Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Warmianka

Odnotowano 101 pozycji dodanych przez Warmianka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#143224 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez Warmianka on 2011-10-22, godz. 11:44 w Oceń forum

Ale czysto osobiście i tym samym egoistycznie patrząc, to w istocie w archiwum dręczyć nie ma kogo, bo nikogo jakby tu nie było. A tyle tu widziałem ciekawych postaci, jak np. Nadzorca Widnokręgu czy niezmordowany Piotr Andryszczak, który jak sam twierdzi, odnalazł się wreszcie na łonie kościoła katolickiego.


Chyba niedokładnie jeszcze wczytałeś się w forum. Z tego co wiem Piotr zawsze był katolikiem.
Zwykła zbieżność nazwisk 2 osób, na tym "żerują" politycy na listach wyborczych



#143223 Tekst dzienny,

Napisano przez Warmianka on 2011-10-22, godz. 11:35 w Obowiązki teokratyczne

Może to nie będzie za bardzo w temacie, ale mniej więcej chodzi o głoszenie.
Od jakiegoś czasu znajduję u siebie w skrzynce pocztowej Strażnice i u sąsiadów również - czy to jest raportowane.
Jeśli tak to głosiciel obsługujący mój blok ma niesamowite "zejście" z literatury.
Tylko, że efekt tego "głoszenia" będzie taki sam, gdy wyrzuci kilka worków literatury do zsypu....
Dodam jeszcze, że ta osoba nigdy nie zawitała do moich drzwi, tylko do mojej skrzynki pocztowej :lol:



#143181 JW-Forum

Napisano przez Warmianka on 2011-10-20, godz. 11:14 w Strony polemizujące z Brooklynem

Ktoś wyczuł w Tobie "odstępcę" Dosiu i próbuje Cię przechwycić < oczko > ;) Pewnie musiał nicka zmienić :ph34r:



#143108 Czy forum padło ?

Napisano przez Warmianka on 2011-10-16, godz. 18:55 w Zmiany w serwisie

cześć Nocka



#143104 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez Warmianka on 2011-10-16, godz. 15:46 w Oceń forum

Rety, tu rzeczywiście nic się nie dzieje !



Może za wiele tu nikt nie pisze, jednak wiele osób czyta :ph34r:



#143103 Czy forum padło ?

Napisano przez Warmianka on 2011-10-16, godz. 15:39 w Zmiany w serwisie

Forum nie upadło i raczej nie upadnie, za dużo pracy tu wiele osób wlożyło, ale warto by było, aby jb tu "posprzątała" wątki.



#143102 Poznaj swoją datę śmierci

Napisano przez Warmianka on 2011-10-16, godz. 15:35 w Tematyka ogólna

Niech ktoś porobi porządki na tym forum.
Szkoda, aby taka kopalnia wiedzy była zaśmiecana.



#141755 Bany

Napisano przez Warmianka on 2010-12-10, godz. 21:33 w Do administratorów...

No i Noc spokojna- ona teżma bana, nie wiadomo co się dzieje ?



#127818 Gabinet zwierzeń

Napisano przez Warmianka on 2009-12-07, godz. 14:33 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ale z drugiej strony musicie zrozumieć ble.
To co Wy przeżywaliście jak odchodziliscie z Organizacji, On przechodził, gdy zostawał SJ.
To również są podzielone rodziny, ktoś odchodząc od KK również odchodził od "prawdy".
To jest brak wspólnie spędzonych świąt i innych uroczystości rodzinnych.
To są wszelkiego rodzaju prześladowania i rozterki,wyrzucenia z domu, których nie przeżywały niestety osoby wychowane od dziecka w "prawdzie".
Dlatego dla takich osób jak ble (ja go rozumiem) nie zrozumiałe jest, że ktoś robi coś dla rodziny, bo w momencie, gdy "światus" poznaje prawdę, wierzy, ale nie chce zostać SJ to jakie jest o nim zdanie?



#121580 Uczciwy jak Swiadek Jehowy? - GW

Napisano przez Warmianka on 2009-06-29, godz. 15:16 w Świadkowie Jehowy i prawo

Heh, też to widziałam i Twoje komentarze również :) Jak dla mnie, sprzedawca ma prawo zatrudniać, kogo chce - niepalących, blondynki, miłośników szachów. Nie przesadzajmy z dyskryminacją. Jeżeli przez własne poglądy nie zatrudni naprawdę wartościowego pracownika, to już jego problem. Nie twierdzę oczywiście, że ŚJ są z natury bardziej uczciwi niż inni ludzie, moim zdaniem większość ludzi jest na tyle uczciwa (a przede wszystkim mądra), żeby nie kraść w dużych sklepach, w których wszystko obserwują kamery. Aczkolwiek uważam, że ŚJ mogą być postępować bardziej uczciwie ze względu na to, by "dawać świadectwo" - czyli niekoniecznie z powodu swojego sumienia, ale mimo wszystko ma to jednak jakiś pozytywny efekt.


Istotnym ograniczeniem prawnym dla treści ogłoszeń jest zasada niedyskryminacji. W świetle przepisów prawa pracy niedopuszczalna jest jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu – w Kodeksie pracy wymienia się w szczególności takie czynniki dyskryminacji jak: płeć, wiek, niepełnosprawność, rasa, religia, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkowa, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacja seksualna. Pracownik nie może być dyskryminowany ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, albo wymiar czasu pracy.

Osoba chętna do podjęcia zatrudnienia, która uzna, że ogłoszenie dotyczące pracy narusza zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, może żądać odszkodowania, którego wysokość wynosi nie mniej niż minimalne wynagrodzenie za pracę . Górna granica odszkodowania nie została określona. Sprawy tego typu rozpatruje sąd pracy.

Cóż pozostało ...tylko złożyć CV do tego sklepu i w kolejce ustawiać się po odszkodowanie ;)



#116465 coś mi się zepsuło

Napisano przez Warmianka on 2009-04-03, godz. 19:43 w Do administratorów...

to za ten kolor zielony Nocka Ci się tak psuje :) te wyszukiwanie



#111990 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez Warmianka on 2009-01-20, godz. 14:59 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany książką to dzisiaj dostałam taką informację o dodruku, nie wiem czy prawdziwa:)

Rok temu, po wyczerpaniu nakładu "Kryzysu sumienia",( ....)
Wydawca po długim namyśle podjął wreszcie decyzję o dodruku...

(...) jest znów dostępna na rynku. Możesz ją zdobyć (jeśli wcześniej Ci się to nie udało) pod
adresem:
http://www.tolle.pl/...kryzys-sumienia




#110867 Program na TVP1 8.01.2009r.

Napisano przez Warmianka on 2009-01-10, godz. 13:56 w Nowości z kraju i zagranicy

Dla mine ten program to też bajka dla katolików, nie obiektywny, same starocia



#109165 O ŚJ w Faktach TVN

Napisano przez Warmianka on 2008-12-26, godz. 20:19 w Nowości z kraju i zagranicy

Chodziło zapewne o jakiś pośredni tekst np.

Lk 2:8 NS "W tej samej krainie byli też pasterze, przebywający pod gołym niebem i strzegący nocą swych trzód."


Ale szczerze mówiąc bardziej słyszałem niż widziałem tę informację.

Leżałem w pozycji w stosunku do monitora TV, uniemożliwiającej mi pełną percepcję ale kątem oka widziałem dwa porównawcze teksty. :rolleyes:


To nie był zarzut, tylko wspomniano o tym, że Jezus nie urodził się 25 grudnia, tylko w marcu bądź październiku i niektóre religie np. Świadkowie Jehowy na potwierdzenie tego zmieniły werset z ŁK 2:8, który np. w BT brzmi: "..w tej samej okolicy przebywali na polu pasterze i trzymali straż nocnąnad swoją trzodą.", a w przekładzie NS "....pasterze, przebywający pod gołym niebem...." Tego to chyba wszyscy są świadomi, że 25 grudnia nie jest dniem narodzin Chrystusa. Nic szokującego nie podali.



#108550 Zawieszanie kont na Allegro

Napisano przez Warmianka on 2008-12-18, godz. 16:45 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Często ludzie dają dobrowolne datki za literaturę, sama pamiętam zalecenia, aby nie szastać literaturą na prawo i lewo,bo to kosztuje. I wiele razy zdarzało mi się, że ktoś po wręczeniu literatury dawał jakiś datek, były do tego specjalne koperty, których zawartość wrzucano później do skrzynki na Sali Królestwa na ogólnoświatową....
Gdybym była taką osobą, która miała gest i dała za Strażnicę ileś tam złotych, to guzik powinno kogokolwiek obchodzić co ja z nią robię. Może Towarzystow martwi się, że kasa im ucieka z rąk.



#108344 Kostaryka: Sąd odrzucił skargę ŚJ na wymagane przepisami badanie krwi

Napisano przez Warmianka on 2008-12-15, godz. 17:25 w Kwestia krwi

To chyba nic dziwnego, że na Kostaryce mogą posiadać wpis do prawa jazdy z oznaczeniem grupy krwi.
Skoro również w Polsce taki projekt wpłynął do Sejmu.

26 września 2008r. posłowie KP Lewica wnieśli do Marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (przedstawiciel wnioskodawców - poseł Stanisław STEC). Celem nowelizacji jest uzupełnienie katalogu danych, jakie są zawarte w dowodach osobistych, paszportach i prawach jazdy o informacje dotyczące grupy krwi ich posiadacza.



#108316 Kostaryka: Sąd odrzucił skargę ŚJ na wymagane przepisami badanie krwi

Napisano przez Warmianka on 2008-12-15, godz. 08:38 w Kwestia krwi

Sprawę wywołał świadek Jehowy (25 lat) z Desamparados, który argumentował, że poddanie się wspomnianemu badaniu stoi w konflikcie z jego przekonaniami religijnymi i jego religia mu tego zabrania.

Wymóg badań jest związany z faktem, że kostarykańskie dokumenty prawa jazdy zawierają informację na temat grupy krwi kierowcy, co w razie wypadku ma wspomagać skuteczność pomocy medycznej świadczonej w tego rodzaju sytuacjach.


Z drugiej strony na to patrząc on odmówił nie dlatego, że nie chce, aby kiedykolwiek badano mu krew.
Celem akurat tego badania było potwierdzenie grupy krwi, która ma być wpisana do prawa jazdy, aby w razie wypadku mu ją przetoczyć.
On zakłada, że nie będzie przyjmował krwi podczas takiego zdarzenia i dlatego posiada "Oświadczenie dla służby zdrowia".
Wyraźnie był nadgorliwy, albo pała dopiero "pierwszą miłością", widocznie ma bardzo wyczulone sumienie.



#108296 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez Warmianka on 2008-12-14, godz. 23:01 w Strony Świadków Jehowy

A i nie zawsze pewnie się to uda :)
Zasada jest jedna: żeby wrócić do ludzi, trzeba najpierw być człowiekiem.


Spodobało mi się Dick to co napisałeś :) i to nie ma nic wspólnego czy ktoś był SJ czy nie, poprostu czy był człowiekiem.



#108288 Nowe niebo i ziemia - na zawsze pokój?

Napisano przez Warmianka on 2008-12-14, godz. 22:20 w Wizja Raju

Artur, no niby napisałeś sensownego posta. Ale powyższym zdaniem pojechałeś po bandzie. Ja zostałem ex-em, bo mnie między innymi brednie i obłąkane dociekania o jakich piszesz nie interesowały. Dlaczego więc mentalność ex-a postrzegasz jako naturalną kontynuację mentalności ŚJ-ota? Chyba się zagalopowałeś.


MI też się zrobiło przykro, ale już jakiś czas temu zauważyłam, że najwięcej do powiedzenia o SJ i Ex-ach mają ludzie, którzy nigdy nimi nie byli i wielu rzeczy poprostu nie rozumieją. Mam wrażenie, że mają (w swoich oczach) do spełnienia misję :), chcą ratować zagubionych ludzi ;) :lol: :lol: :lol:



#108283 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez Warmianka on 2008-12-14, godz. 21:49 w Obowiązki teokratyczne

Zacznę od tego, że w sprawozdaniu zboru nie ma ilości ochrzczonych. Jest ilość głosicieli czynnych , razem ochrzczonych i nieochrzczonych. Więc Twój zbór liczy 75 głosicieli, a ochrzczonych jest 70. 10 nieczynnych nigdzie się nie wlicza. O tym wiedzą tylko starsi i raz w roku Nadarzyn. To jest właśnie ta sztuczka.


To nawet na logikę biorąc to szperacz ma rację.

To, że ktoś nie zdaje owocu nadal z funkcji jest głosicielem, bo jeśli nie jest wykluczony (bądź sam się odłączył) to cały czas jest głosicielem, ale w statystykach nie ma ujętych jego godzin, bo przecież ich nie wypracował :)



#107652 Chodzenie "po kolędzie"

Napisano przez Warmianka on 2008-12-07, godz. 12:43 w Boże Narodzenie & Sylwester

chodziło tak naprawdę o wypełnienie koperty.


U mnie nie ma takiego zwyczaju "kopert", mój mąż przyjmuje księdza po kolędzie i podczas niej nie zbiera się "kasy". W kościele jest ustawiona skrzynka coś w stylu "dobrowolne datki". Wynika z tego, że kasa nie jest powodem odwiedzania członków kościoła.


Ja może nawet potrafię zrozumieć tych urodzonych w organizacji, nigdy nie świętujących, tych, którym od dziecka kładziono do głowy, ze zbliża sie pogański okres, gdzie katolicy będa jeśc nad miarę, upijać się i kłócić przez klika dni. Oni nigdy nie siadali do wigilijnego stołu, nie lizali łyżek z masy orzechowej w kuchni pełnej zapachów,
Dosia


Wiesz Dosiu masz rację. Choć powiem, że w okresie "świąt" bywałam u róznych braci w odwiedzinach i tak naprawdę to ten czas u wielu nie różnił się od katolików, wiele osób poświęca się pieczeniu, gotowaniu, sprzątaniu, no i rodzinka cała się zjeżdża przy okazji, brakuje tylko opłatka i choinki :). I o dziwo bardziej to zauważałam u osób długo w prawdzie niż takich świeżo nawróconych.

A o imprezach podczas Sylwestra to wiele osób by mogło napisać ...



#107344 Bony świąteczne

Napisano przez Warmianka on 2008-12-03, godz. 19:04 w Boże Narodzenie & Sylwester

Ewa, ale dzieci nie płacą socjalki na swoje prezenty. ;)


Pracownik też nie płaci żadnych składek na rzecz ZFŚS. Jest on tworzony z zysków pracodawcy.
W przeciwieństwie do dzieci, gdzie wpłacone przez rodziców pieniądze na Komitet Rodzicielski idą m.in. na paczki świąteczne.



#106848 Komitet Jezusa.

Napisano przez Warmianka on 2008-11-26, godz. 13:02 w Humor

Voldi nikt go nie usunął, ja je widzę nadal.



#106768 Komitet Jezusa.

Napisano przez Warmianka on 2008-11-25, godz. 16:43 w Humor

Dla mnie równiez ten "Komitet" nie uwłaczał osobie Jezusa. Dla mnie to było przedstawienie w komiczny sposób jak przebiega prawdziwy komitet sądowniczy z głównym udziałem braci starszych i na nich koncentrowała się moja uwaga, na tym w jaki sposób przedstawiają zarzuty i komizm polegał na tym dla mnie , że nawet świętego potrafią "udu..ić" jak tego chcą. Wydaje mi się, że to było jego główne przesłanie, ale zrozumienie tego chyba będą miały tylko osoby, które przeszły podobny komitet.



#106417 Krzyż czy Pal

Napisano przez Warmianka on 2008-11-21, godz. 22:50 w Krzyż czy pal?

Nie no w dziele, które przytoczył Artur :lol: :lol: :lol: :lol: prościej to wyjasniono :lol: :lol: :lol: :lol: