Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika White Death

Odnotowano 235 pozycji dodanych przez White Death (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-05 )



Sort by                Order  

#24730 "To Jehowa prowadził samochód..."

Napisano przez White Death on 2006-04-16, godz. 17:37 w Nowości z kraju i zagranicy

Jak to dobrze że są inne, moderowane fora gdzie chrzescijanie mogą dzielić się swoimi rozterkami i radościami bez takiej ilosci jadu jak tutaj.



#24604 "To Jehowa prowadził samochód..."

Napisano przez White Death on 2006-04-15, godz. 21:01 w Nowości z kraju i zagranicy

Sebol, ja nie lubię tak osobiscie.. ale czytam twoje posty czasami.. i jestem przerazony, bracie, myślałeś o jakimś konstruktywnym leczeniu ?
przecież ta kobieta byla exem takim jak ty..



#24239 MODLITWA

Napisano przez White Death on 2006-04-12, godz. 20:46 w Ogólne

Używaj też rozumu, bo przewracać kartki to i moje koty potrafią ;)



#24216 MODLITWA

Napisano przez White Death on 2006-04-12, godz. 19:34 w Ogólne

"Otwórz Biblię w przypadkowym miejscu" ??
Toż to magia !
Dalej tak robią na spotkaniach oazy ?



#23915 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez White Death on 2006-04-09, godz. 19:14 w Obowiązki teokratyczne

Mam 42 lata.. hm... to nie wiem może i jestem młody ?



#23875 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez White Death on 2006-04-09, godz. 10:20 w Obowiązki teokratyczne

Jezus też używał skrajnych przykładów: Idź precz szatanie - do Piotra, czy szatan szatana wypędza to królestwo jego jest rozdwojone.. Zarzuć jemu tanią demagogię :D
No ale jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć podstawowych reguł kultury, to niech przyjmie moje wyrazy współczucia...



#23872 proroctwa ŚJ o masowym użyciu broni nuklearnej

Napisano przez White Death on 2006-04-09, godz. 10:10 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

skoro ma poczucie humoru - a ma - no to całkiem możliwe że się uśmiecha ;)



#23868 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez White Death on 2006-04-09, godz. 10:03 w Obowiązki teokratyczne

Masz 100% racje Lotko ;)



#23864 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez White Death on 2006-04-09, godz. 09:51 w Obowiązki teokratyczne

Podajmy taki skrajny przyklad: Jakiś znany morderca i tyran ( Hitler, Stalin ) dożyje sędziwego wieku. Będzie cały czas postępował niegodnie. Będziemy go szanować, chwalić i popierać bo dobry Bóg pozwolił mu dożyć 90 lat ?
Gdzie tu logika ?
Pójdźmy dalej tym tokiem myślenia:
Szatan jest juz bardzo stary, Od tysięcy lat zwodzi ludzi. Ma w tym wielkie doświadczenie i umiejętności. Należy mu się szacunek ze względu na wiek ?

Uważam że jeśli starzec mówi głupoty to młodszy ma prawo go naprostować.
Nie myślę tu o ubliżaniu siwym włosom, tylko o funcjonowaniu rozsądku.
Kiedyś przeczytałem taka radę: Nigdy nie dopuśćmy aby nasze dzieci decydowały za nas o naszych żywotnych kwestiach.
I ok, bo każdy dorosły sam ma kierować swoim życiem. Ale nie zapominajmy o tym że na starość często traci sie zdolność rozsądnego rozumowania, człowiek robi się mało elastyczny i nie kojarzy dobrze faktów.
Czasmi tak bywa, choć nie zawsze.



#23857 Kim są II owce ??

Napisano przez White Death on 2006-04-09, godz. 09:27 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dużo nad tym myslę. I zadaję sobie takie pytanie:
Mamy szanować wszystkich ludzi naokoło nas ? OK
Mamy uznawać że Bóg kocha także calą światową społeczność mającą inne niż my poglądy religijne ? OK
Zgodnie z takimi poglądami że Bóg jest jest miłoscią i kocha tych co plują na sJ ( ok, niech kocha czemu nie ? ) To czemu odmawiać miłości Bożej blądzącym ludziom z CK ?
Tu widzę maxymalną niekonsekwencję na tym forum.



#23844 Kim są II owce ??

Napisano przez White Death on 2006-04-09, godz. 07:21 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

[COLOR=blue]Kochani

Czy macie jakieś własne biblijnie oparte na ten temat przemyślenia ??

Jakie jest stanowisko organizacji to wszyscy dobrze wiemy.

Ale czy jest w/g Was ono mocno postawione na prawdzie ze Słowa Bożego ?

Piszcie prosze bo to ew. ostatni gwóźdź do trumny nauk teokracji

Zajmujesz się teraz tylko wbijaniem gwoździ do trumny bracie Kloo ?
Wymień kilka pozytywów jakie niesie Organizacja:
1) przekuwają miecze na lemiesze ? - przekuwają
2) pomagają sobie nawzajem ? - pomagają
3) zachęcają do czytania Biblii ? - zachęcają
Błędy są wszędzie. To że ty szukasz już tylko potknięć WTS świadczy o tobie, że patrzysz tylko jednym okiem.
Co do pewnych głosów w kwestii wieku:
Nie sądzę aby było to najważniejszym argumentem na rzecz prawdziwości lub nie danych poglądów. Zasada: "im starszy tym mądrzejszy" nie zawsze ma rację bytu ( Patrz przykład Salomona ).



#23812 Zgromadzenia LATO 2006

Napisano przez White Death on 2006-04-08, godz. 19:08 w Obowiązki teokratyczne

Co innego wszystkie fakty a co innego wybieranie takich wydarzeń które pokazują wymarzoną wersję: tę negatywną.
Takie działanie widzę ostatnio w wykonaniu brata Kloo.
Przykre ale prawdziwe.
Co to spowodowało Kloo ?
Kiedyś pisałeś ku nadziei, teraz tylko demaskatorsko.



#23811 proroctwa ŚJ o masowym użyciu broni nuklearnej

Napisano przez White Death on 2006-04-08, godz. 19:00 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

A jaki pogląd dominuje obecnie?

Obecnie WTS uznał, że takie faryzejskie spekulacje pozostawi katolikom :P

Książka "Narody mają poznać..." dopuszczała możliwość użycia przez Boga antymaterii.



#23708 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez White Death on 2006-04-07, godz. 20:18 w Nowości z kraju i zagranicy

I to czego się nauczyli to nadawać jadem .. fajna alternatywa a tak naprawdę...słabizna.
Bo cóż to za sztuka pokazać blędy ?
Czyż nie większa jest - pokazać lepszą drogę ?
Ale takiej nie widzę tutaj...
Słabizna...
Kopanie leżącego.
Wąska specjalizacja.
Moje gratulacje ! :( :unsure:



#23282 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-04-03, godz. 20:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Na tym forum jest niemile widziane krytykowanie KK Lotko.
Tu sie bije tylko sJ. Reszta wiar jest happy :)



#23273 Kawały o... Iszbinie

Napisano przez White Death on 2006-04-03, godz. 19:10 w Humor

Masz rację, to ex sJ, człowiek który prowadził przez długi czas stronę www na której dał przystęp pisania artykułów osobom mającym mniej więcej taką wizję:
Uwolnimy swiat od fałszywych nauk świadków Jehowy.
Niektórzy uważają go za dno, inni za odważnego reformatora i męczennika....
Moim prywatnym zdaniem?
Ma Iszbin prawo mieć swoją opinię, aby tyle nie klnął na róznych forach i czatach.



#23265 przywitanie i trochę o mnie

Napisano przez White Death on 2006-04-03, godz. 18:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

White Death . A tak z innej beczki - w Twoim avatarku chyba jest ukryty przekaz podprogowy ;)

No oczywiście że jest ;)
Atavarek na którym widać czaszkę kostuchy oznacza:
Śmierć bezbożnym podczas Sądu Bożego !
Może oznaczac też ile zostało we mnie wiary: sam szkielet czyli Biblia - czego już nic nie obali.
Nie ma nic wspólnego z okultyzmem i mroczną stroną mocy.



#23099 Grzechy główne SJ?

Napisano przez White Death on 2006-04-02, godz. 18:21 w Tematyka ogólna

Przecież ty Lib sam nigdzie nie jesteś, to czemu z niego kpisz ?



#23053 przywitanie i trochę o mnie

Napisano przez White Death on 2006-04-02, godz. 14:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Musisz teraz bardzo uważać Marcinie aby nie poddać się różnym nowym kierunkom które mimo głoszenia miłości Chrystusowej wcale takie być nie muszą..



#22818 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez White Death on 2006-04-01, godz. 12:39 w Nowości z kraju i zagranicy

Myślę, że to ostatnie zdjęcie bedzie lepsze ;)

Myślę że w swojej wędrówce dojrzałeś do decyzji całkowitego opuszczenia organizacji śJ. Te zdjęcie jest pewnie pierwszym krokiem ku temu ?



#22454 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-29, godz. 05:12 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chaos przemiennych treści obecnej literatury można wytłumaczyć brakiem silnego teologa oraz strachem przed tworzeniem nowych dogmatów którymi można skrzywdzić ludzi.
Piszą tę literaturę pewnie już tylko drugie owce które starają się znaleść kompromis między starymi a nowymi światłami.



#22453 Czy 'drugie owce' należą do Organizacji?

Napisano przez White Death on 2006-03-29, godz. 05:04 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

To kiepska sytuacja:
Zrozumienie Biblii i jej wykładanie - nie do nich należy - są tylko obserwatorami
Synostwo Boże - nie do nich należy - są tylko obserwatorami
Samodzielne myślenie - nie do nich należy - są tylko obserwatorami
Spożywanie chleba i wina - nie do nich należy - są tylko obserwatorami
Całe szczęście że mają szansę na nowe światło.



#22436 Czy 'drugie owce' należą do Organizacji?

Napisano przez White Death on 2006-03-28, godz. 18:23 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A teraz kim są oprócz miana "towarzyszy" stojących z szacunkiem u boku pomazańców ?



#22368 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez White Death on 2006-03-28, godz. 05:04 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

do poznania prawdy o "Prawdzie"



#22342 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-27, godz. 17:05 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Powinno się wstydzić.. ale czy znasz jakieś lepsze CK ?