Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika mirek

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez mirek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#133186 postępowanie jb

Napisano przez mirek on 2010-05-26, godz. 20:45 w Do administratorów...

Już kilka razy jb usunęła bez powodu moje posty na tym forum. Jest to dla mnie postępowanie wręcz niewyobrażalnie karygodne. Bardzo proszę o przywrócenie wszystkich moich usuniętych postów.



#133170 J 1:3

Napisano przez mirek on 2010-05-26, godz. 06:55 w Jezus Chrystus

Mirku, myślę, że skrzętnie pomijasz kontekst Ja 1:1 ns Na początku był Słowo, a Słowo był u Boga i Słowo był bogiem. Czemu unikasz, Słowo był na początku? Czy nie po to apostoł użył tego słowa, aby nie było wątpliwości o zaistnieniu Słowa w jakimś momencie, którego przed tym momentem nie było? Nie jest tu mowa o Jezusie jako człowieku, lecz dotyczy Słowa jako początku preegzystującego Jezusa. Dlaczego ap. Jan nie napisał n.p.: Nie mające początku Słowo tak jak Bóg, przez nie zostało zapoczątkowane wszystko stworzenie.

To sformułowanie "na początku" jest bardzo ważne, bowiem informuje, iż Słowo było już na samym początku, a więc co za tym idzie samo nie może mieć poczatku, bowiem ten początek dopiero stworzyło. Słowo bowiem stowrzyło czas (skoro stworzyło wszystko, to musiało też stworzyć najpierw czas). Skoro więc czas został stworzony, to oznacza, iż Słowo istniało już zanim powstał czas, a więc nie można mówić o początku czegokolwiek skoro nie ma czasu. Wynika z tego, iż Słowo (czyli Jezus) nie ma początku, bo samo ten początek dopiero zapoczątkowało stwarzając czas!!!



#133163 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-05-25, godz. 19:15 w Trójca

Jako kolejny przykład podam, iż podobnie jak Polska (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Dołączona grafika

również i Malta posiada swoje trójmiasto nazywane Cottonera. Mogę o nim napisać następujące zdania:

1. Istnieje tylko jedno Cottonera (wspólna nazwa trójmiasta na Malcie)
2. Miasto Vittoriosa (inaczej nazywane Birgu) jest określane jako Cottonera
3. Miasto Senglea (inna nazwa Isla) jest określane jako Cottonera
4. Miasto Cospicua (inaczej nazywane Bormla) jest określane jako Cottonera
5. Miasto Vittoriosa nie jest miastem Senglea
6. Miasto Senglea nie jest miastem Cospicua
7. Miasto Cospicua nie jest miastem Vittoriosa


http://www.imalta.in...t/sights/30.php

Mogę to graficznie przedstawić tak:

Dołączona grafika

I znowu widać "podobieństwo" do Trójcy Świętej, prawda?



#133159 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-05-25, godz. 17:11 w Trójca

Właśnie przed chwilą dosłownie wróciłem z urlopu na Malcie i chciałem podzielić się ilustracjami Trójcy Świętej jakie nasunęły mi się przebywając w tym małym państwie. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, iż Malta występuje w biblii w związku z rozbiciem się statku, na którym przebywał apostoł Paweł. Czytamy tam między innymi:

dz 28:1-9 bw (1) A gdy wyszliśmy cało, dowiedzieliśmy się wtedy, że wyspa ta nazywa się Malta. (2) Tubylcy zaś okazali nam niezwykłą życzliwość; rozpaliwszy bowiem ognisko, zajęli się nami wszystkimi, bo deszcz zaczął padać i było zimno. (3) A gdy Paweł zgarnął kupę chrustu i nakładał ją na ogień, wypełzła od gorąca żmija i uczepiła się jego ręki. (4) Gdy zaś tubylcy ujrzeli zwisającego gada u jego ręki, mówili między sobą: Człowiek ten jest zapewne mordercą, bo chociaż wyszedł cało z morza, sprawiedliwość boska żyć mu nie pozwoliła. (5) Lecz on strząsnął gada w ogień i nie doznał nic złego; (6) oni zaś oczekiwali, że spuchnie lub zaraz trupem padnie. Ale gdy długo czekali i widzieli, że nic nadzwyczajnego z nim się nie dzieje, zmienili zdanie i mówili, że jest bogiem. (7) A w pobliżu tego miejsca posiadał swe dobra naczelnik wyspy, imieniem Publiusz, który nas przyjął i podejmował gościnnie przez trzy dni. (8) I zdarzyło się, że ojciec Publiusza leżał w gorączce i chorował na czerwonkę; Paweł poszedł do niego i modlił się, a włożywszy na niego ręce, uzdrowił go. (9) A gdy to się stało, przychodzili także inni mieszkańcy wyspy, którzy byli chorzy, i byli uzdrawiani.

Do dzisiaj w związku z tym wydarzeniem na Malcie znajdują się miejsca upamiętniające wizytę apostoła Pawła na Malcie (między innymi kościół). Ale nie o tym chciałem mówić, tylko zwrócić uwagę na wiele ilustracji Trójcy Świętej w związku z Maltą. Najpierw może na początek taki przykład: w skład Malty wchodzą trzy wyspy: Malta, Gozo i Comino. Mogę o nich wypowiedzieć następujące zdania:

1. Istnieje tylko jedno państwo Malta
2. Wyspa Malta jest państwem Malta
3. Wyspa Gozo jest państwem Malta
4. Wyspa Comino jest państwem Malta
5. Wyspa Malta nie jest wyspą Gozo
6. Wyspa Gozo nie jest wyspą Comino
7. Wyspa Comino nie jest wyspą Malta


Kto nie wierzy może sobie sam przeczytać:

http://www.wakacjezp...przewodnik.html

Wymienione zdania można graficznie przedstawić następująco:

Dołączona grafika


Zupełnie takie same zdania mogę wypowiedzieć o Trójcy Świętej podstawiając zamiast państwo Malta - Bóg, wyspa Malta - Bóg Ojciec, wyspa Gozo - Syn Boży i wyspa Comino - Duch Święty:

1. Istnieje tylko jeden Bóg (Rz 3:30)
2. Bóg Ojciec jest Bogiem (1 Kor 8:6)
3. Syn Boży jest Bogiem (Iz 9:5; Mt 1:23; J 1:1,18; 20:28; Rz 9:5; Kol 2:9; Tyt 2:13; 2 P 1:1; 1 J 5:20)
4. Duch Święty jest Bogiem (Dz 5:3-4; 1 Kor 3:16; 6:19-20)
5. Bóg Ojciec nie jest Synem Bożym (J 1:1, Łk 3:21-22)
6. Syn Boży nie jest Duchem Świętym (Łk 3:21-22)
7. Duch Święty nie jest Bogiem Ojcem (Łk 3:21-22)


Co można graficznie przedstawić następująco:

Dołączona grafika

Proszę zwrócić uwagę na niesamowite wręcz podobieństwo pomiędzy budową państwa Malta a istotą Trójcy Świętej!!!



#132552 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez mirek on 2010-04-27, godz. 08:29 w Trójca

mirku z toba jak z woda, jesli musial sprawdzic to znaczy ze nie wiedzial

nigdy temu nie zaprzeczałem. Zwróciłem tylko uwagę, iż źle rozumiesz pojęcie "wszechwiedza". Czy odrobiłeś pracę domową, która została zadana w postaci pytań?


nie uwazam ze ojciec byl u abrahama. powod jest prosty. ojca nikt nigdy nie widzial itd.

Raczej Boga nikt nigdy nie widział, a to różnica!


jesli to bylby ojciec to tez nie bylby wszechwiedzacy.

I właśnie o to chodzi. Nawet jak to był ktoś, kto zastępował Ojca to i tak wychodzi na to, iż sam Ojciec nie wiedział, bowiem wysłał kogoś aby się dowiedział :)

rdz 18:20-21 bp (20) Rzekł więc Jahwe: - Skarga na Sodomę i Gomorę - jakaż ona głośna! Ich grzechy jakże są ciężkie niezmiernie! (21) Chcę zatem pójść i zobaczyć, czy rzeczywiście dopuścili się tego wszystkiego, co zawiera skarga na nich, która dotarła do mnie, czy też nie; chcę to wiedzieć.



