Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lightdrink

Odnotowano 308 pozycji dodanych przez lightdrink (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-06 )



Sort by                Order  

#41266 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez lightdrink on 2006-11-16, godz. 13:09 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Kiedyś oglądałem jakiś film, gdzie sporo ludzi twierdziło, iż widzieli arkę na własne oczy, ale nie wiem teraz czy można takie źródła traktować poważnie.




#41202 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez lightdrink on 2006-11-15, godz. 22:42 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

dinozaury nazywane są "przedpotopowymi" gadami, bo nie przeżyły potopu (Noe nie wziął ich do arki).
a inne zwierzęta? To musiało być jakoś kierowane przez Boga, bo Noe sam nie znałapałby tych wszystkich szczurów, myszy, pszczół, komarów, itd.

Oczywiście, u Boga wszystko jest możliwe, nie można więc wykluczyć że miś koala jakimś fartem przepłynął przez może a potem przemaszerował sobie Azję i trafił do arki a potem znowu sobie pomaszerował do Australii.

Dlaczego by nie? Wszystko jest możliwe u Boga...




#41185 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez lightdrink on 2006-11-15, godz. 18:49 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

no tak ale ..
dziwi mnie fakt ze Bog w swojej dobroci w swoim milosierdziu nie ocalil zwierzat skoro taki sprawiedliwy..
przeciez nie zniszczyl Niniwy mowiac ; "przecierz tam tyle ludzi i bydla"..




#41176 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez lightdrink on 2006-11-15, godz. 18:14 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Naukowcy wykazują, że kolebka pierwszej zorganizowanej grupy hominidów żyła w północnej części Afryki, więc takich Adamów i Ew mogło być więcej.




#41058 Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy?

Napisano przez lightdrink on 2006-11-14, godz. 22:27 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Eksperyment dobiegł końca, po przeczytaniu tego tematu doznaliście oświecenia, a ta światłość bije z waszych wypowiedzi. Temat został zamknięty. :P
:D :D :lol:

Zasady omówiono tutaj: link

Skasowana treść postów zostanie przywrócona, a użytkownik poniesie konsekwencje swojego postępowania (które można zaobserwować także w 3 innych tematach). | Moderator



#41038 Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy?

Napisano przez lightdrink on 2006-11-14, godz. 18:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

...



#41020 "Biblioteka Imienia Bożego"

Napisano przez lightdrink on 2006-11-14, godz. 16:01 w Strony Świadków Jehowy

Częściej nie oznacza, że zawsze, poza tym to większość pokazanych przykładów dotyczy protestantyzmy nie katolicyzmu. Czy to może coś zmieni w twoim doszukiwaniu się masona w każdym kto używa imienia Boga?

Przeważnie Masoni są przedstawiani jako Deiści, co jest błędem. Masoni są zadeklarowanymi Teistami i Jehowa jest dla nich Największym Architektem, tego imienia napewno nie umieścili w tych budowlach Świadkowie Jehowy bo ich jeszcze nie było, nie byli to Żydzi, bo mieli swoje synagogi, najpewniej byli to Masoni, głowni architekci tych wspaniałych budowli. :D



#40980 "Biblioteka Imienia Bożego"

Napisano przez lightdrink on 2006-11-14, godz. 12:01 w Strony Świadków Jehowy

LD
To masz blade pojęcie o fanatyźmie religijnym i o religijnych ortodoksach. O ludziach, którzy chętnie oznakowali by cały świat swoją symbolikom, poza swoim sercem, które pozostaje z dala od tego, co próbują pokazać na zewnątrz.

Zgadza się, są takie przypadki, ale cześciej do tego procederu stosują krzyż niż Imię Boga, np. w polskim sejmie wisi piękny krucyfiks, zamiast Imienia Boga, co chyba potwierdza moje racje. :D



#40929 "Biblioteka Imienia Bożego"

Napisano przez lightdrink on 2006-11-13, godz. 20:15 w Strony Świadków Jehowy

O kurcze pieczone w pysk, to mój ulubiony kolor, a w W-wie kiedyś w operze to nawet w loży siedziałem. Ale tam nie było napisu, że dla masonów, więc nie powinni mnie nieświadomego zapisać, co?

Lightdrink, czy musisz zaśmiecać wszystkie wątki swoją masoobsesją?

