Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ehomo

Odnotowano 320 pozycji dodanych przez ehomo (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#23869 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 10:05 w Obowiązki teokratyczne

Podałeś przykład Hitlera, Stalina, szatana - to śliskie przykłady. Bardzo skrajne. Myśle że nijak nie można ich zastosować do sytuacji.

Podałeś przykład starszych rodziców to jest trochę lepszy przykład.

Ale! Ja osobiście gdybym spotkał Hitlera, Stalina to moje zdanie o nich jest jasne - To zbrodniarze. Ale to nie oznacza że będę ich traktował poniżej dobrego wychowania, taki jest mój wniosek. Jeżeli ktoś postąpi inaczej jego sprawa. Ale to przykłady nieadekwatne wogóle. Więc zostawmy je.

Wiekowi rodzice - zgadza się czasem w wyniku starości nie podejmują właściwych decyzji, ale czy to oznacza że syn, córka ma się psychicznie wyżywać na rodzicu? Czy to usprawiedliwia, lekceważący ton głosu? Owszem to się czasem zdarza i mi też się to zdarza ale zawsze potem mam wyrzuty sumienia i wiem że to złe.

Więc nic nie usprawiedliwia postępowania lekceważącego wobec osób starszych od nas.

:unsure:



#23863 HOROSKOP DLA KAŻDEGO :D

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 09:50 w Humor

Terebciu ja wiem, poprostu skomentowałem temat horoskopu :)

:)



#23862 Kim są II owce ??

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 09:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

WD tutaj masz racje gdy mówisz:

To czemu odmawiać miłości Bożej blądzącym ludziom z CK ?
Tu widzę maxymalną niekonsekwencję na tym forum.


Bo to brzmi w ustach niektórych tak jakby tylko CK popełniało błędy.

Ale! Ktoś może powiedzieć że to forum jest tylko o błedach SJ bo to o nich forum. Jest to słuszny wniosek. I myślę że wielu pisze pod tym kontem, mówi o błedach CK ( w swoim mniemaniu) niezapominając (chociaż tego nie mówią, bo nie muszą) o błędach innych autorytetów duchowych. Owszem czasem zdaży się ktoś kto w wypowiedzi zdaje się całe zło świata skupiać na CK a to już jest nierozsądne.

Ale uważam że taka reakcja, która czasem generalizuje wszystkich krytykujących CK wypływa stąd że wszyscy SJ są uczeni że CK to coś świętego, nietykalnego, niekrytykalnego. Dlatego najmniejszy głos sprzeciwu jest odbierany jako "bunt załogi" wiem to bo sam tak reagowałem przez wiele lat.

Ja uważam też że każdy pokorny człowiek, nie będzie się obawiał krytyki nawet tej niesłusznej, ale jeżeli ktoś nerwowo reaguje na krytykę to sami wiemy jak odbieramy takie osoby w życiu. Nikt pokorny nie domaga się posłuszeństwa, ale postawą wykazuje że oskarżyciel nie ma racji.

:) piss bracia



#23858 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 09:27 w Obowiązki teokratyczne

Dopiszę w oddzielnym poście:

WD w innym miejscu napisał:

Co do pewnych głosów w kwestii wieku: Nie sądzę aby było to najważniejszym argumentem na rzecz prawdziwości lub nie danych poglądów. Zasada: "im starszy tym mądrzejszy" nie zawsze ma rację bytu ( Patrz przykład Salomona ).


Ja osobiście twierdzę że szacunek wobec wieku należy się ze względu na wiek a nie ze wzgledu na domniemaną mądrość idącą z wiekiem.

:huh:



#23853 Studium I.

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 09:16 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Tak? a w jaki sposób doszedłeś do takiego wniosku po tych wersetach?



#23851 HOROSKOP DLA KAŻDEGO :D

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 09:09 w Humor

Jeszcze tego brakowało.

Agustyn - WYZNANIA Ksiega IV akapit 3

(..)Gdy mu powiedziałem, że się zagłębiam w księgach badaczy horoskopów, wtedy łagodnie i prawdziwie po ojcowsku zaczął mi perswadować, abym je precz wyrzucił, a czasu i sił, jakie można poświęcić rzeczom pożytecznym, nie marnował na takie brednie.(..)

:o



#23839 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 00:34 w Obowiązki teokratyczne

Ja też coś dorzucę.