#132551 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-27, godz. 08:21 w Trójca

Na pewnym forum ktoś podał następujący przykład Trójcy Świętej:

Przykład Trójcy na przykładzie sieci GSM.
Wyobraźmy sobie sytuację, która jeszcze niedawno była w Polsce.
Było trzech operatorów sieci GSM.
1. Era
2.Centertel
3.Polkomtel.
Wyobraźmy sobie, że te firmy korzystają z jednej sieci stacji komórkowych.
Mimo że są to trzy różne firmy to łaczy je jedna sieć. A wierni są abonentami. A każdy abonent może dzwonić do innego abonenta w zakresie jednej fizycznej sieci- Trójcy ale w Jedności.

Oto ilustracja tego przykładu:
Dołączona grafika


W trakcie rozmowy z rhundz nasunął mi się jeszcze jeden przykład:

1. Jest tylko jedna przyroda ("matka" natura)
2. martwa natura jest przyrodą
3. flora jest przyrodą
4. fauna jest przyrodą
5. martwa natura nie jest florą
6. flora nie jest fauną
7. fauna nie jest martwą naturą


Na pewno zgodzimy się, iż zdania te są prawdziwe. Można przedstawić je jak na poniższej ilustracji:

Dołączona grafika

Jeśli teraz podstawimy do tych zdań zamiast przyroda - Bóg, martwa natura - Ojciec, flora - Syn, a fauna - Duch Święty to otrzymamy zdania, będące definicją Trójcy Świetej. I tak:

1. Jest tylko jeden Bóg
2. Ojciec jest Bogiem
3. Syn jest Bogiem
4. Duch Święty jest Bogiem
5. Ojciec nie jest Synem
6. Syn nie jest Duchem Świętym
7. Duch Święty nie jest Ojcem


Co można przedstawić graficznie:

Dołączona grafika

Czyż nie widać podobieństwa?



#132535 Zach 4:6

Napisano przez mirek on 2010-04-26, godz. 18:55 w Duch Święty

Kiedyś napisałem takie słowa:

Czasami stosuje się w mowie potocznej do wypędzania złych duchów powiedzenie: odejdź siło nieczysta! Czy z tego wynika, że zły duch, nazwany tutaj mocą, nie jest osobą?



Mam jeszcze jedno podobne porównanie. Czasami pracownika nazywa się "siłą roboczą". Czy to znaczy, iż nie jest osobą?

Oto definicja z Wikipedii:

Siła robocza - w ekonomii oznacza część społeczeństwa w wieku produkcyjnym, która jest w stanie pracować. Zatem jest to suma aktywnych zawodowo i bezrobotnych. Siła robocza to zdolność człowieka do wykonywania pracy, na którą składają się zdolność fizyczna i psychiczna oraz kwalifikacje wynikające z posiadanego wykształcenia i doświadczenia. Siła robocza obejmuje ludzi pracujących i poszukujących pracy. Stanowi jeden z głównych czynników wytwórczych.

Pojęcie to wywodzi się literatury marksistowskiej, gdzie często stosowane jest zamiennie z pojęciem proletariatu. Jest ono pojmowane jako zasób jednostek ludzkich zdolnych do pracy.

Obecnie w literaturze socjologicznej i ekonomicznej zastępowane jest pojęciem kapitał ludzki, które uwzględnia nie tylko liczbę pracowników, ale także ich motywacje, przedsiębiorczość, kwalifikacje. Często jednakże w stosunku do pracowników wykonujących prace proste, najczęściej w przemyśle, atrakcyjnych ze względu na niskie koszty utrzymania dla korporacji, stosuje się pojęcie taniej siły roboczej.


