Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika hard defector

Odnotowano 47 pozycji dodanych przez hard defector (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#142233 Hbr 2:5

Napisano przez hard defector on 2011-04-01, godz. 07:50 w Przekład Nowego Świata

Pytanie: Czy Hbr 2:5 w Przekładzie Nowego Świata jest poprawnie przetłumaczony. Jak go rozumieć?

Hbr 2:5 Br „W rzeczywistości bowiem nie aniołom dał Bóg władzę nad przyszłym światem, o którym mówimy.”
Hbr 2:5 BT „Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy.”
Hbr 2:5 Bw „Bo nie aniołom poddał świat, który ma przyjść, o którym mówimy.”
Hbr 2:5 Bb „Abowiemci Aniołom nie poddał onego świata przyszłego, o którym mówimy.”
Hbr 2:5 Bp „Przecież nie aniołom poddał ten przyszły świat, o którym mówimy.”
Hbr 2:5 NS „Gdyż nie aniołom podporządkował przyszłą zamieszkaną ziemię, o której mówimy.”



#142190 Organizacja w liczbach: Statystyka 2009

Napisano przez hard defector on 2011-03-16, godz. 07:09 w Obowiązki teokratyczne

http://www.watchtowe...wide_report.htm



#142147 Organizacja w liczbach: Statystyka 2009

Napisano przez hard defector on 2011-02-17, godz. 09:06 w Obowiązki teokratyczne

Czy są gdzieś w necie opublikowane statystyki za 2010?



#122113 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-07-07, godz. 20:51 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Co ma nauka czytania do zadanego pytania ? (Złośliwy jesteś aż mi się tu z wami pisać nie chce. Co za beton). A czy prywatne udostępnianie nie wymaga zgody osób widzianych na filmie ?


Podaj jakąś merytoryczną wykładnię prawną to będzie łatwiej się do tego odnieść a tak to kolejne studium książki nam serwujesz. Bez ładu bez składu.
Pozdrawiam

No mam nadzieje że obejrzę bo ostatnim razem nie udało mi się :P Coś nie mogę na tym privie oglądać ;)

A to ciekawe na jakiej podstawie. Naucz się czytać i zauważ, że tu nie ma mowy NIC o PUBLICZNYM dostępie.



Posiadasz konto na youtube? Chcąc dopisać Cię do listy oglądających potrzebuję Twoją nazwę konta. (login)



#122110 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-07-07, godz. 20:23 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Sformułuję pytanie inaczej: czy wiedzą oni o tym zapisie i czy wyrazili zgodę na jego publiczne odtwarzanie, jeżeli nie - możesz mieć kłopoty w Sądzie.


Raczej nie wiedzą. Co rozumiesz przez upublicznienie? Jak zauważyłeś ja udostępniam to nagranie w formie prywatnego dostępu moim znajomym.
Kłopoty w sądzie? Interesujące. Rozwiń to.



#122106 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-07-07, godz. 20:06 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Czy ci starsi wyrazili zgodę na dalsze wykorzystywanie ich wizerunku ?



Dalsze? Od jakiego momentu?

Wizerunku? Co masz na myśli?



#122097 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-07-07, godz. 18:49 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Posiadam kolejny filmik za kilka dni wrzucę na youtube (oczywiście dostęp prywatny).

Film ze starszymi zboru w akcji. Zachowanie skandaliczne!



#117154 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-04-15, godz. 07:25 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

a czy jest mozliwosc otrzymania tego wcalosci, oczywiscie do wiadomosci wlasnej i uzytku wlasnego.



Wysłałem Ci odpowiedź na prywatny komunikator.



#116937 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-04-11, godz. 09:36 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

jak bez internetu, to koleś dał radę :). hard, kiedy następna część?



Postaram się wrzucić jak tylko będę miał trochę czasu



#116815 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-04-09, godz. 20:12 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Dzieki za zaproszenie ale nie widze tutaj zadnego filmu.

Gdzie mam kliknac?

Pozdrawiam



Powinieneś już mieć dostęp do cz. 1.



