Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika palo

Odnotowano 232 pozycji dodanych przez palo (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-11 )



Sort by                Order  

#113462 Nadzorcy Obwodów/Okręgów

Napisano przez palo on 2009-02-11, godz. 22:15 w Obowiązki teokratyczne

Witam
Zaszedłem tutaj po dłuższej nieobecności i nie wiem czy taki temat przystoi i jak zostanie przyjęty :) Znajoma mnie poprosiła o zdobycie dla niej kilku nazwisk/miast nadzorców obwodów/okręgów (jak w temacie). Nie wiem do jakich niecnych celów chce taką wiedzę wykorzystać ale czy ktoś mógłby się taką informacją podzielić?



#103771 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-10-20, godz. 15:20 w Nowości z kraju i zagranicy

Pewnie nie chciała aby dzieci patrzały na ich kłótnie i tak dalej... Ale i tak do końca tego nie rozumiem... Nadgorliwego teokratycznie? W sumie to chyba lepiej aniżeli by pił na umór i bił żonę i dzieci.


a co ma jedno do drugiego? :) Domyślam się, że nie masz na myśli, że są tylko dwie takie skrajności ale mimo wszystko jest trochę bez sensu ten 'wybór'. I jedno i drugie jest, moim zdaniem, złe a matka chciała wybrać coś 'normalniejszego' w rozumieniu ogólnym.



#102079 Kim teraz jestem...

Napisano przez palo on 2008-09-23, godz. 09:03 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nic nie traci. Zmienia poglad w tej kwestii, ot tyle. Pojawiaja sie argumenty ktore go przekonuja do drugiej strony medalu.


Jak widać z cytatu poniżej i mojej odpowiedzi na niego moja pozycja jest znana ale jeszcze to skomentuję :)
Jeśli jest taka sytuacja jak opisałeś a 'wybrałoby' się jednak tę stronę medalu, co do której nie jesteś przekonany (a definicja wyboru na to pozwala) to działałbyś przeciwko sobie i nie byłoby to szczere. Dlatego faktycznie w tym sensie nie da się wybrać wiary jeśli jesteś przekonany co do argumentów ateistycznych bo to, co wtedy praktykujesz to nie wiara.

Ponownie, wybór, nie wybór - kwestia nazewnictwa:

Odnośnie ateizmu i wiary, to zastanawiam się czemu właściwie mówimy o wyborze. To kwestia nazewnictwa. Myślę, że lepszym określeniem będzie słowo: wybór.
Wybrałem ateizm, a raczej tak definiuje się moje podejście do rozumienia otaczającego mnie świata. Mieszamy pojęcia i dajemy się zapętlić dywagując nad tym, czy dokonaliśmy wyboru, czy nie. Zdecydowaliśmy o czymś, co z definicji świadczy o tym, że możemy kiedyś obrać inny światopogląd. Co prawda większe prawdopodobieństwo przejścia teisty na ateizm niż odwrotnie, bo prawda obroni się sama ;) :lol:


Dokładnie to miałem na myśli wcześniej :)



#102056 Kim teraz jestem...

Napisano przez palo on 2008-09-22, godz. 21:26 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Generalnie mówimy o tym samym tylko to, co dla Ciebie jest 'po prostu' traci dla mnie jest świadomym wyborem, że tę wiarę tracę :) Myślę, że to kwestia nazewnictwa.

Tak jak napisał Nilrem0 - jedna osoba przeczyta jakieś książki i zostanie (wybierze) wierzącą osobą a druga zostanie (wybierze) ateizm. Rozumiem już teraz o czym mówisz, że nie czujesz tego jako wybór ale w takim razie w ogóle nie wybiera się wiary tylko po prostu się człowiek 'przekonuje' do danego poglądu.

Ja to widzę tak: Przeczytałem książkę i faktycznie nie mam wyboru bo argumenty mnie tak przekonały, że postępując inaczej postąpiłbym wbrew sobie. Zaznaczam ponownie, jednak, że ma to zastosowanie w którą stronę by się nie poszło.



#102038 nowy regulamin

Napisano przez palo on 2008-09-22, godz. 18:10 w Do administratorów...

