Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika KBM

Odnotowano 190 pozycji dodanych przez KBM (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-11 )



Sort by                Order  

#130329 świadkowie Jehowy EKUMENICZNI ?!

Napisano przez KBM on 2010-02-16, godz. 20:27 w Nowości z kraju i zagranicy

"W Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejewie (woj. warmińsko- mazurskie) istnieje Biblijny Klub Dyskusyjny. (...) Na chętnych uczestników czekają bezpłatne zestawy różnych tłumaczeń Biblii."

Dwa kluby dyskusyjne odwołane.
Z przykrością informujemy, że z przyczyn organizacyjno - technicznych oba kluby dyskusyjne (Informacyjny Klub Dyskusyjny o Kościołach Chrześcijańskich oraz Biblijny Klub Dyskusyjny) nie rozpoczną swojej działalności.

Posted on: 11th of luty 2010

źródło



#130096 świadkowie Jehowy EKUMENICZNI ?!

Napisano przez KBM on 2010-02-07, godz. 12:45 w Nowości z kraju i zagranicy

To się nazywa "chrześcijańska wolność"!!!

Jak najbardziej szanuję wolność przekonań innych ludzi. Szanuję też prawo innych ludzi do wypowiadania własnych przekonań, póki robi to we własnym imieniu.
Ale jeśli ktoś publicznie chce mówić w moim imieniu, to chciałbym żeby mówił to, co jest zgodne z moimi myślami.



#130088 świadkowie Jehowy EKUMENICZNI ?!

Napisano przez KBM on 2010-02-06, godz. 22:26 w Nowości z kraju i zagranicy

"W Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejewie (woj. warmińsko- mazurskie) istnieje Biblijny Klub Dyskusyjny. Obok osób indywidualnych na jego spotkaniach reprezentowane są wyznania takie jak: Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, mormoni, świadkowie Jehowy, Świecki Ruch Misyjny Epifania, unitarianie. (...) Każde wyznanie ma oddzielnie prezentować swe poglądy (dla uniknięcia kłótni), a w ramach spotkań przewidziana jest także "praca z Biblią" - cokolwiek to znaczy. Na chętnych uczestników czekają bezpłatne zestawy różnych tłumaczeń Biblii." <"Fakty i Mity" nr.6 2010 r.>

SPROSTOWANIE (WYJAŚNIENIE)
Pragnę nadmienić, że ani Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego, ani Świadkowie Jehowy nie są w ruchu ekumenicznym.

Zastanowienia wymaga jak można ludziom przy tylu "denominacjach" (ulubione określenie organizatora BKD wobec wszystkich wyznań) pokazać prawdziwą wiarę, podczas gdy każde wyznanie posiada swoje zasady wiary i każdgo wyznania te zasady wiary są inne. Czemu to ma służyć?!!!

Na stronie informacyjnej BKD http://www.bibliotek...lub-dyskusyjny/ w pozycji Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego jest link nie na stronę www Kościoła ChDS, ale na stronę www Zboru Elbląg. Osoby, które zadeklarowały swoje uczestnictwo wraz z dyrektorem w/w biblioteki (nie jest członkiem KChDS) - nie mają poparcia i nie reprezentują całości Zboru w Elblągu. Mało prawdopodobne jest również aby osoby te miały pozwolenie do reprezentowania Kościoła ChDS.
Przypuszczam, że tzw.przedstawiciele innych wymienionych wyznań również nie mają takich upoważnień do reprezentowania swoich Kościołów. Tak więc stwierdzenie, że będą reprezentowane jakieś społeczności jest poważnym niedomówieniem i nadużyciem.



#121521 Michael Jackson

Napisano przez KBM on 2009-06-28, godz. 19:15 w Nowości z kraju i zagranicy

Michael Jackson - jaką religię wyznawał?
http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Proponuję dodatkowo jeszcze przeczytać opinie pod artykułem.



#116579 Jezus umarł w piątek i zmartwychwstał w niedziele?

Napisano przez KBM on 2009-04-05, godz. 20:32 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Ależ dopatrzyłem się, że inne święta też nazywane są "szabatem", dlatego w poście z: 2009-04-05 15:06, wymieniłem święta i uzasadniłem, że nie mogą wypadać lub być zaliczone w tygodniu Paschy. Jeżeli było takie święto, które mogło zbiegać się z tygodniem Paschy (14 Nisan), to podaj nazwę i biblijne uzasadnienie wraz z adresem. Nawet gdybyś taki wymóg znalazł, to nie bądź taki pewien, że ,,Jan nie pisał na pewno o Sobocie". Ponieważ nazwanie 'Wielkim Świętem' (lub Wielkim Sabatem itp.), może wynikać z konsekwencji zbiegnięcia się owego święta właśnie z cotygodniowym sabatem i stąd to wyróżnienie.
Natomiast nigdzie i nigdy nie jest wyróżnione w ten sposób jakiekolwiek inne święto od czasów Mojżesza do śmierci Jezusa, gdy się nie dubluje. Ponadto chcę zauważyć, że pracowity tydzień, w tygodniu Paschy zaznacza różną działalność Jezusa, ale nie informuje o jakimkolwiek innym święcie. Jeśli jednak istnieje jakikolwiek ślad, to naprowadź na ten trop. Bo inaczej, to nadal pozostanie hipotezą.

Nie mówię o innym święcie, ale właśnie o Święcie Paschy i rozpoczynającym się Święcie Przaśników. Ale Pascha nie wypadała wówczas w sobotę.
Znakiem były trzy dni i trzy noce w grobie Jezusa Chrystusa. Ten znak został dany - ja wierzę Jezusowi - tylko, skoro w niedzielę rano grób był już pusty - moja matematyka nie pozwala mi uzyskać wyniku, który się nazywa piątek.
Biblia nie zna sprzeczności, jeśli takowe się dostrzega - to znaczy, że czegoś się jeszcze nie zrozumiało - i to powinno być definicją wyjściową dla każdego wierzącego człowieka.



#116573 Jezus umarł w piątek i zmartwychwstał w niedziele?

Napisano przez KBM on 2009-04-05, godz. 19:16 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Czyżbym czegoś nie dopatrzył?

Przede wszystkim nie dopatrzyłes się znaczenia słowa "szabat". Słowo to oznacza święto - nie tylko w odniesieniu do siódmego dnia tygodnia.
Siódmy dzień tygodnia Bóg uczynił Świętem - Szabatem. Podobnie jak inne święta w Izraelu - również były nazywane szabatami. I to miał na myśli autor artykułu, wyjaśniając, że nie tylko Sobota czy pierwszy i siódmy dzień Przaśników są nazywane szabatami, ale również inne święta wypadające w różnych porach roku.
Nie podejrzewam, abyś tego nie zrozumiał i odbieram to jako negację dla samej negacji.
Podobnie jak zacytowany werset mówiący o "Wielkim Święcie - Wielkim Szabacie" znajdujemy w Ewangelii Jana identyczne niemal słowa, mówiące właśnie w ten sposób o zaczynającym się po złożeniu w grobie Chrystusa - Paschalną Wieczerzą pierwszym dniu Przaśników (który miał własnie rangę Wielkiego Święta; i przypadał 15 Abib (16 Nisan)).
Jan 19:31 bt "Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat - ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem - Żydzi prosili Piłata, aby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała."
Cotygodniowy Szabat Dnia Siódmego - nie był nazywany Wielkim Świętem. A więc ap.Jan nie pisał napewno o Sobocie.



#116534 Jezus umarł w piątek i zmartwychwstał w niedziele?

Napisano przez KBM on 2009-04-05, godz. 11:28 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Hipoteza.

Czy hipoteza?! - a może przede wszystkim wiara.
Jezus Chrystus powiedział o znaku, który będzie dany ówczesnemu pokoleniu Izraela, powiedział: "Syn Człowieczy trzy dni i trzy noce będzie spoczywał w grobie".
Czy ktoś (oczywiście osoba wierząca) zaprzeczy, że znak ten został dany, znak który ponadto wypełnił wcześniejsze proroctwa.
Wiemy, że Chrystus umarł przed zmierzchem, i przed zmierzchem został złożony do grobu.
Należy więc liczyć od pierwszej nocy w grobie do schyłku trzeciego dnia.
Hipoteza piątkowa - wskazywała by na poniedziałek o zmierzchu. Odpada również niedziela, gdyż już w niedzielę rano grób był pusty. A więc pozostaje poprzedni zmierzch - sobota przed zmierzchem. I wówczas właśnie Zmartwychwstał Jezus. Są trzy pełne noce i trzy pełne dni.
Błąd wynika z licznych (niewłaściwych tłumaczeń), że Jezus Zmartwychwstał "trzeciego dnia". Przeplatane jest to w różnych przekładach biblijnych z tłumaczeniem w innych miejscach, że "po trzech dniach".
W tłumaczeniach słów "trzeciego dnia" zabrakło słów "po upływie". Nie mieli z tym wątpliwości arcykapłani i faryzeusze pamiętając "Panie, przypomnieliśmy sobie, że ów oszust powiedział jeszcze za życia: "po trzech dniach powstanę" (Mt.27,63 BT).

Ciekawe, ale KK doskonale wie, że Jezus umarł w środę. Stąd w wielu parafiach Droga Krzyżowa odprawiana jest właśnie w środę. Brak oficjalnego stanowiska wynika z faktu, iż wiele innych nauk musiało by zostać zweryfikowanych.

Dziekuję za wskazanie mi tego artykułu.
nie hipotzeza a pewnik. W przeciwnymn razie nie spełniłoby się proroctwo o 70 tygodniach lat.

Bardzo proszę :)

Rzeczywiście - to nie jest hipoteza, ale prawdziwa nauka wynikająca ze zrozumienia całej treści Biblii. Bo tak należy budować swoje zrozumienie Bożego Słowa - ogarniając Nim całą treść Biblii, a nie pojedyńcze wersety.



#116517 Jezus umarł w piątek i zmartwychwstał w niedziele?

Napisano przez KBM on 2009-04-04, godz. 20:34 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Jeśli jednak według Jacka śmierć Jezusa nastąpiła w środę, to w którym roku zmarł Jezus? Na pewno nie w roku 30 ani nie w 33 ne. A więc w którym? :unsure:

Polecam artykuł Mieczysława Pajewskiego "Chrystus umarł w środę"
http://www.wolnosc.d...l/pdf/sroda.pdf
Jest tam odpowiedź i biblijne uzasadnienie, że Jezus umarł w środę.



#116154 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-28, godz. 22:31 w Obowiązki teokratyczne

"Sierp" księżyca ukazał się w sobotę przed południem, tj. 28-03.
Tak więc od piątku (27) po godz. 18 do soboty godz. 18-tej jest 1 dzień. .......Sobota (28) po 18 - 2 dzień ....... Niedziela (29) po 18 - 3 dzień...... Poniedziałek (30) po 18 - 4 dzień........ Wtorek (31) po 18 - 5 dzień........ Środa (1/04) po 18 - 6 dzień....... Czwartek (2) po 18 -7 dzień ....... Piątek (3) po 18 - 8 dzień ....... Sobota (4) po 18 - 9 dzień........ Niedziela (5) po 18 - 10 dzień ....... poniedziałek (6) po 18 - 11 dzień ....... Wtorek (7) po 18 - 12 dzień ....... Środa (8) po 18 - 13 dzień .......Czwartek (9 kwietnia) po godzinie 18 - 14 dzień, aż do godziny 18 - 10 kwietnia.
Wcześniej pisałem, że 14 dzień zaczyna się liczyć 9 kwietnia po zachodzie słońca. Natomiast 9 kwietnia przed zachodem słońca jest jeszcze 13 dzień. I jest to rachuba starożytnych Żydów. Dokładniej nie mogę. Czy jeszcze źle?

A jednak u Żydów Święto Paschy rozpoczyna się już 08.04. o zmierzchu, choć główna wieczerza przypada na 09.04.
Jednak nieporozumienie polega na tym, że okres czasu (w tym przypadku 14 dni) zwykło się liczyć przyjmując jako pierwszy dzień następny, a nie poprzedni.
Tak więc w twoim wyliczeniu - również wypadała by Wieczerza Paschalna dopiero 10.04., gdyż (tak jak liczysz) w piątek o zmierzchu dopiero zaczął by się Dzień Paschalny, który kończy uroczysta Wieczerza następnego dnia o zmierzchu.
(Prawidłowe było twoje czwartkowe wyliczenie, gdybyś nie zakończył upływu 2 tygodni we wtorek, wówczas z kalendarzem w ręku wyszedł by ci czwartek 09.04).
Pozdrawiam :rolleyes:



#116152 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-28, godz. 21:37 w Obowiązki teokratyczne

Ilekroć? Od I wieku jest już ponad 1950 razy. Nie widzę tu np., że co tydzień.
Nic tu nie pisze aby to była Pascha w nowym Przymierzu. Moja mama gdy upiekła wiejski chleb, to tylko się łamało taki świeżutki, że "palce lizać", ale do Paschy nikt nie zaliczał.

Drogi Gambicie
Te słowa z DzAp. mówią o pierwszych dniach, tygodniach, a co najwyżej miesiącach od ustanowienia Pamiątki.
Czy zastanawiałeś się - dlaczego autor DzAp. nie podał całego menu ówczesnych chrześcijan. Czyżby spożywali tylko chleb? Czy raczej istotny jest fakt ŁAMANIA CHLEBA.
Jezus nie powiedział żeby to czynić tylko jeden raz w roku. On ustanowił Nowe Przymierze. Ale ważne jest, aby zwiastować Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, i to nie tylko jeden raz w roku.
Zgadzam się również, że Pamiątka jest Wielkim Wydarzeniem i przeżyciem dla chrześcijanina, i nie powinna być traktowana zbyt powszednio. Ale w Nowym Przymierzu - nie jest przypisana Ona tylko do jednego konkretnego dnia w roku.



#116150 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-28, godz. 19:58 w Obowiązki teokratyczne

Czy może ktoś "czarno na białym" wskazać, że Jezus lub apostołowie wyraźnie nie uznawali raz do roku?

Przede wszystkim - co czytamy w Biblii:
1Kor.11:26 bt "Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie."
Jest tu wyraźnie wyjaśnione znaczenie Pamiątki oraz do kiedy ma być obchodzona.
Jeśli jeszcze przeczytamy: DzAp.2,46 bt "Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca." - dowiadujemy się, że "łamanie chleba" było praktyką codzienną.
Warto abyś sprawdził znaczenie Święta Paschy a przekonasz się, że odnosiło się Ono wyłącznie do narodu izraelskiego, i upamiętniało dzień z historii tego narodu.
Natomiast Prawo Boże, które wbrew temu co piszesz - nigdy nie zostało zniesione (Mt.5,17-20; Rz.3,31), w swojej części ceremonialnej - a więc Świątynia i cały sprawowany tam kult i obrządek - były "cieniem rzeczy przyszłych" i wskazywały na Chrystusa. Ten obrządek sprawowany w świątyni ziemskiej - został zamieniony przez Chrystusa na inny rodzaj Kapłaństwa w duchowej świątyni, i ta część Prawa została przez Chrystusa WYPEŁNIONA (nie zniesiona).
Pozbawione jest więc logiki świętowanie Pamiątki Wyjścia Izraela z Egiptu. To dotyczy tylko Żydów.



#116146 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-28, godz. 19:33 w Obowiązki teokratyczne

Nie widzę tu błędu. Podałem dwa punkty początkowe liczenia. Pierwszy, to początek astronomiczny, którego ŚJ nie stosują.
Ten post pisałem jak podaje data w cytacie, że był to czwartek i że ŚJ nie liczą od początku astronomicznego.

Tylko co podałem niżej z dodatkowym podkreśleniem.
Teraz kiedy piszę jest 28-03-2009 r. (sobota ok. 17 g.)
Jest to według ŚJ początek liczenia 14 dni. Dodać należy, że ta pierwsza doba według systemu Żydowskiego liczona jest od wczorajszego dnia godziny 18 (piątek), do dzisiejszego (sobota) godziny 18. Teraz dodając 14 dni, otrzymujemy 9 kwietnia po godzinie 18.

Właśnie to, że nie widzisz błędu, który popełniasz jest powodem, że popełniasz kolejne.
Jeśli do dziś (sobota wieczór) dodamy 14 dni to otrzymujemy sobotę wieczór - 11 kwietnia (a nie jak napisałeś 9).
Jeśli nawet przyjmiemy, że w kalendarzu żydowskim ten dzień (sobota) zaczął się w piątek o zachodzie, i tu dodamy 14 dni - to otrzymujemy piątek 10.04.
Tymczasem Żydzi Święto obchodzone 09.04. rozpoczynają o zachodzie 08.04.
Można liczyć 14 dni zaczynając łącznie od dnia dzisiejszego, i taką nielogiczną metodę praktykują np.niektóre urzędy), ale zaczynać liczenie tak jak ty - od dnia wczorajszego - zdecydowanie zakłóca perspektywę czasu.



#116124 "Zmartwychwstanie odwołane, pomazańcy wracają do grobów!"? Kim je...

Napisano przez KBM on 2009-03-28, godz. 11:44 w Dusza nieśmiertelna

Kim wiec jest tych 24 Starszych?
Otóż komentarz w BT podaje:
Zapewne są to święci ST
Natomiast komentarz w Biblii Paulińskiej wydanej w 2005r podaje:
Dwudziestu czterech starszych - reprezentanci dwunastu pokoleń Izraela i dwunastu apostołów Branka (Ap 21,12-14).
Ten drugi komentarz jest dość ciekawy, bo rzeczywiście suma pokoleń Izraela i apostołów wynosi 24 i może właśnie to przedstawia ta symbolika apokalipsy. Można dodać do tego białe szaty w Apokalipsie dane duszom świętych pod ołtarzem. No bo skoro dostały szaty, to zapewne Jan widział coś w rodzaju sylwetek ludzkich jako dusze, a nie krew jak wyjaśnia Strażnica. Ale oczywiście sprawa jest otwarta.

" "Dwudziestu czterech starców"

„Starcy”, o których mówią teksty, to niewątpliwie najwyżsi kapłani, lub – jak uważają niektórzy – przedstawiciele, starsi dwudziestu czterech zmian kapłańskich.

Podział kapłanów na 24 zmiany, został opisany w Pierwszej Księdze Kronik 24,1-18.

W. Barclay w związku z tym pisze: „W Izraelu było tak wielu kapłanów, że nie mogli oni wszyscy jednoczesnie służyć w świątyni i dlatego byli podzieleni na dwadzieścia cztery zmiany (por. 1 Krn 24,7-18). Kazda z tych zmian posiadała swego przewodniczącego, znanego jako starszego z kapłanów. Czasem ci starsi byli nazywani książętami lub zarządcami domu Bożego (1 Krn 24,5). Uważa się więc, że dwudziestu czterech starców symbolizuje dwadzieścia cztery zmiany kapłanów. Przynoszą oni modlitwy wiernych Bogu (Obj 5,8), a to należy do działalności kapłańskiej. Podobnie i lewici byli podzieleni na dwadzieścia cztery zmiany, by wykonywać pracę w świątyni i chwalić Boga na harfach, psalterionach i cymbałach (1 Kron 25,6-31); starcy także posiadali swoje harfy (Obj 5,8)…” (Objawienie św. Jana, t. I, s. 195).

Sugestia, że byli to najwyżsi kapłani zdaje się mieć potwierdzenie w tekście, że na czołach dwudziestu czterech Starców były korony (Obj 4,4) – jak diadem na głowie najwyższego kapłana (2 Mjż 28,36; 29,6; 3 Mjż 8,9).

Na kapłanów wskazują także białe szaty Starców (3 Mjż 8,7.13; por. 3 Mjż 16,3.4; Iż 61,10), podobnie jak – zauważony przez W. Barclaya – fakt ofiarowania przez nich Bogu modlitw wiernych (Obj 5,8)." [źródło:Jan Bujok "Apokalipsa Janowa"]



#116123 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-28, godz. 11:22 w Obowiązki teokratyczne

Obecnie gdy piszę jest cały ciemny, chociaż już jakiś czas trwa kwadra nowiu. Jest to początek astronomiczny, i gdyby od niego liczyć, to (jeśli dobrze liczę) doliczenie 14 dni wypada 7 kwietnia po 18 g.

Drogi Gambicie
Zastanawiałem się czy ktoś zauważy błąd jaki popełniłeś.
Słowa te napisałeś 26.03. w czwartek.
Za dwa tygodnie też będzie czwartek (bo 14 dni to 2 tygodnie).
Otóż w moim kalendarzu ten czwartek (za 2 tygodnie od dostrzeżonego przez ciebie nowiu) przypada 9.04., a nie jak napisałeś 07.04.



#115993 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 21:34 w Obowiązki teokratyczne

dalej muszę potrzymać swoją wcześniejsza wypowiedź że nie rozumiesz pojęć których używasz.
Pascha (hebr. פסח - Pesach, 'przejście', jidysz Pajsoch, Pejsoch), - jak sama nazwa wskazuje dotyczy przejścia, a nie wyjścia.
pascha była ustanowiona na pamiątkę przejścia anioła przez egipt i zachowania przy życiu pierworodnych izraela i to miało miejsce 14 dnia pierwszego miesiąca. na dzień 15 zostało ustanowione święto przaśników na pamiatke wyjścia z egiptu.
w późniejszych latach pomimo ustawy wiecznej żydzi zapomnieli o właściwym znaczeniu tych dni i obchodzili tylko święto przaśników zaczynające się 15 dnia i dla całego tego czasu zaczęli używać określnika pascha. dzień 14 był nadal dniem 14 lecz przez żydów już nie był traktowany jako święto i tak jest do dnia dzisiejszego. :rolleyes:

Jeśli chodzi o genezę Święta Paschy - to napisałem dokładnie to samo. Z tym, że jeśli przeanalizujesz podane przeze mnie wersety oraz 2Moj.r.12 - przekonasz się, że owa Noc bezpośrednio poprzedzała Wyjście z Egiptu. Tak więc 14 Abib Żydzi mieli podjąc wszelkie przygotowania do Wyjścia z Egiptu. Tego dnia mieli zabić baranka, jego krwią pokropić progi i odrzwia, i przed zmierzchem, a więc przed końcem tego dnia - mieli pozamykać drzwi i zasiąść do Wieczerzy. A nazajutrz już 15 Abib - wyszli z Egiptu.
Gdybyś poznał obyczaje żydowskie - przekonał byś się, że cały dzień Święta Paschy jest dniem szczególnym. Rozpoczyna się już Wieczerzą z zakazem spożywania kwaszonego chleba, cały dzień 15 Nisan jest dniem przygotowania i oczyszczania domostwa z wszelkich zakwasów, by u schyłku tego dnia - zasiąść do uroczystej Wieczerzy Paschalnej, która jest własnie Pamiątką owej nocy. Wieczerza ta kończy 15 Nisan, a rozpoczyna zaczynający się o zmierzchu 16 Nisan - a więc pierwszy dzień Święta Przaśników.
Wystarczy abyś jako badacz zgłębił źródła żydowskie, aby się przekonać, że od czasów niewoli babilońskiej święto wyznaczone na 14 Abib obchodzone jest 15 Nisan. Trudno tej zmiany nie zauważyć, gdyż Żydzi już wszędzie mówią nie o 14 ale o 15 Nisan. Dlaczego? - wystarczy pomyśleć.



#115991 Dusze z Obj 6:9-11

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 21:22 w Dusza nieśmiertelna

czy do Boga?

Oczywiście że modlitwy są kierowane do Boga, a analizując werset Ap.8,3 gdzie padają słowa "na złoty Ołtarz, który jest przed Tronem" - wskazują, że modlitwy świętych są ofiarą składaną Bogu, gdyż Ołtarz związany jest ze składaniem jakiejś ofiary.
Ale tak jak ofiary na Ołtarzu składane były Bogu, tak i modlitwy świętych kierowane są do Boga.



#115986 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 21:05 w Obowiązki teokratyczne

zgoda że abib to nisan. ale o zamianie 14 dnia na 15 pierwsze słyszę i o ile się nie mylę Biblia to tym nic nie wspomina. Dlatego proszę o jakieś dokładniejsze informacje. Google nic w tym temacie nie znajduje. :rolleyes:

Np. Stronka "ABIB KALENDARZ"
http://translate.goo...l=p...=pl&tl=en
Jest tu wyjaśnienie omawiające przez Żydów przejęcie kalendarza babilońskiego po podboju Jerozolimy i po przesiedleniu do Babilonu w 587 pne i jej skutki, które potwierdza inna strona np.
http://translate.goo...l=p...=pl&tl=en

Po prostu noc przesilenia wiosennego kalendarz kanaanejski przewidywał przed pierwszym dniem miesiąca, a w kalendarzu babilońskim wypadała ona pierwszego dnia miesiąca.
Jeśli prześledzisz wszystkie źródła, przekonasz się, że od tamtych czasów Żydzi obchodzą Paschę właśnie o zmierzchu 15 Nisan. Żydzi nie zmienili Dnia wyznaczonego przez Boga. Oni od początku Stworzenia świata nie zgubili ani jednego dnia w swoim kalendarzu. Ale dzień przypadający na 14 Abib według kalendarza babilońskiego był nazywany już 15 Nisan, a w obecnie obowiązującym na świecie kalendarzu rozpoczyna się on w tym roku 8.04.2009 r. po zachodzie i przypada na dzień 09.04.2009. To jest wciąż ten sam Dzień, który Bóg wyznaczył.

KBM, czyli śJ też nie trafili?

Oni również nie zrozumieli kiedy 14 Abib = 15 Nisan.
I choć obchodzą Pamiątkę 15 Nisan - twierdzą, że to 14 Nisan



#115977 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 20:10 w Obowiązki teokratyczne

Przykro mi to stwierdzić ale operujesz pojęciami których sam do końca nie rozumiesz. 3 moj.23:5-6, 4 moj.28:16 - tylko potwierdzają to co ja pisałem wcześniej. i jest tu zaznaczona różnica pomiędzy Paschą ustanowiona przez Boga a świętem przaśników rozpoczynającym się 15 dnia.

Święto Przaśników rozpoczyna się 15 Abib = 16 Nisan
Pascha rozpoczyna się o zmierzchu 14 Abib = 15 Nisan
Od osoby mieniącej się badaczem można chyba oczekiwać szczegółowego zbadania - kiedy i jak nastąpiło "przesunięcie" Święta Paschy z 14 Abib na 15 Nisan.
Sprawdź w różnych źródłach (wyłączając Wikipedię) i przekonasz się, że 14 Abib to ten sam dzień co 15 Nisan.
Sprawdź jak obchodzony jest Dzień Paschalny i że uroczysta Pascha rozpoczyna się u schyłku tego Dnia, i rozpoczyna Ona Pierwszy Dzień Przaśników.
Dzień 14 Abib był dniem przygotowania Izraelitów do Wyjścia z Egiptu. Nocą kończącą ten dzień, a rozpoczynającą 15 Abib (Pierwszy Dzień Przaśników) "Pan przeszedł przez Egipt" zabijając wszystko pierworodne, a omijając progi domów, które były pokropione krwią baranka. To symbolizuje Wieczerza Paschalna.
Nazajutrz Izraelici wyszli z Egiptu - i to upamiętnia Wielkie Święto - Pierwszy Dzień Przaśników.
Dobrze Badacze pamiętają, że chodzi o 14 dzień pierwszego miesiąca - ale kalendarza kanaanejskiego. Uleciał tylko szczegół, że z chwilą przyjęcia kalendarza babilońskiego przez Izraelitów - 14 Abib wypada 15 Nisan.



#115973 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 19:44 w Obowiązki teokratyczne

proponuję powrót do źródła: 2 księga Mojżeszowa 12 rozdział od 1 do 20 wersetu.

Ja zaś polecam tobie to, co uciekło twojemu badawczemu spojrzeniu:
2Moj 23,15 bw "Będziesz przestrzegał Święta Przaśników. Siedem dni jeść będziesz przaśniki, jak ci rozkazałem, w wyznaczonym czasie miesiąca Abib, bo podczas niego wyszedłeś z Egiptu. A niech się nie pokazują przed obliczem moim z próżnymi rękami."
3Moj 23,5-6 bw "W miesiącu pierwszym, czternastego dnia tegoż miesiąca o zmierzchu jest Pascha Pana, a piętnastego dnia tegoż miesiąca jest Święto Przaśników Pana. Przez siedem dni będziecie jedli przaśniki."
4Moj 28,16-17 bw "A w miesiącu pierwszym, czternastego dnia miesiąca jest Pascha Pańska. Piętnastego dnia zaś tegoż miesiąca jest uroczyste święto. Przez siedem dni jeść się będzie przaśniki."
5Moj 16,1 bt "Pilnuj przestrzegania miesiąca Abib i święcenia Paschy ku czci Pana, Boga swego, gdyż w miesiącu Abib, nocą, Pan, Bóg twój, wyprowadził cię z Egiptu."
Est 3:7 bt "Od pierwszego miesiąca, to jest miesiąca Nisan, w dwunastym roku [panowania] króla Aswerusa rzucano "Pur", to jest los, w obecności Hamana na każdy dzień i na każdy miesiąc aż do dwunastego miesiąca Adar."
I od czasów niewoli babilońskiej pierwszy miesiąc nosi nazwę Nisan, i Święto Paschy wyznaczone przez Boga na 14 Abib obchodzone jest przez Żydów 15 Nisan.
A Świętem jest pierwszy Dzień Przaśników rozpoczynający się Wieczerzą Paschalną.



#115961 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 18:58 w Obowiązki teokratyczne

Tylko że żydzi obecnie określenie Pascha odnoszą tylko do święta przaśników które rozpoczyna się 15 nisan. Nie spożywają baranka tak jak to miało miejsce w czasach Jezusa, a który był zabijany i spożywany 14 nisan.
Mała wyliczanka : http://www.hebcal.co...p...san&hy=5769
skoro dzień dzisiejszy jest 1 dniem miesiąca nisan i rozpoczął się wczoraj około godziny 18 to w który dzień przypada początek 14 dnia ?
Badacze się chyba nie pomylili bo jak sama nazwa wskazuje są badaczami. :rolleyes:

Nie obecnie, ale zawsze określenie Pascha dotyczyło Wieczerzy upamiętniającej ostatnią noc Izraelitów w Egipcie, a poprzedzającej i rozpoczynającej dzień wyjścia Izraelitów z Egiptu. Dzień ten poprzedzający Wieczerzę Paschalną był dniem przygotowania, Świętym zawsze był i jest po dziś dzień pierwszy i siódmy Dzień Przaśników (są to dni w których nie wolno wykonywać żadnej pracy).

Bóg mówiąc o 14 dniu pierwszego miesiąca - mówił o kalendarzu żydowskim - i nazywa ten miesiąc Abib, później dopiero Izraelici przejęli kalendarz babiloński z pierwszym miesiącem Nisan.
I odtąd Święto wyznaczone na 14 Abib było obchodzone przez Żydów 15 Nisan.



#115938 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 14:17 w Obowiązki teokratyczne

Zatem proszę zauważyć, że początek liczenia 14 dni, nie zaczyna się liczyć od astronomicznego początku (o którym ówczesna wiedza nie miała pojęcia), lecz od pojawienia się początkowego "sierpa". Toteż CK ŚJ odwołuje się do stosowanego zwyczaju tamtego okresu.

A tak naprawdę CK ŚJ sprawdza na jaki dzień Paschę wyliczyli Żydzi i obchodzi Ją następnego dnia, czyli obchodzona jest 15 Nisan (1+14=15), bo Żydzi faktycznie obchodzą ją 15 Nisan.
Różnica polega na tym, że żydowska doba zaczyna się o zachodzie słońca niejako dzień wcześniej (14 Nisan). Pamiętać należy również, że tym samym dzień Paschy Żydowskiej zaczyna się jednego wieczora i kończy następnego wieczora.
Szczególne Święto rozpoczyna się wieczorem kończącym 15 Nisan czyli Dzień Paschy, a rozpoczynającym pierwszy Dzień Przaśników (16 Nisan).

Dzięki KBM, zajrzałem na stronkę i :blink: . Czy dobrze rozumiem, że badacze się pospieszyli, a śJ spóźnili? Ci drudzy zaczynają uroczystość 9 kw. po zachodzie słońca - czyli akurat podczas "świtu" 15 Nisan??? :huh:

Badacze Pisma - napewno się pośpieszyli.
ŚJ - faktycznie obchodzą Pamiątkę w dniu Paschy Żydowskiej z tym, że według kalendarza żydowskiego dzień ten rozpoczyna się o zachodzie poprzedniego dnia (14 Nisan), ale właściwa Wieczerza Paschalna rozpoczyna się wieczorem kończącym Święto Paschy (15 Nisan), i jednocześnie Wieczerza ta rozpoczyna Święto pierwszego Dnia Przaśników (16 Nisan).



#115931 Kiedy wypada Pamiątka?

Napisano przez KBM on 2009-03-26, godz. 12:50 w Obowiązki teokratyczne

Jeżeli uwzględnisz jeszcze że doba wg. rachuby żydowskiej rozpoczyna się około godziny 18 poprzedniego dnia (wg. naszego sposobu liczenia) to początek 14 nisan przypada 7 kwietnia. I tego dnia obchodzi święto społeczność wolnych badaczy.

"W tym roku (2009), 8 kwietnia, po zachodzie słońca - rozpoczyna się uroczystym Sederem święto Pesach."
http://www.the614thc...3.0.0.1.0.phtml

ŚWIĘTA ŻYDOWSKIE W ROKU 5768, 5769 (2007/2008/2009) I W ROKU 2009
"Podana niżej data oznacza zawsze pierwszy pełny dzień świąteczny; każde święto rozpoczyna się o zachodzie słońca poprzedniego dnia."
"* Pesach - 9 kwietnia 2009"
http://www.the614thc...4.0.0.1.0.phtml



#115712 Czy wierzysz w KONIEC ŚWIATA?

Napisano przez KBM on 2009-03-23, godz. 21:49 w Tematyka ogólna

Ciekawy artykul do poduszki,na dwie szpalty. :huh:

Tak, ciekawy. A kto nie ma AGORY - może przeczytać go na onecie:
http://wiadomosci.on...a,kioskart.html



#115705 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez KBM on 2009-03-23, godz. 21:02 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dla przykładu: Otwórzmy Biblię warszawską w miejscu listu do Rzymian. Na każdej stroni w górnej części paginy pisze:
LIST ŚW. PAWŁA DO RZYMIAN
Tymczasem w rozdz.16 wers.22, pisze:
,,Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz, który ten list pisałem".

Nie ma tu żadnej sprzeczności.
Rz.16,21-23 - występują tu pozdrowienia przesyłane przez współpracowników ap.Pawła - wymienia się Tercjusza jako sekretarza, który pisał list.
Nie stoi to w sprzeczności z treścią listu, dobitnie świadczącej o autorstwie ap.Pawła.



#115593 144000

Napisano przez KBM on 2009-03-22, godz. 21:55 w Tematyka ogólna

Zatem sprawa wygląda tak:
Bóg poprzez Jezusa przez wszystkie te wieki wybierał do tego grona 144000 pewnych ludzi. Jest to oparte na przypowieści Jezusa o pszenicy i chwastach z Mateusza 13:24-30 i 36-43.
Wynika stamtąd, że pszenicą są synowie Królestwa (czyli pomazańcy - 144000), a chwastami fałszywi chrześcijanie. Ale pada tam ciekawa myśl: obie te grupy miały ze sobą rosnąć i współistnieć aż do końca świata.

Grono 144000 to pierwociny Kościoła czyli pierwsi chrześcijanie powołani w ciągu pierwszych 3 i pół roku głoszenia Ewangelii po Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa. Zostali oni wybrani z narodu izraelskiego zanim Ewangelia zaczęła być głoszona poganom. Nie tylko oni są synami Królewstwa, ale są nimi wszystkie Dzieci Boże zarówno owe 144000 Żydów, jak i członkowie Wielkiej Rzeszy ze wszystkich narodów i pokoleń. Te dwie grupy stanowią dziś jedną Owczarnię. Wszyscy mają tą samą nadzieję.
Biblia natomiast rozróżnia dwie grupy ludzi - Dzieci Boga i dzieci diabła. Oczywiście Dzieci Boga symbolizuje pszenica, z kolei chwastem są dzieci diabła. Dzieci Boże w doczesnym życiu żyją w świecie wśród dzieci tego świata - a więc diabła. Również w zborach chrześcijańskich szatan wplata swoje sługi by ugodzić w głoszoną tam Prawdę. Dlatego członkowie zborów muszą zachowywać szczególną ostrożność, gdyż tylko Bóg wie "którzy są Jego". Ale jednocześnie, o ile to możliwe kierując się Bożą Prawdą (ale nigdy ludzkim rozumem) - powinni usuwać "chwasty" spośród siebie. Prawdziwe "Żniwo" i oddzielenie pszenicy od chwastów nastąpi w Dniu Ponownego Przyjścia Jezusa Chrystusa.

I teraz zachodzi zasadnicze pytanie: Kto należał do tej klasy pszenicy przez 1900 lat: od roku 33 n.e. do chwili pojawienia się Badaczy Pisma Świetego?

Oczywiście ap.Jan u schyłki I w.ne poznał liczbę już opieczetowanych Żydów na pierwociny Kościoła, i zobaczył już pieczętowanych ze wszystkich narodów i pokoleń. To pieczętowanie trwa nieprzerwanie przez całe blisko już 2000 lat Wieku Ewangelii. Bóg, pomimo licznych prześladowań - przez cały ten czas zachowuje w różnych zakątkach świata wiernych chrześcijan, którzy stoją na straży Bożej Prawdy (Ap.14,12). Dzięki nim ta Prawda przetrwała w sercach Dzieci Bożych po dziś dzień. W miejsce każdej grupy, która wchodziła na drogę odstępstwa - wyłaniała się zawsze nowa wyznająca wciąż Boga i Chrystusa w Duchu i Prawdzie. I takie społeczności w różnych zakątkach świata trwają po dziś dzień. To oni są wciąż pieczętowani Duchem Bożym.
Niestety organizacja ŚJ - nie jest spadkobiercą żadnej z tych grup. Daleka jest od wyznawania Boga i Chrystusa w Duchu i Prawdzie, i jej uzurpowanie sobie wyłączności ku Zbawieniu jest co najmniej nieporozumieniem. A faktycznie jest ona znakiem czasu końca, zapowiadanym przez Słowo Boże "Powstanie bowiem wielu...".