Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Matrix

Odnotowano 48 pozycji dodanych przez Matrix (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#124691 Szczecin

Napisano przez Matrix on 2009-08-28, godz. 09:03 w Szukam kontaktu

30.08 14:00 Galaxy



a moze tak 31,08,09 ? galaxy? Wiecie sami jak to jest... niedziela zebranko, akurat na głoszenie umowiony nie jestem ale mam prace w kazdy weekend.



#119199 "Przekrój": "Świadkowie Jehowy chcą krwi"

Napisano przez Matrix on 2009-05-21, godz. 18:32 w Kwestia krwi

-wypowiedz z silnym ładunkiem emocjonalnym. Spokojnie, Andrzeju, już Ci wyjaśniam. Syn Twój jest Świadkiem, stara się przestrzegać wytycznych Organizacji w kontekście krwi. Oświadczenie te ma na celu uniknięcia przetoczenia krwi, swoista polisa zabezpieczająca przed tym. Zapewne syn Twój zna Twoje zdanie w tej kwestii, a chce mieć pewność, komfort psychiczny, że w razie swojej niedyspozycji znajdzie się osoba która podziela jego stanowisko w tej sprawie i będzie go w tym reprezentować. Zapytaj proszę swojego syna o te kwestie, dlaczego Twoich danych nie umieścił w swoim oświadczeniu na temat krwi- jestem przekonany, że powie Ci coś bardzo podobnego, co napisałem powyżej. Jeżeli niepokoi Ciebie fakt, że w oświadczeniu tym figuruje nieznana Ci osoba, porozmawiaj o tym z synem, może uda się byś poznał tego kogoś- wiem, ironizuję teraz ;) A poza tym, znam przypadek, kiedy to podeszła wiekiem siostra wpisała dane swojego syna ( nie będącego ŚJ) który zobowiązał się, przyrzekł mamie, że co by się nie stało, ten uszanuje jej stanowisko w sprawie krwi, kwestia zaufania, żaden z braci starszych, a było to kilka lat temu nie zakwestionował tego. Nie jesteś już w szoku, wiesz już co kierowało Twoim synem, jakie motywy i dlaczego umieścił w tym oswidczeniu nieznaną Tobie osobę? Pozdrawiam 



#119176 Niewierzący ŚJ obecni na Pamiatce

Napisano przez Matrix on 2009-05-21, godz. 17:46 w Obowiązki teokratyczne

Brzmi to prawie jak teoria ewolucji, słabe jednostki są sukcesywnie pomijane, wypierane a w końcu.... wykluczane. Faktycznie, jest tak jak celnie zauważyła Ida w wypowiedzi powyżej. Częstotliwość kontaktów towarzyskich, wspólne spędzanie czasu poza oficjalnymi zebraniami zborowymi jest wprost proporcjonalna do zaangażowania teokratycznego. Nikt nie pochyla się nad jednostkami mniej aktywnymi- tacy są zagrożeniem.



#119160 Zajmowanie miejsc na Sali Królestwa

Napisano przez Matrix on 2009-05-21, godz. 14:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z tego co pamiętam, to sugestia odnośnie zajmowania różnych miejsc na Sali pojawiła się tylko raz na łamach NSK, w jakimś ogłoszeniu, czy innej małej rubryczce. Oczywiście celem tej zachęty było wzajemne „rozszerzanie” się.

Co ciekawe, w slangu Świadkowskim nie występuje bardziej adekwatny i popularny zwrot „integracja” bo przecież wiadomo, że w publikacjach „integracja” wystepuje w negatywnym kontekście, wieczorki zapoznawcze, spotknia integracyjne np. w nowej szkole itp.

Coś w rodzaju „drogi elektronicznej” którą są przekazywane publikacje do tłumaczenia, do drukowania, a „Internet” służy jedynie niecnym celą i narzędzie Szatana. Kiedyś nie doceniałem Organizacji, ale zobaczcie jak można jedną małą zamianą określenia czegoś, słowa które znaczy dokładnie to samo zmienić nastawienie emocjonalne. To jest świat zerojedynkowy.....



#119158 "Przekrój": "Świadkowie Jehowy chcą krwi"

Napisano przez Matrix on 2009-05-21, godz. 13:40 w Kwestia krwi

Z tym noszeniem Oświadczeń dla dla służby zdrowia, czy dyrektyw, jak zwał tak zwał, to przyznaje się, ze nigdy nawet tego nie wypełniałem, nie mówiąc o noszeniu, chociaż jestem aktywnym ŚJ co warto podkreślić w tym temacie.
Ale na zgromadzeniach zauważyłem w ostatnim czasie nową Świadkowską modę, breloczek przyczepiany do torebki/kluczy ze znanym wszystkim logiem przekreślonego czerwonym kółkiem worka krwi, i chyba napis „żadnej krwi”. Zastanawiałem się nad intencją osób przypinających sobie takowe gadgety, bo przecież z prawnego punktu widzenia nie jest to zabezpieczenie przet przetoczeniem krwi, nie każdy może nawet skojarzy o co biega. Może to swoisty sposób zwrócenia na siebie uwagi, taki symbol przynależności, szpan- no nie wiem. Poza tym obiektywnie rzecz biorąc cały ten brelok wspomniany przeze mnie wcześniej, ta czerwona grafika na nim wzbudza u mnie odruch wymiotny, nie jest to szczególnie piękne i estetyczne...



#119156 Opętanie i demoniczne historie

Napisano przez Matrix on 2009-05-21, godz. 13:09 w Tematyka ogólna

To jeszcze nic! Wyobraźcie sobie pos***ych ze strachu śJ, którzy na sejsmicznym terenie podczas trzęsienia ziemi myśleli, że to armagedon :lol: O tym też słyszałem.



Wy się śmiejecie, a ja do dziś mam psychozę, w czasie burzy, z efektami specjalnymi świetlnymi i dźwiękowymi, że to Armagedon, że juz po mnie. Więc to całkiem prawdopodobne, w czasie trzęsienia ziemi bac się o swoje życie w kontekście Armagedonu. Poza tym nawet najbardziej gorliwy ŚJ udzielający sie i w ogóle kiedy wyobrazi sobie, że Armagedon jest obecnie, to z niepokojem oczekuje swojego losu, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy Jehowa uzna nas za godnych przeżycia. Kiedyś to sobie kombinowałem chytrze,ze najlepiej by było umrzeć w tym "Systemie Rzeczy" co automatycznie oczyszcza mnie z grzechów, jestem wskrzeszany w nowej Polsce która jest już Rajem, niż dać się zabić Jehowie, wtedy zonk.



#117852 Dramatyczny spadek liczby ośrodków pionierskich...

Napisano przez Matrix on 2009-04-27, godz. 12:48 w Obowiązki teokratyczne

giełda matrymonialna.


bardzo celne określenie, podobnymi :giełdami" bywają większe zgromadzenia ŚWiadkowskie, te rwanie lasek na przerwach, wymiana telefonów w celu UMÓWIENIA SIĘ ( na głoszenie rzecz jasna ;)



#117851 Telefony Nadarzyn

Napisano przez Matrix on 2009-04-27, godz. 12:36 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Po co i w jakim celu? To, że wszedłeś w posiadanie jakieś książki telefonicznej, chcesz ją upubliczniać jedynie z powodów tego, ze osoby te to „Nadarzyniaki” „NO” i specjalni? Dla mnie to co najmniej niskie pobudki. Apeluję o przestrzeganie, chociaż tych najbardziej elementarnych norm obyczajowych.



#112649 Watchtower Library 2008 PL

Napisano przez Matrix on 2009-01-30, godz. 11:57 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

W moim zborze Watchtower Library 2008 PL wydawane jest już od końca stycznia 2009. Kilka miesięcy temu zapisałem się na to cudeńko, więc ustawiłem w kolejce po odbiór ale nawet nie chciało mi się odfoliować tej płytki... No az tak mi się nie nudzi, by przeglądać tego typu wydawnictwa na swoim komputerze, czasami przeglądam papierowe wydania i to mi w zupełności wystarczy.

Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jaka to gratka dla Szanownych Forumowiczów. Działa znany mechanizm psychologiczny- towar o ograniczonej dostępności, lub trudny do zdobycia w oficjalnym obiegu staje się bardziej atrakcyjny i pożądany.

Pozdro!



#105646 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez Matrix on 2008-11-11, godz. 10:14 w Strony Świadków Jehowy

Emka, jak dla mnie nadajesz sie na redaktora naczelnego listow pasterskich, świetnie posługujesz się gwarą, potrafisz do tego wszystkiego podpinac wersety na uzasadnienie najbardziej dziwacznej tezy- gratki!



#104645 Jesienna kampania i nowy traktat

Napisano przez Matrix on 2008-10-30, godz. 17:35 w Obowiązki teokratyczne

U mnie jeszcze chyba nie byli bo nie widzę by na podłodze klatki i windy się walały, a tak było ostatnio przy rozdawaniu zaproszeń na "Pamiątkę".


Pawełku, wiecej optymizmu. Kampania dopiero się rozkreca, wiec spoko, dostaniesz swoją ulotke, a jak nie to w najgorszym razie ja Tobie osobiscie wrecze ten traktat.



#104404 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez Matrix on 2008-10-26, godz. 22:18 w Tematyka ogólna

Może trochę w innym kontekście, dostałem dziś najnowsze Straszaki i zauważyłem, że chyba zmienili papier, taki bardziej miły w dotyku, jak by lepszego gatunku. Jestem wrażliwym chłopakiem, mam też wrażliwe palce i opuszki- a może to Tylkom moje subiektywne odczucie. Smyraliście najnowsze publikacje, zgadzacie się ze mną? ;)



#104385 Bałwochwalstwo ŚJ

Napisano przez Matrix on 2008-10-26, godz. 20:08 w Tematyka ogólna

Gdy byłem jeszcze głosicielem (czasy studenckie) pewna starsza siostra opowiadała o prześladowaniach świadków w Polsce w latach chyba 50. Wspomniała wtedy zachowanie jednego brata, który ze strachu palił publikacje (w obawie przed rewizją). Mówiła o tym, jak o mordowaniu człowieka, zatem coś jest na rzeczy, gdy zarzuca się świadkom rodzaj bałwochwalstwa względem publikacji.

-To musiało być okropne przeżycie ;)



#104280 Ślub według ŚJ

Napisano przez Matrix on 2008-10-25, godz. 17:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Znam przykłady, kiedy wzorowy-gorliwy brat na swoje wesele zaprasza wykluczonego ojca, lub rodzice SJ bawią się na weselu wykluczonego dziecka, dotyczyło to bliskich , znanych mi osób, zapewniam, nikt za to nie potępił pana młodego, że zaprosił ojca na wesele, nikt krzywo nie patrzał, poza tym zwyczajowo dla biologicznej wykluczonej rodziny stosuje się mniejsze sankcje.

augustusgermanicus: „Paradoks polega na tym ze SJ moze na wesele zaprosic osobe swiecka ktora moze przeciez byc grzesznikiem, zlodziejem lub pedofilem”
-nie widze tu paradoksu. Sytuacja wykluczenia jest oficjalna i jawna dla wszystkich, dlatego sytuacja kiedy ktoś na swoje wesele zaprasza np. znanego z mediów, komunikatów prasowych, w lokalnym środowisku osobe powszechnie uwazaną za złodzieja czy pedofila wydaje mi się mało prawdopodobna czy Wy byście takową osobę zaprosili na swoje wesele, pomijam już fakt bycia SJ. Zapewniam, SJ, ani chyba nikt inny o zdrowych zmysłach nie będzie chciał się bawić na jednej imprezie, tym bardziej zapraszać pedofila czy złodzieja!

Jestem SJ, może nawet będę planował wesele- zaprosze „światusów” ;) zaprosze tez SJ, będzie jedno kryterium: tych których kocham, lubie i szanuje. Zapewniam, że nawet z rodziny najbliższej, tej biologicznej nawet wśród osob będących SJ będą osoby których nie chciałbym widzieć na swoim weselu, mam swoje uzasadnione powody o których pisac tu nie czas i pora. Powody te są całkowicie oderwane, niezależne od bycia czy niebycia Świadkiem ! ! !

Szperaczu: współczuję w szczery sposób sytuacji w której się znalazłeś, domyślam się, że jest Ci przykro. To co napiszę, może będzie brutalne, ale Twój syn miał demokratyczne i zakichane prawo zapraszać/niezapraszać na SWOJE wesele osoby które chce/nie chce widzieć.

Czy sytuacja kiedy na ślub nie zaprasza się rodziców, rodzeństwa, ciotek i babek jest w świecie aż tak dziwna i mało spotykana? Tylko SJ są za to piętnowani, i często niesłusznie w kontekście religijnym...



#104085 Ogólnoświatowy kryzys finansowy preludium do wielkiego ucisku?

Napisano przez Matrix on 2008-10-22, godz. 22:43 w Tematyka ogólna

-bardzo dobra wypowiedz, spodobała mi się.



#104083 Jesienna kampania i nowy traktat

Napisano przez Matrix on 2008-10-22, godz. 21:35 w Obowiązki teokratyczne

Wolno, wolno tylko trzeba spełnić następujące warunki:
-podejmowane wcześniej próby osobistego wręczenia publikacji bezskuteczne
-koniec kampani, jeżeli już nie planuje się odwiedzać tego terenu a "akcja promocyjna" się kończy to powinno się zostawić traktat w dzwiach, np wtykając w szczeliny futryny ;) (moja ulubiona metoda kolportażu )



#103477 Bałwochwalstwo ŚJ

Napisano przez Matrix on 2008-10-16, godz. 11:00 w Tematyka ogólna

DB- nadinterpretujesz sobie moje słowa i przypisujesz im znaczenia, którego po prostu nie ma. Publikacje WTS paliłem, i to w wielkich ilościach, spalenie tego miało też wymiar czysto ekonomiczny, praktyczny- jako materiał opałowy;) kiedyś nie było pojemników na papier, a punkty skupu makulatury bardzo daleko. Czasami gdy czytam niektóre wypowiedzi z tego forum nie widze różnicy w praktyce cytowania tendencyjnych wypowiedzi dla podparcia swoich hipotez –jak w publikacjach WTS.



#103437 Bałwochwalstwo ŚJ

Napisano przez Matrix on 2008-10-15, godz. 18:25 w Tematyka ogólna

Historia opisana przez założyciela tematu, z pewnością jak najbardziej autentyczna i prawdopodobna, ale nie odzwierciedla oficjalnych, odgórnych wytycznych WTS, tylko indywidualne i osobiste podejście.

Wielu ludzi, zwłaszcza starszych ma szacunek do słowa drukowanego, ponieważ w dawnych czasach jakakolwiek kolorowa publikacja uchodziła za coś elitarnego. Ja sam mam jakiś niczym obiektywnie nie uzasadniony sentyment do starych książek, czasopism ( tych świeckich!).

Poza tym... nie ukrywajmy- w prawie każdym domu gdzie jest kilku głosicieli literatura gromadzi się wielkimi stertami, są to publikacje czasami pogięte, z tematami niechodliwymi, nie do rozpowszechniania a często po kilka sztuk jednego numeru. Co się robi z tymi zalegającymi tonami literatury? Pali się. Rodzice mają piec, w ciągu lat wielu braci dawało nam swoje stosy literatury do utylizacji, paliłem je osobiście! )))))) Na marginesie wspomnę, ze papier używany po produkcji Straszaków jest bardzo niepalny, jest kłopot ze spaleniem większej ilości (wywalać na śmietnik zwyczajnie nie wypada). ZAPEWNIAM, nikt, nawet z tych bardzo gorliwych ŚJ nie traktował emocjonalnie spalenia Strażnic, które nikomu już do niczego się nie przydadzą.



#103406 Ogólnoświatowy kryzys finansowy preludium do wielkiego ucisku?

Napisano przez Matrix on 2008-10-15, godz. 08:53 w Tematyka ogólna

Dokładnie tak!- ŚJ mają teraz temat, już na zebraniu służbowym-szkoleniowym słuchałem propozycje wstępów nawiązujących do kryzysu gospodarczego. Ktoś inny powiedział w prywatnej rozmowie: „może to będzie krach z którego świat już się nie podniesie???” Obiektywnie trzeba przyznać: na rynkach zachodnich jeszcze nie tak jak w Polsce załamanie finansowe jest, odczułem nawet osobiście, kwestia cen nieruchomości, kredytów itp. Dla ekonomisty bardzo łatwo jest odnaleźć przyczynę tego stanu rzeczy, nie dopatrywałbym się ingerencji ze strony niebios. ŚJ bardzo łatwo podłapują jakiekolwiek kryzysy, gdy ich brak naginają fakty lub sięgają po dane statystyczne z kilkunastu lat dla wzmocnienia swego przekazu. Tematy te są podniecające i sensacyjne ;)



#102458 nasza klasa

Napisano przez Matrix on 2008-09-28, godz. 20:02 w Szukam kontaktu

Zbieram się już od dawna do przeczytania Koranu i chyba mnie jeszcze bardziej zachęciłeś ;)

W Bibliotece Miejskiej( filia nr 28), Na Placu Lotników jest do pożyczenia Koran.



#101388 ŚJ przypominają bardziej islam niż chrześcijaństwo

Napisano przez Matrix on 2008-09-14, godz. 21:46 w Tematyka ogólna

Parę dni temu oglądałem film dokumentalny o kobietach niedoszłych samobójczyniach muzułmankach, którym nie udał się zamach i siedzą w więzieniu. Jedna mówiła coś w rodzaju: „ To życie się nie liczy, warto je zmarnować, bo wspaniała nagroda czeka nas po śmierci”... Miałem istne Déjà vu, zdanie wyrwane jak by żywcem ze Strażnicy.
Do tego widok małego Arabka, który ledwo uczy się mówić a dopingowany przez matkę i ciotki recytuje muzułmańskie wyznanie wiar „nie ma Boga nad.....” Dziwne podobieństwo, nie wspomnę już z czym mi się to skojarzyło.



#101097 [News!] Służba Pionierska

Napisano przez Matrix on 2008-09-11, godz. 20:37 w Obowiązki teokratyczne

Właśnie, jeszcze okaże się, ze to tylko odstępczy pic na wodę. Dowiadywałem się u obiektywnego źródła: do gron starszych nie było jak do tej pory oficjalnych listów, potwierdzenia obniżenia limitow głoszenia. Nie wiem... pożyjemy, zobaczymy.



#101095 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez Matrix on 2008-09-11, godz. 20:25 w Nowości z kraju i zagranicy

Dobre Adelfonsie, zrozumiałem te subtelną aluzje



#101018 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez Matrix on 2008-09-11, godz. 08:38 w Nowości z kraju i zagranicy

Odeszłam- zaimponowałaś mi! Może jesteś pierwszą osobą, z forum, która pobrała ten film. Dzięki za recenzje- jeszcze bardziej jestem zdecydowany obejrzeć ten film.

Pokazywałem zwiastun, trailer reklamowy z Youtube swojej rodzinie (SJ), wysyłałem linkami- każdy był oburzony bardzo, zdegustowany, nie wszyscy zdołali obejrzeć te reklamówkę do końca- Świadkowie ten rodzaj filmu traktują co udało mi się zauważyć, jako prześladowania religijne, są bardzo zgorszeni i oburzeni! Niby film jak film, a wzbudza tak silne emocje negatywne- coś jak by było robione przeciwko nim. Coś nie tak... Jestem Świadkiem, ten film w pewien sposób mnie dotyczy, i ludzką naturą jest ciekawość, zobaczyć jak inni przedstawili temat który aż tak mocno mnie dotyka...

PS: Pawle, a jak u Ciebie wygląda transfer ?



#100021 Zborowe Studium Książki: zmiany od stycznia 2009

Napisano przez Matrix on 2008-08-28, godz. 08:35 w Obowiązki teokratyczne

Pawełku- nie ma takiej opcji, to nigdy nie wypali. (...).