Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Oko-Rentgen

Odnotowano 720 pozycji dodanych przez Oko-Rentgen (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-06 )



Sort by                Order  

#81145 Czy tutaj w ogole jest chocby jeden Swiadek?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-14, godz. 01:24 w Szukam kontaktu

Jestem ŚJ dlatego tylko obserwuje co sie tu dzieje ale udziału w dyskusjach nie biore :ph34r:

Cześć Twin87
Szkoda, że nie chcesz podyskutować tutaj broniąć poglądy śJ.

Twin, żadna szkoda. Wszystkiego dobrego.



#81144 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-14, godz. 01:15 w Tematyka ogólna

Oko nie zapominaj, że pedofil też jest człowiekiem.

O to nikt nie pytał - to było założenie, pytanie brzmiało inaczej.



#81067 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-13, godz. 02:37 w Tematyka ogólna

Bezkonkurencyjnie każdy człowiek zasługuje na szacunek bez względu na jego denominację etc ale wcale nie musimy zgadzać się z jego wyborem, zdaniem etc. ...

Gwałciciel, pedofil, morderca lub terrorysta etc. też zasługuje? Bo z definicji to też ludzie. Denominacja mnie mało interesuje - to rybka.

Grzesiu podajesz tutaj ekstremalne przypadki - tacy ludzie są przestępcami i w większym czy mniejszym stopniu ponoszą kary za swoje postępowanie a nie rozmawiamy tutaj o marginesie społecznym.

Życie składa się z wielu różnych czynników, przypadków i kontrastów - niestety, nie będzie to zawsze wspaniały krajobraz z pachnącymi kwiatuszkami, trzepocącymi skrzydełkami motylkami i prześlicznie spiewającymi słowikami. Zgwałcić wcale nie musi jakiś tam nie wiadomo jaki przestępca, może to zrobić również partner w małżeństwie - to tak na marginesie tematu o marginesie. I to wszystko nie jako umówiona wcześniej gra, tylko rzeczywiście. Bardzo interesującą sprawą jest też negowanie pewnych faktów przez ludzi, na przykład przy skonfrontowaniu Świadka Jehowy z zagadnieniem występowania pedofilii w organizacji, często pada odpowiedź: "U nas czegoś takiego nie ma". Jeśli chodzi o poruszone przeze mnie zagadnienie, to w sumie odpowiedzi mi nie udzielono na postawione przeze mnie pytanie, czy takie osoby też zasługują na szacunek, bo z definicji fungują jako osobniki ludzkiej rasy - a w zamian za to zostali oni zakwalifikowani bezpośrednio do przestępców i marginesu społecznego. Ale rozumiem, że została tutaj poruszona niełatwa kwestia, na którą być może nie da się w ogóle odpowiedzieć, więc nie należy się z jakąkolwiek wypowiedzią w tym tak bardzo specyficznym kierunku liczyć. Jak widać, cała ta problematyka wcale nie musi być tak bardzo od nas oddalona, jak nam się przeważnie wydaje, a marginalnym zagadnieniem - w obliczu tego wszystkiego - staje się kwestia denominacji, z której ludzie są tacy dumni i którą często na pierwszym miejscu stawiają.



#81061 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-12, godz. 21:08 w Tematyka ogólna

Wystarczy proste porównanie nauk WTS z tym co naucza Biblia aby to stwierdzić i móc mieć co do tego pewność.

Pewności raczej nigdy nie ma w takich sprawach, ale jedno jest - jak piszesz „proste” - że sam osobiście siedzisz w otoczeniu o „sekciarskich” ciągotkach, więc o jakiejkolwiek neutralności w Twoich wypowiedziach nie ma mowy - wybacz.



#80995 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-12, godz. 15:18 w Tematyka ogólna

Jakiego pana słuchają śJ? Bo na pewno nie Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa.

Fenomenalna pewność w stosunku do innych grupek religijnych?



#80977 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-12, godz. 04:10 w Boże Narodzenie & Sylwester

W sumie to ŚJ sami się ośmieszyli, nie próbując nawet dowieść swoich racji (...)

Oni wcale nie muszą Tobie niczego udowadniać - imponująca poza?



#80970 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-11, godz. 20:46 w Tematyka ogólna

Bezkonkurencyjnie każdy człowiek zasługuje na szacunek bez względu na jego denominację etc ale wcale nie musimy zgadzać się z jego wyborem, zdaniem etc.

Gwałciciel, pedofil, morderca lub terrorysta etc. też zasługuje? Bo z definicji to też ludzie. Denominacja mnie mało interesuje - to rybka.



#80931 Biblia - tworzenie własnego kanonu

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-10, godz. 15:32 w Sola Scriptura

Ja porównuję wiarę bardziej do matematyki. Nie możesz sobie uznać, że 2+2=4 a że 3+3=6 już nie.

Gdyby była wiara, to nie musielibyśmy zniżać jej do nędznego poziomu liczb, bo wiedzielibyśmy, że jest ona wyjątkowa i nieporównywalna.
Rzym. 4:14 Bw „Bo jeśli dziedzicami są tylko ci, którzy polegają na zakonie, tedy wiara jest daremna i obietnica wniwecz się obróciła;”



#80906 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-10, godz. 01:36 w Boże Narodzenie & Sylwester

Chciałbym się w końcu wybrać, ale bardzo dziwnie bym się chyba czuł. ...

W takim przypadku dobrze by było wybrać się w taką podróż z kimś jeszcze innym - wspólnie zawsze raźniej i bezpieczniej.



#80901 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-09, godz. 22:17 w Tematyka ogólna

ich mozna załowac, że sa jak CI ŚLEPI PROWADZENI PRZEZ SLEPYCH..........

