Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Homo_sum

Odnotowano 122 pozycji dodanych przez Homo_sum (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#135973 Trójca - znalezione w necie

Napisano przez Homo_sum on 2010-08-23, godz. 02:34 w Trójca

Znalazlem takie kuriozum po angielsku

The trinity teaches that God asked himself to go to earth to save mankind.
Then he agreed with himself and volunteered himself to himself to offer himself.
Then God impregnated a woman as himself, with himself.
God prayed to himself and glorified himself repeatedly.
God strengthened himself and talked to himself.
Finally God forsook himself and sacrificed himself to prove his loyalty to himself.
While dead he resurrected himself so he could exalt himself above himself.
Then he sat at his own right hand and waited til he placed his enemies as a footstool
Finally with Satan's forces defeated God would turn his kingdom over to himself
That all things would become everything to himself

Czy to kuriozum opiera sie na Biblii a jesli tak czy to nie jest co najmniej dziwne a moze raczej chore - jakies zaburzenia osobowosci po stronie Boga?



#75022 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 19:22 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Do tej pory nie zauważyłem żebyś błyszczał wiedzą biblijna za to świetnie błyszczysz w inny sposób:

Po dokladnej relacji z biblii twój blysk wyglada tak

Nie wiem Homme Curieux czy śmiać się z tego co piszesz, czy płakać nad tobą, że tak przeinaczasz Biblię aby usprawiedliwić to co robi WTS, który tak zmienia nauki, że to co kiedyś głosili jako pochodzące od Boga w świetle dzisiejszego nauczania w imieniu boga okazuje się kłamstwem.
A do tego czy to twój zamierzony efekt, że swoje przemyślenia łączysz z tekstem Biblii aby ludzie czytający twoje wywody nie mogli się łatwo zorientować co jest treścią Biblii a co jest twoją argumentacją. Czy w ten sposób chcesz wywołać u czytających złudny efekt, że to co piszesz jest zapisane w Biblii?


jak powyzej

Nastepne olsnienie z biblii w twoim wykonaniu

Zdziwiłbym się jakby tak zakłamany człowiek jak ty przyznał się do łgarstwa. Więc nie dziwię się, że nie chcesz widzieć tego co napisałem.


Mysle ze wystarczy ludzie na tym forum moga jeszcze poczytac inne twoje "wywody" biblijne. Ja jestem leniem ale czasem sie wysile i poszukam za to twój rodzaj komentarzy pozostawia wiele do zyczenia.

Prosze bys odpowiedzial na moje wczesniejsze pytania bo ta polemika nie ma sensu i wyjdziemy na najgorszych wrogów, przejdzmy do meritum sprawy



#75018 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 19:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Pytania nie dotyczą Ewangelii, jakbyś nie zauważył. Ale spokojnie, dostaniesz odpowiedź.
A tak na marginesie, to poproszę ciebie, abyś mi wskazał, gdzie to ja się szczycę tą wiedzą biblijną, jak mi to zarzucasz. Jakiś malutki mój tekścik na ten temat możesz mi przytoczyć?


Po pierwsze podziele opinie osoby, ktora trafnie ujela to co mysle w tym temacie:


Roznica pomiedzy nami polega na tym ze ja jako Swiadek zapoznaje ludzi z naszym zrozumieniem Pisma Swietego a "wycieczki" jak je Pan nazywa sluza nam do pokazania roznic wystepujacych pomiedzy dogmatami pewnych religii, a zrodlem ktorym dla nas jest Pismo Swiete .

Nastepna roznica pomiedzy mna a panem jest to ze ja staram sie udowadniac nasze wierzenia za pomoca Pisma Sw i nie kwituje pana wypowiedzi tylko i wylacznie slowami : klamiesz, oszukujesz, atakujesz, najedzasz, ................................................................... tak jak pan to czyni regularnie nie podajac najczesciej zadnego dowodu na swoje oskarzenia . Nie chce tu kontynuowac utarczek slownych bo to nie moja rola jakp Swiadka . Mam cos do powiedzenia i mowie , czy to sie panu i innym podoba czy nie . Jesli twierdzi pan ze klamie ........ to nie jest dla nas pierwszyzna.




