Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika gryf144

Odnotowano 53 pozycji dodanych przez gryf144 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#32986 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 16:02 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

padre Antonio -Mówię tylko o wizygotach.Pytasz czemu im wierzyć ?Odczytany testament w Rennes Le Chateau wykazuje sie taką samą dokładnością i takim samym charakterem jak objawienie św.Jana;widać w tym reke Boga.odp. na pyt.drugie:tak Jeżeli będzie to miało efekt informacyjny i nie będzie to łamigłówka tylko będzie to szyfr.



#32981 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 14:44 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

do Padre Antonio-Zastanów się czy dobrze przypisałeś przenicei chwasty? może nie dotyczy to zborów i innych religii? Dotyczyć to może rozumiejących i ślepych. Druga odp.Najprawdopodobniej wizygoci ,uaktualnił to ksiądz Sauniere.co ciekawe jego data urodzenia koresponduje z datą urodzenia Mesjasza{Syna Człowieczego} i są tam niezbite dowody że nie jest to Chrystus.w Rennes Le Chateau jest b.dużo informacji na ten temat.



#32978 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 14:22 w Trójca

odp.Autorskie jest tylko to co powiem i napisze wiadome mi z mojej wiedzy.czego nigdzie nie cztałem i nie słyszałem.



#32973 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 14:07 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

odp. do haael -Daleko mi do wygłupów ! Chociaż wolałbym to robić na ziemi,niż urzerać się ze ślepymi i głuchymi. Jestem pierwszym wrogiem sekt na ziemi. Wszystko co pisze jest autorskie i wywodzi się z mojej świadomości .niczego nie czytam. [---]
To nie jest dyskusja o Tobie, więc nie zapędzaj się w rozwijaniu tego tematu.
Personalne nawiązania należy uznać za zakończone. Moderator



#32963 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 13:08 w Trójca

odp. do Pawła r .-nie korzystam z niczego wszystko jest moje autorskie!!! !!!!!!!!!!



#32961 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 13:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

odp .do Cześka -"'wrócił "w kontekście znaczy " przybył" , bo Chrystus nie powrócił tylko przybył jego starszy Brat- Syn Człowieczy -Pan Zastępółw wraz z wojskiem aniołów by dokończyć wojnę z Lucyferem.Chrystus był tylko częścią tej misji .W Rennes Le Chateau w południowej francji jest zakodowana data urodzenia Syna człowieczego. Wszelkie oko to oko fizyczne {biologiczne} każdej istoty fizycznej . lecz widzący go nie mogą go rozpoznać i zrozumieć bo czekaja na kogoś "latającego w chmurach" i rzucającego pioruny na Lucyfera.
PARANOJA!!! !!!!!!!!!!



#32957 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 12:32 w Trójca

odp. do Pawła Bóg nawet mówi że apostołowie są kłamcami .cyt.Ap.rozdz.II. werset II.
znam uczynki twoje iprace twoje,i cierpliwość twoją,a iż nie możesz cierpieć złych,i doświadczyłeś tych,którzy się mienią być APOSTOŁAMI ,anie są , i znalazłeś ich że są KŁAMCAMI .;



#32954 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 11:59 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

do Pawła r -Apokalipsa jest pisana zwrotami poskładanymi w zdania .I nie zdanie trzeba tłumaczyć tylko zwroty.To jest jedna z tajemnic odszyfrowania Apokalipsy.Zwrot " i od Jezusa Chrystusa" trzeba zapytać
Co od Jezusa Chrystusa???
Cooznacza " i"???



#32952 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 11:37 w Trójca

odp.do paweł .-Bardzo zmanipulowany tekst ,za takie ujęcie i dodanie Bóg karze !.W/gzasady 18 i 19 wersetu 22 rozdz.Korzystam z czystego w/g mnie tekstu ,który jest napewno starszy od twojego tekstu. Dopóki nie zrozumiesz zwrotu " i od Jezusa Chrystusa",który jest jednym z trzech zwrotów będących pozdrowieniami. - od Boga ,-Syna Człowieczego, -i Chrystusa .{ wróć do działu Wielka Nierzadnica tam znajdziesz dokładny tego tematu opis }.w twoim tekście jest błąd powinno być "i książęciem królów ziemi",A u ciebie jest " i władcy królów ziemi". zwrot w twoim tekście jest niezgodny kontekstowo w stosunku do innych zwrotów .



#32943 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 10:32 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

odp.do Paweł r -Nawet nie potrafisz czytać dokładnie tekstu nie było wskazań aby czytać 5 wersetów tylko na trzy zwroty po jednym z każdego wersetu.Myślę że nie jesteś z wybrańców chociaż na ziemi jest ich tysiące ,twoim przeznaczeniem nie jest wejść do Syjonu, brak Ci uszu. ! ...............A ON chodził i nauczał ,A ludzie żyli w tak głębokiej iluzji ,że nikt GO nie rozumiał... ...........