Te dane zostają usunięte wtedy... Ten link, który teraz jest przy Twoich postach jak się kliknie na nick przestałby być linkiem i byłby tylko nazwą użytkownika.



#102036 Kim teraz jestem...

Napisano przez palo on 2008-09-22, godz. 18:09 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

edd
Ateizm to nie wybór. To brak wiary w boga lub bogow, wiec nie mozna powiedziec, że nie wierzy się, bo coś tam. Nie wierzy się i juz. A tego posta nie pisałam z pozycji osoby wierzącej, więc niepotrzebnie tworzysz kontekst i odbijasz piłeczkę.


Nie edd ale tutaj zdecydowanie bliżej mi do niego... Jak to, że 'nie wierzy się i już'? Oczywiście, że tak nie jest. Nie wierzy się bo po rozważeniu argumentów za i przeciw dochodzi się do takiego wniosku. Wybór jest dość konkretny: wierzyć lub nie.

Analogia z wierzeniem, którą edd zaserwował, jest jak najbardziej słuszna. Różnicą jest tutaj źródło dowodów, które przekonują do podjęcia decyzji.



#101998 Kim teraz jestem...

Napisano przez palo on 2008-09-22, godz. 13:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dosyć ograniczone merytorycznie, więc nie podejmuje się polemiki ;)


A ja bym chętnie posłuchał uzasadnienia Brie...



#101978 Pieśni Królestwa

Napisano przez palo on 2008-09-22, godz. 09:29 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Dla takiej muzycznej jedności się na koncerty właśnie chodzi, gdzie wszyscy mogą śpiewać razem z artystą piosenki, które w moim odczuciu są fajniejsze niż pieśni królestwa :) Co prawda, na stadionie nie byłem nigdy, więc też nie mogę z osobistego doświadczenia się tutaj odnieść.



#101514 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-09-16, godz. 17:16 w Nowości z kraju i zagranicy

Niby na jakiej podstawie? Maja jakis trademark na te nazwe? :huh:

Moim zdaniem podstawy żadnej nie mają ale jakby się uwzięli to by co wymyślili.
W moim poście chodziło o to, że czy w filmie by się pojawiło coś o organizacji WTS czy nie podstawy by pewnie były te same. Prawnikiem nie jestem i daleko mi do tego a miałem na myśli tylko brak różnicy między użyciem nazwy WTS a nierobieniem tego. Chętnie posłucham wypowiedzi kogoś w tej kwestii obeznanego czy taka różnica istnieje.



#101479 Ubiór (dżinsy itp.) u Świadka Jehowy

Napisano przez palo on 2008-09-16, godz. 09:33 w Zwyczaje Świadków Jehowy

W innych karajach smialo sie chodzi w dzinsach i nawet w takim stroju glosi. Nawet na jakims filmie SJ to widac (chyba "organizacja godna swej nazwy")


Hmmm... Chyba, że tak. Zmylił mnie też fakt, że we wszystkich innych scenach jak głoszą to ma jednak spódnicę czy inny strój bardziej formalny.



#101458 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-09-15, godz. 21:04 w Nowości z kraju i zagranicy

Może post przerwy od kolejnej przepychanki i w końcu mogę się wypowiedzieć na temat filmu, który do mnie niespodzianie przywędrował dzisiaj (nie dostałem maila, że był wysłany, więc tym większa niespodzianka :) ).

Podobał mi się bardzo. Nie jestem geniuszem kinematograficznym i ciężko mi mówić kto był płytko/głęboko przedstawiony. Sara faktycznie jak na 17 lat za bardzo dojrzała ale jak już weźmiemy dłuższą wersję historii prawdziwej to się wszystko zgadza. Jonas był dla mnie super postacią. Było go mało bo film za krótki :) Ale jakby zrobili z tego Przeminęło z Wiatrem (też ostatnio widziałem i się zastanawiam dlaczego dopiero teraz :) ) to by ludzie na to nie poszli do kina :) Widać, że chłopak nie jest zadowolony z życia do końca, płaczem wita siostrę, płaczem radości... Ale jest mu mało i nie może wytrzymać i wraca. Trochę się tym zdziwiłem, prawdę mówiąc. Myślałem, że właśnie tym bardziej teraz z siostrą da radę.

