Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika imp

Odnotowano 6 pozycji dodanych przez imp (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-07 )


Sort by                Order  

#102935 Mormoni

Napisano przez imp on 2008-10-09, godz. 20:27 w Ogólne

To mi się przypomniało, jak przyszli mormoni do Liberała.

No i poszło o to ,że Bóg jest taki jak człowiek ma ciało itp, a na to Lib mówi ,że przecież Bóg jest duchem bo tak Biblia mówi. A oni sie powołali na Biblię Kinga Jamesa, ze tam jest to inaczej ujętę. A Lib otworzył szafkę, wyjął ten przekład, a tam stało: "god is a ghost".


no tak to wpadka ... ;)
ale tak nawiazujac do tematu to Starszy Jeffrey R. Holland z tzw 'Kworum Dwunastu Apostołów' na konferencji mowil:
"Skoro idea cielesnego Boga jest odrażająca, dlaczego głównymi doktrynami i wyjątkowymi, najbardziej wyróżniającymi cechami całego chrześcijaństwa są: Inkarnacja Jezusa, Zadośćuczynienie i fizyczne Zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa? Skoro posiadanie ciała jest nie tylko niepotrzebne, ale także niepożądane przez Boskość, dlaczego Odkupiciel ludzkości odkupił własne ciało z pęt śmierci i grobu, gwarantując, że nigdy nie będzie oddzielone od Jego ducha w tym czasie lub w wieczności?18 Każdy, kto odrzuca ideę ucieleśnionego Boga, odrzuca zarówno śmiertelnego, jak i zmartwychwstałego Chrystusa. Nikt, kto twierdzi, że jest prawdziwym chrześcijaninem, nie będzie chciał tego zrobić."

*18. Zob. List do Rzymian 6:9; Alma 11:45.



#102907 Mormoni

Napisano przez imp on 2008-10-09, godz. 11:47 w Ogólne

Witaj imp,



Mormoni co prawda deklarują, że uznają Biblię za Pismo Święte na równi z Księgą Mormona, jednak dotychczas podczas rozmów z misjonarzami mormońskimi zawsze miałem odwrotne wrażenie. Kiedy Biblia zaprzecza Księdze Mormona czy doktrynom wyłożonym w innych ich świętych pismach, to po prostu stwierdzają, że Biblia została na przestrzeni wieków zafałszowana. Rzecz jasna nie są w stanie pokazać, które fragmenty Biblii zostały zafałszowane, a które nie. Kierują się prostą zasadą: te fragmenty, które zgadzają się z ich doktryną są oryginalne, a cała reszta nie.

Więc co to jest za uznawanie Biblii za Pismo Święte? W ten sposób to mogą zadeklarować, że za Pismo Święte uznają też Koran, Wedy, Odyseję, a nawet Ferdydurke Gombrowicza.


ok w Bibli jest wiele fragmentow wieloznacznych, ktore gdy czytamy je doslownie wykluczaja sie wzajemnie. np fragment. ze osoba zyjaca nie moze zobaczyc Boga a w innym fragmecie napisane jest ze Mojzesz rozmawial z Bogiem twarza w twarz. Takze gdy pokazujesz mosjonarzom fragment przeczacy ich teorii oni pokazuja fragment potwierdzajacy slusznosc ich stwierdzenia i tak ciagle ;) wiem bo nieraz wlasnie tak dyskutowalam...
wiem ze w USA kosciol mormonow korzysta z tlumaczenia King'a James'a.
Joseph Smith dokonal tez tlumaczenia fragmentow Bibli...

a co do herbaty i kawy- wcale nie twierdzilam ze cola jest zdrowsza takie poprostu maja zasady i juz... jest ich oczywiscie ale te sa najbardziej rozpowszechnione...

a chrzest za zmarlych - Ewo, zgadzam sie



#102856 Mormoni

Napisano przez imp on 2008-10-08, godz. 10:25 w Ogólne

Jak to jest być lepszym od innych?



mam przyjaciol w tym kosciele. i interesuja mnie pewne aspakty, takze sporo wiem, na ten akurat temat...
wiec jesli ktos chce zdobyc jakies info, bo go to akurat interesuje to wlasnie ŚMIAŁO ;)



#102841 Mormoni

Napisano przez imp on 2008-10-07, godz. 20:48 w Ogólne

Jak dla mnie ten werset przeczy temu, ale ok. Rozumiem że mormoni go rozumieją po swojemu. ;)

1Kor 15:29 PGP Gdyż co uczynią ci zanurzający się za martwych? Jeśli całkowicie martwi nie są wskrzeszani, dlaczego i zanurzają się za nich?