źródło: http://pl.wikipedia....i/Siła_robocza



#132534 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-26, godz. 18:47 w Trójca

Larwę pszczelą można przyrównać jako istotę Boga, w której mieszczą się trzy osoby boskie, tak jak w larwie trzy różne postacie jednego gatunku pszczoły:

Dołączona grafika

Matka pszczela zwana królową, trutnie i pszczoły robotnice to skład rodziny pszczelej w jednym ulu, roju.

http://www.pasieka-u...l/pszczoly.html

http://www.pogranicz...ly/pszczola.htm

O pszczołach można wypowiedzieć takie słowa:

1. królowe są pszczołami
2. trutnie są pszczołami
3. robotnice są pszczołami
4. królowe nie są trutniami
5. trutnie nie są robotnicami
6. robotnice nie są królowymi
7. królowe, trutnie i robotnice tworzą społeczeństwo
8. tylko w obrębie swojego ula są zdolne do przetrwania
9. królowe i trutnie płodzą robotnice, które wysyłają w świat



Można to przedstawić ilustracją:

Dołączona grafika


Dosłownie takie same zdania mogę wypowiedzieć o Trójcy Świetej podstawiając tylko zamiast osobników pszczół odpowiednie osoby Boskie. I tak

1. Ojciec jest Bogiem
2. Syn jest Bogiem
3. Duch Święty jest Bogiem
4. Ojciec nie jest Synem
5. Syn nie jest Duchem Świętym
6. Duch Święty nie jest Ojcem
7. Ojciec, Syn, i Duch Święty tworzą jedność, nazywaną Trójcą Świętą
8. Ojciec nie może istnieć bez Syna i Ducha Świętego
9. Ojciec miłuje Syna i odwrotnie, i wysyłają nam Ducha Świętego


Dołączona grafika


Czy teraz rozumiemy? Każdy może teraz to zrozumieć jak zauważy podobieństwo pomiędzy tymi dwoma ilustracjami.



#132532 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez mirek on 2010-04-26, godz. 13:17 w Trójca

Idę o zakład że gdyby Ci ktoś powiedział że pień, gałęzie i liście jedno są, to nie miałbyś zielonego pojęcia o tym co to jest drzewo.
I z pewnością nażekałbyś że nie padło słowo "drzewo", żeby nie było żadnych wątpliwości co do tego jak nazywa się "to jedno" czym te elementy razem są.

Tertulian widział Trójcę w drzewie w taki sposób:

Dołączona grafika



#132527 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-26, godz. 11:43 w Trójca

o to mi sie bardziej podoba, jednak pamietaj, ze rozmawiajac z fizykiem zawsze musisz oczekiwac ze znajdzie dziure w calym, taka nasza profesja, wiec wszelkie teorie trzeba sprawdzac nawet od stron o ktorych sie czasami sobie nie wyobraza

Nareszcie tobie dogodziłem :)


ale czy to dowodzi Trojcy? nie ;) bo czy np. przyroda nieozywiona to 'istnienia' :D?

Dla mnie kamień realnie istnieje. Widząc go mogę określić jego kształt, wymiary czy ciężar. Mogę go dotknąć, kopnąć czy też podnieść i rzucić....
Czyż dla ciebie materia nieożywiona nie istnieje?



#132521 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-26, godz. 09:49 w Trójca

A ja bakterii za roślinkę.

przecież mówiliśmy już, iż bakteria to flora.

Można też tak podzielić istnienie na ziemi:

przyroda nieożywiona
flora
fauna

wtedy zarówno moim jak i twoim zachciankom stanie się dosyć, gdyż człowieka zaliczymy do fauny, grzyby czy bakterie do flory a kamienie do przyrody nieożywionej.



#132516 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-26, godz. 08:12 w Trójca

A człowieka do fauny.

Ja tam nie uważam człowieka za zwierzę.



#132514 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-26, godz. 08:01 w Trójca

absolutnie nie.

Dlaczego nie? Przecież materia jest podzielna a więc zawsze kiedyś otrzymamy malutki trójkącik łączący środek koła z dwoma niepodzielnymi cząstkami materi a więc da się?


