Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika tola

Odnotowano 62 pozycji dodanych przez tola (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-11 )



Sort by                Order  

#125602 Pojawiło się "Wnikliwe poznanie Pism".

Napisano przez tola on 2009-09-28, godz. 10:20 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Witam, koniecznie chcę nabyć książkę ŚJ "Wnikliwe poznawanie Boga" może ktoś mi pomoże jak zdobyć.
U prawowiernych ŚJ nie mam szans, tłumaczą się lojalnością wobec Organizacji.Bardzo mi zależy na tej książce i proszę o pomoc, "nie lojalnych" hehe



#84596 TVP3 Lublin: Spór o krzyż

Napisano przez tola on 2008-02-16, godz. 22:19 w Nowości z kraju i zagranicy

Ja tylko nie wiem dlaczego oddali sprawę do policji, co ma policja do mojego pola? Jeżeli ten człowiek prosił katolików,żeby przenieśli krzyż w inne miejsce, to dlaczego nie było żadnego chętnego? Oczywiście,że nikt nie chce, bo to jest problem, przychodzą ludzie modlą się pod krzyżem i depczą zasiewy. Ponieważ facet to ŚJ to niby z jakiej racji ma się na to zgadzać? I tak długo cierpiał. A za 70 zł. to sobie kupi buty na zimę i jeszcze coś mu w tych miejscach urośnie z zasiewu



#19311 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez tola on 2006-02-22, godz. 22:28 w Tematyka ogólna

auroro!! Komu odpowiadasz bo nie moge sie kapnąć, myslę,że nie mnie ;)



#19295 Smutna wiadomość

Napisano przez tola on 2006-02-22, godz. 18:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

... no właśnie, zawsze mnie zastanawiało, że z chwila śmierci Russela tak wiele się zmieniło, ba nawet diametralnie - jehowici tłumaczyli to światłami jakie spadły na alkoholika Rutheforda

we mnie Rutheford zawsze budził wstręt, nawet jak byłam gorliwą głosicielką ... ;)

Russel mimo wszystko nie budził tylu negatywnych emocji


Ewuniu!! Russell nie był Św.Jehowy, To Rutherford odszedł od Badaczy Pisma Św.z grupą swoich zwolenników i zalożył organizacje Św.Jehowy.Russell nie ma nic wspólnego z tym calym bałaganem.Świadkowie powołują się czasami na Russella jako pierwszego prezesa wydawnictwa "Strażnica",Russell zalożył to wydawnictwo, jako Badacz Pisma Świetego a nie Św.J. To wydawnictwo Rutherford po smierci Russella siłą zawładnął i w roku 1931 zalożył organizacje Św.J.ot cala prawda.



#19289 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez tola on 2006-02-22, godz. 16:24 w Tematyka ogólna

Nie będę sie rozpisywała, tak jak Ty to zrobileś,bo jak jest czegos duzo to sie nie chce czytać :D Jeżeli chcesz dokładnie sprawdzić, czy zdanie z wiersza 5-tego jest dopiskiem lub nie zajrzyj do starych manuskryptów, np: Watykańskiego.
Nie jestem Św.J nauki ich znam. I nie wierzę,że gloszą o zmartwychwstaniu przed armagieddonem chyba do klasy 144000. to ok.



#19210 Pytania do Świadków Jehowy

Napisano przez tola on 2006-02-20, godz. 19:57 w Tematyka ogólna

Oto lista pytań:

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6

3. Jak ktokolwiek obecnie może zaliczać się do klasy „wielkiej rzeszy” opisanej w księdze Objawienia 7 rozdziale, skoro jest tam powiedziane, że klasa ta pojawi się w czasie „wielkiego ucisku”, który jeszcze nie nastał?

4. Gdzie Biblia naucza, że Bóg na wieki odrzucił Izraela, skoro w Liście do Rzymian apostoł Paweł napisał, że zatwardziałość na Izraela przyszła do czasu, aż poganie wejdą w pełni, a potem Bóg odwróci bezbożność od Izraela (Rzym 11,25-33)

5. Gdzie Biblia naucza, że Bóg musi usprawiedliwić się przed szatanem ze swojego prawa do panowania nad światem, skoro Biblia zapewnia, że Bóg nie będzie tłumaczył się ze swego postępowania prze swoim stworzeniem? (Rzym 9,19nn; Iz. 45,9; 29,16)

6. Gdzie Biblia naucza, że nie będzie takiego miejsca, w którym Bóg ukarze wiecznymi mękami tych, którzy sprzeciwiają się Bogu, skoro sam Bóg poprzez swojego Syna daje Objawienie w którym mówi, iż w jeziorze ognistym jego przeciwnicy będą męczeni dniem i nocą na wieki (Objawienia 20,10)

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii.

