Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Tomasz O.

Odnotowano 268 pozycji dodanych przez Tomasz O. (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-06 )



Sort by                Order  

#42363 TVN Rozmowy w toku

Napisano przez Tomasz O. on 2006-11-24, godz. 22:27 w Nowości z kraju i zagranicy

Niedługo nagrywają program "Rozmowy w toku", tematem będzie młodzież wpadająca w sieci sekt. Poszukiwane są rodziny których dzieci obecnie są w sekcie, lub wyszli z niej. Poprosili mnie o pomoc w znalezieniu takich rodzin, więc tu napisałem. Jeżeli ktoś ma takie znajomości, to poprosze pisać mi na priv.

Narazie innego tematu o śJ niema, czekam na coś szczególnego. Narazie tylko to.

Pozdrawiam



#38555 A co z sylwestrem ?

Napisano przez Tomasz O. on 2006-10-23, godz. 02:57 w Boże Narodzenie & Sylwester

W IV wieku n.e papierz Sylwester I, zakładając bazylikę św.Piotra w Watykanie, "niby" niewiem czy to prawda czy nie, spotkał diabła i schował go w podziemiach tej bazyliki i jak głosi Ewangelia, szatan ma się uwolnić po jakimś czasie i wtedy będzie koniec świata. Po pewnym czasie w 999 roku, papieżem został Sylwester II benedyktyn, pierwszy papiez francus. Zblizał się rok 1000 i każdy człowiek bał się tej daty i myśleli ludzie że w tą datę dziwną będzie właśnie ten koniec świata, diabeł się uwolni itp. Przed godziną dwunastą 31 grudnia 999 roku, ludzie zebrali się na placu św.Piotra w Watykanie myśląc o Armagedonie i czekali na wyjscie papieza Sylwestra II. Równo o 12-stej, otworzyło się okno w pokoju papieza, papiez wyszedł, pobłogosławił lud, odmówił modlitwe i żadnego konca świata nie było. Ludzie bardzo tym się uradowali i całą noc radowali się, tańczyli i śpiewali. Od tego się wzieła nazwa Sylwester i w tą noc ludzie imprezują. Wsześniej to był tylko dzień nowego roku. Więc nie dziwne dlaczego śJ nie obchodzą Sylwestra. Nie ustanowiono to przez Kościół, lecz się wzieło od ludzi.Natomiast papież Sylwester II zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, są różne legendy tego, że niby go diabły porwali itd itp

Miałem nic nie pisac, to ostatni raz. Przepraszam



#35395 Problem kasowania postów, nicki i rozróby

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-15, godz. 23:05 w Zmiany w serwisie

Nikt z was pewnie niewie jak to jest chodzić z bandarzami na rękach, kiegy ściskasz pięść i krew leci z dłoni i na stopach tak samo jak się zdejmuje buty.Kiedy na lekcjach piszesz coś i masz kartki zakrwawione. Na czczęście kilka lat temu Jezus mnie uzdrowił mówiąc - uzdrawiam cie z twoich ran. Ksiądz mi nie pozwolił o tym nikomu mówić ale teraz juz można. Widziałem Go tak jak na obrazie "Jezu ufam Tobie", do dzisiaj ten obraz jest dla mnie jak żywy. Wierze w Jezusa, nie mogę powiedzieć - Jezus nie jest Bogiem, nie wierze w Niego. Chciałbym powiedzieć, że On naprawdę istnieje, że On nam pomaga i opiekuje się nami, On jest naszym prawdziwym Bogiem.
Niechce już nikogo namawiać, że jest tak a nie inaczej,każdy wybiera swoją drogę.Jak pisałem kiedyś - Bóg dał nam wolną wole i każdy robi to co chce i dlatego właśnie są przestępstwa, bo Bóg niczego nie zabrania, rób co chcesz, ale rób to z umiarem.Najważniejsze - kochaj blizniego swego jak samego siebie i kochaj Boga - to jest najważniejsze.
Przepraszam, może czasami nie udaje mi się wytłumaczyć pewne rzeczy, ale starałem się.
Sebol, nie gniewam się na Ciebie, było mineło, jest dobrze tak jak jest. Może db słusznie powiedział, że to nie jest miejsce dla mnie, bo jak napisane w Biblii, że nie trzeba mieszać sie w to co się dzieje i dać ludziom wolną wole i nie przeszkadzać im rosnąć w innej religii fałszywej, z innymi pogladami.Poprostu powiem Ci, że Bóg jest i Cie widzi, widzi wszystko co Ty robisz i czeka abyś Mu zaufał, abys powiedział że Go kochasz, więcej On nieczego od Ciebie nie potrzebuje, jesteś Jego dzieckiem.Życzę Ci tylko powodzenia.Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz popatrząc się w niebo i na ten świat.
NIewiem co tu jeszcze można wam napisać.Ostatnio brak mi słów.Poprostu trzymajcie się.Miejcie wiare, nadzieję i najważniejsze miłośc do wszystkiego.