Z punktu widzenia osoby zainteresowanej tematem, a w moim przypadku bycia trochę Teisem :), chciałoby się, żeby wszystko trochę bardziej zgłębić, więcej pokazać... ale zdaję sobie sprawę, że jak ktoś nie ma pojęcia o tym świecie (jednym i drugim) mogłoby to być nie do przełknięcia i sztucznie wydłużane. Z kolei bardzo bym chciał poznać właśnie recenzję filmu a) obecnego śJ (oprócz PK :) ) oraz B) osoby zupełnie 'z zewnątrz' problemu bo zdaję sobie sprawę, że nie potrafię obiektywnie na tę historię spojrzeć.

Wczułem się bardzo w Teisa z powodu własnej biografii ale, ponownie, wydaje mi się, że dla osoby z zewnątrz nie będzie on odebrany jakoś konkretnie i faktycznie może za mało był jego wątek pokazany. No ale tutaj wracam znowu do motywu długości filmu.

Rozpisałem się tak bez ładu i składu ale podsumuję jakoś :) Jak na 108minut (trochę mniej bo minus napisy) to pokazane było sporo i spójnie, bez przekłamań raczej (chociaż jeansy w służbie...?) z ciekawym oddaniem emocji i relacji między osobami. Osoba, która zna chociaż trochę środowisko i mechanizmy z nim związane na pewno w historię się wczuje.

Co do sprawy 'Organizacji' - w napisach końcowych była pozycja doradcy prawnego, więc kwestia procesów może być trafna. Chociaż z drugiej strony czy samo używanie 'Świadkowie Jehowy' nie mogłoby być powodem do podjęcia akcji przez WTS? Nikt nie ukrywa o której grupie społecznej jest to film :)



#101452 Ubiór (dżinsy itp.) u Świadka Jehowy

Napisano przez palo on 2008-09-15, godz. 20:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A propos jeansów (przepraszam ale jakoś polska wersja tego słowa do mnie nie przemawia :) ). Obejrzałem w końcu To Verdener (przyszedł DVD niezapowiedziany :) ) i w scenie jak Sara głosi z pewną starszą kobietą zaraz po tym jak podjęła decyzję o pionierowaniu widać jak idzie ulicą, tuż przed końcem sceny, że ma na sobie właśnie spodnie jeansowe :) Ciekawe czy mieli wcześniej uciąć ujęcie czy co ale jednak wtopa filmu :)



#101002 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-09-10, godz. 20:46 w Nowości z kraju i zagranicy

jak zamawiałem mieli napisane, że mają na stanie a teraz nie mają, więc albo fałszywa reklama albo bardzo zwarte szeregi ŚJ ;)



#100932 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-09-10, godz. 15:44 w Nowości z kraju i zagranicy

@Adelfos
Nie, nie ma.

A przed chwilą dostałem maila, że nie mają na stanie i mam czekać aż będą mieli ;)



#100908 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-09-10, godz. 11:27 w Nowości z kraju i zagranicy

Ale ja chcę mieć ładne DVD :) Zarobiłem sobie trochę pieniążków i wydaję na niepotrzebne rzeczy - przecież tak to działa ;)



#100898 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-09-10, godz. 10:15 w Nowości z kraju i zagranicy

Ja czekam już drugi tydzień na przesyłkę z tym filmem i kilkoma CDkami muzycznymi... Będę mógł ewentualnie puścić w obieg jak już wrócę do kraju i jeszcze ktoś nie będzie zaopatrzony :) Tylko na DVD nie ma polskich napisów.



#100297 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-09-01, godz. 10:03 w Nowości z kraju i zagranicy

Zadam 'niepopularne' pytanie - czy ten film można kupić gdzieś na DVD nie w Danii? :)

edit:

http://www13.cd-wow....;subcat=region2

znalazłem ale... mówią po angielsku :) Czyżby ktoś naprawdę zdubbingował ten film? Coś mi się nie chce wierzyć



#100256 Najśmieszniejsze teorie spiskowe

Napisano przez palo on 2008-08-31, godz. 20:02 w Humor

Jeszcze jest 'wizerunek' penisa w małej syrence :)



#99481 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-08-22, godz. 10:41 w Nowości z kraju i zagranicy

OK. Moje pytanie stąd, że patrzyłem w sklepie Amazon i nie ma jeszcze do zamówienia jako pre-order dlatego się zastanawiałem. Zobaczymy za tydzień w takim razie.



#99479 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez palo on 2008-08-22, godz. 09:55 w Nowości z kraju i zagranicy

Najwyraźniej coś z wątku przegapiłem albo nie rozumiem. Mówimy o premierze DVD W jakim kraju? :)



#99061 POZNACIE PRAWDĘ a prawda Was wyswobodzi.....

Napisano przez palo on 2008-08-15, godz. 13:55 w Tematyka ogólna

@Dudu

Czyli zakładasz, że Bóg istniał od zawsze, ponad czasem i to nie jest dla Ciebie żadna sprzeczność tylko właśnie to do Ciebie przemawia... ciekawe. I tak naprawdę to bierze się z tego, że nie masz innego wytłumaczenia tego zjawiska, że coś musiało być przed Wielkim Wybuchem.

Cytat o książkach nietrafiony zupełnie - te książki ktoś napisał i 'dorosły' o tym wie - z tego wniosek, że jak dorośniemy poznawczo w stosunku do Boga to się okaże, że Jego też ktoś 'napisał' :)



#99017 POZNACIE PRAWDĘ a prawda Was wyswobodzi.....

Napisano przez palo on 2008-08-14, godz. 23:29 w Tematyka ogólna

@ Dudu
Jeśli mogę to się tutaj wtrącę :) Z Twojej wypowiedzi rozumiem, że dla Ciebie z ateistami jest coś nie tak, bo uważają, że cały wszechświat wziął się 'z niczego', bez żadnego projektanta itp, tak? A czy w Twoim systemie wierzeń Bóg, ten projektant, jak się domyślam (dobrze?), wziął się z czegoś czy był od zawsze i będzie na zawsze? Czy tutaj nie ma podobnej sprzeczności?

PS. Prośba do wszystkich - do cytowania używajcie narzędzi, jakie są na forum a nie stosujcie własnych sposobów typu >>> czy kolorowanie, ok? :) To bardzo utrudnia (przynajmniej mi) czytelności postów.

PS2. Widzę, że zostałem odrobinę uprzedzony w odpowiedzi :)



#98799 Katowice: Śmierć rannej w wypadku kobiety, która odmówiła transfuzji

Napisano przez palo on 2008-08-13, godz. 09:21 w Kwestia krwi

Tak się zastanowiłem i mam pytanie. Była głośna sprawa na ten temat kilka lat temu ale nie pamiętam wszystkich okoliczności stąd prośba o przypomnienie. Czy jakbym uległ poważnemu wypadkowi i byłbym skazany do końca 'życia' na łóżko szpitalne z aparaturą podtrzymującą życie ale wcześniej napisałbym kartkę o treści, że nie zgadzam się na to i chcę, żeby mnie odłączyli to mają obowiązek mnie posłuchać? Tudzież jeśli odkręciłbym gaz ale zaznaczył na piśmie, że nie chcę, żeby mnie ratowali to muszą pozwolić mi umrzeć?

Te śmierci w przypadku odmowy transfuzji u dorosłych przypominają mi trochę samobójstwa...



#97003 Ciekawe tytuły na Allegro

Napisano przez palo on 2008-07-19, godz. 18:30 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Te drugą książkę mam w wersji angielskiej. W sumie te same argumenty tylko usystematyzowane wg wersetów:)



#96892 bug

Napisano przez palo on 2008-07-18, godz. 15:32 w Do administratorów...

sorki za offtop ale inaczej nie dam rady

edd - dostałeś może ode mnie PMa jakieś 2 tygodnie temu (a może nawet wcześniej :) ) na temat WTS Library? :)