nie opuściły. Skłonności do chorób psychicznych wykazują osoby otwarte, kreatywne, poszukujące nowych wyzwań, potrafiący realizować swoje projekcje. Najczęściej artyści. Ci najwięksi byli równie często chorzy psychicznie. Podobnie wielcy przywódcy.

A oprócz romantycznego, dziewiętnastowiecznego stereotypu artysty-wariata-autystyka kultywowanego też z lubością XX w. to stoją za tą teorią jakiekolwiek badania statystyczne? ;-P

Ilu artystów chorych psychicznie potrafisz tak z głowy wymienić (ja dwóch, trzech w porywach). Jaki to procent artystów w ogóle?



#138749 Amerykanizm - WTS Inc.

Napisano przez [db] on 2010-10-15, godz. 19:51 w Tematyka ogólna

Moi znajomi czasem twierdza, ze to jedna z wielu amerykanskich sekt, ktore rozszerzyly sie na caly swiat.

Z chęcią przejrzałbym jakieś zestawienie religii powstałych w USA, które zrobiły karierę światową. Tak z głowy, bez researchu, to pewnie byiby tam Adwentyści, Baptyści, Mormoni, Scjentolodzy. Ktoś jeszcze?

Muszę w wolnej chwili sprawdzić, kto z nich ma na świecie ilu wyznawców.