W jednym z poprzednich postów podałem, iż cały nasz żywy świat można podzielić na trzy kategorie: ludzie, zwierzęta i rośliny. Przedstawiłem też pewien diagram:

Dołączona grafika

Z moim poglądem nie zgodził się rhundz, który oponował:

brakuje bakterii i grzybów.


W takim razie czy zgodzi się z podziałem: człowiek, fauna i flora? Zarówno bakterie jak i grzyby zaliczylibyśmy do flory prawda?



#132479 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez mirek on 2010-04-25, godz. 12:49 w Trójca

ale slowo mowi nam ze ojciec objawia synowi.

Ale przecież syn nie jest automatem, aby sam też nie musiał sprawdzić, jak chociażby w przypadku tego drzewa oliwnego.

nie jest wszystkowiedzacy co potwierdza omawiany wiersz.

Już ci mówiłem, iż źle rozumiesz pojęcie wszechwiedy i dlatego ci takie bzdury wychodzą. Apostołowie nie kłamali Jezusa:

J 16:30 Bw „Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał; dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł.”


no jak widac nie wszystko jesli ew. mial na mysli wszystko w sensie absolutnym

Właśnie nie miał wszystkiego w sensie absolutnym na mysli, bo by wyszło, iż Ojciec też nie jest wszechmogący. Dopiero przeciwnicy nauki o Trójcy wymyślili sobie, iż chodzi o wiedzę absolutną. I tak głoszą kłamstwa, iż Jezus nie jest wszystko wiedzący, ale milkną na temat tego, iż Ojciec też nie jest wszystko wiedzący zgodnie z ich definicją.


robisz ze mnie durnia?

dowiedzial sie jak sprawdzil, dowodzi to tego ze nie wiedzial ze nie ma. dodatkowo zemscil sie na drzewie ze nie mialo owocu

No właśnie! A więc podobnie Bóg Jahwe dowiedział się o Sodomie jak osobiście to sprawdził.



#132478 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-25, godz. 12:41 w Trójca

platek kocha udowadnia, ze kolo to nieskonczenie wiele trojkatow??

Z daleka tak, z bliska oczywiście nie. I tak nigdy nie narysujesz dokładnie koła. Zależy więc w jakiej skali wszystko mierzymy. Ale masz rację z tym porówaniem się zapędziłem.


z niego nigdy kolo nie wyjdzie

Zgadza się, ale zgodzimy się, iż koło możemy podzielić na trójkąty.

A ja znalazłem ciekawą ilustrację:

Dołączona grafika

Kwiaty podobnież dzieli się na trzy części: hypogyny, perigyny oraz epigyny.



#132439 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-24, godz. 11:57 w Trójca

bzdura

powinieneś więc podać jakiś kontr-przykład! Nawet koło zawiera nieskończoną ilość trójkątów, co udowodnił płatek Kocha!



#132438 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez mirek on 2010-04-24, godz. 11:54 w Trójca

Kolego, powtarzasz wkółko jedno i to samo a powinieneś przedstawić kontrargumenty jeśli niezgadzasz się z argumentacją swego dyskutanta.

Ja cię tylko mobilizuję do myślenia. Postaraj się odpowiedzieć na moje pytania!


Ja przecież mówię jasno: "istota zawiera się w osobie, jest częścią każdej osoby".

Czyli ten duch jest taki mały, iż zawiera się w każdej osobie? Skoro więc mamy parę milardów ludzi na ziemi to mamy też parę miliardów duchów, czy raczej jest to cały czas ten sam duch Boży w tych osobach?


A biblijne dowody już przedstawiłem.
Jeśli potrzebujesz następnych to się zastanów nad tym również: 1 John 5:7 "Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są."

Acha, czyli wierzysz już w Trójcę Świętą skoro piszesz, iż Ojciec, Syn i Duch Święty to jedno? :)



#132428 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez mirek on 2010-04-24, godz. 10:29 w Trójca

To co się w czym zawiera?
Istota w osobie, czy osoba w istocie.

W jednej istocie Boga są trzy osoby boskie!


Jeśli każda osoba jest istotą to logicznym jest że istota zawiera się w osobie, jest częścią każdej osoby. Bo co stanowi o osobie bożej jeśli nie istota boża którą ta osoba musi posiadać?

Nie, dlatego, iż każda osoba jest istotą, ale nie każda istota jest osobą. A więc nieprawdą jest, że istota zawiera się w jednej osobie. Wyobraź sobie, iż jesteś jedyną osobą we wszechświecie. Aby twoja istota przetrwała potrzebujesz jeszcze kobietę, która urodzi ci dziecko. A więc potrzebne są przynajmniej trzy osoby, aby istniała istota ludzka. Mam nadzieję, iż teraz rozumiesz o co tutaj chodzi.


Jak więc to było na początku?

Czy to rozumna osoba tworzyła wszystkie byty w tym nierozumne istoty, czy może nierozumna masa żyjąca (a skąd żyjąca skoro dowodzisz że każdy rodzaj życia jast pochodną ducha) pozbawiona inteligencji, byt zwany istotą, dał początek osobie Boga?
Czy aby napewno jest możliwym aby samoistne, odwieczne, wszechmocne i inteligentne byty zawierały się w bezrozumnej, bezwolnej i bezuczuciowej masie, która miałaby moc nadania (albo nie nadania) tym osobom statusu Boga?
A jak by tego dokonała nie posiadając woli?

Zadam ci zagadkę!

1. Czy skoro Bóg stworzył wszystko, to czy znaczy to, iż stworzył też głupotę?

2. Kim jest głupota w tym wersecie?

Pro 9:13 bw Pani Głupota jest rozwiązła, pusta i bezwstydna.

3. W księdze Przysłów czytamy, iż Bóg stworzył mądrość (Prz 8:22).

Prz 8:22 bw (22) Pan stworzył mnie jako pierwociny swojego stworzenia, na początku swych dzieł, z dawna.

Czy skoro ją stworzył, to oznacza to, iż przed jej stworzeniem Bóg nie posiadał mądrości a więc był bezrozumny, bezwolny i bezuczuciowy (innymi słowy głupi)?

4. Skoro Bóg jest mądry więc musiał już od początku posiadać mądrość. Dlatego najbardziej logiczne uznaje się poniższe tłumaczenie tego wersetu:

Prz 8:22 bg (22) Pan mię miał przy początku drogi swej, przed sprawami swemi, przed wszystkiemi czasy.

Zresztą ten temat jest tez poruszany tutaj:

http://watchtower.or...c/2914-prz-822/



#132426 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-24, godz. 10:01 w Trójca

W dywanie sierpinskiego cztery boki kwadratu zawieraja w sobie nieskonczenie wiele innych kwadratow, a pole figury tez jest skonczone a powierzchnia boczna wszystkich kwadratow nie.


zaden dowod.

poza tym identyczne operacje mozemy przeprowadzic na wszystkich plaskich figurach foremnych - cztero, pieco, szescio,....., n-katach foremnych, w efekcie otrzymamy koło, gdy z n zawedrujemy za daleko

Ale przyznasz, iż każda figura, obojętnie jak narysowana składa się z trójkątów. I tak na przykład kwadrat ma w sobie dwa trójkąty, pięciokąt foremny to trzy trójkąty, sześciokąt foremny składa się z czterech trójkątów nieforemnych, ale z sześciu równobocznych itd....



#132425 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez mirek on 2010-04-24, godz. 09:54 w Trójca

nie wiem skad wiedzial, moze bylo to mu dane od ojca.

Nie jest tam nic o tym napisane. Po prostu Jezus wiedział, bo jest wszystko wiedzący. Czy powtórzyłbyś o Jezusie pogrubione słowa, którzy wypowiadali o nim jego uczniowie:

J 16:30 Bw „Teraz wiemy, że Ty wszystko wiesz i nie potrzebujesz, aby cię ktoś pytał; dlatego wierzymy, żeś od Boga wyszedł.”

J 21:17 Bw „Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu: Panie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Jezus: Paś owieczki moje.”



rozumie ze przyznajesz ze nie wiedzial ze owocu nie ma.