#75012 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 17:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Powyzej zamiescilem kilka pytan do Ciebie, jestem wdzieczny ze moderator przeniosl moj post do tego topica poniewaz nie bede oskarzony o zadawanie pytan niezgodnych z tematem rozmowy. Jestem bardzo wdzieczny za ta pomoc techniczna i oczekuje biblijnej argumentacji, ktora Czesiek tak sie szczyci. Zaznaczam ten temat nazywa sie Ewangelia, która głosze.
Moglbys mi przyblizyc ewangelie, ktora glosisz i odpowiedziec na zamieszczone powyzej pytania, bo jak do tej pory nie zauwaylem zebys blyszczal wiedza biblijna. A moze ty tak sam o sobie trabisz a jak co do czego to unikasz odpowiedzi?



#75010 Rodzina ŚJ: wywieranie presji oraz nadzieja na powrót

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 16:51 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Presje psychiczna to teraz wywierasz Ty bardziej posunieta niz ŚJ i probujesz nam pokazac jak to psychicznie znecami sie nad wykluczonymi. Skoncz z wywieraniem presji psychicznej na ŚJ ktorzy znaja te przypadki lepiej od Ciebie.

Oj biednyś ty Homo_sum, jeśli takie zdanie wywiera na ciebie presję psychiczną. Zastanów się, czy przypadkiem twoje spostrzeganie przez ciebie wszędzie prześladowania ciebie nie jest oznaką jakiejś mani prześladowczej.



Skoro to powiedzial "logik" z naszego forum to musi to miec 5% prawdy i jako takie nie obalam mam manie przesladowcza z ktorej sie lecze na tym forum ale ty masz świra na punkcie przesladowan ze strony ŚJ a choroba nie leczona moze okazac sie smiertelna.

Pozdrawiam



#74950 Rodzina ŚJ: wywieranie presji oraz nadzieja na powrót

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 01:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ale to nie oznacza, że nie wywierali psychicznej presji na takiej osobie.

Presje psychiczna to teraz wywierasz Ty bardziej posunieta niz ŚJ i probujesz nam pokazac jak to psychicznie znecami sie nad wykluczonymi. Skoncz z wywieraniem presji psychicznej na ŚJ ktorzy znaja te przypadki lepiej od Ciebie.



#74949 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 01:04 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

(z przeniesienia)

Swoje wierzenia przedstawiłem, tak w temacie podanym przez JB, jak też w skróconej formie ostatnio w jakimś temacie. A ty pokazałeś, że tak naprawdę nie interesuje ciebie to w co wierzę, ale możliwość opluwania mojego kościoła. Bo zamiast zapoznać się z tym co głoszę i w co wierzę i podyskutować o tym, to ty uparcie jak mantrę powtarzasz, "powiedz nazwę swego kościoła". Po prostu w ten sposób pokazujesz jak bardzo nieszczere są twoje słowa o tym, że chcesz porównać nasze wierzenia.
Dziękuję za merytoryczną dyskusję. Ale ja z taką osobą, która sama nie jest w stanie obronić w oparciu o Biblię swoich wierzeń, a jednocześnie nie potrafiąc przeczytac samodzielnie tego w co ja wierzę i opiera się na głosie osób tak samo niezoriętowanych jak ona w tym co wierzę, nazywa to "szmatławcem", nie mam o czym rozmawiać.
Homo_sum
Jeśli w tym w co wierzę jest coś niebiblijnego, to ty jako osoba podająca sie za chrześcijanina powinnaś to skorygować i wykazać na podstawie Biblii, że sprawy mają się inaczej. Ale widzę, że pewnie takiego zachowania to WTS nie naucza swoich wyznawców.


Ja tez Ci przedstawie moje wierzenia. Wierze w Boga. Jego syn ma na imie Jezus. Jego matka Maria. Jezus oddal zycie za nas zebysmy dostapili zbawienia. Jezus byl nasladowca swojego Ojca i kazal milowac ludzi. Tak w skroconej formie przedstawie Ci moje wierzenia.

Podyskutyjmy merytorycznie o mojej religii wedlug tego co napisalem powyzej i prosze nie wskazywac czlonkow mojego kosciola jako głownych wytykaczy złych ludzi. To forum glownie wytyka wady ŚJ i musisz to przyznac bezapelacyjnie.


A moze bys mi wyjasnil tak laskawie

Czy Jezus wedlug twojej religii jest bogiem z trojcy? Czy glosisz swoja ewangelie od domu do domu jak to czynili uczniowie Jezusa? Czy w twoim kosciele wystepuje zjawisko sakramentów takich jak : komunia, bierzmowanie?
Czy spowiadasz sie ksiedzu czy tez publicznie?Czy dusza istnieje po smierci? Gdzie ida zbawieni do nieba czy do raju na ziemi?


Takich kilka pytan dla niezorientowanego, mysle ze nie wyczerpales tematu swoich wierzen i pewnie o nie jedno Cie jeszczce zapytam a moze powiesz ze to tajemnica albo ze chce sie nasmiewac z twojego kosciola?

Przykro mi ale tyle wiem o twojej religii teraz co o judaizmie a jak sie dowiedzialem niektore sprawy sa rozstrzygane indywidualnie przez rabinow (niektorzy z nich wierza w reinkarnacje inni nie) wiec moze u Ciebie jest to samo.

Potraktuj mnie jako szczerze zainteresowanego tym w co wierzysz, jak zauwazyles nie nazywalem katolikow gejami, pedofilami ani mordercami wiec twoj argument o obrzucaniu blotem raczej do mnie nie pasuje.



#74943 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 00:24 w Neutralność

Wpierw chciałbym powtorzyć wcześniej przytoczony fragment z ew. Łukasza odnośnie żołnierzy.
(PNŚ)Łuk3:12 Przyszli nawet poborcy podatkowi, by dać się ochrzcić, i rzekli do niego: „Nauczycielu, co mamy czynić?” 13 Rzekł im: „Nie żądajcie więcej, niż wynosi stawka podatkowa”. 14 Pytali go również pełniący służbę wojskową: „A my co mamy czynić?” I rzekł im: „Nikogo nie nękajcie ani nikogo fałszywie nie oskarżajcie, lecz poprzestawajcie na swym zaopatrzeniu”.


Jest to bardzo proste i wynika z biblii. Osoby te nie byly uczniami, nie byly tez ochrzczone. Jan przygotowywal droge przed Jezusem ale to nie on wprowadzil nowe przykazanie

Jana 13:34,35
34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».


HS pytałeś po co oni przybyli? czyżby kontekst nie wystarczył jako odpowiedź? a to przecież tylko jeden werset wstecz i to w "najdokładniejszym przekładzie".


Wlasnie kontekst by wystarczyl ale ty zacytowales biblie bez zrozumienia


Jezus zapytany Łuk 18:18-21, Mk 10:17-20, Mt 19:16-20 kazał przestrzegać przykazań (oprocz tego co wyżej podałem kolejne wersety mówią o ubóstwie) a w takim razie bycie żołnierzem nie przeszkadza w niczym czynić dobro a także NIE NAKAZUJE bicia, mordowania, gwałcenia i temu podobnych (chyba że o czymś nie wiem...) to już konkretne jednostki ludzkie decydują o swoim zachowaniu - które jesli jest niezgodne z przepisami jest tępione przez przełożonych/dowódców. Sam Jezus żołnierzy prosił aby nie wyrządzali szkody, co nie znaczy od razu że mają z wojska uciekać, bo kto by zamykał morderców itp.?
<ironia>...tak jasne, sami by się zamykali w więzieniach za swoje przewinienia :| </ironia>
więc już nie tylko logika ale również Biblia daje dość wyrażny BRAK zakazu służby wojskowej.


Jesli umilowanie bogactwa mialo znaczenia dla Jezusa tym bardziej kwestia zabijania.

jeszcze wcześniej przytoczyłeś fragment pojmania Jezusa przez wojsko (motyw zdrady przez Judasza Iskariota). W mojej opinii przykład chybiony i to bardzo, z powodu kontekstu. napisane jest bowiem że Jezus sam chciał zostać wydany za wielu, z tąd przykazał swojemu uczniowi schowanie miecza, aby się spełniło Pismo (jak zapewne wiesz, Jezus przyszedł Prawo wypełnić, a nie je znieść ;) )


Tak wiec nie znam ani jednego ucznia ktory mialby byc sprawiedliwym morderca a ty nie mozesz mi podac przykladu Korneliusza poniewaz nie wiesz co zrobil po chrzcie.

