Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika bene

Odnotowano 133 pozycji dodanych przez bene (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#142709 Pytanie do Świadków J.

Napisano przez bene on 2011-09-11, godz. 18:44 w Tematyka ogólna

Z Żydami i co z tego?


Ato że drugimi owcami są poganie.



Zazwyczaj uczniowie też byli z Jezusem przy tych rozmowach. Nie zmienia to jednak zagadnienia, gdyż pierwsi uczniowie w tym czasie też byli Żydami. Pytasz kogo więc Jezus miał na myśli, gdy powiedział ,,nie z tej owczarni"? Odpowiedź jest następująca. Jezus miał na myśli wszystkich ludzi, głównie z pogan w czasie tej rozmowy. Wśród tych wszystkich, których Jezus miał na myśli byli m.in. niektóre osoby przedpotopowe, jak Abel czy Henoch (Rdz 5:22), czy Noe z rodziną. Również później z Abrahamem mimo obrzezki, Bóg nie zawarł przymierza zapewniającego mu królowanie i kapłaństwo. Ci wymienieni nie byli nigdy Izraelitami (Żydami). Nazwa narodu Izraela datuje swój początek dopiero od wnuka Abrahama, Jakuba (Rdz 32:28/29). Ale sam fakt bycia Żydem, nie gwarantował jeszcze bycia pierwszą "owcą". Zapewne zapytasz z jakiego powodu?

Te wymienione postacie, jak i nawet Żydzi z Przymierza Mojżeszowego, nigdy nie spełnili warunku "narodzenia się z ducha" (Ja 3:5), które są warunkiem powołania do nieba (Heb 3:1), czyli nie weszli w skład "pierwszych owiec". Zacznijmy jednak od początku. Do chwili pojawienia się Jezusa na ziemi, to Izraelici byli nazwani "owcami" JHWH. ST nigdzie nie nazywa innymi owcami, ościennych narodów. Zatem nie mamy prawa nazywać w czasie Staro-testamentowym Izraelitów pierwszymi owcami, a z narodów drugimi owcami, gdyż taki podział był nieznany, a więc nie istniał. Z tego powodu Żydzi mogli nie do końca rozumieć znaczna innych owiec. Jak widzimy, to Jezus dał początek terminu ,,innych owiec" (Ja 10:16). Całokształt NT wyjaśnia więc, że pierwszymi owcami będą ,,narodzeni z ducha". Mogą być nimi zarówno Izraelici jak i nie Izraelici. Również innymi owcami mogą zostać odtąd Izraelici jak i z innych narodów, jak i również osoby w przyszłości, które zmartwychwstaną i przyjmą mierniki Boże według kryteriów Króla Jezusa Chrystusa.


Przeczytaj jeszcze raz co sam piszesz potem porównaj z wypowiedziami Jezusa na temat owiec. Jezus mówił już do pierwszych owiec no chyba że uważasz że apostołowie którzy to słuchali tych słów nie są w tym elitarnym gronie.

Te wymienione postacie, jak i nawet Żydzi z Przymierza Mojżeszowego, nigdy nie spełnili warunku "narodzenia się z ducha" (Ja 3:5), które są warunkiem powołania do nieba (Heb 3:1), czyli nie weszli w skład "pierwszych owiec".



Rzeczywiście masz dar czytania między wersami szkoda tylko że Jezus mówił że bez nowego narodzenia nie można wejść a nawt ujrzeć Królestwa Niebieskiego. Tak więc na ziemi ludzie bez ponownego narodzenia nigdy nie zaznają błogosłwieństwa Królestwa Niebieskiego.

Zacznijmy jednak od początku. Do chwili pojawienia się Jezusa na ziemi, to Izraelici byli nazwani "owcami" JHWH. ST nigdzie nie nazywa innymi owcami, ościennych narodów. Zatem nie mamy prawa nazywać w czasie Staro-testamentowym Izraelitów pierwszymi owcami, a z narodów drugimi owcami, gdyż taki podział był nieznany, a więc nie istniał. Z tego powodu Żydzi mogli nie do końca rozumieć znaczna innych owiec. Jak widzimy, to Jezus dał początek terminu ,,innych owiec" (Ja 10:16). Całokształt NT wyjaśnia więc, że pierwszymi owcami będą ,,narodzeni z ducha". Mogą być nimi zarówno Izraelici jak i nie Izraelici. Również innymi owcami mogą zostać odtąd Izraelici jak i z innych narodów, jak i również osoby w przyszłości, które zmartwychwstaną i przyjmą mierniki Boże według kryteriów Króla Jezusa Chrystusa.



Kiedy izraelici przestali być owcami JHWH podaj dokładną datę. Bowiem ja takowego wydarzenia nie zarejestrowałem w Biblii. Jeśli jednak coś przeoczyłem a wypadło by to po tej wypowiedzi Jezusa to wiesz że to co piszeszjest zwykłą nadinerpretacją

Zanim przejdziemy dalej, to chciałem zasygnalizować, że pojęcie ,,owca", może dotyczyć osób, które rokują gotowość pokornego uznania mierników Bożych. I tak za czasów Jezusa na ziemi wielu rodowitych Żydów nie zostało nazwanych przez Jezusa owcami, ale tych którzy nie uznali go za zapowiedzianego Mesjasza, nazwał: psami, świniami (Mat 7:6), z narodów (Mat 18:17), wężami, żmijami (Mat 23:33), kozłami (Mat 25:33). Kto więc był zainteresowany rozpoznaniem prawdy Bożej, to w innych okolicznościach Jezus podawał dalsze doprecyzowanie, kim są te pierwsze owce?


