Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika sylas

Odnotowano 32 pozycji dodanych przez sylas (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-11 )



Sort by                Order  

#3791 O co chodzi???

Napisano przez sylas on 2005-02-23, godz. 11:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Do fianka: Masz rację, pamiętaj jednak, że śj zarzucają wszystkim pogańskie źródła albo pogańskie zwyczaje. Najpierw należy zrobić porządek u siebie a potem robić za wzorzec moralności. Oczywiście nie myślę, że wszyscy śj myslą jednakowo ( i całe szczęście))



#2205 O co chodzi???

Napisano przez sylas on 2004-07-23, godz. 18:33 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Uciekinier spoko, kiedy byłem w WTS piłem wódę i to w słusznych ilosciach:))) może rozładowywałem stres?? hehe pozdrawiam



#2204 Co z ofiarami?

Napisano przez sylas on 2004-07-23, godz. 18:14 w Kwestia krwi

Sądzę, że takie procesy są na razie możliwe (jeśli w ogóle) tylko w USA, tylko tam zasądzono odszkodowania dla nałogowych palaczy i ich rodzin. Co do naszego kraju to mam mieszane uczucia...



#2183 Dlaczego jest tyle ataków na ŚJ i ich religię?

Napisano przez sylas on 2004-07-23, godz. 08:50 w Tematyka ogólna

Oczywiście jestem za polemiką na tematy biblijne ponieważ chrześcijanie powinni ze sobą rozmawiać, tym bardziej chrześcijanie, ale sam widzisz, prawda może być tylko jedna.
Pisząc o tym mam na mysli to, że kościoły jako organizacje dały ciała, od dawna nie idą w ślad za Jezusem i Jego naukami. KK, WTS czy inne wyznania to potężne molochy, biurokratyczne giganty, które nie zważają na tych, którzy stoja najniżej.
Poza tym w Dziejach Apostolskich Łukasz napisał: "Miły Bogu jest CZŁOWIEK (a nie organizacja), który się Go boi i przestrzega Jego przykazań..."



#2182 Dlaczego jest tyle ataków na ŚJ i ich religię?

Napisano przez sylas on 2004-07-23, godz. 08:42 w Tematyka ogólna

Do Cześka:
Stoimy po tej samej stronie barykady, ja też się przejechałem na WTS, masz rację, że Zaszokowany przegiął, pokazał swoje prawdziwe oblicze. Dałeś dużo dobrych argumentów, których on nie przyjął. Ma do tego prawo, pies go lizał. Chodzi mi o to, że nie warto się zniżać do ich poziomu ponieważ oni i tak wiedzą lepiej...sami mówią: "jeśli prawda nie jest po naszej stronie to nie ma jej nigdzie". Odeszli od Kościoła bo mieli słabą wiarę a teraz myslą, że złapali Pana Boga za nogi albo co więcej stawiają się na równi z Nim i roszczą sobie prawo do pokazywania palcami kto będzie, a kto nie będzie zbawiony. Wielu z tutaj obecnych dało mocne argumenty, ze WTS to pułapka a główne prawdy wiary są podszyte wiatrem i co?? I NIC! Spłynęło to po nich jak woda po kaczce. Wniosek z tego, ze żaden argument ich nie przekona.



#2166 Dlaczego jest tyle ataków na ŚJ i ich religię?

Napisano przez sylas on 2004-07-22, godz. 08:49 w Tematyka ogólna

Acha i jeszcze coś o niebiblijnych naukach, do których przyczepiłeś się. Mam prośbę: udowodnij na podstawie biblii naukę roku 1914 oraz 607p.n.e. a także udowodnij, że Jezus zmarł na palu męki a nie na krzyżu, z góry dziękuję:)
Proszę też o jedno: nie doszukuj się żadnych złośliwości pod adresem śj, mam do nich dużo szacunku, więcej niż mysliszpozdrawiam:)



#2165 Dlaczego jest tyle ataków na ŚJ i ich religię?