Pozdrawiam



#34921 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 18:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tomaszu otwórz prosze Biblię Tysiąclecia, obojetnie które wydanie i przeczytaj odnośnik do 6:17 Ksiegi Rodzaju !


sebol, przeciez ja napisałem wyraźnie co to jest legenda!!! Czytasz w ogóle? A ten werset co mi podałeś to są prawdziwe słowa a nie żadna legenda ! Może dla ciebie to legenda, ale ja wierze we wszystko co jest w Biblii.

nie denerwuj się bo nie masz czym, każdy z nas na tym forum kiedyś palnął głupote, no cóż wszyscy jesteśmy ludzmi. Tobie chwała za to, że się przyznałeś !


tak, przyznałem sie, ciesz sie z tego ze ty mądry jestes :D Ja tam żadnej chwały nie potrzebuje. Każda moja wypowiedź wg was jest głupota. Trudno, nie czytajcie. Na forum jest dużo ludzi i akurat do was nie kieruje moich postów.


Niewiem już jak z wami rozmawiać, wole juz ze śJ sie dogadać niż z ateistami. Napisałem skąd ja to wziełem, sam tego nie wymyśliłem, czy wy w to wierzycie czy nie to wasz problem, a mnie nie oceniajcie i nie krytykujcie w co ja wierze, to mój własny wybór, moje poglądy i wierzenia. Do ateizmu napewno mnie nikt nie nakłoni. Koniec dyskusji z wami sebol i db

Pozdrawiam



#34916 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 18:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

O arce Noego, brałem z niekatolickiej strony, ze zwykłej, więc specjalnie dla ciebie, przeciez napisałes o książkach z geografii, więc masz



#34910 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 17:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Salih Bayraktutan, szef wydziału geologii na Uniwersytecie Ataturka w Turcji w styczniu 1994 roku poinformowała dziennikarzy całego świata o największym być może odkryciu w historii archeologii. Tureckie władze były przekonane, że przypadkowo odnaleziono pozostałości statku, który według biblijnej Księgi Rodzaju zbudował Noe, aby ocalić się przez Potopem. "Statek" spoczywał na wysokości ok. 2 tysiące metrów nad poziomem morza na zboczach gór Tendurek we wschodniej części kraju, około 28 km. na południe od najwyższej góry Turcji- Araratu. "Skamieniały statek" po raz pierwszy został zauważony w 1959 roku, podczas rutynowych pomiarów terenu, prowadzonych przez tureckie lotnictwo wojskowe.



Kolejna Arka Noego znaleziona została tym razem przez Chińczyków. Dwaj podróżnicy z Honkongu A.Juan i B.Lee twierdzą, że na górze Ararat odkryli szczątki znanej powszechnie od czasów Potopu Arki Noego. Odkrycie znajduje się około 18 kilometrów od uważanego dotychczas za oficjalne miejsce spoczynku odłamków tego biblijnego środka transportu. O swoim znalezisku poinformowali honkongską gazetę South China Moming Post. Chińscy odkrywcy twierdzą, że dotarli na Ararat w październiku br. po nieznanych ścieżkach, wskazujących im przez miejscowych Kurdów. Według ich relacji Arka ma się podobno znajdować na wysokości około 4200 metrów nad poziomem morza. Opisując swoje znalezisko powiedzieli w wywiadzie: "Zobaczyliśmy zlodowaconą drewnianą platformę z fragmentami ścian na jej bokach. Wszystko to przypominało pozostałości ogromnej drewnianej skrzynki". Podróżnicy z Honkongu wykonali nagranie filmu wideo, ale jakaś "niesamowita siła" zepsuła ich kamerę w trakcie filmowania Arki. W rezultacie tego nieprzewidzianego zdarzenia jedynym dowodem niezwykłego odkrycia stały się "dość mętne" fotografie, na których obaj Chińczycy są widoczni na tle zaśnieżonego stoku góry oraz niewyraźnego ciemnego obiektu.



Prosze bardzo panowie, geografem i reporterem nie jestem aby takie artykuły wymyślać, szkoda że niewiem jak tu zdjęcia wkleić



#34908 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 17:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Czy to TEN kawałek drewna?

