Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika vilgefortz

Odnotowano 216 pozycji dodanych przez vilgefortz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#142234 Wykład nadzorcy strefy

Napisano przez vilgefortz on 2011-04-01, godz. 19:42 w Tematyka ogólna

10 kwietnia ma przyjechać nadzorca strefy do Nadarzyna i wygłosić wykład, który transmitowany będzie również na salach zgromadzeń. Czy ktoś z was ma może wejściówkę? :)

V.



#142023 Komunikat w zborach 16 Stycznia 2011

Napisano przez vilgefortz on 2011-01-02, godz. 15:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Statystyki to podniesie na pewno. Poza tym, ci którzy niedawali rady wcześniej, teraz będą mogli się spełnić. Jeśli ktoś wyrabia po kilkanaście godzin luk ok. 20, to teraz tylko troche dołoży pracy i będzie pionierem. Motywacja przede wszystkim.

V.



#142013 Książki Watchtower

Napisano przez vilgefortz on 2011-01-01, godz. 10:23 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Moje skromne zbiory...

V.



#142012 I ty możesz wygłosić wykład

Napisano przez vilgefortz on 2011-01-01, godz. 10:13 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Wykłady od 1 - 175 i 76, obie wersje. Znajdziesz je TUTAJ.

Jeśli nie masz konta na chomiku, załóż je TUTAJ.

Pozdrawiam.
V.



#142003 "BIBLIOTEKA STRAŻNICY" na cd

Napisano przez vilgefortz on 2010-12-28, godz. 10:35 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Aby zebrać wszystko w jednym miejscu, załóż konto na chomiku

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em:
SCORP1ON
obywatel.gg
arturszylopl

Listę uzupełnię na bieżąco, muszę też odnowić mojego chomika.

fakirek
wts
WTLibrary
Watchtower-files
PAROUSIA
daryelko
Grzema

trochę prywaty
Pozdrawiam po dłuższej nieobecności :)
V.



#142002 chomikuj.pl

Napisano przez vilgefortz on 2010-12-28, godz. 10:27 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Aby zebrać wszystko w jednym miejscu, załóż konto na chomiku

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em:
SCORP1ON
obywatel.gg
arturszylopl

Listę będę na bieżąco uzupełniał.

fakirek
wts
WTLibrary
Watchtower-files
PAROUSIA
daryelko
Grzema

trochę prywaty

V.



#134381 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez vilgefortz on 2010-07-19, godz. 18:38 w Obowiązki teokratyczne

coś więcej ktoś wie ?


Ofiar na szczęście nie było, wiem o dwóch samochodach przygniecionych przez drzewa z czego jeden został całkowicie zniszczony. Parę osób było wynoszonych na noszach, zostały bowiem przewrócone przez wiatr ale nic poważnego im się nie stało. Na niedzielę przełożono słuchowisko i przemówienie powiązane z wydaniem nowej książki, kosztem streszczenia strażnicy i 30 minut przerwy. Najbardziej przerażone były dzieci, widziałem jak kilkoro maluchów wtuliło się w rodziców i modliło się... Z tegorocznych haseł, rozstawianych na stadionie udało się poskładać jedno a na scenie ustawiono nowe namioty.

V.



#134223 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez vilgefortz on 2010-07-17, godz. 14:27 w Obowiązki teokratyczne

W Koszalinie odwołano sesje popołudniową. Powodem była wichura, która w 15 minut zdmuchnęła połowę "miasteczka namiotowego" oraz całą scenę... Wichura zerwała się zaraz po zakończeniu chrztu. Ważniejsze punkty mają byc przedstawione w skróconej wersji w dniu jutrzejszym.

V.



#131479 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez vilgefortz on 2010-03-25, godz. 09:43 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Babilon a Ty komu służysz? Większość z tych co służą od kilkudziesięciu lat stoi już u progu swoich dni. Postaw się na ich miejscu, dla nich ważne jest poczucie bezpieczeństwa i nadzieja jaką jest życie wieczne a nie kuriozalne dociekania CK. Pamiętaj, że kwestię fałszywych proroctw dla 90% braci załatwia sformułowanie nowe światło a dla nich jest ono boskiego źródła a nie koncepcjami nowego prezesa. Część zdążyła się też już przyzwyczaić do zmian co kilka lat i skończą na kuluarowych dyskusjach i zostaniu przy swoim zdaniu nieoficjalnie a oficjalnie wszyscy będą grzeczni.

V.



#131241 Biblia wzorowana na egipskich tekstach......

Napisano przez vilgefortz on 2010-03-15, godz. 15:54 w Sola Scriptura

"Gdy z rana wynurzasz się na horyzoncie,

jako Aton lśniąc we dnie,

ustępują przed tobą ciemności, gdy tylko wyślesz swe promienie….

Wszystko bydło zadowolone jest z pastwisk swoich,

zielenią się trawy i zioła.

Ptaki wyfruwają z gniazd swych

wznosząc swe skrzydła na cześć twojej siły!...

Statki płyną z prądem i przeciw prądowi,

każda droga się otwiera, ponieważ ty świecisz.

Ryby w rzece wyskakują przed odbiciem twoim,

promienie twe przenikają aż do głębi morza…"


Jest to fragment hymnu do Atona, ułożony przez Echnatona. Powszechnie historycy uważają, że był on inspiracją dla Psalmu 104.

V.



#131104 Dz 15:29 a 1 Kor 8:4

Napisano przez vilgefortz on 2010-03-09, godz. 21:37 w Przekład Nowego Świata

Kilka pytań:

"Aby ukryć ten fakt to samo greckie słowo EUDOLOTHUTOS zostało w Przekładzie Nowego Świata inaczej przetłumaczone w Dz 15:29 (tego co ofiarowane bożkom)" - Kto chce ukryć ten fakt? Po co miałby go ukryć?

"a inaczej w 1 Ko 8:4 (pokarmów ofiarowanych bożkom), co ma sugerować, że chodzi w tych wersetach o zupełnie inną sytuację." - Skąd wiesz, że chodzi oto, że ma to sugerować zupełnie inną sytuację?

V.

PS.

Dz 15:29 BT (29) Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»

Dz 15:29 PNŚ (29) macie powstrzymywać się od tego, co ofiarowano bożkom, i od krwi; i od tego, co uduszone, i od rozpusty. Jeśli będziecie się tego starannie wystrzegać, dobrze się wam powiedzie. Bądźcie zdrowi!"

1Kor 8:4 BT (4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego.

1Kor 8:4 PNŚ (4) A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego.





#131018 chomikuj.pl

Napisano przez vilgefortz on 2010-03-06, godz. 13:24 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Ustaw jako niewidoczne i daj linki tu...

Swoją drogą ciekawe czemu zrobili tak z plikami, które można pobrać od nich za darmo??

PS. możesz też ustawić hasło na wejście na chomika, niektórzy tak robią inni dają hasło wejściowe jak nazwę chomika.

V.



#130963 chomikuj.pl

Napisano przez vilgefortz on 2010-03-04, godz. 15:17 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Wystarczy hasłować foldery na chomiku i podać hasło w tytule np. wts (haslo: straz) i problemu nie ma. Tak to wygląda na chomiku.

V.



#130629 I ty możesz wygłosić wykład

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-24, godz. 18:39 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Nie - dam znać kiedy je spakuje i wrzucę.

V.



#130456 Biblia wzorowana na egipskich tekstach......

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-20, godz. 19:43 w Sola Scriptura

Jeden z psalmów jest kopią hymnu na cześć Atona...

Egipcjanie wywierali duży wpływ na ościenne narody ale nie szukałbym żadnych wielkich aluzji. Oglądałem też kiedyś film na Youtubie, w którym doszukiwali się podobieństw między Jezusem i apostołami a jakimiś bogami egipskimi... no cóż jeśli ktoś jest zwolennikiem kuriozalnych teorii spiskowych niech dalej zagłębia się w tego typu bezowocne dociekania i dalej traci na to czas...

V.



#130455 Jaki to Nr i Rok Strażnicy?

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-20, godz. 19:21 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

NIEDAWNO wydawcy czasopisma Awake! otrzymali pisany ołówkiem, króciutki list, zawierający pytanie: „Czy ludzie, którzy palą, mogą być świadkami Jehowy?”
Składające się ze świadków Jehowy Społeczeństwo Nowego Świata nie żąda od każdego, kto chciałby być świadkiem, żeby się najpierw zobowiązał zrezygnować z nałogu palenia tytoniu. Jednak ci świadkowie uważają, że używanie tytoniu przez ludzi, którzy poznali zamierzenie Jehowy i oddali się czynieniu Jego woli, jest oznaką niedojrzałości. Takie osoby nie są dobrym przykładem dla drugich. Dlaczego? Ponieważ dalszego używania tytoniu przez takich chrześcijan nie da się pogodzić z czterema zasadniczymi przymiotami: mądrością, sprawiedliwością, mocą i miłością, którymi Stwórca wyposażył człowieka w chwili stwarzania.
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jaki brak mądrości wykazują ludzie używający tytoniu, a zwłaszcza palący papierosy. Prasa ciągle publikuje reportaże o szkodliwych skutkach palenia tytoniu. Gromadzi się coraz więcej dowodów, że ów nałóg wywołuje schorzenia serca, zaburzenia żołądkowe, raka krtani i płuc oraz poważnie skraca długość życia. Choć zawsze znajdą się tacy, którzy usiłują pomniejszyć znaczenie tych doniesień - zwykle są to lekarze hołdujący temu nałogowi lub opłacani przez producentów tytoniu - to jednak faktem jest, że Amerykański Związek Lekarzy odmawia zamieszczania w swych wydawnictwach fachowych i niefachowych dobrze płatnych ogłoszeń reklamujących wyroby tytoniowe. Pewien czołowy specjalista chorób żołądka domaga się nawet stanowczo od swych pacjentów, żeby raz na zawsze przestali palić, a jeśli pacjenci odmawiają, nie podejmuje się leczenia. Mądrość domaga się, żebyśmy szanowali swe zdrowie jako jedno z najcenniejszych dóbr i żebyśmy przez używanie tytoniu nie narażali niepotrzebnie na szwank zdrowia a nawet życia. Nie jest też bez znaczenia wydatek pieniężny na ten nałóg, wynoszący rocznie 1500 do 4500 zł i więcej.
Nałóg palenia wpływa też niekorzystnie na przymiot sprawiedliwości, którym musimy oceniać swe postępowanie. Jako chrześcijanie podlegamy nakazowi przedstawiania swych ciał na ofiary ‚żywe, święte, godne przyjęcia u Boga’. Tak samo jak dawni Izraelici i my mamy obowiązek składać ofiarę najlepszą. Jeśli traktujemy beztrosko ofiarę składaną Bogu, to swym postępowaniem mówimy, że ‚ołtarz Jehowy jest godny wzgardy’. W istocie okradamy wtedy Boga przez składanie Mu ofiary wadliwej i przedstawiającej mniejszą wartość wskutek szkód spowodowanych tym nałogiem. - Rzym. 12:1; Mal. 1:12, 13, NW.
Palenie prowadzi nas także do przekroczenia przykazania, które żąda, żebyśmy traktowali swych bliźnich sprawiedliwie: „Wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też musicie czynić im podobnie.” Każdy chce oddychać czystym powietrzem, a wielu jest takich, którym dym tytoniowy szczególnie szkodzi. Paląc tytoń w swym mieszkaniu, w miejscu pracy, w gmachach publicznych lub w publicznych środkach lokomocji, zmuszamy drugich do oddychania powietrzem, które zanieczyściliśmy dymem z papierosów. - Mat. 7:12, NW.
Szczególnie na niewiastach brzemiennych spoczywa tu obowiązek względem przyszłego pokolenia, to znaczy mającego się dopiero narodzić potomstwa. Według relacji opublikowanej w fachowej literaturze lekarskiej (American Journal of Obstetrics and Gynecology, kwiecień 1957) rozległe badania, przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Finlandii, wykazały, że palenie szkodzi dzieciom jeszcze nie urodzonym. Palenie zwiększa o 50 procent śmiertelność wśród wcześniaków; im więcej wypalonych papierosów, tym wyższa śmiertelność wśród dzieci urodzonych i nieurodzonych. Ponadto lekarze odkryli, że nawet jedno zaciągnięcie się dymem tytoniowym przez matkę powoduje przyspieszenie bicia serca płodu. Stwierdzono też, że kobiety pracujące przy tytoniu rzadziej zachodzą w ciążę, mają więcej poronień i wyższy jest procent śmiertelności wśród ich dzieci w wieku do lat 3 niż u kobiet nie mających do czynienia z tytoniem. Bez wątpienia przymiot sprawiedliwości - nie mówiąc już o miłości macierzyńskiej - zabrania młodym matkom wyrządzania krzywdy swemu potomstwu w im je samolubnego zażywania wątpliwej przyjemności.
Dalszym przymiotem, którym Stwórca nas wyposażył i którego nie da się pogodzić z nałogiem palenia, jest moc (władza). Używanie tytoniu osłabia władze umysłowe, takie jak pamięć, zdolność koncentrowania się, siła woli oraz wytrzymałość fizyczna. Sportowców - choć ubiegają się o wieniec materialny, zniszczalny - cechuje pod tym względem opanowanie. Chrześcijanie siłą rzeczy powinni się zdobyć na to samo przez wzgląd na niezniszczalny wieniec życia wiecznego. - 1 Kor. 9:24-27.
Nałóg palenia papierosów do tego stopnia osłabił siłę woli u tysięcy palaczy, że zdaje im się, iż nie potrafią przestać palić, choć wszystko przemawia za tym, by to uczynili. (W USA niektórym pomogły pastylki „Bantron” wynalezione przez grupę uczonych z Uniwersytetu Lojoli) Chrześcijanie nie powinni być niewolnikami człowieka ani jakiegoś nałogu; powinni być jedynie niewolnikami Boga i Chrystusa. „Zostaliście uwolnieni od grzechu, ale staliście się niewolnikami Bogu.” Dzięki wierze, modlitwie i działaniu świętego ducha Bożego chrześcijanie potrafią zerwać z nałogiem używania tytoniu. Ap. Paweł wyraził to następująco: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia. - Rzym. 6:22, NW; Filip. 4:13, Kow.
Ale nade wszystko palenie tytoniu urąga przymiotowi miłości. Przejawia się w nim brak miłości do Boga, do bliźniego i do siebie samego. Nie miłujemy Boga całym sercem i umysłem, całą duszą i ze wszystkich sił, jeśli przez tytoń trwonimy swe dobra duchowe i materialne. Gdy miłujemy Boga, „przestrzegamy jego przykazań”. Jedno z tych przykazań mówi, żebyśmy ‚oczyścili siebie od wszelkiego splamienia ciała i ducha, udoskonalając świętość w bojaźni Bożej”. Nie możemy tego przeoczać: nałóg palenia jest nieczystością, zanieczyszcza bowiem nasze ciało, naszą odzież oraz powietrze, którym oddychamy. Kala nas nawet duchowo, gdyż używanie tytoniu wywodzi się z rytuałów religii pogańskiej. - 1 Jana 5:3; 2 Kor. 7:1; 1 Kor. 10:18-22, NW.
Palenia tytoniu w tej czy innej formie nie można pogodzić z miłością bliźniego. Słowo Boże każe nam podobać się bliźniemu w tym, co jest dobre do jego zbudowania. Używanie tytoniu zdaje się sprzyjać samolubstwu i lekceważeniu wszystkiego, co może się podobać drugim; widać to chociażby z tego, że wielu nie zważa na tabliczki z napisem „Dla niepalących”. Ulegając niewolniczo nałogowi palenia, nie tylko uszczuplamy swe sposobności i środki udzielania bliźnim pomocy w poznaniu drogi Bożej, ale możemy nawet uprzedzić ich do siebie. - Rzym. 15:2.
Niewątpliwie z powyższego jasno wynika, dlaczego świadkowie Jehowy w Społeczeństwie Nowego Świata stronią od tytoniu i uważają za niedojrzałych wszystkich, którzy hołdują temu nałogowi, choć się oddali czynieniu woli Bożej. Używania tytoniu nie da się pogodzić z należytym pielęgnowaniem czterech przymiotów, którymi nas wyposażył Jehowa: mądrości, sprawiedliwości, mocy i miłości. Możemy być pewni, że po Armagedonie w nowym świecie Bożym nie będzie niczego, co rujnuje, niczego, co sprawia smutek, cierpienie i śmierć, a więc nie będzie też palenia tytoniu. - Izaj. 11:9; Obj. 21:4.



Czy to ten artykuł?

V.



#130177 I ty możesz wygłosić wykład

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-09, godz. 22:16 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

http://chomikuj.pl/vilgefortz_2

link do mojego gryzonia na którym zamieściłem wykłady 159-175 :)

V.



#130176 NSK: "Czy Świadkowie Jehowy mogą puszczać w obieg spisane lub nagrane wyk...

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-09, godz. 22:05 w Obowiązki teokratyczne

Obiło mi się też o uszy, że stare wykłady miały być niszczone ale mogłem pomylić z listami. Notabene teraz wszystkie listy są na kontach zborów.

V.



#130171 NSK: "Czy Świadkowie Jehowy mogą puszczać w obieg spisane lub nagrane wyk...

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-09, godz. 20:21 w Obowiązki teokratyczne

beres, to do nas obu ;)

V.

ps. muszę w końcu wrzucić pozostałe wykłady...



#130170 Psychodramaty na zgromadzeniach

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-09, godz. 20:16 w Tematyka ogólna

Organizacja może i stosuje wiele sztuczek ale nie różnią się one zbytnio od tych w innych religiach. W większość bazuje na zasadzie autorytetu. A swoją drogą, czy muzyka w tych "złych" momentach na dramatach jest co roku taka sama?

V.



#130143 Psychodramaty na zgromadzeniach

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-08, godz. 18:29 w Tematyka ogólna

Toć ja tylko żartowałem :( ... :)

V.



#130138 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-08, godz. 16:23 w Tematyka ogólna

I słusznie ;)

V.



#130136 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-08, godz. 15:13 w Tematyka ogólna

A na prawo od nich jest już tylko ściana... :P

V.



#130135 Psychodramaty na zgromadzeniach

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-08, godz. 15:12 w Tematyka ogólna

I wyobraź sobie, ze każde zgromadzenie, każde miasto ma inny dramat... a jeśli trafia się tam jacyś nieprawomyślni reżyserzy to już w ogóle byłoby pozamiatane... a poza tym musieli by mieć naprawdę dobre ekipy do przedstawiania dramatów a nie tzw. pospolite ruszenie...

V.



#130089 świadkowie Jehowy EKUMENICZNI ?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-06, godz. 22:34 w Nowości z kraju i zagranicy

Kiedy wyjedziesz do Wietnamu, Ty będziesz reprezentantem polaków i to na tej podstawie będą oceniać wszystkich ludzi z tego kraju. Ale czy dał ktoś Tobie upoważnienie do reprezentowania Polski...?

V.