Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Maciej

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Maciej (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-11 )



Sort by                Order  

#75178 Opublikowano 5000 dokumentów z procesów przeciwko WTS

Napisano przez Maciej on 2007-08-25, godz. 10:12 w Nowości z kraju i zagranicy

no cóż Pawle "lincz, prześladowanie". czasem się zastanawiam, kto bardziej ma świra na punkcie podkreślania prześladowań ŚJ czy też osoby postronne. ale to tak na marginesie. wspomniałem tylko, że w dzisiejszych czasach panuje już prawie totalna znieczulica. jest tak wiele informacji o różnego rodzaju katastrofach w środkach masowego przekazu, że nikogo to już AŻ TAK Bardzo nie absorbuje. stało się to zbyt powszechne. podobnie pedofilia. jeszcze trochę, a zaczną się pojawiać opowiadane kawały w stylu: "przychodzi pedofil do przedszkola..." Ale niestety taki jest świat. jak mu się coś opatrzy i spowszednieje szuka nowych doznań. i tyle



#75072 Opublikowano 5000 dokumentów z procesów przeciwko WTS

Napisano przez Maciej on 2007-08-23, godz. 09:14 w Nowości z kraju i zagranicy

Panowie chyba jednak coś umyka Waszej uwadze. właśnie o to chodzi, że świat jak to określacie nie piętnuje takich rzeczy. w dobie obecnej musi być coś naprawdę spektakularnego, żeby poruszyło opinię publiczną. choćby ostatnio: "49 osób aresztowano w akcji pedofilskiej..." (również duchownych) na drugi dzień już nikt zbytnio o tym nie rozmawiał. tak to właśnie wygląda



#75071 Antykoncepcja oraz planowanie rodziny

Napisano przez Maciej on 2007-08-23, godz. 08:53 w Seksualność

to musi być coś z oststnich dwóch miesięcy, bo wiem, że go czytałem stosunkowo niedawno. jeśli znajdę to podam Tobie konkretny numer wydania



#75030 Antykoncepcja oraz planowanie rodziny

Napisano przez Maciej on 2007-08-22, godz. 20:13 w Seksualność

nie pamiętam w tej chwili dokładnie, ale w jednym z ostatnich wydań przebudźcie się a może strażnicy jest artykuł na temat antykoncepcji. mozna sobie poczytać



#75026 Historia przyjaciela

Napisano przez Maciej on 2007-08-22, godz. 19:55 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

no cóż nie będę się wypowiadał na temat książki lub też "życia po życiu", ale przypomniał mnie się pewien artykuł w jednym z opiniotwórczych tygodników, w którym autor wyjaśnia, że grupa jakichś tam naukowców doszła do wniosku w wyniku badań naturalnie, że światło, tunel itp widziane przez ludzi w fazie tzw. śmierci klinicznej nie są niczym innym jak procesami chemicznymi zachodzącymi w mózgu i swego rodzaju działaniem obronnym tego organu. całkiem sensowny wywód. kto nie chce niech nie wierzy :)



#75023 Opublikowano 5000 dokumentów z procesów przeciwko WTS

Napisano przez Maciej on 2007-08-22, godz. 19:43 w Nowości z kraju i zagranicy

no tak. rzeczywiście mimo wszystko łamanie prawa, gdzie pedofilia jest dość słusznie uważana za wynaturzenie w zestawieniu ze ŚJ może szokować opinię publiczną. nie wiem jak Wy koledzy, ale ja dostrzegam, że w ostatnim czasie takie sytuacje w odniesieniu np. do duchownych KK nie wywołują takich reakcji. wiecie dlaczego ? to proste. tych przypadków pojawiło się w ostatnim czasie tak dużo, że przestały niejako już szokować



#72890 "Gazeta gliwicka" (01.08.2007) - artykuł o ŚJ "Raport mniejszości...