#116768 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez hard defector on 2009-04-09, godz. 08:10 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Otrzymałem materiał video z wizyty starszych u osoby odłączonej w celu przedstawienia możliwości powrotu do zboru. Mam film na swojej stronie youtube. Chwilowo nie otrzymałem upoważnienia do upublicznienia filmu ale mam możliwość udostępnienia filmu 25 osobom w opcji dostępu prywatnego.



#116265 Świadkowie Samoobrony

Napisano przez hard defector on 2009-03-31, godz. 09:41 w Humor

http://szymon.plejad...o.html#autoplay



#112477 Nadzieja dla chorego ŚJ na odzyskanie twarzy

Napisano przez hard defector on 2009-01-26, godz. 21:31 w Kwestia krwi

"Moja szokująca historia" na Discovery

Portugalczyk Jose Mestre (Świadek Jehowy) od 35 lat zmaga się z guzem, który rozrasta się na jego twarzy, zniekształcając ją. Mężczyzna musi się zwrócić o pomoc do lekarzy, gdyż zagrożone jest jego życie.


Właśnie trwa.



#109163 O ŚJ w Faktach TVN

Napisano przez hard defector on 2008-12-26, godz. 19:55 w Nowości z kraju i zagranicy

a kto widział i wie o czym konkretnie było mówione? bo na razie zarzut wobec ŚJ brzmi zdeczka absurdalnie coś w stylu "sfałszowali badania naukowe aby udowodnić że nie istnieją niebieskie banany". ;)


Wszystko dot. ŚJ trwało może 5-10 sek. tak więc nie był to raczej wyczerpujący materiał. :rolleyes:



#109159 O ŚJ w Faktach TVN

Napisano przez hard defector on 2008-12-26, godz. 19:37 w Nowości z kraju i zagranicy

jaki tekst i jak zmodyfikowali? bo czytałem ewangelie wszystkie conajmniej 20x i nigdzie nie znalazlem daty urodzin Jezusa 25 XII ani wzmianek które pozwalałyby ustalić takową w oparciu o najbardziej kozackie nawet wyliczenia...



Chodziło zapewne o jakiś pośredni tekst np.

Lk 2:8 NS "W tej samej krainie byli też pasterze, przebywający pod gołym niebem i strzegący nocą swych trzód."


Ale szczerze mówiąc bardziej słyszałem niż widziałem tę informację.

Leżałem w pozycji w stosunku do monitora TV, uniemożliwiającej mi pełną percepcję ale kątem oka widziałem dwa porównawcze teksty. :rolleyes:



#109153 O ŚJ w Faktach TVN

Napisano przez hard defector on 2008-12-26, godz. 19:05 w Nowości z kraju i zagranicy

W Faktach TVN w temacie o dacie narodzin Chrystusa była wzmianka, że SJ chcąc potwierdzić swoje przekonanie co do niepoprawności daty 25 grudnia "zmodyfikowali nawet tekst Biblii."



#107285 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-12-02, godz. 19:32 w Przekład Nowego Świata

Ty możesz sobie tak twierdzić. Tekst oryginalny nie zawiera przy słowie Samuel żadnego cudzysłowu i został dodany przez Strażnicę, abyś myślała, iż to demon podał się za niego. Powiedz mi dlaczego nie ma cudzysłowu przy Mojżeszu i Eliaszu, gdy rozmawiali z Jezusem. Może to też podszyte demony udawały te osoby, skoro one już dawno nie istniały, według teorii Strażnicy. :unsure:



Warto przeczytać kontekst wypowiedzi z księgi Koheleta. Świadkowie Jehowy, jako przeciwnicy biblijnej nauki o duszy nieśmiertelnej, często przytaczają tylko fragment z księgi Koheleta (Kaznodzieji). W rzeczywistości jest to jednak fragment wyrwany z całosciowego kontekstu. Nie można bowiem zapominać, że teksty Starego Testamentu nie zawierają jeszcze pełni objawienia. Dlatego też każdy, kto bez jakichkolwiek uprzedzeń przeczyta Księgę Kaznodzieji w całosci, bez trudu zauważy, ze przedstawia ona rozterki i wątpliwości człowieka, szukającego odpowiedzi na istotne pytania dotyczące istnienia. Człowiek ten nie zna przecież jeszcze prawd, które dopiero objawi w całej pełni Chrystus. Dlatego boleje nad faktem, że los sprawiedliwych i złoczyńców jest jednakowy (Kazn 2:16; 9:2), i dlatego też stwierdza, że człowiekowi w obliczu śmierci nie pozostaje nic innego, jak korzystanie z życia (Kazn 2:24; 9:9).

Pisałem o tym w wątku:

http://watchtower.or...?showtopic=1551

Jeszcze jedną uwagę, którą można poczynić to taka, iż Kaznodzieja nie znający pełni objawienia Bożego, nie tylko nie pojmuje całej nauki o duszy (por. Iz 14:9; Dn 3:86; Prz 20:27; Ez 31:16), ale i nie zna najważnieszej prawdy NT tzn. zmartwychwstania. Nazywa on bowiem grób „wiecznym domem” (Koh 12:5) i twierdzi, że ludzie „już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek dzieje się pod słońcem”, a ich miłość zanika (Koh 9:6 por. 1Kor 13:8). Ciekawe, dlaczego tych wersetów nie przytaczają ŚJ w swoich broszurkach.




Pytania czytelników „Strażnica” nr 13 z 1975


● Co właściwie oznaczają słowa z Księgi Koheleta 9:5, 6: „Żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość — już dawno zanikły, i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem”?

Zapoznanie się z kontekstem pozwala nam stwierdzić, że Salomon, pisząc Księgę Koheleta (Kaznodziei), dał w niej wyraz swemu poglądowi na życie takie, jakim ono jest obecnie tu na ziemi, inaczej mówiąc „pod słońcem”, widziane — rzec by można — ze ściśle ludzkiego punktu widzenia, z obiektywnego stanowiska obserwatora. Nie bierze w tym miejscu pod uwagę zamierzenia Bożego co do zmartwychwstania. Traktuje o sytuacji człowieka, którą apostoł Paweł w Liście do Rzymian 8:20 określił słowami: „Stworzenie bowiem zostało poddane marności”. Salomon ze swej strony pisze: „Wszystko marność”; „ten sam spotyka los sprawiedliwego, jak i złoczyńcę”. — Kohel. 1:2, 3; 9:2, 3.

(...)

Salomon, przemawiając z pozycji obserwatora, wskazuje, iż „przeciętny” człowiek na świecie wie, że umrze, gdyż widzi, jak wszyscy inni umierają. Zdaje sobie sprawę z czekającej go śmierci. Z obserwacji wie również, że gdy ktoś umrze, przestaje cokolwiek docierać do jego świadomości. Drudzy ludzie nie mogą już nic dla niego uczynić; pieniądz także nie ma dla niego znaczenia. Życie na świecie toczy się dalej, nawet jego krewni i przyjaciele w szybko płynącym strumieniu powszedniego życia nie mogą już go uwzględniać w swych planach i innych sprawach, toteż siłą rzeczy muszą z czasem o nim zapomnieć. Nie znaczy to, by nie pamiętali, iż kiedyś istniał, ale przestają liczyć się z nim, zanika jego rola czynnika znaczącego coś w ich życiu. Wiele cech jego osobowości idzie w niepamięć, a następne pokolenie wcale go nie zna.

(...)

Tak więc Salomon opisuje po prostu sytuację tak, jak by się przedstawiała, gdyby na obecnym świecie wszystko się kończyło i gdyby tylko tyle można było oczekiwać od życia. Ukazuje marność bytu człowieka, który nie jest wielbicielem Boga. Natomiast chrześcijanom w Tesalonice apostoł Paweł napisał: „Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.” — 1 Tes. 4:13, 14.

(...)




#107259 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-12-02, godz. 10:49 w Przekład Nowego Świata


Cytat(hard defector @ 2008-11-29 11:02)
Chyba nie zrozumiałeś.



gdybys czytal co Gambit pisze uwazniej pewnie napisalbys cos zupelnie innego ,ale ty czytasz b uwarznie i nici ze zrozumienia



Odnieś się najpierw merytorycznie do konkretnych argumentów, które tutaj padły. Histeryczne wklepywanie 1000 postów, że to demon rozmawiał z Saulem nic tu nie pomoże! To jedynie zaśmieca cały wątek.



#107103 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-11-30, godz. 09:05 w Przekład Nowego Świata

ewa.lipka napisała

'ewa.lipka' [/b]post='107076' date='2008-11-29 19:18']Jak to ktoś w którymś poście, nie pomiętam gdzie, bo za dużo ich przeczytałam, napisał, że:
Nauka Pisma Świętego nie może być ze sobą sprzeczna, bo wtedy byłaby fałszywą księgą i nie można byłoby jej wierzyć.


1Sm 28:7-20 Bw „Wtedy rzekł Saul do swoich sług: Poszukajcie mi kobiety wywołującej duchy, a pójdę do niej i zapytam się jej (...)Powróż mi przez ducha zmarłego, a wywołaj mi tego, kogo ci wymienię (...) (11) Rzekła kobieta: Kogo mam ci wywołać? I rzekł: Samuela mi wywołaj.(12) Gdy ta kobieta ujrzała Samuela, krzyknęła wielkim głosem i rzekła do Saula: Dlaczego mnie oszukałeś? Wszak ty jesteś Saul!(13) I rzekł do niej król: Nie bój się. Lecz co widzisz? Kobieta odrzekła Saulowi: Widzę nadludzką istotę wychodzącą z ziemi.(14) I rzekł do niej: Jaki wygląd jej? I rzekła: Starzec to, który wychodzi otulony w płaszcz. I poznał Saul, że to Samuel, i pochylił się twarzą ku ziemi, i oddał pokłon.(15) Samuel zaś rzekł do Saula: Czemu mnie niepokoisz, każąc mi przyjść?



Koh 9:5-10 Bw „Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie.(6) Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem.(7) Nuże więc, jedz radośnie swój chleb i pij w dobrym nastroju swoje wino, gdyż Bogu już dawno miłą jest ta twoja czynność.(8) Noś zawsze białe szaty, a na twojej głowie niech nigdy nie braknie olejku.(9) Używaj życia ze swoją ukochaną żoną po wszystkie dni twojego marnego bytowania, jakie ci dał pod słońcem, bo to jest twój udział w życiu i trudzie, jaki znosisz pod słońcem.(10) Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.”



Tak więc mamy wydaje się dwa oczywiste teksty, które zdają się sobie zaprzeczać. Zakładamy, że Biblia nie może zawierać przekazu sprzecznego ze sobą, chociaż moglibyśmy założyć że dwaj różni pisarze mieli różny stopień objawienia w czasie gdy pisali owe teksty. No ale załóżmy, że to byli ludzie, którzy pod wpływem natchnienia Bożego mieli identyczne pojęcie o tym co po śmierci dzieje się z człowiekiem.
Zachodzi teraz pytanie:
Chcąc pogodzić obydwa teksty musimy zinterpretować jeden na korzyść drugiego, mówiąc po jehowickiemu musimy jeden tekst uczynić „kontekstem” drugiego.

Który z dwuch podanych wyżej tekstów Bibli jest kontekstem, którego? Jak to ustalić?



Zasadę tę możemy rozwinąć oczywiście na szerszą grupę różnych fragmentów Biblii, które mówią na ten sam temat i wydają się sobie zaprzeczać

PS.



#107054 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-11-29, godz. 10:02 w Przekład Nowego Świata

I co myślisz, że Bóg pochwalił twórców na czele z Aaronem ?(albo nie zrozumiałem Twej intencji)


Chyba nie zrozumiałeś.



#107052 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-11-29, godz. 09:24 w Przekład Nowego Świata

Ups… i się wydało, że pod Surję podszył się jakiś hard defector. :)



#107043 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-11-28, godz. 22:57 w Przekład Nowego Świata

bo BIBLIE mam przy sobie (...) Iza


:lol:

"Manuskrypty biblijne, tak hebrajskie jak greckie, nie zawierały znaków interpunkcyjnych, jak cudzysłowy,przecinki czy dwukropki. W większości przypadków nietrudno domyślić się, gdzie je postawić, ale ponieważ leży to w gestii tłumaczy i wydawców, mimo ich najlepszych chęci nie zawsze musi to być zgodne z intencją pisarzy biblijnych."

