Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Czesiek

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Czesiek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#141633 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez Czesiek on 2010-12-08, godz. 07:33 w Do administratorów...

W toku tematu wszystkie odpowiedzi już padły. Nie ma nic do dodania.


Czyli rozumiem, że obie poniżej zacytowane wypowiedzi są prawdziwe. Jeśli nie o może sprostujesz to jb

prawdopodobnie skrzynka odbiorcza adresata pełna albo skrzynka 'wysłane' pełna.

administratorzy mogą bez ograniczeń przeglądać wszystkie rozmowy, nie bezposrednio.
moderatorzy domyślnie nie.



Możliwe przyczyny: wiadomość skasowana przez adresata, wyłączona skrzynka adresata, ewentualne skutki uboczne aktualizacji oprogramowania forum, bliżej nieokreślony błąd forum, inna kwestia techniczna.


Natomiast co do tej części twojej wypowiedzi:

BTW, proszę nie zaśmiecać tematu wpisami, które niczego w opisanych kwestiach nie określają.


Wybacz, ale nie wszyscy muszą brać jako prawdziwe wszystkie wypowiedzi na forum i mogą oczekiwać potwierdzenia lub zaprzeczenia ze strony admina lub moderatora. Więc może zmień nieco swoje poglądy na to, co jest zaśmiecaniem tematu, a co jest dopytywaniem się jaka jest prawda. Bo przy twoim takim coraz częstszym podchodzeniu do tego, co jest zaśmiecaniem wątków, to aż się nie chce pisać na tym forum. I piszę to nie tylko z powodu tej wypowiedzi, ale także po doświadczeniu, kiedy to ciąłeś wątki i zakładałaś nowe tematy, niszcząc kontekst wypowiedzi niektórych postów.



#141556 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez Czesiek on 2010-12-06, godz. 19:35 w Do administratorów...

prawdopodobnie skrzynka odbiorcza adresata pełna albo skrzynka 'wysłane' pełna.



administratorzy mogą bez ograniczeń przeglądać wszystkie rozmowy, nie bezposrednio.
moderatorzy domyślnie nie.

skrzynka zapełniona w 76%. to chyba jednak nie ten powód.



#141549 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez Czesiek on 2010-12-06, godz. 16:43 w Do administratorów...

Mam pytanie do admina i moderatorów.
Otrzymałem prywatną wiadomość na którą nie mogę odpowiedzieć, bo została zablokowana możliwość odpowiedzi. W związku z tym mam pytanie, czy prywatne wiadomości jakie między sobą wymieniają użytkownicy są czytane przez moderatorów bez wiedzy piszących i czy mogą oni blokować odpowiadanie na nie? Czy może coś się zepsuło w komunikatorze?



#141498 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Czesiek on 2010-12-05, godz. 12:07 w Oceń forum

Czy uważasz że każdy będący NGO się zeszmaca? Stali się częścia besti bo zapisali sie do Departament Informacji Publicznej?

Porażająca logika. Czyli jeśli pobieram zasiłek dla bezrobotnych i zapisuję się do urzędu państwowego to jestem częścią "tego systemu rzeczy". Dalej idąc twoją logiką to nie powinienem mieć dowodu osobistego, prawa jazdy, nie powinienem płacić podatków ( no bo to kasa dla rządów tego szatańskiego świata) ORTODOKS to pikuś przy takim myśleniu.

Już kiedyś prosiłem ciebie, abyś nie przypisywał mi swoich myśli. Poza tym to o WTS-e napisałem, że się zeszmacił dla paru dolców, a nie o każdym, kto staje się NGO. O kobiecie, która dorabia sprzedając swoje ciało mówi się dziwka. O mężczyźnie robiącym to samo, mówi się męska dziwka. A co powiedzieć o organizacji, która dla paru dolarów łamie soje zasady i wbrew temu co oficjalnie naucza o ONZ przyrzeka popierać działania ONZ i szerzyć informacje o tej organizacji? A jeśli dochód WTS-u jest w tym czasie około 900 mln$, to jak określić tak postępującą organizację? Organizacyjna dziwka dziwnie brzmi, więc wolałem napisać, że WTS się dla kasy zeszmaciło.

qwerty, oni wypisali się z zupełnie innego powodu:

dopóki ONZ była szatańską bestią, oni mieli perwersyjną przyjemność uprawiania rozpusty z tą bestią
a kiedy ONZ przestała być bestią, to i z perwersyjnej przyjemności nici - to po co mieliby dalej należeć?!...

kumasz teraz o co chodzi?