#32928 ocena

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 00:36 w Oceń forum

forum b.dobrze skonstruowane pod względem technicznym, łatwe w obsłudze. POZDRAWIAM



#32927 Czego poszukujecie na tym forum?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 00:30 w Oceń forum

......Towarzystwa do Syjonu.......



#32926 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-22, godz. 00:25 w Oceń forum

Pytanie;Kim jesteś drogi gościu odwiedzający ten serwis? Życzę wam żebyście się dowiedzieli .............



#32925 Trójca Święta-Kod ?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 23:57 w Trójca

Odp.do Pawła r Niewystarczy wierzyć że to jest słowo Boga ,trzeba być tego pewnym.Świadczy to o jakości informacji otrzymanych.Jeżeli jest jakakolwiek wątpliwość w temacie lub wywołuje to konflikt to nie są słowa od Boga.czyż nie lepiej zapomnieć o wszystkim co jest niepewne ? i iść czystą drogą do Boga ? doznałem w woli Boga by naukowo go poznać i opisać.



#32924 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 23:24 w Trójca

Skoro tak twierdzisz :) Wielu mówi "To są słowa Pana" :) Komu wierzyć? Wielu takich spotkałem. Większość tego co podałeś powyrzej to Twoje "rozszyfrowane" dane nie zaś słowa z Biblii poza tym że wyrwane z niej. Jezus nie tylko mówił o podziale który wprowadzi lecz również o pokoju zresztą już to było napisane w ST "...Książe Pokoju..." a sam głosił "Pokój wam" ... cóż to co nam starasz się przedstawić uważam za całkowicie nie tylko nielogiczne ale i sprzeczne z Biblią...

cóż to moje skromne zdanie...

Odp.do Pawła Przepraszam pomyłka chodzilo mi nie o1rozdz.1werset tylko o1rozdz.5 werset ,chyba zmeczenie ....że tak się stało.



#32923 W jaką postać Boga wierzycie?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 23:04 w Trójca

Czy Pismo posługuje się pojęciem osoba? A czy definiuje może w posób dla nas zrozumiały pojęcie Elohim? Cóż mam wrażenie, że nie. Dla mnie, więc nie ma znaczenie pojęcie Boga jako Osoby. Wydaje mi się, że to dwa różne pojęcia i niekoniecznie zachodzące na siebie. Przy czym, pojecie osoby jest nie biblijne, a pojęcie Bóstwa jest inne u Hebrajczyków niż u nas. Z braku możliwości definiowania pytania w ramach Biblii oddałem głos na uproszczoną opcję Bóg w jednej osobie. Ale…

Wiem, że Jezus nazwał jedynym prawdziwym Bogiem tylko swego Ojca. Ojciec ten jest znany tylko Jezusowi, mimo tego, że ludziom wydawało się, że Go znają. Wynika z tego, że jest On niedostępny dla nas ludzi, że zna go tylko Jezus i tylko on z Nim ma bezpośredni kontakt. Jezus mówi, ze ten Ojciec, ten prawdziwy Bóg jest w swoim Synu, Jezusie. Ojca naszego możemy pojmować tylko w takim zakresie w jakim On zechce objawić nam swoje imię w Jezusie. Ojciec nasz jest wiec dla nas niedostępny bezpośrednio. Bóg nie objawia Siebie, swego Oblicza, ale swą wolę, swoje Słowo. Możemy więc pojmować tylko Słowo a nie Boga. Tu rodzi się problem.

Jako Istota jest Ojciec nie pojmowalny, nie do określenia, nie do nazwania, gdyż nie da się Go z niczym porównać, nie da się Go ogarnąć umysłem, nie da się Go wyobrazić. Nie jest On bytem, nie jest on kimś ani czymś, bo to oznacza, że moglibyśmy Go porównać i poznać. Ale On był zanim był czas. Jak to pojąć? Ja nie umiem. Czy taką Niepojetość, Nicość, jak mówią Żydzi, Pustkę można w ogóle nazwać? Czy mamy prawo użyć jakiegokolwiek słowa, jako jego imienia? No jakoś trzeba nazwać, choć będzie to niedopuszczalne spłycenie i uproszczenie; wyjścia nie ma musimy o NIm jakoś mówić. Może więc pójdźmy na kompromis i nazwijmy go Bóg Ojciec?