Na dzisiaj kończę, chyba, że napiszesz coś sensownego. Bez pozdrowień bo nie mam pewności że nie jesteś odstępcą. :lol:



#107034 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-11-28, godz. 22:00 w Przekład Nowego Świata

"Samuel" slowo kt wystapilo w cudzyslowie pokazuje dokladnie sytanowisko BIBLI

:lol: :lol: :lol: :lol:

Iza sorry ale chyba połowa forum się z ciebie teraz śmieje. Tylko czy śmiać się tu czy raczej płakać?

No ale trzeba to wyjaśnić. W tekście oryginalnym nie ma cudzysłowu. Inaczej:

Samuel to tekst Biblii a te: ( „”) znaczki to dopisek Strażnicy. Wiedziałaś o tym?



#107022 1 Sam 28:12,14-16,20

Napisano przez hard defector on 2008-11-28, godz. 20:27 w Przekład Nowego Świata

musisz jeszcze pamietac czego straznica nie powiedziala a co jest faktem ze gdyby to byl duch Samuela ,swiadomy byt egzystujacy po jego smierci z cala pewnoscia nie przyszedl by na to medium spirytystyczne dgyz Samuel wierny sluga BOZY brzydzilby sie lamaniem prawa BOZEGO kt nienawidzi wizji spirytystycznych, zatem nigdy by nie przyszedl ,ale demony bardzo chetnie przybieraja ciala ludzkie jak przed potopem poczytaj w Bibli ,poza tym duchy nieczyste za zycia JEZUSA bez trudu rozpoznawaly GO ,tak jak w przykladzie z Samuelem duch szatanski przybierajacy postac Samuela natychniast zdradzil ze to SAUL owej kobiecie////

„Istota/bóg”,którą widziała kobieta została w dalszej części relacji określona jako „Samuel” i pisarz Biblii nie zamieścił, żadnej adnotacji/sprostowania, że w rzeczywistości w całym tym wydarzeniu brał udział jakiś demon podający się za Samuela tak więc należy przyjąć tekst takim jaki jest…..

Argument, że nie mógł to być duch Samuela gdyż:

„z cala pewnoscia nie przyszedl by na to medium spirytystyczne dgyz Samuel wierny sluga BOZY brzydzilby sie lamaniem prawa BOZEGO kt nienawidzi wizji spirytystycznych, zatem nigdy by nie przyszedł”


jest jeszcze bardziej paranoiczny. W zasadzie mógłbym w prosty sposób go zbić równie paranoicznym kontrargumentem w rodzaju: „Samuel choć był za życia wiernym sługą Bożym, zgrzeszył biorąc udział w seansie spirytystycznym”. Chyba możemy założyć, że Samuel zgrzeszył?

Gdybyśmy podążali zgodnie z twoją logiką (a w oryginale z logiką teologów jehowickich bo w ich książeczkach pełno takich bredni), że Samuel nie mógł być uczestnikiem tego seansu spirytystycznego bo zawsze był przeciwny tego typu praktykom itd.

To w rzeczywistości umożliwilibyśmy interpretowanie Biblii w dowolny sposób:

„I zesłał Pan karę na lud za to, że uczynili cielca, którego sporządził Aaron.”

Czy Aaron mógł sporządzić cielca skoro był wiernym sługą Jahwe?

Czy to nie prowadzi do paranoi?

Lepiej więc przyjąć oczywiste teksty Biblii takimi jakimi one są, bo w zasadzie omawiany przez Mirka fragment do tej grupy tekstów należy zaliczyć.
Czy tam użyto jakieś metafory, symboliki itp.?

Przysłowiowe 15 razy jest jak byk napisane ze to „Samuel rzekł” a Strażnica swoje, ze to „demon rzekł”

Poza tym warto zauważyć, że w scenie tej nie mamy do czynienia z żywym Samuelem do którego można odnosić takie pojęcia jak grzech czy prawo Boże. Biblia rozgranicza rzeczywistość realną i przebywanie w szeolu.

„Tam bezbożni przestają szaleć, tam odpoczywają utrudzeni.(18) Razem wypoczywają więźniowie, nie słyszą głosu nadzorcy.(19) Tam mały i wielki są razem, a niewolnik nie jest poddany swemu panu.”


Hi 3:17-19



#100267 "Żywot Briana" - scena kamienowania i inne

Napisano przez hard defector on 2008-08-31, godz. 20:51 w Humor

:rolleyes: