Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika P.K.Dick

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez P.K.Dick (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-09 )



Sort by                Order  

#142053 Niech żyje Forum!

Napisano przez P.K.Dick on 2011-01-13, godz. 20:36 w Oceń forum

Nie wiem co jest ze PW do mnie sa blokowane Coralgolu, wydaje mi się że nie blokowalem tego sobie w ustawieniach. Napisz do mnie na tymczasowego maila kolezanki [email protected] bo mam kilka pytan do Ciebie.



#141870 Nowe forum

Napisano przez P.K.Dick on 2010-12-14, godz. 17:06 w Strony polemizujące z Brooklynem

Może ktoś z osób Zabiełły na tym forum zapomniał że forum jest dla piszących a nie piszący dla moderatorów i adminów :)
A królestwo podzielone.. czyż może się ostać?



#138834 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez P.K.Dick on 2010-10-17, godz. 09:18 w Oceń forum

Bóg sie nie myli qwerty, biedne dziecko niewiary, a to On zapowiedział Armagedon. Niezależnie od dnia i godziny w jakiej nastanie, obietnica Boża się spełni.



#137497 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-27, godz. 05:18 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja im ubliżam..? No wybacz ;)

Kogo masz na myśli R.Franza może ?

Co o nich wiesz dobrego i naukach które głoszą ?

Ubliża im najwyżej własna postawa do świata i alternatywnych
religii chrześcijańskich - a tu na forum będąc dłużej ode mnie
czego się nauczyłeś ?

O losie...nie mam więcej pytań chwilowo ;)


Cfaniakujesz Oskar. Z jednej strony piszesz że studiujesz ze SJ ale tu pokazujesz jakby drugą twarz. A więc jesteś dwulicowy. No chyba ze na studium pokazesz swoj wpis własnie w stylu " Ubliża im najwyżej własna postawa do świata i alternatywnych religii"
A z drugiej strony mało mnie nie pobiłeś jak wspomniałem o papieżu. Nie wyrosłeś jeszcze więc z kultu białego ojca ( Ew. Mateusza 23:9).
Szkoda więc gadać.



#137496 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-27, godz. 04:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Uśmiałeś się? To dobrze. Śmiech to zdrowie.



#137477 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 21:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nie miejsce tu na rozmowę o tym dziwnym człowieku, którego ty nazywasz "jednym z największych polaków i papieży jakich mogę ciepło wspominać" .
A co do grupy ludzi z Brooklynu którym tu ubliżasz, raczej nie pojmiesz wielkości czynionego przez nich dzieła.



#137473 nowa religia z nową lepszą prawdą czy nowa niewola?

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 21:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To co czytasz na tym forum to w większości subiektywne emocje ex świadków, niewiele mające wspólnego z rzeczywistością. Po prostu inna propaganda.I tak ma być: masz się trwale zniechęcić do ŚJ na 100 tyś sposobów.



#137471 Skrajne przypadki

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 21:28 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dość skrajny przykład, na pewno to nie norma i zauważmy: "po 8miu latach cudownego związku odchodzi do miłości z liceum (tym razem zostaje wykluczony)",
Fakt że go wykluczyli świadczy na korzyść zboru.



#137470 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 21:24 w Tematyka ogólna

Zauważyłeś więc tylko to, co chciałeś zauważyć, widocznie tylko tego szukałeś.....



#137469 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 21:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Wiedziałem że ani w ząb nie mnie nie zrozumiesz.



#137464 "BIBLIOTEKA STRAŻNICY" na cd

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 20:45 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Wiesz Polarmie, ludzie mają różne pobudki.
Jedni chcą toczyć krucjaty, kolacji nie zjedza a muszą odpisać i dokopać przeciwnikowi.
To uważam za chore. Mam nadzieję że Czarek nie szlifuje miecza....



#137460 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 20:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ale jako pokutę na kolanach dookoła kościoła nie ganiali :) A Księża nie raz ;)

Ta wypowiedż mnie zainteresowała.Możesz rozwinąć myśl z tym koszmarem?Dlaczego tak myślisz?



