Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Sarah7

Odnotowano 12 pozycji dodanych przez Sarah7 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )


Sort by                Order  

#94098 Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-13, godz. 11:48 w Ogólne

Niestety nie ja założyłam ten temat. Tylko wyraziłam swój pogląd poparty doświadczeniem. A odpowiadałam w innym wątku, na temat darów Ducha świętego. Jakoś o "matce boskiej" nie chce mi się już pisać. Nie z braku dowodów, a zmęczenia wynikającego z wielu wersji.
Wspomniałam już, że mam wielkie wątpliwości co do niektórych nauk, które głosi moja Organizacja. Dziwi mnie jednak fakt, że wszystko co piszę jest dla was bzdurą, skoro w tych tematach, w których się wypowiadałam zawarte były poglądy czysto chrześcijańskie, wygłaszane w Szkołach Chrystusa. Wiem, że w niektórych krajach Europy i świata zawierane są małżeństwa homoseksualne w KK. Tyle. To było pytanie, na które chciałam dostać odpowiedź.
Pozdrawiam. :-)



#94071 Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-12, godz. 21:50 w Ogólne

Doczekasz się, tyle, że po niedzieli. Uprzedzam, że nie ja będę to oceniała, bo nie mogę, ale moja znajoma. Dokładnie się przysłucha.
Owszem śJ zaprzeczają wstawiennictwu Maryi w Kanie Galilejskiej, ale nie ma chyba nic w tym dziwnego?
Chodziło mi o całą doktrynę KK, z którą zbory protestanckie się nie zgadzają... :-(
Mam takie jedno pytanie. Dlaczego KK zgadzają się na śluby homoseksualistów, skoro dla Boga jest to obrzydliwością?
Dodam, że pytam z ciekawości, a nie ze złośliwości. :-)



#94068 Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-12, godz. 21:25 w Ogólne

A co z innymi chrześcijanami, np. Zielonoświątkowcami? Odniosłeś się do śJ, ale przecież protestanci też tego nie uznają. Ciekawi mnie Twoje zdanie odnośnie chrześcijan ewangelicznych, którzy czytają Słowo Boże, głoszą je, dużo częściej występuje u nich obecność i dary Ducha świętego? (Rozmawiałyśmy w klasie na ten temat, która składa się z kilku śJ, katolików i protestantów).

Drogi Hi fi. :-) Przesłałam mojej znajomej (nie jest niedouczoną katoliczką, tylko mocno wierzącą katoliczką) tę stronę z liturgią. Stwierdziła, że prawdą jest, że duża część z tego, jest wygłaszana u niej w kościele, lecz bardzo rzadko całość. O "matce boskiej" jest znacznie więcej niż na przedstawionej tutaj liturgii. Podkreśliła jednak, że to u niej w kościele, więc nie wypowiada się za wszystkie KK.
Pozdrawiam. :-)



#94065 Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-12, godz. 21:03 w Ogólne

Poza tym Maryja nie musi wypraszać łaski dla ludzi, bo wystarczającym dowodem Bożej łaski jest doskonała ofiara Jezusa Chrystusa. Poprzez łaskę zbawieni jesteśmy! Tzw. poprzez ofiarę Chrystusa zbawieni jesteśmy, a nie przez prośby o wstawiennictwo Maryi. Ale to moje zdanie. Nikomu go nie narzucam. :-)



#94061 Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-12, godz. 20:49 w Ogólne

Nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać. Jeśli jesteś jednym z tych katolików, którzy Biblie czytają, a nie są tylko niedzielnymi gośćmi, to znam takich mało i wiem o nich niewiele. Dlatego nie o nich się wypowiadam. Tylko o tych (jak sam ich nazwałeś) niedouczonych katolików, których jest bardzo wiele (za wiele). Z którymi mam zaszczyt codziennie rozmawiać.
Byłam na mszy. Nie ukrywam, że miałam z tego powodu nieprzyjemności. Tyle, że byłam dzieckiem to mi jakoś wybaczyli. Teraz raczej by tego nie zrobili. Wolę nie ryzykować. Ale poproszę znajomą z klasy(jest katoliczką), aby się dokładnie przysłuchała, to mi potem powie.
Ja nikogo nie atakuję, tak szczerze jesteś pierwszym katolikiem, który inaczej to wszystko tłumaczy.
A jak wspomniałam wcześniej, znam ich bardzo wielu...



#94058 Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-12, godz. 20:08 w Ogólne

Nigdy nie chciałam mówić i pisać o rzeczach, o których nie mam żadnego pojęcia. Dlatego jako jedenastoletnia dziewczyna poszłam kiedyś do KK, na tzw. mszę. Dosłownie raz usłyszałam imię Jezus, pięć razy Bóg i ok. 30 razy Maryja. Nie piszę nieprawdy, bo dokładnie tak mówią mi ludzie (katolicy), u których nieraz byłam na głoszeniu. Otwarcie przyznają się, że w kościołach modlą się do Maryi. Kiedyś pani (zagorzała katoliczka), u której byłam wzięła moją Biblie do ręki, dokładnie ją przewertowała, po czym spytała mnie, dlaczego tutaj nie ma "nic" o Maryi? Tylko Jezus, Jehowa, itp.
Proszę was, zdecydujcie się na jedną, wspólną wersję, wtedy nie będą mnie ludzie oskarżać, że piszę czy też mówię nieprawdę.
Pozdrawiam serdecznie! :-)



#94046 1 Kor 13:10

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-12, godz. 18:44 w Duch Święty

Mój Drogi, chyba nie doczytałeś Dziejów Apostolskich! Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, została darowana wszystkim ludziom, przed pierwszymi chrześcijanami stanęło trudne zadanie przeniesienia jej również na odległe, zamieszkałe przez pogan tereny. Jahweh sprawił więc, że wszyscy, którzy się tego trudu podjęli, zostali napełnieni mocą Ducha świętego, który wspierał ich we wszystkim, co robili.
Kto jest sprawcą cudów na Jasnej Górze? O ile wiem, to rzadko ludzie chodzą tam modlić się do Boga. Bardziej praktykowane są tam modlitwy do Maryi, tak więc nie trudno się domyślić od kogo owe cuda pochodzą. Bo niby kto ma na celu zwiedzenie ludzi?
Dary Ducha świętego są w niektórych zborach wciąż aktualne, bo miłość do Jahweh jest tam żywa.



#94042 Dz 5:29

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-12, godz. 17:55 w Przekład Nowego Świata

Dziwi mnie szybka zmienność zdania co niektórych osób.
Potrafiłam zrozumieć ludzi, którzy odchodzili z naszego zboru i poszli do zborów chrześcijańskich ewangelicznych. Czytając Słowo Boże, uświadomili sobie, że Jahweh naucza w kilku kwestiach czegoś innego niż przedstawia to nasza Organizacja. W porządku.
Ale zupełnie nie rozumiem jak można odejść do KK. To znaczy, że nagle przestało im się wszystko podobać? Wracają do kultu Maryi- wiecznej dziewicy i do modlitwy do świętych, oraz propagowaniu bałwochwalstwa?
W Biblii (nie tylko PNś) Bóg definitywnie to neguje.
A co do Piotra- "papieża", to wolę się nie wypowiadać... Skupmy się na przesłaniu Słowa Bożego, a nie na tym kto kim był.
Mirku, możesz nie uznawać nauki, którą my głosimy, ale nie czepiaj się szczegółów, dopatrując się nawet w nich spisku.



#93887 Ile Osób zasiada na Tronie Bożym?

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-10, godz. 23:13 w Trójca

A Duch święty znów zostaje sprowadzony do postaci niczego. Nie zamierzam polemizować nad wymiennością jaka niewątpliwie występuje odnośnie Jezusa Chrystusa i Ducha świętego, bo jak wiem z doświadczenia strzelanie wersetami niekiedy powoduje tylko jeszcze większy opór.
Swoją drogą warto poświęcić trochę czasu na czytanie Listów do Tymoteusza, bo pięknie oddają prowadzenie Duchem świętym chrześcijan.
Wszystko co pochodzi od Boga jest w i przez Ducha świętego.
Duch święty jest obrońcą Chrystusa; reprezentuje Chrystusa; zna tajemnice Boga, które nam objaśnia. Duch święty jest Dawcą wszelkich darów,
jest Darem samym w sobie. :-) Jak najbardziej jest Pośrednikiem.
Pozdrawiam.



#93885 Dwie natury w Chrystusie

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-10, godz. 22:52 w Trójca

Kiedyś usłyszałam takie zdanie, że katolik nie czyta Biblii, świadek Jehowy czyta, aby przekonać zwiedzionych do swych racji, a protestant właściwie nie rozstaje się ze Słowem Bożym. Coś w tym jest. Oczywiście, są katolicy, którzy czytają Pismo święte, ale nie da się ukryć... To skrajne przypadki. Do środkowej części tego zdania, dotyczącej śJ, mogę napisać tylko tyle, że nasze poniedziałkowe i środowe spotkania tworzone są pod kontem konfrontacji ze "zwiedzionymi". A protestanci (chrześcijanie ewangeliczni) rzeczywiście z Biblią się nie rozstają, bo wciąż przeżywają swoją pierwszą miłość do Chrystusa i chcąc Go odczuwać coraz bardziej, poznają i postępują wobec Słowa Jahweh.
Za dużo ludzi używa tutaj słowa logika. Z kontekstu wnioskuję, że uważają się za wierzących. Wiara w Boga, jak i cała Biblia wykracza poza sferę umysłu. Musimy uczyć się Chrystusa, a nie tylko o Chrystusie.
życie wieczne jest przykładem odkupienia, tego czego Bóg nie mógł nam dać za pośrednictwem starego Adama, a co dał za pośrednictwem Jezusa.
Jezus był niebiańskim człowiekiem. Słowo Boże jest nasieniem Jezusa, a życie zależne jest od Słowa Bożego. Adam umarł, bo nie postąpił zgodnie ze Słowem Bożym; natomiast Jezus przez całe swoje życie prowadzony był przez Słowo Boże.
Ef. 1:10 Nie wystarczy mówić o Jezusie, trzeba pokazać ludziom Chrystusa! Zamierzeniem Boga jest to, aby nas upodobnić do obrazu
Jezusa Chrystusa. Trzeba również pamiętać, że Jezus jest Panem z Nieba! J. 8:23
Biblia ma w nas budować moralny charakter Chrystusa. 1Kor. 10:6-10; wszystko co nie jest w Jezusie Chrystusie umiera.



#93863 Ile Osób zasiada na Tronie Bożym?

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-10, godz. 20:12 w Trójca

Jehowa jest Wszechmocny, Wszechwiedzący i Wszechobecny.
Duch święty jest Pośrednikiem między człowiekiem wierzącym a Bogiem. Nie każdy jednak jest człowiekiem wierzącym, czy też człowiekiem,
w którym zamieszkał Duch święty. Mimo tego, że chrześcijanin ma lepsze relacje z Bogiem niż człowiek niewierzący, to On, nasz Wspaniały Ojciec dba o wszystkie swoje dzieci. Wtedy pośrednikami między nami a Jehową są aniołowie. Oczywiście są opisane w Biblii również przykłady, kiedy osoba kochająca mocno Boga ma styczność z aniołem, jednak w większości są to przykłady przed zstąpieniem Ducha świętego.
1P. 1:12- przybliża nam fakt, jak ważne jest pośrednictwo Ducha świętego, podkreśla, że w to co objawia nam Duch, pragną wejrzeć aniołowie.


katolickie/protestanckie, nie katolicko/protestanckie; to wielka różnica. Ktoś mógłby zrozumieć, że nie rozróżniasz katolików od protestantów, a róznica jest ogromna.
Pozdrawiam.



#93787 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Sarah7 on 2008-06-10, godz. 00:10 w Trójca

Te przykłady z wodą, lodem itp. są beznadziejne. Z doświadczenia wiem, że śJ nic sobie z tego nie robią. Niestety, ku mojej wielkiej rozpaczy posługują się podobnymi podobieństwami, do potwierdzenia swoich przekonań. Ale jak sam starszy zboru ciągle nam powtarza ,,cel uświęca środki", więc to, że się nie rozumie niekiedy samego siebie, to nic złego, ważne by to trafiło do odbiorcy.
Co do Trójcy, to w Przekładzie Nowego świata jest bardzo wiele takich wersetów, które definitywnie ukazują Boskość Chrystusa. Co prawda rozmawiałam o tym z kilkoma starszymi, ale jak sami uznali, za dużo sama czytam Słowa Bożego. Był to okres, w którym bardzo potrzebowałam prawdziwego Słowa, które przybliży mnie do Jehowy. Zazwyczaj mam tyle lektury do przeczytania, że starcza mi na przeczytanie zaledwie czterech rozdziałów, które trzeba przeczytać na Zebranie. Ale kiedy zaczęłam czytać więcej i przegoniłam materiał przerabiany na Spotkaniach, to byłam trochę przerażona, gdyż nie pokrywało się to z moimi wierzeniami.
Uważam, że bezsensowne są kpiny i ironia wobec ludzi innego wyznania. Za szybko osądzamy innych, śmiejąc się z nich i gardząc nimi.
Nie ukrywam wielkiego rozczarowania postawą moich niektórych braci. Miałam okazje widzieć kiedyś postawę mojego brata, który zasypywał chrześcijanina wersetami i wręcz wyśmiewał się z jego "trójcy", a spokój tego drugiego, wielkie opanowanie i ogromną miłość w stosunku do nas.
Byłam w szoku. Dalej jestem. Bóg jest sprawiedliwy. My dziś gardzimy innymi, jutro Jehowa będzie gardził nami.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :-)