Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika eliminator

Odnotowano 14 pozycji dodanych przez eliminator (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )


Sort by                Order  

#66360 Najdziwniejsze miejsca, gdzie można znaleźć leżące S...

Napisano przez eliminator on 2007-06-19, godz. 14:30 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A ja swego czasu za kawalerskich dni zobaczylem Straznice w....agencji towarzyskiej :lol:



#35328 JEDEN NA JEDNEGO

Napisano przez eliminator on 2006-09-15, godz. 10:41 w Humor

Ja bym proponowal zorganizowanie marszu gwiazdzistego na Nadarzyn.



#35170 Jak Brooklyn wojuje dekalogiem, w który nie wierzy

Napisano przez eliminator on 2006-09-13, godz. 13:27 w Tematyka ogólna

Hmm... Przyznam, ze czuje sie troche dziwnie po przeczytaniu tego tekstu. Nie mniej jednak, nie sposob nie przyznac, ze to bardzo ciekawe spojrzenie na problem. Ze swojej strony moge dodac, ze atak na KK jest o tyle uzasadniony, ze KK sam swoja wiare opiera na dziesieciu przykazaniach. Nie stosuje sie do tego, co Jezus, faktycznie, powiedzial, ze zawiera nowe przymieze i daje nowe prawo. ¨Zbrodnia¨ KK polega chyba glownie na tym iz nadal nauczaja dziesieciu przykazan jako podstaw chrzescijanskiej moralnosci, a jednoczesnie usuneli z wlasnego przekladu to przykazanie, ktore mowi o nie robieniu podobizn itd.

Musze jeszcze przyznac, ze mimo iz wiedzialam, ze Jezus ustanowil >>nowe prawo<<, ktore zawiera sie w dwoch ¨przykazaniach¨, to pewna konsternacje wywolal u mnie w/w wniosek. :/ Hmm... Oczywistosc dziesieciu przykazan wydawala mi sie niepodwazalna, ale jednak rzeczywiscie jezus cos ¨wspominal¨ o tym, ze ¨stare prawo¨ przestaje obowiazywac... Hmm... :/

Jezus dziesiec przykazan sprowadzil do jednego najwazniejszego przykazania jakim jest milosc do Boga i ludzi.Jesli bedziemy kochac Boga to 10 przykazan w oparciu o ta najwazniejsze(milosc) bedziemy przestrzegac.Tak wiec 10 przykazan bylo przewodnikiem do przykazania milosci ktore dal nam Jezus.



#35057 11 Wrzesnia 2001 u Świadkow Jehowy

Napisano przez eliminator on 2006-09-12, godz. 08:35 w Neutralność

Witam wszystkich.Nie wiem czy ten temat byl juz kiedys podejmowany ale jestem bardzo ciekawy reakcji Swiadkow na te wydarzenia z przed 5 lat tzn jak komentowano te wydarzenia,jakie byly reakcje na goraco wsrod SJ.Dniem kiedy bylismy obserwatorami tamtych wydarzen byl wtorek,zapewne tego dnia odbywaly sie rozne zebrania,studium ksiazki,zebrania szkoly teokratycznej i jesli pamietacie gorace komentarze waszych bylych braci to bardzo bym prosil o podzielenie sie informacjami.



#34203 seks przed ślubem według WTS

Napisano przez eliminator on 2006-09-04, godz. 10:16 w Seksualność

Jestem zaskoczony tym yematem.Mam pytanie do bylych Swiadkow czy oni naprawde wspolzyja przed slubem lamiac tym samym zakaz WTS-u???? :o



#32212 Kim są Świadkowie Jehowy??

Napisano przez eliminator on 2006-08-14, godz. 16:19 w Tematyka ogólna

Dla mnie ci ludzie sa zwiedzeni przez szatanskiego boga ukrywajacego sie pod nazwa Jehowa.Szatan ma szczegolny ubaw obracajac Slowo przeciwko Bogu.Ma nawet wieksza frajde niz w przypadku swoich jawnych wyznawcow satanistow :lol: :D :P :) ;)



#32048 Biblijna opowieść o wieży Babel: ile jest w niej prawdy?

Napisano przez eliminator on 2006-08-12, godz. 15:08 w Ogólne

Budowniczowie wiezy Babel byli poganami probujacymi zbudowac wieze aby dorownac poteznemu Jahwe a pozniej na tej wiezy mial zasiasc Szatan ktory jako aniol przed upadkiem zasiadal na gorze wraz z Jahwe i byl odpowiedzialny za wielbienie swego Boga.Po swoim upadku jedna z jego metod ustanawiania wladzy nad danym terytorium bylo wznoszenie dla siebie wysokich gor,budynkow etc.przy pomocy pogan.Jak wiesz Bog rowniez zasiada na gorze niebianskiej i szatan doskonale o tym wie i imituje te zasade.Z auwaz ze w starozytnych cywilizacjach zawsze znaczenie szczegolne mialy jakies wysokie miejsca czy to gory(Olimp wraz z panteonem greckich Bogow,Lysia czy Babia gora),piramidy(Egipt,piramidy w Himalajach czy Ameryce Pld.) czy inne wysokie budowle-swiatynie.Dlatego Bog nie chcac pozwolic aby szatan mogl triumfowac nad swiatem nie pozwolil dokonczyc im tej haniebnej budowli ale wszystkie wysokie poganskie budowle ktore wznoszono i nadal sie wznosi maja swoje zrodlo i pierwowzor w wiezy Babel.Natomias co do lotu na ksiezyc i podboju kosmosu przez czlowieka to nie widze w tym nic zlego poniewaz wszystko to sluzy ku wykorzystaniu calego ludzkiego dorobku mysli naukowej ku dalszemu rozwojowi o ile nie podwaza on fundamentu jakim jest Biblia.No chyba ze sie przyjmie taka postawe jak w ZSRR kiedy to po locie Gagarina Chruszczow oglosil dumnie swiatu ze Boga nie ma poniewaz towarzysz Gagarin byl" najwyzej niz ktokolwiek z dotychczas zyjacych ludzi i zadnego Boga tam nie widzial"

Szatan oczywiscie z malej literki ale to pozostalosc po naszych "przyjaciolach"z WTS-u



#31819 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez eliminator on 2006-08-10, godz. 14:10 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cara ja slyszalem ze w latach 50 i 60 kiedy przez wies przechodzili SJ to soltysi kazali wlaczac syrene strazacka.



#31817 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez eliminator on 2006-08-10, godz. 12:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Eliminator, a mógłbyś podać z jakiego źródła czerpiesz te informacje??? Takich bzdur dawno nie słyszałem.



Terebint oczywiscie ze to sa bzdury ktore nawet mi wielkiemu racjonaliscie trudno bylo uwierzyc.Uslyszalem je wsrod mieszkancow wsi i malych miejscowosci ktorych poziom wyksztalcenia powoduje ze we wszystkie bzdury sa w stanie uwierzyc.Co gorsza te legendy na temat SJ powielaja miejscowi ksieza majac na uwadze ze najlepsze jest dobre oszczerstwo na temat innego wyznania niz prawda.Pozdrawiam



#31815 "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"

Napisano przez eliminator on 2006-08-10, godz. 12:46 w Obowiązki teokratyczne

"Zważajcie..." zawiera szczegółowe zestawienie wytycznych dotyczących organizacji życia zborowego. Starsi zboru znajdą tam także informacje na temat schematu postępowania w mniej typowych sytuacjach oraz listę wykroczeń, w przypadku których należy przeprowadzić komitet sądowniczy (temat na forum: link).
"Zważajcie..." w wersji online: link



Wielkie dzieki Jb zaraz zabieram sie do czytania.Kurde ale jestem podniecony.Jak znam siebie to kiedys ja wydrukuje i rozprowadze wsrod SJ a w szczegolnosci wsrod szeregowcow.Jeszcze raz dzieki :D



#31802 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez eliminator on 2006-08-10, godz. 12:13 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Bracie Jaraczu widze ze pan siedzi w tej tematyce od dawna i domyslam sie ze jestes bylym SJ (pewnie byles starszym).W dziale tematy ogolne zamiescilem nowego posta dotyczacego ich tajnego podrecznika pt"Zwazajcie na samych siebie i na swoja trzode" zarezerwowanego tylko dla starszych zboru.Nie wiem zbyt wiele na temat tej publikacji i gdyby pan mogl udzielic mi wiecej informacji na ten temat to bylbym wdzieczny a mysle ze inni forumowicze rowniez byliby zainteresowani.Odsylam wszystkich zainteresowanych do tego posta.



#31799 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez eliminator on 2006-08-10, godz. 12:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Do założenia tego wątku skłoniło mnie poważne pytanie jednego z forumowiczów o "rajskie noce" wśród świadków Jehowy. :) Większość osób odpowiedziała żartem i nic dziwnego, bo słysząc takie opowieści można tylko się uśmiać. Wszystkich, którzy nigdy nie byli na zebraniu, zapewniam, że naprawdę ma ono niewiele wspólnego z "rajskimi" igraszkami, a zwłaszcza zebranie służby :P
Tematyka na pozór wydaje się śmieszna, zwłaszcza dla ludzi, którzy przez kilkanaście lat przysypiali na zebraniach :P . Jednak niektóre legendy i plotki mogą byc irytujące, nawet dla odstępców (w końcu spędziliśmy tam kawał życia...).
Znacie jakieś ciekawe, choć fałszywe stereotypy, plotki, opinie na temat SJ?
Dla przypomnienia wymienię:
— głoszenie "za dolary";
— "obowiązek" bezczeszczenia katolickich przedmiotów kultu po zostaniu SJ (podeptanie krzyża, oplucie obrazów itp);
— seks grupowy (również obowiązkowy :) ), w różnych konfiguracjach;
— zakaz picia alkoholu.

To takie najczęstsze wątki, jak sądzę. Zachęcam Was do wypowiedzi.



Witam bracie Jaraczu.To ja zalozylem owy post na temat "RAJSKICH NOCY".Oczywiscie gdzies w duchu wiedzialem ze to sa mity rozprowadzane przez osoby o zerowym poziomie wiedzy na temat SJ ale chcialem sie upewnic ze nic nie lezy na rzeczy.Inne mity z jakimi sie zetknolem na ich temat to: 10 sekundowe spojrzenie w oczy po ktorym podobno czlowiek zostanie ubezwlasnowolniony i po krotkim czasie stanie sie SJ oraz rzekomo zakopywanie krzyza pod progiem domu dzieki czemu kazdy wchodzacy do nich depcze krzyz a jesli jest niewierzacym to po pewnym czasie zostaje o tym informowany i wysmiewany.Zenada ale co zrobic.



#31795 "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"

Napisano przez eliminator on 2006-08-10, godz. 11:37 w Obowiązki teokratyczne

Mam pytanie do wszystkich dotyczace tajemniczego podrecznika ktorego tytul brzmi"Zwarzajcie na samych siebie i na swoja trzode".Ja osobiscie,kiedy przechodzilem studium u SJ zasypywany bylem duza iloscia roznych broszur,ksiazek,straznic etc.dotyczacych danej problematyki ktora mnie interesowala.Nawet dostapilem zaszczytu i otrzymalem ,we wczesnym etapie poznawania prawdy,ksiazki "Prowadzenie rozmow na podstawie Pism"a nawet ich wewnetrznego pisemka "Wasza sluzba Krolestwa".No ale swego czasu dowiedzialem sie ze swieckiego zrodla o istnieniu owej ksiazki"Zwazajcie na samych....".Z poczatku zaczalem wypytywac o nia braci i siostry w moim wieku(mam 19 lat) ale oni nie slyszeli o takiej ksiazce co mnie jeszcze bardziej zintrygowalo.Ok pomyslalem sobie zapytam o nia ktoregos starszego zboru", a ze to byla niedziela i w poniedzialek mialem studium Biblii ze starszym zboru postanowilem swoja ciekawosc odroczyc o dzien.Studium ze mna prowadzilo dwie osoby:starszy ze zboru i mlody chlopak niewiele ode mnie starszy.W pewnym momencie burzliwego studium zagadnolem o ta owa publikacje.Chlopak oczywiscie nie wiedzial o co chodzi ,natomiast starszy strasznie zaczal sie wiercic w fotelu.Co gorsza dla niego ciekawosc przeszla na chlopaka wiec spowstal niezly ferment i studium zostalo w polowie przerwane.Ta sytuacja mnie bardzo zdziwila tym bardziej ze pozniej dostalem od owego starszego sms-a z"prosba o to bym nie pytal nikogo z szeregowcow o ten podrecznik. Czy ktos z was zetknol sie z ta tajemnicza ksiazka,a jezeli tak to bylbym wdzieczny o blizsze informacje,zastanawia mnie jaka jest zawartosc owej publikacji, co sie w niej znajduje etc. i czy jest ona gdzies dostepna w internecie????



#31750 Rajska Noc

Napisano przez eliminator on 2006-08-09, godz. 19:27 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Witam wszystkich forumowiczow.Mam do wszystkich pytanie a w szczegolnosci do bylych Swiadkow.Niedawno spotkalem sie wsrod mieszkancow malych wiosek z pojeciem tzw.rajskiej nocy podczas ktorych Swiadkowie Jehowy urzadzali.... rodzinne orgie seksualne.Przeczytalem w zyciu pare ksiazek na temat tego wyznania ale nigdzie sie nie spotkalem z tym rytualem wiec jestem gotow przyjac ze ta tzw.rajska noc to jeden z mitow ale z relacjami na ten temat spotkalem sie wielokrotnie ze zaczynam miec watpliwosci.Zupelnie nie wiem co o tym sadzic i prosze was owypowiedz w tej sprawie a w szczegolnosci bylych Swiadkow