Wracajac jednak do twojego slynnego przykladu z Łukasza 3:12 ja znam ucznia, ktory przestal byc poborcą podatków w owym czasie co nie znaczy ze ŚJ nie moga dzisiaj pracowac w skarbówce. Charakter pracy sie zmienil. Tak samo praca ochroniarza rózni sie leciutko od pracy zołnierza przyznasz? Zreszta kazdy ochroniarz pracujacy z bronią swój cieżar poniesie kiedy przyjdzie tej broni uzyc.


Marka 2:14

14 A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: &laquo;Pójdź za Mną!&raquo;. On wstał i poszedł za Nim.

Poza tym. Nawet jesli pierwsi chrzescijanie starali sie byc dobrymi obywatelami to ich wiara powstrzymywala ich od odbierania zycia innym albo poswiecania swojego za panstwo.

Encyklopedia Religii stwierdza "Ojcowie wczesnego kosciola, wlaczajac Tertuliana i Orygena oznajmili ze Chrzescijanie byli zobowiazani powstrzymywac sie od zabierania zycia, zasady ktora powstrzymywala ich od udzialu w wojsku rzymskim"(moje tlumaczenie) .

The Encyclopedia of Religion states: “The early church fathers, including Tertullian and Origen, affirmed that Christians were constrained from taking human life, a principle that prevented them from participating in the Roman army.

W swojej ksiażce "Wczesny Kosciol i Swiat" Profesor C.J. Cadoux pisze Az do panowania Marka Aureliusza przynajmniej (161 -180 rok naszej), zaden Chrzescijanin mogl zostac zolnierzem po chrzcie.(moje tlumaczenie)

” In his book The Early Church and the World, Professor C. J. Cadoux writes: “Up to the reign of Marcus Aurelius at least [161-180 C.E.], no Christian would become a soldier after his baptism.”

Pozdrawiam Maciej Ciemała @ xiondzu


HS, podpisuję się pod prośbami innych uczestników tego forum abyś wziął Biblię i poczytał ją zamiast publikacji WTS - sama Biblia wiele spraw sama wyjaśnia, nie trzeba zbednych komentarzy ludzkich.


Wiesz przypominacie mi w tym wszystkim faryzeuszy "nauczycielu jest napisane ...." ktorzy znali pismo św a jednak chcieli wszystko obrócic (wypaczyc) na swoja strone.

Jehowa brzydzi sie zabijaniem ludzi, mamy milowac nieprzyjaciol ale wy ciagle swoje bo jan powiedzial..... a ochroniarze to moga zabijac?

Zastanowcie sie na tym i czytajcie ze zrozuminiem.

Pozdrawiam



#74940 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-21, godz. 22:25 w Neutralność

W Biblii bardzo łatwo znaleźć ogólne zasady w świetle których takie rzeczy jak pedofilia, wszelkiego rodzaju cudzołożenie, czy niszczenie cudzych rzeczy okazują się złe. Odnośnie służby w wojsku takich zasad nie ma. Pokazuje to chociażby nauczanie WTS-u:
I jak tu ma się rozgraniczenie, jeśli pracujesz jako żołnierz to źle, a jak pracujesz jako ochroniarz, to twoja wolna wola? Czysta obłuda.


Wróciłem wreszcie choc od niedzieli mnie nie bylo, pozostalem zalogowany bo w pośpiechu opuszczałem co do zacytowanej straznicy z 1974 wierze ze tak brzmi choc w angielskiej wersji jeszcze jej nie znalazem. Ale za to znalazlem bardzo cieawy werset bibijny który byc moze wyjasni kwestie ochroniarzy , straznikow. Wiem ze ŚJ nie moga byc wojskowymi po chrzcie ale moga byc strazakami.

A oto ten werset

Galatów 6:4,5
4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar.



