Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Marina

Odnotowano 8 pozycji dodanych przez Marina (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-05 )


Sort by                Order  

#125345 Bóg jest miłością?

Napisano przez Marina on 2009-09-19, godz. 18:37 w Ogólne

pełny szacun dla Boga za tak mądre zasady


Ordnung muss sein!



#125286 Bóg jest miłością?

Napisano przez Marina on 2009-09-17, godz. 08:44 w Ogólne

Moim zdaniem bóg opisany w biblii nie jest miłością.

No właśnie...a jaki jest Bóg opisany w Biblii?

Może 'mały' paradoksik:

2 Moj. 20:5:
'Ja, Pan Bóg Twój, jestem Bogiem zazdrosnym'

1 Jana 4:8:
'Bóg jest Miłością'

1 Kor. 13:4:
'Miłość nie zazdrości'

Heheh...



#108386 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Marina on 2008-12-16, godz. 00:23 w Do administratorów...

Co prawda nie było mnie tutaj wtedy kiedy jeszcze Liberal nie był 'zabanowany' ale znamy się a ponadto czytam jego posty na NK i uważam,że 'odbanowanie' go będzie najlepszą rzeczą jaka może spotkać to forum :)
Nie muszę chyba dodawać,że Marek był,jest i będzie najmądrzejszym forumowiczem? :lol: :lol: :lol:



#106641 Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?

Napisano przez Marina on 2008-11-23, godz. 21:10 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Napisze to jako światus (dla świadków). W wielu dyskusjach z moich odczuć mam wrażenie, że świadkowie niejednokrotnie traktowali mnie z pogardą kiedy rozmowa okazywała się jednak inna ponieważ akurat ten światus (czyt. ja) wykazywał się wiedzą na temat Biblii. Niejednokrotnie było to bardzo zawoalowane i z uśmiechem na twarzy. B)


Przepraszam bardzo PABLITO ale ja też jestem ŚJ i mi akurat Twoja wiedza zaimponowała :angry:
Więc bez uogólnień proszę ;)



#106422 Szczecin

Napisano przez Marina on 2008-11-21, godz. 23:14 w Szukam kontaktu

Spotkanie się odbyło, a nawet dwa :) Pogadaliśmy se jak odstępca z fałszywym nauczycielem i wypiliśmy browara ;)
Pozdrawiam i do następnego razu


Ojej...to Paweł jest fałszywym nauczycielem? :o ...a ja mu uwierzyłam :lol: :lol: :lol:



#106066 Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?

Napisano przez Marina on 2008-11-16, godz. 13:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ostatnio napisała do mnie kolezanka sj maila,który mniej więcej brzmiał
" chcę Cię widzieć w raju razem z rodziną, pamiętaj, drzwi do arki są jeszcze otwarte "

I tak sobie pomyślałam, JAKĄ ONA MA PEWNOŚĆ ŻE TAM BĘDZIE...... wszyscy ONI mają takie przekonanie, zero pokory, zero skromności i zero ufności w Boga. IM się należy. I to pzekonanie właśnie czyni ich lepszymi, wybranymi, oczywiście w ich własnych oczach.......


ŚJ stawiając się na miejscu jedynego sędziego łamią prawo Boże.Przecież Jezus oddał życie za WSZYSTKICH,tak więc każdy człowiek ma szansę na zbawienie...warunkiem jest nawrócenie.Wszyscy przecież jesteśmy słabi i skłonni do grzechu a grzeszących należy upominać a nie sądzić.ŚJ pozbywają się ludzi grzesznych i próbujących samodzielnie myśleć po to tylko żeby dbać o swój zewnętrzny wizerunek.
Wogóle uważam,że Bóg nie ma żadnych 'reprezentantów' bo każdą Organizację czy Kościół tworzą konkretni ludzie a Bóg ma stosunek indywidualny do każdego człowieka i indywidualnie też każdego rozlicza;-)



#106055 Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?

Napisano przez Marina on 2008-11-16, godz. 11:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

"Ratuj prowadzonych na śmierć i obyś powstrzymywał tych, którzy chwiejąc się, idą na rzeź." (Prz 24:11)



Robię co mogę ;) aczkolwiek wiadomo,że niezbyt długo jeszcze będzie mi "to dane" bo za szerzenie tkzw. 'odstępczych' poglądów zapewne niebawem dołączę do grona "trzecich owiec" :ph34r: a wtedy to już co najwyżej mogę zdać się na telepatię,żeby mieć możliwość nawiązania z tymi "drugimi" jakiegokolwiek kontaktu. :P



#106051 Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?

Napisano przez Marina on 2008-11-16, godz. 10:50 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mam ostatnio takie przemyślenia.
I chciałbym, aby ktokolwiek ma na to chęć wpisał swoje refleksje.
Zastanawiałem się ostatnio nad tym jak to jest, że ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego jeśli nie należy do ŚJ.
To nic, że ktoś jest wartościowym,dobrym człowiekiem jeśli nie jest ŚJ.
Jeśli jest ŚJ to to jest najważniejsze wszystko inne nie ma już znaczenia.
Podstawowe kryterium to bycie ŚJ a nie to jakim jest się człowiekiem wobec innych.
To zadziwiające.Skąd ta pogarda dla innych...trudno to pojąć...
Hipokryzja


Uważam,że religia wogóle czyni człowieka dowartościowanego być może wcześniej-niedowartościowanym poprzez sprowadzenie go do parteru jako tego małego,podlegającego komuś nad nim...Bogu.No chyba,że ktoś poprzez samą przynależność do jakiejś religii czy Organizacji czuje się lepszy i wartościowszy od całej reszty...choćby ateistów...bo przecież on oczekuje zbawienia a reszta zostanie zgładzona...
I tutaj niestety ŚJ wiodą prym uzurpując sobie prawo już wogóle do bycia tą jedyną,"przenajświętszą" oazą, w której tak jak napisałeś wystarczy być "żeby mieć"....
Wogóle uważam,że u nas (nadal jestem ŚJ) ;) źle jest pojmowana ofiara Jezusa,łaska... <_<