Do wszystkich chętnych, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytania mam prośbę. Proszę o podanie konkretnych tekstów z Biblii, a nie przepisywania nauki, jaką zamieszcza w swoich publikacjach Ciało Kierownicze, gdyż naukę tam podawaną znam, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.


1] Ja myślę,że Ty coś pomyliłeś w tym względzie, ja nie wierzę,że ŚJ tak gloszą.

2] Objawienie 20:1-6 --- Pomyśl jeżeli nikt wiecej nie wstanie to nad kim bedą królować? Dalej tekst 5-ty jest dopiskiem, i Ty bedąc świadkiem o tym powinienes wiedzieć. Dopiskiem są slowa : I ożyli i królowali z Chrystusem tysiąc lat" Wiersz 4-ty Końcówka wierszu czwartego "I ozyli i królowali z Chrystusem Tysiąc lat, toć jest pierwsze zmartwychwstanie" powinna sie znaleść już w wierszu piątym.

3] Klasa ta obiawi sie w wielkim ucisku, zależy jak kto uważa wielki ucisk.Ja uważam,że tutaj Świadkowie troszkę bobłądzili.

4]Masz rację Bóg nie odrzucił izraela na wieki juz Izrael od 1948 roku ma swoją ziemię i niestety Izrael odegra dużą rolę tak mowią proroctwa.

5] To jest bzdura

6] Księga Objawienia jak sama nazwa wskazuje jest proroctwem. Sam dobrze wiesz,że Bóg jest miłością a nie TYRANEM chyba to wiesz.

7] Wszystkie ksiegi w St Testamencie są pozafigurą na obecny lub przyszły czas, są to proroctwam to był demon.

Na wszystkie Twoje pytania nie ma dowodów troszke należy pomysleć.



#19187 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez tola on 2006-02-20, godz. 16:25 w Oceń forum

Ale pieprzysz Grzesiu. Ma


Nooooo nie powiem :PIEPRZYSZ: może i to ładnie brzmi. :(



#16944 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-20, godz. 20:42 w Ogólne

ja Tobie nic więcej niż Bednarski nie powiem. Jeśli on Cię nie przekonał, ja tym bardziej.

Taka masz slabą wiarę w siebie? Rzeczywiście Ty z taka wiedzą bo wiedza u ciebie to żadna, tylko do KrK sie nadajesz.


A ty ze swoją pogardą do ludzi ... tylko tak jakby do SJ ;)


Pozdr;

Tylko do ŚJ hmmmmmmm innych wyznań nie znasz? To bardzo smutne :(



#16937 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-20, godz. 16:20 w Ogólne

ja Tobie nic więcej niż Bednarski nie powiem. Jeśli on Cię nie przekonał, ja tym bardziej.

Taka masz slabą wiarę w siebie? Rzeczywiście Ty z taka wiedzą bo wiedza u ciebie to żadna, tylko do KrK sie nadajesz.



#16914 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-19, godz. 21:06 w Ogólne

Tola, znam Bednarskiego osobiście, ale nie wiem, co to ma wspólnego z siłą argumentu.

Czy ziemia spłaszczy się, gdy zwolennik kulistości Ziemii urządzi masakrę przedszkolaków?

Ty mi wskazałeś Bednarskiego, więc ja powiedziałam,że go znam, nie jedna kawe u mnie wypił. Ja jednak chcialabym,żebys mi dal dowód z Biblii na moje pytania a nie proponował swojego "Logosa" w tej sprawie. :D



#16872 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 19:39 w Ogólne

bo widzisz tola.. ucho igielne to jest takie bardzo małe przejście w murze, w którym zmieści się człowiek ale wielbłąd niebardzo.. takie przejście było bodajże w ścianie muru otaczającego plac w świątyni w Jerozolimie.. więc nie chodzi nawet o igłe do szycia tylko o wąskie przejście..

pozdrawiam



Wielbłąd tez sie zmieści, tylko musi iść na kolanach i bez bagażu. :)



#16870 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 19:33 w Ogólne

Jeżeli chcesz rozumieć tę przypowieść tak jak ona jest napisaną, to pomyśl jakie duże ŁONO powinien mieć Abraham


Hehe, tego kretyńskiego pseudoargumentu używają też śJ.



Popatrz, popatrz jaki jestes inteligentny "kretyński pseudoargument" Mój drogi wesołku jak ty to tlumaczysz? I czy w ogole tłumaczysz?



#16865 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 16:59 w Ogólne

Tak , bo łatwiej jest wielbładowi przejśc przez ucho igielne, niż bogaczowi wejść do raju ;)

Łono abrachama jest tutaj przenosnią wieć nie ma się o co kłócić. Tak samo przenosnia jest siegniecię reka z nieba do piekła.



Łono jest przenośnią a ucho igielne?



#16847 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 08:38 w Ogólne

oczywiście, tola, że nauki katolicyzmu są w pełni zgodne z Biblią.

Napewno? To może mi udowodnij gdzie jest w Biblii napisane,że jest życie pozagrobowe, Trójca, pieklo, wieczne meki czyściec pomóż mi w to uwierzyć.

Jeśli chodzi o życie pozagrobowe to mnie przekonuje przypowieść o bogaczu i Łazarzu.

Jeśli nie ma życia pozagrobowego to po co Jezus posługiwał się przykładem czegoś, w co sam nie wierzył? I po co to robił? Żeby wywołać rozdźwięki?


Pozdr;


Chyba zauważyłaś,że jest to przypowieść, tak samo ja przypowieść o dobrym samarytaninie i wiele innych w Biblii. Jeżeli chcesz rozumieć tę przypowieść tak jak ona jest napisaną, to pomyśl jakie duże ŁONO powinien mieć Abraham, żeby pomieścić wszystkich biedaków. Zresztą w tej przypowieści nic nie sugeruje,że jest życie pozagrobowe a jeżeli tak to wszyscy bogaci byliby w piekle a biedni w niebie.Czy każdy bogaty to niegodny życia wiecznego?



#16837 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-17, godz. 20:18 w Ogólne

Argumentacja biblijna jest tutaj



Sebastian ja jestem ogromnie zdziwiona,że Ty znając prawde ŚJ twierdzisz po siedmiu latach bedąc o ŚJ,że znalazłeś prawdę w krk. Mnie z tej Twojej gadki to sie śmiać chce.Powołujesz się na Bednarskiego, znasz go osobiście?, bo ja tak.Ja już mówilam,że u ŚJ ja nie jestem,ale znając taką prawde idziesz do krk ktory glosi prawdy absolutnie niezgodene z Biblią to juz o tobie dobrze nie swiadczy.



#16649 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-14, godz. 14:22 w Ogólne

oczywiście, tola, że nauki katolicyzmu są w pełni zgodne z Biblią.

Napewno? To może mi udowodnij gdzie jest w Biblii napisane,że jest życie pozagrobowe, Trójca, pieklo, wieczne meki czyściec pomóż mi w to uwierzyć.



#16648 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-14, godz. 14:19 w Ogólne

Terebint!!!
Dziękuję,żeś mi przebaczł :D policzka drugiego nie nastawiaj, bo chyba juz nie będzie takiej potrzeby. Interesuje mnię gdzie sie odnalazłes po odejściu od Świadków. Czy też wylądowałeś w KrK jak Sebastian? pozdrawiam tola.



#16564 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-13, godz. 13:03 w Ogólne

Do Terebinta! Nie, ja wierzę,że u ŚJ. jest bląd. Ale to nie oni sa antychrystem .Błąd ich nie polega na wprpwadzaniu nowych doktryn podstawowych zaznaczam podstawowych.Błędem u nich jest co kilka lat nowe światlo. Bo to nie jest zrozumiałe dla normalnego człowieka. Przepraszam Ciebie troszkę w poprzednim poście zadużo powiedziałam nie miłych słow, wybacz :D



#16563 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-13, godz. 12:54 w Ogólne

a więc podstawą do uznania papiestwa za "człowieka bezprawia" jest rzekoma niebiblijność nauk Kościoła...

a jeśli piekło, Trójca i kult maryjny sa biblijne, to co wtedy?

IMHO biblijne jest wszystko, co Kościół uchwalił przed 419 r.n.e.


A są????



#16505 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 21:12 w Ogólne

Ja o WTS nawet nie wspomniałam, bo mnię WTS nie interesuje.Wystąpiłam obiektywnie. WTS jeszcze nie było gdy Apostol Paweł stwierdził,że wkrada się zło miedzy braci.Zostaliscie wyklóczeni z WTS i ciągle nie możecie się z tym pogodzić i to jest smutne. Robicie wszystko,żeby jaknajbardziej poniżyć WTS. Jeżeli już nie jesteście w Organizacji to zostawcie ją w spokoju świętym i będzie ok.Poszukajcie może wady w swoim charakterze i pracujcie nad nimi to chyba wiekszy owoc przyniesie niż ciągłe obmawianie jakto bylo gdy bylismy itd. itd. to już jest niesmaczne.



#16468 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 17:28 w Ogólne

tola, rzeczywiście gazeta watchtower nie była wydawana w pierwszym wieku...

poruszyłaś kwestię kluczową: stawianie człowieka na miejscu Boga. Moim zdaniem może chodzić ogólnie o sekciarstwo apokaliptyczne, związane ze stawianiem autorytetu przywódców sekciarskich powyżej autorytetu Boga.

wyjaśnij mi, w jaki sposób kościół rzymsko-katolicki stawia się na miejscu Boga.


Przez wprowadzenie, własnych doktryn i nauk nie biblijnych. Np. Kult Maryi, nauka o wiecznych mekach, trójca, pieklo, czyściec, i wiele innych, Są to nauki pogańskie o tym dobrze wiesz. Dalej tytuły które papież używa znasz też je, tak myślę. np.Zastępca Syna Bożego" czyż ten tytuł należy sie papieżowi? Chyba nie, a Ojciec święty?, chyba też nie. Ja uważam,że antychrystem jest papiestwo jako calość a nie sam papież jeden czy drugi. antychryst------w miejsce, zamiast.



#16467 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 17:17 w Ogólne

i wraca  do KrK to jest to samo {co świnia do walania swego] nikogo chyba to nie zabolalo bo to jest tekst Biblijny.


Napisalam to bo  doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty  w tym temacie  to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA  AN TYCHRYSTEM"

Napisano też: "Nie osądzajcie..." ; "Osąd należy do mnie - mówi Pan"

Napisalam to bo  doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty  w tym temacie  to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA  AN TYCHRYSTEM"

Jak na mój gust to pod Antychrysta można podciągnąć niemalże każdą religię, to dlaczego nie Strażnicę?

pzdr. :rolleyes:


Któryś z Was osądził gazetke, ja nie zaczęłam. Nie masz racji pod antychrysta nie można podciągnąć każdej religi musi być bardzo wpływowa no i o duzym zasięgu. No i taka która wprowadziła ogrom doktryn nie biblijnych do swojego wyznania.



#16465 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 17:13 w Ogólne

Proszę napiszcie którą religie mozna podciagnąć pod antychrysta, bo juz o gazetce 'Straznica" wiem. Tutaj nalezy pamietać,że religia ta musi byc wpływową,no i na szeroka skalę. A taka to jest Rzymski kościół, niestety.Chyba rozumiecie co slowo "antychryst" znaczy.



#16392 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-11, godz. 22:51 w Ogólne

Wszystko byloby ok gdyby nie--- no właśnie co? W tych tekstach jest napisane,że juz za ap.Pawła jakaś bezbozność zaczynała się. Czyz to byli ŚJ? czy to była Straznica? Strażnica to jest pismo gazeta, ktora możesz przeczytac i jeżeli chcesz to możesz wyrzucić i masz spokój. Tutaj jest chyba sprawa poważniejsza musiał nastapic ktoś co chce zająć miejsce Boga. Wszystkie Ewangeli także Dz.Apostolskie o tym mówią.Więc kto takiej władzy rządał, zresza i rząda, chyba wiecie, przecież to Wy byliście u świadków pionierami, slugami itd. Można odrzucac różne rzeczy ale, żeby przyrównywac antychrysta do gazety to juz więcej jak głupota.Acha i jeszcze jedno, odejść od świadków to nic takiego ale iść do rzymskiego kościoła to trzeba być ...... dalej nie powiem. Dlaczego to piszę, bo podstawowe nauki takie jak pieklo czyściec wieczne męki trójca itd.ktore nie maja żadnego uzasadnienia w Piśmie Św. i ktos kto jest u świadków ma dobra wiedze na ten temat i wraca do KrK to jest to samo {co świnia do walania swego] nikogo chyba to nie zabolalo bo to jest tekst Biblijny. Napisalam to bo doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty w tym temacie to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA AN TYCHRYSTEM"



#15445 "W niewoli świadków Jehowy"

Napisano przez tola on 2005-12-20, godz. 18:56 w Nowości z kraju i zagranicy

Na egzamin dopuszczający do chrztu składało się 400 pytań. ?
"Świadkom nie wolno uczestniczyć w pogrzebach osób innej wiary. ?


:huh:

W tym wypadku chyba nie masz racji. U mojej mamy na pogrzebie było kilku świadków i w ogóle nie wzbraniali się,że nie przyjdą. Zostali powiadomieni i przyszli. :D