Napisano przez Maciej on 2007-08-08, godz. 14:17 w Nowości z kraju i zagranicy

zgadza się kjt. większość ludzi do których zachodzą ŚJ nie ma wogóle zielonego pojęcia o Piśmie Świętym. Myslę sobie: na całe szczęście dla liderów największych wyznań. gdyby większość społeczeństwa choc trochę "liznęła" Świętych ksiąg mogłoby to doprowadzić do znacznego spadku i tak już mocno ograniczonej liczby wiernych w innych religiach. pozdrawiam



#52634 a jednak odłaczenie

Napisano przez Maciej on 2007-02-19, godz. 09:33 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Diku. albo czytałeś pobieżnie, albo tobie coś umknęło. zacytowałem wyraźnie: mowa o osobach, które świadomie odłączyły się od organizacji i nie zamierzają do tej społeczności powracać. również w konteście lekceważenia zaleceń. no chyba, że mi powiesz np. coś takiego: jestem świadkiem Jehowy i nagle stwierdzam, że mam inny punkt zapatrywania na sprawy. zmieniam zupełnie punkt widzenia odłaczam się (dokonując świadomego wyboru) i kroczę własną drogą. czy tak będzie dobrze ?



#52627 "seks to nie grzech"

Napisano przez Maciej on 2007-02-19, godz. 09:12 w Seksualność

nikito pojęcie związku partnerskiego jest czynnikiem czysto ludzkim. ja natomiast głęboko sobie cenię zasady jakimi kieruje się nasz Stwórca. A tu jak zapewne wiesz nie ma miejsca na "partnerskie relacje"



#52626 "Postępowanie Oddziału" - Tajemnica ujawniona!

Napisano przez Maciej on 2007-02-19, godz. 09:08 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

janno. nie zapędzajmy się ze stwierdzeniem, że "korporacja obdarowuje włądzą wedle uznania", bo nie wynika to z twojego tłumaczenia. co do określenia "interesy" dobrze by było również stwierdzić, czy tłumaczenie polskie "interesy" jest właściwe. w innym układzie będziemy mieli przykład kolejnej "psychomanipilacji" i próby wprowadzenia czytelnika w błąd ze wskazaniem na organizację jako "kręcącą lody firmę", zamianowującą braci wg własnego "widzi misię". jak widzisz janno szybko można się "zaciągnąć" tym światem



#52584 a jednak odłaczenie

Napisano przez Maciej on 2007-02-18, godz. 18:56 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

no to trzymajcie się dalej w swojej kupie. ha ha. podobnie jak ja. trochę ostatnio byłem zajęty zawodowo. znalazłem jednak czas i spędziłem dwa dni na "obwodowym". nie wiem jak u innych, ale dzisiaj na wykładzie dwukrotnie padło mocne zdanie, że ci wszyscy, którzy się odłączyli świadomie i nie zamierzają wracać, nie mają szans. Zatem kochani cieszcie się, póki możecie, bo Wasz czas się kończy



#52583 "seks to nie grzech"

Napisano przez Maciej on 2007-02-18, godz. 18:47 w Seksualność

Sex nie jest grzechem. To naturalna potrzeba każdego człowieka, który dzięku niemu właśnie się narodził.
Bóg dał początek ludzkości więc winniśmy się "pomnażać". Seks jest ludzki i dla ludzi.

owszem. tyle tylko, że tej naturalnej potrzeby nie zaspokaja się tak po prostu, kiedy przyjdzie na to ochota (mam na myśli niespełnienie stosownych zasad )



#51822 odeszlam

Napisano przez Maciej on 2007-02-09, godz. 22:50 w Szukam kontaktu

nikita masz rację, dlatego jestem za tym, aby tych, którzy nie spełniają właściwie swoich posług, pozbawiać stanowisk, lub jeżeli to możliwe znacznie ograniczać kompetencje. nie ważne czy są to starsi zboru, księża, pastorzy, czy kto tam jeszcze :)



#51763 Kongres w Steszewie

Napisano przez Maciej on 2007-02-08, godz. 19:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Macieju,
a ty gdzie będziesz jak w końcu naprawdę powróci w swojej chwale Pan Jezus? Czy będziesz miał udział w pierwszym zmartwychwstaniu czy dopiero wstaniesz na sąd aby odebrać zapłatę za głoszenie w imieniu Boga kłamstw sprzecznych z Biblią?

Czesiu to chyba oczywiste. wierzę, że będę wychwalać Jehowę w pieśniach z radości, chociaż wokół "ludzie będą mdleć ze strachu".



#51677 Pieśni o Jezusie i do Jezusa - dlaczego ich nie ma w Biblii ?

Napisano przez Maciej on 2007-02-07, godz. 17:40 w Trójca

Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J10,30) Ale któż zgłębi tajemnicę Trójcy świętej...

oj słynny juz cytat na poparcie trójcy. chciałbym łaskawie przypomnieć, że była chyba dale również mowa o tym iż Jezus chciał, aby jego uczniowie byli jedno tak jak on z Ojcem. ciekawe, czy chciał przez to powiedzieć, że powinni być częścią trójcy. jak dla mnie chodzi niewątpliwie o jedność w myśleniu i działaniu. ale to tak na marginesie :)



#51676 Kongres w Steszewie

Napisano przez Maciej on 2007-02-07, godz. 17:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

byłem w zeszłym roku, ale jestem z lubuskiego :)



#51673 Kongres w Steszewie

Napisano przez Maciej on 2007-02-07, godz. 16:59 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

a zaczęlo się tak fajnie.... czy będziesz w Stęszewie ? no cóż. jeśli o mnie chodzi to będę (jak Bóg pozwoli). może pojawi się jeszcze ktoś ze znajomych :)
natomiast co do Ciebie Janno widzę, żę szybko jesteś gotowa przejść na Ciemną stronę mocy. już te zdania w stylu: bracia wiece zdziwieni, że Ciebie nie będzie, albo określenie Sali Zgromadzeń... farmą, cytując jeden z postów kolegi LD bodajże. wiem, że zabrzmi to niegrzecznie, ale z Twojego nastawienia wnioskuję, że chyba wystarczyłoby mocniej tupnąć nóżką i już... Cię nie ma w Organizacji. Mimo wszystko, życzę Tobie również wszystkiego dobrego. Pamiętaj jednak przypominając sobie niektóre strzępy z tego czego Cię nauczono: przyjdzie taka chwila, kiedy wszyscy doznają olśnienia izrozumieją, że nadszedł koniec sielanki. Ale zgodnie z nauką... będzie już za późno :(



#51547 Bo oni "kłamiom"!

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 14:37 w Oceń forum

Sul dziób, Macieju! Taka forma bardziej ci odpowiada? Jest bardziej elokwentna? Na pewno nie. WięNie rób więc obrazonej minki i powracamy do głównego tematu topika.

ależ oczywiście Arturze. nie mam z tym absolutnie żadnego problemu. również się nie obrażam. bo i z jakiego powodu. potrafię się dopasować do rozmówcy, nawet jeśli poziomem znacznie mi ustępuje :P



#51545 Pomocy

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 14:34 w Krzyż czy pal?

zaraz zaraz Panowie. chyba najpierw trzeba przyjąć do wiadomości, że najbardziej wiarygodnym źródłem jest Pismo Święte. wszelkie inne pisane dzieła mogą być pomocne w ustalaniu faktów. co do krzyża również obie strony starają się oprzeć swoje przekonania na podstawie spisanych dzieł historycznych itp. zapisów. tak więc Czesławie nie opowiadaj bajek jakoby dopiero w ostatnich czasach Stwórca objawił ludziom to i owo. co do głoszenia "najprawdziwszej prawdy" masz jak najbardziej rację. co ciekawe na świecie w chwili obecnej miliony ludzi są właśnie przekonane o takiej słuszności. zapewniam Cię, że ŚJ nie są w tym odosobnieni. co najwyżej ogłaszają to na tyle skutecznie, że się o nich mówi. przykładem może być to forum



#51540 Nie Objawienie, a Zaćmienie

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 14:14 w Tematyka ogólna

Czesławie znasz powiedzenie, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana ? zatem naprawdę nie widzę powodów do wielkiego "halo" z powodu zmian jakie zostały wprowadzone. w końcu nie dotyczą one wywalenia diametralnie nauki dotyczącej przyszłości i stojących przed nami wydarzeń. podobnie jak zmiana identyfikacji np. "szkarłatnej bestii". czy ma to jakieś istotne dla sprawy znaczenie ? chyba jednak nie. a czy jest wogóle ktoś, kto zadał sobie trudu, aby poddać tak wnikliwej analizie Księgę Objawienia ? nie wydaje mi się.
nawet jeżeli po ponad 20 latach pojawiły się pewne zmiany ma ona w dalszym ciągu nieocenioną wartość i to w kontekście nadchodzących wydarzeń. wszak nic tak nie intryguje ludzkości jak odpowiedź na pytania co przyniesie przyszłość



#51531 Bo oni "kłamiom"!

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 13:43 w Oceń forum

dzięki Pawle za sprostowanie i elokwentną odpowiedź godną "wykształciucha"



#51529 Nie Objawienie, a Zaćmienie

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 13:40 w Tematyka ogólna

Tak Storm
WTS tak dokładnie poznał co głosi Księga Objawienia, że wydał już co najmniej dwa sprzeczne ze sobą komentarze a do tego do ostatniej wykładni dodał całe mnóstwo poprawek jak należy obecnie rozumieć tą Księgę.
Ciekawe kiedy wyda nowy komentarz do Księgi Objawienia z całkiem nową interpretacją. Może już masz na ten temat jakieś przecieki z "kanału" Storm?

może dobrze byłoby zapoznać się Czesławie z ciężarem gatunkowym tych poprawek i stwierdzić, które rzeczywiście są tylko zmianami z racji pewnych statystyk, a które można byłoby uznać za zmiany czysto merytoryczne. z tego co wiem to tylko trzy mieszczą się w takiej kategorii i to bez istotnej zmiany doktryn. ale to już tak na marginesie :)



#51526 Bo oni "kłamiom"!

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 13:36 w Oceń forum

Macieju pomyliłes tematy. My nie o tym. ;)

wiem Pawle. generalnie jednak mowa jest o jednym i tym samym i sprowadza się do stwierdzenia: "Świadkowie Jehowy kontra reszta świata" :) jak zwykle



#51524 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 13:34 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

cóż drogi padre, jak zapewne wiesz możemy się tak prawdopodobnie przepychać bez końca, ale niczego nie osiągniemy. natomiast co do tego, że nie ma zbawienia poza jedną jedyną społecznością, bez względu, która to jest to nie jest dla mnie to już takie oczywiste. w końcu Pisma mówią jednoznacznie, że zbawieni zostaną tylko ci, którzy wierzą w Jezusa. ciekawe co powiedzieć o wszystkich tych, którzy odrzucili Mesjasza. jak wiemy w I wieku należała do nich większość Żydów, którzy utracili status narodu wybranego. czyżby i tutaj pojawiło się jakieś przekłamanie ?



#51520 Bo oni "kłamiom"!

Napisano przez Maciej on 2007-02-06, godz. 13:22 w Oceń forum

a co tutaj długo dywagować ? wg tego czego nauczają ŚJ, jest jeden Bóg, jeden Syn, ktory ma boskie przymioty, ale równocześnie nie jest Bogiem i duch (nie bedący osobą). Ojciec jest wyższy w każdym przypadku od Syna. natomiast wszelkie inne konfiguracje w obrębie tych w/w trzech istot/przymiotów, to tylko prymitywna imitacja sięgająca korzeniami starożytnego Babilonu, nie mająca mocnych podstaw biblijnych, a będąca tylko karkołomną próbą nagięcia faktów (i tyle)