A stronka niezła, pokazuje, jak to odstępcze chrześcijaństwo walczyło z Imieniem Boga umieszczając je w swoich kościołach, na swoich cmentarzach, symbolach, czy monetach. Pięknie.
A ten symbol Trójjedynego Boga z Imieniem w środku jest naprawdę dobry, o Krzyżu nie wspominając.

Moim zdaniem w linkach które podalem, a które odnoszą się do Imienia Bożego na ratuszach, monetach, broni, napewno nie zostały umieszczone przez Chrześcijan, tylko owładniętych okultyzmem artystów działających z inspiracji masonów. Będąc Chrześcijaninem, nigdy nie wpadłbym na pomysł umieszczania tam Imienia Boga. Jeżeli ktoś umieści Imię Boga np. na sedesie, to co, też będzie fajnie? Moim zdaniem te fotografie pokazują profanację tego Imienia, no i chyba nie zaśmiecam tą uwagą forum? ;)



#40924 "Biblioteka Imienia Bożego"

Napisano przez lightdrink on 2006-11-13, godz. 19:36 w Strony Świadków Jehowy

Pewnie. :D Powinienes znac slowa masonskiej piosenki: "To bylo loze w kolorze czerwonym, a to byl moj kolor ulubiony... :) Hehehehe :D

Dobre, muszę dorobić melodię, może na melodię "od drzwi do drzwi". Chyba to nie jest forum obrażalskich i chyba nikt się nie obraził? [...] :D :lol:

A to masoni mają jakieś ulubione kolory?

Najbardziej ulubiony kolor Masona to niebieski. :D



#40913 "Biblioteka Imienia Bożego"

Napisano przez lightdrink on 2006-11-13, godz. 18:16 w Strony Świadków Jehowy

Każda wielka droga rozpoczyna się od pierwszego małego kroku. Życzę autorowi powodzenia.

Olo widzę, że tobie masońskie tajemnice nie są obce, ta piękna Biblia Masońska z czerwoną zakładką robi dobre wrażenie, no i ta piękna świeca w lichtarzu, szkoda, że nie niebieska, naprawdę jestem pod wrażeniem. Często odwiedzasz strony z gadżetami dla masońskich webmasterów? :D



#40911 J 10:33

Napisano przez lightdrink on 2006-11-13, godz. 18:10 w Jezus Chrystus

Ja też tego nie wiem :). Mam nadzieję, że nie ode mnie :).

Polskie wydanie Biblii NW było tłumaczone z angielskiego a nie z greki, czyli naprawdę mamy piątą wodę po kisielu. Lepiej jest porównać grekę z angielskim przekładem NW. Ale efekt może być podobny. :D



#40876 rysunki czyli jak widzą świadków Jehowy

Napisano przez lightdrink on 2006-11-13, godz. 13:11 w Humor

[/quote]
A oto Słynny Nadzorca Latający, przygotujcie Bracia oświadczenie o zakazie transfuzji:

[...]


A ja uciekam jak najdalej, kupić jakąś gazetkę do obrony przed komarami [...]

:D :D :lol:



#40844 Czy można być Masonem i Świadkiem Jehowy?

Napisano przez lightdrink on 2006-11-13, godz. 08:44 w Zwyczaje Świadków Jehowy

DZISIAJ 13 LISTOPADA 2006 r.


Wchodzę na słynną stronę http://www.watchtower.org aby poszukać nowych materiałów związanych z Masonami a tu ni mniej ni więcej publiczne ujawnienie misji ogólnoświatowej organizacji masońskich:
"...DO MIESZKAŃCÓW CAŁEGO ŚWIATA Traktat dostępny w przeszło 250 językach Kres religii fałszywej jest bliski! ..." ale czemu do ogłoszenia tej wiadomości wybrano 13.11.2006.
Może znowu prezes Towarzystwa wykonał jakieś okultystyczne obliczenia np: 1+3+1+1 = 6 oraz 13+11/6=4 i 4+2+0+0=6, czyli wyszła znowu mu liczba 666. :D . Traktat można zobaczyć tutaj:
http://www.watchtowe.../article_01.htm
Pełno tam Ezoterycznych przesłań, zobaczcie sami:
Tutaj mamy Święty Graal:

Dołączona grafika

Tutaj Bestia z TS profanuje święte przybytki wiary:

Dołączona grafika

A wtym obrazku na górze widzimy oczy zamaskowanego masona w czapce z TS.