Ja rozumiem że ktoś może się niezgadzać, rozumiem że ktoś broni organizacji, rozumiem że komuś może się nie podobać postawa osób, które krytykują organizację.

Ale nie zrozumiem cwaniactwa, braku taktu, szacunku dla starszych osób. Czasami można pomylić się bo nie wiemy na forum kto ile ma lat, ale ile Kloo ma lat to wiemy wszyscy. Ja mogę się niezgadzać z Kloo, mogę uważać że można inaczej wyrażać swoje myśli ale "przed siwym włosem wstaniesz", i chodzby nie wiem co to nic, powtarzam nic nie usprawiedliwia braku poważania dla wieku. Ale tego jak się nie nauczy ktoś w domu, albo sam swoją ludzką mądrością do tego nie dojdzie będzie wykazywał elementarne braki w zrozumieniu istoty Chrystianizmu.

Warto rozważyć postawę Elihu z księgi Hioba.

pozdrawiam

------------------------------

ps. nasuneła mi się refleksja jeszcze myślę że jest też okoliczność łagodząca. Jaka? Otórz jest to normalna reakcja psychologiczna, często niezależna od osoby która została poddana konfrontacji z poglądem innych. Chodzi o to że mamy do czynienia z dwoma biegunami opinni i ktoś kto jest na pozycji przeciwległej skrajnej zderza się z tym co jest dla jego umysłu bardzo odległe, przez co zatraca poczucie wyczucia, rozwagi. Uruchamiają się mechanizmy obronne, bo jego "tożsamość" jest atakowana, jego "bezpieczne schronienie" ktoś podważa. W takich okolicznościach następuje totalna negacja i tutaj nie ma mowy o logicznym, metodycznym myśleniu i rozważeniu argumentów. Emocjonalne podejście, blokada nie pozwala rozważyć i w następstwie czego przyjąć lub odrzucić czyjeś wnioski. Zauważcie że SJ którzy tu się pojawiają często bardzo emocjonalnie reagują na zawartość forum po czym znikają. Inni w wyniku pewnych przeżyć, wątpliwości podchodzą bardziej bez tych emocji. Są też tacy co też podchodzą emocjonalnie ale w drugą stronę, zrażeni do SJ przyjmują wszystko co tylko wpadnie im do ręki, zmieniają pogląd szybko i radykalnie to też jest postawa niebezpieczna. Ja osobiście polecam to co mówiłem wcześniej. Przykład Elihu z księgi Hioba. On posiedział, posłuchał, rozważył a dopiero wtedy zabrał głos.



#23838 Kim są II owce ??

Napisano przez ehomo on 2006-04-09, godz. 00:11 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Wspomniany werset według różnych przekładów, zwróćcie uwagę na tłumaczenie w NS:

J 10:16 Bg „A mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni, i teć muszę przywieść; i głosu mego słuchać będą, a będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Br „Lecz mam także owce inne, nie znajdujące się w tej owczarni. I te muszę sprowadzić ku sobie, by słuchały mojego głosu i by nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 BT „Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Bw „Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Bb „I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory, a potrzeba żebych też i ony przywiódł, bo głosu mego słuchać będą i będzie jedna owczarnia i jeden pastyrz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 Bp „Mam też inne owce, które nie są z tej owczarni, muszę je też przyprowadzić. I będą słuchać mojego głosu, i powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------
J 10:16 NS „"A mam drugie owce, które nie są z tej owczarni; te również muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu, i będzie jedna trzoda, jeden pasterz.”
--------------------------------------------------------------------------------

J 10:16 WH „και αλλα προβατα εχω α ουκ εστιν εκ της αυλης ταυτης κακεινα δει με αγαγειν και της φωνης μου ακουσουσιν και γενησονται μια ποιμνη εις ποιμην”


tłumaczenie dosłowne z greckiego:

J 10:16 "I inne owce mam, ktore nie (są) z - dziedzińca tego. I_tamte trzeba mi poprowadzić, i - głosu mego słuchać_będą, i stanie_się jedna trzoda, jeden pasterz."
--------------------------------------------------------------------------------
Przekład NS wydaje się najwirniejszy bo rozróżnia te słowa i tłumaczy dokładnie słowo TRZODA

Według wykładni SJ jest tak że są pierwsze owce (144000), drugie owce (z ziemską nadzieją).

Zwroćcie też uwagę na rozróżnienie - owczarnia / trzoda. Chodzi o to że jak są pierwsze i drugie owce, jest też kilka owczarni (chyba trzy według aktualnej wykładni) ale JEDNA trzoda i jeden pasterz.