Ale mógł się o tym dowiedzieć gdy tylko chciał; podobnie jak Bóg udając się do Sodomy. I taka właśnie jest definicja wszechwiedzy.


mozemy sie teraz zastanowic nad tym kto poszedl do sodomy

Czy będziesz zaprzeczał Biblii?

rdz 18:20-21 bp (20) Rzekł więc Jahwe: - Skarga na Sodomę i Gomorę - jakaż ona głośna! Ich grzechy jakże są ciężkie niezmiernie! (21) Chcę zatem pójść i zobaczyć, czy rzeczywiście dopuścili się tego wszystkiego, co zawiera skarga na nich, która dotarła do mnie, czy też nie; chcę to wiedzieć.



#132423 Osoba - definicja

Napisano przez mirek on 2010-04-24, godz. 09:35 w Trójca

Widać dał mi Bóg znależć się w uprzywilejowanej sytuacji.
Skoro bowiem nikt nie może wiedzieć co to jest duch (bo nie wiadomo), więc nikt nie może wykazać błędu mojej definicji.
Zatem bezkarnie mogę opowiadać cokolwiek myślę odpowiedzialny jedynie przed Bogiem i sobą samym, ale totalnie wyłączony spod jakiegokolwiek osądu człowieka.
Niech mi więc raz jeszcze będzie wolo powiedzieć:

Osoba to byt którego źródłem życia jest duch.

Jednak Biblia podaje, kto posiada tego ducha i twoja definicja temu zaprzecza. W przeciwnym razie musiałbym uwierzyć, iż zwierzęta są osobami.
Tak jak podawałem kiedyś i będę się tego trzymał Twoja definicja osoby jest w rzeczywistości definicją istoty. A więc Bóg jest zgodnie z Twoją definicją istotą.
Jestem więc cały czas ciekaw w jaki sposób godzisz Twoją definicję z Biblią, która jej definitywnie zaprzecza:

koh 3:19 ns (19) Jest bowiem coś, co się przytrafia synom ludzkim, i coś, co się przytrafia zwierzęciu, a przytrafia im się to samo. Jak umiera ono, tak i on umiera; i wszyscy mają jednego ducha, tak iż nie ma żadnej przewagi człowieka nad zwierzęciem, bo wszystko jest marnością.

Kazn 3:21 ns (21) Któż wie, czy duch synów ludzkich wstępuje w górę, a duch zwierzęcia – czy zstępuje na dół, ku ziemi?


Również nieprawdziwe jest Twoje twierdzenie, iż nie wiadomo co to jest duch. Ducha bowiem mają zarówno rośliny żywe jak i zwierzęta czy człowiek.



#132422 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez mirek on 2010-04-24, godz. 09:25 w Trójca

co ma płatek kocha do Trojcy?

A to, że trzy (boki trójkąta) to w rzeczywistości jedno (skończone pole z nieskończonym obwodem)



#132401 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez mirek on 2010-04-23, godz. 16:29 w Trójca

Ile razy mam ci mowić, iż w skład istoty Boskiej wchodzą trzy osoby? Nie ma istoty Boskiej bez osób tak jak nie ma atomy bez cząstki elementarnej.



#132400 wszechwiedza Jezusa

Napisano przez mirek on 2010-04-23, godz. 16:26 w Trójca

czyli przyznajesz ze Jezus nie wiedzial?

Podobnie jak Bóg udający się do Sodomy!

A skąd Jezus wiedział, że kobieta jest rozwódką?

Joh 4:18 bw Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem; prawdę powiedziałaś.



#132399 Osoba - definicja

Napisano przez mirek on 2010-04-23, godz. 16:22 w Trójca

Odnieś się merytorycznie do postu #23

Tam nic nie ma co potwierdzałoby Twoją teorię. Biblia wyraźnie infomruję, iż ducha mają również zwierzęta:

Kazn 3:21 ns (21) Któż wie, czy duch synów ludzkich wstępuje w górę, a duch zwierzęcia – czy zstępuje na dół, ku ziemi?

Biorąc pod uwagę Twoją definicję wynika, iż zwierzęta są osobami. :D