!!!

nie, nie... bo to trzeba przeczytac w kontekscie calym ;) wowczas ma sens! od 12 wersetu do 34 mysle ... wczytaj sie!



#102836 Mormoni

Napisano przez imp on 2008-10-07, godz. 20:23 w Ogólne

A czy używają margaryny? Bo jest bardzo niezdrowa... I gdzie w ST jest o chrzcie zmarłych.



ok ajc sorry maialo byc ze jest fragment w Nowym na pewno... w NT 1-szy list Do Koryntian 15, 29
jest cos takiego jak 'Slowo Madrosci' gdzie napisane jest co powinno sie robic a czago nie... jak np o herbacie i o kawie... jak wiadomo teraz w herbacie jest teina takze... niezbyt to zdrowo faktycznie...



#102830 Mormoni

Napisano przez imp on 2008-10-07, godz. 19:13 w Ogólne

Tak? ;)

Strasznie straszliwie podobne. Ziemskie ciała jako inkubatory dla dusz, które mają przejść w doczesnym życiu próbę, od której będzie zależało ich przyszłe niebiańskie życie (to mi coś przypomina, ale akurat nie nauki ŚJ). Małżeństwa zawierane w niebie, chrzest za przodków którzy zmarli, prowadzenie olbrzymich tablic genealogicznych z tym związanych. Od strony teologicznej: Jezus to Jehowa, a ojcem Jehowy jest Elohim. Płacą dziesięcinę. I wszyscy osiedlili się w jednym Utah w Stanach, zbudowali potężne świątynie i założyli światowej sławy chór. A oprócz księgi Mormona za natchnione uważane są Nauki i Przymierza i Perła Wielkiej Wartości, a Biblia jest traktowana jako skażone źródło prawdy (nie da się z Mormonami dyskutować za pomocą Biblii, gdyż przyparci do muru po prostu odrzucają jej autorytet). Wszystko to wypisz wymaluj Świadkowie Jehowy.

Podobni są też pod tym względem, że 1) nie są katolikami, 2) chodzą w białych koszulach, specjalnej misjonarskiej cudotwórczej bieliźnie, noszą plakietki podczas głoszenia, każą do siebie mówić per Starszy Kowalski i jeżdżą często na rowerach. No i nie dadzą się zaprosić na kawę ani coca-colę.

;)


jasne ze w ciele jest dusza- ale nie nazywaja tego 'inkubatorami'. Malzenstwo zawierane na ziemi ma waznosc po smierci- zawierane jest na wiecznosc....
Chrzest za zmarlych- przeprowadzany byl rowniez w starym testamencie... chodzi o to aby osoba ktora zmarla a nie miala np mozliwosci poznania kosciola mormonow mogla przyjac obrzadek chrztu po smierci (moze go rowniez odrzucic). oczywiscie Stan Utah jest w wiekszosci stanem mormonskim ale w innych stanach jaki i na calym swiecie mormoni maja swoich wyznawcow... jednak glowna 'siedziba' to Salt Lake City.Mormoni uznaja Biblie za Pismo Swiete na rowni z Ks Mormona jednak faktycznie zaznaczaja ze 'musi byc ona prawidlowo przetlumaczona'.
co do ubioru uwazam ze dobrze ze sie wyrozniaja a nie maskuja ;P natomist co do 'per Starszy' Starszy jest to stopien koscielny cos jak 'strszy w wierze- to moja interpretacja' coca-cole pija i to w ogromnych ilosciach nawet sie zdarza... natomiast kawy i czarnej herbaty nie - bo sa niezdrowe wiec postepuja wedlug wskazowek swojego proroka...
jak sa jakies pytania to smialo :)