Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika otello

Odnotowano 28 pozycji dodanych przez otello (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#130313 Gospodarz Sali Królestwa/Zgromadzeń

Napisano przez otello on 2010-02-16, godz. 00:03 w Obowiązki teokratyczne

Znam przypadek i jest to sprawa jak najbardziej świeża.Małżeństwo z dwójką dzieci.On starszy zboru sprzedał mieszkanie dwupokojowe które dostał od teści z powodu iż sam miał długi.Przenieśli się na jeden pokój do Sali Królestwa całą rodziną i tam mieszkają.Co do obowiązków dbania o budynek i teren wokół niego to nie sądze,facet ma zero zdolności i miga się od jakiejkolwiek pracy,patrzy tylko dostać coś gdzie się tylko da.

Ps.Nie narzekają ale to ludzie bez żadnych ambicji i celów wpatrzeni w WTS.Nic poza nim nie widzą.Także różne są sytuacje z tymi mieszkaniami.



#118265 Czechy: Oskarżenie przeciw ciemiężącym córkę za odmowę zostania ŚJ

Napisano przez otello on 2009-05-05, godz. 01:06 w Świadkowie Jehowy i prawo

Dzieci się ciemięży i one najbardziej są biedne,atakowane ze wszystkich stron.Zniszczone dzieciństwo i zmarnowane talenty.Raz po raz czytam to forum,tyle blizniaczych tragedii życiowych i bólu.Jest tutaj wielu inteligentnych ludzi.Skrzyknijcie się razem z innymi na forach w innych krajach i rozpędzcie to całe g....Byłem synkiem starszego,nie dałem się ochrzcić więc teraz mogę się śmiać.Niech ktoś coś kreatywnie pomyśli tak jak Kolega z krwią na przykład.



#96006 Media o Kongresach

Napisano przez otello on 2008-07-07, godz. 20:55 w Nowości z kraju i zagranicy

szwagier świadek przy rodzinnym obiedzie powiedział że na kongresie oprócz dramatu nie było nic ciekawego,kiedyś mu pokaże kryzys sumienia to będzie bomba w rodzinie



#95801 Media o Kongresach

Napisano przez otello on 2008-07-04, godz. 03:37 w Nowości z kraju i zagranicy

Z okazji kongresów przypominam kultowy dla mnie wykład z 2007 kongresu latem..... Jak możemy stronić od fałszywysch nauczycieli? nie wpuszczamy ich do domów,nie pozdrawiamy.Stalibyśmy się współuczestnikami ich niegodziwych uczynków.Ale unikamy też w inny sposób,nie czytamy ich literatury,nie oglądamy programow tv w których występują,no i nie przeglądamy ich stron internetowych.Z całą pewnością można powiedzieć że to ostatnie ostrzeżenie jest dziś szczególnie ważne.Na zebraniu Służby w skrzynce pytań była poruszona myśl-,, Internet ułatwia ludziom ukrywanie swej tozsamości i pobudek,a zatem to ważne gdzie się poruszamy w internecie.Czają się tam odstępcy czychający niczym pająki.Dlaczego nie podążamy za nimi? Skłania nas do tego miłość do Jehowy który jest Bogiem PRAWDY i nie jesteśmy zainteresowani przewrotnymi naukami które nie pochodzą z jego słowa.A po drugie kochamy zbór boży przez który poznaliśmy tyle cennych prawd.OKLASKI... Tutaj powinien być Oscar.

Ostani raz byłem na bieżąco w 1992r.Jak oglądam ten wykład na you tube to jestem pod wrażeniem. I ten Clean Up wszystkie daty zamiatane po dywan przez WTS.