Dołączona grafika

Oczywiście żadnej religii po imieniu nie atakuje Watchtower, aby uniknąć procesu o obrazę uczuć religijnych, ale stwierdzenie "...Kres religii fałszywej jest bliski..." i umieszczanie fotografii osoby duchownej jest chyba wyraźnym okazywaniem intencji Towarzystwa Strażnica. Towarzystwo strażnica atakuje wszystkich!
Bracia Masoni oto nadchodzi bliski kres religii! :D :D :lol:



#40742 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez lightdrink on 2006-11-12, godz. 13:16 w Tematyka ogólna

a z tych babć modlących się do "cudów" na zaparowanych szybach to wszyscy się zapewne śmieją : )))))

Ale pod względem formalnym nauki Katolickie są jasne i cuda o których piszesz mogą mieć miejsce.
W Kościele Katolickim są egzorcyści, ale o Satanistach i Masonach jakoś nie słyszałem. :D



#40737 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez lightdrink on 2006-11-12, godz. 13:01 w Tematyka ogólna

Lightdrink - nic nie poradzę jak ci się wszystko z d... kojarzy. Ewentualnie można spróbować leczenia.


Widzę, że jako technik terapeutycznych używasz "Biblioterapii", niestety mam za sobą już te seanse biblio-terapeutyczne, a widzę że gdybym w nich ponownie uczestniczył, to połowa Świadków Jehowy zostałaby zadeklarowanymi Masonami lub Okultystami, dorównując lub nawet przewyższając Ciało Kierownicze np. w przekazie podprogowym. :D :D :lol:



#40725 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez lightdrink on 2006-11-12, godz. 11:47 w Tematyka ogólna

' date='2006-11-12 12:39' post='40721']
Serio? Badał ktoś kiedyś, czy ilość tych znalezisk jest statystycznie większa niż na dowolnych innych ilustracjach poddanych równie szczegółowemu oglądowi? Bo jeśli nie badał, to powyższe stwierdzenie jest jedynie przykładem wishful thinking.

Co tu jest do badania, gdyby Strżnica miała na uwadze Słowo Boże to nie malowałaby takich farmazonów w religijnym pisemku, np. Badacze tego nie robią. A jak ktoś narusza przykazanie Boże to sprowadza na siebie karę i szyderstwa. :D W książkach do informatyki i matematyki napewno niema takich rysunków.



#40720 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez lightdrink on 2006-11-12, godz. 11:38 w Tematyka ogólna

Towarzystwo próbuje oddziaływać podprogowo na czytelników. Czy ich metoda ma sens - nie wiem.
Jeżeli nie wywiera wpływu, to nie oznacza, że go nie ma.

Tutaj na tym obrazku wyraźnie widzę czarną mszę, czyli rytuał Satanistyczny. Na palu jest przywiązany jeden z pracowników Watchtower i jest przypalany reflektorem o dużej mocy, stąd te promienie, a w diabelskim kręgu stoją współwyznawcy i się śmieją.

Dołączona grafika

Istna czarna msza! :o

Teraz zastanawiam się czy nie okazywać strachu przed Towarzystwem Strażnica! :o :o :o



#40715 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez lightdrink on 2006-11-12, godz. 10:49 w Tematyka ogólna

Są dwie teorie, dlaczego Towarzystwo umieszcza przekazy podprogowe w swoich publikacjach.
1. Opętały ich demony i wciskają teraz swoją propagangę poprzez ich ręce.
2. Ilustacje te mają na celu wywołanie poczucia zagrożenia w czytelniku, co ma cementować związek z Organizacją.

Przekazy podprogowe istnieją. Dla mnie najlepszym jest wizerunek centaura na 91 stronie "Wspaniały finał Objawienia bliski". Może nie wszystkie dziwne głowy czy symbole w tych ilustracjach są świadomie umieszczonymi przekazami podprogowymi, ale i tak ilość takich przypadków przekracza dopuszczalne normy.

Zastanawiam się, jak czują się ilustratorzy Strażnic, którzy preparują takie obrazki. Czy sądzą, że służą Jehowie i te wszystkie demoniczne gęby są tylko ad maiorem Dei gloriam, czy też cynicznie kalkulują, że zastraszeni czytelnicy będą bardziej skłonni dołączyć się lub pozostać w Organizacji. Chyba, że rzeczywiście opętały ich demony :).