Przemysław Kucharczak

link1

link2

link3

link4

(materiał zbyt obszerny, zamieniam tekst na odnośniki do stron zawierających ten artykuł | moderator)

A krzyz Jezusa ?? chlopie ja cie mialem za normalnego a tu taka pomyla ....


Prosze bardzo, jak uważacie że to ja wymyśliłem wszystko sam i nie czytam książek itp. Myślcie sobie co chcecie



#34907 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 16:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Myślcie o mnie jak sobie chcecie, mi to zwisa wszystko i tak was nieznam i kolegami nie jesteście. Każdy jest mądry z was, wiem, wszechwiedzące ludzie. Mądrzejsze od Boga, uważajcie siebie za Boga prawdziwego, mi to obojętnie. Te świadki niezle wam głowach namieszali. :D :D :D



#34905 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 16:27 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jak myślałem tak się stało, wyszedłem na głupka i odpowiedzi nie dostałem.

Od kiedy potop stał się legendą? Może pomyliłeś z "Potopem" Sienkiewicza? :D

Legenda - opowieść fantastyczna, posługującą się elementami niezwykłości oraz cudowności. - czyli wymyślona, nie prawdziwa.

Jeżeli chodzi o człowieka, no to napisałem, o tej ewolucji, powoli człowiek sie kształtował, od małpy niby, ze to juz było udowodnione, a okazało się, że jednak był jeszcze wcześniej od tych dziwnych małp.A tak pozatym, to KK uczy, że Bóg stwarza z "niczego", Mu nie potrzebne inne zwierzęta czy tam jeszcze coś aby stworzyć człowieka. 2 Mch 7;28

A jeżeli chodzi o krzyż, to jezeli nie wierzysz to ci nic nie pomoże oprócz tabletek i leków ale i tak to trzeba sobie uświadomić ze pomoże :D

Nie wierzysz to nie, twoja sprawa, może i powstałęś od małpy czy tam od robaka jakiegoś, ja napewno nie. Jak napisałem wyżej, ze człowiek aby uwierzyć, musi to zobaczyć. Jeżeli Bóg do ciebie przyjdzie i powie - Sebolku, Ja istnieje, wierz we mnie, dotknij Mnie i sprawdź! No to pewnie uwierzysz, ale jaka to będzie wiara? Jak ja mogę wierzyć np że istnieje komputer skoro to jest oczewiste. To już nie jest wiara. I właśnie na tym polega ateizm, że żyjesz tylko tym, co widzisz, co jest oczewiste



#34885 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 13:22 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To w takim razie jak powstał świat? Jak powstał człowiek? Jezeli od małpy, to poprosze mi wyjaśnić jak to możliwe skoro znaleźli ileś lat temu szkielet człowieka który był starszy od szkieletów tzw małpoludów? Podczas II WŚ znaleźli szczątki Arki Noego i komuniści szybko to zniszczyli, bo wszystko by się zgadzało z Biblią. Jak to możliwe, że znaleźli Krzyż Jezusa i każdy kto go dotknął był uzdrowiony. Jak to wszystko jest możliwe skoro Boga niema?



#34846 seks przed ślubem według WTS

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-10, godz. 01:37 w Seksualność

To ja już niewiem czy ja dobry czy ja zły :D



#34832 Kim Jest Chrystus ?

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-09, godz. 19:25 w Trójca

Odpowiedz na czym polega mój błąd skoro ja błądze, nie można kierować sie tylko kilkoma wersetami które mówią ze Jezus jest niższy od Ojca i jest człowiekiem, inne mówią ze jest Bogiem, więc to wszystko trzeba połączyc i wtedy dopiero przemyślec



#34830 Kim Jest Chrystus ?

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-09, godz. 19:17 w Trójca

Tak, sie zgadza ale w takim razie wytłumacz mi - Jana 1;3 , jak to możliwe jezeli Jezus jest stworzony to sam siebie stworzył? To pytanie juz było i były rózne odpowiedzi, lecimy w kółko znowu.Odpowiedz teraz jak rozumiesz to.

Zauważ - "było Słowo", nie powstało na początku Słowo, lecz było, było zawsze u Boga i z Bogiem i same Słowo jest Bogiem.



#34827 Kim Jest Chrystus ?

