Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika jokasty

Odnotowano 3 pozycji dodanych przez jokasty (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-06 )


Sort by                Order  

#7013 "Nauczanie" w krajach niekatolickich...

Napisano przez jokasty on 2005-06-03, godz. 09:07 w Obowiązki teokratyczne

Witam wszystkich,

nie jestem znawca tematu i tylko czasem zagladam na to forum, wiec moze sie zdarzyc ze pytanie ktore postawie sie juz kiedys pojawilo.
Zastanawia mnie nastepujaca kwestia:
Z tego co widze, czytam i slysze, najchetniej uzywanym i pewnie najbardziej skutecznym srodkiem "nauczania" i "nawracania" stosowanym przez SJ jest ostra krytyka kosciola katolickiego - nie chce oceniac w jakim stopniu jest ona sluszna i uprawniona. Interesuje mnie to, czy taka sama strategie bracia stosuja w krajach niekatolickich? Jesli glosza na calym swiecie (a tym sie lubia chwalic) to czy krytykuja kk np. w takich Indiach, Chinach czy dajmy na to w Iranie :) (jak wszedzie to wszedzie)? A co ze Szwecja lub innymi krajami protestanckimi? Przeciez to bez sensu.
Wyobrazam sobie ze np. w krajach arabskich krytyka kk moze spotkac sie z przychylnoscia osob "zagadnietych" - ale czy spowoduje to nawrocenie sie takiego delikwenta? Watpie. A moze krytykuja tam islam? To musi byc chyba dosyc niebezpieczne.
Jesli wiecie cos na ten temat - napiszcie.
pozdr



#3713 Dlaczego jest tyle ataków na ŚJ i ich religię?

Napisano przez jokasty on 2005-02-18, godz. 11:41 w Tematyka ogólna

Pytam się gdzie jest w Biblii nakaz obchodzenia przez ŚJ dorocznych kongresów, określanych przez nich jako ‘uczty duchowe’? Skąd ten zwyczaj u tej organizacji?

Oto niektóre niebiblijne „święta” ŚJ
-Uroczyste oddanie Centrum Szkoleniowgo Towarzystwa Strażnica. ŚWIĘTO dla Jehowy (Strażnica Nr 22, 1999 s.8)

-Wydanie pierwszego numeru Strażnicy (przykładowo bardzo uroczyście obchodzono100 lecie) w r.’79 Strażnica 1979 Nr 13

-powstanie TS (znów np.100 lecie) Strażnica 1985 Nr 8, s.16
-powstania ich szkoły w Gilead Strażnica Nr 11, 1993 s.23
-uorczystość rozdania dyplomów w tej szole (dwa razy w roku)

Pytam się też: Dlaczego ŚJ mogą obchodzić nawet rocznicę zawarcia ślubu chociaż Biblia nie mówi nic o tym?

Czy wszystkie przywołane tu uroczystości obchodzone przez ŚJ są dla nich czymś ważniejszym niż świętowanie narodzin Jezusa Chrystusa?


No wlasnie.....
Nie widze nigdzie odpowiedzi



#3416 Prosba o pomoc

Napisano przez jokasty on 2005-02-10, godz. 14:01 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witam wszystkich serdecznie!

Mam swiadomosc ze tego typu prosby pojawialy sie juz na tym forum - jednak nie mam az tyle czasu zeby wertowac kazdy watek po kolei i szukac tego co chcialbym znalezc. Internet mam tylko w pracy i jestem z reguly zajety czym innym.
Sprawa jest prosta:
Rodzice mojej zony sa sympatykami SJ (nie sa SJ ale od kilkunastu lat chodza na spotkania itd.), ja osobiscie nie znam Biblii zbyt dobrze ale kiedys zainteresowalem sie historia SJ i rozumiem mniej wiecej na czym rzecz polega - tzn. jak dziala ta sekta i do jakich przekretow i nielogicznosci w niej dochodzi. Sek w tym, ze w moim domu pojawia sie coraz wiecej "Straznic" itp. a ostatnio odkrylem film pt. "Zadnej Krwi"!
Mam male dziecko i troche sie obawiam ze podczas mojej nieobecnosci bedzie mu sie wkladac do glowy rozne "prawdy" - troche sie tego obawiam.
Czy istnieja jakies sposoby aby na podstawie Biblii obnazyc jakies niespojnosci w nauce SJ, zeby pokazac ze nauka WTS niewiele ma z nia wspolnego? Jakies "Prowadzenie rozmow z SJ"? Argumenty o tym ze WTS w ciagu swego istnienia zmieniaja zdanie jak rekawiczki nie docieraja do tych ludzi....
Denerwuje mnie to ze dziadkowie mojego dziecka maja racje na kazdy temat i kropka - a w rezultacie powtarzaja jakies wyklepane formulki nie zastanawiajac sie nad tym.
Jak mozna troche ich ostudzic?
Dziekuje z gory za odpowiedzi.
pozdr
JD