Owszem, niektórzy z nich są również pożałowania godni, ale nie wszyscy - i na tym polega właśnie cała trudność i sztuka, aby umieć takie sprawy odróżnić. Ekstremalne punkty widzenia typu "wszyscy są cacy" lub "wszyscy są do bani" nie będą tutaj (i nie tylko tutaj) odpowiednią pomocą.



#80895 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-09, godz. 21:07 w Tematyka ogólna

Każdego trzeba szanować

Szanować należy tego, kto na to zasługuje - nic więcej.



#80894 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-09, godz. 20:54 w Boże Narodzenie & Sylwester

W związku z tym chciałbym zadać pytanie: czy w okresie bożonarodzeniowym są podczas zebrań ŚJ poruszane jakieś okołoświąteczne tematy - np. znaczenie wcielenia Archanioła Michała, dlaczego akurat wtedy zstąpił na Ziemię itp.? Czy może raczej ŚJ robią wszystko, aby mówić o czymś innym?

Wystarczy się odpowiednio ubrać i samemu zawitać na zebraniu - będzie informacja z pierwszej ręki.



#80881 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-09, godz. 14:45 w Boże Narodzenie & Sylwester

Razu jednego dopuściłem się prowokacji

Czyli taki niegrzeczny czyn uczyniliśmy.



#80859 Miłość i poświęcenie Boga a antytrynitaryzm

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-09, godz. 05:21 w Trójca

A u antytrynitarzy jest najgorzej - Bóg sam nie zstąpił na Ziemię ani nie umarł na krzyżu, tylko podstawił kogoś innego. Takiego "Boga" nie zamierzam czcić, bo wówczas nie jest on czci godzien.

A co byś zrobił (teoretycznie przyjmując), gdyby się okazało, że On rzeczywiście taki jest?



#80838 MODLITWA

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-08, godz. 12:50 w Ogólne

Cytat z innego forum:
w górach to każdy głupi może poczuć Boga, a tylko nieliczni dostrzegą go w zatłoczonym pociągu

Obawiam się, że ktoś ostro pomylił Boga ze świeżym powietrzem lub wolną przestrzenią i tak mu zostało.



#80827 Miłość i poświęcenie Boga a antytrynitaryzm

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-07, godz. 21:11 w Trójca

Napisałem po prostu, co czyni chrześcijaństwo tak odmienne od setek innych religii, jakie są na świecie. Bez Trójcy Świętej i wcielenia Syna Bożego nie stanowiłoby żadnej alternatywy wobec judaizmu czy islamu, a nawet byłoby jeszcze gorsze.

I nie wiem, kim bym wtedy był. Ateistą? Buddystą? Co to ma do rzeczy? ...

Dziękuję za Twoją odpowiedź. W umyśle człowieka może powstać takie pytanie: co jest istotniejsze, bycie w pierwszej kolejności chrześcijaninem czy człowiekiem?



#80768 Miłość i poświęcenie Boga a antytrynitaryzm

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-07, godz. 03:43 w Trójca

I właśnie dzięki temu jestem chrześcijaninem - bo Bóg jest z jednej strony tak potężny, a jednocześnie tak bliski ludziom.

A jakby Bóg nie był taki potężny ani taki bliski ludziom, to kim byłbyś?



#80763 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-07, godz. 01:00 w Humor

Poczyta, pozna prawdę i będzie finał z workiem i prezentami.



#80592 Doktryny ŚJ są niezgodne z biblią?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-04, godz. 03:09 w Tematyka ogólna

Nalezy dodać, że nie ma w Biblii mowy by opieczętowanie kończyło wię na 144.000 a trzeba zauwazyć że w Apokalipsie 9:4-5 jest mowa również iż tylko opieczętowanych Bóg będzie chronił przed zabijaniem - czyżby zwykli świadkowie mieliby być zabijani przez Jehowę? ;)

Czyli w końcu co to są za pomyleńcy ci z tych 144 kilo?



#80581 Sprawozdania ze służby - psychomanipulacja

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-03, godz. 16:26 w Obowiązki teokratyczne

A tak po za tym to ciezko jest mi uwierzyc zes tak grzecznie wysiedzial przez 3 dni 8-9 godzin dziennie w pelnym sloncu - no chyba zes tak zaprogramowany robociku.

Żaden problem wysiedzieć na kongresie - jak się chce.



#80578 Czym jest Strażnica?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-03, godz. 16:15 w Tematyka ogólna

Czy taka postawa jest znana ŚJ ?.

Nie



#80552 A co z sylwestrem ?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-12-02, godz. 15:42 w Boże Narodzenie & Sylwester

Pomysł niezły, taka 3 dniowa impreza:)

Zgadza się, dodam tylko, że wychodzimy bezszelestnie.



#80516 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-11-30, godz. 22:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Żona przypuszcza, że tak ale nie chce o nim rozmawiać.

OK, dziękuję Radku za Twoje odpowiedzi.



#80413 A co z sylwestrem ?

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-11-29, godz. 19:41 w Boże Narodzenie & Sylwester

Aczkolwiek mam pytanie - jak sprytnie przekonać rodzinę, żeby nie psioczyli że wychodzę 31 grudnia na impreze (sylwestra)?
Kto ma ciekawe pomysły, czekam na odp:)

Wyjdź 30 grudnia tego roku na imprezę.



#80335 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Oko-Rentgen on 2007-11-28, godz. 20:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Tego co mi opowiadała doszło kilka razy do seksu przedmałżeńskiego i zarówno on jak i ona zostali z organizacji wykluczeni.

A co się stało z tym bratem? Wrócił do zboru?