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-09, godz. 18:55 w Trójca

george27 na to juz była odpowiedz dawno, znowu do tego powracać i tłumaczyć? Kilkakrotnie pisałem, ze Jezus przychodząc na ziemie, stał się człowiekiem, a człowiek ma łzy, ból, cierpienie, choroby itd itp , a czy Bóg to ma? Więc dlatego Jezus pod postacią człowieka mówi ze jest nizszy od Ojca, bo Ojciec niema tych cierpirn, pragnien co Jezus będąc człowiekiem. Bóg nie jest człowiekiem, nie może tak sobie urodzic i nadac zycie innej osobie jak to robi człowiek. Nigdzie niema napisanego kiedy dokładnie Bóg "stworzył" Jezusa, on może Go zradzac wiecznie, czyli przez całą wieczność z nim jest, ale jest Ojcem, a Jezus Synem. Jest Synem, bo zstąpił z Nieba nauczać o Ojcu a nie o Sobie, sam sie nie przyznawał kim właściwie jest, nawet uczniowie nie wiedzieli dokładnie bo do konca pytali - kim On jest?



#34786 Sobór Nicejski – coś mi tu nie gra !

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-09, godz. 12:48 w Ogólne

Lepiej poczytać historie Kościoła, jak sie rozwijał, jak apostołowie głosili i co głosili, jak się kształtowała religia, jakie mieli przesladowania, jak wyglądała eucharystia itp. Bardzo ciekawe



#34749 Sobór Nicejski – coś mi tu nie gra !

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-08, godz. 22:02 w Ogólne

dlaczego? Ty widzisz Jezusa jako swojego Boga! i ci wolno! ja go widze, jako człowieka !(jeżeli oczywiscie przyjąc, że jest to postac historyczna) i też mi wolno!


Nie mówie ze Ci nie wolno, mów co chcesz, to Twoja prawda, Twój rozum i Twoje wierzenia, tylko ja juz nie zamiezam z Tobą dyskutować w tym temacie i niechce tego komentować. Poprostu w tych dwuch wypowiedziach zobaczyłem tak jakby słowa - "wy debile, wierzycie w głupoty" i dużo śmiechu. Przykro



#34743 Prowadzenie Rozmów Na Podstawie Pism

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-08, godz. 20:56 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

A ja mam cenniejszą, tą z 1991 roku wydanie :)



#34742 Sobór Nicejski – coś mi tu nie gra !

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-08, godz. 20:53 w Ogólne

No to Jezus, musiał byś strasznym w/g Was "politykierem" laugh.gif biggrin.gif


i to jeszcze jakim! ;-) w końcu głosił, że przyjdzie jego królestwo ! po wielkim puczu ! ;-)



Zostawie to bez komentarza...



#34700 Kim Jest Chrystus ?

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-08, godz. 15:44 w Trójca

Tak wszystko się kręci w Biblii i nie da się zrozumieć prawd Bożych zwykłym człowieczym rozumem, napisane ze jest tylko jeden Bóg, później ze Jezus to też Bóg, a gdzie indziej ze Duch Święty jest tak jakby większy od Jezusa. W innym wersecie oddzielono te 3 Osoby, są różni ale stanowią jedno. Z tego właśnie się wzieła nauka o Trójcy Świętej która stanowi jednego jedynego, prawdziwego Boga.



#34672 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-08, godz. 10:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

'Jacy ludzie sa slabi' - narzekasz - 'jacy maloufni.' Ze przestaja wierzyc.
Czyzbys byl lepszy od swego niewierzacego blizniego? Czyzbys go osadzal?
Czy nie wiesz, ze nabycie wiary jak i jej utrata sa... aktem wiary?
Albo przekonaniem?
I ze to wymaga ogromnego trudu - uwierzyc jak i zwatpic?


Nie osądzam nikogo i nie wywyższam się, bo jestem taki sam jak i wszyscy inni. Piszę tu o ludziach, a ja tez do nich należę, też jestem człowiekiem i też często zadaje sobie takie pytania. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem



#34651 Kim Jest Chrystus ?

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-08, godz. 00:49 w Trójca

Kogo szatan nienawidzi najbardziej? Jezusa, bo pokonał zło. Z nauczania WTS wynika, że - Jezus juz nie jest Bogiem, do Jezusa nie można się modlić, Jezus odchodzi na drugi plan, został tylko posłańcem Ojca i nic więcej. Szatan zrobił swoje, został mu tylko Ojciec, bo Jezusa i Ducha Świętego za pomocą WTS juz się pozbawił.

Mt 24 : 4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. 9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

Jak widać Jezus mówi ze będziemy w nienawiści u innych z powodu Jego imienia - Jezusa, a nie "imienia Jehowa". ŚJ tłumaczą ,że to właśnie Kościół się pojawił później i w błąd wprowadził, a kiedy zapytałem gdzie byli te świadkowie od samego początku, to powiedzieli że byli czasami "przebłyski" ale w 19 wieku dopiero "się rozkręcili". Więc poprosiłem aby mi podali chociaż jednego człowieka który by głosił tak jak WTS, podali mi przykład - Tertulian... zostawiam to bez komentarza, bo jezeli ktoś zna jego nauki, to wie o co chodzi. Jak widać wszystko się zgadza, liczne wojny, trzęsienia ziemi, jest głód (w Afryce i innych państwach ), proroków jest full teraz różnych i każdy głosi inaczej, a ludzie słuchają i wierzą w to.



#34645 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-07, godz. 23:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

tak czytam, czytam i widze jacy ludzie są słabi, jak łatwo przestać ufać Bogu, chcecie tylko dobra, aby wszystko się układało, aby Bóg wszystko za was robił... Tak szybko tracicie wiarę, a czy w ogóle wierzyliście? Padały pytania - skoro Bóg jest wszechmogący czemu nie powstrzyma zło? Odpowiedź jest w Biblii przecież, Bóg dał człowiekowi wolną wole, co chce to robi, każdy człowiek sam odpowiada za swoje czyny, jeden się trzyma zasad biblijnych a drugi nie i tyle.Też kiedyś miałem takie pytania - dlaczego tak jest, przeciez Bóg to miłość!!! Na czym polega ta miłosc? Bóg daje nam Swą miłość ale nie każdy ją przyjmuje bo ma wolną wolę i postępuje tak, jak chce.Może to próba waszej wiary, może Bóg chce sprawdzic czy naprawdę Go kochacie i w Niego wierzycie. Pamietajcie słowa Jezusa - Mt 7;24-27 ! Tą skałą jest Jezus, Bóg.Ten dom to nasze życie ale coś musi trzymac nasz dom na tej skale, pewien fundament, a tym fundamentem jest nasza miłość do Boga, nasza wiara w Niego. Jeżeli dom ma dobry fundament, to żaden wiatr, żaden deszcz, żadne burze go nie zniszczą, mimo wszystko będzie stał. Są w naszym życiu pewne burze i deszcze. Ktoś zbudował swój dom na piasku i burze zniszczyły ten dom. Musicie spróbować ponownie go zbudować ale juz na twardszym podłożu, z mocniejszym fundamentem. Pamiętajcie, ten dom niema wad, nie będziecie chcieli wyprowadzić sie do innego, lepszego, bo lepszego niema.
Niektórzy myslą (mówią)- kiedy prosiłe(a)m Boga o pomoc, nie pomógł mi, było mi ciężko, a On mnie nie wysłuchał, więc Go napewno niema... W takim razie nawiązuje się pytanie - a czy kiedyś Go podziękowałeś? Czy kiedyś, kiedy coś sie układało w życiu pomyślałe(a)ś że to dzieło Boga i czy powiedziałe(a)ś - Boże, dziękuję Ci za to ! Każdy do Boga tylko z problemami, ze cos nie tak, że źle i tp, a Bóg czeka od nas miłości jak kochający ojciec który dadząc swemu dziecku zabawkę czeka na radość dziecka, na to że dziecko będzie szczęśliwe że tatuś dał tą zabawkę, czeka chociaż na małe słowo "dziękuję ci tato" wychodzące prosto z serca. Bóg kocha każdego z nas. I troszczy się o nas, a my mając wolną wolę robimy to co chcemy, a On czeka na nasze serdeczne słowa - Ojcze kocham Cię.

Pozdrawiam



#34629 Religia a polityka

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-07, godz. 20:34 w Ogólne

Jakby politycy słuchali porad Kościoła, porad biblijnych oczewiście a nie biskupów tzn - nie zabijaj, nie kradnij, nie... i tp czy byliby wojny, korupcja, przekręty różne itd itp ? Pod takim względem musi się wtracać a nie doradzać kto ma ządzic, z jakim panstwem lepiej trzeba sie trzymac a z którym gorzej.Taka moja opinia.



#34620 Prowadzenie Rozmów Na Podstawie Pism

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-07, godz. 20:09 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Staram się ale teraz czasu niemam za bardzo bo egzaminy i inne lektury czytam, więc stoi w miejscu, niewiem, może ktoś jeszcze pracuje nad tym po cichu :D



#34617 Religia a polityka

Napisano przez Tomasz O. on 2006-09-07, godz. 20:07 w Ogólne

Myślisz, że tak będzie lepiej? Lepiej jak światem będą żądzić ateiści lub śJ? :) Moim zdaniem powinien się wtracać w politykę, oczewiście bez przesady, jak to robi Rydzyk że namawiał ludzi do głosowania na Kaczyńskiego