ONZ przestało być szkarłatną bestią w naukach WTS już po tym, jak przestali być NGO. Tym samym, skoro WTS przestało z nimi uprawiać nierząd, to stwierdziło, iż ONZ nie zasługuje na miano szkarłatnej bestii. Dlatego Sebastianie twoje przypuszczenia co do powodu zaprzestania rozpusty są nieprawdziwe.



#141403 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Czesiek on 2010-12-02, godz. 16:13 w Oceń forum

Akceptując swoją przynależność do DPI, organizacja zgodziła się akceptować wymagane do tego kryteria"[/size] No i co z tego, chcąc zapisać się do jakiejkolwiek biblioteki też muszę zaakceptować wymagane do tego kryteria. To przecież oczywiste.


czy organizacja wyzwywa miejskie biblioteki od potworów czy innej zwierzyny?
bestie biblioteki nie istnieją w nowomowie SJ, zatem przykład chybiony.

Ależ gruby drabie przykład jest jak najbardziej na miejscu. WTS przecież tłumaczyło się tym, że zostało NGO aby móc korzystać z biblioteki ONZ. Tylko nie dodało, że z tej biblioteki mogli korzystać i bez bycia NGO. ale dane tam zawarte mogliby przeglądać na miejscu lub dostawać je za opłatą. A będąc NGO te same dane otrzymywali za darmo nie ruszając się z Brooklynu.
Czyli aby bezpłatnie móc korzystać z danych nie ruszając się z miejsca WTS zeszmaciło się stając się częścią szkarłatnej bestii którą wcześniej tak potępiało.



#140320 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Czesiek on 2010-11-11, godz. 18:47 w Oceń forum

Ale wiemy o co chodzi Cześku - relgia Żydowska Mojżeszowa.

co do tego, że wszyscy wiedzą o co chodzi to mam duuuuuże wątpliwości. Tyle, że ostatnio nie mam ochoty na dyskusje i wytykanie tego, co jest w niektórych wpisach totalną bzdurą.



#140193 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Czesiek on 2010-11-10, godz. 08:17 w Oceń forum

O, Iam udowodnił ,że jedyną prawdziwą religią jest Judaizm.

Judaizm jako religia jest młodszy od chześcijaństwa. Więc te wersety raczej nie dotyczą judaizmu.



#138211 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Czesiek on 2010-10-06, godz. 19:19 w Oceń forum

ten paradoks dobrze wykorzystuje organizacja, wmawiając swoim wiernym, że jest to ich samodzielna decyzja i, że nie są zmuszani do zrywania kontaktów z byłymi braćmi.


ten paradoks dobrze wykorzystuje organizacja, wmawiając swoim wiernym, że jest to ich samodzielna decyzja i, że nie są zmuszani do zrywania kontaktów z byłymi braćmi.

Temu paradoksowi na imię psychomanipulacja. Coś, co jest obce nauce Pana Jezusa i Jego apostołów, a po co ta chętnie sięga Ciało Kierownicze aby zniewolić ludzi i zmusić ich do posłuszeństwa swoim wytycznym



#138176 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Czesiek on 2010-10-06, godz. 12:47 w Ogólne

Mroki Średniowiecza to fakt,a z faktami się nie dyskutuje,(...)

Mroki średniowiecza to propaganda a nie fakt. a propagandzie wierzą sam wiesz kto.



#138064 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Czesiek on 2010-10-05, godz. 05:47 w Ogólne

naukowo to się akurat da :)

Na pewno lepiej niż niektóre rzeczy, które według nauki stały się bardzo, bardzo, "bardzo dawno temu, za górami, za lasami", dzięki czemu powstał wszechświat i powstało życie.



#137853 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Czesiek on 2010-10-01, godz. 16:47 w Ogólne

Są i następni przepowiadający koniec świata:
http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html



#137768 Liczby, prognozy,statystyka...

Napisano przez Czesiek on 2010-09-30, godz. 14:37 w Obowiązki teokratyczne

Bo oczywiście pomiędzy tymi dwiema wartościami nie ma żadnego związku ani nawet korelacji. Not.

ano nie ma. Bo do chrztu są dopuszczani zazwyczaj głosiciele, którzy już swój udział w statystkach mają. Ale wśród statystyk pojawiają się tacy, którzy na ten proceder głoszenia poszli zachęceni podczas studium książki, ale po pewnym czasie zrezygnowali z tego. Więc liczba głosicieli jest różna od faktycznej liczby ochrzczonych śJ. Może ich być dużo mniej, jak też dużo więcej niż głosicieli, bo w zborach wzrasta odsetek śJ którzy nie głoszą i nie dają sprawozdań z głoszenia. Więc ilu jest tak naprawdę ochrzczonych śJ? Najprawdopodobniej tyle samo, co byłych śJ + byłych głosicieli, a może nawet mniej.



#137765 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez Czesiek on 2010-09-30, godz. 14:24 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ty sobie zarty robisz?

1. Dzis juz sie nie odczytuje sprawozdania finansowego zboru tylko wiesza sie na tablicy ogloszen.

2. Sprawozdanie dotyczy wydatkow zboru i przekazania datkow do WTS. Nic po za tym.

Ja pisalem o bilansie Centrali a nie lokalnego zboru i wydatkow lokalnych.

Czy nigdy Cie nie zastanawialo jak duzo kasy wplywa do Centrali i co oni z nia robia?
Na swiecie jest ok. 103267 zborow. Niech kazdy przeleje do WTS 150$, co jest realna kwota to daje Ci miesieczny przychod 15 490 050$!!! A w roku 185 880 600$!!!

Jak myslisz ile kosztuje produkcja jednej partii Straznicy? Przecietny naklad 39 601 000 dla jednego wydania Strazniczy, a PS 38 451 000. Zakladajac ze przy produkcji masowej koszt jednej publikacji to 0,25$ (co wg. mnie jest to kwota o wiele zawyzona) to na produkcje jednej parti tych czasopism w miesiacu WTS wydaje 7 805 200. Dochodzi jeszcze koszt produkcji artykulow do studium. Przyjmijmy naklad jako najwyzsza liczba glosicieli + 20% co daje naklad 1 424 888,6 (7 124 443 + 20%) i koszt 142 488,86$.

Odejmujac to wszystko od miesiecznego przychodu zostaje jeszcze 15 347 561,14!!! Dolicz jeszcze utrzymanie biur i wydanie ksiazek, niech bedzie ok 5 000 000$ miesiecnie. To i tak w danym miesiacu sotaje na czysto 10 347 561,14$.

Jak myslisz co WTS robi z taka kasa i dlaczego nie jest na tyle uczciwy wobec swoich wyznawcow, ze nie rozlicza sie chocby z grubsza z takich kwot?

jakiś czas temu koszt produkcji 1 publikacji wynosił 20 groszy, a dochód WTS podawany na stronach NY był w okolicach 800mln$
tak dla ułatwienia podaję, aby nie trzeba byłowyliczać



#137745 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Czesiek on 2010-09-30, godz. 09:05 w Ogólne

Ale zaraz, zaraz.
Czy te proroctwa, to na podstawie tej samej Biblii?
Czy to ten sam bóg przekazał te różne proroctwa?
Jeśli nie, to który bóg mówi prawdę, a która Biblia jest właściwa?
Już się całkiem pogubiłem.
Idę na piwo.

A może zamiast na piwo, to zacznij czytać Biblię a wtedy sam będziesz wiedział, co tam napisano i nie będziesz zadawał takich pytań.



#137594 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez Czesiek on 2010-09-28, godz. 17:56 w Obowiązki teokratyczne

(...)
A co do datków, jestem prawie pewien że Czesi nie byli wstanie zbudować go z własnych składek, natomiast pieniądze zapewne trafią do puli z której buduje się sale oraz wydaje niejednokrotnie pieniądze na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmach lub klęskach.

Ponadto aby podsumować dyskusją. W każdym większym związku wyznaniowym jest tak że miejsca kultu buduje się ze składek, (jeśli kto zna wyjątki toi chętnie poznam) natomiast właścicielem jest ten związek mający swoje przedstawicielstwo prawne w kraju. Więc właścicielem sal królestwa powinien u nas być "Nadarzyn" . Są tu byli starsi? Powinni to wiedzieć na 100%.

Są w Polsce Kościoły w których budynki kościelne są własnością lokalnych zborów a jedynie ich sprzedaż jest uzależniona od zgody rady naczelne Kościoła (taki zapis aby nie było przekrętów ze strony nieodpowiedzialnych osób które nie daj Boże dorwałyby się do władzy w zborze). Dlaczego więc sala królestwa wybudowana ze składek zborów (lub z pożyczki którą i tak zbory muszą spłacić) jest własnością WTS-u a nie lokalnych społeczności? Dlaczego WTS pomnaża swój majątek kosztem lokalnych społeczności?



#137593 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez Czesiek on 2010-09-28, godz. 17:46 w Ogólne

Jeśli po tym czasie końca świata nie będzie to będzie znaczyło :

- opcja dla ateistów .... że Boga nie ma .....
- opcja dla wierzących ...... że Bóg jest ale robi sobie z nas jaja

A może zdroworozsądkowa opcja, że kolejni prorocy niewiadomego pochodzenia w imieniu Boga głoszą to, czego im Bóg nie nakazał.
Nie oni pierwsi i nie ostatni wyliczają datę i pewnie też za nimi pójdą dalej naśladowcy tak jak za "organizacją"



#137530 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez Czesiek on 2010-09-27, godz. 16:09 w Obowiązki teokratyczne

No to podejdźmy do problemu inaczej.

Załóżmy, (co prawda jest to mało prawdopodobne ale niech będzie) że dom Betel w Czechach był sfinansowany w całości i tylko ze składek czeskich ŚJ, że z centrali nic nie dano.

No i teraz sie sprzedaje. Jak byś widział Cześku sprawę zwrotu tych pieniędzy ofiarodawcą?

dopowiem:
3. podejdźmy moralnie do problemu. zwykli ludzie często niezamożni wykładają kasę na budowę obiektów których właścicielem zostaje WTS i on kasę ze sprzedaży bierze dla siebie zamiast przeznaczyć na ludzi biednych w zborach potrzebujących wsparcia. Poza tym czy mi się zdaje, czy też coś jest w Biblii napisane o takich przywódcach, którzy wykorzystają "owieczki" aby je wyzyskać i ich kosztem się wzbogacić nie dbając o ich potrzeby. A ponieważ nie chce mi się szukać, to znajdź sobie to sam.



#137297 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez Czesiek on 2010-09-23, godz. 07:02 w Obowiązki teokratyczne

Skąd Cześku wiesz że Dom Betel w Czechach był wybudowany tylko za pieniądze czeskich ŚJ?

I skąd wiesz że pieniądze ze sprzedaży trafią do centrali?

Raczej państwo czeskie nie dało na to pieniędzy a tym bardziej WTS.
Poza tym pieniądze ze sprzedaży idą do właściciela, a kto jest właścicielem wszelkich budynków "organizacji"?



#137229 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez Czesiek on 2010-09-21, godz. 16:39 w Obowiązki teokratyczne

Ciekawostka tez jest że na 49 (chyba sie nie mylę) stanów w USA jest jeden Betel a w Unii Europejskiej w każdym malutkim państewku.