#95306 Ostre Forum

Napisano przez otello on 2008-06-27, godz. 01:52 w Oceń forum

Coś o 'sile rażenia forum'.
Kiedy zajrzałam tu po raz pierwszy, śJ widziałam jako totalną psychopatologię, co wynikało z moich doświadczeń. Oczywiście, wydawało mi się, że tylko ja jestem jedynym odstępcą na ziemi, który zauważył specyfikę myślenia śJ i przyłapał ich na gorącym uczynku psychomanipulacji i hipokryzji.
A teraz ze zdumieniem stwierdzam, że z dnia na dzień w miarę przeglądania wątków, moje poglądy na tę organizację, która kojarzyła mi się raczej z pachnącym szambem, się drastycznie liberalizują*.
I aktualnie sobie myślę: wychować się w rodzinie śJ to nie dramat, nie tragedia, a PECH po prostu...


*ps. a to wszystko dzięki tym, którzy demaskując śJ, są jeszcze bardziej zmanipulowani i stosują więcej ciosów poniżej pasa, niż sama org. prześwietna

kurew... smutne to jest kantata,ale może chodzi o przetrwanie jak w prymitywnej walce o ogień,dobra są ograniczone a potrzeby nieograniczone.Napisz coś więcej o tych gorszych.Zaciekawiłaś mnie ps.



#94947 Inwigilacja forum przez WTS

Napisano przez otello on 2008-06-22, godz. 06:12 w Oceń forum

Jeśli ktoś okrakiem stoi jak napisałaś to współczuje,żal mi tej osoby że tak jej się życie układa.

Znam takich wielu.



#94945 SB a Świadkowie Jehowy.

Napisano przez otello on 2008-06-22, godz. 05:32 w Neutralność

Komunizm a właściwie stalinizm najpierw przez wiele lat działał tak że każdy kto nie akceptował stawał się śmiertelnym wrogiem,represjonowanym.Niszczyli nawet pomniki na grobach żołnierzy a wrogów systemu.Pózniej za czasów Jaruzelskiego zluzowali bo po latach zdobyli wiedzę kto jest wrogiem a kto nie.Co do postaw politycznych świadków to zawsze byli w większości tępi.Wprowadzenie agentów do zborów? Zbyt mała społeczność,marginalna sprawa.Co do afery Bolka to niektórzy komentują tak: ,,Nie Bolek tylko Pan Bolesław dla was, bo za mali jesteście żebyśmy po imieniu rozmawiali.



#94944 Czy warto polemizować z ŚJ?

Napisano przez otello on 2008-06-22, godz. 04:57 w Tematyka ogólna

A ja do końca życia - mojego życia. (Nie) warto polezmizować ze Świadkami Jehowy.

Co ten post znaczy? Może mi ktoś wytłumaczy?



#94633 Inwigilacja forum przez WTS

Napisano przez otello on 2008-06-19, godz. 02:53 w Oceń forum

Swoją drogą to niesamowitą dla mnie sprawą jest jeśli ktoś taki był na spotkaniu z R.Franzem słuchał i nic do niego nie dotarło.Manipulacja i zamknięcie umysłu owszem ale czy to wszystko załatwia czy trzeba być po prostu kretynem,tak jak wielu albo i większość może.



#94632 Odejście

Napisano przez otello on 2008-06-19, godz. 02:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W linku który podałeś Iszbin za wzór miłego odejścia brzmi: ,,Zabraniam Strażnicy i jej przedstawicielom wykluczenia albo zniesławienia KK art.212. Nigdy się do tego nie stosują,wymazali odłączenie,jest tylko oczernienie i wykluczenie i to wiemy wszyscy.



#94513 Seks przedmałżeński u świadków Jehowy - kobiety

Napisano przez otello on 2008-06-18, godz. 13:04 w Seksualność

Dokładnie.



#94402 Seks przedmałżeński u świadków Jehowy - kobiety

Napisano przez otello on 2008-06-18, godz. 02:46 w Seksualność

Wszystko co nie jest przestępstwem i krzywdą drugiego człowieka jest dozwolone. I wynocha wszystkim z butami w intymność.



#94401 Czy zdaniem WtS można mowić "Dzień dobry" wykluczonemu?