Oczywiście w obrazkach Strażnicy występuje wyraźne odwołanie do numerologii i symboliki masońskiej, co widać na obrazku:
Dołączona grafika
Karty trzymane w ręku pokazują dwie ważne liczby w tradycji masońskiej 33 oraz 99 a na kostce odczytamy 66 patrz: 6 oraz (4+2)=6 czyli 66. :D
I jest podprogowym symbolem dla innych Masonów.



#40707 TAJEMNICE BIBLIJNE

Napisano przez lightdrink on 2006-11-12, godz. 09:13 w Ogólne

Witajcie wszyscy ! Na ten fascynujący temat mozna poczytać w różnych częściach forum różne arcyciekawe wypowiedzi. Korespondujący z tym tematem temat o natchnieniu ksiąg w Sola Scriptura i inne dotyczące fundamentu chrześcijanina czyli Biblii sa bardzo pouczajace :) . Więcej się tutaj dowiedziałam niż przez lata studiowania :P na studium Strażnicy. Nawet pan Tyloch nie podaje aż takiej ilości wiedzy naraz. Dziękuję Wam wszystkim za to chwalebne dzieło. I... proszę o kontynuowanie wypowiedzi. Teraz jeszcze bardziej jestem pewna ,że Biblia podlegała "poprawkom" ideologicznym... :) Cud to prawdziwy ,że jescze przetrwała do naszych czasów.

W Ksiedze Henocha można znaleźć fragment na który powoływał się Juda:

9 Oto przychodzi On z dziesięcioma tysiącami świętych, aby dokonać sądu nad nimi
i aby zniszczyć grzeszników, i aby złajać każdego, za to wszystko, co przeciwko
Niemu uczynili grzesznicy i niegodziwcy.

A to co napisał Juda w przekładzie NW:

14 O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch, gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami, 15 aby nad wszystkimi dokonać sądu i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.

W przekładzie NW widzimy naginanie tekstu biblijnego do swoich potrzeb, w ksiedze Henocha brak jest Imienia Bożego, a w NW jest. W Księdze Henocha jest podana liczba 10 tysięcy świętych a w NW miriady, co rozumiem że można przetłumaczyć na polski jako mnóstwo lub miliardy. Aby podkreślić komizm określenia "miriady" napiszę tylko, że ani w szkole średniej, ani na studiach nie spotkałem się z takim liczebnikiem i jest to kolejny cybernetyczny bzdet MEPS-a lub świadome dopasowywanie do tego określenia liczby 144000 świętych, którzy to żadnym innym sposobem nie zmieszczą się w 10000.
Jeszcze jedno pytanie, kto na codzień używa słowa "miriady"?
Widzimy wyraźnie że słynny Nadarzyński tłumacz Piotr B. nie radzi sobie z tekstem Biblijnym, niestety ma tylko techniczne wykształcenie? :D :D :lol:



#40704 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez lightdrink on 2006-11-12, godz. 08:28 w Tematyka ogólna

Antylopy, barany i inne rogate stworzenia na ilustracjach to, uwaga, przekaz podprogowy!
Aż strach wybrać się do zoo!
Mirek, a ja miałem cię za poważnego faceta...

A widziałeś może Behemota, czyli głowę kozła wrysowaną w pentagram, czczonego przez Templariuszy, za tą herezję kilkaset osób Inkwizytorzy spalili na stosie, a widziałeś Behemota w symbolice Masońskiej szczególnie wsród Ezoteryków? Tutaj oczywiście nie pokażę tego symbolu, bo jest to forum Chrześcijańskie.
A co powiesz na fakt, że ten sam Behemot jest używany w rytuałach przez Satanistów. Prosty wniosek Ciało Kierownicze oddaje cześć Szatanowi i szkoda, że nie ma Inkwizycji bo napewno spłonęliby na stosie razem ze Strażnicami. ;) Ale może w IV RP nastąpi odrodzenie tej wspaniałej instytucji? :D :D :lol:



#40650 "NADARZYNOWIEC" - serwis informacyjny o NADARZYNIAKACH

Napisano przez lightdrink on 2006-11-11, godz. 20:09 w Strony neutralne

NOWOŚCI:
Pojawił się nowy dział pt. "Kartoteka Nadarzyniaka", efekt pracy tajnych Norweskich agentów podróżujących, którzy w ubiegłym miesiącu odwiedzili nasz kraj. :D :D :lol:



#40648 Prawda i tajne dane

Napisano przez lightdrink on 2006-11-11, godz. 19:04 w Świadkowie Jehowy i prawo

kiedyś przypadkiem natknąłem się na pudełko z kartami głosicieli u mojego ojca w papierach. każdy miał swoją kartę, gdzie był nanoszony bieg zdarzeń. wyglądało to na przykład tak:

(data) - osłabienie aktywności kaznodziejskiej
(data) - nieczynny
(data) - wizyta pasterska
(data) - próba rozpoczęcia studium biblijnego
(data) - "ma ważniejsze zajęcia" (siłownia)
(data) - napomniany
(data) - wykluczony !

oraz nie miało to charakteru kartoteki gromadzącej wielkie ilości danych osobowych - zazwyczaj tylko imię i nazwisko.

Widzę, że Twój ojciec robił dodatkowe kopie bezpieczeństwa dokumentów. :D :D :lol:
Głosiciel ma jeszcze "Kartę sprawozdań głosiciela" oznacza to, że jeżeli osoba jest nieochrzczonym głosicielem ma taka samą kartę, tylko w rubryce data chrztu jest napisane nieochrzczony, czyli nie będąc
członkiem kościoła masz swoja kartotekę. Jeżeli poprosisz, żeby starsi zniszczyli twoje dane osobowe, to w pierwszej kolejności zniszczą kartę S-21-P prześlą do Nadarzyna twoją kartę S-79b Skreślenie Świadka Jehowy (kolor brązowy) zobacz: http://www.geocities...d/2919/diss.jpg wraz z listem, list zostanie w archiwum Nadarzyna z adnotacją nie niszczyć a S-79b wróci do zborowego archiwum, zostanie zaklejony w kopercie i będzie czekać na twój powrót do organizacji jako skruszonego grzesznika.
Nasi dzielni Norwescy agenci gościli w ubiegłym miesiącu w Polsce i mamy kolejny przełom: opublikowaną w Internecie kartę sprawozdań głosiciela zborowego S-21-P. zobaczmy wszyscy ten tajny dokument:
Dołączona grafika
Niedługo ujawnimy nawet myśli Dona Adamsa, właśnie jest konstruowana do tego celu specjalna maszyna, jej działający prototyp powstał w 1996 roku. :D :D :lol:



#40629 Hbr 11:16

Napisano przez lightdrink on 2006-11-11, godz. 12:28 w Przekład Nowego Świata

W wersecie tym zmieniono określenie "ojczyzna niebieska", na "miejsce, mające związek z niebem", sugerując tym sposobem, że Abraham jak również i inni bohaterowie wiary z listu do Hebrajczyków będą żyli na ziemi, a nie w niebie.

Poprostu system tłumaczący MEPS ma swoje wady, wiadomo, że NW był tłumaczony z angielskiego na polski i to przez nie profesjonalnych tłumaczy takich jak np Piotr B. który ma techniczne wykształcenie.
Tutaj podaję wersję angielską z Biblii polsko-angielskiej opublikowanej przez Dobrego Brata a opartej na NW.

"...16 But now they are reaching out for a better place, that is, one belonging to heaven. Hence God is not ashamed of them, to be called upon as their God, for he has made a city ready for them..."
Widzimy słówko belonging, które najlepiej przetłumaczyć na "należące" a nie "mające związek".
A gdyby Pan Piotr B. skończył filologię angielską to wiedział by, że lepsze jest użycie istniejącego w języku polskim przymiotnika "niebiański", zamiast go definiować go jako: "mający związek z niebem".
podobne przykłady:
piekielny - mający zwiącek z piekłem
gorący - mający związek z gorącem
głupi - majacy związek z głupotą
Podobne określenia w niektórych słownikach są dość częste, szczególnie w tych opartych na tzw. sztucznej inteligencji.
Pierwszy raz gdy czytałem przekład NW to wzbierało mnie na wymioty i dlatego uważam ten przekład za cybernetyczny bełkot źle zaprogramowanego MEPS-a.
Pewnie z Greki też MEPS tłumaczył i mamy teraz piątą wodę po kisielu. :D :D :lol:



#40573 TAJEMNICE BIBLIJNE

Napisano przez lightdrink on 2006-11-10, godz. 14:46 w Ogólne

czy ma ktoś link do polskojęzycznej treści Księgi Henoha?

Tym razem jest po polsku: http://www.chelm.mm......ria.w.pl).zip :)