Kiedyś było to jakimś prestiżem ale teraz w dobie dobrego i szybkiego internetu i braku granic w Unii sytuacja wygląda zupełnie odmiennie. Ponadto w Unii mamy również dobrze rozbudowana sieć dróg ( poza takim zaściankowym krajem jak Polska).:)

Uważam osobiście że bardziej są potrzebne Sale Królestwa i Sale Zgromadzeń od rozbudowanych domów Betel.
Trzeba iść z duchem czasu.

Ale przecież domy Betel budowali śJ z danego kraju za własne pieniądze i oni je utrzymywali. Więc dlaczego dalej tego nie mogą robić, a WTS decyduje się je zamknąć i budynki sprzedać? Czyżby korporacja doszła do wniosku, że lepiej aby pieniądze które śJ łożyli na domy Betel szły obecnie do centrali?



#137228 Przynależność do związków zawodowych

Napisano przez Czesiek on 2010-09-21, godz. 16:30 w Neutralność

Oskar czy ty widzisz różnicę w byciu zw ZZ a pracę w zarządzie ZZ?
Bo ja widzę i z całą świadomością tego co robię napisałem że jestem a ZZ ale nie jestem związkowcem czyli etatowym pracownikiem ZZ.

TO jest również odpowiedz dla Cześka.:)

Dziwna ta twoja moralność skoro aż musisz się uciekać do tak karkołomnego definiowania kim jest związkowiec. Czy w innych dziedzinach życia też tak zmieniasz znaczenie słów pod siebie aby tobie pasowały i żebyś ze spokojem sumienia mógł robić co chcesz?



#137219 Łódź: Zabójstwo i samobójstwo

Napisano przez Czesiek on 2010-09-21, godz. 13:41 w Nowości z kraju i zagranicy

(...)
Czy zatem WTS ponosi choćby częściową odpowiedzialność za takie, jak powyższe tragiczne zdarzenia? Nie wiem. Rozum mi mówi, że nie. Emocje podpowiadają jednak, że wiara w te ku...rewskie bujdy może być niebezpieczna.

(...)

Ależ rozum i emocje mówią, że WTS ponosi odpowiedzialność za zdrowie psychiczne swoich "owieczek". Od czego zaczyna się indoktrynacja? Od przekonania, że KK jest zły, świat jest zły i każdy kto w nim przebywa ginie w armagedonie. Kiedy więc człowiek schowa się już w "organizacji" o której myśli, że jest bezpiecznym miejscem, to dowiaduje się, że jego zbawienie i życie na rajskiej ziemi jest uzależnione od tego, jak postępuje, a przede wszystkim jak dużo głosi. A do tego należy dodać ciągłe nawoływanie aby więcej głosić i przedstawienie "organizacji" jako skupiska ludzi niemalże doskonałych, a tylko słabi duchowo mają problemy, a mając je dowodzą, że nie zasługują na życie na rajskiej ziemi. Więc zamiast bezpieczeństwa "owieczka" dostaje dużą porcję niepokoju. Jak sobie z tym ma poradzić? Albo przestanie wierzyć w nauki WTS-u i stanie się nieczynnym śJ, albo zaczyna się dołować, czyli popadać w depresję.
A jak do tego zdarzy się jeszcze człowiek który ma kłopoty ze schizofrenią, to może doprowadzić do tragedii.
Stąd tak dużo osób wśród śJ, które przechodzą depresję, a niekiedy popadają w choroby psychiczne.
Stąd rozum podpowiada jednoznacznie, że nauczanie WTS-u ma ogromny wpływ na psychikę członków "organizacji" i CK ponosi odpowiedzialność za tego typu zdarzenia.



#136777 Śmiertelny przypadek z Polski

Napisano przez Czesiek on 2010-09-11, godz. 17:28 w Kwestia krwi

Może jest staruszku , ale dopóki żyje ma PRAWO DO ŻYCIA I DO GODNEJ ŚMIERCI . Co się tyczy studiów wyższych , jaką mamy pewność czy , jak twierdzisz "staruszka" nie ma skończysz studiów wyższych i stać Ją na dostatnie życie gdyż ma wysoką emeryturę ? . Ten sarkazm potraktowałem jako dobry żart . :)

A co to za farmazon te "PRAWO DO ŻYCIA I DO GODNEJ ŚMIERCI"? Czy sztuczne utrzymywanie przy życiu jest prawem do życia, czy prawem do godnej śmierci?
A jak na razie nic nie wiadomo jaka była wola tej staruszki, chociaż można domniemywać, że jako "dobrze wykarmiona" na literaturze WTS-u raczej wolała umrzeć niż zgrzeszyć przyjmując transfuzję aby przedłużyć swoje życie i cierpienie.