To tak jakbyście jako właściciele owiec mieli naprzykład jedną owczarnie w Zakopanym a drugą w Nowym Targu, ale wszystkie tworzą waszą JEDNĄ trzodę. Proste nie ? :)

:)

ps. nie mam możliwości namierzyć sprawy co do owczarni bo tak jak powiedziałem są trzy owczarnie, żydzi, samarytanie, poganie, ale mogę się mylić.



#23817 Moje skromne zbiory

Napisano przez ehomo on 2006-04-08, godz. 20:14 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Ja też poproszę HARFE BOŻĄ na [email protected]

dziękuję



#23695 Praktyki innych religii naruszające prawa ŚJ....

Napisano przez ehomo on 2006-04-07, godz. 18:51 w Tematyka ogólna

Dlaczego kosciół nie zmienia nic w swojej religii a wy ciągle cos zmieniacie i poprawiacie? Bo nasza religia była od początku zbadana dokładnie, dla czego , jak i w jaki sposób wierzymy


A to nie zupełnie jest prawda. Rozwój następował. Oczywiście ja nie przyrównuję do SJ ale warto o tym pamiętać zanim wyda się opinię. Poczytaj sobie TOMASZ O bo widzę że lubisz czytać książkę - JOHN HENRY NEWMAN "O rozwoju doktryny chrześcijańskiej" jak byś nie wiedział to jest człowiek który po napisaniu tej pracy nawrócił się na katolicyzm.

Ale to nie jest forum o KrK więc to by było na tyle.

Pozdrawiam.
-----------------------------

ps. moim zamiarem był obiektywizm.



#23694 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez ehomo on 2006-04-07, godz. 18:39 w Obowiązki teokratyczne

Pierwsze kongresy według tej strony:

http://www.jw-media....usa_e060406.htm

wypadają:

Jehovah's Witnesses are inviting the public to attend their 2006 "Deliverance at Hand!" conventions, which will be held worldwide. This series of three-day events will begin in the United States of America on May 26, 2006, and will continue through early September.


Czekamy wiec na informacje o nowych publikacjach. Zapewne pojawią się zaraz po zgromadzeniach na zagranicznych forach. :)



#23602 Jeden Bóg, skąd tak wiele Religii ?

Napisano przez ehomo on 2006-04-06, godz. 21:10 w Ogólne

Jeżeli nie jesteśmy po stronie Jezusa automatycznie stajemy się Antychrystami, nie zbieramy lecz rozpraszamy


No to SJ mają racje co do Antychrystów. Hmm



#23521 Jeden Bóg, skąd tak wiele Religii ?

Napisano przez ehomo on 2006-04-05, godz. 22:06 w Ogólne

Jacek ja nie byłbym taki radykalny w stwierdzeniach kto jest Antychrystem bo werset gdzie występuje to slowo w kontekście wyraźnie mówi o kogo chodzi, a to co ponadto jest według mnie przekroczeniem tego co napisano



#23135 Badacze Pisma Świętego

Napisano przez ehomo on 2006-04-02, godz. 22:05 w Tematyka ogólna

Strażnica 15 lutego 2006 str.26

ak.4

"U zarania "dni ostatnich" zbory Badaczy Pisma Świętego (ówczesna nazwa SJ) wybierały starszych i diakonów w sposób demokratyczny. Jednak niektórzy starsi nie przejawiali szczerego duch ewangelizacji. Część nie tylko ociągała się z uczestnictwem w dziele głoszenia, ale też zniechęcała do niego innego. Dlatego w roku 1919 w każdym zborze zaczęto powoływać kierowników służby. Nie byli oni wybierani przez zbór, ale mianowani teokratycznie przez biura oddziałów. (...)"

ak.7

"Wielu starszych pokornie zajęło się głoszeniem, ale niektórzy wybierani demokratycznie starsi nie chcieli pogodzić się z myślą, że w tej działalności powinien uczestniczyć każdy członek zboru. (...)"

Czy ktoś mógłby to (tłustym drukiem) skonfrontować z jakąś alternatywną relacją ?

Dziękuję

:huh:



#22982 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez ehomo on 2006-04-02, godz. 10:26 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Łukasza 12:20,21 --- skarby w niebie=służba pionierska

1 Tymoteusza 6:17-19 --- gromadzac sobie skarb, bogaci w dobre uczynki=służba pionierska



#22877 SJ jako "opluwacze" ?