Sorry, dopiero zauważyłem Twoje pytanie.
W każdej społeczności wykluczenie nie jest przyjemne. Jeżeli rzecz dzieje się w małej miejscowości gdzie odtąd prawie codziennnie będzie spotykać w sklepie wielomówiące spojrzenia, odczuwać wyrzuty sumienia... jaka to frajda?
Jeszcze 20 lat temu, jak na dalekiej prowincji dziewczę zaszło w ciążę, niejednokrotnie lepiej było jej wyjechać niż topić się ze wstydu przed wioską. Tu może być podobnie.



#137458 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 20:06 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak ??? To dlaczego Karol Wojtyła nie ustąpił, lub nie walczył z kulterm maryjnym? Przecież był gość kumaty, czemu popierał bałwochwalcze kulty? Dalej widzisz to tak prosto? Świadkowie mimo wszystko coś reformują....



#137452 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 18:24 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Spoko, ja się tak szybko nie obrażam, Więcej, mogę nawet spróbować wyobrazić sobie co czujesz. Postaw się jednak w sytuacji osób odpowiedzialnych za kilka milionów braci. Dalej byłoby to wszystko takie proste? Wątpię.



#137449 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 18:10 w Tematyka ogólna

Jeżeli już, to samodzielnego myślenia można chyba bardziej oduczyć niż nauczyć ;) Jeżeli te twierdzenie miałoby być prawdziwe, tak powinno być zapodane.



#137440 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 16:45 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Oskar, piszesz bardzo radykalnie. Zycie nie jest takie proste.
Życie wykluczonej w małej miejscowości, wiosce, po opuszczeniu ŚJ może być koszmarem większym niż bycie np. słabą duchowo, nieczynną siostrą.



#137428 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 14:44 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

" Zakładasz z góry jakoby tylko Organizacja ŚJ była tą najwłaściwszą"
Nie wiem gdzie Ty to przeczytałeś w moim liście, ale ok, nieważne....
Wiesz co Oskar?
Dla mnie jest to rzeczą drugorzędną, ta rywalizacja, rankingi: kto uważa że jest bliżej Boga, a kto dalej....
Pismo św jest księgą zachwycającą, powstało wczesniej niż się pojawili ŚJ i to dobrze jest umieć oddzielić w swoim rozumowaniu.
Nie będę potępiał tu ŚJ bo widzę dobre plony ich działań. Wiem też, że popełniają błędy jak to robił Dawid i Salomon, Ap. Piotr i inni...
Bóg to osądzi. Ale szczucie jednych ludzi na drugich, szukanie fałszywych niewolników, zostawiam to innym.



#137415 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 10:44 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To bardzo poważna sprawa i niemały problem. Osoba będąca ŚJ jest przecież osobą wierzącą. Jako taka wierzy że Bóg ma swoich ludzi na ziemi. Spodziewa się że ci Boży wybrańcy będą prawymi ludźmi. I jako tacy zechcą spełniać Boską wolę. Ale przy okazji, niejako po drodze, utwierdzono ją w przekonaniu że ten kanał jest nieomylny. I tu zaczynają się schody. Bo kiedy da się to zweryfikować okazuje się być inaczej. Wszyscy bowiem błądzą i brak im chwały Bożej. Czy to jednak oznacza że białe jest czarne?

Tylko zakochany lub głupiec widzi albo same zalety albo same wady. Uważacie że można określić których jest więcej w przypadku Świadków Jehowy? Odpowiedź jaka nasuwa mi się po wielu latach badań zagadnienia wydaje mi się taka:

To zależy od pokroju samego zainteresowanego. Jeżeli takowy dobrze się czuje w klimatach uporządkowanego, odgórnie narzuconego trybu życia, opartego na kontrastach, okaże się że społeczność SJ będzie dla niego zbawienna. W tym przypadku zasady jakimi rządzi się ta społeczność będą korzystne. Dadzą mu bowiem kręgosłup moralny, pokażą sens życia, pracowicie wypełni on czas.

Dla takiej osoby odejście będzie równoznaczne z nabyciem ciężkiej choroby, cierpieniami natury moralnej, życiem rozdartym i poczuciem niespełnienia. Lepiej niech nie odchodzi.

Co jednak z człowiekiem który lubi niezależność, eksperymenty, przekorę? Będzie się u SJ dusić. Dla takiego ta organizacja będzie niczym klatka dla ptaków. I co, ma odejść? Człowiek potrzebuje innych ludzi, źle się bez nich czuje. Więc każdy sam musi podjąć decyzję, taką, jaka będzie dla niego najlepsza. Czasami dobrze nic nie robić bo życie samo podda stosowne rozwiązanie.

Zauważmy że charakter i usposobienie człowieka też się czasami zmienia. Nic przecież w miejscu nie stoi. To co dziś wydaje się złe, jutro może przynieść korzyści.



#137410 "BIBLIOTEKA STRAŻNICY" na cd

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-26, godz. 07:08 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Jesteś wykluczony a mimo to chcesz czytać publikacje ŚJ. No cóż jeżeli w pożytecznym celu, to warto.



#137398 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-25, godz. 20:21 w Tematyka ogólna

Lam, and tego nie pojmie, ma w rodzinie SJ co jest dla niego wystarczająco upokarzające, bedzie walczył do końca wyszukując negatywy, odciągając wnuki od ŚJ, prowadząc partyzantkę. W sumie nie ma co gościa potępiać.



#137392 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-25, godz. 19:09 w Tematyka ogólna

I tak oto bezsilny and walczy z pozytywnym myśleniem, traktując ŚJ jak automaty.Tymczasem ty sam będąc w sidłach poważnego uzależnienia od netu toczysz daremną walkę . Moje wyrazy współczucia.



#137366 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez P.K.Dick on 2010-09-24, godz. 22:33 w Tematyka ogólna

W grudniowym numerze Przebudźcie się, na stronie 22 giej przeczytać można ciekawy art. "Jak wyjaśnić biblijny pogląd na homoseksualizm".
Młodemu człowiekowi sugeruje się rozsądne podpowiedzi typu "Nie jestem do nich uprzedzony jako do ludzi, ale nie pochwalam ich postępowania", lub " Nie akceptuję homoseksualnych czynów, ale do ludzi nic nie mam".
Niewolnik stanął na wysokości zadania.
Publikacja dostępna jest tu: http://www.jw.org/in...on=QrYQCsVrGZNT



#135959 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez P.K.Dick on 2010-08-22, godz. 19:05 w Obowiązki teokratyczne

Beres, nie powinienes tak rozpowszechniac tego filmu przeciez wiesz o tym.



#135328 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez P.K.Dick on 2010-08-09, godz. 19:05 w Oceń forum

nie dasz rady mnie sciagnac w dol do swojego bagienka dikuś ^_^

a gwoli scislosci, wiem, ze dobrze wiesz jak sie pisze moj nick, wiec po co ta ignorancja i brak szacunku i celowe znieksztalcanie? czy dobrze sie poczules rzucajac zaczepke? masz satysfakcje z dziecinnego zachowania?

ojjj wielką jak widzę :lol: foremki i piaskownice tez Ci kiedys przyniose drogie dzicko ^_^



Tradycyjnie: jak brak argumentow merytorycznych w dyskusji probujesz zdyskredytowac adwersarza..
Czyli znów nic nowego i na dodatek zamiast do swojego malucha piszesz na forum. Troche koncentracji w sianiu nienawiścią, bo twoja kobieta da ci po łbie :)
Widze ze wątek wyczerpany, proponuje moderatorom brac sie za kasowanie :)



#135271 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez P.K.Dick on 2010-08-08, godz. 21:44 w Oceń forum

Napisz coś, czym mnie zaskoczysz rhundz, tylko na tyle Cię stać ?

Prz 24:16 NS "Bo prawy może upaść nawet siedem razy i na pewno wstanie; lecz niegodziwi zostaną doprowadzeni do potknięcia wskutek nieszczęścia."


Iz 54:17 NS "Żadna broń wykonana przeciwko tobie nie okaże się skuteczna i potępisz każdy język, który się podniesie przeciwko tobie w sądzie. Oto dziedziczna własność sług Jehowy, a ich prawość jest ode mnie" ? brzmi wypowiedź Jehowy."

Teraz ja berek. To znaczy się narażam.

Ciekawe który z nas skuteczniej "włoży kij w mrowisko".:rolleyes:


Jakikolwiek pretekst będzie dobry aby dołozyć tym Świadkom, takie posty to świetna pożywka dla tych co nienawidzą ŚJ.
Jezeli taki rhunz na żądanie wyszukuje moje stare negatywne uwagi, to co mógłby zrobić pożytecznego gdyby się za to wziąl? Taki potencjał i się marnuje na forum ;)