#74588 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 21:15 w Neutralność

Jeszcze raz podkresle ze nie trzeba zamieszczac w biblii adnotacje ze nie mozna hakowac ( w zlym tego slowa znaczeniu: uszkadzac, psuc , wprowadzac wirusy itp) zeby wiedziec ze to sie Bogu nie podoba.



#74586 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 21:06 w Oceń forum

do mnie może przyjść każdy i zawsze jest mile widziany (mam znajomych śJ i mój syn też jest) i nie muszę zgadzać się z ich poglądami.


Wierze panu jest pan ekspertem do zapraszania do swojego domu. Milo ze rozne osoby sa mile widziane, swiadczy to o kulturze osobistej czlowieka.

wracając do tematu, najlepiej jest czerpać wiedzę ze wszystkich dostępnych źródeł, porównywać i badać pisma jak naucza Biblia.


Prosze sie pochwalic do jakich ciekawych wniosków ostatnio pan doszedl

A czy świadkowie powinni odwiedzać to forum niech sami zdecydują, ja nie namawiam nikogo nawet synowi nie podałem tego adresu jak będzie chciał to znajdzie.

]

Ja tez nie namawiam a raczej juz sklaniam sie do odpowiedzi negatywnej. Bo przeciez juz jestem odstepca ;)



#74585 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 20:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wczoraj na scype castsie mi się dostało za bronienie ŚJ przed głupimi opiniemi o nich. Gościu nie tylko jeden mówił niby świadectwo ale nie przeczyłem jego doświadczeniu tylko generalizowaniu - czyli wieszaniu psów na nich wszystkich no i dostało mi sie za bronienie ŚJ :D



Dzieki osobistemu doświadczeniu miales okazje poznac co to znaczy generalizacja tematu. Ja tez jestem przeciwny opiniowaniu grupy na podstawie wystapien czlonka lub mniejszosci. Ode mnie otrzymasz pochwale tuaj za trzymanie sie prawdy :)



#74583 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 20:44 w Oceń forum

nie jestem pewien czy śJ zrozumieją,

nie będziesz mi mówił kogo mogę do domu wpuścić, ty na pewno nie powinieneś się u mnie pokazywać bo jesteś odstępcą, a wiesz jak należy postępować z odstępcami (kłania się nauka CK) wg strażnicowej wykładni Biblii.



Wlasnie wracajac do tematu tej dyskusji warto podkreślic na co sie osoba ŚJ y naraza przebywajac na stronach tego typy forum . Ja panu nie nakazalem niczego, jedynie przerysowalem to w zabawny sposob (nie podejrzewam pana o zrobienie tych napisow w czterech jezykach a kiedza tez pan zaprosi bez wzgledu na co tu jest napisane) w zwiazku z tymi corocznymi odwiedzinami



#74576 Czy Bóg jest ograniczony?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 20:10 w Ogólne

Bardzo ciekawy punkt wart podkreslenia że zło jest brakiem dobra i jest tym samym zaprzeczeniem doskonałosci,



#74569 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 20:01 w Oceń forum

świadkowie są natrętni, jak im powiesz dziękuję nie chcę was widzieć, to na pewno za rok przyjdą.

JAK W HORRORZE.....BRRRRRRRRRR :lol: Proponuje sporzadzenie napisu na drzwiach w czterech jezykach po polsku po grecku hebrajsku i aramejsku.......ksiedzu po koledzie i ŚJ dziekuje

Czesiek wypowiada się na Forum jako prywatna osoba, nie delegat swojego kościoła. Zatem nie musi się ze swojej przynależności wyznaniowej tłumaczyć. O tym, w co wierzy, już na Forum opowiedział, więc możliwość polemizowania z Jego poglądami jak najbardziej istnieje.

Jeżeli ktoś nie chce nam podać jakiejś informacji, którą uważa za należącą do sfery jego prywatności, to nie musi. Nie musi, bo w tym wypadku nie stanowi to wymogu uczestnictwa w dyskusjach na Forum.No to porównuj. Masz przecież taką możliwość. Temat Cześka jest tutaj: "Ewangelia, którą głoszę"

Jak swietnie zauwazyla osoba w tej dyskusji ta deklamacja wiary nie rózni sie wiele od tego wydartego ze "szmatlawca".Ja tobym sie chcial z Czeskiem do sluzby umówic ;) Porozmawiac o jednooosobowy Bogu.



#74544 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 16:26 w Oceń forum

Nie jesteś rzecznikiem prasowym użytkowników tego miejsca, więc mów jedynie we własnym imieniu.


Nie jestem rzecznikiem prasowym i nie zamierzam nim zostac. Ale nie poraz pierwszy sie pytanie o to do jakiego kosciola nalezy pojawia sie na tym forum nie tylko za sprawa mojej osoby.


Czesiek wypowiada się na Forum jako prywatna osoba, nie delegat swojego kościoła. Zatem nie musi się ze swojej przynależności wyznaniowej tłumaczyć. O tym, w co wierzy, już na Forum opowiedział, więc możliwość polemizowania z Jego poglądami jak najbardziej istnieje.


Datego musimy czekac na "swiatlo" od Czeska zamiast swobodnie "zwyczajnie" porownac nasze wierzenia.

Jeżeli ktoś nie chce nam podać jakiejś informacji, którą uważa za należącą do sfery jego prywatności, to nie musi. Nie musi, bo w tym wypadku nie stanowi to wymogu uczestnictwa w dyskusjach na Forum.


Oczywiscie ze nie musi ale wpowiadajac sie na temat innej religii warto by sie bylo przedstawic ze swojej tak byloby uczciwiej i tak robi wiekszośc uczestnikow tego forum za co moge ich tylko pochwalic.

Jeżeli Czesiek zmieni zdanie w tej sprawie, to najpewniej nas o tym poinformuje. Tymczasem pozostaje nam przyjąć do wiadomości Jego odmowę. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, więc to chyba nie problem, by zrozumieć ten prosty komunikat drugiej strony i nie nalegać z uporem maniaka, bo to i tak nie przyniesie efektu, a tylko uczyni nas zasługującymi na etykietkę natrętów.


Jezeli Czesiek przestanie byc cichociemnym to moze sie dowiemy skad jego "slogany" pochodza. Prawda sie krytyki nie boji ale widac nie kazda"prawda".

Jb czy ty jestes bezstronna?



#74529 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 15:10 w Oceń forum

chyba mówimy o dwóch różnych zjawiskach.

Mówiąc o "materialistycznej duchowości" myślałem o tym, że świadkowskie zabieganie o zbawienie przypomina "dorabianie się" materialne. Kosztem czasu dla najbliższych materialista pracuje, haruje a oczyma wyobraźni widzi np. nowy samochód czy mieszkanie. Kosztem czasu dla najbliższych świadek Jehopwy pracuje i haruje dla organizacji, a oczyma wyobraźni widzi "nowy porządek rzeczy". Cel podobny: osiągnąć dobrobyt na ziemi w kilku(nasto) letniej* perspektywie.

* gdy byłem ŚJ wiele osób, nawet po 1995 r. mówiło że raj jest bliski, kilka lat, max 20 napewno nie więcej.

Ciekawa teza ale musisz przyznac ze taki starszy nie musi byc pionierem, ani kobieta w ciązy ani nikt to nie chce albo nie może, zreszta to zależy na co zorientowana jest ta osoba - jesli na rodzine to jego rodzina bedzie miala lepiej jesli na dzialalnosc duchowa to jest bezwartosciowa jesli nie idzie w parze z troska o rodzine ( kto nie dba o swoich ten wiary sie zaparl i jest gorszy niz czlowiek bez wiary)



#74524 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 14:56 w Oceń forum

A jak nie negować nauczania WTS-u, jak zwykłe porównanie tych nauk z Biblią pokazuje, że pod pozorem biblijności WTS przemyca nauki sprzeczne z Biblią?


Takie zwykle porównanie czy niezwykle? ;) A jesli chodzi o przemyt religijny to z reguly przemytnicy ukrywaja swoja identyfikacje religijna za parawanem - innej denominacji ( ja pekne ze smiechu jak uslysze jeszcze ze denominujecie swoja religje), zreszta juz niezle sie zdenominowaliscie na tym forum panowie Denominalisci ktorych zasada dzialania jest denominowanie swojej i innych religji ;)

Czy w takim wypadku człowiek ma milczeć bo WTS twierdzi, że kto ich krytykuje to robi to pod wpływem demonów?

Chcialbys zgonic na demony a wygodnictwo a złośliwość a zranione samolubne uczucia.


A takie tuby propagandowe jak ty zamiast się wziąć za merytoryczną obronę nauk WTS w oparciu o Biblię powtarzają tylko te idiotyczne slogany?

Miałeś na myśli - trójce? to chcialeś nam powiedzieć. Ale wiadomo jak juz nie mozna nic do rzeczy to trzeba na tubie zagrac choc sie wczesniej harfiarzem bylo :lol:

Czy naprawdę nie potrafisz nic więcej P.K.Dick-u jak tylko bezmyślnie powtarzać slogany WTS-u? Czy to naprawdę tak trudne w oparciu o samą Biblię obronić te nauki?

nie jest trudne ale wymaga pracy i wysilku osobistego a to juz inna beczka miodu zreszta powinno to miec konsekwencje jesli dojdziemy do jakiegos konstruktywnego wniosku :)

A sloganami to jak na razie ty rzucasz

Mateusza 7:21

Zapytam w imieniu swoim i uczestnikow forum o nazwe twojej denominacji

tak bysmy mogli wspolnie zastanowic sie nad jej prawdami, a moze to jakas nowa jeszcze nie poznana denominacja innej zubozonej o prawdy biblijne religii? ;)

Zreszta nie spodziewam sie tej odpowiedzi - pan nie ma odwagi zeby publicznie bronic swojej religii. A moze sie pan boi ze zostanie obrzucona blotem tak religia ŚJy



#74516 Wiarygodność informacji podawanych na tym forum.

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 14:02 w Oceń forum

Informacje o katolikach Ś.J.protestantach i innych są u źródła czyli w kościołach zborach i u ludzi tam przebywających a na forach jest gadanie.


świeta racja!



#74453 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 23:10 w Oceń forum

Ty się śmiejesz, a mnie faktycznie raziła materialistyczna postawa wielu osób. Nawet "duchowość" też jakaś taka materialistyczna była...


uwierz ze znam wielu bogatych ŚJ ale z tego co widze udzielaja sie i nie pokazuja ze ze sa bogatsi, nawet sie tego dziwnie wstydza



#74450 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 22:21 w Oceń forum

P.K masz racje teraz bedzie polowanie na czlowieka dostalem zalew 'demaskatorskich" faktow
czlowieku trafiles w dziesiatke to co napisales powinno sie znalezc jeszcze przy ocenie tego forum w topicu jak oceniasz wiarygodnosc tego forum



#74449 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 21:43 w Oceń forum

Powoli mi juz swita na czym polega ta wspaniala edukacja na tym forum. Jest to seria sztucznych blyskow po ktorych czlowiek zachowuje sie jak slepiec a nie zadne tam zrodlo stalego swiatla. Pan Panie Pawle R porazil mnie blyskiem o postach u ŚJ i z wrazenia przestalem jesc zastrzegam ze jednak do wielkanocy mi przejdzie ;) i nadal podejrzewam ze Pana wiedza o wierzeniach ŚJ opiera sie na zasadzie zaslyszanych w sadzie. Duzo zrozumienia zycze



#74447 Kosmici czyli dziwni goście naszego forum

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 21:07 w Oceń forum

:lol: Znam bardziej radykalną wersję: "Matka, czy ty mnie zawsze musisz... denerwować?" :P

Jak w kawale Matka - jest tylko jedna



#74445 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 20:58 w Oceń forum

ten jezyk to pozostałości po pobycie w organizacji ŚJ...czy jakakolwiek inna organizacja wydaje publikacje w których o ludziach ubogich materialnie pisze: "nie mają wiele dóbr materialnych, ale pod względem duchowym są milionerami" :P a taki tekścik czytałem kiedyś w strażnicy!. do tego, zbawienie ukazywane jest jako dobrobyt materialny w fizycznym raju na ziemi, itd. itp.


a to materialisci teŚwiadkusy :lol:



#74428 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 19:53 w Oceń forum

Chyba niedlugo przejdziemy na jezyk ekonomii religijnej :)