Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Agape

Odnotowano 631 pozycji dodanych przez Agape (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#141877 Nowe forum dla ex-SJ

Napisano przez Agape on 2010-12-14, godz. 18:19 w Strony polemizujące z Brooklynem

Powstalo nowe forum: http://www.watchtower-forum.pl/
Sporo ludzi stad tez tam jest. Zapraszamy.



#141826 Nowe forum

Napisano przez Agape on 2010-12-13, godz. 07:45 w Strony polemizujące z Brooklynem

a wiemy czyje to forum?


widze ze lib jest ...fajnie

Forum jest strony www.brooklyn.org.pl



#141202 "W raju nie będzie..."

Napisano przez Agape on 2010-11-26, godz. 15:15 w Wizja Raju

W raju nie bedzie ludzi z malymi uszami :D Po jakims czasie po uszach ich poznacie, im wczesniej ktos zmartwychwstal tym wieksze bedzie mial uszy, a najbardziej uszaci beda ci, ktorzy przezyja armagedon ;) http://www.bankier.p...ie-1283597.html



#137770 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez Agape on 2010-09-30, godz. 16:08 w Humor




#136688 mikropaństewko świadków Jehowy

Napisano przez Agape on 2010-09-07, godz. 18:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A ja mysle, ze gdyby istnialo miasto/panstwo tylko Swiadkow Jehowy, to nie mieliby problemu z obejsciem chrzescijanskich zasad i ustanowiliby burmistrza/prezydenta Swiadka Jehowy. Na pewno odpowiednio uzasadniliby to jako koniecznosc, cos niezaleznego od nich, czego wymaga od nich obecny system rzeczy, tak samo jak maja prezesa Towarzystwa Straznica, oraz rozne inne stanowiska swieckie w oddzialach. Lubia podkreslac , ze bracia na tego typu stanowiskach wcale nie sa przez to wazniejsi niz inni chrzescijanie, ale z drugiej strony jest to przywilej na ktory chrzescijanin musi sobie "zasluzyc", nie mianuja pierwszego z brzegu. W koncu nawet nalezeli do ONZ i potrafili znalezc wytlumaczenie :)



#133910 Studium blokad myślowych...

Napisano przez Agape on 2010-06-29, godz. 23:03 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nieskuteczność niwelowania blokad myślowych w dużej mierze zależy od pozostawania pod wpływem osób, które popierają wadliwy sposób myślenia i w efekcie potęgują zablokowanie na świeże/nowe spojrzenie. Trudno wyrwać osobę z zamkniętego kręgu myślowego, jeśli najbliżsi stanowią silną grupę wsparcia.

Dokladnie. Zawsze znajdzie sie ktos kto przypomni:

"Cyt. Smsa od zięcia:(...)Zawsze zajmuj umysł sprawami Jehowy, czyli tym, co cię buduje i wzmacnia. "

Pamietam tego typu rady, zeby w razie watpliwosci zajmowac umysl sprawami teokratycznymi: wiecej glosic, nie opuszczac zebran, czytac literature, unikac swieckiego towarzystwa... Nawet jak w ten sposob nie odpowiesz na zadawane sobie pytania to watpliwosci powoli robia sie malutkie wobec ogromu dziela gloszenia, wydarzen na ktore czekaja prawdziwych chwalcow Jehowy, itd. Dawka "raju duchowego" np. w postaci zgromadzenia tez wplywa znieczulajaco na bol samodzielnego myslenia ;)



#132030 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez Agape on 2010-04-09, godz. 05:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nazywam się ... (wolę byc anonimowy)(caius) ... jestem exem z jelonki.) ?

Witaj na forum, caius :)



#130070 Misjonarze

Napisano przez Agape on 2010-02-06, godz. 15:40 w Obowiązki teokratyczne

swego czasu w moim zborze była nagonka na słonie z trąbą do góry,które są uwazane za przynoszące szczęcie

:lol: A ja myslalam ze moj zbor to byl taki gorliwy czasem az siegajac absurdu, ale widze ze sa gorsze, bo u nas sloni nie przesladowano .



#130069 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez Agape on 2010-02-06, godz. 15:35 w Tematyka ogólna

http://www.filmweb.p...49973/Fala,2008

Bardzo fajny film.



#128422 "Sztuczne krwinki zwinne jak prawdziwe" (artykuły)

Napisano przez Agape on 2009-12-22, godz. 15:47 w Kwestia krwi

[quote name='Czesiek' date='2009-12-22, godz. 07:59' timestamp='1261465175' post='128417']
[/quote]
To w końcu są one z polimerów czy z protein? Czy po prostu pani redaktor nie za bardzo wie co pisze.
[/quote]
Z tego co ja czytalam to nakladaja na polimer 9 warstw hemoglobiny i innych protein a potem go usuwaja. Polimer jest tylko jakby forma, zeby czasteczki mialy ksztalt i wielkosc oryginalnych.