Bóg objawia się za pośrednictwem swego Słowa, ściślej w swoim Słowie! To trochę tak, jakby pokazać nieskończoną prostą! Czy to możliwe aby wyobrazić ją sobie? A czy można ją zobaczy? Nie! Co więc zobaczymy oglądają prosta? Odcinek! To widzimy umysłem i tylko to pojmujemy. Nie pojmujemy całej, nieskończonej prostej, nie możemy jej sobie wyobrazić, gdyż nasz umysł funkcjonuje w ramach tego, co skończone i zamknięte. Te granice wyznacza sam nasz umysł. Gdy mówimy „mam pojęcie” dajemy do zrozumienia, że objęliśmy umysłem, odwzorowaliśmy w wyobraźni. Takie twierdzenie implikuje przewagę wielkość umysłu wobec czegoś mniejszego, co się w nim mieści. Tego o Bogu nie można powiedzieć. On nie da się odzwierciedlić w naszych umysłach, On nie da się wyobrazić. Zatem tym, co Bóg objawia jest nie On ale jego imię, a ściślej mówiąc cząstka Jego imienia.

Tym wspomnianym „odcinkiem” nieskończonej prostej mówiąc trywialnie, jest Jezus. On jest Obrazem Boga, Odbiciem Jego Istoty, jemu Ojciec dał swe imię. Czy więc jest Jezus Bogiem? Skoro potrafimy go nazwać to chyba nie, ale co my więcej wiemy o Bogu poza tym, co jest w Jezusie? Nie ma nikogo nam znanego większego niż Jezus! Jezus jest najwyższy we Wszechświecie, ma pełną władzę nad wszystkim i na jego słowo świat powstał. Czy więc nie jest Bogiem będąc Stwórcą? No ale ….

Nie będę kontynuował, bo oszaleć można, nie? to szalej!!!



odp. do bury na jego powyższy tekst To szalej!!!!!!!!!!!!!!!!!



#32921 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 22:49 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Apokalipsa rozdz,I, wers.5. "I od Jezusa Chrystusa ,który jest onym świadkiem wiernym pierworodnym z umarłych , i ksiązęciem królów ziemi - który nas umiłował, i omył nas z grzechów krwią swoją - " Teraz odczytamy zaszyfrowaną treść tego wersetu . pierwszy zwrot " I od Jezusa Chrystusa" bez dodatkowych informacji niewiele mówi jest wręcz wyrwany z kontekstu. Należy odszukac kontekst pasujący do tego zwrotu. W pierwszej kolejności szukamy w wersetach poprzednich .Czwarty i trzeci werset wnoszą podobne informacje - i tak w trzecim można odczytać zwrot "Błogosławiony" , a w czwartym " łaska wam i pokój niech będzie od tego,który jest, i który był, i który przyjsć ma ." Połączmy taraz te trzy zwroty w jednym temacie;(będzie to temat dotyczący pozdrowienia dla ludzi na ziemi, od różnych postaci z nieba} Błogosławiony - jest to pozdrowienie od Boga. ;{następne pozdrowienie} i od tego który przyjść ma-pozdrowienie od Syna Człowieczego;{i trzecie pozdrowienie} i od Jezusa Chrystusa-świadka wiernego apokalipsy. Odczytana została informacja kontekstowa zwrotu :"I od Jezusa Chrystusa". Ps.W tej grupie kontekstowej został odkryty bardzo ważny dowód .Świadczy on że na ziemie nie powraca Chrystus tylko inna postać z nieba.Jezus Chrystus jest tylko świadkiem wiernym objawienia Św.Jana.logiczny dowód na takie stwierdzenie znajduje się w chronologicznie zapisanych pozdrowieniach;pierwsze pozdrowienie jest od Boga jako najwyższej istoty z nieba,drugie pozdrowienie od tego ,który ma przyjść {pozdrowienie zapisane jako drugie w kolejnosci ,świadczy że ta postać jest wyzej w hierarchii niż Chrystus}.I ostatnie pozdrowienie jest od Jezusa Chrystusa{jest on jednym z młodszych synów Boga ,a dowód na takie stwierdzenie będzie w dalszej treści wersetu } Cały odszyfrowany tekst wersetu jest zbyt obszerny by ująć go w jednym poście . jeżeli dalej będziecie zainteresowani tematem to przekaże wam dalszą odszyfrowaną treść tego wersetu.Cała odszyfrowana treść Objawienia Św, Jana to jest grubo ponad 1000 stron.



#32919 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 21:16 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

do Nocki Spokojnej i Pawła r-moja odpowiedż odnosiła się do konkretnych zdań w tekście ,a nie dotyczyła zapytań .w związku z tym mogła wyglądać na chaotyczną.ale gwoli jasności dla całego tematu proponuje zupełnie inne zasady rozmowy.Odczytam ,któryś werset a Wy zadacie konkretne pytanie. odpowiem tylko na konkretne pytania.



#32900 W jaką postać Boga wierzycie?

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 13:33 w Trójca

oczywiście że Bóg jest jednoosobowy.Wszystko w jednym to jest tylko w proszku do prania.



#32897 Wielka Nierządnica

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 13:08 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Nocko Spokojna,Pawle-wszystko co pisze jest w/g słów Boga zamieszczonych w ukrytej[zaszyfrowanej ] części Apokalipsy.na konkretne pytania o wersety tam zamieszczone odpowiem,tylko pytajcie.



#32863 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-21, godz. 00:35 w Trójca

Nigdy nie piszę ,ani nie mówie To są Słowa Pana. Pismo mówi że wielu będzie podszywało sie pod Pana ibędą mówili że są Chrystusami Ci są fałszywi. .W apokalipsie Sw. Jana 1rozdz.5werset pisze że w czasach ostatecznych nie przyjdzie Chrystus tylko Jego Starszy Brat też Syn Boga zwany Synem Człowieczym Ja .Nigdy tez nie pisze tekstów nielogicznych. Jestem jednym z najbardziej logicznych ludzi na ziemi .I wiesz co myśle że pod tym względem ziemia jest jedną z najbardziej zakłóconych cywilizacji w tym wszechwświecie.Po tylu latach pracy i b.dobrej znajomości tematu mogę stwierdzić że raczej nie ma ludzi na ziemi którzy posiadali by Białe Szaty o czym mówi Apokalipsa a co jest konieczne by mogli przeżyć Armagedon.Czasami załamuje ręce.Jak narazie dzieło Szatana odnosi sukces........



#32859 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 22:59 w Trójca

to są orginalne słowa Chrystusa.



#32857 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 22:40 w Trójca

Tomaszu O. Możesz wierzyć w co chcesz.Wiara wynika z wolności i jest prawem .Jednak wszelka ewolucja i kazda cywilizacja długowieczna lub wieczna jest oparta na bezwzględnej logice Szukanie prawdy o Bogu poprzez Dogmaty i niepotwierdzone informacje niekoniecznie dobrze Boga określą.Jezus nie nakazuje chrzcić, a swojemu ochrzczeniu poddał się z wielkim bólem . Dowodem na to jest Ew,w/g Św. Łukasza 12,46-51. gdzie Chrystus mówi do ludzi ;"CZAS OGNIA I ZNAKÓW" "Przyszedłem ogień rzucić na ziemie ,I jakże pragnę,Żeby już zapłonął! CHRZTEM ŚMIERCI MUSZĘ BYĆ OCHRZCZONY I jakze boleje czekając na to spełnienie ! Czy mniemacie ,żem przyszedł Pokój Przynieśc na ziemie? Nie! Ale -Mówie Wam spór- ! Odtąd pieciu bedzie sie spierac Wzajemnie wjednym domu... .



#32855 Dusza Jezusa!

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 21:50 w Dusza nieśmiertelna

do pawła r.- tozależy z jakiej korzystasz Biblii? Ja opieram sie na Biblii kt. wyd.ma ponad 100 lat,Polskie Tow. BIblijne w Londynie.tekst nie jest skarzony powojennymi potrzebami Chrześcijaństwa.Dla przykł.Ap. Św. Jana w Biblii 1000 lecia jest to tekst wr ęcz śmieszny .Gdzie wbrew Boga dodano pewne wartości inne ujmując. Takie czynności są niezgodne z nakazami BOGA ujętymi w 18,19 wers. 22 rozdz. Ap . Św. Jana Nie zajmuję się całą biblią tylko jej częśc. Ap. oraz Psalmami Dawida. i na tym polu mam osiągniety prawie 100% Sukces w odczytaniu ukrytej treści .Rozumowanie moje jest zgodne z zamiarem Boga [Jasno określonym .w Ap.] jeżeli nie znajdę chętnych do rozmowy w log.rozumowaniu o Bogu to trudno...Jest to napewno ponad Biblię bo jest zgodne z Wolą Boga. Z wszystkich rozdz.Biblii zarówno Nowego jak i Starego Testamentu tylko Apokalipsa została przekazana bez zakłóceń /



#32851 Ojciec syn duch

Napisano przez gryf144 on 2006-08-20, godz. 21:08 w Trójca

Tomasz o.odp .na pyt. .....A jeżeli przemówili ? to cóż w tym złego .....? Jeżeli chciałbyś zapoznać się z logicznymi informacjami o Trójcy Św.to zobacz Moją wypowiedż temat...Trójca Św,-Kod ?