Wielu nie zostało nazwanych owcami tylko inaczej czy to oznacza że wszyscy nie są owcami. Skoro apostołwie nie znajdują się w gronie psów świń żmij to twoje wywody mijają się z prawdą.



Drugie owce

Zdecydowane powody świadczące o innym rodzaju zbawienia możemy się dowiedzieć, gdy przeciwstawimy informacje świadczące o dwu głównych odmiennych powołaniach. W słowach Jezusa, o "innych owcach" możemy odróżnić od "pierwszych", następującymi niektórymi zestawieniami.
Drugie owce
Psa 37:29 bt Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze.

Pierwsze owce

Flp 3:20 bt Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. ..

Skoro sprawiedliwi będą na ziemi to kto w takim razie będzie w niebie?





#142628 Śmierć Człowieka

Napisano przez bene on 2011-08-10, godz. 20:13 w Dusza nieśmiertelna

Poprawnie potwierdza całego żyjącego człowieka Piotr w swym liście 1Pi 3:20 bw, gdy pisze: które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę. Czy myślisz, że w Arce był Noe z rodziną bez ciał fizycznych? Wiedz, że duszą nazywany jest cały człowiek a nie jakaś część eteryczna.


Jestem ciekawy co miał na myśli Piotr cytując pod natchnieniem Dawida Dap 2:27 gdyż nie pozostawisz mojej duszy w Hadesie ani nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał skażenie. Całego człowieka czy też "jakąś część eteryczną.



Ale się czepiasz. Przykład: Gdy kogoś skrzywdzę, ale po jakimś czasie tą osobę usilnie przepraszam i proszę o przebaczenie, to ona gdy mi przebaczy, zazwyczaj oznajmia coś w rodzaju: No już dobrze, puszczam w niepamięć ten incydent. Nie oznacza, że natychmiast straciła pamięć, lecz, że potraktuje jakby tego wydarzenia nigdy nie było. Podobnie Bóg, może pamiętać tego człowieka, ale na wskutek niewybaczalnego grzechu potraktuje, jak gdyby nigdy go nie znał. Nawet dzieci taką retorykę pojmują, ale podejrzewam, że Ty 'bene' będziesz miał trudności. Już troszkę Cie znam z Twej przewrotności.


Może się i czepiam lecz twoje wyjaśnienie potwierdza tylko to co napisałem Bóg wedłóg takiego rozumowania musi stracić część swojej pamięci. Więc nijak się ma do tego co jest zapisane w Biblii bo mowa jest tam że będzie się to działo po wieki wieków. Jeżeli jednak jest tak jak sugerujesz to w jeziorze ognistym na takiej samej zasadzie jest diabeł. Jest on tam tylko symbolicznie. A idąc dalej to i jezioro ognia jest tylko symbolem tylko co ten symbol przedstawia w rzeczywistości.

Naprawdę trzeba mieć cierpliwość w stosunku do Ciebie, jeśli tak oczywistej przenośni nie pojmujesz. Należy rozumieć: "Książka", która zawiera spis osób, którzy będą powołani do wskrzeszenia ze śmierci do życia. Wziąłem w cudzysłów górny, bo znów to jest parafraza.


Zamiast ćwiczyć cierpliwość przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś.

Przypomnij sobie mój wątek Szeol, Hades, Gehenna. Dobrze, że mi przypomniałeś, gdyż muszę jeszcze go dokończyć



A moze uda ci się też odpowiedzieć na uwagi które poczyniłem do tego co napisałeś z których to wynika że nie do końca jest tak jak napisałeś



#142624 "krzyż" czy "pal męki"

Napisano przez bene on 2011-08-09, godz. 21:05 w Krzyż czy pal?

Cześć! Dziękuję Ci Oskarze za miłe i ciepłe słowa. Mam zarazem do Ciebie prośbę,abyś mi wskazał, gdzie szukać wspomnianego przez Ciebie forum, gdyż nic na jego temat dotychczas nie wiem a chętnie bym tam zajrzał, aby uczyć się ze zbiorowej mądrości innych ale także na swoich i cudzych błędach. Z góry dziękuję za Twoje życzliwe spełnienie mojej prośby. Serdecznie pozdrawiam. Adam.

Bardzo ciekawe podejście do życia. Podoba mi się takie



#142622 Śmierć Człowieka

Napisano przez bene on 2011-08-09, godz. 19:02 w Dusza nieśmiertelna

Odp. 1. Najpoprawniej: Człowiek jest duszą.


Człowiek nie jest duszą tylko ma duszę a wskazuje na to chociażby werset który przytoczyłeś w odpowiedzi na pytanie drugie. Być a mieć to kolosalna różnica.


Odp. 2. Przestaje istnieć. Życie/dusza danego człowieka pozostaje w pamięci u Boga do chwili wskrzeszenia.


Jak to co u Boga się znajduje w pamięci się nazywa i czy po wrzuceniu tego do jeziora ognistego Bóg straci część pamięci?


Symbolicznie w Biblii nazwano to "księgą życia". Grzech przeciw duchowi świętemu oznacza "wymazanie z księgi (pamięci)", co powoduje, że nigdy nie zmartwychwstanie Wyj 32:33; Mat 12:31-32.



mylisz przebaczenie z zmartwychwstaniem ale to taki mały szczegół.



Odp. 3. ŚJ wierzą w niebo tak, jak większość chrześcijan. Natomiast nie wierzą w takie piekło, w którym cierpią świadome byty duchowe. Kiedy spotykają w Biblii wyraz piekło, to traktują to jak hebr, Szeol, gr. Hades, które są symbolami powszechnego grobu, w którym niema jakiejkolwiek świadomej formy życia. Jest to parafraza "księgi życia", inaczej pamięć Boża wszystkich, którzy będą mieli prawo zmartwychwstać.


Z tego co napisałeś to wynika że piekło to księga życia ciekawy pogląd.



#142595 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-06, godz. 21:37 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Widzisz filozofie, ja najpierw czytałem Biblię, a dopiero później zostałem Świadkiem i czytałem broszurki. Czytając Biblie na pewno nie można być katolikiem, protestantem, należeć do kościoła zielonoświątkowego, baptystów, adwentystów czy tym podobnych dziwacznych zbiorowości. Na pewno też nie można wyznawać judaimu. Ciekawe co też and i bene wyznają teraz, innymi słowy, do czego ich ta lektura Biblii doprowadziła ? Czy należą do jakiejś organizacji czy założyli własną jednoosobową ? bene nie powinien należeć teraz nigdzie, bo żadna znana mi organizacja religijna bynajmniej nie czeka na przebudzenie Izraela i objęcie przez niego panowania. Ciekawe co z and'em...

Jakże typowe dla świadków przecież tylko oni czytają Biblię.

A że cztyają tylko wybiórczo i zgodnie z wytycznymi zawartymi w publikacjach to już mniejsza o to. A jeżeli czegoś nie znajdą w publikacjach to zrobia wszystko aby się wykpić od udzielenia odpowiedzi. Głosicielu natrzaskałeś postów co niemiara a na proste pytanie które zadałem nie potrafisz odpowiedzieć.


Jeśli chodzi o kościół którego członkiem jestem to dopuszcza w sprawach mniej istotnych na interpretację taką lub inną.




#142566 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-05, godz. 15:07 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie nie będzie odpowiedzi na pytania. Jeśli przez lata zajmujesz się sprawą i dotąd nic z tego nie zrozumiałeś, to mi sie to już na pewno nie uda przez forum. Nie jestem głosicielem-masochistą. Czekaj na Żydów nadal...

Rozumiem że udzielenie odpowiedzi zgodnej z prawdą to dla ciebie masochizm masz rację dla mnie bronienie takich wierzeń jakie preferuje WTS w tym temacie też by było masochizmem. Czekam na żydów aż wśród nich będzie wielkie przebudzenie zgodnie z obietnicą zapisaną w liście do rzymian. Gdyby ona została już wypełniona wtedy marny byłby nasz los.



#142563 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-05, godz. 12:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie, nie chcę ci niczego wmawiać, bo potem napiszesz coś o praniu mózgu itp. Zostawiam cię zatem z Izraelem, patrz w tamtym kierunku i nadal spodziewaj się po Żydach wielkiego oświecenia chrześcijaństwem. Trzeba mieć doprawdy dużo wiary by spodziewać się tego po dzisiejszym żydostwie, tyle, że w świetle ich dotychczasowych dokonań, wiara ta jest zupełnie irracjonalna i naiwna. Ale jak mówią - wierzyć w coś trzeba...

Witam proroka nawet ja nie wiem co konkretnie napiszę w odpowiedzi a ty już to wiesz.


Jak widzę takie informacje jak ta czy ktos w organizacji jest z pochodzenia izraelitą jest wielką tajemnicą. Ale po części rozumiem twoje obawy przed udzieleniem odpowiedzi bowiem podświadomie czujesz że udzielając szczerej odpowiedzi staniesz przed wyborem co jest ważniejsze to co zapisane w Biblii czy to co w strażnicy lub innej publikacji. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i pokaż gdzie napisałem nieprawdę. Bo jak na razie piszesz tylko ogólnikowo.

O mój mózg sie nie martw bowiem dzięki Bogu przez wiele lat to co wyrywkowo czytałem w strażnicach wprawiało mnie tylko w osłupienie jak można manipulować słowem Bożym.

Tak więc do dzieła i udziel odpowiedzi na pytania




#142553 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-04, godz. 21:25 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

bene, powiem ci tak, że by nie wpaść w otchłań zawiłych filozofii, których wszędzie pełno. Po pierwsze ani tobie, ani mnie jako byłym poganom nic z Izraela w jakimkolwiek jego wydaniu. Czy ty np. widzisz, co to jest dzisiaj Izrael, co do religii i postępowania ? Otóż odpowiedź na to pytanie brzmi: religia żydowska to mieszanina mistycyzmu, potępionych przez Jezusa nauk rabinów, ludzkich filozofii i skrajnego nacjonalizmu.

Cyba nie wiesz co piszesz skoro nam nic z Izraela w jakmkolwiek jego wydaniu to bajki o izraelu duchowym należy odłożyć na półki pomiędzy bajki typu czerwony kapturek lub Shrek a wraz z nimi całe ciało kierownicze. Skoro taki ja i taki ty możemy w chwili obecnej jako poganie wejść to oznacza tylko jedno zaślepienie na izraela jeszcze jest i poganie nie weszli w pełni więc mamy jeszcze czas łaski.


Izrael nienawidzi chrześcijaństwa i traktuje je od zawsze jako sektę, Mesjasza zabito, prawo zniweczono. Rusz głową - oni będą teraz tobą i mną rządzić w tym nowym Królestwie ?


Ruszam głową i wypada mi że apstołowie byli izraelitami wiekszość pierwszych uczniów tak samo. Więc chcesz mi wmówić że Paweł Piotr Andrzej SZczepan i wielu innych to nie mają żadnego prawa w królestwie Bożym. Jeszcze jedno pytanie czy w organizacji nie ma w chwili obecnej ani jednego człowieka który by miał krzenie w Izraelu. Jeżeli jest choć jedna to tylko zaprzecza temu co napisałeś



#142542 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-04, godz. 04:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica



Mówił prawdę, bo jako ich zwierzchnik sam najlepiej ją znał. Popierwsze w chwili gdy to mówił miał kilkudziesięciu uczniów, a nie144000, więc nie mozna powiedzieć, że juz drugie owce wtedy miał.


Czyli miał pierwsze wiec opowiadanie o wybieraniu ich nawet 20 wieków później można włożyc między bajki. Tym bardziej że w histori gdzie wystepuje określenie drugie owce nie ma ani słowa o wybieraniu a jest tylko o łączeniu

Sam proces wybierania144000 jest procesem rozwleczonym, historycznym, tym samym nienagłym. Do grona 144000 tysięcy może należeć każdy kto w

oczach Bogazasłużył, poganin, Żyd, czy ktokolwiek.


Jednak czytasz opracowania strażnicy a nie Biblię bowiem nawet w parafrazie WTS pisze jak byk



Obj7:4 I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące — opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela:

Podobnie z drugimi owcami, to zbieranina. I pamiętaj, że Izrael został już odrzucony definitywnie odrzucony, więc się jako jakaś strona w tych sprawach juz od dawna zupełnie nie liczy.





Poczytaj sobie 11 rozdział do Rzymian a szczególnie

Rzm 11:25 Albowiemnie chcę, bracia, abyście pozostawali w niewiedzy co do tej świętej tajemnicy —tak byście nie byli roztropni we własnych oczach — że przytępienie wrażliwości zdarzyło się części Izraela, aż wejdzie pełna liczba ludzi z narodów,
Rzm 11:26 i w tensposób zostanie wybawiony cały Izrael. Tak jak jest napisane: „Wyzwoliciel wyjdzie z Syjonu i odwróci bezbożne praktyki od Jakuba.



#142527 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-03, godz. 13:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Za szybko posegregowałeś. Zapomnij o filozofiach i tym co ci ktoś powiedział. Sprawa jest zasadniczo nawet matematycznie patrząc, prosta:

dzieci boże (wszyscy, którzy idą śladami Jezusa i starają się spełniać to co jest napisane ) = wybawienie

dzieci diabelskie (olewają wszystko i wszystkich) = zagłada


Zasadniczo z tym co napisałeś sie zgadzam jednak w drugim zdaniu zamiast zagłada napisałbym potępienie



Ale dzieci boże to tez następne równanie: dzieci boże = jedna owczarnia = rząd 144000 (stąd nazwa pierwsze owce) + reszta poddanych na Ziemi (stąd nazwa drogie owce)


czytałeś kiedykolwiek to co jest napisane w Biblii czy tylko opracowania w strażnicy na temat. Ustalmy najpierw kto jest pierwszymi owcami. Jezus gdy mówił te słowa to kłamał czy też mówił prawdę. Skoro kłamał to nasza rozmowa jest daremna a jeśli mówił prawdę to w tym momencie już miał pierwsze owce i wtedy mówienie jako że są nimi ci z grona 144000 z objawienia mija się z prawdą. Jeżeli nie oni to kto zadasz pytanie więc spieszę z odpowiedzią że to Izrael a drugimi owcami są poganie.


Jako że nie jestem świadkiem jehowy ani też nigdy nim nie byłem więc dostęp do litreatury mam sporadyczny a w tym co wpadło w moje ręce jak i w rozmowach z ŚJ nigdy nie spotkałem się z takim znakiem równości jaki ty przedstawiłeś więc o ile możesz podaj cytaty i namiary na publikacje które to potwierdzają.



#142518 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez bene on 2011-08-02, godz. 19:19 w Oceń forum

Po pierwsze, to wkurza mnie cytowanie wszystkiego co ktoś wcześniej napisał, by odpowiedzieć, bo w ten sposób wszystko się tylko niepotrzebnie podwaja i urasta do wielkości istnego molocha - a niepotrzebnie.

Jeżeli tacy użytkownicy jak ty nie potrafią wstrzelić sę w temat albo najzwykllej w swiecie nie chce się im cztyac kilkadziesiąt postów wcześniej wtedy warto zacytować. Tobie akurat to nie bo wszystko wiesz ale zagladają tu też mniej obdarzeni darem zrozumienia niż ty



#142517 Łukasza 21;8

Napisano przez bene on 2011-08-02, godz. 19:01 w Tematyka ogólna

Nie uściśliłeś do sprzeczności z czym z Biblią czy nauczaniem wypływającego z WTS albo zgoła czymś innym



#142516 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-02, godz. 18:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jako żerozmawiamy w temacie kim są drugie owce więc zgodnie z tym co usiłowali mi wmówic akwizytayorzy WTS sprawa ma się tak

Pierwszeowce = dzieci boże

Drugie owce≠ dzieci boże

W Bibliiprzedstawione są dwa zbiory ludzi dzieci boże i dzieci diabelskie (1Jan 3:10 )

Więc w jakimzbiorze ludzi należy umieścić drugie owce.




#142513 Szukam kontaktu - śląsk i okolice

Napisano przez bene on 2011-08-02, godz. 12:29 w Szukam kontaktu

. W tym popieram użytkownika "taka prawda"

Bardzo dobra rada jakże typowa dla Swiadków Jehowy. Wyssać coś z palca i przedstawić to tak jakby była to prawda. Kto bowiem znajdzie tego wymyślonego Mariana.



#142506 Kim są II owce ??

Napisano przez bene on 2011-08-01, godz. 22:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Czytając tego rodzaju wynurzenia mam pewność, że ma do czynienia z jakimś niedouczonym prostactwem. Słowo Jehowa to dopuszczalny odpowiednik słowa Jahwe.

Mądrze napisałeś wyraźnie wskazując na to co jest właściwe a co jest dopuszczalne a o wiele lepiej by się czytało bez wulgaryzmów.



#142504 Łukasza 21;8

Napisano przez bene on 2011-08-01, godz. 21:49 w Tematyka ogólna

Wiram głosicielu dręczycielu i dziękuję za uwagę. Z twojego tonu wypowiedzi sądzę że ty już doszedłeś do poznania tylko ciekaw jestem czego Słowa Bożego czy też kolejnego nowego światła?



#142492 Łukasza 21;8

Napisano przez bene on 2011-07-30, godz. 18:52 w Tematyka ogólna

Witam
Czytając Pismo Święte natknąłem się na ten werset. Bardzo mnie zaciekawiło stanowisko świadków na jego temat więc zapytałem ich jak mam go rozumieć? Oto sms-owa wymiana zdań na jego temat:

-Ja-Witaj dziś czytałem ewangelie Łukasza i znalazłem coś ciekawego. Świadkowie wciąż powtarzają że wyznaczony czas jest bliski. Zobacz proszę Łuk.21:8 i jeśli możesz odpowiedz jak mam to rozumieć.

-odp-Wyznaczony czas jest bliski, wkrótce duża ilość ludzi to zrozumie.

-Ja-Jaki więc cel miał Zbawiciel gdy mówił...Nie idźcie za nimi... Po co są takie ostrzeżenia.

-odp-Mówił żeby nie iść za odstępcami.

-Ja-Czyli jak ktoś mówi że czas jest bliski. To znaczy że nie wolno za nim iść bo to odstępca. Dziękuje teraz to rozumiem.

-odp-Kto wierzy w Słowo Boże ten rozumie że czas końca tego systemu rzeczy jest bliski.

-Ja-No właśnie przed czymś takim ostrzegał Zbawiciel mówił...Jeśli tak będą mówić to ich nie słuchajcie i nie idźcie za nimi...określanie końca do Boga należy a do nas pilnowanie drogi Zbawiciela
.
-odp-Odstępca jest mało wierny i stara się podważyć Słowo Boże.

-Ja-Zgadzam się dlatego głośno mówi że koniec jest bliski bo nie rozumie pisma. Dlatego Pan Jezus ostrzega swoich i oni sa gotowi gdy odstępca przychodzi i nie słuchają jego głosu tylko idą za Chrystusem.

-odp-Proś Boga Jehowę o wybaczenie okaż skruchę staraj sie o przyjęcie do organizacji BOŻEJ.

-Ja- Tylko w Chrystusie można dostąpić zbawienia. Nic tego nie zmieni bo Bóg jest niezmienny. Wiara w ofiarę Zbawiciela jest bramą do królestwa. Uwierz w to proszę.

-odp-Rozumiesz słowo Boże podobnie jak Korach.

-Ja-Raczej słucham Boga a nie ludzi. Dobranoc Tato.

Odpowiedzi pewnie już nie będzie. Trafnie prorokował Izajasz ...mają oczy ale nie widzą...


Witam cie serdecznie. Jak widzę to rozmowa odbyła się z bardzo bliską ci osobą przykre że sądzisz iż wasz kontakt się urwie. Może wcale nie. Zastanawiałem się dzisiaj troche nad tym wersetem i mam kilka przemyśleń. W chwili obecnej czas wydarzenia opisane dalej o ile juz nie zostały wypełniony jak słowa odnośnie Jerozolimy. A te co się dotyczą wydarzeń opisanych o końcu wyraźnie się przybliżyły w naturalny sposób. Widze że Jezus ostrzega przed tymi którzy mówią jednocześnie ja jestem i czas sie przybliżył. I na pierwszy rzut oka na podstawie tylko tego wersetu to można pokusic się o to żeby przyznać ŚJ rację. To ich nie dotyczy a czas się wyraźnie przybliżył i przybliża z każdym dniem w sposób naturalny. Jednak jak bliżej się temu przyjrzeć to przecież nauczają że Jezus jest już obecny od 1914 więc masz rację za takimi nie należy iść.



#142306 pytanie o cuda?

Napisano przez bene on 2011-05-09, godz. 18:29 w Tematyka ogólna

Wymień lub określ najpierw według swego rozumienia; czym jest cząstkowe prorokowanie, czym jest cząstkowy język, czym jest cząstkowa wiedza? Następnie podaj cytaty i źródła literatury ŚJ, z którymi naukami ,,przeminięcia; proroctw, języków i wiedzy" się nie zgadzasz?

Nie mam dostępu do publikacji Świadków a bazuję na tym co dostało się do moich rąk. Otwórz sobie Biblię w Przekładzie Nowego Świata na str 1660 jest tam 38 punkt. Następnie wedłóg swojej i podejrzewam tylko Tobie znanej logiki odpowiedz na swoje pytanie

I co tym wersem chcesz wykazać? O tym, że gdy nastąpi doskonałość, to ludzie będą niemowami oraz, będą głupsi od zwierząt? Bo wcześniejszy pisze: Kor 13:8 bt ,,... proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie."

Aha, chodzi Ci o cuda? Przecież zalecałeś aby koncentrować się wokół zagadnień zamieszczonych w 1Kor 13:8-10, a tam słowo cud nie występuje. Ale niech Ci będzie, mówienie językami w I wieku też należało do cudów.

wedłóg anonimowych autorów "Biblijnych tematów do rozmów" jednak tak

Wskazanie na Mar. 16:15-18, ze jakoby to było dowodem na to, że Bóg nadal w dzisiejszych czasach używa ludzi, czy przez ludzi dokonywanych cudów jest źle interpretowane. Wymienię niektóre przeciwwskazania takiemu przekonaniu.


1. Podanego tekstu nie podają takie kodeksy jak:
Inne z kolei podają tak zwany skrócony tekst. A więc co najmniej wątpliwej autentyczności.

Podane kodesy pomijają inne wersety jak chociażby Mat 24:35 Jan 16:15 żródło nie sprawdzałem więcej . A te są bardzo ciekawe i wedłóg twojej argumentacji wątpliwe

2. Dar (cud) mówienia różnymi językami w I wieku był zrozumiały dla osób z danego kraju i był celem usłyszenia i zrozumienia zamierzeń Bożych (por Dz 2:7-11). Dzisiejsza glosolalia jest niezrozumiała dla nikogo, a służy jedynie wprowadzaniu w błąd, o czym niżej.



1 Kor. 14:2
2. Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.
(BW)




3. Między innymi Mat 7:22, 22:24; 2 Tes 2:9 ostrzegają, że cuda będą dokonywane przez oszustów z inspiracji szatana pod szyldem Jezusa lub Boga. Zatem Jezus lub inni pisarze NT nie informowali nigdzie, że będzie się pojawiał Jezus, Maria lub inne znaki, które miałyby potwierdzać, którą religię uznaje Bóg.

To że istnieją fałszywe dolary oznacza że waluta ta została wycofana z obiegu. To że podrabiają praktycznie wszystko począwszy od ubrań poprzez elektronikę skończywszy na produktach spożywczych oznacza że nie ma orginałów? Tak wygląda w praktyce ten "argument"

Mar. 16:17-18 Ale gdyby nawet przyjąć, że ten tekst jest kanoniczny: Mk 16:16-18 bw

Spoiler
To nie należy brać tego dosłownie. Dlaczego? Wymienię jedne z powodów.
1. 2Kor 3:6 bw który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami nowego przymierza, nie litery, lecz ducha, bo litera zabija, duch zaś ożywia.
2. Mat 13:34 bw To wszystko mówił Jezus do ludu w podobieństwach, a bez podobieństwa nic do nich nie mówił. Inne przekłady w; przypowieściach, przykładach, przenośni. Są więc to alegorie.

Czy aby dobrze rozumię co napisałeś czy tylko mi się wydaje. Ciekawe co za alegoria i przypowieśc jest chociażby w Mat 16:21. Albo co miał na myśli wysyłając uczniów z konkretnym poleceniem Mar 14:13-15 przecież nie chodziło o jakiś tam pomieszczenie i trochę jadła. Podaj chociażby jeden powód dlaczego Mk 16:16-18 jest przypowieścią.

Odnośnie tłumaczeń Mk 16:16-18 to już mi się nie chce bowiem trzeba by było pisać i pisać





#142288 pytanie o cuda?

Napisano przez bene on 2011-05-02, godz. 20:23 w Tematyka ogólna

Natomiast sprawa u ŚJ wygląda nieco inaczej. Wierzą oni, że pierwszymi ludźmi, którzy zapoczątkowali doskonałość, to miało miejsce podczas pierwszego zmartwychwstania z powołaniem do nieba, z grona 144 tys. w roku 1919-tym. Inni ludzie m.in. starotestamentowi jak i obecne, "drugie owce" osiągną doskonałość na koniec Milenium i po tym czasie już wszyscy będą doskonali, zbawieni w niebie i na ziemi.



2 Tym. 2:18
18. Którzy z drogi prawdy zboczyli, powiadając, że zmartwychwstanie już się dokonało, przez co podważają wiarę niektórych.
(BW)
Tyle komentarzem do tego co napisałeś.


A wracając do tematu. Przykładem zdania warunkowego jest to: Gdy będę miał dostęp do internetu to moge dyskutować z Gambitem.

Jeżeli z Tobą dyskutuję to znaczy że mam dostęp do internetu. Chyba to jest logiczne.

A w naszym wersecie jest 1 Kor. 13:10 Lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.(BW)

Analogicznie więc powinno być skoro to co cząstkowe (języki proroctwa) przemineły to nastała już doskonałość. Świadkowie uważają że to co cząstkowe ustały wraz ze śmiercią apostołów. Dlatego nie dziw się że ironicznie pisałem Ci o tym że wszystko wokół Ciebie jest doskonałe. Jeżeli nie jest widocznie to co jest cząstkowe jeszcze nie przemnineło

. To już może dosyć, a do kwestii, proroct i mądrość, czy już przeminęły, czy dopiero przeminą, to już innym razem, bo sprawa jest podobnie pogmatwana. A Ty 'bene', jeśli masz swoją hipotezę w tej sprawie, że jest prosta i jednoznaczna, to ją przedstaw.

Mar. 16:15-18



#142285 pytanie o cuda?

Napisano przez bene on 2011-05-01, godz. 14:29 w Tematyka ogólna

Nie wiem czy dyskutujesz sam ze sobą czy usiłujesz wmówić coś co nigdy nie miało miejsca.

Z tego co wiem cuda wg śJ przemineły.
(jeśli na podstawie wersetu że mądrość przeminie
- przypominam mądrość nieprzeminęła)


Jedynym wersetem pasującym mi do tego jest 1 Kor 13:8-10 Ty odpowiedziałeś tekstem

Najpierw o przeminięciu mądrości, to nie chodzi o wszelką mądrość, włącznie z Bożą, ale chodzi o przeminięcie mądrości polegającej na kłamstwie, która wprowadza ludzi w błąd. Dość spektakularną mądrością wprowadzająca w błąd są różnego typu "cuda", które rzekomo pochodzą od Boga. 1Kor 1:19 - 2Tes 2:9. Kiedy Bóg dokonywał cudów przejawiających w plagach egipskich, to podobnych cudów dokonywali magicy faraona Wyj 7:22. Dziś też spotykamy rzekome cuda wykorzystywane przez wiele religii, by tym zwodzić swych wiernych, jakoby Bóg dawał tym do zrozumienia, że nimi się posługuje w zbawieniu. Toteż jak w czasach faraona byli magicy, tak i dzisiejszy magicy demonstrują cuda, których dokonywał Jezus. Można obejrzeć w filmie Magia Jezusa (48 min) jak Jezus chodził po wodzie, zamieniał wodę w win

moje wypowiedzi komentuj w kontekscie 1Kor 13:8-10 tam umiejscawiaj wszelkiego rodzaju dywagacje i tam szukaj tego czy już mądrość wiedza i prookowanie przemineły. Uwzględnij warukowy tryb zdania który wskazuje kiedy to o czym jest mowa ma przeminąć. warunkiem tego jest natanie doskonałości (zupełności). Jjeżeli uważasz że już przemineły to nie ma innej alternatywy jak to że nastała już doskonałość.

Skakaniem po Biblii i wyrywaniem wersetów z kontekstu można wszystko udowodnić nawet to że Boga nie ma.



#142282 pytanie o cuda?

Napisano przez bene on 2011-04-30, godz. 06:22 w Tematyka ogólna

Najpierw o przeminięciu mądrości, to nie chodzi o wszelką mądrość, włącznie z Bożą, ale chodzi o przeminięcie mądrości polegającej na kłamstwie, która wprowadza ludzi w błąd. Dość spektakularną mądrością wprowadzająca w błąd są różnego typu "cuda", które rzekomo pochodzą od Boga. 1Kor 1:19 - 2Tes 2:9. Kiedy Bóg dokonywał cudów przejawiających w plagach egipskich, to podobnych cudów dokonywali magicy faraona Wyj 7:22. Dziś też spotykamy rzekome cuda wykorzystywane przez wiele religii, by tym zwodzić swych wiernych, jakoby Bóg dawał tym do zrozumienia, że nimi się posługuje w zbawieniu. Toteż jak w czasach faraona byli magicy, tak i dzisiejszy magicy demonstrują cuda, których dokonywał Jezus. Można obejrzeć w filmie Magia Jezusa (48 min) jak Jezus chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino, leczył niewidomych, poławiał ryby z monetą, wskrzeszał. Oczywiście kościoły się z nimi nie utożsamiają, ale pokazuje to jakie drzemią mechanizmy mądrości do wprowadzania w błąd.


W którym to momencie pisze, że nie wszelką mądrość chodzitylko o wprowadzającą w błąd.? Bo ja w żadnym przekładzie takiego zwrotu niespotkałem. Cały kontekst zdania pokazuje coś zupełnie innego no, ale ważniejszejest to, co uznano za dogmat na zasadzie nie umiem jeździć na rowerze, więcrowerów na pewno nie ma.

Bo cząstkowa jestnasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;
Lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.1 Kor. 13:9-10 (BW)



Tak, więc witam Cię Gambicie w doskonałym świecie oczywiście według twoich wierzeń. Nie skarz się już na nic wszak już jest doskonałość i nic lepszego nie będzie.



Przepraszam zaraz wyskoczysz zapewne, że nie o doskonałość chodzi a tylko o zupełne, bo tak jest w przekładzie Świadków. I to zupełne odnosi się do kanonu Pisma Świętego. Więc,po jakie licho wtedy produkowane jest takie mnóstwo makulatury, w której corusz zmienia się interpretację znaczenie słów itd. itp.



#141787 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez bene on 2010-12-11, godz. 18:19 w Dusza nieśmiertelna

 Mam nadzieję że czytasz to sam piszesz pozwól jednak że zestawię fragmenty twojej jednej odpowiedzi

Skoro twierdzisz, że opis Łuk 16:19-31 ,,musi być prawdziwy i autentyczny", to z tego Twego twierdzenia wynika jedno: "Ten opis nie jest przypowieścią". A jeśli nie jest przypowieścią, to dlaczego autorzy przekładów biblijnych zamieszczają dodatek: Przypowieść ... taka a taka. W końcu zdecydujcie się z 'bene', i odpowiedzcie, czy jest to przypowieść, czy nie. To pytanie zadaje po raz trzeci. Pytam z oczywistych powodów, ponieważ niby używacie zwrotu - przypowieść, ale zaraz temu zaprzeczacie twierdzeniem, że jest to relacja w pełni rzeczywista.

..........

Ponadto; w poszczególnych przekładach wyrażenie ,,Przypowieść", np. w Mk 7:17 stosowane są zamienne, i tak: przypowieść - bb, bp, bw, kow, bpd; przykład - ns; podobieństwo - bg, bgn; przysłowie - bt. Czy te różnice tłumaczy też byś nazwał nieuctwem?



I jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na pewien szczegół - mianowicie: W przekładzie BT i NS odnośnie Łuk 16:19-31 w ogóle nie zamieszczono informacji, czy jest to przypowieść, czy może należy zakwalifikować do innej formy literackiej. Dlaczego? Moim zdaniem dlatego, że jest to trudność wynikająca; czy zakwalifikować to do przypowieści, czy raczej do bajki? Powodem może być zapożyczenie mitu greckiego o Krainie Hadesu

 

Co w przypowieści z Mk 7:17 nie jest w pełni rzeczywiste skoro to jest przypowieść? 

Też wielokrotnie prosiłem byś podał jakiś inny przykład gdzie Jezus wykorzystuje inne pogańskie wierzenia wcale ich nie krytykując. I jak na razie tylko echo odpowiada 



#141627 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez bene on 2010-12-08, godz. 06:04 w Dusza nieśmiertelna

witam

jesli przypowiesc opisuje nam stan jaki gdzies istnieje to nalezy sie zastanowic nad pewnymi informacjami ktore ona przekazuje

1) bogaty i biedny po smierci otrzymuja kare i nagrode
2)zmarly abraham odgrywa w tych zaswiatach role jakby Boga
3)zmarli posiadaja zmysly i potrafia konstruktywnie myslec

czy biblia potwierdza ta przypowiesc?

Odpowiem najpierw na pytanie. Pierwszym i najważniejszym argumentem na prawdziwość tej przypowieści jest jej autor czyli Jezus. Skoro jest ona umieszvzona w biblii to biblia nie musi jej potwierdzać.

A terz odnośnie informacji jakie według ciebie pokazuje ta przypowieśc:


ad 1. tak

ad 2 nie pojmuję co rozumiesz pod pojęciem "jakby Boga" więc nie podam konkretnej odpowiedzi

ad 3 tak



#141614 Czy administrator i moderatorzy mogą czytać

Napisano przez bene on 2010-12-07, godz. 22:14 w Do administratorów...

Możliwe przyczyny: wiadomość skasowana przez adresata, wyłączona skrzynka adresata, ewentualne skutki uboczne aktualizacji oprogramowania forum, bliżej nieokreślony błąd forum, inna kwestia techniczna.


A co z odpowiedzią na pozostałą część zapytania

W związku z tym mam pytanie, czy prywatne wiadomości jakie między sobą wymieniają użytkownicy są czytane przez moderatorów bez wiedzy piszących i czy mogą oni blokować odpowiadanie na nie?

 



#141612 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez bene on 2010-12-07, godz. 22:07 w Dusza nieśmiertelna

 

Odnośnie 'piotrz', to zacytuj konkretnie jego fragment, na którym Ci zależy. Przecież nie będę zgadywał. Nie zawsze na wszystko odpowiadam, a to ze względu na sprawy dla mnie jako ubocznie mniej istotne. Ale mogą dla was być ważnymi, więc może warto ponowić.


Ej, gambit, bajarz bez sensu, skoro był "na łonie Abrahama" to znaczy, że nie miał w ogóle dostapu do nauczania Jezusa, bo to było starotestamentowe miejsce przegbywania świętych, tzn. taka powszechnie używana przenośnia, nie dosłownie. Niby z czego wynika to, że obaj mieli możliwość usłyszeć zwiastowanie królestwa przez Jezusa? Wyssane z palca, fantazjujesz całkowicie. pływasz we własnej (lub strażnicowej) wyobraźni.


A gdzie to jest, że odrzucił (lub przyjął)?? Masz ich metryki, że wiesz, że ich początek był taki sam?? O których naukach mówisz, że były 'odstępcze'? O tych, o których Jezus powiedział "co nauczają wykonujcie, lecz według ich uczynków nie postępujcie"??

A to co za kity??


Ja pierniczę, ale sie trzeba nakombinować, żeby takie cóś wymodzić. Toż to jest totalna żonglerka i zupełne nieporozumienie.  "Łonem Abrahama" nazywali rabbini i Żydzi żyjący pod starym testamentem przebywanie w szeolu w części dla sprawiedliwych.  O ile w rabinistyczcznej literaturze jest to bardzo powszechny zwrot, w Piśmie znajdujemy go wyłącznie w Łuk 16:22-23 i nie ma ZUPEŁNIE nic wspólnego z "prawem Chrystusa" to całkowicie nie ta działka.
  "Łono" - jest to termin opisujący świątecznego gościa, którego głowa opiera się na piersi swego sąsiada. Podobnie jak w Ewangelii Jan, opierał się w czasie Wieczerzy o pierś Jezusa, dokładnie tak samo Łazarz robił na Łonie Abrahama. Jest to obraz gościa opierającego się o pierś sąsiada lub gospodarza.  Jest to więc termin opisujący bliską relację i więź między osobami.

Oprzyj głowę, choćby w przenośni, na "prawie Chrystusowym".

2) "umrzeć w stosunku do poprzedniego porządku" można było dopiero po nowym narodzeniu z Ducha, a to było niemożliwe, dopóki Pan Jezus nie zesłał Ducha Świętego, więc musiałaby to być taka bajka z przyszłości.