#128386 Ile są warte Twoje zwłoki?

Napisano przez Agape on 2009-12-20, godz. 20:47 w Humor

30228 zł, sprzedam od zaraz ;)



#128160 Punkty Reputacji

Napisano przez Agape on 2009-12-14, godz. 07:39 w Do administratorów...

Już 4-krotnie pomyliłem się i zamiast nacisnąć przycisk "odpowiedz" nacisnąłem zielony + :)
Chyba leżą za blisko, albo ze mnie taki gamoń. Czy komuś się to również przytrafiło?

Pawdob, Ty masz juz 16 punktow reputacji :o, zbieraj, moze kiedys bedzie mozna punkty zamieniac na nagrody? ;)



#128104 Armagedon

Napisano przez Agape on 2009-12-12, godz. 22:33 w Tematyka ogólna

Nauka o pokoleniu chyba już nie obowiązuje, ale rozumiem tą logikę.

Nauka o pokoleniu pamietajacym 1914 rok nie obowiazuje, ale 1914 to przeciez rok konczacy "czasy pogan".

*** Przebudźcie się! 95 8.7 s. 8 Czy możesz zaufać Bożym obietnicom? ***
Jednakże rok 1914 to tylko początek panowania Chrystusa „wśród [jego] nieprzyjaciół” (Psalm 110:1, 2; Hebrajczyków 10:12, 13). Według biblijnej Księgi Objawienia Chrystus, obejmując władzę w niebie, miał zrzucić na ziemię Szatana Diabła i jego aniołów. Ale zanim unicestwi te niegodziwe istoty duchowe, jak wyjaśnia Biblia, na „krótki czas” przysporzą one mieszkańcom ziemi ogromnych udręk (Objawienie 12:7-12, Bg).

Mysle ze ta nauka nadal obowiazuje.



#128103 Wychodzę z szafy...

Napisano przez Agape on 2009-12-12, godz. 22:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Okazuje się że do "przywalenia" odstępcom chętni są nie tylko ŚJ... kiedyś spotkałem się z wielkim potępieniem ze strony osób które "nigdy nie splamiły się wstąpieniem do żadnej sekty" a na mój widok (już 2-3 lata po moim powrocie do Kościoła) miauczały (wysoka kultura osobista, nieprawdaż?!) oraz uważały się za super katolików ale o moim powrocie do kościoła nie wiedziały bo nie chodzą na mszę. Takich pokręconych ludzi jest dużo w kaaaażdej religii...

Ci o ktorych piszesz to ci sami, ktorzy "nie byli az tak glupi zeby dac sie zwiesc swiadkom", siedza rowniez na tym forum, mysla ze znaja organizacje lepiej niz sami SJ i ex-SJ, wiedza najlepiej czego naprawde uczy Biblia i pasuja do Twojego tematu "pycha..." Czesto czekaja na okazje zeby kogos zdeptac. :(



#128098 pycha odstępców i pokora SJ

Napisano przez Agape on 2009-12-12, godz. 22:05 w Tematyka ogólna

O matko, myślałam,że chłopaka zaraz przed komitetem postawią.Został oskarżony o pychę, wywyższanie się i...kontakty z ufo :D

:lol: :lol: :lol:
To oprocz kontaktow z wykluczonymi rowniez zabronione sa kontakty z UFO?? :D



#128065 Wychodzę z szafy...

Napisano przez Agape on 2009-12-12, godz. 14:53 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

I nie chodzi wcale o jakies represje ze strony świadków, bo cóż zdanie tych zagubionych i zmanipulowanych ludzi może nas obchodzić. Chodzi mi raczej o sytuacje, gdy osobiste historie zawarte na tych stronach mogą być użyte przez nieprzechylnych Tobie ludzi np w miejscu pracy (znam taki przypadek z innego forum). Dlatego uważam, że lepiej aby wątek był dostępny dopiero po zalogowaniu.

Podziwiam Wasza odwage, ja bym tego nie zrobila. Chociaz sie nie ukrywam (wielu z Was znam przez n-k a niektorych nawet poznalam osobiscie), to nie podalabym swoich danych tutaj. Jeszcze ktos kiedys wpisze moje imie i nazwisko w Google i wyskoczy mu to forum :unsure: W tej chwili mi to w zaden sposob nie moze zaszkodzic, ale moze kiedys tak ? Poza tym, jak pisze rikibaka, sa ludzie ktorzy tylko czekaja az napiszesz cos osobistego zeby wysmiac albo nawet probowac skrzywdzic, dlatego w moim przypadku takie rzeczy pozostana w cyberprzestrzeni anonimowe.



#128062 Świadkowie Jehowy a medycyna niekonwencjonalna

Napisano przez Agape on 2009-12-12, godz. 14:24 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Homeopatia to jedno z najwiekszych oszustw w historii nauki.



#128060 Armagedon

Napisano przez Agape on 2009-12-12, godz. 13:55 w Tematyka ogólna

Na forum hiszpanskojezycznym przeczytalam, ze w niektorych regionach zaczynaja krazyc wsrod braci opowiesci, ze armagedon musi nadejsc przed 2014 rokiem. Jeden starszy zboru nawet stwierdzil, ze 2012 rok podawany tu i owdzie jako data konca swiata pokrywa sie mniej wiecej z oczekiwaniami swiadkow, a tym samym potwierdza wiarygodnosc Biblii. :D Co gorliwsi decyduja sie na nieprzedluzanie umowy o prace, albo wrecz rezygnuja z pracy na rzecz sluzby. Bo jak ktos sobie wykalkuluje ze do 2014 roku starczy mu zasilek dla bezrobotnych albo oszczednosci, to woli przeznaczyc czas na gloszenie, wszak koniec jest bliski. Czyzby powtorka z lat 70-tych?



#126965 Jakiś rozłam w redakcji Brooklyn?

Napisano przez Agape on 2009-11-18, godz. 07:24 w Do administratorów...

Czy istnieje jakiś rozłam w redakcji Brooklyn? Pytam bo mój wątek z propozycją możliwości powiększenia czcionki został usunięty. Czy łamie jakiś regulamin pisząc o najnowszym dopiero powstałym wizerunku Broolyn? Jaki regulamin został przeze mnie złamany. Proszę o publiczną odpowiedź. Bo publicznie mnie ocenzurowano.

Starowinka, strona Brooklyn od niedawna linkuje na inne forum. Dlaczego? Miedzy innymi wlasnie dlatego. Tam mozesz zglosic problemy z czcionka. Pozdrawiam.



#126522 Hiszpania: Petycja przeciw sprzedaży nieruchomości Betel

Napisano przez Agape on 2009-11-02, godz. 22:40 w Obowiązki teokratyczne

ps: ten David to jakas "młoda krew" w Ciele Kierowniczym? Czy ja już mam sklerozę i nie pamietam żadnych wzmianek o nim z lat 90-tych ani 80-tych ani 70-tych?

A moze Splane przyjedzie po to, zeby przekonac niezadowolonych ze z to kanalu pochodza jedynie sluszne decyzje?
David H. Splane wyglosil niedawno na zgromadzeniu w Argentynie bardzo czesto przytaczane przez hiszpanskojezycznych SJ przemowienie. Porownal w nim swiadka Jehowy zyjacego w dniach ostatnich tego systemu do czlowieka pilotujacego samolot w ciezkich warunkach atmosferycznych. Pilot musi slepo wierzyc w to, co widzi na wskaznikach, a nie sugerowac sie tym co moze zobaczyc za oknem. Poniewaz latwo moze sie pomylic, wlacza pilota automatycznego i slepo ufa przyrzadom. Podobnie Swiadek Jehowy powninien zaufac przewodnictwu organizacji, jesli pojawia sie watpliwosci nie powinien ufac swoim spostrzezeniom, gdyz w przeciwnym razie moglby sie rozbic(nie przezyc armagedonu).



#126520 Hiszpania: Petycja przeciw sprzedaży nieruchomości Betel

Napisano przez Agape on 2009-11-02, godz. 22:09 w Obowiązki teokratyczne

Jednakże daje się zauważyć na tych zdjęciach, że większość jakoś specjalnie się nie smuci faktem zaprzestania drukowania i perspektywą utraty pracy. Czyżby znowu standardowe myślenie, że jest to próba od Szatana i że trzeba więcej się wysilać w służbie a Bóg będzie im mannę z nieba zsyłał?


Na podstawie rozporzadzen ktore wczesniej byly tu na forum cytowane, wszyscy ktorzy pracowali w Betel Ajavir jako "woluntariusze" maja prawo domagac sie oplacenia skladek ubezpieczeniowych za caly ich okres pracy, ciekawe ilu z nich z tej mozliwosci skorzysta. Swoja droga "opozycja" oferuje pomoc tym ktorzy maja zamiar sie tego domagac a nie wiedza jak.



#126517 Hiszpania: Petycja przeciw sprzedaży nieruchomości Betel

Napisano przez Agape on 2009-11-02, godz. 22:03 w Obowiązki teokratyczne

Chociaż raz Ciało Kierownicze się czymś zainteresowało. Oby to nie był słomiany zapał. Jednakże daje się zauważyć na tych zdjęciach, że większość jakoś specjalnie się nie smuci faktem zaprzestania drukowania i perspektywą utraty pracy. Czyżby znowu standardowe myślenie, że jest to próba od Szatana i że trzeba więcej się wysilać w służbie a Bóg będzie im mannę z nieba zsyłał?

Czym sie zainteresowalo? Inicjatywa jest odstepcow, zebrano zaledwie 250 podpisow, nie wiadomo nawet jaki % z nich to aktualni SJ, wiele wpisow to krytyka inicjatywy a nawet na pierwszy rzut oka daje sie zauwazyc ze niektorzy wpisali sie wiecej niz raz. Byloby zaskoczeniem gdyby CK potraktowalo cos takiego powaznie.



#124217 Degeneracja środowiska a koniec świata

Napisano przez Agape on 2009-08-18, godz. 18:44 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Nie Krakatau tylko Karkatau. Też mi się to kiedyś myliło.

Krakatau.



#124001 Ilustracje, pytania a kwestia zażenowania

Napisano przez Agape on 2009-08-12, godz. 23:45 w Tematyka ogólna

jak nieskomplikowane były wypowiedzi Jezusa podczas Jego ziemskiego życia.

Nie powiedzialabym ze byly az tak proste, skoro jest tyle roznych interpretacji niektorych jego slow (np. przypowiesc o niewolniku wiernym i rozumnym) czy roznych "swiatel" w organizacji (przypowiesc o kakolu i pszenicy).

Jesli chodzi o obrazki i styl publikacji WTS-u... dopoki sie jest przekonanym ze zawieraja PRAWDE to szata nie ma znaczenia, przyjmuje sie ze jesli ktos ma serce otwarte na "prawde" nie bedzie sie czepiac drobiazgow. Natomiast nie wiem jak to jest z zazenowaniem, przestalam rozpowszechniac literature jak tylko przestalam sie zgadzac z tym co w niej pisza.



#121765 Czy potrafimy przebaczyć Organizacji?

Napisano przez Agape on 2009-07-02, godz. 07:14 w Tematyka ogólna

Obserwuję to forum od jakiegoś czasu (powiedzmy że od miesiąca). Zauważyłem, że więszość z was to ludzie inteligentni. Mam więc pytanie: czemu nie byliście na tyle inteligentni przed decyzją o chrzcie - przecież chrzest oznacza dobrowolne usymbolizwanie swojego oddania Bogu. Mogliście przecież wtedy dostrzec to samo co teraz... (nie traktujcie tego pytania jako zarzut lecz jedynie proszę o odpowiedź).

Witaj na forum, skywalker :)
Odpowiem na Twoje pytanie za siebie. Mysle, ze gdybym miala dostep do tej informacji, ktora mam teraz nie zostalabym SJ. Przed chrztem poznalam tylko jedna, ta mocno upiekszona strone "prawdy", nie bylo internetu, a raczej stron www na ktore zajrzec. Nie wychowywalam sie w rodzinie SJ, wiec znalam swiadkow jedynie od tej strony jaka pokazywali na zebraniach lub gloszeniu, czyli od tej strony "na pokaz". Organizacja wydawala mi sie doskonala, swiadkowie tez :) Do tego bardzo mlody wiek, sytuacja zyciowa i latwowiernosc, dosc szybko dalam sie zaprowadzic do chrztu, mysle ze za szybko, nawet moja "duchowa matka", jak zadawalam jej jakies pytanie mowila "ja cie chyba za szybko na ten chrzest namowilam" :lol: Wiem, pewnie powiesz ze nikt nikogo nie namawia, chrzest jest dobrowolny, ale takiego stwierdzenia uzyla i po czesci miala racje; w pewnym momencie studium zaczyna sie lekki nacisk, ze niby armagedon blisko i trzeba do arki, itd. Oczywiscie cala odpowiedzialnosc biore na siebie, chrzest to byla moja decyzja, byla jednak wynikiem roznych okolicznosci ktore nie do konca maja zwiazek z przemyslanym, swiadomym oddaniem sie na sluzbe Jehowie, nie byla to na pewno decyzja dojrzala. Pozdrawiam.