Rhundz piękny schemat, tylko czy prawdziwy? A może inny schemat: dopóki pacjent i jego rodzina ma pieniądze, to za wszelką cenę utrzymywać przy życiu, bo to jest zarobek dla szpitala, a jak nie płaci to odesłać do domu, niech sobie tam wegetuje i powoli kona.
A żeby było śmieszniej to nie ma prostej schematycznej odpowiedzi na pytania związane z życiem i śmiercią. Ta staruszka się nie wypowie, rodzinę można potępiać, bo to śJ i nie pozwolili na transfuzję, więc można po nich pojeździć. Tyle tylko, że żadna śmierć nie jest dobra, a zawsze dla kogoś jest ona bolesnym rozstaniem.



#136766 Poszukuję literatury

Napisano przez Czesiek on 2010-09-11, godz. 11:36 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Może łatwiej będzie załatwić sobie płytkę WTL :P tam masz wszystko

niestety nie ma "Zorganizowani do spełniania woli Jehowy"



#136765 Śmiertelny przypadek z Polski

Napisano przez Czesiek on 2010-09-11, godz. 11:29 w Kwestia krwi

Czesiek , kierujesz się schematami . To powiedz jaki jest sens pracować , kształcić się, borykać się z problemami zarówno zawodowymi jak i osobistymi , skoro i tak mamy umrzeć ? . Co się tyczy - czekania na śmierć ? , człowiek , który ma choć "cień nadziei" na powrót do "trochę" lepszego zdrowia , często wtedy zmieniają Mu się hierarchie wartości . A co się tyczy nauk WTS i zastanawiania się czy staruszka była w 100 % oddana tym naukom ? . Nie mamy prawa decydować za innych , chyba , że była częściowo lub całkowicie ubezwłasnowolniona .

No tak, ta 94 letnia staruszka powinna przyjąć transfuzję, potem skończyć studia i podjąć dobrze płatną pracę.
A może to jednak ty kierujesz się schematami w ocenie sytuacji romeo?



#136753 Śmiertelny przypadek z Polski

Napisano przez Czesiek on 2010-09-10, godz. 06:31 w Kwestia krwi

psychomanipulacja polegająca na przekonaniu człowieka, że jego życie nie jest warte ratowania?? w imię czego?? pytam, w imię czego??? jak można to nazwać?? kto poniesie za to odpowiedzialność, jeśli za 10 lat się "światło" zmieni?? kto?? jeśli kogoś to nie dotknie bezpośrednio nie wie o co chodzi... zazdroszczę tak "politycznie poprawnego" poglądu



Właśnie , jaka była jej wola , skoro była śJ ? . Czy ktoś się spytał ? , czy ktoś zadał sobie tylu trudu i zadał tej kobiecie proste i zasadnicze pytanie - np . czy chce żyć ? . A gdyby odpowiedziała , że tak chce żyć , wytłumaczyć jakie powinno się podjąć dalsze kroki w celu ratowania Jej życia .

Jaki jest sens ratowania życia za wszelką cenę, przedłużania życia o 5 minut, jeśli i tak człowiek umrze?
Romeo w tym wieku w jakim była ta kobieta to ludzie raczej czekają, kiedy skończy się ta męczarnia. A po ludziach, którzy do końca pzostają wierni nauce WTS-u można było się spodziewać tylko jednej odpowiedzi, że chce ona umrzeć aby móc żyć w raju na ziemi. Wątpię aby ta staruszka jak żyła siediała w necie i czytała to forum i zastanawiała się o słuszności tej nauki.