Napisano przez sylas on 2004-07-22, godz. 08:40 w Tematyka ogólna

Troszkę o nieomylności papieża i kupowaniu odpustów. Zaszokowany jesteś troszkę do tyłu z informacjami. Otóz jeśli chodzi o papieża to nie jest on nieomylny, jesli twierdzi tak jakiś katolik to jest w błędzie. Papież kiedy wypowiada się w imie Kościoła(tzw. ex catedra), te słowa uważane są jako nieomylne ale nie sam papież. Podobnie jest wtedy kiedy Ciało Kierownicze podaje jakieś nowe światło jest to uważane jako światło od samego Jehowy czyli doskonałe i nieomylne.
I jeszcze sprawa dotycząca odpustów: zaprzestano kupczenie odpustami już w średniowieczu, dziś wygląda to tak, że osoba chcąca dostąpic odpuszczenia grzechów musi zrobić coś na rzecz kościoła. Praktyka jest taka, że delikwent modli się np. za papieża albo wykonuje jakąś pracę, co do szczególów to nie jestem do końca pewien więc jeślinie będzie to problemem to napiszę coś więcej później.
Piszesz także Zaszokowany, że księża odpuszczają grzechy, nie do końca jest to prawdą, to Bóg odpuszcza grzechy, sprawa podejścia do samej spowiedzi to już inna historia. Znasz jednak sowa Jezusa, że co będzie związane na ziemi będzie zwiąane w niebie...O ile mi wiadomo starsi w zborach czuwając nad zdrowiem duchowym zboru wyklucza niepokornych grzeszników. Oczywiście nie podwaam tej praktyki, ale proszę byś i ty zrozumiał praktyki Kościoła albo chociaż przyjął je do wiadomości, pozdrawiam serdecznie ;)



#2161 Dlaczego jest tyle ataków na ŚJ i ich religię?

Napisano przez sylas on 2004-07-21, godz. 20:12 w Tematyka ogólna

Czesiek i Zaszokowany: żrecie sie jak psy o kość!! Wstyd!
Mam proste rozwiązanie: do wszystkich: Mateusza 7:12, poza tym mam wątpliwość dotyczącą praktyk obu kościołów: dlaczego z taką łatwością szafuje się życiem i sumieniem ludzkim? Katolicy wysyłaja do piekła a śj wykluczają ze społeczności. Oba kościoły to potężne molochy, które nieczułe są na potrzeby swoich seregowych członków...obawiam się, że zapomnieliście o samym Bogu, naszym Ojcu, który jest miłością. Niech sam nas osądzi, WY tego nie czyńcie!!!!!!!!!!!!!



#2147 ŚJ a edukacja

Napisano przez sylas on 2004-07-21, godz. 08:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sługa pomocniczy to diakon, ma podobne zadania jak starszy w zborze z pewnymi ograniczeniami ale dokładnie nie jestem pewien więc nie mówię, może ktoś mnie uzupełni, pozdrawiam



#2099 ODSTĘPCY

Napisano przez sylas on 2004-07-17, godz. 09:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Cholera wydało sie! I co my teraz poczniemy??? He he he ;)



#2081 Świadectwo Świadków i jego konsekwencje.

Napisano przez sylas on 2004-07-16, godz. 09:04 w Zwyczaje Świadków Jehowy

"Jeśli tak jest jak mówicie to może zacznijmy mordować, kraść, oszukiwać, kłamać, gwałcić itp. A na łożu śmierci ksiądz da nam rozgrzeszenie i po sprawie? (wiecie przecież że: czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci) Pamiętajmy tylko że zawsze możemy mieć pecha i umrzeć nagle. "

Po pierwsze to ksiądz nie udziela rozgrzeszenia tylko Bóg. A po drugie to myślisz, że wyłącznie śj mają gwarancję zbawienia? I jeszcze jedno dlaczego pisząc:" zacznijmy kraść, zabijać" i td. myślisz Wy tzn. katolicy?? Czy uważasz, że wśród katolików nie ma osób, które szczerze wierzą Bogu i przestrzegają Jego przykazań? Nie broń za wszelką cenę i nie bądź uparty!



#2080 ślub w zborze

Napisano przez sylas on 2004-07-16, godz. 08:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Byłem na takim weselu i było bardzo sympatycznie, pełna kultura tym bardziej, że nie lubię kiedy ktopś wypije za dużo. Na tym weselu wódki nie brakowało a i amatorów tego trunku także:) oczywiście nikt nie mial do nikogo o to pretensji ile tko wypił, słowem bardzo udane wesele. Prowadził je taki brat spoko gość, mile je wspominam:)))))))))



#2070 Świadkowie Jehowy w Rosji

Napisano przez sylas on 2004-07-15, godz. 18:57 w Świadkowie Jehowy i prawo

Troszkę tego mało ale dzieki za info



#2066 Świadkowie Jehowy w Rosji

Napisano przez sylas on 2004-07-15, godz. 17:59 w Świadkowie Jehowy i prawo

A tak na marginesie to Theodore Jaracz to z pochodzenia Polak...? eśli ktoś wie o nim coś więcej to proszę o informację:)



#2059 gwarancja wolności sumienia i wyznania :))))

Napisano przez sylas on 2004-07-15, godz. 09:06 w Świadkowie Jehowy i prawo

Pamiętam taką sytuację: Syn jednego świadka zginął w wypadku samochodowym wracając z dyskoteki, sam nie podążył drogą swoich rodziców. Wiecie w jaki sposób wypowiadał się o swoim zmarłym synu własny ojciec? Jak o kimś obcym!!! Żadnych uczuć, żadnego smutku, NIC!!! Tylko dlatego, że jego syn poszedł inną drogą, kiedy zginął miał 18 lat. Ta informacja pochodzi z programy na TVN Rozmowy w toku. Sam oglądałem ten program więc to nie jest informacja z drugiej albo trzeciej ręki, pozdrawiam



#2050 Szukam kontaktu z osobami poszkodowanymi przez ŚJ

Napisano przez sylas on 2004-07-14, godz. 12:34 w Kwestia krwi

He he zgładzeni mocno powiedziane :D



#2020 ŚJ a edukacja

Napisano przez sylas on 2004-07-13, godz. 08:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Uciekinierze sznowny w latach 70 i 80, nawet pod koniec la 90 kształcenie się było przykrym obowiązkiem dla świadków, panował pogląd, że należy zdobyć wyłącznie zawód niezbędny do utrzymania siebie i rodziny. Wszelka nadwyżka była traktowana jak odstępstwo. Piszesz, że nie należy się dziwić, że osoby z podstawowym wykształceniem mają wszelakie ograniczenia intelektualne ale to nie przeszkadza być starszym w zborze. Tacy ludzie mają wpływ na innych, braki w wykształceniu rekompensują sobie kierując zborem a jak to nierzadko widać chocby z przykładu Sebola. Tak nie powinno być.
Ach i jeszcze sprawa dotycząca bezposrednio ciebie: dlaczego na tym forum ZAWSZE jesteś oponentem? Przecież nie piszemy źle o świadkach, tylko wytykamy błędy ludzi, którzy mienią się sługami Bożymi, mają ogromny wpływ na ludzi i ch postępowanie i myslenie.



#2003 Przypadek jednego ex-ŚJ

Napisano przez sylas on 2004-07-12, godz. 16:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

No tak wychodzi na to, że śj to żywy przykład męczenników za prawdę a katolicy to złodzieje i mordercy...



#2001 artykuł z prasy: "Wyznania maturzystki z Pyskowic"

Napisano przez sylas on 2004-07-12, godz. 15:12 w Nowości z kraju i zagranicy

Nie ma wątpliwości, że ta dziewczyna będzie mieć komitet i wyleci za chlanie ze światusami albo już miała...



#1950 ŚJ a edukacja

Napisano przez sylas on 2004-07-09, godz. 12:15 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Uciekinier, śj całe swe życie podoprządkowują religii - kupno mieszkania, samochodu, spodni, czy żywności. Również szkołę. Nie rozumiem jednak dlaczego osoba wybierająca kierunek uczelni może być zagrożona wykluczeniem?! Czy za wypicie butelki piwa może grozić komitet? W poprzednim poście pisałem o wyborach sumienia, które codziennie dokonujemy w swoim życiu i nie może być tak, że taki wybór może mieć swoje konsekwencje np. wykluczenie albo inne restrykcje, to dla mnie niepojęte. Oczywiście nie piszę o rażących występkach, np. kradzieży czy rozpuście, to inna sprawa, jednak nauka i wykształcenie to niemal banał. Pozdrawiam



#1939 ŚJ a edukacja

Napisano przez sylas on 2004-07-08, godz. 18:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Tak, sam czasem radzę się kogoś starszegi, kto ma wieksze doswiadczenie życiowe, to prawda. Ale moje dokonane wybory pozostają moją sprawą, kwestią sumienia, to ja sam poniosę ciężar odpowiedzialności za dokonane życiowe wybory i nikt nie będzie miał o to do mnie pretensji. I o to mi chodzi, natomiast starsi (nie wszyscy!!!) często traktują swoje rady jako prawdy objawione i nie uznają, kiedy ktoś robi inczej niż radzą. Potem może okazać się, że masz trudności z otrzymaniem przywileju albo jesteś uważany w zborze jako oportunista...nie piszę tego jako wróg śj i nie chcę byś moją wypowiedź tak odbierał, chodzi o obiektywne spojrzenie na pewne sprawy ponieważ nikt nie przeżyje życia za ciebie. Nie pozwól też by ktokolwiek kierował twoim życiem twierdząc, że taka jest wola Jehowy.....



#1923 ŚJ a edukacja

Napisano przez sylas on 2004-07-07, godz. 20:27 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Chodzi o to, że nie o to chodzi. Tutaj starsi wyraźnie sugerują jak postąpić, właściwie to dokonują wyboru za delikwenta. Należy też zrozumieć co będzie jeśli ten czy ów zrobi na przekór "radzie" starszego i wybierze taki czy inny kierunek studiów lub zawód. Bojkot, to jedyne słowo, które przychodzi mi do głowy, żeby być delikatnym. Acha Uciekinier, nie zestawiaj przekrętów finansowych z pójściem do nocnego lokalu, czy handlu narkotykami ze służbą dla Boga. Szacunek!



#1883 Wielki Ucisk 1 Listopada 2004 r ,wojna Armagedonu 17.05.2008

Napisano przez sylas on 2004-07-04, godz. 20:28 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

To logiczne, na szcvzęście Bóg jest mądrzejszy od ludzi i SAM wie co ma robić i kiedy. Pozdrawiam :)))



#1876 Wielki Ucisk 1 Listopada 2004 r ,wojna Armagedonu 17.05.2008

Napisano przez sylas on 2004-07-03, godz. 16:44 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Agmagedonów miało być już kilka w dziejach po 1914 włącznie...nie rób zamieszania na miarę roku 1975:) znów odejdzie pół miliona braci...
Zastanawia mnie jednak fakt, że śj mówią iż nie służa dla dat, jednak co chwila zajmują się przeliczaniem różnych dni i lat...



#1756 Sprzedam Pismo Swięte w przekładzie NW. wyd. polskie z 1997r

Napisano przez sylas on 2004-06-01, godz. 19:25 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Sprzedam biblię w przekładzie Nowego Swiata z 1997r. po polsku, bez podpisu i zaznaczonych wersetów, w ogóle nie używana, czysta w sztywnej oprawie. Kontakt: [email protected] Odpowiadam tylko na maile