Napisano przez ehomo on 2006-04-01, godz. 16:10 w Tematyka ogólna

wiem Sebastian.
tylko tyle razy ten problem STAUROSA wyplywal w rozmowach że zawsze miałem dosyć tego podziału krzyż czy pal.



#22874 Wystawa

Napisano przez ehomo on 2006-04-01, godz. 15:55 w Kwestia krwi

to miecz świetlny :D



#22851 Wystawa

Napisano przez ehomo on 2006-04-01, godz. 14:21 w Kwestia krwi

:D

Tylko żeby nie przyleciał jakiś "Kmicic" i tą wystawę, zdjęcia szabelką nie potraktował :D



#22849 SJ jako "opluwacze" ?

Napisano przez ehomo on 2006-04-01, godz. 14:17 w Tematyka ogólna

mi się podoba ta wypowiedz:

(...)przez ofiarę Pana Jezusa złożoną na „stauros”


to rozwiązuje problem :) jakie to pojednawcze i ekumeniczne.

Owca syta i wilk (kozioł) cały :D

Ale naprawde dobre, proste ale prawdziwe. Od dziś będę tego używał. Dobrze?

:)



#22844 avatary

Napisano przez ehomo on 2006-04-01, godz. 14:08 w Do administratorów...

Administrator tutaj chyba nie zagląda :D



#22832 Koniec CK! Czyli chyba coś,

Napisano przez ehomo on 2006-04-01, godz. 13:39 w Humor

Prezes TS nie jest pomazańcem i nie jest z CK



#22447 Jak obchodzić Pamiątkę

Napisano przez ehomo on 2006-03-28, godz. 21:22 w Tematyka ogólna

Jak obchodzić Pamiątkę ?
Jaki chleb podał Jezus ?
Jakie wino podał Jezus ?

Co Biblia na ten temat mówi ?

:unsure:



#22445 Opieczętowanie

Napisano przez ehomo on 2006-03-28, godz. 21:17 w Tematyka ogólna

Strażnica 15 lutego 2006 cytaty:

str.21 ak.3

Pomazańcy 'rodzą się ponownie' za sprawą ducha świętego i zostają uznani za duchowych synów Jehowy (Jana 1:12,13; 3:5-7). W wyniku tego usynowienia stają się również braćmi Jezusa (Rz 8:15; Ef 1:5). Dlatego nawet o tych, którzy przebywają jeszcze na ziemi, powiedziano, że zostali 'wskrzeszeni i posadzeni razem w miejscach niebiańskich w jedności z Chrystusem Jezusem' (Ef 1:3; 2:6) . Zajmują tę duchową pozycję, ponieważ są 'opieczętowani obiecanym duchem świętym, który jest zadatkiem dziedzictwa' zachowanego dla nich w niebie (Ef 1:13,14; Kol 1:5). (...)

str.24 ak.14

Ostateczne opieczętowanie stosunkowo nielicznej grupy chrześcijan powołanych do królowania z Chrystusem w niebie dobiega końca. Pomazńcy aż do kresu swego ziemskiego życia czerpią duchowe siły ze spożywania emblematów podczas Pamiątki. Są zjednoczeni ze swymi braćmi i siostrami jako członkowie ciała Chrystusa. Spożywanie chleba i wina przypomina im o tym, że muszą dochwać wierności aż do śmierci (2 Piotr 1:10,11).

str.25 ak.16

Po opieczętowaniu całego grona 144 000 zostaną uwolnione niszczycielskie "cztery wiatry ziemi", które uderzą w szatański system rzeczy (Obj 7:1-4) (...)

-----------------

"Kto ma uszy niechaj słucha co Duch mówi do zborów"



#22435 Czy 'drugie owce' należą do Organizacji?

Napisano przez ehomo on 2006-03-28, godz. 18:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Strażnica 15 lutego 2006 str.25 ak 16

(...) Ci którzy przejdą ją pomyślnie (próbę po 1000 letnim panowaniu), będą uznani za ziemskie 'dzieci Boże' (Efezjan 1:10; Rzymian 8:21; Objawienie 20:7,8).

:unsure:



#22261 kiedy Armagedon był dla ŚJ najbliższy, "u drzwi"?!

Napisano przez ehomo on 2006-03-26, godz. 20:44 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

po 11 września frekfencja podskoczyła na zebraniach

na krótko