Napisano przez otello on 2008-06-18, godz. 02:26 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Powodów odejścia na profilu nie podałeś jeszcze.Co do jawności sądów jak cytujesz Biblię to nie ma takiej możliwości i wszyscy o tym wiemy.Ta organizacja nie przetrwałaby,nawet nieświadomi niczego członkowie zboru,zamknięci na wiedzę wykraczającą poza WTS, odeszliby gdyby wszystko było jawne,więc panuje tajność całkowita.To jednak nie pomoże na dłuższą metę,internet,spadek liczby członków.Dryfuje WTS w stronę lightu jak Discovery albo Planet.Za jakiś czas za nic się już nie będzie wykluczać tylko napominać a jeszcze pózniej już nie napominać tylko radzić.Zapytany świadek o krew,wojsko,neutralność polityczną wręcz oburzy się i powie że takich zakazów nigdy nie było.Mało tego wyszuka strażnice w których w odpowiednio ujętych słowach będzie że nigdy nic takiego nie było.Nic nowego pewnie nie napisałem,już to było wałkowane sto razy.



#94339 Ostre Forum

Napisano przez otello on 2008-06-17, godz. 02:49 w Oceń forum

Niestety tak właśnie się zachowują co tylko potwierdza jeszcze to co napisałem post wcześniej.



#94261 Ostre Forum

Napisano przez otello on 2008-06-16, godz. 01:01 w Oceń forum

Życzyłbym sobie aby to forum przeczytali i śledzili na bieżąco wszyscy świadkowie.To oczywiście nierealne ze względu na ich zamknięte,zniewolone i zmanipulowane przez wiele lat głowy.Niestety większość z nich dodatkowo to rys charakterologiczny prostych,nie znających żadnego innego światopoglądu ludzi,dla których jedyną wiedzą jest to co im się podaje za pośrednictwem WTS.



#94259 Czy zdaniem WtS można mowić "Dzień dobry" wykluczonemu?

Napisano przez otello on 2008-06-16, godz. 00:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

,,Strażnica” z 1988/07/nr. 14/str. 27 przyp. Podaje: ,,… Nakaz z Listu 2 Jana 11 z powodzeniem mógł więc oznaczać, że do takich osób nie należy mówić nawet ,,dzień dobry”.

Ja byłem w KK i ŚJ. Problemu, że ŚJ-wy nie witają i nie pozdrawiają się ze mną nie mam, gdyż w rodzinie nikt nie jest ŚJ. Ponadto w promieniu 15 km. też ich nie ma. Ale zastanawiam co by to było, gdyby członkowie KK tak zachowywali się jak ŚJ ? Przy najbliższej sposobności sprawdzę czy ksiądz się przywita i odpowie na dzień dobry ? Raz zdarzyło się, że zabrał mnie ks. na ,,stopa” i kiedy powiedziałem, że gdyby wiedział kim jestem to by mnie nie zabrał. Po zaspokojeniu jego ciekawości, że byłem w KK a teraz jestem ŚJ, wyłączył kolędy i przeprowadziliśmy przyjemną pogawędkę. Czy właściwie się zachował?
-- gambit

gdybyś był świadkiem i odszedł do KK a na stopa zabrał Cię starszy zboru to chyba nie byłoby przyjemnej pogawędki.



#94115 Czy zdaniem WtS można mowić "Dzień dobry" wykluczonemu?

Napisano przez otello on 2008-06-13, godz. 15:50 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

edd cytował to w tym wątku

w kazdym temacie i dziedzinie życia u świadków panuje hipokryzja i zakłamanie także z tymi wykluczonymi,generalnie wszytkim kieruje strach przed tymi 90letnimi dziadkami z Brooklynu,śmiechu warte.



#92682 Kolejny przyklad 'poswiecenia kariery dla wiary'

Napisano przez otello on 2008-05-27, godz. 12:38 w Nowości z kraju i zagranicy

Tak,oczywiście.Zresztą na youtube jest pełno relacji z tych spotkań z różnych zakątków świata.



#92647 Kolejny przyklad 'poswiecenia kariery dla wiary'

Napisano przez otello on 2008-05-27, godz. 03:18 w Nowości z kraju i zagranicy

Dziewczyna po dwóch zaśpiewanych zdaniach otrzymała przepustkę do następnego etapu.Swoją drogą wyciągała momentami że miałem skojarzenia do piosenek Whitney Houston,świetna gama głosu,aparycja zewnętrzna i ogólnie cała uroda.Dołączam się do tych nadzieji że kiedyś pozna prawdę.Sam lata temu grałem główne role u reżysera dramatów a tysiące owieczek w całej Polsce z zapartym tchem czekało 3dni w upale na ten moment programu,który miesiącami przygotowywaliśmy w studiu nagrań.Ostatnią rolę zagrałem w 1993 młodego dziewiętnastolatka który wacha się i ma wątpliwości czy wziąć chrzest.Po tym przedstawieniu nie będąc ochrzczony opuściłem okręt WTS w blasku kamer i fleszów zdjęć.Ale o czym tu rozmawiać,wszystko zostało już powiedziane.Mam zamiar odwiedzić kiedyś rodzinkę w USA.Jeśli się uda to spróbuje spotkać się z Rayem Franzem,byłoby to świetne przeżycie dla mnie.Praktycznie całe dzieciństwo spędziłem na uczeniu i zmuszaniu przez rodziców do artykułów które min. redagował Ray Franz.Poznanie tego człowieka napewno byłoby dla mnie dużym wydarzeniem,porównywalnym do Zbigniewa Brzezińskiego doradcy Cartera który jest ciekawym człowiekiem.Ps.Wytoczyłem ostatnio małą polemikę w mojej rodzince.Mój tata ma 55lat jest byłym starszym zboru,zrezygnował z powodu choroby,mama jest świadkiem oboje od urodzenia.Moja siostra młodsza którą kiedyś rozwijałem intelektualnie,uczyłem za dziecka też jest świadkiem.Wczoraj rozpocząłem małą rozmowę.Są jakieś próby obrony ale tak słabe,bardziej słabe niż kampania wrześniowa w 1939.



#88247 "Szokujące, że u Świadków wybuchają afery z molestowaniem"

Napisano przez otello on 2008-04-08, godz. 17:55 w Seksualność

Sąd apelacyjny odmówił prośbie obrony o interwencję w tej sprawie. (link)

A dla mnie jest to w ogóle trochę szokujące że u Świadków wybuchają takie afery z molestowaniem. Tam prawie wszystko co sex to śmiertelny grzech a tu takie zboczenia.Widocznie najciemniej pod latarnią.



#87792 Czekając na Godota...

Napisano przez otello on 2008-04-05, godz. 15:24 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Mam duże opory aby zgodzić się na taką propozycję. Przede wszystkim natury prawnej. Byłoby to do zrobienia, gdyby na przykład nikt mnie nie uprzedził, że nie wolno nic nagrywać. Wydaje mi się, że mogę to zrobić dla siebie, ale upublicznienie chyba grozi procesem cywilnym.
Drugi aspekt. Ktokolwiek byłby w Komitecie sądowniczym, to będzie mój przyjaciel. Przecież znam ich wszystkich. Ja nie traktuję tych ludzi jak moich wrogów. Mnie ich po prostu żal. Oni są manipulowani, po prostu wykonują swoje zadania w dobrej wierze. Myślą, że tak trzeba. Wydaje mi się, że upublicznienie takiego nagrania byłoby zrobieniem im świństwa. Natomiast rozpatrywanie mojej sprawy mogę wykorzystać jako rozmowę z nimi. Zawsze coś można przekazać. Co prawda musiałem oddać książkę "Zważajcie", ale jest ona dostępna w internecie.
Mam już gotowy list pożegnalny. Czekam jeszcze tylko na reakcję nadzorcy obwodu, do którego napisałem wcześniej.

Drogi Szperaczu chciałbym Ci przypomnieć że jeśli dojdzie do Twojego wykluczenia i ogłoszenia go to to jest pomówienie.To Ty odchodzisz i rezygnujesz a oni ogłoszą BZDURĘ że Cię wykluczyli.Tradycyjnie jak zwykle nikt się nie dowie że odszedłeś bo przestałeś wierzyć.Publicznie Cię oczernią magicznym słowem że Cię wykluczyli bez podania przyczyn.Twoi wieloletni przyjaciele za jakich ich uważasz w kilka minut odwrócą się i symbolicznie naplują w twarz.To Ty im miałbyś podstawy do wytoczenia procesu za pomówienie a nie oni Tobie za nagranie krótkiego filmu który byśmy sobie obejrzeli i posłuchali co mieli do powiedzenia,jakich użyli argumentów co zacytowali za wersety itd.



#87081 o ŚJ napisano (część I.)

Napisano przez otello on 2008-03-31, godz. 01:21 w Nowości z kraju i zagranicy

Kumpel był,zawiózł mamę i siedział cały dzień.Mówi że momentami nie dawał rady.Jak były wywiady z pionierami to mówi że był taki ortodoksyjny beton że wie że ja bym wyszedł.



#87052 Kawały o starszych

Napisano przez otello on 2008-03-30, godz. 16:17 w Humor

Pewien gość przyszedł do sklepu zoologicznego i postanowił sobie kupić papugę.
Sprzedawczyni mówi, że ma tylko jedną, ale ona była juz jakis czas u rodziny Swiadków Jehowy i nie radzi mu aby ją brał.
Gość koniecznie chciał i też ją zabrał.
W domu, na drugi dzien rano papuga krzyczy na cały głos przed sniadaniem:
"Tekst dzienny, tekst dzienny..."
i zaraz po tym:
"Modlitwa, modlitwa..."
Po sniadaniu:
"idź na głoszenie, idź na głoszenie..."

Po południu w zależności od dnia papuga krzyczała: "Zebranie, zebranie..." albo "studium, studium..."
Trwało to tak przez cały tydzien, aż gość nie wytrzymał.

Nastepnego ranka, jak papuga sie rozdała, wyciagnął ją z klatki i rzucił nią o ścianę.
Papuga zsuwając się cała we krwi po ścianie w dół, resztkami swoich sił zawołała tylko:
"Zadnej krwi, żadnej krwi..."

a ja myślałem że na końcu będzie że prześladowana papuga oddała życie za prawdę he he...



#86919 Internet

Napisano przez otello on 2008-03-28, godz. 20:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z babciami tak to właśnie jest, zwłaszcza jeśli mają już od kilkudziesięciu lat mózgi przetrawione WTS-owską papką. Kiedyś spierałem się z nią nt. Ciała Kierowniczego (jeszcze wówczas mi się chciało, teraz już nie dostrzegam sensu). Pytanie babci było krótkie: "A gdzie to takie mądrości można przeczytać, co?". No to odpowiadam, że u wuja Raya, że są też strony w internecie. Babcia na to mi przerywa: "TO CHYBA SAM DIABEŁ JE PISZE" :ph34r: :P

Skoro nie chcesz przyjąć nauczania ludzi którzy odkryli sens życia i zaginasz ich wiedzą to musisz być albo diabłem albo ostępcą.Bez dyskusji.Stalin pytał grzecznie polskich oficerów czy przejdą na jego stronę.Jak odmawiali wycieczka do Katyńskiego Lasu.



#86910 Pomagać "od środka": jak daleko można się posunąć?

Napisano przez otello on 2008-03-28, godz. 19:20 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

widze ze mimo obietnic trudno ci sie powstrzymac :)
nie wiem czy to do końca adekwatne porownanie, ale jeśli ona wierzy, że w ten sposób mu pomoże - jej sprawa, byc moze po czasie sięgnie po srodki wiadome dla wszystkich chcących kogos uwolnić od nałogu. Natomiast uwolnienie kogoś z matrixa jest bardzo bardzo trudne i nie ma sprawdzonyc opisanych przez psychologów metod jak to zrobić, więc to co on robi, swiadczy tylko o tym, ze kocha ich i bardzoi mu na nich zalezy......

Trudna i bardzo ryzykowna gra,oby przyniosła porządane rezultaty.